مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی هیرشپرونگ

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی هیرشپرونگ
به اشتراک بگذارید

مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ چیست ؟

مدراک معافیت پزشکی هیرشپرونگ شامل موارد مختلف بسیاری است . به صورت کلی باید گفت که مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ بستگی سطح بیماری هیرشپرونگ دارد . لذا برای دریافت معافیت پزشکی باید مدراک معافیت پزشکی هیرشپرونگ را همراه داشته باشید . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . باور ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش این است که نکات ظریف و مهمی در مورد مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ است . لذا داشتن اطلاع دقیق مدارک معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . نکته دیگری که در زمینه مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ مهم تلقی می شود این است که بیماری هیرشپرونگ تا چه حد میزان جلو عملکرد روزانه فرد می گیرد .

پاسخ به سئوالات مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ

برای پاسخ به این سئوالات و بسیاری از سئوالات دیگر در زمینه معافیت پزشکی  مطرح است . مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی مشاوران حرفه ای را گرد آورده تا شما مشمولین سربازی عزیز در مورد مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ ، که در اکثر موارد مدارک مختلفی را شامل می شود ، راهنمایی کنند .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ

مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ : بیماری هیرشپرونگ چیست ؟

بیماری هیرشپرونگ یک گونه بیماری عصبی – عملکردی در قسمت شکم انسان بوده که طی آن تمام یا بخشی از روده انسان یا بخش های اولیه دستگاه گوارش فاقد اعصاب و در نتیجه دچار اختلال عملکرد می‌ شوند . به دلیل نبود بافت عصبی کامل در انتهای روده انسان ، این قسمت به اندازه کافی حرکت نداشته و در نتیجه آن مدفوع در پشت قسمتی که اعصاب کامل ندارد جمع شده و این قسمت بطور فزاینده ای گشاد و بزرگ می‌ شود.

در اکثر افرادی که به این بیماری مبتلا هستند ، این اختلال عصبی در روده بزرگ بیمار و در نزدیکی مقعد اثر گذار می باشد . بیماری هیرشپرونگ ممکن است باعث یبوست شدید ، اسهال و استفراغ برای شخص شود و گاهی به پیچیدگی های جدی تر در قسمت قولون بینجامد .

این بیماری ممکن است بیماری های خطرناک تری را به همراه داشته باشد ، پس شخص در صورت دیدن علائم باید هر چه سریع تر به پزشک مراجعه نماید .


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ : تاریخچه بیماری هیرشپرونگ

این بیماری از گذشته وجود داشته و شاید کم تر کسی از آن اطلاع داشته است . امروزه با پیشرفت علم راه های درمان این بیماری نیز وجود دارد که شخص می بایست حتما زیر نظر پزشک متخصص تحت درمان قرار گیرد . این بیماری می تواند یکی از بیماری هایی باشد که مبتلایان به آن ، طبق شرایط خاص معافیت سربازی دریافت کنند . پس اطلاع از تمامی شرایط و عوامل بیماری برای مبتلایان ضروری به نظر می رسد .


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ

مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ : علائم بیماری هیرشپرونگ

بیماری هیرشپرونگ در سنین متفاوت علائم متفاوتی را به همراه دارد . این بیماری در سنین مختلف از نوزادی تا سنین بزرگسالی در افراد دیده شده است . برای مثال به چند مورد از علائم بیماری هیرشپرونگ اشاره می کنیم .

 • یکی از  مهم ترین علامت های آن  در بدو تولد عدم دفع مدفوع در دو روز اول و ابتدایی حیات است . اشتعا نداشتن ، استفراغ و باد کردن شکم  جزء علائم اولیه بیماری هیرشپرونگ  در بدن شخص می باشد .در بعضی اوقات نیز علائم انسداد روده در بدن بیمار دیده می شود .
 •  در بچه های با سن بالاتر که به این بیماری مبتلا می شوند رشد کودک آرام می باشد و یبوست علائم اصلی این بیماری است . در گاهی اوقات دوره هایی از اسهال و استفراغ نیز وجود دارد که اسهال به شکل انفجاری و آبکی می باشد .
 • در سنین بالاتر علائم به شکل جدی تری ظاهر می شود که از جمله آن ها می توان از یبوست ، مدفوع به شکل نوار مانند و بسیار بدبو ، کم خونی و حرکات روده فوقانی از جدار نازک شکم قابل مشاهده و از علائم اصلی آن می باشد .

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ

مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ : راه های درمان بیماری هیرشپرونگ

یکی از راه های درمان این بیماری ، جراحی است . در این عمل جراحی قسمت بدون عصب به همراه روده متسع برداشته می شود و روده سالم به مقعد پیوند داده می شود . این جراحی معمولا بین یک تا سه مرحله طول می کشد . در برخی از مبتلایان ابتدا یک کلستومی موقت ( بازکردن روده فوقانی به جدار شکم و ایجاد دهانه برای تخلیه مدفوع ) گذاشته می شود . انجام این عمل باعث می شود به روده استراحتی داده شود تا به عملکرد طبیعی خود برگردد . در مرحله بعد در تصحیح نهایی جراح  قسمت بدون عملکرد روده را برداشته و قسمت سالم را به نزدیکی مقعد پیوند می زند . پس ازاین مرحله کلستومی بسته می شود .


بیشتر بخوانید: جزییات معافیت پزشکی


 

مدارک معافیت پزشکی در چه مراحلی به کار می روند ؟

مطابق با آخرین تغییرات معافیت پزشکی ، اعتبار مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ در درجه اول باید مورد تایید پزشک نظام وظیفه قرار بگیرد . پس از تایید پزشک اولیه ، مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ برای بررسی بیشتر به تیم پزشکی بیمارستان ارائه می شود . در صورت تایید مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ در مرحله بعد کمیسیون پزشکی نظام وظیفه بررسی های نهایی را انجام می دهند . در این مرحله بر طبق مدراک معافیت پزشکی هیرشپرونگ تصمیم نهایی برای معافیت پزشکی هیرشپرونگ یا عدم معافیت پزشکی گرفته می شود . با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری هیرشپرونگ در بدن شما وجود دارد شما می توانید برای معافیت پزشکی هیرشپرونگ اقدام کنید . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت پزشکی


مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ,شرایط معافیت پزشکی هیرشپرونگ,قوانین معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مراحل معافیت پزشکی هیرشپرونگ,مشاوره معافیت پزشکی هیرشپرونگ

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مدارک معافیت پزشکی هیرشپرونگ

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی هیرشپرونگ

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی هیرشپرونگ

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068