شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی۹۹

ابطال کارت معافیت پزشکی چه شرایطی دارد؟

آیا ابطال کارت معافیت پزشکی ممکن است؟

نحوه ابطال کارت معافیت پزشکی گاهی به یکی از دغدغه های مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی بدل میشود، اما این موضوع به چه معناست و چه اهمیتی دارد؟ گاهی افراد مشمول خدمت سربازی به واسطه ابتلا به بیماری یا عارضه ای خاص از رفتن به خدمت معاف میشوند. اما افراد دارای کارت معافیت پزشکی، ممکن است که با محدودیت ها و مشکلاتی مواجه شوند، از جمله این محدودیت ها میتوان به عدم موفقیت به استخدام در برخی مشاغل ادارات و همچنین مشکلاتی در اخذ گواهینامه رانندگی و … اشاره کردد. لذا بسیاری از افراد به باطل کردن این کارت فکر میکنند.

سوالی که ممکن است مطرح شود این است که آیا امکان ابطال کارت معافیت پزشکی وجود دارد یا خیر؟ در پاسخ باید گفت بله این امکان وجود دارد البته اقدام برای لغو کارت معافیت پزشکی نیاز به شرایطی دارد که در صورت احراز آن ها فرد میتواند کارت معافیت خود را باطل کند

ابطال کارت معافیت پزشکی یکی از تسهیلاتی است که نظام وظیفه برای افراد قرار داده است. حال سوال های مختلفی در ذهن مشمولان به وجود می آید که چگونه و با چه شرایطی می توان کارت معافیت پزشکی را باطل کرد؟ برای اینکه به پاسخ این سوال ها برسید، ادامه این مقاله مرکز مشاوره آویژه را بخوانید.

نحوه ابطال کارت معافیت پزشکی

خدمت سربازی و گذراندن این دوره ۲۱ ماهه برای افراد مشمول اجباری است و اگر فرد به خدمت نرفته باشد نمی تواند در موسسات دولتی استخدام شود، مگر اینکه معافیت موقت داشته باشد. طبق قانون مشمولانی که معافیت پزشکی دریافت کرده اند چنانچه بیماری آنها بهبود یابد میتوانند با رای شورای پزشکی کارت خود را باطل کرده و برای اعزام به سربازی اقدام کنند. اگر بخواهید اطلاعات بیشتری در مورد سن ابطال کارت معافیت پزشکی به دست آورید پیشنهاد می کنیم از مرکز مشاوره آویژه کمک بگیرید.

چگونگی لغو معافیت پزشکی

از آنجایی که معافیت پزشکی برای افراد مشکلاتی را به دنبال داشته است، سازمان وظیفه شرایطی را فراهم آورده است که در صورت لزوم و تحت شرایط خاص امکان ابطال کارت معافیت وجود داشته باشد. نکته ای که متقاضیان باید در نظر بگیرند این است که بعد از لغو معافیت پزشکی باید به خدمت دو ساله سرباز بروند و امکان معافیت به هر دلیلی وجود نخواهد داشت. وضعیت سلامت افراد موضوع مهمی است میتواند مانع ابطال کارت معافیت شود. زیرا فرد باید در سلامت کامل باشد تا بتواند برای لغو معافیت خود اقدام کند.


بیشتر بخوانید:  تاریخ اعزام به خدمت سربازی چگونه محاسبه میشود؟


ابطال کارت معافیت پزشکی چه مراحلی دارد؟

شرایط سنی ابطال کارت معافیت پزشکی چگونه است؟

شرایط سنی ابطال کارت معافیت پزشکی از مواردی است که افراد باید به آن توجه کنند. از مهم ترین شرایط برای ابطال کارت معافیت پزشکی این است که مشمول از سلامت کامل برخوردار باشد تا بتواند فعالیت های نظامی را به خوبی انجام دهد. همانطور که هر معافیتی شرایط و ضوابطی دارد. برای باطل کردن کارت معافیت پزشکی نیز باید شرایط سنی ابطال کارت معافیت پزشکی را دارا باشید. که این شرایط به شرح ذیل می باشد.

شرایط سنی لازم برای ابطال کارت معافیت پزشکی

 • شرایط سنی برای افراد مشمول با مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم: حداکثر ۳۰ سال است.
 • شرایط سنی برای افراد مشمول با مدرک تحصیلی لیسانس: حداکثر ۳۳ سال است.
 • شرایط سنی برای افراد مشمول با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد: حداکثر ۳۶ سال است.
 • شرایط سنی برای افراد مشمول با مدرک تحصیلی دکترا: حداکثر ۴۰ سال است.

این افراد در صورت باطل کردن کارت خود نمی توانند از سایر معافیت هایی چون: کفالت، معافیت ایثارگری و غیره استفاده کنند و باید برای اعزام به سربازی آماده شوند.


بیشتر بخوانید: لیست بیماری های معافیت پزشکی سربازی


شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی

شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی از موضوعات مهمی است که هر فردی برای گام نهادن در این مسیر باید به طور کامل و جز به جز از آن اطلاع داشته باشد. قبل از هر چیز باید گفت تنها افرادی میتوانند کارت معافیت خود را باطل کنند که سلامت کامل بدنی داشته باشند. یعنی بیماری آن ها بهبود پیدا کرده باشد. اهمیت این موضوع در آن است که فرد بعد از ابطال کارت معافیت خود بایستی به خدمت سربازی اعزام شود. لازم به تذکر است که عدم بیماری فرد مشمول و وضعیت سلامت وی، توسط شورای های پزشکی نظام وظیفه مورد بررسی قرار میگیرد. یکی دیگر از شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی این است که این افراد نمیتوانند از دیگر معافیت های نظام وظیفه همچون معافیت کفالت، معافیت موارد خاص و… استفاده کنند و بلافاصله باید به خدمت اعزام شوند.

لازم به ذکر است عوامل مختلفی بر لغو کارت معافیت مشمولان اثر گذار است. مثلا مدرک تحصیلی مشمول یکی از همین موارد است که باید مورد توجه قرار گیرد. اهمیت ارائه ی این مدرک مربوط به شرایط سنش است که سازمان وظیفه برای لغو معافیت قرار داده است. یعنی افراد دارای مدارک تحصیلی مختلف تنها تا سن خاصی میتوانند معافیت خود را لغو کنند. مثلا فردی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم یا فوق دیپلم باشد تنها تا پایان سی سالگی میتواند معافیت خود را لغو کند. این در صورتی است که شرایط برای فرد دارای مدرک تحصیلی لیسانس فرق میکند و امکان لغو معافیت تا ۳۳ سالگی وجود دارد. همچنین سن مشخص شده برای مشمولان با مدرک فوق لیسانس و دکتری نیز به ترتیب ۳۶ و ۴۰ سال میباشد. بنابراین ارائه مدرک تحصیلی نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است و یکی از مدارک مورد نیاز برای این امر میباشد.

نظام وظیفه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی۹۹ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اهمیت سن ابطال کارت معافیت پزشکی برای چیست؟

اهمیت سن ابطال کارت معافیت پزشکی برای آن است که مشمول در هر سنی نمی تواند به ابطال کارت خود بپردازد. برای مشمولان با مدرک تحصیلی مختلف، متفاوت است که در بخش های بالا به آن اشاره کردیم.

مدارک لازم برای لغو معافیت پزشکی چیست؟

مدارک لازم برای لغو معافیت پزشکی موضوع مهمی است که متقاضیان این امر باید در نظر داشته باشند. علاوه بر مدارک شناسایی فرد مشمول همچون کارت ملی، شناسنامه، عکس پرسنلی و… که اغلب برای هر کاری باید به سازمان وظیفه ارائه شود، در این مرحله ارائه برخی مدارک دیگر نیز حائز اهمیت است. یکی از مدارک لازم برای لغو معافیت پزشکی ارائه ی کارت معافیت پزشکی است که مشمول دریافت کرده است. علاوه بر این مشمولانی که متقاضی لغو معافیت خود هستند باید تعهد بدهند که بعد از لغو معافیت برای رفتن به خدمت اقدام کنند. فردی که این مدارک را ارائه دهد باید مجددا مورد معاینه قرار گیرد تا وضعیت سلامت وی بررسی شود. چنانچه سلامت روانی و جسمی مشمول به گونه ای باشد که امکان اعزام به خدمت را داشته باشد و از عهده فعالیت های سخت این دوره بر آید، برگه آماده به خدمت را دریافت میکند.

 1. اصل کارت معافیت پزشکی
 2. تعهدی مبنی بر اعزام به خدمت سربازی

مدارک لازم برای ابطال کارت معافیت پزشکی از جمله مواردی است که برای همه مشمولان یکسان می باشد.

ابطال کارت معافیت پزشکی چگونه انجام می شود؟

شرایط ابطال معافیت پزشکی اعصاب و روان چگونه است؟

شرایط ابطال معافیت پزشکی اعصاب و روان به طور کلی دو مورد میباشد که مشمولان دارای این شرایط میتوانند معافیت خود را باطل کنند و از محدودیت ها و مشکلات آن نیز رهایی یابند این شرایط به شرح زیر میباشد:

 • برخورداری از سلامت روانی کامل یکی از مهم ترین این شرایط میباشد به عبارتی فردی که زمانی به یکی از بیماری های اعصاب و روان مبتلا بوده و به سبب آن از رفتن به سربازی معاف شده حال تنها در صورتی میتواند این معافیت را لغو کند که توان جسمی و روانی خود را بازیافته باشد.
 • سازمان وظیفه برای لغو معافیت های پزشکی محدودیت هایی را مقرر کرده است. البته این شرایط سنی به نوع مدرک تحصیلی مشمولان نیز ارتباط دارد. طبق قوانین مقرر شده برای این مورد، افرادی که مدرک تحصیلیشان زیر دیپلم، دیپلم و یا فوق دیپلم است تنها تا سن ۳۰ سالگی میتوانند معافیت حود را لغو کنند. افراد فارغ التحصیل در مقطع لیسانس نیز تنها تا ۳۳ سالگی مهلت دارند تا برای لغو معافیت اقدام کنند. این در صورتی است که متقاضیان دارای مدرک فوق لیسانس تا ۳۶ و فارغ التحصیلان دکتری تا ۴۰ سالگی مهلت دارند.

افرادی که تمام شرایط ابطال معافیت پزشکی اعصاب و روان را داشته باشند میتوانند بعد از لغو معافیت به خدمت بروند.

ابطال کارت معافیت پزشکی چه قوانینی دارد؟

فرایند لغو کارت معافیت پزشکی

تقاضا کنندگان می بایست مدارک لازم لغو کارت معافیت پزشکی (که در ادامه ی مطلب به ان اشاره شده است) را به وظیفه عمومی محل اخذ معافیت پزشکی ارائه دهند . پرونده متقاضی در شورای عالی پزشکی استان محل اخذ معافیت پزشکی بررسی میشود . در صورت احراز بهبود کامل بیماری و سلامتی فرد ، پرونده به صورت متمرکز در سازمان وظیفه عمومی ناجا بررسی خواهد شد . در صورت تایید ، کارت معافیت پزشکی آنان باطل و لغو شده و بدون غیبت به خدمت سربازی دوره ضرورت اعزام می شوند . درصورت نیاز به معاینات تخصصی باید هزینه این معاینات توسط متقاضیان پرداخته شود .

ولین قدم برای انجام این کار جمع آوری مدارک مورد نیاز و مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ میباشد در این مراکز فرم های درخواست ابطال معافیت پزشکی در اختیار داوطلب قرار میگیرد و با تکمیل آن ها در خواست خود را به ثبت میرساند. مرحله ی بعدی از فرآیند لغو کارت پزشکی سربازی بررسی مدارک توسط شورای عالی پزشکی محل دریافت کارت معافیت میباشد. چنانچه این مدارک به تایید سازمان وظیفه برسد و به عبارتی سلامت جسمی و روانی داوطلب تایید شود، کارت معافیت وی باطل میشود. این فرد میتواند بدون داشتن غیبت به خدمت سربازی اعزام شود.

مشکلات استخدام معافیت پزشکی

از جمله مشکلاتی که فرد دارای معافیت های پزشکی ممکن است با آن مواجه شود پیدا کردن شغل مناسب میباشد. زیرا بسیاری از ادارات افراد دارای معافیت پزشکی را استخدام نمیکنند. چنین مواردی باعث شده که سوالات بسیاری ذهن مشمولان دارای این نوع معافیت نظام وظیفه را درگیر کند و به دنبال راهی برای خلاص شدن از این مشکلات باشند. لذا در این مقاله سعی داریم به بررسی مشکلات و مسائل پیش روی مشمولانی که معافیت پزشکی دارند و همچنین اقدامات لازم برای لغو این معافیت ها و برطرف شدن این محدودیت ها و… بپردازیم.

