ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد

ثبت نام کارشناسی ارشد

ثبت نام کارشناسی ارشد و آشنایی با شرایط آن از اهمیت زیادی برخوردار است . چرا که هر ساله تمایل به تحصیلات تکمیلی در بین افراد ، بیشتر و بیشتر می‌شود . تحصیل در این مقطع در دانشگاه‌ های آموزش عالی ازجمله دانشگاه‌ های دولتی ، پردیس‌ های خودگردان ، دانشگاه‌ های غیرانتفاعی ، پیام نور و دانشگاه آزاد  میسر است . آزمون کارشناسی ارشد هر ساله توسط سازمان سنجش به‌ طور هم‌ زمان در سراسر کشور برگزار می‌شود . علاقه‌ مندان می‌توانند با مراجعه به سایت این سازمان نسبت به ثبت نام کارشناسی ارشد اقدام کنند . لازم به ذکر است کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه‌ های آزاد و سراسری ادغام ‌شده و آزمون جداگانه‌ ای برای دانشگاه آزاد برگزار نمی‌شود .

ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری,ثبت نام ارشد آزاد و سراسری,ثبت نام,سراسری و آزاد ارشد ثبت نام


بیشتر بخوانید: مشاوره ثبت نام بدون کنکور ارشد


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و آزاد با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

سخنی با داوطلبان عزیز

در این مقاله سعی شده است تا شما عزیزان با ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه‌ های سراسری ، آزاد و پیام نور آشنایی پیدا کنید . بدیهی است ارائه تمامی اطلاعات به‌ طور کامل در یک مقاله امکان‌ پذیر نیست . همچنین ثبت نام کارشناسی ارشد ، چه در مرحله آزمون و چه در جهت انتخاب رشته و دانشگاه ، امری بسیار مهم است . چنانچه این کار توسط افراد غیر کارشناس انجام شود ممکن است شما عزیزان نتیجه تلاش‌ های خود را به دست نیاورید . لذا جهت اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل کنید . کارشناسان این مرکز همواره آماده پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان و یاری کردن شما جهت انجام هر چه بهتر مراحل فوق و مشاوره تحصیلی هستند .

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد و آگاهی از آن نخستین مرحله برای داوطلبان عزیزاست . ازآنجا که استقبال فارغ ‌التحصیلان هر ساله از تحصیل در این مقطع بیشتر می‌شود ، لذا کسب آگاهی از مراحل ثبت نام کارشناسی ارشد و شرایط آن‌ از اهمیت زیادی برخوردار است . عدم آگاهی درست از این زمان می‌تواند شما را یک سال به عقب بیندازد . ثبت نام کارشناسی ارشد هر ساله در حدود آذر ماه آغاز می‌شود . برای اطلاع از زمان ثبت نام کارشناسی ارشد ، لازم است اطلاعیه‌ های منتشر شده در سایت سازمان سنجش را مشاهده کنید . زمان ثبت نام کارشناسی ارشد جاماندگان از ثبت نام نیز معمولا کمی بعد از آن در یک بازه زمانی دیگر انجام می‌شود . ثبت نام این آزمون به‌ صورت اینترنتی و از طریق سایت همین سازمان به نشانی sanjesh.org انجام می‌شود .


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام و پذیرش دانشجو بدون کنکور


ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری,ثبت نام ارشد آزاد,ثبت نام,سراسری و آزاد ارشد

زمان ثبت نام کارشناسی ارشد آزاد و پیام نور

افراد پس از وارد نمودن اطلاعات شخصی و تحصیلی خود و گروه آزمایشی موردنظر لازم است هزینه آزمون را پرداخت نمایند . علاقه ‌مندان به ثبت نام در دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور و… نیز لازم است از همین طریق ثبت نام نمایند . به‌عبارت‌دیگر آزمون مجزایی برای دانشگاه ‌های مذکور برگزار نمی‌شود . حدود یک ماه پس از آزمون کارنامه داوطلبان روی سایت سازمان سنجش قرارگرفته و می‌توان گفت در این مرحله مسیر ثبت نام متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ های آزاد و سراسری و… از هم جدا می‌شود . در این مرحله پس از دریافت دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد می‌توانید از میان رشته‌ های اعلام ‌شده در دانشگاه‌ های مورد نظرتان و شرایط پذیرش آن‌ ها آگاهی پیدا کنید . بنابراین توصیه می‌شود دفترچه ثبت نام کارشناسی ارشد را فقط از سایت سازمان سنجش دریافت کنید تا از صحت اطلاعات آن اطمینان داشته باشید .


بیشتر بخوانید: قوانین ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور


ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد همان‌طور که پیش ‌از این گفته شد از طریق آزمون مجزا برای این دانشگاه صورت نمی‌گیرد . داوطلبان لازم است جهت تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی در کنکور سراسری کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند . به عبارتی متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌ های سراسری اعم از روزانه و شبانه ، دانشگاه‌های آزاد ، پیام نور ، مراکز غیرانتفاعی و… همگی در یک آزمون شرکت می‌کنند . بنابراین تکمیل فرم ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد و سراسری موجود در سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org به منزل شرکت در پذیرش دانشگاه‌های آزاد نیز هست . پس از اعلام نتایج آزمون کارشناسی ارشد ، چنانچه وضعیت داوطلب در دانشگاه آزاد ، مجاز اعلام شده باشد می‌تواند جهت انتخاب رشته اقدام کند . مرکز مشاوره آویژه آمادگی پاسخگویی به سؤالات شما عزیزان در خصوص جزییات مراحل ثبت نام است .


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی ثبت نام بدون کنکور دانشگاه دولتی


ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور دانشگاه آزاد

این دانشگاه از طریق سوابق تحصیلی یا همان استعداد درخشان نیز اقدام به جذب دانشجو می‌کند . این پذیرش معمولاً برای مهرماه انجام می‌شود . پس از اتمام مراحل انتخاب رشته این دانشگاه ، مجدداً زمانی برای پذیرش دانشجو بدون کنکور در دانشگاه آزاد در نظر گرفته می‌شود . ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد از طریق سایت azmoon.org انجام‌ شده و پس از پرداخت هزینه می‌توانید فرم ثبت نام را دریافت و کد رشته‌ های موردنظر خود را وارد نمایید . فراموش نکنید که برای پذیرش بدون کنکور این دانشگاه سوابق تحصیلی شما ازجمله معدل حائز اهمیت است . همچنین پذیرفته‌ شدگان از طریق استعداد درخشان در دانشگاه موردنظر ، حق درخواست انتقال به محلی دیگر را ندارند .

ثبت نام ارشد,ثبت نام ارشد آزاد و سراسری,ثبت نام,سراسری و آزاد ثبت نام


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه آزاد بدون کنکور و مراحل آن


ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری

ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری نیز مطابق با اطلاعیه‌ های سازمان سنجش انجام می‌شود . ثبت نام در آزمون کارشناسی ارشد مطابق آنچه گفته شد از طریق سایت سازمان سنجش انجام‌ شده و عزیزان می‌توانند نسبت به شرکت در آزمون سراسری اقدام نمایند . برای شرکت در این آزمون نیاز به حداقل مدرک کارشناسی مورد تائید هست . کسانی که تا تاریخ اعلام ‌شده فارغ التحصیل می‌شوند نیز مجاز به شرکت در این آزمون هستند . پس از اعلام نتایج کنکور کارشناسی ارشد ، داوطلبان با مراجعه به سایت این سازمان و دریافت دفترچه انتخاب رشته ، می‌توانند از جزییات رشته ها و دانشگاه و پذیرش آن‌ها آگاهی پیدا کنند . پس از اعلام نتایج انتخاب رشته ، لازم است افراد بقیه مراحل مانند زمان ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه سراسری ، ثبت نام حضوری و مدارک و شرایط لازم را از دانشگاه پذیرفته شده پیگیری کنند .


بیشتر بخوانید: ثبت نام بدون کنکور وزارت بهداشت


شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور

شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور نیز به دلیل علاقه افراد به تحصیل در این دانشگاه حائز اهمیت است . دانشگاه پیام نور به دلایلی مانند امکان ثبت نام بدون کنکور ، شهریه کمتر نسبت به دیگر مراکز آموزشی ، امکان عدم حضور در کلاس ها  و… مورد توجه بسیاری از داوطلبان قرارگرفته است . مخصوصا برای عزیزانی که امکان حضور در کلاس ها را به دلیل شاغل بودن و… ندارند ، این دانشگاه گزینه مناسبی تلقی می‌شود . ثبت نام کارشناسی ارشد بدون کنکور این دانشگاه در دو ورودی مهر و بهمن انجام می‌شود . مرحله بهمن ماه همان تکمیل ظرفیت است و داوطلبان می‌توانند طبق رشته ها و محل های ارائه شده در تکمیل ظرفیت و شرایط ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور برای قبولی در این دانشگاه اقدام نمایند .


بیشتر بخوانید: مشاوره ثبت نام بدون کنکور دکتری


ثبت نام کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور

پذیرش در این دانشگاه از طریق فراگیر نیز انجام می‌شود که در آن امکان تحصیل در مقطع ارشد رشته موردنظر بدون در نظر گرفتن رشته کارشناسی وجود دارد ( به‌جز رشته‌ های مهندسی معماری و طراحی شهری ) . اما ممکن است به گذراندن حداکثر ۱۲ واحد به عنوان پیش نیاز احتیاج باشد.  البته باید توجه داشت که جذب دانشجو از طریق فراگیر پیام نور بدون آزمون نبوده و داوطلبان لازم است در آزمون این دانشگاه شرکت نمایند . دفترچه ثبت نام و انتخاب رشته کارشناسی ارشد فراگیر پیام نور در سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود . نمره نهایی برای این پذیرش بر پایه ۸۰ درصد نمره آزمون و ۲۰ درصد سوابق تحصیلی و معدل مدرک کارشناسی می‌باشد . سؤالات آزمون بر مبنای دروسی است که شما باید در ترم یک کارشناسی ارشد بگذرانید . در واقع پس از قبولی دیگر از این دروس امتحانی گرفته نمی‌شود .

«منبع : Freelance Specialist Editors»

ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه ثبت نام کارشناسی ارشد سراسری و آزاد

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 2 نظر:
 1. سلام
  من دانشجوی ارشد بیوشیمی دانشگاه سراسری روزانه هستم
  میخواستم سال بعد تغییر رشته بدم و ارشد روانشناسی بخونم
  دوتا سوال داشتم:
  ۱٫ آیا امکان اینکه دوباره دانشگاه سراسری در همین مقطع ارشد، بخونم هست؟
  (باتوجه به قانونی که میگفت هر دانشجو فقط یکبار حق تحصیل رایگان در یک مقطع رو داره)
  ۲٫ باتوجه به اینکه کارشناسی و ارشد من زیست بوده و هر دو غیر مرتبط با روانشناسی هستن، آیا به لحاظ قانونی امکان اینکه روانشناسی بالینی در مقطع ارشد دانشگاه سراسری روزانه(بدون هزینه) قبول بشم هست؟
  ممنون از پاسخ گوییتون

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1400/1/27

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید