کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

فراخوان سرباز معلم در تیر ماه سال ۱۳۹۹

فراخوان سرباز معلم در تیر ماه سال 1399
به اشتراک بگذارید

به گزارش مرکز مشاوره آویژه وزارت آموزش و پرورش کشور با دریافت مجوز های لازم از سازمان وظیفه عمومی، از بین مشمولان واجد شرایط سرباز معلم جذب میکند. طبق این فراخوان مشمولان وظیفه ای که مشمول طرح سرباز معلم میشوند و تاریخ اعزامشان اول تیر ماه سال ۱۳۹۹ است، بایستی با در دست داشتن برگه اعزام، خودشان را برای رفتن به مراکز آموزشی آماده کنند.

لازم به ذکر است که مکان و زمان دقیق مراجعه به این مراکز، بر روی برگه اعزام به خدمت درج شده است. یکی از بهترین راه ها برای گذراندن دوره سربازی ، استفاده از همین طرح سرباز معلم است که هر سال تعداد زیادی از مشمولان موفق به دریافت آن میشوند. پذیرفته شدگان این طرح علاوه بر گذراندن دوره سربازی و کسب تجربه کاری، به شهرها و روستاهای محروم کشور خدمت رسانی میکنند.

دوره آموزشی مشمولان طرح سرباز معلم یک ماه کوتاه تر است:

به گزارش مرکز مشاوره آویژه و به نقل از معاون احضار و اعزام سازمان وظیفه عمومی؛ مشمولانی که موفق به دریافت طرح سرباز معلم شده اند دوره آموزشی کوتاه تری را طی خواهند کرد. این دوره که به طور معمول دو ماه به طول میانجامد برای سرباز معلم ها یک ماه کمتر است. دوره آموزشی سرباز معلم ها از اول تیر ماه ۹۹ و در یکی از پادگان های آموزش سپاه پاسداران برگزار میشود. این دسته از مشمولان بعد از گذراندن دوره یک ماهه آموزشی به محل اصلی خدمتشان که تحت نظارت وزارت آموزش و پروش کشور است، اعزام میشوند و ادامه خدمتشان را در آنجا میگذرانند.

به گزارش مرکز مشاوره آویژه تنها آن دسته از مشمولان میتوانند به عنوان سرباز معلم خدمت کنند که واجد شرایط اعلام شده از سوی سازمان وظیفه و وزارت آموزش و پرورش باشند. این شرایط شامل بندهای زیر میباشند:

شرایط جذب سرباز معلم در تابستان سال ۱۳۹۹

 • مشمولان وظیفه ای که دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد باشند، میتوانند در طرح سرباز معلم ثبت نام کنند که اولویت پذیرش هم با دارندگان مدرک کارشناسی ارشد میباشد.

 • مشمولان باید دارای برگه آماده به خدمت بدون مهر غیبت باشند که تاریخ اعزام هم باید مصادف با یکی از تاریخ های جذب سرباز معلم در سال جاری (۱/۴/۹۹، ۱/۵/۹۹، ۱/۶/۹۹ ) باشد.

 • جذب معلمان وظیفه فقط به منظور تامین نیروی مورد نیاز برای برگزاری کلاس درس در مناطق محروم و دور افتاده کشور انجام میشود و این افراد در بخش های اداری و مراکز استانها به کار گرفته نمیشوند.

 • داشتن سلامت کامل جسمی و روانی یکی از شرایط لازم برای اخذ طرح سرباز معلم است. لذا ممکن است مشمولانی که معافیت از رزم دارند در این طرح پذیرفته نشوند.

 • دوره خدمت سربازی به عنوان سرباز معلم دو سال است و مشمولان امکان استفاده از کسری های خدمت سربازی را نخواهند داشت؛ به همین دلیل پذیرش سرباز معلم از بین افرادی صورت میگیرد که کسری خدمت نداشته باشند.

 • معلمان وظیفه بعد از پایان دوره سربازی باید از خدمت ترخیص شوند و جذب مشمولان به عنوان سرباز معلم به معنای استخدام آنها بعد از پایان دوره خدمت نیست. البته دوره دو ساله سرباز معلمی به عنوان سابقه کاری مشمولان در نظر گرفته میشود.

 • مشمولانی که قبلا برای اخذ معافیت تحصیلی یا معافیت پزشکی ثبت نام کرده باشند، به عنوان سرباز معلم جذب نخواهند شد. مگر اینکه در مهلت ثبت نام سرباز امریه درخواست خود را باطل کنند.

 • امکان ادامه تحصیل همزمان با خدمت، برای سرباز معلم ها نیز وجود ندارد.

 • مشمولان باید در مرحله گزینش و مصاحبه حضوری، امتیازات لازم را کسب کنند.

نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام طرح سرباز معلم در سال ۹۹

مشمولان وظیفه ای که متقاضی دریافت طرح سرباز معلمی هستند باید مدارکی را ارائه دهند که صلاحیت آنها را تایید کند. لیست برخی از این مدارک به ترتیب زیر است:

 • مدرک تحصیلی کارشناسی یا کارشناسی ارشد
 • برگه اعزام به خدمت با تاریخ اعزام مورد تایید
 • تعهد نامه عدم استفاده از کسر خدمت
 • تعهد نامه خدمت دو ساله به عنوان سرباز معلم
 • و…

مدارک ارسالی توسط کارگزینی اداره آموزش و پروش مورد بررسی قرار میگیرند و متقاضیان امتیاز بندی میشوند. افرادی که بیشترین امتیازات را کسب کنند برای مصاحبه و گزینش نهایی دعوت میشوند.

خدمات نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

فراخوان سرباز معلم در تیر ماه سال ۱۳۹۹

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه فراخوان سرباز معلم در تیر ماه سال ۱۳۹۹

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.