ابطال کارت معافیت پزشکیابطال کارت معافیت پزشکی چه مزایایی دارد؟

قانون ابطال کارت معافیت پزشکی

قانون ابطال کارت معافیت پزشکی شامل تبصره و بندهایی است که سازمان وظیفه برای داوطلبان این امر در نظر گرفته است. همانطور که میدانید داشتن کارت معافیت پزشکی باعث بروز مشکلاتی در استخدام افراد و….. میشود. هدف از در نظر گرفتن قوانین ابطال کارت معافیت نیز این است که افراد واجد شرایط از این محرومیت ها رها شوند. طبق این قوانین تنها افرادی میتوانند کارت معافیت خود را باطل کنند که بیماری آن ها به طور کامل بهبود یافته باشد، برای اثبات این موضوع باید معاینات و آزمایشات مربوطه به انجام برسد. نتایج آزمایشات در شورای عالی پزشکی مورد بررسشی قرار میگیرد و در صورت تایید، فرد مشمول تلقی میشود و به خدمت سربازی اعزام میشود.

یکی دیگر از بندهای قانون ابطال معافیت پزشکی برای افرادی است که قصد دارند بعد از ابطال معافیت پزشکی خود یکی دیگر از انواع معافیت ها اقدام کنند. اما قوانین نظام وظیفه چنین اجازه ای به داوطلبان نمیدهد، در واقع فردی که معافیت پزشکی خود را باطل کند باید به خدمت سربازی برود و حق استفاده از هیچکدام از انواع معافیت های دیگر را ندارد. همانطور که قبلا هم مطرح کردیم یکی از قوانینی که برای ابطال معافیت افراد در نظر گرفته شده است، مربوط به شرایط سنی و تحصیلی است.

 

محدودیت های اجتماعی معافیت پزشکی

افراد دارای معافیت پزشکی بر اساس نوع بیماری ممکن است برای استخدام در برخی از سازمان ها یا ارگان ها با توجه به ضوابط سازمان مربوطه ، دچار محدودیت شوند . همچنین این دسته از افراد در صورت ارائه درخواست اخذ گواهینامه راهنمایی و رانندگی ، در مراکز معاینات تخصصی راهور نیز به منظور تایید صلاحیت ، معاینه پزشکی می شوند .

ابطال کارت معافیت پزشکی چه معایبی دارد؟

استخدام با کارت معافیت پزشکی

کسانیکه در یک فرایند کاملا قانونی دارای  کارت معافیت پزشکی هستند این معافیت مانع اشتغال انها نمیشود و در دستگاه دولتی منع قانونی ندارد . در همین حالت هم کارفرما نباید دارندگان معافیت پزشکی را از تصاحب شغل مورد نظر محروم کند . حتی اگر هم شغلی نیاز به توانایی جسمی دارد ، کار فرما می تواند در آگهی استخدام قید کند که از پذیرفته شدگان ، مصاحبه عملی به عمل خواهد آمد و یا در آگهی استخدام عنوان کند که این کار نیاز به توانایی جسمی دارد تا به طور خودکار ، بخشی از آمار تقاضا کنندگان شغل مربوطه کاسته شود ، اما این که کارفرما ، همه دارندگان معافیت های پزشکی را از تصاحب آن شغل محروم کند ، معیاری کاملا غیر منطقی و قانونی است . مشکلات بیکاری کسانی که معافیت پزشکی دارند باید از سوی وزارت کار بررسی شود و وظیفه مجلس بررسی کلیات قانون وظیفه عمومی است .

شغل مناسب برای دارندگان کارت معافیت پزشکی

بهتر است افراد دارای کارت معافیت پزشکی در مشاغل متناسب با وضعیت جسمانی  خود استخدام شوند زیرا برخی مشاغل نیازبه توانایی فیزیکی دارد . برخی افراد ، معافیت‌های پزشکی به خاطر چاقی و لاغری دارند که برای استخدام لزوما مشکلی برایشان پیش نخواهد امد . ولی افراد معاف شده به دلیل معافیت هایی مانند انواع مشکلات تنفسی ، بیماری‌های قلبی ، بیماری های چشم و عوارض بینایی ، بیماری های مغز و اعصابو مشابه ان هم هستند که در برخی از مراکز به دلیل اینگونه بیماری ها از استخدام منع میشوند . به طور مثال کسی که دچار کم بینایی باشد برای مشاغلی نظیر تایپ مناسب نیست . یا کسی که به دلیل نابینایی از معاف منع شده است ممکن است برای کار در یک بانک ، بسیار توانمند و موفق باشد .

استخدام معلولان کشور

درخصوص استخدام معلولان کشور براساس قانون ، ۳ درصد ازاستخدامی‌های کشور باید به این هموطنان اختصاص یابد . این قانون تعدادی از جوانان معلول و صاحب معافیت پزشکی را تحت‌پوشش خود قرار میدهد . به نظر می‌رسد قوانینی مشابه برای سایر جوانانی که به دلیل بیماری امکان کار و امرار معاش را ندارند ، وجود داشته باشد .

ابطال کارت معافیت پزشکی چه هزینه هایی دارد؟

 

هزینه ابطال کارت معافیت کارت پزشکی چقدر است؟

هزینه ابطال کارت معافیت کارت پزشکی توسط سازمان وظیفه و دیگر ارگان های مربوطه مقرر میشود. افرادی که میخواهند کارت معافیت خود را به هر دلیلی باطل کنند باید در زمان اقدام و مراجعه به این سازمان، هزینه ی مقرر شده را به سازمان وظیفه پرداخت کنند. طبیعی است که با طل کردن کارت و انجام معاینات پزشکی مختلف برای تایید سلامت متقاضی و پروسه های اداری مربوطه نیازمند پرداخت هزینه هایی میباشد. اما نحوه ی پرداخت این هزینه به این شکل است که در زمان ثبت اطلاعات و مدارک مشمولان یک شماره حساب مربوط به این سازمان در اختیار متقاضی قرار میگیرد که باید هزینه ابطال معافیت کارت پزشکی را به آن حساب واریز نمایند تا دیگر مراحل مربوط به ابطال معافیت انجام شود. هزینه ای که برای این امر در نظر گرفته شده است هزینه ی زیادی نیست و مشمولان نباید نگرانی از این بابت داشته باشند.

مدت زمان ابطال معافیت از پزشکی چگونه است؟

مدت زمان ابطال معافیت از پزشکی چگونه است؟ آیا با باطل شدن معافیت پزشکی مشمول باید به خدمت برود؟ مشمولان تا چه سنی میتوانند معافیت خود را باطل کنند؟ این موارد سوالات پر تکراری است که اغلب متقاضیان با آن مواجه میشوند. لارم به ذکر است که زمانی که فردی معافیت خود را باطل میکند به معنای بازیافتن توان جسمی و روانی میباشد، درواقع این فرد بهبود یافته و توان رفتن به خدمت را دارد. این فرد با باطل کردن کارت معافیت خود موظف به رفتن به خدمت میباشد. یعنی مدت زمان ابطال معافیت از پزشکی به شکل دائم میباشد. البته همانطور که قبلا هم مطرح کردیم باطل کردن معافیت شرایطی دارد که تنها تحت آن شرایط امکان پذیر است. حداقل و حداکثر سنی که متقاضیان میتوانند برای ابطال کارت معافیتشان اقدام کنند بین ۳۰ تا ۴۰ سال است که با توجه به نوع مدرک تحصیلی مشخص میشود.

ابطال کارت معافیت پزشکی

 

سوالات متداول

مراحل لغو کارت معافیت پزشکی چگونه است؟

فرد مشمول پس از جمع آوری مدارک مربوطه به دفاتر پلیس + ۱۰ رجوع کرده و برگه های مربوط به ابطال معافیت پزشکی را پر میکند. پس از آن در صورتی که سلامت مشمول توسط شورای پزشکی تایید شود، کارت وی باطل میشود. سپس باید برای اعزام به خدمت سربازی اقدام کند و نمی تواند از سایر معافیت ها استفاده کند.

مزایا و معایب کارت های معافیت پزشکی چیست؟

مزایای انواع کارت های معافیت پزشکی: مشمولانی که معافیت از رزم را دریافت می کنند به دلیل آنکه از انجام خدمات نظامی منع می شوند، سربازی را آسان سپری می کنند. مشمولانی که معافیت موقت دریافت کرده اند، خدمت سربازی برایشان به تاخیر می افتد و می توانند بیماری خود را درمان کنند. کسانی هم که نمی توانند سربازی را به پایان برسانند و معافیت دائم دریافت کرده اند، نیازی نیست که ۲ سال خدمت کنند.
معایب انواع کارت های معافیت پزشکی: مشمولینی که معافیت های پزشکی دریافت کرده اند به سختی می توانند شغلی مناسب پیدا کنند حتی احتمال دارد که نتوانند گواهی نامه بگیرند.

آیا امکان ابطال کارت معافیت پزشکی وجود دارد؟

بله: مشمول می تواند برای باطل کردن کارت معافیت پزشکی اقدام کند. در صورتی که از سلامت کامل برخوردار بوده و شورای پزشکی این مسئله را تایید کرده باشد. همچنین سن متقاضیان با مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم: حداکثر ۳۰ سال، لیسانس حداکثر ۳۳ سال، کارشناسی ارشد ۳۶ سال و دکترا حداکثر ۴۰ سال می باشد.

آیا داشتن کارت معافیت پزشکی مانع استخدام می شود؟

بله: از جمله معایب داشتن این نوع کارت ها همین است که مانع استخدام می شود. اما سازمان نظام وظیفه برای آن چاره جویی کرده و فرد مشمول در صورتی که بیماریش بهبود یافت می تواند برای ابطال کارت معافیت پزشکی اقدام کند و بدون غیبت به سربازی برود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط ابطال کارت معافیت پزشکی۹۹

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

نظرات
- 28 نظر:
 1. باسلام بنده درخواست پزشکی اعصاب وروان وصافی کف پادادم الان نتیجه اش برای نظام وظیفه اومده ولی هنوز کمیسیون تشکیل نشده آیا میشه درخواستهایم را لغو کنم وبروم خدمت؟؟،اگرلغوشون کنم غیبت ک نمیخورم؟متولد ۱۳۷۹هستم

 2. باسلام بنده درخواست پزشکی اعصاب وروان وصافی کف پادادم الان نتیجه اش برای نظام وظیفه اومده ولی هنوز کمیسیون تشکیل نشده آیا میشه درخواستهایم را لغو کنم وبروم خدمت؟؟،اگرلغوشون کنم غیبت ک نمیخورم؟متولد ۱۳۷۹هستم

  1. سلام
   برای ابطال معافیت باید سلامت کامل خود را به دست آورده باشید و شرایط سنی لازم را داشته باشید.

 3. سلام
  وقت بخیر
  من میخوام کارت معافیت خودمو ابطال کنم
  من درحین خدمت کارت معافیت گرفتم بعد ابطال باید برم یگانی که خدمت میکردم یا یگان جدید بعد مدت زمانی که خدمت کردم محسوب میشه یا نه

 4. با سلام و خسته نباشید بنده سال ۸۸ معافیت عصاب روان گرفتم و الان درخواست ابطال دادام شرایط سنی ک دارم الان ۷ ماه دیگه مونده تا بشه ۳۰ سالم مدرک تحصیلیم هم زیر دیپلمه خواستم ببینم چند ماه زمان میبره واسه باطل شدن کارت

  1. سلام
   برای ابطال کارت معافیت باید معاینات پزشکی انجام شود و کمیسیونهای تخصصی تشکیل شوند، اگر تمام مدارک و شواهد دقیق باشد، مدت زیادی طول نمیکشد.

 5. سلام آیا برای کارت معافیت پزشکی اعصاب و روان هم میشه باطل کرد اخه یجا نوشته بود اعصاب و روان باطل نمیشه

  1. سلام
   درصورتی که شرایط سنی لازم را داشته باشید و بیماری شما به طور کامل درمان شده باشد امکان ابطال کارت معافیت پزشکی اعصاب و روان وجود دارد.

   1. سلام من سال ۱۳۹۴ معافیت پزشکی عصاب و روان گرفتم و هیچ مشکلی نداشتم و ۱۰ سال است دنبال ابطال معافیت هستم وهیچ نتیجی نگرفتم چون در بیمارستان ناجا تهران به ادرس خیابان بهار شمالی رفتم و دکتور معاینم کرد وگفت که هیچ مشکلی نداری چون من که مشکل اعصاب وروان ندارم فقط من سال ۸۴در همان بیمارستان با اندکی پول که دکتور ان بیمارستان از من گرفته بود معافیت گرفتم و الا به من میگن چطور معافیت گرفتی همان طوری هم ابطال کن اما من میخواهم بگم که در ان سن من فریب خوردم واگر مجازاتی هست من حاضرم

    1. سلام
     اگر شما شرایط سنی لازم برای ابطال معافیت اعصاب و روان را داشته باشید بعد از انجام معاینات در کمیسیون های پزشکی و تایید سلامت شما، معافیت شما باطل خواهد شد.

     1. با سلام من کارت معافیت پزشکی گرفتم بخش ۵ بند ۳
      الان باید چه کار کرد که باطل بشه این کار
      واسه چندتا جا زخم تتو معاف کردن میشه رفت خدمت یا نه

     2. سلام
      برای ابطال این معافیت با توجه به مدرک تحصیلی افراد، شرایط سنی در نظر گرفته شده است. علاوه بر این شما باید سلامت کامل خود را به دست آورده باشید تا بتوانید معافیت خود را لغو کنید. این موضوع تحت نظارت شورای پزشکی نظام وظیفه انجام میشود.

 6. با سلام بنده در سال ۸۶ با مدرک دیپلم معافیت پزشکی قلب گرفتم
  حالا بعد از چندین سال پس از مداوای کامل بیماری قلبی
  دو سال هست که تقاضای ابطال کارت معافیت پزشکی را داده ام و هر بار مرا رد کردند
  در ضمن این سالها به ادامه تحصیل پرداختم و دارای مدرک لیسانس از دانشگاه آزاد نیز هستم
  متولد مرداد ۱۳۶۶
  به گفته مسئول پزشکی نظام وظیفه و پلیس+۱۰ چون در سیستم مدرک دیپلم هست تقاضا رد میشود
  بنده هم به دادسرای نیروهای مسلح مراجعه نمودم در آبان ۹۸ و شکایت نامه ای مربوط به کوتاهی نظام وظیفه در قبال ابطال نکردن کارت معافیت به دادسرا تسلیم نمودم
  اما تاکنون هیچ جوابی نداده اند
  بیشتر از چند بار مراجعه حضوری داشتم و باز هم بی فایده بوده
  یکی از کارکنان نظام وظیفه که اتیکت هم نداشت بطور خصمانه برخورد میکرد و میگفت شما اگر دکترا هم بیاوری اعزام به خدمت نمیشوی
  به همین دلیل شکایت نمودم
  خواهشمندم راهنمایی بفرمایید بنده چه کار کنم؟
  اگر در این مملکت هیچ مسئولی پاسخگو نیست پس به کجا مراجعه کنیم

  1. سلام
   باید توجه داشته باشید که لغو معافیت پزشکی دارای شرایط سنی است که این شرایط با توجه به مدرک تحصیلی مشمولان مشخص میشود و دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی حداکثر تا سن ۳۳ سالگی میتوانند برای لغو معافیت خود اقدام کنند.

 7. سلام خسته نباشید من میخوام برای ابطال کارت معافیت اقدام کنم ولی نمیدونم باید به کجا مراجعه کنم مال من اعصاب و روانه باید چکار کنم و برای اقدام از کجا پیگیر بشم

  1. سلام
   در صورتی که شرایط لازم برای ابطال کارت معافیت پزشکی از جمله بهبود کامل بیماری و شرایط سنی را دارا باشید میتوانید درخواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهید که این موضوع باید از طریق مراجعه به دفاتر پلیس+ ۱۰ و تکمیل فرم های مربوطه انجام شود. بعد از تکمیل فرم ها وضعیت سلامت شما در شورای عالی پزشکی مورد بررسی قرار میگیرد و تصمیمات نهایی اتخاذ میشود.

   1. ببخشید من گواهینامه میتونم بگیرم؟ قلب و عروق
    اگه الان ناراحتی نداشته باشم منو میبرن خدمت؟

    1. سلام
     وضعیت سلامت شما برای دریافت گواهینامه توسط کمیسی.ن پزشکی راهنمایی رانندگی مورد بررسی قرار میگیرد و در صورت تایید وضعیت سلامت برای دریافت گواهینامه میتوانید آن را دریافت کنید و این موضوع با اعزام به خدمت ارتباطی ندارد.

    2. با سلام و خسته نباشید بنده سال ۸۸معافیت عصاب روان گرفتم و چند ماه پیش درخواست ابطال دادم کاراشو انجام دادم شورا عالی پزشکی استان هم سرباز خوانده شدم خواستم ببینم جواب پرونده واسه اعزام ب خدمتم چند ماه طول میکشه چون من تا آخر برج ۱۰ شرایط سنم مربوط هست ۳۰ سالگیم تموم میشه،با تشکر

     1. با سلام یک الی دو ماه زمانبره و بستگی به ازدحام جمعیت داره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1399/8/7

پنجشنبه

1399/8/8

جمعه

1399/8/9

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید