معرفی و ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

معرفی و ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور از رشته های گروه مدیریت و خدمات اجتماعی است و جزو رشته هایی است که در ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی می توانید انتخاب کنید. رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور در راستای بهبود کیفیت و تخصصی شدن صنعت هتلداری کشور ارائه می شود.

از آنجایی که ایران کشوری توریستی است و همچنین گردشگری در داخل کشور نیز به دلیل تنوع آب و هوایی و آثار باستانی و طبیعت بکر رونق دارد از این رو نیاز به هتل و هتلداری حرفه ای احساس می شود.
رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور نیز بر آن است تا افرادی را تربیت کند که با یادگیری اصول صحیح پذیرایی و مدیریت و هماهنگی بخش های مختلف هتل، خدمت رسانی به مشتریان هتل را در بهترین سطح از کیفیت مورد انتظار به انجام برسانند.
دانشجویان رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور با مباحثی مانند اصول پذیرایی، امور صندوق، امور پذیرش، رزرواسیون، تزئینات داخلی هتل، زبان و… آشنا میشوند و اگر قرار باشد یک هتل به اصطلاح چند ستاره شود قطعا نیازمند پرسنل متخصص در امور هتلداری است چرا که سطح توقع از کیفیت و مدیریت یک هتل ایده آل بسیار بالا است و به صرف تجربه کاری به دست نمی آید چرا که هتلداری نیازمند به روز بودن در زمینه های مختلف است.

بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه های علمی کاربردی تهران


ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته در دو نیمه مهر ماه و بهمن ماه و از طریق سایت سازمان سنجش صورت می گیرد. اگر پیش از ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور مسلط به زبان هایی مانند انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و عربی باشید، موفقیت و اشتغال شما در این رشته بسیار افزایش پیدا می کند.

ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور


بیشتر بخوانید: شرایط ثبت نام بدون کنکور علمی کاربردی


شرایط ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

شرایط ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور برای عموم داوطلبان یکسان است و تنها بر اساس سوابق تحصیلی فرد انجام می شود.

شرایط ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور مستلزم داشتن مدرک دیپلم با حداقل معدل ده و دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی تحصیلی است. در این رشته داشتن سلامت جسمی برای انجام وظایف هنگام اشتغال و گذراندن واحد های عملی لازم است.


بیشتر بخوانید: رشته های غیر حضوری دانشگاه علمی کاربردی


شهریه رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

شهریه رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور همانند سایر رشته های این دانشگاه است. به طور کل شهریه در این مرکز آموزشی شامل شهریه ثابت و شهریه متغیر است.
شهریه ثابت ممکن است هر ساله مقداری افزایش یابد یا در واحدهای مختلف تفاوت ناچیزی داشته باشد اما شهریه متغیر به هزینه هر واحد عملی و نظری بستگی دارد. برای کسب اطلاعات دقیق شهریه رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور می توانید از مشاوره تحصیلی کمک بگیرید. مرکز مشاوره تحصیلی آویژه می تواند اطلاعات لازم را در این خصوص در اختیار شما قرار دهد.

بیشتر بخوانید: ثبت نام و پذیرش بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی

رشته هتلداری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور

رشته هتلداری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور مناسب برای افرادی است که بتوانند وقت شناس، با پشت کار، دقیق و منضبط، با اعتماد به نفس، اجتماعی و . . . باشند. برای فعالیت در این رشته باید فرد صبور، انتقاد پذیر و دارای قدرت مدیریت باشد.

رشته هتلداری دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور امکان اشتغال به عنوان کاربر رایانه، کارمند بخش پذیرش، متصدی طبقات در هتل، متصدی البسه در هتل، برنامه ریز جشنها و مراسمات، میزآرای هتل، اتاق دار هتل و . . . را برای فارغ التحصیلان خود ایجاد می کند.

گفتنی است که در رشته هتلداری در دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور فرد باید حداقل مسلط به زبان انگلیسی و چند برنامه مشخص کامپیوتری باشد.


بیشتر بخوانید: مراحل ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

روش پذیرش دانشجو در رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

پذیرش دانشجو در هر یک از کدرشته محل های تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه معتبر دیپلم، نوع دیپلم (مرتبط یا غیرمرتبط) و سهمیه آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، خانواده شهدا، ورزشکاران و بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذی صلاح صورت می گیرد.

داوطلبان شاغل می توانند علاوه بر کد رشته محل های دارای ظرفیت پذیرش (صرفاً شاغل) از کد رشته محل هایی که پذیرش (آزاد) دارند نیز انتخاب رشته نمایند. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع علمی کاربردی به روش متمرکز و با توجه به امتیاز کل داوطلبان، اولویتهای انتخابی آنها و ظرفیتهای اختصاص داده شده به هر سهمیه انجام می شود.


بیشتر بخوانید: مشاوره تلفنی برای بدون کنکور علمی کاربردی


روش پذیرش دانشجو در رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

پذیرش دانشجو در این دانشگاه به صورت متمرکز و در هر یک از کدرشته محلهای تحصیلی براساس معدل کل مندرج در گواهینامه داوطلب، نوع مدرک (مرتبط و غیرمرتبط)، سهمیه های آزاد، شاغل، رزمندگان و ایثارگران، ورزشکاران، بومی بودن و با توجه به شرایط عمومی به تشخیص مراجع ذیصلاح صورت می گیرد.

داوطلبان سهمیه آزاد که مدرک کاردانی آنان مرتبط با رشته های تحصیلی انتخابی باشد در اولویت پذیرش آن رشته قرار می گیرند. در ضمن ظرفیت باقیمانده در هر کدرشته محل، با اولویت یکسان به داوطلبان سهمیه آزاد با مدارک کاردانی غیرمرتبط اختصاص می یابد.

لذا پیشنهاد می شود داوطلبان نسبت به انتخاب کد رشته محل های مرتبط با رشته تحصیلی مقطع قبلی خود اقدام نمایند. داوطلبان سهمیه شاغل صرفا در یک زیرگروه آموزشی در رشته مرتبط با شغل آنان پذیرش خواهند شد.

برای ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی با ما تماس بگیرید:

 • آدرس دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • رشته های دانشگاه علمی کاربردی تهران
 • دانشگاه علمی کاربردی هم آوا
 • سامانه هم آوا دانشگاه علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی کرج
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • دفترچه علمی کاربردی
 • دفترچه دانشگاه علمی کاربردی
 • دانلود دفترچه علمی کاربردی
 • ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی
 • لیست رشته های پزشکی دانشگاه علمی کاربردی
 • ارشد بدون کنکور علمی کاربردی
 • زمان ثبت نام دانشگاه علمی کاربردی
 • رشته های پیراپزشکی علمی کاربردی
 • لیست رشته های دانشگاه علمی کاربردی اصفهان
 • لیست رشته های بدون کنکور مشهد
 • رشته حقوق علمی کاربردی

روش پذیرش دانشجو در رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی


بیشتر بخوانید: رشته حسابداری دانشگاه علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور کاردانی

گواهینامه پایان تحصیلات متوسطه و یا مدرک معتبر دیپلم.
گواهی معدل دار برای افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل است.
فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۲).
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغلین در رشته مذکور استفاده می کنند. (کاربرگ شماره ۱۰۱).
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.
مدارک لازم برای ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی
مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.
فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است. (کاربرگ شماره ۱۰۳).
فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می کنند. (کاربرگ شماره ۱۰۱).
آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.

بیشتر بخوانید: رشته های بدون کنکور دانشگاه جامع علمی کاربردی


مدارک لازم برای ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

مدرک کاردانی (اعم از پیوسته/ناپیوسته) دانشگاهها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش.

فرم تایید معدل برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است (کاربرگ شماره ۱۰۳).

فرم تکمیل شده استفاده از سهمیه شاغل برای داوطلبانی که شاغل بوده و از سهمیه شاغل در رشته متناسب استفاده می نمایند (کاربرگ شماره ۱۰۱).

آخرین فیش حقوقی برای متقاضیان استفاده از سهمیه شاغل.


بیشتر بخوانید: ثبت نام دانشگاه جامع علمی کاربردی بدون کنکور


مدارک لازم برای ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور کارشناسی

راهنمای انتخاب رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

هر داوطلب براساس میزان علاقمندی خود به رشته های علمی کاربردی بدون کنکور و با توجه به شرایط اختصاصی هر یک از مراکز آموزشی و رشته های تحصیلی منحصرا می توانند در یکی از چهار گروه آموزشی اصلی بر اساس شرایط و ضوابط شرکت کنند.

این چهار گروه آموزشی عبارتند از:

صنعت

کشاورزی

مدیریت و خدمات اجتماعی

فرهنگ و هنر

در جدول شماره (۶) دفترچه ثبت نام، تعریف شاغل و شرایط اختصاصی، کد اشتغال و امکانات رفاهی مراکز آموزشی درج شده است. همچنین مندرجات جداول شماره (۷ الی ۱۰) دفترچه ثبت نام، معرف کد رشته محل و عنوان رشته، ظرفیت پذیرش اعم از آزاد و شاغل، کد اشتغال و نیز جنسیت پذیرش هر یک از کد رشته محل های گروه های آموزشی چهارگانه براساس استان، شهر و مرکز آموزشی است.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش آزاد در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کد رشته محل از بین لیست رشته های علمی کاربردی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام است.

داوطلب دارای وضعیت پذیرش شاغل در مقطع کاردانی مجاز به انتخاب حداکثر ۳۰ کدرشته محل و در مقطع کارشناسی حداکثر ۲۰ کد رشته محل از بین رشته های تحصیلی موجود، صرفاً در یک گروه آموزشی مطابق جدول شماره (۳) دفترچه ثبت نام است.

راهنمای انتخاب رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور


بیشتر بخوانید: رشته گریم دانشگاه علمی کاربردی


سوالات متداول

آیا دانشگاه علمی کاربردی برای کارشناسی ارشد رشته هتلداری دانشجو می پذیرد؟

در حال حاضر خیر.

آیا تغییر رشته، مرخصی تحصیلی، انتقال و میهمان شدن برای رشته هتلداری علمی کاربردی امکان پذیر است؟

از نیمسال تحصیلی دوم به بعد براساس مجموعه قوانین و مقررات آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی قابل بررسی است.

آیا تحصیل در رشته هتلداری دانشگاه علمی کاربردی به صورت همزمان با خدمت سربازی امکان پذیر است؟

خیر.

معرفی و ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معرفی و ثبت نام رشته هتلداری علمی کاربردی بدون کنکور

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 20 نظر:
 1. سلام من دیپلم انسانی دارم میتونم رشته هتلداری انتخاب کنم.

  و میخواستم بدونم زمان ثبت کی هست

 2. با درود
  من علاقمند به. رشته هتلداری هستم .
  من در منطقه درکه زندگی می کنم
  در کدام دانشگاه کاربری باید ثبت نام کنم که نزدیکترین به محل زندگی ام باشد ؟

 3. صلام من متوسطم و میخوام انتخاب رشته کنم و رشتمو هتل داری انتخاب کنم من معدلم ۱۸/۸۰ ۱۸/۹۰ هستش معمولا بیشتر اوقات معدلم همنقدر میشه
  با اینکه اصلا تو این سه سال نتونسم خوب درسمو بخونم پدر و مادرم اجازه نمیدن برم

  دانشگاه تا کتابامو دسم میبینن میگن ما که اجازه نمیدیم بری چرا بیخودی تلاش میکنی خوب منم نا امید شدم و درسمو اونطور که باید نخوندم

  🤦‍♀️ الانم که امتحانات حضوریه من میام بخونم درسمو یا مهمون میاد خونمون یا اینکه خواهر و بردار کوچیکم گریه ییا بهانه گیری میکنن و نمیزارن من درسمو بخونم
  ی سالم رفتم خوابگاه اما بنا به دلایلی دیگع پدرو مادرم نمیزارن برم خوابگاه حداقل اونجا از دستشون راحتم و با دوستامم و همچنین به درسمم اهمیت بیشتر میددام

  متاسفانه مدرسه ای که واسه هتل داری باشع نزدیک خونمون نیس و پدر و مادرم حتی نمیزارن من تا سره کوچه برم شما ها بگین گناهه من چیه که میخوام درسام بخونم من اگه میخواسم میتونسم حتی شاگرد بشم اما میاسو شدم
  واسه مَتَلکایی که بهم مینداختن یا اذیت و آزارشون
  دیگه نمیتونم تحمل کنم صبره منم حدی داره

  بخدااااا منممم آدمممم حقق انتخااابب داارمممم حققق زنددگییی حقق نفسسس کشیددنن حق خندیدن خیلی بده دیگران بهت بگن چیکار کن چیکار نکن
  من این رشته بر میدارم ولی فک نکنم پدر و مادرم بزارن به ی مدرسه ی دیگه برم و شاید مجبورم ترک تحصیل کنم نمیدونم شایدم اجازه دادن ینی خدا کنه

  براتون آرزوی موفقیت دارم

 4. سلام من رشته مدیریت آشپزی و قنادی توی متوسطه خوندم و الان سال دوازدهم هستم میخواستم بدونم چقدر شانس دارم که دانشگاه آزاد رشته هتل‌داری قبول بشم

  و اینکه برای دانشگاه آزاد باید کنکور بدم؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   شانش شما بالاست. بدون کنکور هم امکان ثبت نام دارید .

 5. سلام خسته نباشید. من دیپلم هتلداری دارم مخاهم ثبت نام کنم در دانشگاه ولی نمدونم چه دانشگاهیی دولتی هس که من بخام ثبت نام کنم لطفا راهنمایی کنین

  1. سلام دوست عزیز
   از دانشگاه های فنی و حرفه ای برای آموزش دولتی استفاده کنید

  2. سلام من مدرک فنی حرفه ایی معماری دارم میتونم لیسانس هتلداری تو علمی کاربردی بخونم ؟
   شاغل در شرکت برگزار کننده ایونت هستم

   1. سلام منظور شما از فنی و حرفه ای؛ هنرستان فنی و حرفه ای هست یا دیپلم افتخاری فنی و حرفه ای ؟ برای بررسی دقیق تر وضعیت خود با مشاورین ما در ارتباط باشید.

 6. سلام بچه های من دوقلو هستند دختر وپسر سال نهم پسرم علاقه زیادی به رشته هتل داری داره ودخترم حسابداری ممنون میشم راهنمایی بفرمایید چیکار کنیم که هر دوشون از طریق همین روش بتونن ادامه تحصیل بدن مخصوصا اینکه در تهران باشن الان چه رشته ای باید برن یا فرقی نداره فقط مدرک دیپلم مهمه

  1. سلام دوست عزیز
   دیپلم تحصیلی مرتبط در ورود دانشگاه باعث آشنایی بهتر با رشته میشود. در کل نوع دیپلم برای ورود به دانشگاه مهم نیست

 7. سلام
  من هنوز دیپلمم رو نگرفتم اما متوسطه‌م تموم شده. چطور میتونم در این رشته بدون کنکور ثبت نام کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   ابتدا باید مدرک دیپلم یا تاییدیه قبولی بگیرید .سپس با استناد به دفترچه اقدام کنید

 8. سلام من گرافیک رایانه میخونم میخواستم
  بدونم میتونم هتلداری در دانشگاه علمی کاربردی بخونم
  ببخشید بدون کنکور هم میشه ؟

 9. سلام ببخشید من رشته گرافیک رایانه می خونم
  امسال پایه دوازدهم هستم میخوان ببین میتوانم رشته هتلداری رو بخونم

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1400/5/11

سه شنبه

1400/5/12

چهارشنبه

1400/5/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید