سن سربازی چند سالگی است؟ محاسبه سن دقیق سربازی

سن سربازی چند سالگی است؟

سن خدمت سربازی برای جوانان ایرانی، دلهره آور می باشد. اعزام شدن به خدمت سربازی، حدود 2 سال از زندگی جوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. از طرفی، نرفتن به خدمت سربازی تبعاتی دارد. این تبعات شامل محروم شدن از حقوق شهروندی و غیبت از خدمت نظام وظیفه می شود. جوانانی که به سن دقیق سربازی رسیده اند، سه راه پیش رو دارند.

می توانند به دانشگاه بروند و برای مدتی از خدمت سربازی معاف یا عازم خدمت مقدس سربازی شوند.

جوانانی که شرایط معافیت دائم دارند، می توانند اقدام به دریافت کارت معافیت کنند.

با گذراندن خدمت سربازی، امکان خروج از کشور و بهره مندی از تمام حقوق شهروندی برای جوانان فراهم می شود.

با فرا رسیدن سن خدمت سربازی، مشمولینی که قصد ادامه تحصیل دارند، وارد دانشگاه می شوند و برای مدتی خدمت سربازی را به تعویق می اندازند. متاسفانه برای بهره مندی از خدمات بیمه هم بایستی کارت پایان خدمت داشت. جوانان ایرانی با محاسبه سن دقیق سربازی می توانند برای آینده خود برنامه ریزی کنند. هر فرد مذکر ایرانی که مشمول خدمت سربازی می باشد، تنها با دریافت کارت پایان خدمت می تواند به استخدام ارگان های دولتی در آید و از خدمات بیمه استفاده کنند. در این مقاله “مرکز مشاوره آویژه” در خصوص موارد زیر صحبت شده است:

🔵 سن سربازی در ایران

🔵 ادامه تحصیل در سن مشمولیت

🔵 بررسی شرایط دانشجویان اخراجی و انصرافی

🔵 با توجه به سن سربازی در ایران، اعزام به سربازی در 17 سالگی امکان پذیر است؟

🔵 سال 1403، سن رفتن به سربازی چه کسانی می باشد؟

🔵 فرا رسیدن سن خدمت سربازی برای مشمولان ایرانی مقیم خارج کشور

🔵 محاسبه سن دقیق سربازی چگونه است؟

🔵 در چه سنی مشمولان خدمت وظیفه عمومی دوره ضرورت معاف می شوند؟

🔵 رسیدن به سن اعزام به خدمت

🔵 مدت زمان معرفی به سازمان نظام وظیفه

سن خدمت سربازی در ایران

مشمولین چه زمانی به سربازی میروند؟ سن خدمت سربازی، یکی از نگرانی ها و دغدغه های جوانانی است که در انتظار قبولی دانشگاه می باشند. مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران، هر فرد مذکر ایرانی بعد از سن 18 سالگی، مشمول به خدمت است.

به عبارتی، هر فرد مذکر ایرانی با ورود به سن 19 سالگی، مشمول به خدمت سربازی می شود. مشمولان خدمت سربازی پس از پر کردن سن 18 سالگی، 6 ماه زمان دارند تا خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند.

مشمولان خدمت مقدس سربازی بایستی از قوانین پیروی کنند، در غیر این صورت، از دریافت بخشی از خدمات دولتی محروم می شوند. برای مثال، این افراد قادر به اخذ جواز کسب، دریافت دسته چک از بانک ها و استخدام در ارگان های دولتی نیستند!

محاسبه سن دقیق سربازی

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ادامه تحصیل در سن مشمولیت

مطابق قانون، دانش آموزانی که بدون وقفه در حال تحصیل هستند، حداکثر تا پایان سن 20 سالگی، فرصت دارند دیپلم خود را اخذ کنند.

🔵 برای هر فرد مذکر ایرانی که دیپلم خود را گرفته و شرایط سنی نظام وظیفه را دارا است، به مدت یک سال معافیت موقت در نظر گرفته شده است. این مدت زمان به منظور قبولی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی و ادامه تحصیل می باشد.

🔵 جوانانی که در انتظار قبولی دانشگاه هستند، می توانند از این معافیت تحصیلی استفاده کنند و برای قبولی در دانشگاه آماده شوند.

🔵 پسران پشت کنکوری می توانند به مدت یک سال، خدمت سربازی خود را به تعویق بیندازند و برای حضور یا عدم حضور در دانشگاه تصمیم گیری کنند.

دانشجویان پسری که به سن خدمت سربازی رسیده اند، با ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از طریق مراجع قانونی، معافیت تحصیلی دریافت می کنند. مدت زمان سنوات مجاز تحصیلی برای دانشجویان هر مقطع به شرح زیر است:

کاردانی2.5 سال
کارشناسی پیوسته5 سال
کارشناسی ارشد پیوسته6 سال
کارشناسی ارشد ناپیوسته3 سال
دکترای تخصصی6 سال
دکترای پزشکی8 سال

البته در شرایط استثنا می توان یک سال بیشتر به مدت معافیت افزود که به آن سنوات ارفاقی می گویند.

🟣 معافیت تحصیلی، فقط یک بار برای هر مقطع قابل اجرا می باشد. به عبارتی، اگر فرد مذکر قصد دریافت مدرک دیگری در مقطع کارشناسی (دریافت کارشناسی دوم) دارد، بایستی پس از خدمت اقدام نماید.

🟣 دانش آموزان مدارس، دانشجویان مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم اعم از دانشگاه های دولتی، غیر دولتی، خارجی و داخلی و دانشگاه های زیر نظر وزارت بهداشت و علوم پزشکی تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند، اگر چه به سن خدمت سربازی رسیده اند، از قانون معافیت موقت نظام وظیفه بهره مند می شوند.

بررسی شرایط دانشجویان اخراجی و انصرافی

مشمولین چه زمانی به سربازی میروند؟

با شروع سن مشمولیت سربازی، مشمولان در مدت تحصیل خود (از دیپلم تا دکتری) یک مرتبه می توانند از تحصیل انصراف و مجددا با پذیرفته شدن در دانشگاه، تحصیلات خود را ادامه دهند.

🟣 دانشجویان انصرافی تا یک سال فرصت دارند که در دانشگاه نام نویسی کنند، در غیر این صورت، بایستی عازم خدمت سربازی شوند.

🟣دانشجویان اخراجی هم تا یک سال زمان دارند تا خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کنند و عازم خدمت سربازی شوند. در غیر این صورت، اسم آن ها جزو غایبین خدمت سربازی رد می شود. متاسفانه، عدم معرفی خود به سازمان نظام وظیفه، تبعاتی به همراه دارد.

سن خدمت سربازی در ایران

با توجه به سن سربازی در ایران، اعزام به سربازی در 17 سالگی امکان پذیر است؟

مطابق قانون، سن سربازی در ایران بعد از سن 18 سالگی، آغاز می شود. هر مذکر ایرانی از فردای تولد 18 سالگی، مشمول به خدمت می باشد. از این رو، سربازی در 17 سالگی ممکن نیست! البته، عجله برای سربازی هم لزومی ندارد. خدمت سربازی، دوران فرسایشی می باشد و تجربه آن برای نوجوانان و جوانان کم سن و سال، به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

🟣 مشمولان خدمت سربازی می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند و برای مدتی از خدمت سربازی معاف شوند. در صورت عدم تمایل به ادامه تحصیل، مشمولان خدمت سربازی در سن 19 سالگی عازم خدمت مقدس سربازی می شوند.

سال 1403، سن رفتن به سربازی چه کسانی می باشد؟

چند سالگی باید بریم سربازی؟ با شروع سال 1403، سن رفتن به سربازی متولدین 1385 آغاز شده است. با شروع سال 1403، 19 سالگی متولدین 1385 آغاز می شود.

🟣 به این ترتیب، متولدین 1385 مشمول خدمت سربازی شده اند. با فرا رسیدن تاریخ تولد هر مذکر ایرانی، زمان مراجعه به سازمان نظام وظیفه می رسد. البته، مشمولان خدمت سربازی تا شش ماه فرصت مراجعه به سازمان نظام وظیفه را دارند.

🟣 اگر قصد ادامه تحصیل و کسب مدرک دانشگاهی ندارید، بهتر است سریع تر دوران خدمت سربازی خود را سپری کنید تا بتوانید با کارت پایان خدمت، کسب و کار شخصی خود را راه اندازی کنید.

سن خدمت سربازی برای مشمولان ایرانی مقیم خارج کشور

مطابق تبصره 1 ماده 19 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور که به سن خدمت سربازی رسیده اند، بایستی به نمایندگی کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود مراجعه کنند و از شرایط موجود مطلع شوند.

🟣 مشمولان ایرانی مقیم خارج از کشور می توانند با ارائه درخواست و مدارک، نسبت به تشکیل پرونده اقدام کنند.

🟣 مطابق تبصره 2 ماده 34 قانون خدمت وظیفه عمومی، مشمولانی که با داشتن معافیت تحصیلی در خارج از کشور در حال تحصیل می باشند، پس از ترک تحصیل، اخراج، انصراف یا فراغت از تحصیل بایستی برای رسیدگی به وضع مشمولیت خود، حداکثر یک سال فرصت دارند تا خود را به نمایندگی کنسولی یا سیاسی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور محل اقامت خود معرفی نمایند.

محاسبه سن دقیق سربازی چگونه است؟

برای محاسبه سن دقیق سربازی بایستی تاریخ تولد 19 سالگی خود را محاسبه کنید. تاریخ تولد 19 سالگی، روزی است که سن 18 سالگی شما پر می شود و وارد سن 19 سالگی می شوید.

🟣 برای محاسبه تاریخ تولد 19 سالگی بایستی به تاریخ تولد خود، 18 سال بیافزایید. برای مثال، تاریخ تولد 19 سالگی شخصی که متولد ۱۳۹۲/۱۱/۲۵ است، معادل ۱۴۱۰/۱۱/۲۵ می باشد. این شخص تا شش ماه یعنی تاریخ ۱۴۱۱/۰۵/۲۵ فرصت دارد تا خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند و عازم خدمت مقدس سربازی شود.

سن خدمت سربازی برای مشمولان ایرانی مقیم خارج کشور

رسیدن به سن اعزام به خدمت

با فرا رسیدن سال 1403، سن اعزام به خدمت متولدین 1385 آغاز شده است. در حال حاضر، متولدین 1385 به ترتیب ماه تولدشان، مشمول مقررات خدمت وظیفه عمومی می شوند.

شاید سوالی برای شما پیش آید که ممکن است مشمولان خدمت سربازی به سازمان نظام وظیفه مراجعه نکنند و به خدمت نروند؟ بله! در سراسر کشور، افرادی هستند که سال ها است از سن اعزام به خدمت آن ها می گذرد و هنوز به خدمت نرفته اند. افرادی که به دنبال استخدام و بهره مندی از مزایای شغلی، بیمه، پروانه کسب و خروج از کشور هستند، بایستی کارت پایان خدمت داشته باشند. مشمولانی که به خدمت سربازی نرفته اند، مجبور هستند به صورت خویش فرما و مستقل کار کنند و بدون نیاز به کارت پایان خدمت درآمد کسب نمایند.

مدت زمان معرفی به سازمان نظام وظیفه

سن سربازی چند سالگی است؟ امکان اعزام به خدمت سربازی قبل از ۱۸ سالگی وجود ندارد. افرادی که قبل از سن مشمولیت، ترک تحصیل کرده یا از تحصیل، انصراف داده باشند و یا در دوره متوسطه فارغ التحصیل می شوند، پس از آغاز سن 19 سالگی می بایست ظرف مدت 6 ماه خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجا معرفی کنند.

افرادی که بعد از سن مشمولیت، ترک تحصیل کرده، اخراج شده یا از تحصیل، انصراف داده باشند و یا فارغ التحصیل شده اند، حداکثر یک سال مهلت دارند که خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجا معرفی کنند. در غیر این صورت، این افراد جزو غایبین خدمت سربازی به شمار می روند. غایبین خدمت مقدس سربازی نمی توانند از برخی از خدمات دولتی بهره مند شوند.

سخنی از مشاوران آویژه

در این مقاله، راجع به نحوه محاسبه سن دقیق سربازی صحبت شد. مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران، هر فرد مذکر ایرانی بعد از سن 18 سالگی، مشمول به خدمت است. افرادی که قصد ادامه تحصیل دارند، می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند و برای مدتی از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند. ممکن است در مدت تحصیل، شرایط تغییر کند و دانشجویان اخراج شوند! متاسفانه، با اخراج دانشجو، تنها راه پیش رو، اعزام به خدمت سربازی می باشد. با مطالعه این مقاله، می توان شرایط موجود را بررسی کرد و با آگاهی اقدام به تحصیل یا ترک تحصیل نمود. از طرفی، با محاسبه سن دقیق سربازی، سال 1403 زمان اعزام متولدین 1385 می باشد.

سوالات متداول

⁉️ چگونه می توان سن دقیق سربازی را محاسبه کرد؟

پیش تر اشاره شد که مطابق قانون جمهوری اسلامی ایران، هر فرد مذکر ایرانی بعد از شروع سن 18 سالگی، مشمول به خدمت است. به عبارتی، هر فرد مذکر ایرانی با ورود به سن 19 سالگی، مشمول به خدمت سربازی می شود. برای مثال، جوانی که متولد 10/09/1375 است از تاریخ 10/09/1393 مشمول خدمت سربازی می باشد.

⁉️ چه کسانی می توانند از معافیت تحصیلی استفاده کنند؟

دانش آموزان مدارس، دانشجویان مراکز آموزش عالی وابسته به وزارت آموزش و پرورش و کلیه دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم اعم از دانشگاه های دولتی، غیر دولتی، خارجی و داخلی و دانشگاه های زیر نظر وزارت بهداشت و علوم پزشکی تا زمانی که مشغول به تحصیل هستند، اگر چه به سن خدمت سربازی رسیده اند، از قانون معافیتنظام وظیفهبهره مند می شوند.

⁉️ مدت زمان لازم برای مراجعه به سازمان نظام وظیفه چقدر است؟

هر فرد مذکر ایرانی با رسیدن به سن خدمت سربازی، 6 ماه زمان لازم دارد تا خود را به سازمان نظام وظیفه معرفی کند. مشمولان خدمت سربازی که به سازمان نظام وظیفه مراجعه نمی کنند، از برخی از خدمات دولتی محروم می شوند.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

سن سربازی چند سالگی است؟ محاسبه سن دقیق سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 178 نظر:
 1. سلام میخاستم بدونم الان من ۱۸ سالو ۲ ماه سن دارم و یکماه دیگه دیپلم موقت میاد و اینکه اونموقع میتونم پست کنم یعنی از ۱۸ سه ماه رد شه پست کنم مشکل داره چون میخام زودتر پست کنم همون یکماه دیگه مورد داره یانه

  1. سلام شما از تولد 18 سالگی تا 1 سال بعد فرجه دارید که برای معرفی سربازی یا ادامه تحصیل اقدام کنید و در این 1 سال غیبت نمیخورید و مشکلی پیش نمیاید.

 2. ببخشید راستی
  من متولد ۲۶/۷/۱۳۸۳ هستم خرداد امسال دیپلم گرفتم من پارسال ۱۸ سالم شد
  ایا باید معافیت تحصیلی میگرفتم یا خود به خود یکسال تمدید میشه ؟
  و امسال کنکور قبول شدم
  و از استعلامی که از پلیس من گرفتم نوشته بود تاریخ پایان معافیت تحصیلی ۱/۷/۱۴۰۲
  آیا برای ثبت نام دانشگاه فرهنگیان مشکلی پیش میاد

  1. سلام باید معافیت تحصیلی خود را تمدید کنید در صورتی که غیبت بخورید اجازه ادامه تحصیل به شما داده نخواهد شد.

 3. سلام 18 سال تمام قانونا یعنی چی؟
  یعنی 18 سال و 12 ماه (اوایل 19)
  یا
  17 سال و 12 ماه

 4. ‌سلام من متولد 1385/8/17هستم چن ماه دیگه میتونم برم خدمت؟

 5. سلام من متولد 1385/11/14 هستم
  من چند وقته دیگه میتونم برم سربازی؟

 6. سلام من درسال ۱۴۰۱دیپلم گرفته ام و امسال درکنکور۱۴۰۲برای فرهنگیان قبول شده ام به نظر شما اینکه تا الان درس خوندم و برای سربازی هم هیچ اقدامی نکردم مشکلی پیش نمیاره اگه میتونید کمکم کنید ممنون.

  1. شما تا زمانی که در حال تحصیل باشید معافیت تحصیلی دارید و برای سربازی غیبت نمیخورید.بعد از اتمام معافیت تحصیلی هم 1 سال فرجه دارید که برای سربازی اقدام کنید.

   1. سلام من متولد 1385/5/21هستم و ترک تحصیل کردم ۱سال پیش میتونم برم سربازی

 7. سلام . من متولد 18 آبان 83 هستم . یک ماه پیش پایه دوازدهمم تموم شد و دیپلمم رو گرفتم . الان من مشمول هستم یا نه ؟! . و اگه نیستم چه زمانی مشمول میشم ؟!. در ضمن من معافیت دانش آموزی نگرفتم زمان همین پایه دوازدهم

 8. سلام وقت بخیر
  من 18 سالم هست بعد دیپلمم شهریور گرفتم
  میخواستم ببینم اگر تا سال 1403 دانشگاه نرم و واسه کنکور بخونم مشکلی واسه خدمتم پیش نمیاد؟

 9. سلام من داره 19سالم میشه چشمام ضعیفه و جز بیماران روانی هم دسته بندی میشم و اینکه والدیم هم میخوان طلاق بگیرند
  با کدوم معافیت سربازی رو میگیرم؟
  و اینکه اگر نرم سربازی و معاف نشم چی میشه

  1. برای معافیت از طریق مشکلات پزشکی میتوان اقدام کرد
   برای کفالت مادر اقدام کنید بهتره چون معافیت اعصاب و روان موجب محدودیت می شود

 10. سلام من متولد۱۳۸۳/۱۲/۲۹هستم ایا میتونم برای سربازی اقدام کنم یا ن و اینکه برای سربازی باید ۱۸سالگی پر بشه یا ن

 11. سلام متولد ۱۳۸۲.۱۰.۳ هستم و برگه اخرین وضعیت تحصیلی رو سال ۱۴۰۱.۸.۴ گرفتم و تا یکسال فرصت دارم و مرداد ماه امسال قرار دانشگاه ثبت نام کنم ایا بنده اضاف یا غیب میخورم؟

  1. میشود دانشگاه ثبت نام کرد و در استانه غیبت میتوانید به دفاتر پلیس +۱۰ مراجعه کرده و دفترچه پست کنید و درخواست ایست خدمت جهت ادامه تحصیل بزنید

 12. سلام ، پسرم متولد ۸۵،۴،۲ هست دقیقا وقت سربازیش چه تاریخی است ؟
  ممنون از لطف شما.

  1. ازشهریورماه ۱۴۰۳تاخرداد۱۴۰۴وقت داره بره خدمت باید بین این ماه ها بره

 13. سلام من متولد ٢٥/٠١/١٣٨٤ هستم ، آيا ميتونم از كشور خارج بشم يا نه؟ يكي از دوستان از نظام وظيفه پرسيده بود تا پايان شهريور ١٤٠٢ ، مانعي نيست و ميتونه بدون نياز به چيزي از كشور خارج بشه ولي اطمينان بهش ندارم ، ميخواستم مطمئن بشم.

  1. سلام وقت بخیر در صورت فارغ‌التحصیلی از دبیرستان شما یک سال معافیت تحصیلی دارید و می‌توانید با سپردن وثیقه مجوز خروج از کشور دریافت کنید و خروج از کشور داشته باشید

 14. سلام من متولد 1383/2/22 و18 سالم هست وترک تحصیل کردم میتونم نسبت به سربازی اقدام برای معافیت کنم؟

  1. با ۱۸ سالگی میتوانید جهت معافیت خود درخواست دهید

 15. من الان 18 سالم هست قبل از چه برسم تو 19 میتونم معافیت بگیرم؟

  1. از زمانی که دیپلم می گیرید تا 1 سال بعدش معاف هستید و نهایت سن دانش آموزی 20 سال تمام است

  1. سلام شما از همین الان که ۱۸ سال دارید میتوانید برای سربازی اقدام کنید

 16. باسلام من تازه به 17 سالم رسیدم میتونم داوطلبانه به سربازی برم

 17. سلام آیا میشه دوماه مانده به ۱۸ سال تمام داوطلب یا عادی رفت به خدمت سربازی؟

  1. سلام سن شروع مشمولیت 18 سال است و زودتر نمیتوانید برای سربازی اقدام کنید.

 18. سلام من خرداد 1402 وارد بیست سالگی میشم میخواستم و هنوز دیپلم ندارم و مدرسه بزرگسالان درس میخونم میخواستم بدونم میتونم مهر 1402 دانشگاه ثبت‌نام کنم یا نه

 19. سلام.من متولد تیر ماه ۸۳ هستم.برای دیپلمم دیماه امتحان دادم ولی قبول نشدم.معافیت تحصیلی هم نگرفته بودم.میخاستم بدونم که غیبت خوردم یا ن

  1. سلام از طریق سامانه سخا معافیت تحصیلی خود را برسی کنید.

 20. سلام من 15 اسفند 1400 فارق تحصیل شدم، تا کی فرصت دارم برم سربازی، یعنی تا قبل ۱۵ اسفند امسال باید برم دفترچه پست کنم(که مثلاً فروردین ۱۴۰۲ اعزام م بخوره ) ، یا نه زود تر باید رفت که اعزام م بخوره یکم اسفند ماه

 21. سلام من متولد 1383/1/25هستم میتونم خرداد 1402 دیپلم بگیرم و در کنکور شرکت کنم؟(محلت فراغت تحصیلی من برای اول مهر ۱۴۰۲ است)

  1. سلام تا قبل از 20 سالگی امکان تمدید معافیت تحصیلی دانش اموزی و شرکت در کنکور را دارید.

 22. سلام من متولد 4/4/1385هستم میشه راهنمایی کنید من چه تاریخی باید برای سربازی اقدام کنم لطفاً سال و تاریخشو بهم بگید درسم نمیخونم

 23. سلام من متولد ۱۳ ۲ ۱۳۸۶ ام میتونم داوطلبانه برم سربازی

 24. سلام تقریبا 1ماه دیگه باید برم سربازی و هنوز دیپلمم رو هنوز نگرفتم سنمم میشه20سال درضمن تو برگه نوشته اگر نتوانستید درس رو به اتمام برسانید میتوانید از فرصت یکساله دیگری هم استفاده کنید یعنی در بیست و یک سالگی فرصت دارم؟
  لطفا جوابمو بدین برام خیلی حیاتیه

  1. سلام بله 1 سال فرصت دارید که درس باقی مانده با انتحان دهید و برای سربازی اقدام کنید اما اجازه شرکت در کنکور یا ثبت نام دانشگاه به شما داده نمیشود

 25. من ۲ ساله درس نمی‌خوانم الان ۱۸ سالمه رفتم پلیس +۱۰گفتن باید ۱۸ سال تموم بشه

 26. سلام امکان داره ۱۷ سالگی بشه بری سربازی؟
  من متولد۸۵/۶/۱۸هستم دقیقا میشه بگید چن سال و چند ماه دیگه میتونم برم خدمت

 27. سلام ببخشیدپسرزیر۱۸سال می‌تونه سربازی بره درصورتی که ترک تحصیل کرده باشه ؟

 28. سلام من متولد ۲۰ ۴ ۸۴ هستم ایا می توانم بعد تولد۱۸سالگی به سربازی برم

  1. سلام
   بله به محض رسیدن به 18 سالگی میتوانید به سربازی بروید

   1. سلام پس چرا در سطر بالا نوشتین ۱۸سال تمام
    این که اینجافرمودین میشه ورود به ۱۸سالگی
    در واقع ۱۸سال تمام یعنی یک روز مانده به ورود به ۱۹سالگی

 29. سلام من 17سال تمام بو د و الان میتوانم برم خدمت و تولدم که شد 18سال تمام میشم

  1. سلام
   به محض رسیدن به سن 18 سالگی میتوانید به خدمت سربازی بروید

 30. سلام متولد ۸۳ .۵ ۱۸ هستم در کنکور تیر پذیرفته نشدم قصد شرکت در کنکور دیماه دارم من باید برای معافیت درخواستی بدم …؟

  1. باسلام اگر میخواهید برای معافیت درخواست دهید تا قبل از اینکه وارد دوره غیبت شوید باید اقدام کنید

 31. سلام متولد ۸۳ .۵ ۱۸ هستم در کنکور تیر پذیرفته نشدم قصد شرکت در کنکور دیماه دارم من باید برای معافیت درخواستی بدم …؟

  1. باسلام اگر میخواهید برای معافیت درخواست دهید تا قبل از اینکه وارد دوره غیبت شوید باید اقدام کنید

  2. سلام من متولد ۱۳۸۴/۹/۹هستم علان میتونم برم سربازی

 32. سلام و خسته نباشید.
  من متولد مهر ۸۳ هستم و سال ۱۴۰۲ اولین کنکور من هست. میخاستم بدونم اگر این کنکور رو قبول نشم میتونم یک سال بمونم پشت کنکور تا سال ۱۴۰۳ هم کنکور بدم یا به خاطر نیمه دوم بودن بعد از قبول نشدن تو کنکور ۱۴۰۲ باید برم سربازی؟ اگر اینطوری باشه یعنی من کلا یک بار فرصت دارم کنکور بدم؟

 33. سلام من متولد 82/06/12هستم دیپلمم ناقصه میتونم دی ماه دیپلم بدم و در کنکور 1402شرکت کنم؟

   1. سلام من متول ۱۳۸۴/۷/۱هسم میتونم برم سربازی تکر تحصیل کردم

 34. سلام
  من متولد 12/06/82هستم و دیپلمم ناقصه میتونم دی ماه امتحان دیپلمم رو بدم ودر کنکور 1402شرکت کنم یا مشمول میشم
  بی زحمت جواب بدین متشکر

 35. سلام من وارد ۱۹ سالگی شدم ومتولد ۱۱/۶/۸۲هستم کنکور ۱۴۰۰و ۱۴۰۱ رو امتحان دادم میخام تو کنکور ۱۴۰۲ ثبت نام کنم معافیت تحصیلیم نگرفته ام ایا در سربازیم اضافه میخورم‌یا نه؟

  1. با سلام اگر غیبت خورده باشید بله از 3ماه تا یک سال اضافه خدمت میخورید

 36. سلام من متولد 28/3/1383 هستم در کنکور 1401 قبول نشدم میتونم برای کنکور 1402 شرکت کنم .
  معافیت تحصیلی تا مهر ماه 1041 تمام میشود

   1. سلام خسته نباشید من الان ۱۸ سالته شدم. میتونم برم سربازی یا ن اگه جواب بدید ممنون میشم

 37. سلام من متولد سال1384/3/20هستم الانم وارد 18سال هستم میتوانم امسال برم یانه باید سال دیگه برم سربازی که وارد 19سال شدم🤔🤔 لطفاً جواب بدهید ممنون تشکر 🙏🙏🙏🙏

 38. سلام من 1382/8/23هستم مردود داشتم امتحان دادم ماه مهر جواب امتحانم میاد معافیت تحصیلی هم نگرفتم غیبت حساب میشه؟ لطفا جواب بدین

 39. سلام من متولد ۱۳۸۴/۱۱/۷ هستم در چه تاریخی باید به خدمت سربازی بروم یعنی ۱۷ سال و ۱۲ ماه که شود میشه دفترچه پست کرد یا ۱۸ سال و ۱۲ ماه که شود دفترچه پست کنم اول ۱۹ سالگی یا اول ۱۸ سالگی

  1. با سلام یک سال معافیت تحصیلی بعد از فراغت از تحصیل را دارید جز 19 سالگی که شرایط خاصی دارد

 40. سلام من متولد ۱۳۸۴/۱۱/۷ هستم در چه تاریخی باید به خدمت سربازی بروم یعنی ۱۷ سال و ۱۲ ماه که شود میشه دفترچه پست کرد یا ۱۸ سال و ۱۲ ماه که شود دفترچه پست کنم اول ۱۹ سالگی یا اول ۱۸ سالگی

  1. با سلام یک سال معافیت تحصیلی بعد از فراغت از تحصیل را دارید جز 19 سالگی که شرایط خاصی دارد

 41. سلام خسته نباشید من متولد1384/11/29 هستم الان می توانم سربازی برم

 42. سلام خسته نباشین من متولد 1382/6/4هستم و رشته فنی ام یه سوال من چند روز دیگر وارد سن 19سالگی میشوم و 20شهریور جواب ثبت نام دانشگاه میاد من میتونم تا اون زمان صبر کنم یا اضافه میخورم؟!

 43. سلام و عرض احترام
  من متولد 1383/2/8 هستم
  و الان دیگ قبول شودم اما فعلا نرفتم دیپلم رو بگیرم بیارم الان 18 سال هستم و دیپلم دیگ امادست با این توضیح هات چقدر وقت دارم تا سربازی
  به من گفت بد از این که 18 سالت 6 ماه فرصت داری بد بری سربازی آیا درست هست یا بیشتر

  1. سلام
   کسانی که 18 سالگی دیپلم گرفتند تا یک سال معافیت دارند

 44. من متولد۸۴/۱۲/۱۳هستم میخام زود برم زود کی میتونم دافطلبانه برم

 45. سلام.من متولد۱۳۸۲/۳/۲۶هستم و پارسال دیپلم گرفتم آیا حالا غیبت دارم .یا نه امسال هم کنکور دادم میتونم دانشگاه ثبت نام کنم بعد معافیت تحصیلی بگیرم یا برم خدمت .خواهشاً جواب بدین

  1. سلام وقتتون بخیر باشه تا تولد 19 سالگی فرصت برای به خدمت رفتن دارید.

 46. سلام من متولد ۱۳۸۳/۵/۲۰ هستم و در خرداد ۱۴۰۱ اخرین امتحان رو دادم و در کنکور هم شرکت کردم ولی رتبه خوبی نیاوردم آیا میتونم سال آینده هم در کنکور شرکت کنم و سربازی نرم ؟ و بفرمایید تا یخ مشمولیت من دقیقا کی میشه ؟تشکر

 47. سلام
  پسر من متولد آذر ماه 1382 است و خرداد 1401 دیپلم قبول خرداد شده و میخاد در کنکور سال اینده شرکت کنه تا چه زمانی غیبت نمیخوره با تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از فارغ التحصیلی به مدت 1 سال شامل معافیت می شوند.

 48. سلام من متولد 83.3.23 هستم 401 کنکور دادم الان می خوام برای 402 پشت کنکور بمونم الان من چی کار کنم برم معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟!

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

   1. با سلام جناب من متولد ۷/۹/۱۳۸۴هستم میتونم الان داوطلبانه اقدام به سربازی کنم؟

    1. سلام قبل از 18 سال برای سربازی نمتوانید اقدام کنید باید 18 سال تمام را داشته باشید.

 49. سلام من دیپلمی هستم و تاریخ تولدم 82/6/13 هست مبخواستم بدونم تا کی وقت دارم برای خدمت و معافیت تحصیلی نگرفتم ندارم

 50. سلام خسته نباشید بنده متولد ۸۲/۴/۱۴ هستم و در کنکور ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ شرکت کردم خواستم بدونم میتونم بدون ثبت نام در دانشگاه کنکور ۱۴۰۲ رو بدم؟

  1. سلام
   شما تا قبل از 20 سالگی فرصت دارید وارد دانشگاه شوید بعد از ان وارد دوره غیبت میشوید

 51. سلام 21ساله هم میتونه معافی بگیره برا ادامه تحصیل؟!

  1. سلام وقتتون بخیر سوالتون کامل نیست لطفا مجددا با جزعیات بیشتر بپرسید

  1. سلام وقتتون بخیر سوالتون کامل نیست لطفا مجددا با جزعیات بیشتر بپرسید

 52. سلام
  یک سوال داشتم من متولد ۸۲.۷،۹ هستم کنکوریم ولی امسال یعنی ۱۴۰۱ قرار نیست کنکوری بدم به خواسته خودم قراره ۱۴۰۲ کنکور بدم برای کمبود زمان اجبار بودم خواستم بدونم تو این یکسال مشکلی پیش نمیاد؟

  1. سلام خدمت شما، اگر امسال یعنی تا آخر خرداد ۱۴۰۱ دیپلم شما ثبت شود و در امتحانات نمره قبولی کسب کنید تا خرداد ۱۴۰۲ مهلت دارید وارد غیبت نشوید و در کنکور شرکت کنید، اگر امتحان و قبولی درسی برای شهریور باشد نیز تا آخر شهریورسال آینده مهلت دارید در دانشگاه ثبت نام کنید در غیر اینصورت وارد غیبت میشوید.

   1. سلام وقت بخیر بنده متولد 1381هستم و پارسال کنکور دادم و پارسال هم دیپلم گرفتم الان که میخام برا کنکور1401شرکت کنم باید برم معافیت تحصیلی بگیرم؟

 53. سلام من متولد ۸۳ هستم و یک سال پیش یعنی سال ۱۴۰۰ مهر اومدم ترکیه و اینجا میخام ادامه تحصیل بدم و حدود ۲ سال دیگه اعتبار پاسپورتم تموم میشه آیا برای معافیت تحصیلی باید به کنسولگری مراجعه کنم یا خیر؟
  و آیا میتوانم پاسپورتم رو اینجا تمدید کنم بدون کارت پایان خدمت؟
  لطفا جواب بدید

  1. سلام. برای دریافت معافیت تحصیلی چه تحصیل داخل کشور و چه خارج از کشور باید از داخل کشور اقدام به دریافت کنید کنسولگری میتواند کارهایی مربوط به تمدید و … را انجام دهد اما معافیت تحصیلی صادر نمی‌کند.

 54. سلام و عرض ادب
  سئوال من این است که جوانانی که در خارج به دنیا امده اند یا بچگی زیر 3 سال به خارج آمده اند حالا که بالای 18 سال دارند برای دیدن ایران و فامیل باید سربازی بروند ؟
  یا پول زیادی بدهند که سربازی بخرند
  چون در هرحال بسیاری از جوانان از ترس سربازی رفتن و از دست دادن کارشان در خارج هرگز به ایران مسافرت نکردند
  و این گذاشتن قانون خرید برای همان پناهنده هایی که هزار تا دروغ به ایران چسباندند که پناهنده شوند و ثروت زیادی اوردند یا پارتی بازی کردند از ایران سربازیشون را خریدند یا ثروت و دزدی کلان داشتند میخورد
  نه ره درد جوانان ساده و سالمی که درس خواندند و حالا برای دیدن خاله و عمه و غیره میخواهند ایران بروند میپرسند با علامت تعجب ما باید 15 هزار یورو باج بدهیم که عممون را ببینیم
  حتی وقتی دانشجو بودند بسیاری دیگر میگفتند اعتباری نیست بروی نگهتون میدارند باید سربازی بخرین
  این واقعا برای کسانی که در ایران زندگی نمیکنند خیلی غیر عادی است
  ضمنا قانونی باید بگدترنمد کسانی که از مزایای ایران یا مدرسه ایران استقاده کردند یا اینکه قراره در ایران کار کنند اجازه کار برای جوانانی که در خارج بزرگ شده اند خرید سربازی هنهم قسطی است
  بخدا خیالات مردم انجا که هرجوانی که خارج است15 هزار دلار مثل 15 هزارتومان میماند غلط است و اصلا به حق نیست از یک جوان که میخواهد بیاید ایران پول بگیرند

  سئوال من این است که جوانانی که در خارج به دنیا امده اند یا بچگی زیر 3 سال به خارج آمده اند حالا که بالای 18 سال دارند برای دیدن ایران و فامیل باید سربازی بروند ؟

  با تشکر

  1. سلام. افرادی که برای سالهای متمادی در خارج از کشور سکونت داشته تند می‌توانند هر سال در بازده های کوتاه به کشور وارد شوند و مجددا خارج شوند.

 55. سلام متولد ۸۲.۰۹.۰۴ هستم میتونم برم سربازی ایا مدرکمم سیکل هستش؟

 56. با سلام عرض ادب من متولد ۱۳۸۳/۱/۱۵ هستم کی باید برم سربازی لطفا جواب بدید ممنونم

   1. سلام وقت بخیر برای تعیین تاریخ اعزام به خدمت شما نیاز به اطلاعات بیشتری می باشد

 57. سلام ببخشید آیا مدرسه هم می‌تونه معافیت تحصیلی برای یکسال بعد فارغ‌التحصیل شدن به ما بده؟چون من یه برگه معافیت تحصیلی گرفتم از مدرسه خواستم بدونم همون برگه برای معافیت تحصیلیم کافیه یا باید برم پلیس به علاوه ده؟

 58. سلام من متولد ۱۸مرداد۸۳هستم زیر دیپلم درس نمیخوانم تاریخ دقیق که برم برای ثبت نام سربازی کی هست

 59. باسلام من متولد ۱۳۷۰ هستم دلم میخاد برم سربازی ایا میتوانم متاهل هستم خیلی به کارت احتیاج دارم تا الانم اشتباه کردم

  1. سلام. بله میتوانید برای اعزام به خدمت دفترچه را پست کنید.اگر دلایل مستندی برای غیبت دارید حتما ارایه دهید تا می آن اضافه خدمت شما کاهش یابد.

 60. سلام من ۱۴۰۰ کنکور دادم و انتخواب رشته نکردم الا میخوان ۱۴۰۱ کنکور بدم
  برج ۱۰ سال ۱۳۹۹ هم معافیت تحصیلی گرفتم ک نوشته تا ۲۰ سالگی برای تحصیل

  من میخواستم بدونم الا تا ۲۰ سالگی معافم؟؟

  1. سلام . معافیت تحصیلی با توجه به تاریخ اخذ دیپلم محاسبه میشود عدد ذکر شده برای معافیت تا ۲۰ سالگی حداکثر زمان در نظر گرفته برای دریافت مدرک دیپلم است .

 61. سلام.من متولد 4 اسفند 1381 هستم. و دیپلمم هم 31 خرداد 1400 گرفتم.میخواستم بدونم که میتونم امسال تو کنکور شرکت کنم و بدون مشکل وارد دانشگاه بشم یا اگر مشکلی هست باید چه جوری رفع کنم.

  1. سلام. با توجه به اینکه معافیت تحصیلی شما در تاریخ ۳۱ خرداد ۴۰۱ به اتمام می‌رسد باید چند روز پیش از این تاریخ دفترچه اعزام به خدمت را پست کنید . تا مشخص شدن زمان اعزام شما آزمون کنکور را داده آید در طول تابستان باید طبق روال دوره آموزشی را سپری کنید ، اگر در طول خدمت در دانشگاه پذیرفته شوید میتوانید ایست خدمت لحاظ کنید و برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروید.

 62. سلام عرض ادب احترام ببخشید من مشگل شنوایی دارم میخواستم ببینم معاف میشم متولد 1382.12.1

  1. سلام. معافیت پزشکی به دلیل داشتن بیماری های گوش یا اختلال در شنوایی به موارد متعهد و شدت این عارضه وابسته است برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 63. سلام من متولد 83,10,22هستم وترک تحصیل کردم آیا می توانم در فروردین 1401دفترچه پست کنم

 64. باسلام من متولد83,10,20هستم وانصراف از تحصیل کردم درچه زمانی میتوانم به سربازی بروم؟

 65. با سلام وقت بخیر خدمت شما تیم پشتیبانی
  من متولد سال ۱۳۸۲/۸/۲ هستم در واقع من یک سال مردود شدم به خاطر شرایط خاصی الان باید کلاس دوازدهم باشم ولی خوب یازدهم بازم در این صورت میتونم برم خدمت سربازی؟

   1. میگم از ۸۳تا الان میشه ۱۸سال ۸۳ک حساب نمیشه میشه ۱۷سال نیم یا همون ۱۸سال میشه؟

 66. سلام من متولد ۸۳/۹/۱۱هستم من چند ماه یا سن سال مونده برم سربازی یا مثلا میشه ۱۸ هو کرد رط کردم ۳یا ۴ ماه میتونم اون موقعه خدمت برم

  1. سلام. اگر به سن ۱۸ سال تمام رسیدید و تحصیلات شما در دبیرستان تمام نشده بود یا قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را داشتید میتوانید برای گرفتن معافیت تحصیلی به دفاتر پلیس+۱۰مراجعه کنید در غیر اینصورت شما مشمول هستید و باید برای اعزام به خدمت دفترچه را پست کنید.

 67. سلام منظور از ۱۸ سال تمام یعنی ۱۷ سالو ۱۲ ماه یا ۱۸ سالو ۱۲ ماه؟ لطفا جواب بدید واقعا گیج شدم هر سایتی یه چیزی میگه از هرکی میپرسم یه چیز دیگه

   1. 18 سال تمام یعنی 17 سال و 12 ماه یا به عبارتی اولین روزی که شما وارد 19سالگی می شوید، 18 سوالتان تمام شده است. فرد متولد 1382/01/01، در تاریخ 1400/01/01، هجده سالش تمام شده است.

 68. سلام. من متولد ۴ مهر ۱۳۸۲ هستم. پایه دوازدهم هستم. الان من که دوازدهم هستم و به سن قانونی سربازی رسیدم میتونم برم سربازی و در تابستون کنکور سراسری بدم؟زود جواب بدین لطفا

  1. سلام اگر بعد از ۱۸ سالگی مدرک دیپلم شما آماده شود از آخرین امتحان یک سال مهلت دارید وارد غیبت نشوید و کنکور دهید.اگر دفترچه پست کنید هم میتوانید کنکور دهید و بعد از قبولی ایست خدمتی بزنید.

 69. سلام من متولد ۱۳۶۰ دارای ۳ فرزند از بچه گی بیماری آسم دارم زیر دیپلم هستم آیا میتوانم معافی بگیرم

  1. سلام اگر در مراکز کلینیکی اثبات شود و fev1کمتر از ۵۰ درصد است و همچنین تاییدشود که اختلال عملکردتنفسی متوسط یا شدید دارید بله امکان معافیت هست.

 70. سلام من متولد سال ۸۳/۹/۱هستم و زیر دیپلم کی میتوانم به خدمت برم

   1. سلام از زمان پایان تحصیلات شما یکسال معافیت تحصیلی دارید

 71. سلام من متولد82/2/25و زیر دیپلم هستم میخواهم در ابان به سربازی ثبت نام کنم و کی اعزام به خدمت میشوم

  1. سلام. زمان اعزام تا یکماه پس از ثبت درخواست از طریق پیامک به اطلاع مشمولین می‌رسد.

  2. سلام من متولد ۱۳۶۰ هستم زیر دیپلم متاهل هستم دارای ۳ فرزند از بچه گی بیماری آسم دارم میتونم معافی بگیرم لطفا راهنمایی کنید

 72. سلام من سال ۱۳۸۲.۱۱.۱۹ وقت من چند سال میمونه برم به خدمت

  1. سلام من متولد۲۵/۱۰/۸۲خدمت سربازیم رسیده وکی بایداقدام کنم

   1. سلام از زمان پایان تحصیلات شما یکسال معافیت تحصیلی دارید

    1. سلام من متولد 1385/6/12 هستم امسال میتونم برای خدمت سربازی اقدام کنم؟

     1. سلام حداقل سن برای شروع خدمت سربازی 18 سال است

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید