معرفی و ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های پرمخاطب در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی میباشد خصوصاً برای افرادی که در انتخاب رشته کنکور تجربی خود موفق به ورود به رشته‌ای مانند داروسازی نشده‌ اند ، همچنین برای افرادی که به صورت تجربی در آزمایشگاه های داروسازی یا شرکت های تولید دارو در حال فعالیت هستند فرصت مناسبی میباشد تا با ورود به این رشته دانش آکادمیک لازم را کسب کند . به طور کلی هدف از ارائه این رشته تربیت نیروی ماهر و تکنیسین هایی است که بتوانند در تمامی مراحل ساخت و تولید دارو باعث ارتقای سطح کیفی دارو شوند . با این حال شما برای اطلاع کافی از محتوای این رشته و مسائلی مانند آینده شغلی این رشته نیازمند یک مشاوره تحصیلی میباشید تا آنچه که پیش از ورود به این رشته لازم است را به شما متذکر شود . از این رو مرکز مشاوره تحصیلی آویژه میتواند شما را در این راستا مشورت دهد .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور در نیمه های مهر ماه و بهمن ماه برای متقاضیان این رشته امکان‌ پذیر میباشد تا در دو مقطع کاردانی و کاردانی به کارشناسی ناپیوسته ، بدون نیاز به کنکور بتوانند در رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور مشغول به تحصیل شوند . ثبت نام این رشته نیز از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.or انجام میگیرد . باید بدانید که شما قرار است با ثبت نام در این رشته خلاء های موجود میان داروساز و فرد کارگر یا تجربی کار در امور داروسازی را به عنوان یک تکنسین کنترل کیفی پر کنید تا با کنترل حرفه ای بر روند و مراحل تولید و نگهداری دارو بتوانید سطح سلامت جامعه را ارتقا دهید .

بیشتر بخوانید: زمان ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور طبق قوانین کلی این مرکز آموزشی بر اساس سوابق تحصیلی می باشد و فرد می تواند با داشتن مدرک دیپلم ، معدل کافی و شرایط عمومی و خصوصی تحصیل ، داشتن سلامت جسمی و روانی ، در رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور مشغول به تحصیل شود . البته ممکن است که ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور برای افرادی که در این زمینه در حال فعالیت هستند در اولویت باشد به همین منظور می توانید برای اطمینان از جزئیات شرایط پذیرش در این رشته از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی یزد


ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی

شهریه رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور به این دلیل که این رشته در گروه صنعت قرار دارد ممکن است از برخی از رشته های گروه های دیگر بیشتر باشد چرا که رشته های گروه صنعت معمولا واحدهای عملی بیشتری را دارند . پس نیاز است که در کنار آگاهی از شرایط ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور بدون کنکور از میزان شهریه این رشته نیز اطلاعاتی کسب کنید . شهریه در رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور نیز به شهریه ثابت و متغییر تفکیک میشود . شهریه ثابت در کلیه واحدهای آموزشی مشخص و از طریق سازمان اعلام میشود . شهریه متغییر نیز به نحوه انتخاب واحد دانشجو و هزینه هر واحد عمومی و تخصصی و عملی و نظری بستگی دارد .


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی رشته کامپیوتر


رشته صنایع دارویی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته صنایع دارویی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور این امکان را فراهم آورده است افرادی که در حوزه های مربوط به تولید و نگهداری دارو و در کل تجهیزات مربوط به دارو سازی در حال فعالیت هستند بتوانند در کنار مهارت تجربی خود علم تئوری حرفه خود را نیز بیاموزند . افراد فارغ التحصیل رشته صنایع دارویی در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور میتوانند به عنوان تکنسین کنترل کیفیت در واحد های تولیدی ، آزمایشگاه ها و شرکت های دارویی مشغول به فعالیت شوند و حتی سرپرستی واحدها و خطوط تولید را به عنوان ناظر کیفی بر عهده داشته باشند . پس اگرچه شهریه رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور ممکن است مقداری بالاتر از برخی رشته ها باشد اما در مقابل فرصت های شغلی مناسبی را برای دانشجویان خود فراهم میکند .


بیشتر بخوانید: لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان شاغل میتوانند علاوه بر کدرشته محلهای دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کدرشته محلهایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: لیست رشته های دانشگاه جامع علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط یا
غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت میگیرد. داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار میگیرند.

در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد. لذا پیشنهاد میشود داوطلبان نسبت به انتخاب کدرشته محلهای مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی شیراز


مدارک لازم برای ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

 • گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
 • گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل میباشد.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته آشپزی دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

 • مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
 • فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).
 • فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده مینمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).
 • آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: ورود به دانشگاه علمی کاربردی بدون کنکور


راهنمای انتخاب رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا میتواند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی شامل:

 • صنعت
 • کشاورزی
 • مدیریت و خدمات اجتماعی
 • فرهنگ و هنر

برابر ضوابط شرکت نماید. در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰ ) دفترچه ثبت نام، معرف کدرشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کدرشته محلهای گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کدرشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام میباشد.


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته صنایع دارویی دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر

آیا تغيير رشته، مرخصي تحصيلي، انتقال و ميهمان شدن برای رشته صنایع دارویی علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نيمسال تحصيلي دوم به بعد براساس مجموعه قوانين و مقررات آموزشي دانشگاه جامع علمي كاربردي قابل بررسي ميباشد.

آیا تحصیل در رشته صنایع دارویی دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معرفی و ثبت نام رشته صنایع دارویی علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 8 نظر:
 1. سلام من در رشته کاردانی صنایع دارویی _ تولید دارو در حال تحصیل هستم اما هنوز کارشناسی این رشته به دانشگاه اضافه نشده . مبخواستم بپرسم ایا کارشناسی این رشته اضافه میسه یا نه
  ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر. من میخواستم وارد این رشته بشم . اما هنوز مطمعن نیستم. خواستم ببینم شما از این رشته راضی هستید؟

  2. مدام واحد دانشگاه علمي ماربردي اين رشترو دارد در تهران؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

یکشنبه

1403/3/27

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید