شرایط معافیت دائم بیماران قلبی از اعزام به خدمت سربازی

شرایط معافیت دائم بیماران قلبی از اعزام به خدمت سربازی

ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی، یکی از را های دریافت معافیت پزشکی بیماری قلبی می باشد، که مشمولان در صورت داشتن شرایط ذکر شده آن در آیین نامه خدمت نظام وظیفه، می توانند برای دریافت آن اقدام کنند.

شرایط معافیت پزشکی بیماری های قلبی برای همه افراد یکسان نیست و بستگی به نوع مدرک تحصیلی و شرایط بیماری شان دارند.

برخی از بندهای معافیت بیماری های قلبی، مانند معافیت پزشکی فشار خون، معافیت اختلالات دهلیزی و بطنی و… می باشند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت دائم بیماران قلبی از اعزام به خدمت سربازی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط معافیت دائم بیماران قلبی از اعزام به خدمت سربازی

به گزارش مرکز مشاوره آویژه، با توجه به شدت و اوج گیری بیماری کرونا، اعزام مشمولان دارای بیماری قلبی و عروقی در مرداد ماه به تعویق افتاد.

همانطور که میدانید، شیوع بیماری کرونا تاثیراتی در روند اعزام مشمولان وظیفه به خدمت سربازی داشته است؛ لذا به منظور حفظ سلامت مشمولان وظیفه و کاهش نگرانی خانواده ها، تمهیداتی اندیشیده شده است.

پونزبرخی از این تمهیدات شامل موارد زیر است:

غربالگری سربازان در زمان اعزام به خدمت و دوره آموزشی و تشخیص سربازان مشکوک به بیماری

کاهش تعداد سربازان در پادگان ها

افزایش تعداد پادگان های آموزشی

کاهش طول دوره آموزشی

و…

علاوه بر این موارد، قبلا اعزام سربازان در ابتدای سال ۹۹ به تعویق افتاده بود، اما با این وجود باز هم شاهد اوج گیری بیماری کرونا هستیم به همین دلیل برای رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی، اعزام به خدمت سربازانی که بیماری قلبی و عروقی دارند و جز گروه های آسیب پذیر هستند، با تعویق صورت می گیرد.

اعزام این دسته از مشمولان قبلا هم به تاخیر افتاده بود اما با تصمیم گیری سازمان وظیفه، هنوز شرایط مناسب برای اعزام مشمولان دارای بیماری قلبی و عروقی فراهم نیست.

تعویق اعزام سربازان دارای بیماری قلبی

سربازان دارای بیماری قلبی در شرایط کرونا معاف می شوند؟

تمام قوانین سازمان وظیفه درباره معافیت های پزشکی برای حفاظت از سلامت و جان سربازان وظیفه مقرر شده است.

در حال حاضر با گسترش بیماری کرونا، شرایط پیچیده ای به وجود آمده است که نگرانی هایی را برای مشمولان، خانواده ها و خود سازمان وظیفه نیز به وجود آورده است. تعداد زیادی از سربازان که به دلیل بیماری قلب و عروقی، بیماری های ریوی و… معافیت از رزم گرفته اند، با حضور در اماکن پر ازدحام در معرض ابتلا به بیماری کرونا هستند.

با وجود تمام غربالگری ها و فاصله گذاری ها در پادگان های نظامی، باز هم اعزام این افراد به خدمت می تواند برایشان تهدید جدی داشته باشد؛ به همین دلیل تعداد زیادی از مشمولان منتظر تصمیم گیری درست درباره اعزام سربازان بیمار هستند.

حتی دسته ای از مشمولان امیدوار به اعلام معافیت سربازان دارای بیماری قلبی و عروقی در شرایط کرونا هستند؛ اما تاکنون اطلاعیه ای درباره معافیت این افراد اعلام نشده است و تنها تاریخ اعزام آنها به تاخیر افتاده است.

طبق اطلاعیه ی سازمان وظیفه، تنها تصمیم اتخاذ شده در این مورد این است که سربازان بیمار در مرداد ماه به خدمت اعزام نمی شوند.

سربازان دارای بیماری قلبی در شرایط کرونا معاف می شوند؟

معافیت های دائم قلبی و عروقی سربازی به چه کسانی داده می شود؟

شرایط معافیت مشمول مبتلا به بیماری های قلب و عروق دارای تبصره ها و موارد معینی است که در ادامه این مطلب به توضیحات آن خواهیم پرداخت.

پونزماده ۴۳ – مشمولان مبتلا به بیماری های قلب و عروق با توجه به نوع بیماری که به آن مبتلا هستند، از معافیت های مندرج در هر بند به شرح زیر استفاده می نمایند:

کلیه عوارض عضوی دریچه‌ای قلب عمل شده و عمل نشده به شرط ثبوت در بیمارستان های نیروهای مسلح یا دانشگاهی معاف دائم

  • تبصره: پرولاپس دریچه ای که منجر به نارسایی نشده باشد خدمات غیر رزمی برای او در نظر گرفته می شود.

وجود هر گونه بیماری مادرزادی قلب اعم از عمل شده و نشده معاف دائم

  • تبصره: دکستروکاردی و سیتوس انورتوس اگر با آنومالی های دیگر همراه نبوده و عارضه‌ای نداشته باشد منع خدمتی ندارد.

هر نوع بیماری عروق کرونر در هر درجه و حالتی که باشد معاف دائم می شود.

نارسایی مزمن قلب معاف دائم می شوند.

هر نوع بیماری مزمن پریکارد – آندوکارد – میوکارد اعم از التهابی، تومورال، مادرزادی و اکتسابی معاف دائم می شود.

بیماری های مادرزادی و یا اکتسابی، تومورال و التهابی آئورت و سرخرگ های بزرگ، مانند کوارکتاسیون، آنوریسم‌ها، آنژیوم ها و اتساع سرخرگهای ریوی، کانال شریانی باز، تنگی شریان ریوی اصلی و فیستول های شریانی وریدی در مورد عمل شده یا نشده معاف دائم می شود.

ازدیاد فشار خون شریانی در صورتی که فشار خون باز سیتولیک از ۱۶۰ میلیمتر جیوه و یا دیاستولیک از ۱۰۰ میلیمتر جیوه بالاتر باشد (مقصود از فشار خون باز آنست که لااقل بیمار ۷۲ ساعت در بیمارستان بستری و فشار خون در ساعات مختلف شب و روز ثبت گردد.) معاف دائم می شوند.

  • تبصره: ازدیاد فشار خون شریانی در صورتیکه فشار خون باز سیستولیک بین ۱۶۰-۱۴۰ میلیمتر جیوه و یا دیاستولیک بین ۱۰۰ – ۹۰ میلیمتر جیوه باشد، خدمات غیر رزمی برای او معین می شود.

ترومبوفلبیت‌ ها که اگر عود کننده باشد معاف دائم می شود ولی در موارد محدود خدمات غیر رزمی معین می شود.

واریس‌ها که اگر شدید و یا همواره با عوارض باشد، معاف دائم می شود و اگر خفیف و متوسط باشد، خدمات غیر رزمی تعیین می شود.

تومورهای عروق لنفاوی، لنف آدنوم و الفانتیازیس که لااقل یکی از اندام ها را فرا گرفته باشد، مشمول معافیت دائم می شود.

اختلالات ریتم به صورت اکستراسیستول های فوق بطنی به شرطی که تعدادشان بیش از ۱۰ ضربان در دقیقه باشد (در صورت تداوم یا اثبات در بیمارستان های نیروهای مسلح یا دانشگاهی) معاف دائم می شود.

اختلالات ریتم به صورت اکستراسیستول های بطنی که تعدادشان بیش از هفت عدد در دقیقه و چند کانونی، دو تا یا بیشتر پشت سرهم آمده باشد (بصورت R-on-T قرار گرفته باشد) معاف دائم می شود.

تاکی آریتمی‌ های فوق بطنی که شامل تاکیکاردی دهلیزی (بیش از ۱۴۰ ضربان در دقیقه به شرطی که پس از سه ساعت استراحت بهبود نیابد)، فیبریلاسیون دهلیزی، تاکیکاردی های نودال یا جانکشنال و تاکیکاردی های بطنی در هر مورد معاف دائم می شود.

اختلال هدایت داخل دهلیزی، بلوک سینوس دهلیزی، وقفه سینوس دهلیزی و سندرم تاکیکاردی و برادیکاردی، سندرم (اس. اس. اس) برادیکاردی سینوزال کمتر از ۵۰ ضربان در دقیقه که با فعالیت تعداد ضربان به حد لازم افزایش نیابد (در مورد اخیر به شرط ثبوت در بیمارستان های نیروهای مسلح یا دانشگاهی) معاف دائم می شود.

اختلالات هدایتی دهلیزی بطنی مانند سندرم W.P.W و همچنین اختلالات هدایتی که منجر به استفاده از پیش دائم یا موقت شود معاف دائم می شود.

وجود یا سابقه بیماری تب روماتیسمی حاد (به شرط وجود کاردیت) معاف دائم می شود.

معافیت های دائم قلبی و عروقی سربازی به چه کسانی داده می شود؟

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر پسر ایرانی، خدمت سربازی است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد، از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد.

برای مشمولان سربازی، بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه، توسط کادری مجرب می تواند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری، خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد.

پونزمشاورین ما نیاز شما را در موارد زیر که از اصلی ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه هستند برطرف می کنند:

امریه سربازی

اگر دارای تحصیلات عالی باشید، ما به شما در پیدا کردن سازمانی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی شما، که بتوانید با دریافت امریه سربازی آن، خدمت خود را به آسان ترین شکل ممکن بگذرانید، کمک می کنیم.

معافیت خدمت سربازی

در قوانین سازمان نظام وظیفه، راه های متعددی برای بهره مندی از معافیت خدمت سربازی وجود دارد. ما با بررسی شرایطتان به شما خواهیم گفت که آیا شامل یکی از انواع معافیت خواهید شد یا خیر.

کسری خدمت سربازی

ممکن است بعضی از مشمولین خدمت سربازی، شامل استفاده از کسری خدمت سربازی باشند، ولی حتی از این موضوع آگاه نباشند. مشاورین ما وضعیت شما را بررسی می کنند و در صورت امکان استفاده از کسری خدمت سربازی، شما را راهنمایی می کنند.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که قوانین مربوط به خدمت سربازی دائما در حال اصلاح و تغییر هستند، مشاورین ما شما را از آخرین تغییرات مربوط به قوانین و تبصره های آن آگاه می سازند، تا بتوانید بهترین انتخاب را (در زمینه امریه، کسری و معافیت) داشته باشید.

معافیت پزشکی بیماران قلبی و عروقی

سخن آخر

معافیت پزشکی بیماری های قلبی عروقی، طی چند سال اخیر با سخت گیری های زیادی پیگیری شده و سازمان نظام وظیفه شرایط مربوط به آن ها را طی ۱۵ بند اعلام کرده است.

شرایط معافیت پزشکی بیماری های قلبی و عروقی برای همه افراد یکسان نیست و بستگی به نوع مدرک تحصیلی و شرایط بیماری افراد دارند.

در این مقاله قصد داشتیم تا اطلاع جامعی در مورد بیماری های قلبی که منجر به معافیت دائم سربازی می شوند، در اختیار شما قرار دهیم. چنانچه سوال و یا دغدغه ای در خصوص این موضوع داشتید، لطفا با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید یا با این مجموعه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

سوال علامتچه تمهیداتی برای افزایش سلامت مرکز نظامی و پادگان ها اندیشیده شده است؟

غربالگری سربازان در زمان اعزام به خدمت – تشخیص سربازان مشکوک به بیماری – کاهش تعداد سربازان در پادگان ها – افزایش تعداد پادگان های آموزشی – کاهش طول دوره آموزشی و… .

سوال علامتمعافیت های دائم قلبی و عروقی سربازی به چه کسانی داده می شود؟

اطلاعات مربوط به این موارد در مقاله فوق به اطلاع دوستان گرامی رسانده شد.

شرایط معافیت دائم بیماران قلبی از اعزام به خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت دائم بیماران قلبی از اعزام به خدمت سربازی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 4 نظر:
  1. سلام یک شخصی با مدرک کارشناسی ارشد، متأهل، سن اش ۳۴ سال و دو فرزند دارد، چقدر باید خدمت کند و چقدر حقوق می‌گیرد با قانون جدید

    1. سلام وقت بخیر در صورت نداشتن غیبت ۸ ماه به شما کسری تعلق می گیرد و دریافتی شما نزدیک به ۴٫۵ میلیون تومان خواهد بود

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1402/3/15

سه شنبه

1402/3/16

چهارشنبه

1402/3/17

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید