بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولان نظام وظیفه

نظام وظیفه

بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولان یکی از مهم ترین وظایف سازمان نظام وظیفه عمومی کشور میباشد. زیرا بحث معاینات پزشکی یکی از مهم ترین و اصلی ترین بخش های خدمت وظیفه ی عمومی است. زیرا با تشخیص پزشک معتمد مشمولین میتوانند از خدمت سربازی به طور کلی معاف شده و کارت معافیت دریافت کنند.

بر اساس گزارشات انجام شده با معاون بخش معافیت های سازمان نظام وظیفه، نیروی انتظامی از بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولان در مراحل اولیه ی اقدام و همچنین در مراحل بعد خبر میدهد. زیرا مشمولین در مراحل اولیه اقدامات خود برای اعزام به خدمت سربازی و هم چنین دریافت معافیت باید برای معاینات اولیه به پزشک نیروی انتظامی مراجعه کنند.

بر طبق گفته های سردار رحمان علیدوست، سازمان نظام وظیفه عمومی کشور بر اساس ماده قانون 41 از قوانین خدمت سربازی همه ی مشمولین خدمت وظیفه باید قبل از هرگونه اقدام برای اعزام و دریافت معافیت مورد معاینه ی پزشکان معتمد این سازمان قرار گرفته و از نظر سلامت جسمی و روحی معاینه شوند. این تاییدیه سلامت توسط پزشک اولیه امضا شده و سازمان نظام وظیفه بر اساس آن عمل خواهد کرد.

در آخرین اخبار و گزارشات سازمان نظام وظیفه، جهت بهبود شرایط مشمولین و بهینه سازی مسئله ی معاینات متقاضیان، تعداد بیش از هزار نفر از معتمدین نیروهای مسلح و پزشکان در سطح کشور قرار است با سازمان نظام وظیفه همکاری کرده و به داوطلبان خدمت رسانی کنند.

و اما درباره ی اولویت انتخاب این پزشکان نیز معاون مشمولین و امور معافیت های نظام وظیفه کشور اضافه کرد که پزشکان ستاد نیروهای مسلح بر اساس توانایی در شناخت قوانین و آیین نامه های سازمان نظام وظیفه در خصوص معافیت های پزشکی، موقعیت های شغلی و شایستگی های دیگر انتخاب خواهند شد. این پزشکان به طور کامل به قوانین و ضوابط انواع بیماری های معافیت پزشکی آشنایی داشته و مشمولین برای معاینات اولیه و در مراحل بعد از آن باید این پزشکان را ملاقات کنند.


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بیشتر بخوانید:چگونه می توانید معافیت کفالت بگیریم؟


همچنین بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولان از طریق تایید ستاد نیروهای مسلح و سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت گرفته و این پزشکان از طریق سیستم میتوانند با دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی کشور ارتباط داشته و تسهیلات بهتری را به مشمولین ارائه دهند. دفاتر خدمات پلیس +10 به مشمولین کمک میکنند تا آدرس نزدیک ترین پزشک معتمد به محل سکونت خود را بدست آورده و پس از آن میتوانند برای انجام معاینات به این پزشکان مراجعه کنند.

هنگامی که ناگزیرید درمورد نظام وظیفه تصمیمی بگیرید بهتر است در وهله اول خودتان اهداف و اولویت های خود را تشخیص دهید. به این فکر نکنید که اگر نتوانند آن را حل کنید آنگاه چه باید بکنم؟ به این فکر کنید، حال در حیطه بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولانبه مشکلاتی بر خورده ام، اما حداقل این را که می دانم مشکل من چیست؟ یا اینکه پذیرفته ام در نظام وظیفهدچار مشکلاتی شده‌ام. ولی قطعاً در میان اطرافیان، دوستان، آشنایان، کارشناسان و پژوهشگران، افرادی هستند که می‌توانند برای مشکل من چاره ای پیدا کنند. از اینها گذشته وقتی شما در حیطه قوانین خدمت سربازیمشکل پیدا کرده اید .

یقیناً شما اولین نفری نخواهید بود که این چنین مسئله‌ای را پیدا کرده است بلکه افراد دیگری نیز وجود دارند و یا داشته اند که قبل از شما یا همزمان با شما چنین گرفتاری‌هایی را در بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولانتجربه کرده‌اند. پس بهتر است از تجربیات آنها بهره بگیرید . کارشناسان مرکز مشاوره آویژه نیز سعی کرده اند که تجربیات موفقی دیگران را به شما انتقال دهند تا شما عزیزان بتوانید بهترین گزینه ممکن را برای حل مشکلات خود اتخاذ کنید .

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفهآویژه:

کسری خدمت:در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید ازکسری خدمتاستفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازیمی توانند با داشتن شرایط ازانواع کسری خدمتاستفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی:معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافتامریه خدمت سربازیاقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی بایدرشته تحصیلیتان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد.مقطع تحصیلیفرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمولقانون خدمت وظیفهقرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت ازانواع معافیت هاوکسری های خدمت سربازیاستفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا کهقوانین وظیفه عمومیدائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی ازغیبت موجهاستفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواستتمدید و یا تعجیل خدمترا دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد،فرار از خدمتمحسوب می شود.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بکارگیری پزشکان معتمد برای معاینه مشمولان نظام وظیفه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

یکشنبه

1403/3/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید