سن مشمولیت سربازی؛ سن دقیق مشمولیت سربازی در سال ۱۴۰۰

سن مشمولیت سربازی؛ سن دقیق مشمولیت سربازی در سال 1400

دیگر کمتر کسی است که نداند، خدمت سربازی یکی از مهم ترین مقاطع زندگی مردان بالای ۱۸ سال است. یعنی اینکه همه مردان بالای ۱۸ سال باید این دوره زندگی را سپری کنند؛ مگر اینکه شرایطی داشته باشند تا با توجه به قوانین از خدمت سربازی معاف شوند.

دانستن سن دقیق مشمولیت برای تمام مردان واجب است؛ زیرا ممکن است بر اثر نا آگاهی و نداشتن اطلاعات کافی، به موقع نسبت به اعزام خود اقدام نکنند که این تاخیر عواقب خوبی نخواهد داشت و ممکن است مشمول از بسیاری از امتیازات محروم شود.

بنابراین ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با سن مشمولیت سربازی آشنا کنیم؛ برای دانستن سن دقیق مشمولیت سربازی در سال ۱۴۰۰ این مقاله را تا به انتها بخوانید.

سن مشمولیت چیست؟ سن سربازی چقدر است؟

همواره یکی از نگرانی هایی که پسران دارند، سن مشمولیت آن هاست. مخصوصا افرادی که در انتظار ورود به دانشگاه هستند و قصد ادامه تحصیل دارند، همواره این دغدغه را دارند که سن مشمولیت آن ها کی فرا می رسد؟

طبق قانون هر فرد مذکر ایرانی بعد از رسیدن به ۱۸ سالگی، مشمول مقررات خدمت نظام وظیفه می شود. پس سن مشمولیت ۱۸ سال تمام است؛ اما اگر کسی علاقه دارد که ادامه تحصیل دهد و وارد دانشگاه شود، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده کند.

این فرد می تواند یکسال خدمت سربازی خود را برای شرکت در کنکور، به تعویق بیندازد. در این یکسال تکلیف حضور او در دانشگاه و یا عدم حضور او مشخص خواهد شد.

البته افراد می توانند با توجه به شرایط خود از انواع مختلفی از معافیت ها استفاده کنند و خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازند. حتی ممکن است فردی از معافیت دایم استفاده کند و اصلا به خدمت سربازی نرود.

سن مشمولیت چیست؟ سن سربازی چقدر است؟

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه سن مشمولیت سربازی؛ سن دقیق مشمولیت سربازی در سال ۱۴۰۰ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

میزان معافیت تحصیلی برای افرادی که در حال تحصیل هستند، چقدر است؟

کسانی که می خواهند از معافیت تحصیلی استفاده کنند، باید گواهی اشتغال به تحصیل را از طریق مراجع قانونی به سازمان نظام وظیفه ارائه دهند.

میزان این معافیت برای افراد به صورت زیر می باشد:

 • دانش آموزان تا سن ۲۰ سالگی می توانند معافیت تحصیلی بگیرند.
 • به ازای تحصیل در مقطع تحصیلی کاردانی، ۲٫۵ سال به معافیت تحصیلی اضافه می شود.
 • به ازای تحصیل در مقطع کارشناسی پیوسته، ۵ سال به معافیت تحصیلی اضافه می شود.
 • به ازای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد پیوسته، ۶ سال به معافیت تحصیلی تحصیلی اضافه می شود.
 • به ازای تحصیل در مقطع دکترای تخصصی، ۶ سال به معافیت تحصیلی اضافه خواهد شد.
 • به ازای تحصیل در مقطع دکترای پزشکی، ۸ سال به معافیت تحصیلی اضافه خواهد شد.

در شرایط خاص، ممکن است که ۱ سال دیگر نیز به هر کدام از این موارد اضافه شود.

میزان معافیت تحصیلی برای افرادی که در حال تحصیل هستند، چقدر است؟

شرایط ادامه تحصیل در سن مشمولیت، به چه صورت می باشد؟

تمامی دانش آموزان و دانشجویان تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند و به سن خدمت وظیفه در ایران رسیده اند، می توانند از قانون معافیت سربازی استفاده کنند.

اگر در شرایطی مانند اخراج، انصراف و یا اتمام تحصیلات قرار بگیرند، باید خود را برای انجام خدمت سربازی به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند. حداکثر زمانی که بعد از اخراج، انصراف و یا اتمام تحصیلات فرصت دارند تا خود را برای خدمت سربازی معرفی کنند، یکسال است. در غیر این صورت، اگر خود را بعد از یک سال معرفی نکنند، بار اول توبیخ کتبی دریافت می کنند و موضوع در پرونده آن ها درج می شود. بار دوم توبیخ کتبی و به ۱ ماه انفصال از خدمت و بار سوم به دو ماه انفصال از خدمت محکوم خواهند شد.

افرادی که دیپلم خود را گرفته اند و شرایط سنی نظام وظیفه را دارند، یکسال معافیت دارند تا فرصت شرکت در کنکور و ورود به دانشگاه را داشته باشند و ادامه تحصیل دهند. این معافیت در هر مقطع تحصیلی فقط یک بار قابلیت اجرا دارد.

نکته مهم در مورد دانش آموزان این است که اگر دانش آموز عادی هستند، تا پایان ۲۰ سالگی فرصت دارند تا در رشته تحصیلی خود بدون وقفه تحصیل کنند. این موضوع به رشته تحصیلی آن ها ارتباطی ندارد.

سربازانی که با رسیدن سن مشمولیت به سربازی اعزام می شوند؛ اگر در حین خدمت سربازی در مقطع کارشناسی به بالا در دانشگاه پذیرفته شوند، می توانند از شرایط ترخیص از خدمت استفاده کنند.

البته این سربازان نباید غیبت اولیه داشته باشند و حتما باید در مقطع کارشناسی و بالاتر قبول شوند.

افرادی هم که از دانشگاه اخراج می شوند، باید خدمت سربازی خود را به پایان برسانند و یا معافیت دائم بگیرند تا بتوانند دوباره به تحصیل مشغول شوند.

مشمولانی که در ایران در مقاطع کارشناسی و بالاتر تحصیلات خود را به پایان رسانده اند و بیش از یک سال از فارغ التحصیلی آنها نگذشته است (وارد دوران غیبت از سربازی نشده اند)، می توانند با ودیعه ۲۰ میلیون تومانی از معافیت تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور استفاده کنند.

شرایط ادامه تحصیل در سن مشمولیت، به چه صورت می باشد؟

سخن آخر

همان طور که همواره سن مشمولیت ۱۸ سال تمام بوده است، سن دقیق مشمولیت سربازی در سال ۱۴۰۰ نیز، ۱۸ سال تمام می باشد. این ۱۸ سال برای کسانی است که در این سن مشغول به تحصیل نیستند و یا دیپلم خود را گرفته اند و دیگر تمایلی برای ادامه تحصیل ندارند.

اگر مشمول همچنان مشغول تحصیل است و یا با توجه به شرایطی قادر به اعزام نیست، می تواند از معافیت تحصیلی و یا سایر معافیت ها استفاده کند. مشمولینی که در حال تحصیل هستند، می توانند به صورت پیوسته تا مقاطع بالاتر تحصیلات خود را ادامه دهند و از معافیت تحصیلی استفاده کنند. فقط باید توجه داشته باشند که فاصله بین دو مقطع تحصیلی بیشتر از یک سال نشود.

با توجه به توضیحاتی که داده شد، اگر به عنوان یک مشمول خدمت سربازی، به مشاوره و راهنمایی بیشتری نیاز دارید، ما در آویژه منتظر تماس شما هستیم تا بهترین راهنمایی ها و مشاوره ها را به شما ارائه دهیم. با ما تماس بگیرید.

سوالات متداول

سن دقیق مشمولیت سربازی چند سالگی است؟

سن دقیق مشمولیت ۱۸ سال تمام است.

معافیت تحصیلی کارشناسی پیوسته چند سال است؟

معافیت تحصیلی کارشناسی پیوسته ۵ سال است.

ودیعه معافیت تحصیلی در خارج از کشور چقدر است؟

این ودیعه به میزان ۲۰ میلیون تومان است.

سن مشمولیت سربازی؛ سن دقیق مشمولیت سربازی در سال ۱۴۰۰

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه سن مشمولیت سربازی؛ سن دقیق مشمولیت سربازی در سال ۱۴۰۰

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 115 نظر:
 1. سلام ببخشیدپسرزیر۱۸سال می‌تونه سربازی بره درصورتی که ترک تحصیل کرده باشه ؟

 2. سلام متولد ۸۳ .۵ ۱۸ هستم در کنکور تیر پذیرفته نشدم قصد شرکت در کنکور دیماه دارم من باید برای معافیت درخواستی بدم …؟

  1. باسلام اگر میخواهید برای معافیت درخواست دهید تا قبل از اینکه وارد دوره غیبت شوید باید اقدام کنید

 3. سلام متولد ۸۳ .۵ ۱۸ هستم در کنکور تیر پذیرفته نشدم قصد شرکت در کنکور دیماه دارم من باید برای معافیت درخواستی بدم …؟

  1. باسلام اگر میخواهید برای معافیت درخواست دهید تا قبل از اینکه وارد دوره غیبت شوید باید اقدام کنید

 4. سلام و خسته نباشید.
  من متولد مهر ۸۳ هستم و سال ۱۴۰۲ اولین کنکور من هست. میخاستم بدونم اگر این کنکور رو قبول نشم میتونم یک سال بمونم پشت کنکور تا سال ۱۴۰۳ هم کنکور بدم یا به خاطر نیمه دوم بودن بعد از قبول نشدن تو کنکور ۱۴۰۲ باید برم سربازی؟ اگر اینطوری باشه یعنی من کلا یک بار فرصت دارم کنکور بدم؟

 5. سلام من متولد ۸۲/۰۶/۱۲هستم دیپلمم ناقصه میتونم دی ماه دیپلم بدم و در کنکور ۱۴۰۲شرکت کنم؟

 6. سلام
  من متولد ۱۲/۰۶/۸۲هستم و دیپلمم ناقصه میتونم دی ماه امتحان دیپلمم رو بدم ودر کنکور ۱۴۰۲شرکت کنم یا مشمول میشم
  بی زحمت جواب بدین متشکر

 7. سلام من وارد ۱۹ سالگی شدم ومتولد ۱۱/۶/۸۲هستم کنکور ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ رو امتحان دادم میخام تو کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام کنم معافیت تحصیلیم نگرفته ام ایا در سربازیم اضافه میخورم‌یا نه؟

 8. سلام من متولد ۲۸/۳/۱۳۸۳ هستم در کنکور ۱۴۰۱ قبول نشدم میتونم برای کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم .
  معافیت تحصیلی تا مهر ماه ۱۰۴۱ تمام میشود

 9. سلام من متولد سال۱۳۸۴/۳/۲۰هستم الانم وارد ۱۸سال هستم میتوانم امسال برم یانه باید سال دیگه برم سربازی که وارد ۱۹سال شدم🤔🤔 لطفاً جواب بدهید ممنون تشکر 🙏🙏🙏🙏

 10. سلام من ۱۳۸۲/۸/۲۳هستم مردود داشتم امتحان دادم ماه مهر جواب امتحانم میاد معافیت تحصیلی هم نگرفتم غیبت حساب میشه؟ لطفا جواب بدین

 11. سلام من متولد ۱۳۸۴/۱۱/۷ هستم در چه تاریخی باید به خدمت سربازی بروم یعنی ۱۷ سال و ۱۲ ماه که شود میشه دفترچه پست کرد یا ۱۸ سال و ۱۲ ماه که شود دفترچه پست کنم اول ۱۹ سالگی یا اول ۱۸ سالگی

  1. با سلام یک سال معافیت تحصیلی بعد از فراغت از تحصیل را دارید جز ۱۹ سالگی که شرایط خاصی دارد

 12. سلام من متولد ۱۳۸۴/۱۱/۷ هستم در چه تاریخی باید به خدمت سربازی بروم یعنی ۱۷ سال و ۱۲ ماه که شود میشه دفترچه پست کرد یا ۱۸ سال و ۱۲ ماه که شود دفترچه پست کنم اول ۱۹ سالگی یا اول ۱۸ سالگی

  1. با سلام یک سال معافیت تحصیلی بعد از فراغت از تحصیل را دارید جز ۱۹ سالگی که شرایط خاصی دارد

 13. سلام خسته نباشین من متولد ۱۳۸۲/۶/۴هستم و رشته فنی ام یه سوال من چند روز دیگر وارد سن ۱۹سالگی میشوم و ۲۰شهریور جواب ثبت نام دانشگاه میاد من میتونم تا اون زمان صبر کنم یا اضافه میخورم؟!

 14. سلام و عرض احترام
  من متولد ۱۳۸۳/۲/۸ هستم
  و الان دیگ قبول شودم اما فعلا نرفتم دیپلم رو بگیرم بیارم الان ۱۸ سال هستم و دیپلم دیگ امادست با این توضیح هات چقدر وقت دارم تا سربازی
  به من گفت بد از این که ۱۸ سالت ۶ ماه فرصت داری بد بری سربازی آیا درست هست یا بیشتر

 15. سلام.من متولد۱۳۸۲/۳/۲۶هستم و پارسال دیپلم گرفتم آیا حالا غیبت دارم .یا نه امسال هم کنکور دادم میتونم دانشگاه ثبت نام کنم بعد معافیت تحصیلی بگیرم یا برم خدمت .خواهشاً جواب بدین

 16. سلام من متولد ۱۳۸۳/۵/۲۰ هستم و در خرداد ۱۴۰۱ اخرین امتحان رو دادم و در کنکور هم شرکت کردم ولی رتبه خوبی نیاوردم آیا میتونم سال آینده هم در کنکور شرکت کنم و سربازی نرم ؟ و بفرمایید تا یخ مشمولیت من دقیقا کی میشه ؟تشکر

 17. سلام
  پسر من متولد آذر ماه ۱۳۸۲ است و خرداد ۱۴۰۱ دیپلم قبول خرداد شده و میخاد در کنکور سال اینده شرکت کنه تا چه زمانی غیبت نمیخوره با تشکر

 18. سلام من متولد ۸۳٫۳٫۲۳ هستم ۴۰۱ کنکور دادم الان می خوام برای ۴۰۲ پشت کنکور بمونم الان من چی کار کنم برم معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟!

 19. سلام من دیپلمی هستم و تاریخ تولدم ۸۲/۶/۱۳ هست مبخواستم بدونم تا کی وقت دارم برای خدمت و معافیت تحصیلی نگرفتم ندارم

 20. سلام خسته نباشید بنده متولد ۸۲/۴/۱۴ هستم و در کنکور ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ شرکت کردم خواستم بدونم میتونم بدون ثبت نام در دانشگاه کنکور ۱۴۰۲ رو بدم؟

  1. سلام
   شما تا قبل از ۲۰ سالگی فرصت دارید وارد دانشگاه شوید بعد از ان وارد دوره غیبت میشوید

 21. سلام
  یک سوال داشتم من متولد ۸۲.۷،۹ هستم کنکوریم ولی امسال یعنی ۱۴۰۱ قرار نیست کنکوری بدم به خواسته خودم قراره ۱۴۰۲ کنکور بدم برای کمبود زمان اجبار بودم خواستم بدونم تو این یکسال مشکلی پیش نمیاد؟

  1. سلام خدمت شما، اگر امسال یعنی تا آخر خرداد ۱۴۰۱ دیپلم شما ثبت شود و در امتحانات نمره قبولی کسب کنید تا خرداد ۱۴۰۲ مهلت دارید وارد غیبت نشوید و در کنکور شرکت کنید، اگر امتحان و قبولی درسی برای شهریور باشد نیز تا آخر شهریورسال آینده مهلت دارید در دانشگاه ثبت نام کنید در غیر اینصورت وارد غیبت میشوید.

   1. سلام وقت بخیر بنده متولد ۱۳۸۱هستم و پارسال کنکور دادم و پارسال هم دیپلم گرفتم الان که میخام برا کنکور۱۴۰۱شرکت کنم باید برم معافیت تحصیلی بگیرم؟

 22. سلام من متولد ۸۳ هستم و یک سال پیش یعنی سال ۱۴۰۰ مهر اومدم ترکیه و اینجا میخام ادامه تحصیل بدم و حدود ۲ سال دیگه اعتبار پاسپورتم تموم میشه آیا برای معافیت تحصیلی باید به کنسولگری مراجعه کنم یا خیر؟
  و آیا میتوانم پاسپورتم رو اینجا تمدید کنم بدون کارت پایان خدمت؟
  لطفا جواب بدید

  1. سلام. برای دریافت معافیت تحصیلی چه تحصیل داخل کشور و چه خارج از کشور باید از داخل کشور اقدام به دریافت کنید کنسولگری میتواند کارهایی مربوط به تمدید و … را انجام دهد اما معافیت تحصیلی صادر نمی‌کند.

 23. سلام و عرض ادب
  سئوال من این است که جوانانی که در خارج به دنیا امده اند یا بچگی زیر ۳ سال به خارج آمده اند حالا که بالای ۱۸ سال دارند برای دیدن ایران و فامیل باید سربازی بروند ؟
  یا پول زیادی بدهند که سربازی بخرند
  چون در هرحال بسیاری از جوانان از ترس سربازی رفتن و از دست دادن کارشان در خارج هرگز به ایران مسافرت نکردند
  و این گذاشتن قانون خرید برای همان پناهنده هایی که هزار تا دروغ به ایران چسباندند که پناهنده شوند و ثروت زیادی اوردند یا پارتی بازی کردند از ایران سربازیشون را خریدند یا ثروت و دزدی کلان داشتند میخورد
  نه ره درد جوانان ساده و سالمی که درس خواندند و حالا برای دیدن خاله و عمه و غیره میخواهند ایران بروند میپرسند با علامت تعجب ما باید ۱۵ هزار یورو باج بدهیم که عممون را ببینیم
  حتی وقتی دانشجو بودند بسیاری دیگر میگفتند اعتباری نیست بروی نگهتون میدارند باید سربازی بخرین
  این واقعا برای کسانی که در ایران زندگی نمیکنند خیلی غیر عادی است
  ضمنا قانونی باید بگدترنمد کسانی که از مزایای ایران یا مدرسه ایران استقاده کردند یا اینکه قراره در ایران کار کنند اجازه کار برای جوانانی که در خارج بزرگ شده اند خرید سربازی هنهم قسطی است
  بخدا خیالات مردم انجا که هرجوانی که خارج است۱۵ هزار دلار مثل ۱۵ هزارتومان میماند غلط است و اصلا به حق نیست از یک جوان که میخواهد بیاید ایران پول بگیرند

  سئوال من این است که جوانانی که در خارج به دنیا امده اند یا بچگی زیر ۳ سال به خارج آمده اند حالا که بالای ۱۸ سال دارند برای دیدن ایران و فامیل باید سربازی بروند ؟

  با تشکر

  1. سلام. افرادی که برای سالهای متمادی در خارج از کشور سکونت داشته تند می‌توانند هر سال در بازده های کوتاه به کشور وارد شوند و مجددا خارج شوند.

 24. با سلام عرض ادب من متولد ۱۳۸۳/۱/۱۵ هستم کی باید برم سربازی لطفا جواب بدید ممنونم

   1. سلام وقت بخیر برای تعیین تاریخ اعزام به خدمت شما نیاز به اطلاعات بیشتری می باشد

 25. سلام ببخشید آیا مدرسه هم می‌تونه معافیت تحصیلی برای یکسال بعد فارغ‌التحصیل شدن به ما بده؟چون من یه برگه معافیت تحصیلی گرفتم از مدرسه خواستم بدونم همون برگه برای معافیت تحصیلیم کافیه یا باید برم پلیس به علاوه ده؟

 26. سلام من متولد ۱۸مرداد۸۳هستم زیر دیپلم درس نمیخوانم تاریخ دقیق که برم برای ثبت نام سربازی کی هست

 27. باسلام من متولد ۱۳۷۰ هستم دلم میخاد برم سربازی ایا میتوانم متاهل هستم خیلی به کارت احتیاج دارم تا الانم اشتباه کردم

  1. سلام. بله میتوانید برای اعزام به خدمت دفترچه را پست کنید.اگر دلایل مستندی برای غیبت دارید حتما ارایه دهید تا می آن اضافه خدمت شما کاهش یابد.

 28. سلام من ۱۴۰۰ کنکور دادم و انتخواب رشته نکردم الا میخوان ۱۴۰۱ کنکور بدم
  برج ۱۰ سال ۱۳۹۹ هم معافیت تحصیلی گرفتم ک نوشته تا ۲۰ سالگی برای تحصیل

  من میخواستم بدونم الا تا ۲۰ سالگی معافم؟؟

  1. سلام . معافیت تحصیلی با توجه به تاریخ اخذ دیپلم محاسبه میشود عدد ذکر شده برای معافیت تا ۲۰ سالگی حداکثر زمان در نظر گرفته برای دریافت مدرک دیپلم است .

 29. سلام.من متولد ۴ اسفند ۱۳۸۱ هستم. و دیپلمم هم ۳۱ خرداد ۱۴۰۰ گرفتم.میخواستم بدونم که میتونم امسال تو کنکور شرکت کنم و بدون مشکل وارد دانشگاه بشم یا اگر مشکلی هست باید چه جوری رفع کنم.

  1. سلام. با توجه به اینکه معافیت تحصیلی شما در تاریخ ۳۱ خرداد ۴۰۱ به اتمام می‌رسد باید چند روز پیش از این تاریخ دفترچه اعزام به خدمت را پست کنید . تا مشخص شدن زمان اعزام شما آزمون کنکور را داده آید در طول تابستان باید طبق روال دوره آموزشی را سپری کنید ، اگر در طول خدمت در دانشگاه پذیرفته شوید میتوانید ایست خدمت لحاظ کنید و برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروید.

 30. سلام عرض ادب احترام ببخشید من مشگل شنوایی دارم میخواستم ببینم معاف میشم متولد ۱۳۸۲٫۱۲٫۱

  1. سلام. معافیت پزشکی به دلیل داشتن بیماری های گوش یا اختلال در شنوایی به موارد متعهد و شدت این عارضه وابسته است برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 31. سلام من متولد ۸۳,۱۰,۲۲هستم وترک تحصیل کردم آیا می توانم در فروردین ۱۴۰۱دفترچه پست کنم

 32. باسلام من متولد۸۳,۱۰,۲۰هستم وانصراف از تحصیل کردم درچه زمانی میتوانم به سربازی بروم؟

 33. با سلام وقت بخیر خدمت شما تیم پشتیبانی
  من متولد سال ۱۳۸۲/۸/۲ هستم در واقع من یک سال مردود شدم به خاطر شرایط خاصی الان باید کلاس دوازدهم باشم ولی خوب یازدهم بازم در این صورت میتونم برم خدمت سربازی؟

 34. سلام من متولد ۸۳/۹/۱۱هستم من چند ماه یا سن سال مونده برم سربازی یا مثلا میشه ۱۸ هو کرد رط کردم ۳یا ۴ ماه میتونم اون موقعه خدمت برم

  1. سلام. اگر به سن ۱۸ سال تمام رسیدید و تحصیلات شما در دبیرستان تمام نشده بود یا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشتید میتوانید برای گرفتن معافیت تحصیلی به دفاتر پلیس+۱۰مراجعه کنید در غیر اینصورت شما مشمول هستید و باید برای اعزام به خدمت دفترچه را پست کنید.

 35. سلام منظور از ۱۸ سال تمام یعنی ۱۷ سالو ۱۲ ماه یا ۱۸ سالو ۱۲ ماه؟ لطفا جواب بدید واقعا گیج شدم هر سایتی یه چیزی میگه از هرکی میپرسم یه چیز دیگه

   1. ۱۸ سال تمام یعنی ۱۷ سال و ۱۲ ماه یا به عبارتی اولین روزی که شما وارد ۱۹سالگی می شوید، ۱۸ سوالتان تمام شده است. فرد متولد ۱۳۸۲/۰۱/۰۱، در تاریخ ۱۴۰۰/۰۱/۰۱، هجده سالش تمام شده است.

 36. سلام. من متولد ۴ مهر ۱۳۸۲ هستم. پایه دوازدهم هستم. الان من که دوازدهم هستم و به سن قانونی سربازی رسیدم میتونم برم سربازی و در تابستون کنکور سراسری بدم؟زود جواب بدین لطفا

  1. سلام اگر بعد از ۱۸ سالگی مدرک دیپلم شما آماده شود از آخرین امتحان یک سال مهلت دارید وارد غیبت نشوید و کنکور دهید.اگر دفترچه پست کنید هم میتوانید کنکور دهید و بعد از قبولی ایست خدمتی بزنید.

 37. سلام من متولد ۱۳۶۰ دارای ۳ فرزند از بچه گی بیماری آسم دارم زیر دیپلم هستم آیا میتوانم معافی بگیرم

  1. سلام اگر در مراکز کلینیکی اثبات شود و fev1کمتر از ۵۰ درصد است و همچنین تاییدشود که اختلال عملکردتنفسی متوسط یا شدید دارید بله امکان معافیت هست.

 38. سلام من متولد۸۲/۲/۲۵و زیر دیپلم هستم میخواهم در ابان به سربازی ثبت نام کنم و کی اعزام به خدمت میشوم

  1. سلام. زمان اعزام تا یکماه پس از ثبت درخواست از طریق پیامک به اطلاع مشمولین می‌رسد.

  2. سلام من متولد ۱۳۶۰ هستم زیر دیپلم متاهل هستم دارای ۳ فرزند از بچه گی بیماری آسم دارم میتونم معافی بگیرم لطفا راهنمایی کنید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/1/4

شنبه

1402/1/5

یکشنبه

1402/1/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید