شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸

شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی,مشاوره معافیت پزشکی خدمت سربازی نظام وظیفه,مشاوره معافیت سربازی,شرایط معافیت سربازی,شرایط معافیت پزشکی از خدمت سربازی,
به اشتراک بگذارید

آیا به دنبال معافیت پزشکی هستید؟ آیا تمایل دارید از شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی مطلع  و آگاه شوید ؟ آیا از شرایط معافیت پزشکی سربازی آگاه نیستید ؟ آیا به دنبال معافیت سربازی از طریق معافیت پزشکی هستید ؟ آیا به دنبال راهی برای فرار از خدمت سربازی نظام وظیفه هستید ؟ آیا می خواهید از خدمت سربازی ، معافیت پزشکی بگیرید ؟ آیا از مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی اطلاعی دارید ؟ در ادامه ما را همراهی کنید تا اطلاعات مفید و مختصری در این باره در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . مشاوره نظام وظیفه در این زمینه می تواند راهنمایان خوبی برای شما باشند .

معافیت پزشکی  

یکی دیگر از انواع معافیت ها، معافیت پزشکی است که استفاده کردن از این معافیت برای همه ی افراد مقدور نمی باشد تنها کسانی می توانند از این معافیت استفاده کند که شرایط ذیل را داشته باشند .

داشتن بعضی از بیماری ها از جمله :

 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب
 • بیماری های ریه و قفسه صدری
 • بیماری های قلب و عروق
 • بیماری های عفونی
 • و غیره

جوانانی که پدرشان  یکی از این بیماری ها را داشته باشد می تواند از این معافیت یعنی معافیت پزشکی استفاده کند . گرچه این موضوع خوشایندی نمی باشد برای خانواده ها زیرا از داشتن بیماری رنج می برند اما برای جوانانی که در خانواده ی خود این مشکل را دارند امتیاز محسوب می شود . صاف بودن کف پا یکی از مواردی است که جوانان می توانند برای معافیت پزشکی اقدام کنند .

شرایط معافیت پزشکی  خدمت سربازی

مشمولان خدمت سربازی، در اغلب اوقات به دنبال راهی هستند تا بتوانند معافیت سربازی دریافت کنند و خود را از ۲ سال خدمت راحت کنند. یکی از راه هایی که برای رهایی از خدمت سربازی وجود دارد، معافیت پزشکی است. معافیت پزشکی معمولا به افرادی تعلق می گیرد که دارای شرایط خاصی هستند و در گذشته و یا در حال حاضر دچار بیماری هستند. برای دریافت معافیت پزشکی مشمولان باید دارای یکسری شرایط خاص باشند. اگر فرد مشمول این شرایط خاص را داشته باشد می تواند معافیت پزشکی موقت و یا دائم دریافت نماید.

معافیت پزشکی

 


برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید


شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی چگونه است ؟

جوانان و مردان ایرانی به محض اینکه به سن قانونی سربازی می رسند . گاهی حتی از قبل از اینکه به این سن برسند . به دنبال راه هایی برای معافیت از سربازی هستند . از جمله راه هایی که برای فرار از سربازی وجود دارد . استفاده از معافیت پزشکی است . برخی از افراد مشمول خدمت سربازی می توانند از شرایط معافیت پزشکی سربازی استفاده کنند . برای استفاده از این قانون و معاف شدن در این زمینه باید ابتدا آگاهی و آشنایی با شرایط آن داشته باشید . تا بتوانید از شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی استفاده کنید . بعد از آنکه از شرایط آن آشنا شدید باید از مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی هم اطلاع پیدا کنید . تا بتوانید با استفاده از مدارک مورد نیاز و فراهم آوردن شرایط معافیت پزشکی سربازی از این موقعیت استفاده کنید . تا شما عزیزان بتوانید از خدمت سربازی معاف شوید .

بیشتر بخوانید : در صورتی که در خصوص شرایط خدمت سربازی ٬ انواع معافیت سربازی و … سوالاتی دارید ٬ همه روزه می توانید با مشاوران مجرب ما در این خصوص تماس حاصل فرمایید .

انواع شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی

در استفاده از شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی باید توجه داشت . شرایط افراد و همچنین شرایطی که سازمان نظام وظیفه مشخص می کند ، متفاوت می باشد . افراد در زمینه استفاده از شرایط معافیت پزشکی سربازی نظام وظیفه در چند دسته متفاوت قرار می گیرند . در متن زیر افراد که در رده های مختلف از نظر جسمانی ، روحی و روانی  قرار دارند ، آورده شده است .

 1. دسته اول افرادی هستند که از نظر جسمانی و همچنین روحی و روانی سالم و عادی هستند . می توانند در شرایط عادی و معمولی به خدمت سربازی بروند .
 2. دسته دوم افرادی هستند که کاملا سالم نیستند که مانند دسته اول بتوانند به خدمت سربازی بروند . البته این افراد هم می توانند به خدمت سربازی اعزام شوند . اما بنا به یکسری دلایل از جمله نقص عضو و یا داشتن بیماری نمی توانند به صورت افراد معمولی خدمت کنند . یعنی این افراد یکسری از اعمالی که سربازان باید انجام دهند را نمی توانند انجام دهند . این افراد می توانند از شرایط معافیت پزشکی سربازی استفاده کنند . البته به صورت کامل معاف نمی شوند و تنها معاف از رزم شامل آن ها می شود .
 3. دسته سوم شامل افرادی می شود که بنا به داشتن نقص و یا عدم رشد جسمانی در حال حاضر قادر به انجام خدمت سربازی نیستند .
 4. دسته چهارم هم افرادی هستند که شدیدا دچار بیماری هستند و یا نقص عضو جدی دارند . بنابراین به طور دائم و همیشگی قادر به انجام دوره خدمت سربازی نیستند .

  بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید

لیست بیماری هایی که می توانید از طریق آن ها معافیت پزشکی سربازی دریافت نمایید :

 •  بیماری های عمومی
 •  بیماری های غدد مترشحه داخلی
 •  بیماری های پوست و بافت های زیر پوست
 • بیماری های داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی)
 •  بیماری های اعصاب و روان
 • بیماری های جراحی مغز واعصاب
 •  بیماری های ریه و قفسه صدری
 • بیماری های استخوان (اسکلت)
 • بیماری های دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 •  بیماری های خون و انکولوژی (بدخیمی ها)
 •  بیماری های دستگاه ادراری تناسلی
 •  بیماری های فک و دهان و دندان
 • بیماری های چشم و عوارض بینائی
 •  بیماری های گوش، حلق و بینی
 •  بیماری های قلب و عروق
 •  بیماری های روماتولوژی و بافت همبند
 •  بیماری های عفونی


  بیشتر بخوانید: جزئیات معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸


سربازی

اختلال رفتار ، عدم تعادل روحی ، روانی و عصبی بود در معافیت سربازی

گاهی اوقات افراد نمونه رفتارهایی دارند که باعث معافیت سربازی می شود . برخی رفتارهای تند و عصبی گونه ای دارند . این رفتارها اگر مخالف قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی باشد . باعث می شود شما معافیت از خدمت سربازی بگیرید . البته این رفتار ها و خصوصیات اخلاقی دارای شرایط ویژه ای هستند . بنابراین هر اخلاق و رفتاری باعث معافیت از خدمت سربازی نمی شوند . کژخویی ها و بدرفتاری ها ، اختلالات جنسی و انحرافات اخلاقی که با شئونات و قوانین نظام وظیفه مغایرت دارد . گاهی موجب معافیت پزشکی می شوند . این رفتارها از نظر پزشکی بیماری و اختلال محسوب می شوند . بنابراین اگر کسی این خصوصیات و اخلاقیات را دارد . می تواند از شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی استفاده نماید . برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید با مشاوران مجرب مرکز مشاوره آویژه دانش تماس حاصل نمایید.

https://www.anjammidam.com/uploads/order/delivery/file/3e2c2fcbc245d39fe834b29a362cc0fe.gif

برخی بیماری ها و شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی که از قبل مشخص نشده اند :

همه موارد و همه شرایط در قوانین و ضوابط معافیت پزشکی سربازی تعیین نشده اند. همیشه دنیا و آدمیان در حال تغییر و تحول هستند و هیچ چیز ثابتی در دنیا وجود ندارد . بنابراین شرایط معافیت پزشکی سربازی نیز کامل شده نیست . گاهی شرایط و مواردی جدید وجود دارند که در این قوانین و شرایط قبلی ثبت نشده اند . می توان گفت کلیه بیماری ها و ناتوانی هایی که افراد دچار آن هستند . ولو اینکه این بیماری ها در آیین نامه های از قبل طراحی شده هم نیامده باشند . باعث می شود فرد بتواند از شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی استفاده کند . تا معافیت پزشکی سربازی دریافت نماید . البته تشخیص این بیماری ها برعهده شورای پزشکی مدیریت سازمان وظیفه عمومی و یا شورای عالی پزشکی نظام وظیفه می باشد . سازمان ناجا هم باید این موارد را تایید کنند تا شما بتوانید از شرایط معافیت پزشکی  سربازی استفاده کنید .


برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمت

مراحل دریافت معافیت پزشکی خدمت سربازی

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم یکی از مواردی که مشمولان می توانند از آن استفاده کنند و برای همیشه خود را از رفتن به خدمت سربازی نجات دهند؛ معافیت پزشکی است. افراد باید یکسری مراحل را برای دریافت معافیت پزشکی طی کنند. در ادامه به مراحل معافیت پزشکی خدمت سربازی می پردازیم.

 • ابتدا فرد مشمول خدمت سربازی باید طبق دفترچه خدمت سربازی، مدارک مورد نیاز را تهیه نماید.
 • در گام بعدی فرد باید به انجام معاینات برای تعیین بیماری و دریافت معافیت پزشکی بپردازد.
 • بعد از طی کردن مرحله قبل که بیماری شخص در معاینات اولیه مشخص و تایید شد، فرد مشمول خدمت سربازی باید درخواست معافیت پزشکی خود را به پلیس + ۱۰ ارائه نماید تا این درخواست ثبت شود.
 • در مرحله و گام بعدی فرد مشمول خدمت باید برگه معرفی نامه را که برای بیمارستان تهیه شده است را از سازمان نظام وظیفه دریافت کند.
 • گام بعدی فرد باید مجدد معاینات دیگری را برای تایید بیماری خود انجام دهد که این معاینات توسط پزشکان متخصصی که مورد تایید نیروهای مسلح می باشد، انجام می گیرد.
 • گام بعدی به این صورت است که شورای پزشکی نظام وظیفه، جلسه ای را برای تایید نهایی بیماری مشمول تشکیل می دهند.

بعد از طی شدن این مراحل دو حالت برای فرد ایجاد می شود:

 1. یا به فرد مشمول معافیت دائم تعلق می گیرد که در این صورت به فرد کارت معافیت از خدمت داده خواهد شد.
 2. یا اینکه فرد مشمول معاف از رزم شناخته شده و برگه اعزام به خدمت سربازی برای فرد صادر می کنند.

شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی,مشاوره شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی,شرایط معافیت خدمت سربازی نظام وظیفه,شرایط معافیت پزشکی,معافیت پزشکی خدمت سربازی,

سوالات متداول

چه بیماری هایی امکان دریافت معافیت پزشکی دارند؟

بیماری های عمومی,غدد مترشحه داخلی,پوست و بافت های زیر پوست,داخلی مغز و اعصاب (نورولوژی),اعصاب و روان,جراحی مغز واعصاب,ریه و قفسه صدری,استخوان (اسکلت),دستگاه گوارش و جراحی عمومی,خون و انکولوژی (بدخیمی ها),دستگاه ادراری تناسلی,فک و دهان و دندان,چشم و عوارض بینائی,گوش، حلق و بینی,قلب و عروق,روماتولوژی و بافت همبند و بیماری های عفونی.

شرایط احراز انواع بیماریهای معافیت پزشکی چیست؟

در مرحله اول دریافت معافیت پزشکی باید بیماری مشمول توسط پزشک اولیه (پزشک معتمد نظام وظیفه) تایید شود؛ سپس، باید این بیماری توسط شورای پزشکی بیمارستان تایید شود و در مرحله آخر مشمول با برای تایید بیماری توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی مراجعه کند.

آیا در زمان اقدام برای معافیت پزشکی میتوان آن را لغو نمود؟

مشمولانیکه در سیر رسیدگی پزشکی قرار دارند مجاز به انصراف از درخواست پزشکی نیستند و رای شورای پزشکی در خصوص آنان ملاک عمل می باشد.

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

 • مشاوره معافیت پزشکی
 • مشاوره خرید خدمت
 • مشاوره معافیت کفالت
 • مشاوره معافیت ایثارگری
 • مشاوره معافیت تحصیلی
 • مشاوره کسری خدمت
 • مشاوره امریه
 • مشاوره سرباز نخبگی (سرباز نخبه وظیفه)
 • مشاوره اعزام به خدمت
 • مشاوره غیبت و جریمه خدمت سربازی
 • مشاوره تعجیل و تمدید خدمت سربازی
 • مشاوره خروج از کشور برای مشمولان نظام وظیفه خدمت سربازی
 • اخبار نظام وظیفه

شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی خدمت سربازی ۹۸

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

نظرات

- 3 نظر:

 1. سلام قربان من کم خونی شدید دارم و نزدیک به تالاسمی هستم یبار هم‌خون بم تزریق شده ولی خوانوادم اجازه ندادم باردوم و افسردگی شدیدی دارم خیلی هم لاغرم چشمم زیاد خوب نمیبینه واین ازکم خونی هرشب سرم‌دردمیگیره بنظرشما شرایط معافی رودارم؟

  1. وضعیت سلامت شما باید توسط شورای پزشکی مورد بررسی قرار گیرد برای این کار دفترچه خدمت را دریافت کرده و به پزشک اولیه مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068