چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟

امریه بنیاد مسکن چه شرایطی دارد؟

امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و راه های دریافت این امریه چگونه است؟

امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامییکی از ارگانهای امریه گیر است که مشمولان میتوانند برای اخذ امریه از آن اقدام کنند. در واقع بنیاد مسکن انقلاب اسلامی یکی از مهم ترین سازمانهایی است که در توسعه شهری و روستایی و ساخت واحدهای مسکونی نقش دارد. حال افرادی که در حوزه فعالیت این سازمان تخصص دارند، میتوانند برای گذراندن دوره سربازی خود در این سازمان و به عنوان امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درخواست دهند.

توجه کنید که این سازمان تحت نظارت نظام وظیفه تنها میتواند تعداد مشخصی از نیروهای خود را تحت شرایط خاصی از بین مشمولان وظیفه عمومی جذب کند. امریه شدن در بنیاد مسکن به این معنی است که سرباز به عنوان کارمند و عضوی از این سازمان به کار گرفته میشود و نیازی به انجام امور نظامی و حضور در پادگانها نیست و خدماتی که این فرد به بنیاد مسکن ارائه میدهد به عنوان دوره سربازی وی در نظر گرفته میشود.

حال فردی که متقاضی امریه شدن در بنیاد مسکن است باید از شرایط و ضوابط مربوط به جذب امریه آگاهی کامل داشته باشد.

مثلا نکته ای که متقاضیان باید در نظر داشته باشند این است که خدمت در این سازمان طولانی تر از خدمت در پادگانهای نظامی و عملیاتی دور دست است و معمولا 24 ماه میباشد.

همچنین مشمولان نمیتوانند از هیچگونه کسری خدمتی استفاده کنند. اما مزیتی که در کنار این دوره طولانی سربازی مطرح است این است که این دو سال امریه به عنوان سوابق کاری فرد مطرح میشود و میتواند برای استخدام و یافتن شغل مناسب و… در آینده مفید باشد. این مزایا باعث شده که مشمولان زیادی برای امریه شدن در این سازمان با یکدیگر رقابت کنند.

توجه داشته باشید که بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز به مانند بسیاری از ارگانهای امریه گیر تعهدی برای جذب و به کارگیری سربازان امریه بعد از پایان دوره خدمتشان ندارد.

رشته های مورد نیاز بنیاد مسکن برای امریه شامل چه مورادی است؟

رشته های مورد نیاز بنیاد مسکن برای امریه قاعدتا باید متناسب با نوع فعالیت و کار این سازمان باشد. از آنجایی که فعالیت های بنیاد مسکن شامل اجرای طرح های هادی در روستاها، تهیه واحد های مسکونی، ارائه طرحهای بازسازی مناطق آسیب دیده و دیگر پروژه های اینچنینی میباشد؛ لذا افرادی که مدرک دانشگاهی خود را در رشته های مرتبط با این فعالیتها گرفته اند، میتوانند برای امریه شدن در این سازمان اقدام کنند. برخی از رشته های مورد نیاز بنیاد مسکن برای امریه به ترتیب زیر است:

 • مهندسی عمران
 • مهندسی معماری
 • مهندسی شهر سازی
 • مهندسی صنایع
 • مهندسی کامپیوتر
 • مهندسی مکانیک
 • مدیریت
 • حقوق
 • حسابداری
 • و…

توجه کنید که بنیاد مسکن تنها از بین افرادی که مدرک تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشند، سرباز امریه جذب میکند.

لذا افرادی که مدرک تحصیلی کاردانی و پایین تر دارند، معمولا شانسی برای اخذ امریه از این سازمان ندارند. استفاده از دانش افرادی که به تازگی از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند برای هر دو طرف منافعی را به همراه دارد. زیرا مشمولان این فرصت را پیدا میکنند که همزمان با گذراندن دوره سربازی، در حوزه تخصصی خود کار کنند و در محیط کار تجربه و دانش بیشتری کسب کنند، از طرفی بنیاد مسکن نیز استخدامی کمتری خواهد داشت و در هزینه های مربوط به کارمندان صرفه جویی میشود. زیرا حقوق دریافتی سربازان امریه کمتر از دیگر کارمندان این بنیاد میباشد.

فارغ التحصیلان برخی از رشته ها همچون حسابداری و کامپیوتر از آن افرادی هستند که در تعداد زیادی از ارگانهای امریه گیر از جمله همین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی پذیرش میشوند اما باید توجه کنند که تنها میتوانند برای اخذ امریه به یک سازمان درخواست دهند پس قبل از هر چیز باید اطلاعات دقیقی از سازمان و بنیاد مورد نظرشان به دست بیاورند.

چگونه امریه بنیاد مسکن بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه سازمان دامپزشکیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

اولویت پذیرش امریه بنیاد مسکن با کدام دسته از مشمولان است؟

اولویت پذیرش امریه بنیاد مسکن و چگونگی در اولویت قرار گرفتن برای اخذ امریه سربازی از این سازمان یکی از مباحث مهمی است که ممکن است برای متقاضیان مطرح شود. یکی از مواردی که تاثیر زیادی در اخذ امریه دارد، زمان ثبت درخواست و ارائه مدارک به سازمان مربوطه است. ارائه به موقع برگه ی اعزام به خدمت یا همان برگ سبز سربازی به بنیاد مسکن یکی از مهم ترین مواردی است که میتواند شما را در اولویت اخذ امریه قرار دهد. ممکن است شما تمام شرایط لازم برای اخذ امریه را دارا باشید اما به دلیل اینکه این برگه را دیر تر ارائه داده اید جای شما را کس دیگری بگیرد. بنابراین توصیه میکنیم حداقل دو ماه قبل از اعزام به خدمت پیگیری های لازم برای اخذ امریه را انجام دهید.

علاوه بر این افرادی که بیشتر از دیگر داوطلبان شرایط امریه شدن را دارا باشند شانس بیشتری دارند. مثلا افرادی که معافیت از رزم دارند و نمیتوانند خدمات نظامی و سخت دوره سربازی را تحمل کنند، از گزینه های مناسب برای سرباز امریه در بنیاد مسکن هستند.

سازمان وظیفه مشمولان متاهلی را که همزمان با خدمت سربازی وظیفه نگهداری و سرپرستی یک یا چند نفر دیگر را نیز بر عهده دارند، در اولویت امریه سربازی قرار داده است. زیرا با توجه به شرایط سربازان امریه که به شکل پاره وقت و مانند دیگر کارمندان اداری خدمت میکنند، این افراد میتوانند نصف روز را به وظایف و امور خانوادگی خود بپردازند. مورد دیگری که درباره اولویت پذیرش امریه بنیاد مسکن وجود دارد این است که هر چه فرد تخصص و سابقه بهتری داشته باشد شانس او برای امریه شدن نیز افزایش میابد. نداشتن کسری خدمت نیز میتواند شما را یکی از گزینه ها و اولویت های امریه در این بنیاد قرار دهد.

مهلت ثبت نام امریه بنیاد مسکن چه زمانی است؟

مهلت ثبت نام امریه بنیاد مسکن معمولا محدود است بنابراین متقاضیان باید در این زمان مدارک خود را جمع آوری کنند و به سازمان مربوطه ارائه دهند. معمولا نمیتوان زمان مشخصی را برای امریه گیری بنیاد مسکن عنوان کرد اما میتوان گفت که بنیاد مسکن هر زمان که از سوی سازمان وظیفه کشور مجوز های لازم برای جذب سرباز امریه را داشته باشد و به نیروی کار نیاز داشته باشد، فراخوانی را منتشر میکند. طی این فراخوان از کلیه افرادی که شرایط و دانش لازم در رشته های مورد نیاز این سازمان را دارند برای امریه شدن دعوت به عمل میاید.

توجه کنید که در مدت مشخص شده که معمولا بین دو تا چند هفته است باید به سامانه اینترنتی ثبت نام و جذب امریه سربازی بنیاد مسکن مراجعه کنید و فرمهای مربوطه را تکمیل کنید. بدیهی است که بعد از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام امریه سربازی بنیاد مسکن امکان ثبت نام وجود ندارد.

از آنجایی که تعداد سهمیه های جذب سرباز امریه برای بنیاد مسکن کم است یعنی این سازمان تنها تعداد مشخص و محدودی از نیروهای خود را از بین سربازان میگیرد، لذا توصیه میکنیم با اعلام فراخوان و قبل از به پایان رسیدن مهلت ثبت نام هر چه زودتر اقدامات لازم را انجام دهید.

شرایط جذب امریه سربازی در بنیاد مسکن کدام است؟

شرایط جذب امریه در بنیاد مسکن به دو دسته شرایط عمومی و شرایط اختصاصی دسته بندی میشود که این موارد به شرح زیر میباشند:

 1. شرایط عمومی شامل همه ی مواردی است که برای امریه شدن تمام ارگان ها و ادارات امریه گیر مطرح است. این شرایط 5 گروه از مشمول را شامل میشود که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:
 • مشمولانی که سرپرستی خانوار را بر عهده دارند.
 • مشمولانی که تحت حمایت سازمان بهزیستی کشور و کمیته امداد امام خمینی میباشند.
 • مشمولان وظیفه ای که معافیت از رزم گرفته اند.
 • مشمولان متاهل و صاحب فرزند.
 • مشمولانی که عضو خانواده شهدا، جانباز و ایثارگر هستند.

داشتن حداقل یکی از شرایط بالا یکی از ارکان اساسی برای امریه شدن است.

البته ممکن است برخی از ارگانها از افرادی که در این گروه های قرار ندارند نیز سرباز امریه بگیرد.

 1. اما دسته ی دوم از شرایطی که برای امریه شدن در بنیاد مسکن لازم است شرایط اختصاصی است:
 • مهم ترین این شرایط اختصاصی، داشتن مدرک تحصیلی مرتبط و مورد تایید بنیاد مسکن است.
 • مشمولان باید در همان محلی که بنیاد مسکن مشخص میکند خدمت کنند و اماکن تغییر محل خدمت تنها با هماهمنگی ستاد کل نیروهای مسلح وجود دارد.
 • مشمولان نباید هیچ نسبت فامیلی سببی و نسبی با کارکنان بنیاد مسکن داشته باشند.
 • حقوقی که به سربازان امریه در بنیاد مسکن داده میشود متناسب با درجه نظامی و مدرک تحصیلیشان میباشد. بنابراین میزان دریافتی هر فرد ممکن است با دیگر افراد متفاوت باشد.

علاوه بر شرایط ذکر شده در بالا ذکر این مورد خالی از لطف نیست که متقاضیان امریه نباید غیبت کرده باشند و اخذ امریه برای مشمولان غایب امکان پذیر نیست. البته این افراد غایب میتوانند با ارائه دلایل قانع کننده غیبت خود را توجیه کنند.

نظام وظیفه

شرایط امریه شدن در بنیاد مسکن استانها شامل چه مواردی است؟

شرایط امریه شدن در بنیاد مسکن استانها از دیگر مواردی است که مشمولان باید از آن اطلاع داشته باشند. یکی از شرایطی که بنیاد مسکن هر استان مطرح کرده این است که این بنیاد معمولا از بین افراد بومی همان منطقه سرباز امریه میگیرد. این موضوع به دلیل محدود بودن سهمیه های این سازمان برای جذب امریه میباشد. طبق این قانون، سربازان بومی افرادی هستند که محل زندگیشان با محل خدمت کمتر از 35 کیلومتر فاصله داشته باشد، بر همین اساس آن دسته از مشمولانی که فاصله محل زندگی تا بنیاد مسکن محل خدمتشان بیش از 35 کیلومتر باشد، سرباز غیر بومی به حساب میایند. بسیاری از حقوق و مزایا سربازان امریه در بنیاد سمکن استانها نیز بر اساس همین بومی بودن و غیر بومی بودن آنها مشخص میشود.

ثبت نام امریه سربازی در بنیاد مسکن چگونه است؟

ثبت نام امریه بنیاد مسکن بعد از اعلام فراخوان این سازمان آغاز میشود. متقاضیان باید به سامانه اینترنتی ثبت نام مراجعه کنند و فرمهای موجود را تکمیل کنند. همچنین باید مدارکی همچون مدرک تحصیلی، برگه اعزام به خدمت، تصویر شناسنامه و کارت ملی، برگه تکمیل شده واکسیناسیون، تعهد نامه تکمیل شده عدم نسبت سببی و نسبی با کارکنان بنیاد مسکن، تعهدنامه 24 ماه خدمت و… را ارائه دهند. بخش کارگزینی بنیاد مسکن که مسئول جذب سربازن امریه است، این مدارک را مورد بررسی قرار میدهد. چنانچه شرایط لازم برای امریه شدن را داشته باشید، به شما اطلاع میدهند که به شکل حضوری مراجعه کنید. بعد از تایید مدارک برگه معرفی نامه مخصوص سربازان امریه به شما داده میشود و شما میتوانید در زمان اعزام و بعد از دوره آموزشی به بنیاد مسکن محل خدمت خود مراجعه نمایید.

سوالات متداول

مسئله بومی بودن و غیر بومی بودن در امریه اداره برای بنیاد مسکن به چه صورت است؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

اگر مسافت محل سکونت تا محل خدمت شما کمتر از 35 کیلومتر باشد شما یک امریه بومی هستید اما اگر این مسافت بیش از 35 کیلومتر باشد شما غیر بومی محسوب میشوید و باید در محل خدمت خود اسکان یابید.

مدراک لازم جهت امریه اداره بنیاد مسکن چه چیزهایی هستند؟

مدارکی که به شکل عمومی در ارگان ها از شما خواسته میشود شامل فتوکپی شناس نامه و کارت ملی، یک قطعه عکس سه در چهار، فرم اطلاعت شخصی و برگه درخواست به اعزام میباشد.

ثبت نام امریه ارگان بنیاد مسکن به چه صورت است؟

ثبت نام امریه در ارگان بنیاد مسکن یا به صورت اینترنتی انجام میشود یا با مراجعه حضوری. ابتدا باید از طریق مشاوره نظام وظیفه مطلع شوید که به چه طریقی میتوانید ثبت نام کنید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

چه کسانی میتوانند برای دریافت امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اقدام کنند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 2 نظر:
  1. سلام
   اصولا زمانی که احساس نیاز نماید درخواست اخذ امریه می نماید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید