مشاوره معافیت ایثارگران

بروزرسانی شده سپتامبر 11, 2018 4:09 ب.ظ
0
59
مشاوره تلفنی,آویژه دانش,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه,مشاوره معافیت سربازی,معافیت ایثارگران,مشاوره معافیت ایثارگران,خدمت سربازی ایثارگران

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت ایثارگران

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید :

9099072068

مشاوره معافیت ایثارگران
میانگین 4.8 رای از تعداد 5

معافیت ايثارگران

معافیت ایثارگران “دریافت کارت پایان خدمت شرایط خاص و ویژه ای دارد و به افرادی خاص داده می شود. این افراد باید تمامی شرایط مورد نیاز برای معاف شدن را داشته باشند. خیلی از جوانان در مدتی کوتاهی که به مشمول شدن دارند نسبت به سنجش شرایط خود برای اینکه از خدمت سربازی معاف می شوند یا نه؛ را بررسی می کنند. تا ببینند آیا راهی برای معاف شدنشان است یا خیر. این افراد باید بدانند برای اقدام کردن برای گرفتن کارت معافیت از خدمت سربازی باید با قوانین معافیت آشنا شوند. 

مشاوره تلفنی,آویژه دانش,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه,معافیت مشمولین سربازی,مشاوره معافیت سربازی

مشاوره تلفنی آویژه دانش برخود واجب میداند تا با ارائه خدمات مشاوره تلفنی به مشمولان سربازی و خانواده های آن ها. گامی بزرگ در بهبود کیفیت زندگی مردم عزیز کشورمان برداشته و مشمولان عزیز را هر چه بیشتر با قوانین معافیت آشنا کند.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

9099072068

یکی از راه های کاهش مدت خدمت سربازی استفاده از معافیت خدمت سربازی میباشد. این معافیت ها عبارتند از معافیت کفالت  معافیت پزشکی  و معافیت تحصیلی و  معافیت موارد خاص سربازی و معافیت ایثارگران و 

مشاوره تلفنی,آویژه دانش,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه,مشاوره معافیت سربازی,معافیت ایثارگران,مشاوره معافیت ایثارگران

انواع معافیت ايثارگران

 1. معافيت فرزندان شهداء و جاويدالاثران
 2. معافيت يكي از برادران شهداء ، جاويدالاثران ، آزادگان و جانبازان در صورتي كه فاقد فرزند ذكور هستند.
 3. معافيت فرزندان ايثارگران و نحوه جمع نمودن امتيازات جانبازي و ايثارگري براي معافيت
 4. معافيت جانباز 10 درصد و بالاتر
 5. معافيت فرزند خوانده قانوني جانبازان
 6. معافيت مشمولاني كه با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج كنند.

شرايط احراز معافیت ايثارگران

معافیت فرزندان شهدا و جاویدالاثران

 1. کلیه فرزندان شهدا و جاویدالاثران که به سن مشمولیت می رسند از خدمت دوره ضرورت معاف می باشند.
 2. چنانچه در گذشته فرزندی از ایثارگران(شهدا و جاويدالاثران) معافیت خود را به سبب استفاده فرزند دیگر یا برادر شهید یا جاوید الاثر باطل کرده باشد. مشروط بر آنکه در حال حاضر دارای کارت معافیت دیگری نباشند، می تواند از معافیت مذکور بهره‌مند گردد.
 3. تا زماني كه بنياد شهيد و امور ايثارگران جاويدالاثري رزمندگان را تاييد مي‌نمايند بهره‌مندي فرزندان آنان از اين معافيت بلامانع است.

معافیت یکی از برادران شهدا، جاویدالاثران،آزادگان و جانبازان فاقد فرزند ذکور

 1. در صورتی که شهید یا جاویدالاثر فاقد فرزند پسر باشد با درخواست بنیاد شهید و امور ایثارگران تنها یکی از برادران آنان می تواند از معافیت استفاده نماید.
 2. آزادگانی که دارای حداقل 24 ماه اسارت بوده و فاقد فرزند پسر باشند می توانند تنها یکی از برادران خود را از خدمت دوره ضرورت معاف نمایند.
 3. جانبازانی که دارای حداقل 25% جانبازی بوده و فاقد فرزند پسر باشند می توانند تنها یکی از برادران خود را از خدمت دوره ضرورت معاف نمایند.
 4. چنانچه در گذشته برابر قوانین و مقررات ابلاغی زمان رسیدگی ، به سبب برادر ،برادری از خدمت معاف شده باشد برادر دیگر نمی تواند از این معافیت استفاده نماید.
 5. در صورت فوت فرد معاف شده ،اشخاص دیگر نمی توانند به همان سبب معافيت از خدمت معاف شوند.
 6. با توجه به تاکید قانون گذار مبنی بر شرط فاقد فرزند ذکور بودن ایثارگر،سن فرزند پسر ملاک نبوده و وجود فرزند پسر در سن طفولیت(زير18سال) نیز مانع بهره مندی برادر ایثارگر از معافیت می گردد.
 7. در خانواده ایثارگران فاقد فرزند ذکور حق انتخاب برادر (تنی یا ناتنی) برای استفاده از این معافیت با شخص ایثارگر می باشد. و در صورت شهادت یا فوت ایثارگر ،حق تقدم استفاده از این معافیت با برادر تنی است.
 8.  آن دسته از آزادگاني كه بر اساس مقررات گذشته و به دليل آزادگي كمتر از 36 ماه براي يكي از فرزندان يا برادران خود كسر خدمت اخذ نموده اند. با مقررات جديد نمي توانند براي فرزند يا برادر ديگر درخواست معافيت نمايند .

معافيت فرزندان ايثارگران و نحوه تلفيق امتيازات براي معافيت

 1. به ازاي هر 24 ماه اسارت آزادگان يكي از فرزندان آنان از خدمت دوره ضرورت معاف مي گردد .
 2. به ازاي هر 25 درصد جانبازي جانبازان يكي از فرزندان آنان از خدمت دوره ضرورت معاف مي گردد .
 3. به ازاي هر 30 ماه سابقه حضور درجبهه رزمندگان ، يكي از فرزندان آنان از خدمت دوره ضرورت معاف مي گردد .
 4. استفاده فرزندان ايثارگر از امتيازات متعلقه محدوديت نداشته و متناسب با امتيازات ، فرزندان ايثارگران مي توانند از خدمت دوره ضرورت معاف شوند .
 5. اين معافيت صرفاً براي فرزندان ايثارگران در نظر گرفته شده و شامل برادران‌آنان نمي‌گردد.
 6. ايثارگراني كه فرزندان آنان برابر مصوبه مقام معظم فرماندهي كل قوا و يا قانون ماده واحده در سال هاي گذشته و با مقررات زمان رسيدگي، از معافيت هاي مربوط به ايثارگران (جانبازان ، آزادگان و رزمندگان ) استفاده نموده اند. درصورت دارا بودن سوابق بيشتر از امتيازات استفاده شده، به شرطي كه باقي مانده هركدام از امتيازات به تنهايي به حد نصاب معافيت برسد مي توانند براي فرزند يا فرزندان ديگر خود تقاضاي معافيت نمايند .
 7. آزادگان و جانبازاني كه براساس ضوابط و مقررات گذشته به دليل نداشتن فرزند پسر يا صغير(زير18سال) بودن آن فرزند پسر ، برادر آنان از امتياز استفاده كرده و از خدمت معاف شده اند درصورتي كه مدت اسارت و درصد جانبازي آنان به ترتيب بيش از 48 ماه و يا 50% باشد ، حسب مورد يك فرزند يا فرزندان آنان از خدمت دوره ضرورت معاف مي گردد .
 8. ايثارگراني كه سابقه جبهه ، آزادگي يا جانبازي آنان به تنهايي منجر به معافيت فرزندشان نشود درصورتي كه مجموع اعداد(مجموع درصد جبهه و جانبازي) و يا تمامي عوامل مذكور به عدد 30 و بيشتر برسد تنها مي توانند يك فرزند خود را از خدمت دوره ضرورت معاف نمايند .

معافيت جانباز 10 درصد و بالاتر :

 1.  مشمولاني كه توسط بنياد شهيد و امور ايثارگران به عنوان جانباز 10 درصد و بالاتر ، تعيين درصد شده باشند اين معافيت شامل حالشان خواهد شد.
 2.  استفاده خود جانباز از معافيت مورد نظر مانع معافيت فرزند وي از امتياز جانبازي وي نمي گردد.

مشاوره تلفنی,آویژه دانش,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه,مشاوره معافیت سربازی,معافیت ایثارگران,مشاوره معافیت ایثارگران

معافيت فرزند خوانده قانوني جانبازان

 1. اين معافيت شامل فرزند خوانده جانبازي مي شود كه فاقد فرزند بوده و بنا بر تاييد بنياد شهيد و امور ايثارگران به دليل قطع نخاع ناشي از جانبازي نمي توانند صاحب فرزند گردند .
 2. تاييد فرزند خواندگي افراد توسط مراجع صالح قضايي انجام پذيرد .
 3. در اين معافيت ميزان درصد جانبازي ملاك نبوده و جانباز با داشتن شرايط لازم و تاييد و درخواست بنياد شهيد و امور ايثارگران مي توانند از امتياز در نظر گرفته شده بهرمند گردند .
 4. چنانچه جانباز داراي چند فرزند خوانده قانوني باشد فقط براي يك نفر مي تواند درخواست بهرمندي از معافيت مذكور را نمايد .

معافيت مشمولاني كه با بانوان جانباز 25 درصد و بالاتر ازدواج كنند

 • مشمولاني كه با بانوان جانباز 25 درصد ازدواج نمايند تا مدت 5 سال از تاريخ ثبت عقد از معافيت موقت برخوردار مي‌شوند. و در صورت استمرار ازدواج پس از پايان 5 سال با تاييد بنياد شهيد و امور ايثارگران از معافيت دائم بهره مند مي شوند .معافیت موقت این گونه مشمولان در مقاطع زمانی 30 ماهه صادر و پس از اتمام مهلت داده شده ، در صورت تایید استمرار ازدواج از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق وظیفه عمومی قابل تمدید است.

تبصره 1:

چنانچه از زمان ثبت عقد تا ثبت درخواست در سامانه (سيستم وظيفه عمومي) دو سال و يا بیشتر سپری شده باشد معافیت موقت تا پایان پنج سال صادر و سپس در صورت تایید استمرار ازدواج از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران معافیت دائم صادر می گردد.

تبصره 2:

در صورتی که بنیاد شهید و امور ایثارگران اطلاع و اطمینان حاصل نماید که ازدواج جانباز منجر به طلاق شده باید مراتب را به وظیفه عمومی استان اعلام نمايد تا نسبت به لغو معافیت موقت همسر وی اقدام لازم صورت پذیرد.

 • بانوان جانبازی که در گذشته فرزند یا برادر آنان به سبب جانبازی خواهریا مادر معاف شده اند نیز می توانند همسر مشمول خود را با رعایت این مقررات از خدمت دوره ضرورت معاف نمایند.

برای مشاوره در زمینه معافیت ایثارگران

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت 8 صبح الی 12 شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

9099072068

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره معافیت سربازی

بررسی کنید

آخرین تغییرات معافیت ایثارگری نظام وظیفه

آخرین تغییرات معافیت ایثارگری نظام وظیفهبه این مطلب امتیاز دهید آخرین تغییرات معافیت ایثار…