ازدواج در حین خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟

شرایط ازدواج در حین خدمت سربازی چگونه است؟

تاثیر ازدوج در سربازی چیست؟

ازدواج در حین خدمت سربازی برای برخی افراد ناممکن به نظر میرسد. در زندگی هر شخص دوره­هایی وجود دارد که خواه ناخواه باید گذرانده شوند و با آن­ها مواجه شویم،یکی از مهم­ترین و شاید پردغدغه ترین این دوره­ها برای مردان،دوران سربازی باشد. حال اگر فرد متاهل باشد،دغدغه اش دو چندان خواهد شد.همین دغدغه های بسیار باعث شده است که افراد متاهل و همسرشان از سربازی وحشت بسیاری داشته باشند در حدی که گاها غیبت می کنند و از رفتن به سربازی فرار می کنند، اما اگر همین افراد اطلاعات درستی در مورد شرایط ازدواج در حین خدمت سربازی برای افراد متاهل داشته باشند با این موضوع بسیار ساده تر برخورد خواهند کرد و تا حد زیادی از ترس آنها کاسته خواهد شد. درادامه با توجه به نیاز این افراد و شرایطشان به چند سوال اساسی در این مورد پاسخ خواهیم داد.

برای دریافت مشاوره های حرفه ای میتوانید با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ازدواج در حین خدمت سربازی چگونه است؟

در گذشته بنظر می رسید که ازدواج و سربازی دو امر مغایر باشند،اما امروزه اینگونه نیست و افرادی که قصد ازدواج در حین خدمت سربازی را دارند می توانند از امتیازات سربازان متاهل بهره مند شوند. بنابراین بعد از ازدواج میتوانند از 7 رو مرخصی بیشتر در طی سال بهره مند شوند و هم چنین میتوانند از کسری خدمت نیز استفاده بکنند.

شایان ذکر است که در این دوره به حقوق انها نیز افزوده می شود. یکی از موضوعات دیگر در این زمینه این است که ممکن است سرباز در شهری غیر از شهر سکونت همسر خود خدمت بکند که برای اینجور موارد امتیاز انتقالی در نظر گرفته شده است تا سربازان در این مورد نیز دغدغه نداشته باشند.علاوه بر این با یکی دیگر از کارهایی که در زمینه اقتصادی برای سربازان متاهل انجام شده است آموزش های دوره فنی و حرفه ای برای راه انداختن کسب و کاری به عنوان شغل دوم است تا بتواند کمک خرجی برای خانواده باشد.

مزایای ازدواج در حین خدمت سربازی چیست؟

سربازی افراد متاهل چگونه است؟

سربازی افراد متاهل تقریبا مثل افراد مجرد می­باشد اما دارای امتیازات متعددی است تا دوران سربازی را برای افراد متاهل که شرایطشان خاص است راحت تر بکند. در ابتدا قرار بود قانونی مبنی بر معافیت افراد متاهل از خدمت سربازی وضع شود اما با توجه به سخن مقام معظم رهبری مبنی بر حفظ ارزش و منزلت ازدواج این قانون عملی نشد. با توجه به اینکه افراد متاهل از خدمت سربازی معاف نیستند،در قانون نظام وظیفه تسهیلاتی برای این افراد قرار داده شده اس که میتوان به :

  • خدمت در شهر محل سکونت همسر
  • مرخصی بیشتر
  • کسری خدمت به ازای فرزند (هر فرزند 3 ماه)
  • اولویت برای گرفتن امریه
  • اولویت برای اموزش های مهارتی فنی و حرفه­ای اشاره کرد.

این امتیازات باعث شده است که افراد متاهل راغب به گذراندن خدمت سربازی خود شوند و از غیبت کردن بی مورد بپرهیزند. تمامی این تسهیلات برای این فراهم شده است که متاهلان و خانواده هایشان بتوانند دوران سربازی را هرچه راحت تر به پایان برسانند.

حقوق سربازان متاهل به چه میزان است؟

یکی از بزرگ ترین معضلات سربازان چه مجرد چه متاهل میزان حقوقی است که در دوران خدمت سربازی به آنها پرداخت می­شود. با توجه به اینکه خدمت سربازی تقریبا تمام وقت سربازان را می گیرد به طوری که آنها نمی توانند در مدت سربازی به داشتن شغلی فکر کنند، بنابراین تنها منبع درآمد بسیاری از سربازان همین حقوق سربازی خواهد بود. شرایط برای افراد متاهل سخت تر نیز است زیرا آنها علاوه بر خرج خود باید خرج همسر و فرزندان، اجاره مسکن و… را نیز پرداخت کنند.

بر اساس قانون حقوق سربازان متاهل بر اساس مدرک تحصیلی و منطقه عملیاتی که در آن مشغول به خدمت هستند، متفاوت خواهد بود.

بنا بر اعلام مراجع مربوطه در سال 1402 حقوق سربازان در کمترین حالت 4.800.000 تومان خواهد بود. که با توجه به درجه و میزان تحصیلات و همچنین وضعیت تاهل سرباز این رقم تا بالای 7.000.000 تومان نیز میتواند برسد.

نظام وظیفه

پاداش ازدواج در حین خدمت سربازی

به جهت حمایت از تشکیل خانواده، پاداشی برای ازدواج سربازان در حین خدمت در نظر گرفته شده است، یکی از مواردی که برای پاداش ازدواج در سربازی در نظر گرفته شده است، حق عائله مندی میباشد، همچنین اگر سربازی دارای غیبت سربازی باشد، برای مدت زمان مشخصی این غیبت او کسر خواهد شد.

محل خدمت سربازان متاهل کجاست؟

به دلیل اینکه افراد متاهل،دارای تعهد به همسر و فرزندان خود می باشند،بنابراین باید بتوانند وقت بیشتری را با خانواده خود سپری کنند. بر اساس قانون سربازان متاهل در شهری که همسر آنها ساکن است و یا در حومه آن شهر باید به خدمت سربازی بپردازند تا هم بتوانند به امور مربوط به خانواده خود رسیدگی کنند وهم با خیالی اسوده از خانواده خود بتوانند خدمت سربازی اشان را پشت سر بگذارند. هم چنین اگر شرایط خدمت در نزدیکی محل زندگی وجود نداشته باشد به میزان مرخصی شخص متاهل اضافه می شود.

در پایان

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با ازدواج در حین خدمت سربازی و مزایای آن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل کنید. مشاوران ما آماده ارائه خدمات به شما عزیزان خواهند بود. کافی است با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا به تعداد فرزندان سه ماه خدمت سربازی تعیین می شود؟

بله، تمام سربازان متاهلی که دارای فرزند باشند، به ازای هر فرزند،3 ماه کسر خدمت خواهند داشت و از همه مزایای لازم از جمله پاداش برخوردار خواهند شد.

آیا سربازان متاهل در خدمت پاداش دریافت خواهند کرد؟

بله، تمامی سربازانی که در حین خدمت سربازی متاهل شده و یا صاحب فرزند شوند، پاداش هایی دریافت خواهند کرد، همچنین نوع پاداش در نظر گرفته شده برای درجه های مختلف و همچنین نوع ارگانی که سرباز در حال فعالیت در آن می باشد، نیز متفاوت خواهد بود.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره اخبار نظام وظیفهبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: مزایای ازدواج در خدمت سربازی
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

ازدواج در حین خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- یک نظر:
  1. البته این مطلب حقوق ۴۸۰۰۰ تومن اتفاق نیفتاد
    و الان حقوقی که به من دارن میدن تو سال ۱۴۰۱
    ۱۳۰۰ بود حدودا و الان ۱۹۰۰ هست یعنی کلا ۶۰۰ تومن اضافه شده

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1402/11/26

جمعه

1402/11/27

شنبه

1402/11/28

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید