مشاوره معافیت سربازی + مشاوره آنلاین و تلفنی انواع معافیت های سربازی

مشاوره آنلاین و تلفنی انواع معافیت های سربازی

در طی سالیان اخیر یکی از اصلی ترین دغدغه های مشمولان و سربازان چگونگی دریافت معافیت سربازی می باشد. همواره عده زیادی از مشمولان به دلایل مختلف اعم از مشکلات پزشکی، مشکلات خانوادگی و… قادر به حضور در پادگان های نظامی و انجام خدمت وظیفه عمومی نیستند. از همین رو سازمان وظیفه عمومی قوانینی را در حیطه معافیت موقت و معافیت دائم سربازی به مشولان ارائه کرده است.

از انواع معافیت های سربزای می توانیم به معافیت کفالت، معافیت پزشکی، معافیت های شرایط خاص، معافیت ایثارگری و… اشاره کنیم.

مشاوره معافیت سربازی به مشمولان و سربازان سراسر کشور این امکان را می دهد تا در کوتاه ترین زمان با انواع معافیت های سربازی، مدارک مورد نیاز برای معافیت سربازی و شرایط معافیت سربازی آشنا شوند. مشاوره معافیت سربازی در واقع به بررسی انواع معافیت های سربازی و تطابق آنها با شرایط مشمولان می پردازد.

انواع مشاوره معافیت سربازی

معافیت های سربازی انواع مختلفی دارند و مشمولان می توانند بعد از بررسی شرایط و تهیه مدارک نسبت به دریافت انواع معافیت سربازی اقدام نمایند. ما در ادامه مطلب به معرفی و بررسی انواع مشاوره معافیت سربازی می پردازیم. قبل از هر چیزی خوب است بدانید که معافیت های سربازی به طور کلی به 3 دسته اصلی تقسیم می شوند.

🟥 معافیت از خدمات رزمی

🟥 معافیت موقت سربازی

🟥 معافیت دائم سربازی

هر کدام از این 3 دسته معافیت سربازی دارای قوانین و بندهای متعددی می باشند که عدم آگاهی مشمولان می تواند باعث متضرر شدن آنها شود.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره معافیت از خدمات رزمی سربازی

این نوع از معافیت به مشمولان و سربازانی اختصاص می یابد که مبتلا به یکی از 17 دسته بیماری های جسمانی یا اعصاب و روان آیین نامه معافیت پزشکی می باشند. اگر شدت بیماری و اختلال افراد خفیف تشخیص داده شود و یا از نظر پزشک نیروهای مسلح، مشمول علی رغم وجود بیماری توانایی انجام خدمت وظیفه عمومی را داشته باشد می تواند از معافیت از خدمات رزمی بهره مند شود.

معافیت از خدمات رزمی به این معنا است که سرباز به مدت 21 ماه به انجام خدمت وظیفه عمومی می پردازد اما به دلیل وضعیت جسمانی یا اعصاب و روان از انجام کارهای سنگین مانند حمل اسلحه، رژه های صبحگاهی، نگهبانی های طولانی مدت با اسلحه و… منع می شود.

نمونه هایی از بیماری هایی که منجر به دریافت معافیت از خدمات رزمی می شوند:

اختلال های اعصاب و روان که خفیف تشخیص داده شوندواریکوسل بدون نیاز به عمل جراحیضعیفی چشم با عدد زیر 6 برای مدرک دیپلم و عدد زیر 8 برای مدرک لیسانساضافه وزن یا کمبود وزن براساس شاخص توده بدنی

مشاوره معافیت خدمت سربازی در این قسمت به شما کمک می کند تا در صورت داشتن شرایط معافیت سربازی، رای معافیت از خدمات رزمی را تبدیل به معافیت دائم نمایید. این امر مهم از طریق اعتراض به رای شورای پزشکی و تهیه مدارک انجام می پذیرد. دقت کنید که انجلام هرگونه عمل بدون اطلاعات کافی فقط باعث از دست رفتن فرصت معافیت سربازی شما می شود، پس بهتر است با مشاوران متخصص نظام وظیفه آویژه مشورت نمایید.

این مقاله را حتما بخوانید: معافیت اعصاب و روان

مشاوره معافیت سربازی

مشاوره معافیت موقت سربازی

معافیت موقت سربازی به منظور استراحت و پست دفترچه خدمت سربازی در زمان مناسب به مشمولان ارائه می شود. گاهی اوقات پیش می آید که مشمولان به دلایل مختلف خانوادگی، پزشکی، مراحل درمان و سایر مشغله ها امکان پست دفترچه سربازی را ندارند. در این حالت برای جلوگیری از ثبت غیبت در سامانه نظام وظیفه عمومی مشمولان می توانند با راهنمایی و استفاده از مشاوره تلفنی معافیت سربازی از معافیت موقت سربازی به مدت 6 ماه بهره مند شوند.

🟩 معافیت موقت سربازی بیشتر اوقات به 3 دسته افراد تعلق می گیرد، دسته اول مشمولانی که درخواست معافیت پزشکی ثبت کرده اند و طبق نظر پزشک نیروهای مسلح نیاز به درمان و استراحت در منزل را دارند. در این گونه موارد مدت معافیت موقت مشمولان یک دوره 6 ماهه می باشد.

🟩 دسته دوم شامل مشمولانی است که همزمان با دیگر برادر خود به سن مشمولیت رسیده اند، این دسته از سربزاان می توانند با ثبت درخواست در مراکز پلیس +10 و استفاده از مشاوره معافیت در مرکز مشاوره آویژه تا زمان اتمام سربازی برادر خود از معافیت موقت سربازی بهره مند شوند.

🟩 دسته سوم شامل مشمولانی است که کفالت مادر خود را به صورت موقت بر عهده دارند، ممشولانی که کمتر از 30 ماه از تاریخ فوت یا طلاق پدر آنها می گذرد طبق قوانین سازمان وظیفه عمومی در دسته معافیت موقت قرار می گیرند. برای اطلاعات بیشتر در حیطه معافیت موقت کفالت مادر با مشاوران ما در ارتباط باشید.

ما در جدول زیر انواع شرایطی که مشمولان بر طبق آن می توانند از معافیت موقت سربازی استفاده نمایند را آورده ایم.

شرایط بهره مندی از معافیت موقت سربازی
مشمول نیازمند معاینه و انجام فرآیند درمانی باشد و به تائید نیروهای مسلح برسد.
مشمول دارای برادر باشد و همزمان با برادر به سن مشمولیت برسد.
مشمول به صورت موقت کفیل خانواده خود شمرده شود و کفالت خانواده را بر عهده داشته باشد.
مشمول به دلایل مختلف و قابل قبول از سوی نظام وظیفه عمومی امکان پست دفترچه را نداشته باشد.
مشمولانی که قصد ادامه تحصیل دارند نیز می توانند از معافیت موقت در جهت تحصیل استفاده نمایند.

نکته مهم: دریافت معافیت موقت سربازی مخصوصا برای افرادی که دارای شرایط خاص می باشند با پیچیدگی هایی همراه است، از این رو مشاوره برای معافیت سربازی با متخصصان نظام وظیفه کمک بسزایی به مشمولان برای دریافت معافیت موقت می نماید.

مشاوران متخصص نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه با بیش از تجربه 10000 مشاوره موفق در این حیطه آماده پاسخگویی به سوالات و بررسی شرایط شما می باشند.

برای اطلاعات بیشتر حتما این مقاله را بخوانید: انواع کسری خدمت سربازی

مشاوره معافیت دائم سربازی

اصلی ترین نوع معافیت های سربازی که اغلب مشمولان نیز برای دستیابی به آن تلاش می کنند معافیت دائم سربازی می باشد. در این نوع از معافیت خدمت سربازی مشمولان می توانند از دوران 21 ماه سربازی معاف شوند و با خیال آسوده به آینده شغلی و تحصیلی خود بیندیشند.

مشاوره تلفنی معافیت سربازی در راستای آگاه سازی مشمولان از قوانین، انواع معافیت های سربازی و شرایط دریافت معافیت صورت می گیرد.

انواع معافیت های دائم خدمت سربازی به شرح زیر می باشند:

معافیت کفالت:

مشمولان در صورت داشتن شرایط می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند. معافیت های کفالت به زیرمجموعه های متعددی تقسیم می شوند. از جمله معافیت های کفالت می توانیم به معافیت کفالت پدر، کفالت مادر، کفالت خواهر، کفالت برادر و… اشاره کنیم. از اصلی ترین شرایط عمومی دریافت معافیت کفالت، رسیدن به سن مشمولیت و عدم غیبت سربازی می باشد.

یکی از بدیهی ترین مزایای مشاوره معافیت، بررسی شرایط اختصاصی مشمولان و ارائه راه حل های مناسب جهت بهره مندی از انواع معافیت کفالت می باشد.

برای اطلاعات بیشتر حتما این مقاله را بخوانید: معافیت کفالت مادر

❎ معافیت مددجویی:

این نوع از معافیت تحت عنوان معافیت ماده 6 بهزیستی، معافیت ماده 9 بهزیستی و معافیت عضویت در کمیته امداد امام خمینی نیز شناخته می شود. انواع معافیت های مددجویی به شرح زیر است.

۱.معافیت ماده 6 بهزیستی
۲.معافیت 3 خواهری
۳.معافیت فرزند معلول
۴.معافیت همسر معلول

مانند همه معافیت های سربازی این نوع از معافیت نیز دارای شرایط عمومی و اختصاصی می باشد. مشمولان با عضویت خود یا اعضای خانواده می توانند از این نوع معافیت استفاده نمایند.

مرکز مشاوره آویژه با ارائه انواع خدمات مشاوره تلفنی معافیت سربازی به مشمولان، در صدد رفع دغدغه و تسریع معافیت آنان می باشد.

مشاوره معافیت از خدمات رزمی سربازی

❎ معافیت پزشکی:

یکی از اصلی ترین فیلتر ها برای اعزام سربازان به خدمت وظیفه عمومی، بررسی شرایط پزشکی و سلامت کامل مشمولان می باشد. در صورتی که هر یک از مشمولان از سلامت کافی برخوردار نباشند می توانند با مشاوره معافیت سربازی از معافیت پزشکی استفاده نمایند.

مشاوره معافیت برای این دسته از این مشمولین به بررسی مدارک پزشکی، تطابق مدارک با آیین نامه معافیت پزشکی، موشکافی از مراحل معافیت پزشکی و مشخص نمودن نوع معافیت می پردازد. طبق این قانون مشمولانی که در 17 دسته بیماری های جسمانی یا اعصاب و روان دچار اختلال شده اند امکان معافیت دارند.

برای اطلاعات بیشتر این مقاله را بخوانید: لیست بیماری های معافیت پزشکی

دقت کنید که مشورت با مشاوران غیر متخصص یا افرادی که اطلاعات کافی ندارند فقط باعث ناامیدی و حتی رد درخواست معافیت می شود، از همین رو بهتر است قبل از هرگونه اقدام با مشاوران متخصص نظام وظیفه مشورت نمایید.

❎ معافیت ایثارگری:

جهت حمایت از جانبازان، ایثارگران و خانواده های آنان طرحی نیز تحت عنوان معافیت سربازی ایثارگری به مشمولان اارئه شده است. طبق این طرح مشمولانی که فاقد غیبت هستند می توانند با 30 ماه سابقه حضور پدر در جبهه، 24 ماه سابقه اسارت یا 25 درصد جانبازی پدر از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف شوند.

❎ تلفیق مدت جبهه و درصد ایثارگری:

مشمولانی که مدت سابقه حضور در جبهه پدر به 30 ماه نمی رسد و جانبازی آنان نیز کمتر از 25 درصد می باشد، می توانند با مشاوره معافیت سربازی از قانون تلفیق سابقه جبهه و درصد ایثارگری بهره ببرند و به این ترتیب از خدمت سربازی معاف شوند.

در این قانون اگر جمع مدت حضور در جبهه و میزان جانبازی به عدد 30 برسد، یکی از فرزندان ذکور از خدمت سربازی معاف می شود.

مشاوره تلفنی معافیت سربازی به این گونه سربازان و مشمولان یاری می رساند تا مشمولان از نحوه تلفیق جبهه و جانبازی، مدارک موردنیاز، محل مراجعه جهت دریافت معافیت و… آگاه شوند و با دید بازتری برای معافیت اقدام نمایند.

خرید خدمت سربازی و معافیت شرایط سنی (عفو رهبری)

آخرین راه حلی که معمولا به ذهن مشمولان دارای غیبت می رسد، خرید خدمت یا معافیت از طریق شرایط سنی می باشد.

نکته قابل توجه این است که قانون خرید سربازی و معافیت شرایط سنی در سال های اخیر دچار اخبار ضد و نقیضی بوده است.

💢 در جدیدترین آیین نامه معافیت سربازی شرایط سنی متولدین سال 1354 به قبل از خدمت سربازی معاف می شوند و شناسنامه این افراد به مثابه کارت معافیت سربازی تلقی می شود.

💢 خرید خدمت سربازی در بازه های زمانی مختلف و با تشخیص شورای نگهبان و تائید نیروهای مسلح اجرایی می شود. آخرین مورد خرید خدمت به قبل از فروردین سال 1398 بر می گردد. در آن بازه زمانی سربازانی که حداقل 8 سال غیبت سربازی داشتند می توانستند با خرید خدمت سربازی از معافیت سربازی استفاده کنند.

مشاوره معافیت دائم سربازی

❎ معافیت فرزند آوری:

این قانون به تازگی و در سال 1402 به تصویب شورای نگهبان و نیروهای سملح رسیده است، طبق این طرح مشمولانی که دارای 4 فرزند می باشند از خدمت سربازی معاف هستند و همچنین مشمولان داری 3 فرزند که بالای 40 سال دارند نیز می توانند معافیت سربازی دریافت نمایند.

مشاوره معافیت پاسخگوی سوالات این دسته مشمولان درباره نحوه اقدام برای معافیت، مدارک مورد نیاز برای معافیت و… می باشد.

❎ معافیت ساکنین جزایر در قسمت جنوبی ایران:

این قانون نیز از معافیت های ارائه شده در سال 1403 می باشد، از همین رو ممکن است خیلی از افراد از این قانون مطلع نباشند. طبق آخرین تغییرات، در صورتی که خانواده ای به مدت طولانی در یکی از جزایر خلیج فارس ساکن باشد یکی از پسران خانواده می تواند از خدمت وظیفه عمومی معاف شود.

برای اطلاع از شرایط، مدارک، مراحل و نحوه درخواست معافیت ساکنین جزایر خلیج فارس می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

سخنی از مشاوران آویژه

دریافت معافیت سربازی با توجه به شرایط اختصاصی و عمومی به مشمولان تعلق می گیرد. همانطور که گفتیم معافیت های سربازی انواع مختلفی دارند و هر کدام از این معافیت ها نیز دارای شرایط اختصاصی می باشند. نکته مهم برای دریافت معافیت سربازی این است که قبل از هرگونه اقدام نسبت به شرایط معافیت، تهیه مدارک موردنیاز و بهترین زمان درخواست معافیت سربازی آگاه باشید.

از مزیت های اصلی مشاوره معافیت سربازی می توان به این مورد اشاره کرد که از تمام جزئیات معافیت آگاه می شوید و همچنین می توانید انواع معافیت های سربازی را با شرایط خودتان بررسی و مقایسه نمایید.

سوالات متداول

❓معافیت های سربازی به چند دسته تقسیم می شوند؟

معافیت های سربازی به 3 دسته معافیت از خدمات رزمی، معافیت موقت سربازی و معافیت دائم سربازی تقسیم می شود که مشمولان براساس شرایط خود می توانند از انواع معافیت استفاده نمایند.

❓در صورتی که پدر ترک منزل کند می شود از معافیت سربازی بهره برد؟

اگر پدر اقدام به ترک منزل و محل سکونت نماید و پسر کفالت مادر را به عهده بگیرد؛ تنها در صورتی که مادر برای طلاق اقدام نماید و طلاق غیابی صورت گیرد امکان معافیت سربازی میسر می شود.

❓در صورتی که میزان سابقه حضور پدر در جبهه به حد نصاب معافیت نرسد باید چه کرد؟

در این صورت مشمولان می توانند با تلفیق سابقه جبهه، جانبازی و اسارت اقدام به معافیت یکی از فرزندان ذکور نمایند. اگر بازهم امتیاز تلفیق به عدد 30 نرسید می توانند از کسری سربازی بهره مند شوند.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

مشاوره معافیت سربازی + مشاوره آنلاین و تلفنی انواع معافیت های سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید