مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی

چگونه مشاوره معافیت تحصیلی بگیریم؟

مشاوره معافیت تحصیلی برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی امری مهم و کمک کننده میباشد . میدانیم معافیت سربازی مد نظر بسیاری از مشمولان میباشد . اما دریافت معافیت کاری آسانی نمیباشد و هر فرد با توجه به شرایط خاصی میتواند از قوانین مربوط به معافیت استفاده کند . یکی از انواع مختلف معافیت ها ، معافیت تحصیلی میباشد . مشمولان میتوانند با اطلاع یافتن از قوانین و مقررات مربوطه به معافیت برای این امر اقدام کنند . مشاوره نظام وظیفه ، برای معافیت نظام وظیفه راهی مطمئن برای کسب اطلاعات دقیق در این مورد میباشد . عزیزانی که میخواهند از قانون معافیت های تحصیلی استفاده کنند ، باید از مشاوره معافیت تحصیلی بهره برند . ممکن است این سوال پیش آید که در امر مشاوره چه مباحث و سوالاتی مطرح میشود . در ادامه به طرح برخی از این سوالات میپردازیم و سعی میکنیم پاسخ درستی برای آنها ارائه دهیم .


بیشتر بخوانید:استعلام معافیت تحصیلی برای مشمولان خدمت سربازی چگونه ممکن است؟


مشاوره معافیت تحصیلی

از جمله ی سوالات متداول میتوان به چگونگی بهره مندی از مشاوره معافیت تحصیلی و انواع معافیت های تحصیلی اشاره کرد ، همچنین مواردی مانند سنوات مجاز تحصیل و یا سنوات ارفاقی نیز از مباحثی است که برای بسیاری از مشمولان سوال برانگیز است . کاملا روشن است که فردی که تحصص کافی در این موارد را ندارد نمیتواند عملکرد درستی نیز داشته باشد . اینجاست که اهمیت استفاده از مشاوره معافیت تحصیلی دو چندان میشود . در این مراکز مشاوره کارشناسان و متخصصان امر نظام وظیفه ، سعی دارند بهترین پاسخ ها را به این پرسش ها بدهند . به عنوان مثال شرایط لازم برای دریافت معافیت تحصیلی در تمام مقاطع تحصیلی دبیرستان ، کاردانی ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد و حتی دکتری از موضوعاتی است که میتوان در این مشاوره ها به آن دست یافت . در ادامه ی این متن نیز به بررسی این موارد پرداخته ایم .

 


بیشتر بخوانید:شرایط دریافت معافیت تحصیلی دانشجویان انصرافی چیست؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره معافیت تحصیلی چه شرایطی دارد؟

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد میتواند به مشمولان خدمت سربازی که قصد ادامه تحصیل در این مقطع را دارند کمک کند . افراد مشمولی که داوطلب تحصیل در دوره ی کارشناسی ارشد هستند باید وضعیت نظام وظیفه ی خود را مشخص کرده باشند . وگرنه از تحصیل در این دوره بازداشته میشوند . دانشجویان در مقاطع تحصیلی مختلف میتواند از معافیت های تحصیلی استفاده کنند . حال این سوال پیش میاید که با بهره مندی از مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد چه اطلاعاتی میتوان کسب کرد ؟ و آیا این اطلاعات قابل اعتماد هستند ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد ، میتواند در جهت پاسخگویی به ابهامات این افراد مورد استفاده قرار گیرد . اما باید توجه کنند که از مراکز مشاوره معتبر کمک گیرند . از جمله مباحث مهمی که مشمول برای اخذ معافیت کارشناسی ارشد باید بداند ، سنوات مجاز تحصیلی میباشد .

افرادی که از مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی ارشد استفاده میکنند ، از تمامی قوانین و ضوابط مربوطه مطلع خواهند شد . همچنین میتوانند از تمام تبصره ها و استثنائاتی که برای اخذ معافیت مشخص شده آگاهی یابند . از جمله ی این موارد میتوان به شرایط مربوط به اخذ سنوات ارفاقی اشاره کرد . بر اساس این شرایط ، سنوات ارفاقی تنها به افرادی تعلق میگیرد که در زمان سنوات ارفاقی تمام واحد های درسی خود را بگذرانند و فارغ التحصیل شوند . که این موضوع باید به تایید کمیسیون موارد خاص دانشگاه ها برسد . در غیر این صورت امکان استفاده از سنوات ارفاقی وجود ندارد . جزییات دیگری نیز درباره موارد مربوط به معافیت تحصیلی در دوره کارشناسی ارشد وجود دارد ، که استفاده از مشاوره امکان اطلاع از آن ها را فراهم آورده است .

مشاوره معافیت تحصیلی دکتری

مشاوره معافیت تحصیلی دکتری از پرکاربردترین راه ها برای کسب اطلاعات برای مشمولانی میباشد که میخواهند در مقطع دکتری تحصیل کنند . برای کسب معافیت برای ادامه ی تحصیل در این دوره شرایط خاصی ، لازم است . که دانستن این شرایط و ضوابط یکی از دغدغه های مشمولان دوره ی دکتری میباشد . چرا که بر اساس قانون افرادی که در مقطع تحصیلی دکتری در دوره های پیوسته و یا ناپیوسته ، تحصیل میکنند ، تنها در سنوات مجاز اعلام شده از سوی نظام وظیفه مجاز به تحصیل میباشند . و اگر طول دوره ی دکتری از این زمان بیشتر شود ، از تحصیل بازداشته میشوند . البته مشاوره معافیت تحصیلی دکتری میتواند راه های مختلفی را پیش روی این افراد قرار دهد . به طور مثال چگونگی استفاده از سنوات تحصیلی ارفاقی دانشگاه ، از جمله اطلاعاتی است که این نوع مشاوره میتواند در اختیار این افراد قرار دهد .

یکی دیگر از اطلاعاتی که مشمولان میتوانند از طریق مشاوره معافیت تحصیلی دکتری دریافت کنند ، مربوط به معافیت های افراد نخبه و با استعداد کشور میباشد . با توجه به اینکه افراد در دوره ی دکتری از دانش و تخصص بالایی برخوردار هستند ، ممکن است بتوانند از این مورد نیز ، استفاده کنند . البته استفاده از تمام این تبصره ها و قوانین ، شرایط خاصی را میطلبد . پس به طور کلی همانطور که قبلا هم اشاره شد ، آگاهی از قوانین از مهم ترین مزایای مربوط به مشاوره معافیت تحصیلی میباشد . که دسترسی افراد به آن بسیار آسان است .


بیشتر بخوانید:شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟


مشاوره معافیت تحصیلی کاردانی

مشاوره معافیت تحصیلی کاردانی نیز از جمله مواردی است که میتواند گره گشای بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه ی سربازی باشد . با توجه به اینکه استفاده از معافیت های تحصیلی در بین مشمولان بسیار رایج و گسترده میباشد . لذا بهره بردن از مشاوره معافیت تحصیلی در این مورد نیز گاهی امری ضروری میباشد . افرادی که قصد دارند در مقطع کاردانی تحصیل کنند ، برای اطلاع یافتن از اینکه چگونه و با ارائه ی چه مدارکی میتوانند ، معافیت موقت تحصیلی را اخذ کنند ، باید از مشاوره معافیت تحصیلی کاردانی بهره برند . در این مورد نیز سازمان نظام وظیفه کشور ، زمانی را تحت عنوان سنوات مجاز تحصیل برا این افراد درنظر گرفته است . که مشمولان خدمت سربازی در طی این زمان ، میتوانند از معافیت موقت خود استفاده کنند . اما تمام واحد های درسی دوره ی کاردانی ، باید در زمان مقرر گذرانده شوند .

 

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی

مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی یکی از مهم ترین انواع مشاوره برای کسب معافیت میباشد . چرا که افراد مشمول بعد از فارغ التحصیلی در دوران متوسطه دو راه پیش روی خود دارند ، مورد اول ادامه ی تحصیل و ورود به دانشگاه و دوره ی کارشناسی و مورد دوم اعزام به خدمت سربازی و انجام دوسال خدمت وظیفه ی عمومی میباشد . اما در این مسیر سوالات و ابهامات بسیاری وجود خواهد داشت . ازجمله اینکه مشمول چگونه میتواند وارد دانشگاه شود ؟ یا شرایط دریافت معافیت موقت تحصیلی چگونه است ؟ و بسیاری سوالات از این دست ، که برای پاسخگویی به آنها به یک منبع موثق و مطلع احتیاج است . که در این مورد مراکز مشاوره با ارائه مشاوره معافیت تحصیلی کارشناسی میتوانند بسیار مفید واقع شوند . و به این ترتیب مشمولان میتوانند با مشاوران برجسته و مجرب صحبت کنند و از راهنمایی آنها بهره مند شوند .

نظام وظیفه

سوالات متداول

قانون معافیت تحصیلی دیپلم چند سال است ؟

دانش آموزانی که در زمان تحصیل به سن مشمولیت میرسند ، میتوانند تا پایان 20 سالگی از قانون معافیت تحصیلی استفاده کنند . و به این ترتیب بعد از دریافت مدرک تحصیلی خود وضعیت نظام وظیفه را مشخص کنند .

تمدید معافیت تحصیلی چگونه است ؟

افرادی که نتوانند در سنوات مجاز تحصیلی ، واحد های درسی خود را بگذرانند ، میتوانند از امکان تمدید معافیت تحصیلی استفاده کنند . که فرصت تحصیل تا دو نیم سال بیشتر را به مشمولان میدهد .

معافیت تحصیلی افراد پشت کنکور چگونه است ؟

افراد پشت کنکور برای استفاده از گواهی معافیت تحصیلی تنها یک سال وقت دارند . و بعد از این یک سال چنانچه در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور پذیرفته نشوند باید برای تعیین وضعیت نظام وظیفه خود اقدام کنند .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره نظام وظیفهتلفنی و آنلاینبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد .
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

مشاوره معافیت تحصیلی خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 152 نظر:
 1. با سلام
  من متولد ۱۳۸۴/۵/۱۵ هستم که شهریور امسال دیپلم رو گرفتم.
  میخواستم ببینم اگه من یه سال دیگه پشت کنکور بمونم تکلیف من چی میشه میتونم سال بعد به دانشگاه ثبت نام کنم!؟

  1. سلام سن دانش آموزی 20 سال است و شما تا 20 سالگی میتوانید معافیت دانش آموزی خود را تمدید کنید.

 2. سلام
  من امسال کنکور دادم و دانشگاه غیر انتفاعی مقطع ارشد همون رشته مرتبط با کارشناسیم قبول شدم. تقریبا دو ماه قبل از اومدن نتایج ارشد من یکسال بعد از فارغ التحصیلی کارشناسیم تموم میشد و قبل از اون رفتم دفترچه پست کردم که غیبت نخورم.
  حالا من دفترچه پست کردم و امریه هم گرفتم. از طرفی نتیجه دانشگاهمم اومده. میخوام که ثبت نام کنم دانشگاه و برم یه ترم بخونم و انصراف از تحصیل بدم و مجدد برای کنکور ارشد ولی رشته ای دیگر امتحان بدم.
  آیا چنین کاری میتونم بکنم؟

  1. سلام بله ایست خدمت جهت بازگشت به تحصیل بزنید و در دانشگاه ثبت نام کنید و در صورت انصراف و پرداخت هزینه انصراف میتوانید در رشته و دانشگاه دیگری ثبت نام داشته باشید.

 3. سلام یه سوال داشتم راجب معافیت تحصیلی
  من خرداد ۱۴۰۱ دیپلم گرفتم اونطور که گفتن معافیتم تا اول مهر ۱۴۰۲(کمتر از یه ماه دیگه) جواب کنکور هم وسط مهر میاد الان باید چیکار کنم .
  پست کنم
  یا یه دانشگاهی برم اسممو بنویسم بد که قبول شدم انصراف بدم
  ممنون میشم راهنماییم کنید 🙏🏼

  1. شما می‌توانید دفترچه رو پست کنید تا تاریخ اعزام بیاد ۱ماه طول میکشه وتا ا ن موقع جوال کنکور اومده وشما دانشجو هستی

 4. سلام من متولد ۱۳۸۲.۱۰.۱۱ هستم امسال در مدارس بزرگسالان بودم تا پایان شهریور معافیت دارم میخواستم بدونم میتونم تا دی ماه معافیت رو تمدید کنم و دیپلم بگیرم میشه لطفا راهنمایی کنید

 5. سلام وقتتون بخیر
  من فارق التحصیل سال ۹۹ هستم و همون سال دانشگاه رشته اقتصاد ثبت نام کردم ولی برای کنکور مجدد سال ۱۴۰۱ از این رشته انصراف دادم که بتونم کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم و به مدت یکسال هم معافیت برام رد شد
  خواستم ببینم با توجه به شرایط کنکور که از اواسط سال ۴۰۱ اعلام شد که میشه بدون انصراف کنکور داد میتونم برای اینکه مشمول خدمت نشم باز دانشگاه ثبت نام کنم و بدون انصراف برای کنکور مجدد بخونم و بعد از قبولی توی رشته دلخواه وارد اون رشته بشم و مشمول خدمت نشم؟

  1. سلام.شما در کل دوران تحصیل فقط 1 بار مجاز به انصراف ار تحصیل هستید و بعد از انصراف دوم باید مستقیم برای سربازی یا معافیت اقدام کنید.یعنی اگر 1 بار انصراف داده باشید دوباره امکان انصراف از دانشگاه و بعد ادامه تحصیل ندارید.

 6. سلام من سال ۱۴۰۱ فارغ التحصیل شدم ولی مهر ۱۴۰۱ دانشگاه ثبت نام نکردم بنا به دلایلی میخواستم بدونم امسال شهریور میتونم دانشگاه آزاد ثبت نام کنم یا که نمیشه باید برم خدمت سربازی؟!
  متولد ۸۲.۱۱.۲۱ هستم یعنی ۱۹ سالمه

  1. از تاریخ فارغ التحصیلی تا مدت زمان یکسال معافیت تحصیلی شامل میشود اما تا 20 سالگی زمان برای کنکور و یا ثبت نام در دانشگاه وجود دارد در صورتی که نامه مبنی بر کارنامه کنکور یا قبولی در دانشگاه را پلیس +10 ارایه دهید و البته بعد از شروع خدمت هم امکان در خواست ایست خدمت برای ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی وجود دارد

 7. سلام من متولد 84/15/1 هستم
  امسال 1402 معافیت تحصیلی رو گرفتم ولی من سال دیگه وقتی که معافیت تحصیلی وقتش تموم میشه دیپلم میگیرم اون موقع 19 سالم تموم میشه تکلیف اونموقعم چیه ؟؟؟؟؟

 8. سلام من یازدهم هستم و از هم کلاسی های دیگم یک سال بزرگترم یعنی یک سال عقب افتادم و من امسال 18 سالگی رو تموم کردم و معافیت تحصیلی گرفتم ،هم کلاسیای من سال دیگه معافیت تحصیلی میگیرن و آیا من میتونم سال بعد که 19 سالگی رو تموم کردم معافیت بگیرم یا اصلا اون موقع تکلیفم چی هست؟

  1. بعد از نوزده سالگی یکسال معاف هستید تا وارد دانشگاه شوید

 9. سلام من تا ۲۵ خرداد ۱۴۰۲ مهلت پست کردن دارم
  با توجه به اینکه ثبت نام دانشگاه شهریور ماه هستش میتونم برای ثبت نام دانشگاه دوماه اعزام رو به تعویق بندازم؟

  1. سلام مستوانید ایست خدمت جهت بازگشت به تحصیل بزنید.

 10. سلام بنده معافیتم تا ۱۰ بهمن امسال هست و من ترم دهم و اخرمه میخاستم بعد فارغ التحصیلی پرونده اعزامو یک تیر پست کنم که برای سرباز معلمی اسم‌بنویسم از یه طرفم کنکور ارشد ثبت نام کنم میشه بگین میشه یا نه

  1. سلام وقت بخیر
   اگر امریه ی اموزش پرورش پذیرفته شود امکان ایست خدمت برای ادامه تحصیل ندارید

 11. سلام وقتتون بخیر
  من یکبار سال ۹۷ پیام نور ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی گرفتم و کنکور ۹۸ شرکت کردم و در مقطع کارشناسی پذیرفته شدم و از پیام نور انصراف دادم …در خرداد ۱۴۰۲ فارق التحصیل میشم…میخواستم بدونم در صورت قبولی در رشته های پزشکی و دندان و دارو در کنکور ۱۴۰۲ مشکلی جهت دریافت مجدد معافیت تحصیلی خواهم داشت یا خیر

 12. سلام من متولد 1382.12.25 هستم سال دوازدهم رو تموم کردم ومعافیت تحصیلی دارم تامهر بود تجدید داشتم تغییر رشته شد الان من باید بازهم معافیت تحصیلی بگیرم یا کافیه این معافیت تحصیلی تاچقد وقت دارم

  1. سلام وقت بخیر
   معافیت تحصیلی در هر مقطع فقط یکبار صادر می شود ، اگر تا مهرماه معافیت به اتمام رسیده است شما وارد دوره ی غیبت شده اید.

 13. سلام من ورودی جدید دانشگاهم مقطع کارشناسی متولد 1383/۱/15 میخواستم بدونم تا کی وقت هست تا برای معافیت تحصیلی اقدام کنم

  1. سلام وقتتون بخیر باشه ابتدا سامانه سخا را چک بفرمایید.

 14. سلام بنده سال ۱۴۰۰ کنکور دادم دیپلمم رو هم شهریور 1400 گرفتم و یک سال پشت کنکور بودم اما برگه معافیت تحصیلی رو برای پلیس به علاوه ۱۰ ارسال نکردم حالا برای معافیت تحصیلی دانشجویی به مشکل خوردم آیا میتونم دانشگاه ثبت نام کنم ؟

 15. سلام وقت بخیر متولد ۲۷ خرداد ۸۳ هستم و دیروز جواب کنکورم آمد از طرفی در صدد پذیرش تحصیلی از کالج در کانادا هستم مدت زمان آمدن ویزا واقعا مشخص نیست ممکن هست یکسال کمتر یا بیشتر طول بکشه چه پیشنهادی برای من دارید تا بتونم بدون دردسر از کشور خارج بشم

 16. سلام خسته نباشید
  ببخشید من دپیلمم رو سال1401گرفتم و متولد31تیر1383هستم واسه معافیت تحصیلی اقدام کردم اما گفتن متولدین ماه های تیر،مرداد و شهریور به طور خودکار معافیت تحصیلی دارن و بهمون برگه معافیت ندادن.بعد بنده الان دانشگاه فرهنگیان قبول شدم و برای ثبت نام نیازمند برگه معافیت تحصیلی هستن و از جایی دیگه من پدرم رو از دست دادم و فرزند اول خانواده هستم و کلا از خدمت معاف هستم اما هنوز اقدامی برای معافیت دائمی نکردم الان دقیقا باید چیکار کنم از اونجا که از طریق دانشگاه فرهنگیان از خدمت معاف میشم آیا لازمه که برای معافیتی که از طریق پدرم به من میرسه اقدام کنم؟!

 17. سلام من معافیت تحصیلی دارم ومیخوام تو نیرو انتظامی کار کنم استخدام میکنن با معافیت تحصیلی

 18. سلام من امسال دیپلم گرفتم وچون رتبه دانشگاهم خوب نبود می‌خوام سال آینده بازم کنکور شرکت کنم و متولد آبان ۸۲ هستم آیا تا سال آینده معافیت تحصیلی دارم؟ممنون

 19. سلام خسته نباشید من سال99-1400دیپلم گرفتم و الان دومین باره که دارم کنکور میدم میخواستم بدونم دوباره میتونم معافیت تحصیلی بگیرم یا سال بعد هم میتونم دوباره کنکور بدم

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از فارغ التحصیلی به مدت یک سال معافیت تحصیلی اعتبار دارد

 20. سلام خدمت شما ببخشید من 20 تیر ماه 1401 فارغ التحصیل شدم و برای سال بعد چون یکسال فرصت دارم میتونم برای ارشد 1402 شرکت کنم منتهی برای اعلام نتایج نهایی باید تا اواسط یا اواخر شهریور صبر کنم آیا برای این موضوع مشکلی بوجود نمیاد برای سربازی منظورم اینه که ایست خدمتی برای اون یکی دوماه بهم تعلق میگیره؟

  1. با سلام با توجه به قوانین ایست خدمت به شما تعلق میگیرد

 21. سلام خسته نباشید ببخشید یه سوال داشتم من 21 تیر 1401فارغ التحصیل شدم و برای ارشد 1402 میخوام ثبت نام کنم با توجه به اینکه تا اواخر تیر سال بعد فرصت دارم و زودتر از اون جواب های اولیه ارشد میاد و جواب های نهایی تا اواخر مرداد یا شهریور نظام وظیفه مشکلی نمیگیره برای سربازی اگر که در دانشگاه قبول شده باشم؟ منظورم به خاطر اون یه ماه و خورده ایه

  1. با سلام با توجه به قوانین ایست خدمت به شما تعلق میگیرد

 22. سلام خسته نباشید
  من امسال ینی سال ۱۴۰۱ از کلاس دوازدهم فارغ التحصیل شدم و مدرک دیپلمم رو گرفتم
  در حال حاضر میخوام دانشگاه شرکت کنم
  برای معافیت تحصیلی الان باید اقدام کرد یا باید بزارم برم دانشگاه بعدا اقدام کنم؟

  1. سلام تا یکسال فرصت دارین که در دانشگاه شرکت کگنید و بیشتر از این تایم وارد غیبت میشوید

 23. متولد دیماه 79 هستم .
  سال 98 کنکور شرکت کردم ولی دانشگاه مدنظرم قبول نشدم
  سال 99 دوباره کنکور دادم .
  به خاطر شرایطی که برای ثبت نام در دانشگاه گذاشته بودن دفترچه اعزام به خدمت رو باید پست میکردم .
  شهریور 99 پست کردم تمدیدش کردم برای مهر 99 .
  نوبت مهر نتونستم تمدید کنم و برای اینکه اضافه خدمت بهم نخوره مجبور شدم برم خدمت.
  بعد از یه ماه آموزشی تقریبا اواخر آبان که نتایج نهایی کنکور مشخص شد ایست خدمتی زدم و رفتم دانشگاه روزانه .
  بهمن 1400 از دانشگاه انصراف دادم که دوباره کنکور بدم
  ولی امسال هم نتیجه مطلوبم نرسیدم .
  هیچ راهی وجود نداره که بتونم دوباره کنکور بدم ؟
  اگه پیام نور ثبت نام کنم چطور ؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای اینکه اضافه خدمت نخورید باید به پادگان اعلام کنید

 24. با سلام بنده دیپلم دارم و می خوام برای تحصیل در خارج از کشور برای مقطع کارشناسی اقدام کنم آیا مانعی برای گرفتن معافیت وجود داره؟

  1. سلام
   بعد از پذیرش دانشگاه از خارج از ایران میتوانید معافیت تحصیلی بگیرید

 25. سلام من برای نرفتن به سربازی و کنکور دادن سال (اولین سال کنکورم 96بود) سال 97 در پیام نور ثبت نام کردم و تا الان انتخاب واحد کردم ولی به دانشگاه نرفتم یا امتحان ندادم الان که دیگه ترم 8 داره تموم میشه میخواستم ببینم اگر الان انصراف بدم میتونم کنکور تجربی 1402 شرکت کنم یا ن ؟ چون معافیت از پلیس به علاوه 10 ک استعلام کردم تا 31 شهریور 1402 بوده الان چطوریه بنظرتون

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 26. سلام من متولد شهریور۸۳هستم و امسال کنکور اولمه و قبل ۱۸ سالگی ( خرداد ماه) دیپلم رو میگیرم اگر پشت کنکور بخوام بمونم یه قانونی خوندم که اونایی که قبل۱۸ سالگی دیپلم میگیرن برخلاف بقیه شیش ماه معافیت تحصیلی بعد تولد ۱۸ سالگی دارن اینجوری برا من تا اسفند میشه الان تکلیف من چی میشه؟باید چیکار کنم تمدید نمیشه؟

  1. با سلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 27. سلام
  من قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی دیپلم گرفتم بعد خواستم معافیت تحصیلی بگیرم گفتن شما فارغ تحصیل شدی نمیتونیم به شما معافیت تحصیلی بدیم بعد من رفتم پلیس فتا دیپلم دید گفت شما تا یک سال وقت دارید اقدام به خدمت کنید
  من واسه کنکور ۱۴۰۱خوندم الان به من میگن اضاف خدمت میگیری الان سر در گمم نمیدونم چکار کنم
  ممنون میشم جواب بنده رو بدید

 28. سلام خسته نباشید من برگه معافیت تحصیلی رو از پلیس+۱۰گرفتم مدتی از میگذره بعد الان
  وقتی میخوام تو سامانه واستعلام بگیرم کد سخا و کد ملی رو وارد میکنم میگه اشتباهه به نظرتون مشکل از کجاست؟

 29. سلام من سال 98 دیپلم گرفتم
  سال99 برای اینکه سرباز نشم رفتم پیام نور
  سال 1400 شبانه قبول شدم
  میخواستم بدونم اگه کنکور بدم برای سال آینده.و از این رشته الانم انصراف بزنم مشکلی پیش میاد؟

  1. سلام شما در تمام مقاطع تحصیلی فقط یکبار مهلت انصراف از دانشگاه و مجدد ادامه تحصیل هستید.اگر بار دوم انصراف دهید دیگر معافیت تحصیلی تعلق نمیگیرد.

 30. سلام خسته نباشید من متولد۸۰/۷/۲۹ هستم درحال حاضر بخواطراینکه از سال دوازدهم چندتا واحدمانده دارم ب مدرسه بزرگسالان رفتم اما ثبت نام نشدم گفتن باید از پلیش +۱۰استعلام بگیری پلیس +۱۰ گفتن شما مشمول معافیت نیستید پروندم رو ب مدرسه خودم اوردم تا واسه دو امتحان ثبت نامم کنند آیا من میتونم واسه کنکور ۱۴۰۱ برنامه ریزی کنم یا ن.

  1. سلام باتوجه به اینکه برای گرفتن دیپلم تا ۲۰ سال تمام زمان دارید ،خیر برای شرکت درکنکور نمیتوان اقدام کرد زیرا بعد از ۲۰ سال تمام مشمول میشوید و باید دفترچه پست کنید.

 31. با سلام خسته نباشیدمتولد۸۰/۷/۲۹هستم شهریور ۱۴۰۰ امتحان دادم اما دو امتحان قبول نشدم من میتونم بعد از گرفتن دیپلوم در دی ماه ودر صورت قبول شدن در کنکور بااین سن میتونم وارد دانشگاه بشم.

  1. سلام باتوجه به اینکه برای گرفتن دیپلم تا ۲۰ سال تمام زمان دارید ،خیر برای شرکت درکنکور نمیتوان اقدام کرد زیرا بعد از ۲۰ سال تمام مشمول میشوید و باید دفترچه پست کنید.

 32. سلام خسته نباشید من متولد۸۰/۷/۲۹ هستم درحال حاضر بخواطراینکه از سال دوازدهم چندتا واحدمانده دارم ب مدرسه بزرگسالان رفتم اما ثبت نام نشدم گفتن باید از پلیش +۱۰استعلام بگیری پلیس +۱۰ گفتن شما مشمول معافیت نیستید پروندم رو ب مدرسه خودم اوردم تا واسه دو امتحان ثبت نامم کنند آیا من میتونم واسه کنکور ۱۴۰۱ برنامه ریزی کنم یا ن.

  1. سلام باتوجه به اینکه برای گرفتن دیپلم تا ۲۰ سال تمام زمان دارید ،خیر برای شرکت درکنکور نمیتوان اقدام کرد زیرا بعد از ۲۰ سال تمام مشمول میشوید و باید دفترچه پست کنید.

 33. سلام من شهریور دوازدهم دوتا درسو افتادم
  معافیت دانش اموزی گرفتم برای ثبت نام دی ماه
  معافیت دانشجویی نمیتونم بگیرم برای تشکیل پرونده
  وضعیت دانشگاهیم به چه صورته؟
  بعد از امتحانات دی ماه باید برای معافیت دانشجویی اقدام کنم و تا اون موقع دانشگاهنمیتونم برم؟

  1. سلام بررسی وضعیت معافیت تحصیلی در وهله اول به سن شما بستگی دارد ،اگر در ۲۰ سالگی دیپلم بگیرید برای شما معافیت تحصیلی برای ادامه تحصیل در دانشگاه صادر نمی‌شود.

 34. سلام من تا تاریخ ۷ مهر ۱۴۰۱ معاف هستم . قصد دارم کنکور ارشد بدم . فرض رو بر قبولی بخوایم بذاریم . پذیرش دانشگاه ها میفته برای ابان . تکلیف این مدت چی میشه . ایا غیبت میخورم ؟ راه کاری دارید بدید . ایا میتونم معافیت رو تمدید کنم دو ماه تا موقع پذیرش دانشگاه یا باید دفترچه پست کنم ؟

  1. سلام. تحت شرایط خاصی میتوانید اعزام را به تعویق بیندازید یا دفترچه را پست کنید و مراحل خدمت را طی کنید پس از اعلام نهایی نتایج میتوانید ایست خدمت بدهید و برای ادامه تحصیل به دانشگاه بروید.

 35. سلام،من 21سالمه، سال 98واسه ورود ب دانشگاه پیامنور ,گفتن باید بری ثبت نام سربازی بکنی و ایست خدمت بزنی تا بهت معافیت تحصیلی بدن، من الان2سال پیامنور هستم و تا مهر1401میشه 3سال،آیا من میتونم کنکور 1401رو بدم،و فرهنگیان قبول بشم آیا بهم. معافیت تحصیلی میدن، درضمن تا حالا انصراف از دانشگاه ندادم.

  1. سلام. بله بعد از ثبت انصراف برای پذیرش در دانشگاه و رشته جدید برای شما معافیت تحصیلی مجدد صادر میشود.

 36. با سلام و خسته نباشید ببخشین من متولد۰۵/۰۳/۱۳۷۸ سال ۹۸دانشجو بودم با مشروطی اومدم بیرون الان دوباره دانشگاه با سوابق تحصیلی قبول شدم دولتی تکلیف چیه؟؟ دانشگاه نامه تقاضا معافیت نمیده

  1. تا سال 99 معافیت داشتید بعد از اون مشمول هستید و باید اقدام کنید برای خدمت سربازی بعد اقدام کنید برای ایست سربازی

  2. باسلام من متولد ۸۱/۷/۲۱
   هستم من معافیت تحصیلی را مهر ماه ۹۹ گرفتم ایت معافیت جند سال هستش بعضی ها میگن ۱سال بعضی ها میگن ۲ سال میشه بفرمائید پند سال هستش؟امسال هم اولین کنکورم بود پیام نور قبول شدم ولی نرفتم و برا کنکور سال دیگه برنامه دارم

 37. سلام و خسته نباشید من سال ۹۸ دانشگاه دولتی بودم بعد با مشروطی اخراج شدم الان ۱۴۰۰با سوابق تحصیلی دوباره قبول شدم یه رشته دیگه حالا برا معافیت تحصیلی دانشگاه برگه درخواست نمیده ببرم برا معافیت تکلیف چیه؟؟

 38. سلام وقتتون بخیر
  ببخشید من امسال (سال ۱۴۰۰) فارغ التحصیل شدم و دیپلم خودم رو گرفتم، دانشگاه فنی هم در مقطع کاردانی ورودی بهمن قبول شدم، به پلیس + ۱۰ مراجعه کردم برای معافیت تحصیلی و معافیت تحصیلی رو هم گرفتم الآن متاسفانه مشکل اینجاست که معافیت تحصیلی من از ۱ مهر ۱۴۰۰ شروع میشه تا ۱۴۰۲/۱۱/۱ تموم میشه، میخواستم بدونم برای من که ورودی بهمن هستم مشکلی پیش نمیاد؟ چون الآن بجای اینکه ۲/۵ سال معافیت داشته باشم، دو سال معافیت دارم،
  و اگر این تاریخ اشتباه هست میشه دوباره به پلیس + ۱۰ برای ویرایش این تاریخ مراجعه کنم؟

  1. شما باید دفترچه خدمت سربازی را قبل از ورود به دوره غیبت پر کنید و در صورت قبولی دانشگاه در ترم بهمن می توانید از ایست خدمت سربازی استفاده کنید و به ادامه تحصیل بپردازید

 39. سلام من سال ۹۳ و ۹۴ کنکور دادم سال ۹۴ رفتم یه رشته شبانه و انصراف زدم و از دانشگاه معافیت تحصیلی گرفتم و دوباره در کنکور ۹۵ شرکت کردم و رفتم دانشگاه فرهنگیان…الان هشت ماه هست که فارغ التحصیل شدم
  میخام کنکور بدم برا دندونپزشکی… آیا میتونم در کنکور شرکت کنم؟ خسارت دانشگاه فرهنگیان را هم پرداخت میکنم اما برای مشکل سربازیم راه حلی هست که بتونم کنکور بدم یا خیر؟
  ممنون میشم جواب بدین

 40. سلام خسته نباشید.من دانشجوی مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته حسابداری ورودی مهر ۹۷ میباشم و در حال حاضر ترم ششم هستم و تا یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشوم و تا تاریخ ۱۴۰۰/6/۳۱ معافیت تحصیلی دارم .امسال در کنکور ارشد ۱۴۰۰ ثبت نام کردم خواستم بدونم اگر احیانا رتبه لازم برای قبولی در کنکور ارشد را کسب نکنم میتوانم یکسال دیگر هم پشت کنکور بمونم و برای کنکور ارشد ۱۴۰۱ ثبت نام و شرکت کنم و از بابت خدمت سربازی مشکلی برام ایجاد نمیشه؟

  1. سلام شما بعداز فراغت تحصیل تنها یک سال زمان دارید وضعیت خودرا به نظام وظیفه مشخص نمایید میتوانید در درکنکور شرکت نمایید دفترچه راپست کنید وبعد از اعلام نتایج ایست خدمتی می‌خورید وبه ادامه تحصیل میپردازید

 41. سلام خسته نباشید.من دانشجوی مقطع کارشناسی ناپیوسته رشته حسابداری ورودی مهر ۹۷ میباشم و در حال حاضر ترم ششم هستم و تا یک ماه دیگه فارغ التحصیل میشوم و تا تاریخ ۱۴۰۰/6/۳۱ معافیت تحصیلی دارم .امسال در کنکور ارشد ۱۴۰۰ ثبت نام کردم خواستم بدونم اگر احیانا رتبه لازم برای قبولی در کنکور ارشد را کسب نکنم میتوانم یکسال دیگر هم پشت کنکور بمونم و معافیتم تمدید شود یا خیر؟

  1. سلام شما بعداز فراغت تحصیل تنها یک سال زمان دارید وضعیت خودرا به نظام وظیفه مشخص نمایید میتوانید در درکنکور شرکت نمایید دفترچه راپست کنید وبعد از اعلام نتایج ایست خدمتی می‌خورید وبه ادامه تحصیل میپردازید

 42. سلام وقتتون بخیر
  من متولد شهریور 82 هستم و خرداد امسال دیپلم گرفتم .الان برای من 6 ماه معافیت هست چون قبل 18 سال دیپلم گرفتم یا مثل بقیه یکسال .واقعا سردرگمم ممنون میشم ج بدین .

  1. سلام حداکثر معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تاسن بیست سال است.

 43. سلام من متولد1380/3/1 تویه دی ماه99دیپلم گرفتم ومعافیت تحصیلیم تا1400/3/1است ویک ماه گذشته میخام برم دانشگاه ومعافیت میتونم دوباره بگیرم

   1. سلام من سال 98 دیپلم گرفتم
    سال99 برای اینکه سرباز نشم رفتم پیام نور
    سال 1400 شبانه قبول شدم
    میخواستم بدونم اگه کنکور بدم برای سال آینده.و از این رشته الانم انصراف بزنم مشکلی پیش میاد؟

 44. سلام وقتتون بخیر من ورودی ۹۶ کارشناسی هستم در حال حاضر ترم ۸ میخواستم بدونم با انصراف از دانشگاه و ثبت نام در یک رشته ی دیگه مجدد میتونم معافیت ۵ ساله کارشناسی رو دریافت کنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که دانشگاه با انصراف شما موافقت کند بله میتوانید

 45. سلام وقت بخیر خسته نباشید
  من متولد 76 هستم و در سال 95 به دانشگاه رفتم اما سال 96 به خاطر جابجایی محل تحصیل انصراف دادم و در دانشگاه دیگه ای ثبت نام کردم در حال حاضر تا سال 1401 یعنی 5 سال معافیت تحصیلی در سایت نظام وظیفه برام نوشته شده
  تا همین مدت معافیت کارشناسی، مقطع رو تمام کنم و مجدد کنکور بدم برای دکتری (دندانپزشکی) امکانش هست به دانشگاه برم یا باید برم سربازی
  معافیت شهریور 1401 تمام می شه اما کنکور تیر 1401 هست
  و اینکه مشروط شدن در دانشگاه تاثیری روی این موضوع می زاره یا نه
  خیلی ممنونم

  1. با سلام استعلام قطعی بگیرید .بعید است بتوانید چون سنوات شما به اتمام رسیده است

 46. سلام خسته نباشید
  من متولد 80/4/11 هستم و در حال حاضر بخواطر اینکه از سال دوازدهم چند تا واحد مانده دارم در حال تحصیل در مدرسه بزرگسالان هستم
  من برای کنکور 1400 ثبت نام کردم میخواستم بدونم اگه امسال در خرداد ماه واحده مانده هارا پاس کنم و در تیر ماه کنکور بدم و در دانشگاهی قبول شوم میتوانم در مهر ماه وارد دانشگاه بشم؟ (با توجه به اینکه اعتبار معافیت تحصیلی من در یازدهم تیر ماه تمام میشه و 20 ساله میشم)

  1. سلام دوست عزیز
   اگر معافیت تمام شود خیر. باید دفترچه پر کنید و در کنارش ثبت نام کنید تا ایست بخورید.

 47. سلام خسته نباشید
  من متولد 80/4/11 هستم و در حال حاضر بخواطر اینکه از سال دوازدهم چند تا واحد مانده دارم در حال تحصیل در مدرسه بزرگسالان هستم
  من برای کنکور 1400 ثبت نام کردم میخواستم بدونم اگه امسال در خرداد ماه واحده مانده هارا پاس کنم و در تیر ماه کنکور بدم و در دانشگاهی قبول شوم میتوانم در مهر ماه وارد دانشگاه بشم؟ (با توجه به اینکه اعتبار معافیت تحصیلی من در چهارم تیر ماه تمام میشه و 20 ساله میشم

  1. سلام دوست عزیز
   اگر معافیت تمام شود خیر. باید دفترچه پر کنید و در کنارش ثبت نام کنید تا ایست بخورید.

 48. سلام خسته نباشید
  من متولد 81/1/31 هستم و کنکور(99) اولین کنکورم رو شرکت کردم ولی قبول نشدم.
  الان فارغ التحصیل هستم و میخام برای بار دوم کنکور بدم(1400)
  برای معافیت تحصیلی از مدرسه یه برگه گرفتم که گفتن باید ببری پلیس+10
  اونجا یه برگه معافیت دادن که گفتن مال درخواست معافیت هستش بعدشم گفتن تموم.
  ولی الان از طریق سامانه 110206010 استعلام که میکنم آخرین وضعیت مشمولیت رو مشمول میزنه.
  میخاستم ببپرسم ایا در معافیت من مشکلی پیش اومده ؟
  برای کنکور 1400 به مشکل میخورم ؟
  چیکار باید بکنم ؟

  1. سلام دوست عزیز
   از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید از پلیس+10 پیگیری کنید

 49. سلام،من متولد 74 هستم و دانشجوی کارشناسی ارشد ناپیوسته،من فقط پایان نامم مونده و ترم 6 رو مرخصی گرفتم الان ترم هفتم هستم،معافیتم تا 30 بهمن 99 هستش،همه جا میگن میشه یک ترم دیگه معافیت بگیرم،فقط نیاز به نامه دانشگاه هستش ولی دانشگاه ما قبول نمیکنه و میگه اینجور نیست. طبق مطالعاتی ک کردم بجز اون 3 سال سنوات اصلی،میشه تا دو ترم معافیت تحصیلی گرفت،ایا این درسته؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله به شرط موافقت کمیسیون دانشگاه.از مسئول نظام وظیفه دانشگاه تاییدیه بگیرید

   1. سلام خسته نباشید
    من متولد 81/1/31 هستم و کنکور(99) اولین کنکورم رو شرکت کردم ولی قبول نشدم.
    الان فارغ التحصیل هستم و میخام برای بار دوم کنکور بدم(1400)
    برای معافیت تحصیلی از مدرسه یه برگه گرفتم که گفتن باید ببری پلیس+10
    اونجا یه برگه معافیت دادن که گفتن مال درخواست معافیت هستش بعدشم گفتن تموم.
    ولی الان از طریق سامانه 110206010 استعلام که میکنم آخرین وضعیت مشمولیت رو مشمول میزنه.
    میخاستم ببپرسم ایا در معافیت من مشکلی پیش اومده ؟
    برای کنکور 1400 به مشکل میخورم ؟
    چیکار باید بکنم ؟

    1. سلام دوست عزیز
     از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید از پلیس+10 پیگیری کنید

 50. سلام ببخشیدیه سوال داشتم من امسال دیپلم گرفتم معافیت فراموش کردم بگیرم امسال اگرواسه کنکورامتحان بدم مثلن فرهنگیان قبول بشم مشکلی که پیش نخواهدآمد؟

  1. سلام دوست عزیز
   تا پیش از 20 سالگی در صورت فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید

   1. من فقط می خواستم بدونم من سنم 18هست الان تازه امسال دیپلم گرفتم واصلن ازمدرسه معافیت نگرفتم ندارم فقط می خواستم بدونم کی غیبت من شروع میشه فعلان که غیبت نمی خورم یه سال بعد فارغ التحصیلی غیبتم شروع میشه آیا

    1. سلام دوست عزیز
     از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید

 51. سلام لطفآجواب دقیق به سوال من بدهیدچون سرنوشتم بهش بنده من متولد1381برج 2هستم امسال دیپلم گرفتم ولی معافیت تعصیلی نگرفتم الان می خواهم برم ازدانشگاه پیام نورمعافیت بگیرم وبرای کنکورامتحان بدم بنظرتون وقتی که قبول شدم مشکلی که پیش نخواهدآمدلطفآجواب سوال من رابدهید

  1. سلام دوست عزیز
   بعد از فارغ التحصیلی یک سال مهلت شرکت در کنکور دارید . در صورت ثبت نام در دانشگاه حق انصراف شما از بین خواهد رفت

 52. سلام من متولد1381برج 2 هستم ودیپلم گرفتم امامعافیت فراموش کردم بگیرم الان میشودبروم ازدانشگاه معافیت بگیرم وسال بعدش دانشگاه قبول بشم مشکلی که پیش نخواهدآمد

  1. سلام دوست عزیز
   بعد از فارغ التحصیلی یک سال مهلت شرکت در کنکور دارید . در صورت ثبت نام در دانشگاه حق انصراف شما از بین خواهد رفت

   1. یعنی من الان بخونم بدون معافیت تعصیلی امسال قبول بشم مشکل که نداردتازه امسال دیپلم گرفتم

    1. سلام دوست عزیز
     در صورت سن مشمولیت باید برای معافیت اقدام کنید

 53. سلام خسته نباشید
  من دانشجوی مقطع کارشناسی پیوسته هستم و ترم اولم آیا میتونم الان انصراف بدم و در کنکور فنی حرفه ای شرکت کنم؟؟یعنی میتونم از کارشناسی انصراف بدم ترم اول و بعد کاردانی ثبت نام کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله . انصراف دهید و در رشته جدید تحصیل کنید .

 54. سلام توروخداجواب سوال بدهیدمن امسال دیپلم گرفتم ولی معافیت تعصیلی فراموش کردم بگیرم آیامی شودمثلادانشگاه پیام نورثبت نام کنم ازاونجامعافیت بگیرم سن من هم است1381برج 2

  1. سلام دوست عزیز
   از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید تا شرایط تحصیلی را مشخص کنید

 55. سلام توروبقرآن کمک کنیدیه سوال داشتم من تازه امسال دیپلم گرفتم ولی معافیت تعصیلی نگرفتم والان که به پلیس +10میرم میگه نمیدن شمادیپلم گرفتیدآیامی شودمثلادانشگاه پیام نورثبت نام کنم بعدازاونجامعافیت بگیرم متولد1381برج 2هستم

  1. سلام دوست عزیز
   از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید وضعیت تحصیلی خود را مشخص کنید. با ثیت نام در مقطع بالاتر اقدام کنید

  2. سلام وقتتون بخير
   من كارشناسيم رو تازه گرفتم
   ولي اصن معافيت تحصيلي تو سيستم پليس+١٠ برام ثبت نشده
   الان ميگن ٤ ساله غيبت خوردم و از كسري و هيچي نميتونم استفاده كنم و٦ ماه اضافه خدمت خوردم
   ميشه كمكم كنين چجوري ميتونم معافيتم رو درست كنم .
   اخه من همش دانشگاه بودم داشتم درس ميخوندم

   1. سلام دوست عزیز
    به نظام وظیفه مرکز استان مراجعه کرده و درخواست توجیه غیبت کنید.

 56. سلام من سال دیپلم گرفتم امامعافیت تعصیلی فراموش کردم بگیرم والان که میرم پلیس +10میگه نمیدن معافیت فک کنم اضافه خدمتم خوردم مثلن اگردانشگاه پیام نورثبت نام کنم وازاونجامعافیت تعصیلی بگیرم وبرای کنکورم ثبت نام کنم دانشگاه فرهنگیان قبول بشم بعدبرم واسه این اضافه خدمت که خوردم گیرکه نمیدن؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت داشتن غیبت امکان تحصیل وجود ندارد

   1. خب من چیکارکنم تازه امسال دیپلم گرفتم امامعافیت نگرفتم می شوداز طریق دانشگاه بگیرم واسه سال1400کنکوربدم واگرقبول بشم مشکلی که گیرنمیاد؟

    1. سلام دوست عزیز
     از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال فرصت دارید برای تعیین و تکلیف کردن

 57. سلام.وقت بخیر.من متولد سال ۷۷ هستم و امسال خرداد فارغ التحصیل کارشناسی میشم.خواستم بدونم برای ارشد چقدر وقت دارم.ایا بجز ارشد ۱۴۰۰، ۱۴۰۱ هم میتونم شرکت کنم.

  1. سلام
   از تاریخ فارغ التحصیلی یک سال مهلت دارید تا تعیین وضعیت کنید

   1. می خواستم بدونم بعدازفارغ التعصیل بدون معافیت تعصیلی غیبت می خورم یایه سال فرست دارم

    1. سلام دوست عزیز
     بعد از اتمام تحصیل یک سال فرصت معرفی دارید

 58. سلام بانک های طرف حساب ارگان های سربازی کدوم بانک ها هستند؟ ،با تشکر

 59. سلام و عرض خسته نباشید
  من از سال 97 وارد دوره کارشناسی ناپیوسته شدم و تا شهریور 1400 معافیت دارم
  الانم تموم واحدام تموم شده ولی درخواست فارغ تحصیلی ندادم
  میخاستم ببینم میتونم انصراف بدم و تو این مقطع کارشناسی ناپیوسته دوباره تو دانشگاه ازاد ثبت نام کنم
  به دلیل مهاجرت تحصیلی مدرکم که علمی کاربردی هست رو قبول نمیکنن ولی دانشگاه ازاد براشون معتبره
  این مطلب رو که هر پسر میتونه یک بار فقط تو یک مقطع انصراف بده و دوباره تو همون مقطع ثبت نام کنه رو تو چند تا سایت دیدم به همین دلیل سوال کردم.
  ممنون میشم پاسخ کاملی به بدین

 60. سلام
  من ۱۹ سال دارم فارغ التحصیل سال۹۹هستم
  میخواستم بدونم معافیت تحصیلی انجام می شودیانه؟پاسخ بدهیدممنون

 61. سلام بنده ورودی 96پیام نور رشته جغرافیا هستم فقط بخاطر سربازی ثبت نام کردو دو ترم اول رو مرخصی گرفتم و تا الان هم 5ترم هم انتخاب واحد کردم نه در کلاس ها حضور داشتم و نه در امتحانات شرکت کردم خلاصه یک واحد رو هم پاس نکردم. سوالم اینه که آیا اگر در کنکور 1400پزشکی قبول بشم دوباره برام معافیت تحصیلی صادر میشه

 62. سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  من یه سوال داشتم
  من برای دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم و قبول شدم
  ولی از بین مدارکی که دانشگاه نیاز داره وضعیت نظام وظیفم هنوز کامل نشده
  من یک سال پشت کنکور موندم و امسال با توجه به اعلامی که از سوی سازمان سنجش شد برای تشکیل پرونده نظام وظیفه اقدم کردم
  برام پزشکی زدن و من مراحل رو کامل انجام دادم ولی در مرحله تأیید نهایی به مشکل خوردم و بهم گفتن باید مراحل از ابتدا طی بشه،
  الان نتایج دانشگاه اومده و من وضعیت نظام وظیفه ام مشخص نیست، ولی غیبت هم ندارم چون تمام مراحل حضور داشتم.
  الان برای ثبت نام نهایی دانشگاه گواهی وضعیت نظام وظیفه نیاز و من ندارم، چون درخواست پزشکی برام زدن، الان نمیدونم باید چکار کنم؟!
  یعنی احتمال اینکه دانشگاه ثبت نامم نکنه هست؟!

  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز دانشگاه شما را ثبت نام میکند ولی نامه ای مبنی بر اثبات این موضوع باید از نظام وظیفه دریافت کنید

 63. سلام وقت بخیر
  من دانشجوی کارشناسی ارشد “شبانه” دانشگاه سراسری هستم و کارشناسی ام رو هم در دانشگاه سراسری و “روزانه” بودم.
  الان میخوام برای کنکور تجربی سال ۱۴۰۰ شرکت کنم و گفتن ک دانشجویان روزانه باید تا ۲۵ اسفند انصراف بدن تا در صورت قبولی در رشته ی جدید ب دانشگاه بروند.
  ولی من ک الان شبانه ی ارشد هستم هم باید انصراف بدم یا تا زمان اومدن رتبه ها میتونم ارشد رو ادامه بدم؟
  چون در دفترچه ثبتنام کنکور سال ۹۹ اومده که دوره های غیر روزانه(مث شبانه و پیام نور و …) میتونن تا اومدن رتبه ها ب تحصیلشون ادامه بدن
  واقعا سردرگمم خواهشا کمکم کنین خیلی ممنون

 64. با سلام بنده در سال ۹۴ کنکور سراسری دادم و از رشته تربیت بدنی از دانشگاه پیام نور تبریز قبول شدم و معافیت تحصیلی به من دادن که مدتش ۵ سال بود ولی سال بعد دوباره کنکور دادم و دوباره از همون رشته ولی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان روزانه قبول شدم
  و معافیت تحصیلی من همون ۵ سال بود که از سال ۹۴ شروع شده بود یعنی معافیت من تا ۹۹/۶/۳۱ بود الان هم دانشگاه رو تموم کردم ولی چون به خاطر کرونا به درازا کشید هنوز کاراهای مربوط به تسویه مونده که الان هنوز تاریخ ۹۹/۷/۶ هست تموم نشده و کنکور ارشد هم دادم ولی نتیجه هنوز نیومد
  میخاستم بدونم تا زمانی که نتیجه نیومده و تکلیف من مشخص نیست که دانشگاه قبول بشم یا خدمت سربازی برم آیا نیازی هست دوباره معافیت رو تمدید کنم یا ۱ سال وقت دارم

  1. سلام وقت بخیر
   بعد از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی یک سال مهلت دارید تا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید یا در مقطع بالاتر پذیرش بگیرید.

 65. سلام خسته نباشید من سه سال پیش در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردم یک سال مرخصی گرفتم و بعد از یک سال برای تحصیل از کشور خارج شدم و در دانشگاه غیبت داشتم و حالا برای انتقالی نامه ی انصراف لازم هست که من مراجعه کردم و دانشگاه گفت شما همون سال ۹۷ اخراج شدید حالا من میخوام بدونم راهی هست برای تبدیل نامه ی اخراجی به انصراف؟؟هنوز وضعیتم در پلیس بعلاوه ده مشمول نیست,

  1. سلام
   این موضوع به آموزش دانشگاه بستگی دارد.

 66. سلام من ورودی ۹۶ کارشناسی پیام نور ام دو ترم اول رامرخصی گرفتم تا الانم انتخاب واحد هارو کردم ولی حاضر نبودم توی دانشگاه…برای کنکور ۹۹ اگه کارشناسی قبول بشم مشکلی دارم؟؟؟ تا الانم انصراف ام رو ندادم از پیام نور خواهشا بگید چیکار کنم تکلیفم چیه

  1. سلام
   شما میتوانید با قبولی در کنکور در رشته مورد نظر ادامه تحصیل دهید اما باید از دانشگاه پیام نور انصراف دهید یا به طور همزمان دو رشته را ادامه بدید.

   1. سلام
    بنده دانشگاه ازاد قبول شدم، واز پیام نور انصراف دادم. والان می خوام دانشگاه آزاد ثبت نام کنم، از طرفی هم می خوام اگه تکمیل ظرفیت برگذار بشه و اگه قبول بشم اونو برم. حالا سوالم اینه اگه تکمیل ظرفیت قبول بشم ، میشه از دانشگاهی که الان ثبت نام می کنم انصراف بدم؟ دو بار انصراف برا معافیت تحصیلیم مشکلی ایجاد نمی کنه؟
    ممنون می شم پاسخ بدید.

    1. سلام خسته نباشید در هر مقطع فقط یکبار حق انصراف دارید

 67. سلام من ورودی ۹۶ کارشناسی پیام نور ام دو ترم اول را مرخصی گرفتم تا الانم انتخاب واحد هارو کردم ولی حاضر نبودم توی دانشگاه…برای کنکور ۹۹ اگه کارشناسی قبول بشم مشکلی دارم؟؟؟ تا الانم انصراف ام رو ندادم از پیام نور خواهشا بگید چیکار کنم تکلیفم چیه

  1. سلام
   شما میتوانید با قبولی در کنکور در رشته مورد نظر ادامه تحصیل دهید اما باید از دانشگاه پیام نور انصراف دهید یا به طور همزمان دو رشته را ادامه بدید.

   1. با سلام بنده در سال ۹۴ کنکور سراسری دادم و از رشته تربیت بدنی از دانشگاه پیام نور تبریز قبول شدم و معافیت تحصیلی به من دادن که مدتش ۵ سال بود ولی سال بعد دوباره کنکور دادم و دوباره از همون رشته ولی از دانشگاه شهید مدنی آذربایجان روزانه قبول شدم
    و معافیت تحصیلی من همون ۵ سال بود که از سال ۹۴ شروع شده بود یعنی معافیت من تا ۹۹/۶/۳۱ بود الان هم دانشگاه رو تموم کردم ولی چون به خاطر کرونا به درازا کشید هنوز کاراهای مربوط به تسویه مونده که الان هنوز تاریخ ۹۹/۷/۶ هست تموم نشده و کنکور ارشد هم دادم ولی نتیجه هنوز نیومد
    میخاستم بدونم تا زمانی که نتیجه نیومده و تکلیف من مشخص نیست که دانشگاه قبول بشم یا خدمت سربازی برم آیا نیازی هست دوباره معافیت رو تمدید کنم یا ۱ سال وقت دارم

    1. سلام وقت بخیر
     بعد از تاریخ دقیق فارغ التحصیلی یک سال مهلت دارید تا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید یا در مقطع بالاتر پذیرش بگیرید.

 68. سلام.وقت بخیر.اگر از دانشگاه ازاد نامه معافیت تحصیلی روبگیرم بعدش ببرم پلیس بعلاوه 10معافیت بزنه اگه نامه رونبرم دانشگاه که معافیت زده معافیتم لغو میشه یامیمونه.اخه دریک مهر نود نه معافیت تحصیلیم تموم میشه .نتایج کنکورم نیمه دوم مهر ماهاعلام میشه واسه همین درضمن از دانشگاه دانشجوی انصرافی هم میشم یانه

  1. سلام
   ارائه برگه معافیت تحصیلی تایید شده از سوی سازمان وظیفه برای انجام ثبت نام در دانشگاه لازم است و دانشگاه ها افراد فاقد این مدرک را ثبت نام نمیکنند.

 69. سلام
  پایه دوازدهم تجربی هستم اگر خرداد امسال امتحانات نهایی را به جز چهار درس اختصاصی فیزیک شیمی ریاصی زیست قبول شوم و این جهار درس را برگه سفید بدهم و در جلسه امتحان حاضر شوم . در شهریور ماه و دی ماه نیز دوباره این جهار درس را سفید دهم و لی خرداد سال اینده حتنا قبول شوم و کنکور سراسری هم قبول شوم و به دانشگاه بروم مشکلی در خدمت سربازی بوجود می اید و ایا اشتغال به تحصیل محسوب میشود؟ مشکلات چیست؟ لطفا توضیح دهید با شرایط بالا. ممنون.

  1. سلام
   توجه کنید که شما باید دوره تحصیل خود را تا 20 سالگی به پایان برسانید درغیر این صورت به عنوان سرباز غایب شناخته میشوید و امکان ورود شما به دانشگاه وجود ندارد. پس بهتر است تا قبل از بیست سالگی که سنوات مجاز تحصیل شماست، دروس خود را گذرانده باشید.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید