شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چیست؟

معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چه شرایطی دارد؟

انواع معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چیست؟

معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست یکی از انواع متعدد معافیت های پزشکی میباشد که سازمان وظیفه عمومی برای مشمولان خدمت سربازی در نظر گرفته است. همانطور که میدانید سازمان وظیفه افرادی را که دارای نقص و آسیب های جدی سلامت هستند از خدمت معاف میکند. این عمل برای جلوگیری از بروز آسیب های بیشتر به مشمولان بیمار صورت میگیرد. معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست یکی از رایج ترین انواع معافیت پزشکی است. سالانه تعداد زیادی از مشمولان به سبب ابتلا به این نوع بیماری ها موفق به دریافت معافیت نظام وظیفه میشوند.

البته نکته ی مهمی که در این مورد وجود دارد مربوط به نوع و درجه سختی بیماری ها میباشد. بر اساس شدت بیماری نوع معافیت نیز میتواند متفاوت باشد. یعنی در شرایط مختلف معافیت دائم، معافیت موقت و یا معافیت از رزم برای مشمولان در نظر گرفته میشود.

معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چیست؟

انواع معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست که به متقاضیان داده میشود موارد متعددی را شامل میشود. جوانانی که به دنبال راه مناسبی برای فرار از خدمت سربازی هستند معافیت های پزشکی بیماری های پوستی یکی از بهترین و آسان ترین روش هاست. زیرا از طریق این بیماری ها میتوانند از معافیت های دائمی نیز استفاده کنند. معافیت های پزشکی بیماری های پوستی در صورتی برای افراد امکان پذیر خواهد بود که دارای شرایط کامل معافیت های پزشکی باشند. به همین منظور باید این شرایط را بررسی کرده و با آن ها آشنا شوید.

در سال های اخیر به دلیل افزایش شیوع بیماری های پوستی مانند سرطان، اگزما، آکنه و قارچ های پوستی افراد زیادی با این بیماری ها درگیر میشوند. که بیشتر این بیماری ها مسری بوده و افراذ میتوانند از طریق روش های گوناگون به سایر افراد انتقال دهند. به همین منظور بیماری های پوستی و بافت های زیر پوستی طیف عظیمی از بیماری های معافیت پزشکی را در بر میگیرند. باید در نظر داشته باشید که بیماری ها علاوه بر معافیت های دائمی سایر معافیت های دیگر را نیز شامل میشوند. به همین دلیل جوانان زیادی متقاضی این معافیت ها هر ساله از این طریق معاف خواهند شد.

انواع معافیت های بیماری های پوستی و زیر پوستی

 1. مبتلایان به بیماری های پوستی مزمن میباشند( معافیت های دائمی)

 2. مبتلایان به بیماری های پوستی و زیر پوستی که به صورت عمومی به چند ماه مرخصی نیاز دارند( معافیت موقت از 6 ماه تا یک سال)

 3. مبتلایان به بیماری های پوستی و بافت های زیرپوستی که بهبود پیدا میکنند( معافیت خدمات رزمی)

انواع کلی معافیت های بیماری های پوستی شامل موارد بالا بوده و باید متقاضیان بر اساس شرایط بیماری خود آن را بدست میاورند.

معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست

مشمولانی که قصد دارند از معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست استفاده کنند، با چالش ها و ابهامات زیادی مواجه خواهند شد. سوالاتی همچون انواع بیماری های پوستی و بافت های زیر پوست کدامند؟ راه و روش اقدام برای دریافت این نوع معافیت چگونه است؟ چه کسانی میتوانند برای اخذ این معافیت اقدام کنند؟ و در نهایت شرایط مورد نیاز اخذ معافیت مربوط به بیماری های پوستی کدام است؟ همه ی این ها مواردی است که مشمولان خدمت سربازی باید پاسخ درستی برای آن ها پیدا کنند. یکی از راه ها برای یافتن پاسخ این سوالات استفاده از مشاوره های نظام وظیفه است. یکی از با سابقه ترین مراکز مشاوره، مشاوره نظام وظیفه آویژه میباشد که مشمولان میتوانند با بهره مندی از خدمات مختلف آن تمام ابهامات خود را رفع کنند و اطلاعات مفیدی در این زمینه کسب کنند.


بیشتر بخوانید: شرایط و مدارک دریافت معافیت پزشکی مینیسک زانو چیست


معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چه مراحلی دارد؟

مهمترین بیماری های معافیت پوست و بافت زیر پوست

مهمترین بیماری های معافیت پوست و بافت زیر پوست از طریق اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه مشخص و به متقاضیان معافیت ها ابلاغ میگردد. شاید کمتر کسی به معافیت های بیماری های پوستی بیندیشد. زیرا همه مشکلات پوستی را در حد آکنه و جوش تصور میکنند. اما این بیماری همانطور که گفتیم دارای گستردگی و انواع بسیاری است که مهم ترین و مزمن ترین آن ها باعث دریافت معافیت های دائمی میشود. سازمان نظام وظیفه با ارائه ی این مزایا فرصتی ایجاد کرده تا از تشدید بیماری افراد جلوگیری شود.

لیست بیماری های معافیت پوست و بافت زیر پوست

در جدول زیر لیست تمامی بیماری های معافیت پوست و بافت زیر پوست آورده شده است. شما می توانید با مراجعه به هر یک از بیماری ها توضیحات جامعی درباره نوع معافیت های هر یک از بیماری ها کسب کنید. کافیست روی هر یک از بیماری ها کلیک نمایید.

 

نام بیمارینام بیمارینام بیماری
عرق کردن بدناگزماآلبینیسم
آلوپسی آرآتاآنژیوم سرآکرودرماتیت آنتروپاتیکا
آکرودرماتیتآکنهاریتم
اسپروتریکوزیسانورسهایکتیوز
بیماری پوستیتوبروز اسکلروزیسخال پیگمانته
درماتوز اتوایمیون تاولیرکلین هوزنزگیل
سل های پوستیسیکاتریس جلدیسیکاتریس صورت
سیکاتریس گردنطاسیفرونکولوز
فلبیتلنفومای پوستیلوپوس اریتماتو تحت حاد
لوپوس اریتماتودیسکوئیدلوپوس اریتماتوسیستمیکلیشمانیوز
لیکن سیمپلکسلیکن پلان مخاطیلیکن پلان پوستی
میخچهمیکوزیس فونکوئیدنوکاردیازیس
هیدرآدنیت چرکی عود کنندههیپرکراتوزهیپودرمیت ندولر
ویتیلیگوپاراپسوریازیسپسوریازیس
پورفیریژنودرماتوزکهیر
کچلیگزرودرماپیگمانتوزایونیورسالیس

این بیماری ها هر یک به تنهایی بخش مهمی از بیماری های پوستی را شکل میدهند که میتوانند باعث معافیت افراد نیز بشوند. شرایط و حاد بودن هر یک از این بیماری ها نیز موجب شده تا سازمان نظام وظیفه قوانینی وضع کنند تا افراد بر اساس آن ها شامل این تسهیلات شوند. در این مقاله با این قوانین آشنا خواهید شد.

نظام وظیفه

قوانین معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست

قوانین معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوستبه دلایل زیادی تصویب شده است که امروزه نیز جوانان میتوانند از آن استفاده کنند. از آنجایی که اختلالات پوستی شدید باعث کاهش عملکرد سربازان در دوره ی خدمت ضرورت میشود. از این رو سازمان نظام وظیفه با تبیین مقررات مشخصی راه دریافت معافیت را بر جوانان باز گذاشته است. جوانان برای بهره مندی از معافیت بیماری های پوستی باید قوانین و شرایط این بیماری ها را بخوانند. این شرایط به شکل زیر ارائه شده است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط و قوانین بیماری های پوستی برای معافیت پزشکی

 • بیماری پوستی اگزمای شدید و غیر قابل درمان در هر دو دست: معاف دائم پزشکی

 • مشکل اگزمای شدید: معاف از رزم

 • بیماری های کچلی بر اثر عفونت های قارچی: معاف موقت پزشکی

 • بیماری اسپرونریکوزیس مقاوم و شدید: معاف دائم پزشکی

 • مشکل انورسه در سر و گردن: معاف دائمی پزشکی

 • مشکل پسوریازیس شدید دست ها و پاها: معاف دائمی

 • مشکل پسوریازیس بدن: معاف دائم پزشکی

 • انورسه سر یا گردن: معافیت دائمی پزشکی

 • سل پوستی: معاف دائمی

 • مشکل لووبوس اریتماتودیسکوئید: معاف دائمی پزشکی

 • بیماری لنفومای پوستی: معاف دائمی

 • سیکاتریس جلدی بیش از 20 درصد: معافیت از رزم

 • فلبیت با ورم های مزمن اندامی: معاف دائمی

 • زگیل های دست و پا: معافیت رزمی

 • بیماری پوستی: معافیت دائمی

 • میخچه پا یا دست: معاف از رزم

 • توتالیس: معافیت دائمی

 • آکنه: معافیت دائمی

 • پورفیری: معافیت دائم

 • ایکتیوز مادرزادی: معافیت دائمی

 • هیدرآدنیت چرکی: معاف از خدمات رزمی

 • لیکن سیمیلکس مزمن بیش از 21 درصد: معاف دائمی

 • لیکن سیمیلکس مزمن بین 11 تا 20 درصد: معاف رزمی

 • ژئودرماتوز: معاف دائمی

 • سارکوئیدوز با شدت درگیری بیش از 25 درصد: معاف دائمی پزشکی

 • سارکوئیدوز در موارد خفیف تر: معاف خدمات رزمی

 • مشکل آلویسی آراتا: معافیت دائمی

 • مشکل پوستی کهیر همراه با آنژیوادم: معاف دائمی پزشکی

 • کهیر در موارد دیگر: معافیت رزمی

 • فرونکولوز شدید: معافیت دائمی

قوانین مربوط به بیماری های پوستی بسیار وسیع بوده که بخشی از آن را در اینجا برای متقاضیان معافیت های پزشکی شرح داده ایم. در ادامه با شرایط و ضوابط استفاده از این معافیت ها آشنا خواهید شد.

شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست

شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست برای همه ی مشمولین یکسان است. بنابراین سازمان نظام وظیفه آیین نامه ای تنظیم کرده است که مشمولین برای شناخت بیشتر باید با این آیین نامه آشنا شده و شرایط عمومی دریافت معافیت بیماری های پوستی را بر اساس این ضوابط در نظر بگیرند. شرایط کلی برای دریافت معافیت های پزشکی برای هر بیماری در نظر گرفته شده است. در بالا همانطور که مشاهده کردید قوانین معافیت های پزشکی بیماری های پوستی 29 ماده قانون را در برگرفته است که برای هر بیماری توضیحات کاملی نیز از سوی سازمان نظام وظیفه داده شده است. شرایط کلی معافیت پزشکی بیماری های پوستی در سه مرحله مورد بررسی قرار میگیرد. اول شرایط معافیت را توضیح داده و سپس مراحل بررسی و تایید بیماری های پوستی را خواهیم گفت.

شرایط دریافت معافیت بیماری های پوستی

 • دارا بودن یکی از موارد بخش بیماری های پوست و بافت های زیر پوستی
 • داشتن سن 18 سال تمام
 • نداشتن غیبت غیر موجه برای خدمت سربازی
 • کامل بودن مدارک شناسایی
 • انجام مراحل معاینه و واکسیناسیون و دریافت تاییدیه پزشکی برای بیماری

مشمولین برای بعضی از معافیت های پزشکی میتوانند در حین تحصیل نیز اقدام کنند. که این موارد بر اساس نوع بیماری به تشخیص سازمان نظام وظیفه صورت میگیرد.

شرایط معافیت پزشکی بیماری های پوستی به صورت دائم

شرایط معافیت پزشکی بیماری های پوستی به صورت دائم به شکلی است که بیماری مشمولین بسیار شدید و مزمن بوده یا مشمولین از نقص ظاهری برخوردار باشند. مشمولین باید دقت داشته باشند که برای بعضی از بیماری ها به جز معافیت دائم، معافیت موقتی نیز در نظر گرفته میشود. اما در معافیت دائمی شرایط بیماری به گونه ای است که درمان قطعی برای بیماری مشمولین موجود نبوده و مشمولین با انجام خدمت سربازی دچار مشکل خواهند شد.

معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست

مراحل دریافت معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست

دریافت معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست به طور کلی شامل 10 مرحله میباشد که متقاضیان باید تمام این مراحل را به درستی پشت سر بگذارند. زیرا با کوتاهی درر انجام این اقدامات روند کلی پرونده ی معافیت پزشکی آنان به تعویق خواهد افتاد. جوانان برای شروع اقدامات خود قبل از هر کاری باید اطلاعات کافی در زمینه ی معافیت بیماری های پوستی و هم چنین نوع معافیت های این بخش بدست آورند. پس قبل از هر اقدامی با مشاوره ی صحیح اطلاعات لازم را کسب کنید. پس از این بررسی ها نیز میتوانید با مدارک کامل پرونده ی معافیت خود را به جریان انداخته و منتظر جواب قطعی سازمان نظام وظیفه باشید.

 

گام های مهم معافیت های پزشکی بیماری های پوستی و زیر پوستی

 1. گام اول پس از بررسی انواع معافیت ها، تهیه کردن دفترچه ی راهنمای نظام وظیفه است که باید با دقت خوانده شده و فرم های مورد نیاز در آن تکمیل شود.

 2. گام دوم تکمیل فرم های پزشکی است که مشمولین قبل از مراجعه به پزشک باید تکمیل کرده و پرونده ی سوابق پزشکی خود را نیز ارائه دهند.

 3. گام سوم معاینات پزشکی است که توسط پزشکان سازمان انجام میپذیرد.

 4. گام چهارم تکمیل مدارک و تحویل آن به پلیس+ 10 میباشد که مشمولین میتواند درخواست خود را نیز در سامانه ارسال کند.

 5. گام پنجم معرفی نامه ی بیمارستان است که برای مشمول ارسال شده و باید در روز و تاریخ تعیین شده در محل حضور داشته باشد.

 6. گام ششم تحویل نتایج آزمایشات مشمول به کمیسیون پزشکی نظام وظیفه است.

 7. گام هفتم ارسال دعوت نامه از طرف سازمان نظام وظیفه برای مشمولین میباشد.

 8. گام هشتم که یکی از مراحل مهم میباشد مشمول در جلسه پزشکی شرکت میکند.

 9. گام نهم بررسی وضعیت سلامت جسمی و روحی مشمول از طریق آزمایشات توسط پزشکان کمیسیون و صدور رای نهایی میباشد.

 10. گام آخر کارت معافیت پزشکی بیماری های پوستی است که مشمول آن را دریافت میکند.

چگونه معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست بگیریم؟

مدارک لازم معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست

مدارک لازم معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست شامل مدارک شناسایی و مدارک پزشکی مشمولین میباشد که باید به مراکز مشخص شده از سوی سازمان نظام وظیفه تحویل داده شده و باقی مراحل نیز طی شود. اما سوال اینجاست که این مدارک مورد نیاز کدام است؟ معافیت های پزشکی بیماری های پوستی نیازمند چه مدارک پزشکی میباشد؟ مشمولین پس از اینکه بیماری خود را شناسایی کرده و اطلاعات نظام وظیفه درباره ی این معافیت را مطالعه کردند. نوبت به تهیه مدارک لازم میباشد. این مدارک که مهم ترین بخش آن مدارک پزشکی است باید توسط خود مشمولین به دفاتر مربوطه تحویل نیز داده شود.

 

مدارک معافیت های پزشکی بیماری های پوستی و بافت های زیر پوستی

 • مدرک دانشگاهی( آخرین مدرک تحصیلی فرد از دیپلم تا دکترا یا مدرک فارغ التحصیلی به همراه کپی)
 • عکس پرسنلی( عکس 3*4 تمام رخ رنگی با پس زمینه سفید)
 • شناسنامه مشمول( اصل و تصویر شناسنامه)
 • کارت ملی هوشمند( اصل کارت هوشمند با کپی)
 • فرم شماره 1( تکمیل فرم وضعیت مشمولین و پر کردن مشخصات فردی)
 • فرم شماره 2( تکمیل فرم معاینه ی اولیه پزشکی)
 • فرم شماره 3( فرم های مربوط به واکسیناسیون)
 • واریز فیش بانکی( واریز هزینه های مربوط به معافیت)

متقاضیانی که مدارک خود را تکمیل کرده اند سریعا به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی مراجعه کنند تا مراحل معافیت را طی کرده و کارت هوشمند معافیت خود را بگیرند.

معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چه قوانینی دارد؟

مشاوره معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست

مشاوره معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست میتواند برای مشمولانی که میخواهند برای اخذ این نوع معافیت اقدام کنند، بسیار کمک کننده باشد. این مشاوره موضوعات زیادی را مورد بحث و بررسی قرار میدهد و میتواند سوالات و ابهاماتی که مشمولان با آن ها رو به رو هستند را برطرف کند. اگر بخواهیم برخی از موضوعات مطرح شده در مشاوره معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست را بیان کنیم باید به نوع بیماری های این دسته اشاره کنیم. بیماری هایی که در لیست بیماری های پوستی قرار میگیرد شامل اگزمای شدید، عفونت های قارچی، پسوریازیس، لوپوس اریتماتوس سیستمیک، ویتیلیگو گسترده و بسیاری موارد دیگر میباشد که مشمولان به سبب ابتلا به آن ها از خدمت معاف میشوند. از دیگر مباحثی که در مشاوره معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست ارائه میگردد، شرایط لازم برای اخذ این معافیت ها میباشد.

دریافت معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست

دریافت معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست برای آن گروه از مشمولان خدمت سربازی امکان پذیر است که به دلیل بیماری بخشی از توانایی های بدنی خود را برای انجام فعالیت های سخت از دست داده اند. با توجه به سختی های دوره سربازی، سازمان وظیفه برای جلوگیری از آسیب های احتمالی، این افراد را از انجام خدمت سربازی معاف کرده است.

مشمولان برای دریافت معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست باید به پزشک و کمیسیون های پزشکی معتمد سازمان وظیفه مراجعه کنند و با دریافت گواهی های لازم مبنی بر بیماری، کارت معافیت خود را دریافت کنند. گاهی برخی بیماری ها تنها نیازمند گذراندن دوره درمانی نسبتا کوتاه میباشند که در این صورت معافیت موقت برای مشمولان در نظر گرفته میشود. در مواردی که بیماری پیشرفت کرده باشد و یا مشمول به بیماری سختی مبتلا باشد، میتواند به طور دائم از رفتن به خدمت معاف شود.

راه گرفتن معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست

 

راه گرفتن معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست

راه گرفتن معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست از سوالات متداولی است که ذهن بسیاری از مشمولان خدمت وظیفه را به خود مشغول کرده است. برای پاسخگویی به این سوال باید گفت: اخذ این نوع معافیت نیز به مانند سایر معافیت های پزشکی میباشد. یعنی مشمولان ابتدا باید با تکمیل مدارک و فرم های مربوط به درخواست خود را برای اخذ معافیت در سازمان وظیفه به ثبت برسانند. پس از این مراحل مشمول باید آزمایشاتی را برای اثبات ادعای خود انجام دهد، این آزمایشات در بیمارستان ها و تحت نظارت شورای پزشکی بیمارستان انجام میشود. از دیگر مراحل مربوط به راه گرفتن معافیت بیماری های پوست و بافت های زیر پوست ارجاع به کمیسیون پزشکی نظام وظیفه میباشد در این کمیسیون بر اساس نوع و شدت بیماری، وضعیت معافیت مشمول مشخص میگردد.

به این ترتیب مشمولان با بیماری های پوستی از قبیل لوپوس اریتماتوس، سل های پوستی، پسوریازیس، لیکن پلان پوستی، عفونت های قارچی، اگزما، لیشمانیوز یا سالک و بسیاری موارد دیگر موفق به دریافت یکی از انواع معافیت های پزشکی میشوند.

معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چیست؟

سوالات متداول

بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چیست ؟

پوست انسان یک بافت لطیف و حساسی است که در معرض بیماری های مختلف میتواند قرار گیرد. بیماری های پوستی میتواند بسیار خطرناک ظاهر شده و حالت مسری نیز داشته باشد. به همین دلیل این بیماری های پوستی و بافت های زیر پوستی یکی از بخش های معافیت های پزشکی را در بر میگیرد که درصدی از افراد ذکور از آن بهره میبرند.

مشمولین معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست ؟

این متقاضیان کسانی هستند که مبتلا به یکی از بیماری های پوستی مادرزادی یا اکتسابی بوده اند. این افراد باید پس از سن مشمولیت اقدامات لازم را انجام داده و درخواست معافیت دهند. درخواست این معافیت های پزشکی باید از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی انجام شود.

معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چگونه است؟

معافیت پزشکی بیماری های پوستی از جمله ساده ترین معافیت ها است که به افراد از نوع معافیت دائمی، موقتی و خدمات رزمی داده میشود. مشمولین برای دریافت این معافیت ها باید قوانین را مطالعه کرده و سپس مدارک را آماده کرده و مراحل دریافت آن را پشت سر بگذارند. مشمولین باید قبل از هر کاری شرایط معافیت را داشته باشند سپس دست به اقدام بزنند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره معافیت پزشکیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

شرایط دریافت معافیت پزشکی بیماری های پوستی و بافت زیر پوست چیست؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 105 نظر:
 1. سلام خسته نباشید
  من حساسیت پوستی دارم به خاک و روغن و تفاله چایی و ادویه از اونطرف وسواس شدید هم دارم بهم معاف از رزم دادن ولی من نمیتونم برم
  همین بیماری ها باعث شده نتونم خارج از خونه کار‌ کنم میخوام اعتراض کنم جدیدا کهیر شدید میزنم و پوستم حساس شده بنظرتون تاثیر داره؟

  1. سلام در صورتی که بیکاری پوستی حداقل 40 درصد بدن شما را در بر گرفته باشد میتوانید برای گرفتن معاقیت اقدام کنید.

 2. سلام و خسته نباشید
  من یه تومور سرطانی به اسم درماتوفیبروسارکوم پروتوبرانس قسمت ناحیه کمرم داشتم که یه سالی هست که عمل کردم ایا شانس اخذ معافیت دارم؟؟ ممنون میشم از این که پاسخ بدهید

  1. باسلام باید بررسی بیشتری شود لطفا با مشاورین ما تماس بگیرید

 3. سلام من زگیل تناسلی دارم و چندسال هست درگیر درمانش هستم و بدتر شده. الان هم سنم رسیده به 40سال و مدرک تحصیلیم زیر دیپلم است،خواستم ببینم معاف میشوم از سربازی اگه دنبال معافیت پزشکی برم؟سپاسگزارم از پیج و وقتی که میزارید..

  1. .. .سلام وقت بخیر
   در صورتی که بیماری شما حاد توسط پزشک تشخیص داده شده است ممکن است مشمول دریافت معافیت دائم شوید

 4. سلام وقتتون بخیر
  من از بچگی بیماری درماتیت سبوره ای رو داشتم ولی از ۱۵ سالگی به بعد خیلی شدید شد و باعث شد که کل ناحیه صورتم یه حالت ملتهب داشته باشه و پوسته پوسته شده باشه و قرمز بشه و خارش شدید گرفته و وسط سینه ها هم مثل سورتم ملتهب هست و سوزش شدید داره و سرم هم شوره شدید میزنه و خارش و وقتی هم به پزشک مراجعه کرده بودم با توجه به شامپو ها و دارو هایی که برام نوشتن ولی درمان نشدم و بهم گفت که درمانی براش نیست و یک بیماری مزمن هست و هر روز باید بری حموم تا کنترل بشه
  خواستم ازتون بپرسم که با این شرایط برای من معافیت صادر میشه یا خیر؟

  1. باسلام باید بیماری شما دقیق تر برسی شود باما تماس بگیرید

 5. سلام خسته نباشید من بیماری EBSدارم. ایا جزو معافیت محصوب میشه

  1. سلام وقتتون بخیر بله امکان معافیت هست بستگی به نوع شدت خفیف شدیدبودنش داره برای اطلاعات بیشتر ومراحلش میتونیدبامرکزاویژه تماس بگیرید وجویاشویدوراهنماییتون میکنیم

 6. سلام وقت بخیر
  من کف هر دوتا دستام درگیر بیماری پسوریازیس هست همینطور کف پای چپم میخواستم ببینم معافیت دائم داره یا معاف از رزم میشم

  1. در صورت داشتن پسوریازیس شدید در کف دست یا پاها معافیت دائم تعلق میگیرد.

 7. با سلام من غیبت سربازی دارم ولی این هم به دلیل بیماری بود که داشتم در سال ۹۶ سرطان پوست scc داشتم و با جراحی تومور را برداشتم ایا معافیت پزشکی شامل حال این نوع بیماری میشود؟

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی معمولا طبق آیین نامه نظام وظیفه ابتدا برای شما کمسیون پزشکی تشکیل میشه و طبق عرف به شما حدود 6 ماه معافیت موقت داده میشه و بعد از این مدت مجدد برای شما کمسیون پزشکی تشکیل میشه در صورتی که بیماری بهبود یافته یافته باشد برای سربازی اعزام میشین ولی در صورتی که بیماری عود نماید یا در همان سطح بماند معافیت دائم صادر میشه.

 8. سلام
  وقت بخیر
  من از کودکی بیماری اگزمای شدید دارم. بطوری که تو تست هایی که انجام شده به همه چیز حساسیت دارم و روی تمام بدنم کهیر و زخم هستش و تمام روز خارش دارم. دارو مصرف میکنم ولی کنترل نشده. چند درصد احتمال معافیت دارم؟

  1. در صورتی که تهران هستید بیمارستان امام سجاد و بیمارستان بقیه الله مورد تایید نظام وظیفه میباشد و با نامه تایید پزشکان معتمد نظام وظیفه و همچنین رای تایید کمیسیون امکان پذیر میباشد

 9. سلام وقتتون بخیر بنده بیماری جوش صورت _ سینه _ و کمر و بازو ها رو به شدت دارم به صورتی که هر روز باید استحمام کنم و هر لباس روشن به دلیل لکه خون نمیتونم بپوشم ، در حال حاضر دانشجوی کارشناسی پیوسته حقوق هستم میخواستم بدونم در حین تحصیل میتونم با اجرای مراحل درخواست معافیت منم یا باید حتما فارغ تحصیل بشم و بعد اقدام کنم؟

  1. مدرک تحصیلی در این نوع بیماری تاثیر گذار نیست

 10. سلام خسته نباشد بنده ایکتیوز ولگاریس مادر زاد دارم. دستو پاهام پوسته پوسته میشن از اما کف دست و پا درگیر نیستش بقیه بدنم هم به صورت خفیف هستش. به طوری که در گرد و خاک به شدت تشدید پیدا میکنه
  شرایط برا معافیت چطور هست ؟

  1. در صورتی که در بیش از 25 درصد سطح بدن باشد معافیت دائم دارد.

 11. سلام وقت بخیر
  بنده دچار کک و مک هستم و متأسفانه تو کل بدنم در امده تو افتاب باشم بیشتر هم میشه به چندین دکتر مراجعه کردم گفتن درمانی نداره
  ایا معافیت دائم یا معافیت از رزم داره؟

  1. در صورتی که بیماری بیش از 40 درصد سطح بدن را گرفته باشد با تایید کمیسیون پزشکی امکان گرفتن معافیت دارید.

 12. سلام وقت بخیر من پاشنه ی پای راستم چندین سال پیش در اثر رفتن داخل رینگ موتور گوشت هاش از بین رفت حدود سی چهل درصد گوشت نیاورد الان پوست زیرش استخوان هست کاملا مشخص هست برای راه رفتن اذیتم می‌کنه زیاد راه برم آیا معاف میشم بی ام ای لاغر هم هستم زیر۱۷

  1. سلام.برای bmiزیر ۱۷ صرفا معاف از رزم صادر می شود. بابت پاشنه ی پا باید تمام شرایط و محدودیت ها بررسی شود.

 13. سلام خسته نباشید بنده دچار آکنه کیستیک شدید هستم جوری که اسکار آن به شدت روی پوستم جا گزاشته وصورتن به صورت چال چال است میخواستم ببینم میتوانم معافیت دائم بگیرم

  1. سلام وقت بخیر
   بر اساس شدت بیماری معاف رزم یا معاف دائم می شوید.

 14. سلام ممنون از سایتتون
  من نزدیک به ۸سال هست که کف دست راستم اگزما یا پسوریازیس داره که دکتر رفتم جاهای دیگه بدنم خوب شدش ولی کف دستم نه با پماد قابل کنترل هست ولی خوب نمیشه هروقت دستم رو میشورم بدتر میشه حساس به اب هستش رفتم نظام وظیفه پرسیدم گفت اگه ۲۰ درصد بدنت داشته باشه معافی ولی تو سایتتون نوشته بود اگه کف دست وپا باشه معاف داره میخوام بدونم چند درصد احتمال داره معاف نشم
  چون اگه نشم نمیرم کجا بهتر پیگیری دقیق تری بکنم

 15. سلام وقت بخیر،بنده متولد پاییز ۷۶ هستم و معافیت تحصیلی بنده اواخر این ماه تموم میشه،توی این مدت درگیر درس و اموزش بودم و کلاس و درس رو طول دادم که راهی برای مشکلم پیدا کنم،بنده ده ساله بیماری پوستی جوش و اکنه شدید دارم و توی این مدت هم دنبال درمان بودم و راههای زیادی را امتحان کردم اما درمان نشد بلکه بدترهم شد و کراهت منظر بدی بوجوداورد!،جوری که این بیماری سالها مانع حضور بنده درجامعه و جاهای مختلف شده و باعث شده که بدون کرم و… اصلا نتونم جایی برم که این موضوع برام ازاردهنده شده و باعث سوئ تفاهم اطرافیان،و همین شرایط باعث استرس در سربازی شده،میخواستم بدونم آیا راهی برای معافیت دائم بنده هست؟

 16. سلام وقت بخیر،بنده متولد پاییز ۷۶ هستم و معافیت تحصیلی بنده اواخر این ماه تموم میشه،توی این مدت درگیر درس و اموزش بودم و کلاس و درس رو طول دادم که راهی برای مشکلم پیدا کنم،بنده ده ساله بیماری پوستی جوش و اکنه و جای جوش شدید دارم و توی این مدت هم دنبال درمان بودم و راههای زیادی را امتحان کردم اما درمان نشد بلکه بدترهم شد و کراهت منظر بدی بوجوداورد!،جوری که این بیماری سالها مانع حضور بنده درجامعه و جاهای مختلف شده و باعث شده که بدون زدن کرم و … اصلا نتونم جایی برم که این موضوع برام ازاردهنده شده و باعث سوئ تفاهم اطرافیان،و همین شرایط باعث استرس در سربازی شده،میخواستم بدونم آیا راهی برای معافیت دائم بنده هست؟

 17. سلام
  وقت گرانبهاتون بخیر
  برای همانژیوم یا همون خال ماه گرفتگی هم معافیت هست؟

 18. سلام کف دست راست و چپ و کف پای راست درعصر برق فشارقوی سوخته و عصب دست راست سوخته ،ایا معافیت دائم میگیرم؟

   1. سلام من تقریبا ۲سال قارچ پوستی دارم هرجا رفتم درمان نمیشه…معاف میشه؟

    1. .سلام وقت بخیر باید به سازمان مربوطه پیگیری کنید جهت رسیدکی به مشکل شما
     .اگر قارچ پوستی از نوع نوکاردیازیس و اسپروتریکوزیس باشه معاف می شوید

 19. سلام کف دست راست و چپ و کف پای راست من درعصر برق گرفتگی سوخته و پیوند پوست انجام دادم ،ایا معاف دائم می‌شم ؟

 20. سلام کف دست راست و چپ و کف پای راست من درعصر برق گرفتگی سوخته و پیوند پوست انجام دادم ،آیا معاف دام میگیرم؟

 21. سلام وقت بخیر من در ناحیه بالای پیشانی و و بغل های صورتم دچار پوسته پوسته شدیدی شده و زخم دکترم رفتم گفت که دچار قارچ پوستی شدم و تو جاهای خشک و استرس شدت پوسته پوسته شدن سرم رو بیشتر می‌کنه به نظر شما آیا معافیت به من تعلق میگیره؟

  1. سلام وقت بخیر
   در زمینه ی بیماری های پوستی بررسی بیشتر به همراه معافیت موقت پزشکی در اکثر مواقع می باشد.

 22. سلام. خسته نباشید. برای معافیت پزشکی پوستی چه مدارک پزشکی را باید ارئه دهیم؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه مدارک پزشکی که ثابت کند شما این بیماری را دارید.

 23. سلام وقت بخیر
  من روی نصف صورت و گردنم یه ماه گرفتگی به رنگ قهوه ای تیره دارم
  ایا جزوه بیماری های خال پیگماته هست؟
  و اینکه امکان گرفتن معافیت در حین تحصیل دانشگاه وجود داره؟

  1. باسلام برای گرفتن معافیت پزشکی باید فارغ التحصیل شده باشید

 24. سلام خسته نباشید. بنده بیماری درماتیت سبورئیک شدید دارم و تا به حال چند دوره درمان اثرگذار نبوده. امکان داره که بتونم معافیت پزشکی بگیرم؟

  1. سلام وقت بخیر برای بررسی شرایط شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

 25. سلام ممنون از مطالب خوبتون‌.
  من بچگی سرم با ابجوش سوخته
  و موهای یه طرف سرم کامل از بین رفته و رشد هم نکرده

  یک سال پیش هم رفتم دکتر گفت که چون سوختگی عمیقه موهم بکاری بی فایدس
  کلا همه جاهم مجبورم از کلاه استفاده کنم
  لیسانس دارم
  دانشگاه هم کلا از کلاه استفاده کردم.

  ایا این مورد شامل معافیت از خدمت میشه؟

  1. سلام وقتتون بخیر ممکن است بتوانید از طریق کمیسیون پزشکی اقدام بفرمایید.

 26. سلام
  من کهیر به همراه آنژیودام در سروصورت دارم که اگر قرص نخورم به حد زخم شدن خارش میگیرم یکسالی هس که دچارش شدم
  چند سال غیبت سربازی دارم
  میخام ببینم معافیت دائم بهم تعلق میگیره یانه

  1. سلام
   به احتمال زیاد معاف داعم هستید اما شرایط شما باید دقیق تر بررسی شود

 27. سلام من تو ناحیه سر ابرو ها کناره های بینی و توی ریش و توی گوش شوره ریزی یا همون درماتیت سبورئییک هستم سه سال درگیر هستم و انواعی از دارو هارو استفاده کردم ولی فقط برای مدتی کمتر شد ولی بعد مجدد عود کرد بنظرتون معافیت سربازی تعلق میگیره به من؟

  1. سلام
   بستگی به رای پزشک کمیسیون دارد اما برای بررسی بیشتر پرونده ی پزشکی شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

 28. سلام بیماری پمفیگوس دارم ( نوعی خود ایمنی و زخم های دهانی) تحت درمانم و شیمی درمانی کردم ( بیمارستان رازی پرونده دارم) الان تحت کنترله
  شامل من هم میشه معافیت

  1. سلام وقتتون بخیر اگر مقاوم به درمان باشه امکان معافیت دایم میباشد اگر تحت کنترل باشد معافیت رزم تعلق میگیرد ولی برای شانس بیشتر برای معافیت با کارشناسان ما تماس بگیرید

 29. سلام.من وقتی بچه بودم پای راستم از مچ تا زانو سوخته و پای چپ هم یه 15 سانتی و با اتیش بوده اثرش کاملا هست. بنظرتون معاف میتونم بشم؟ اسم مریضیش چی میشه از بین اینا؟

 30. سلام خسته نباشید من اگزما شدید سر دارم که کامل هم مشهوده دلیلش هم دکتر میگه عصبی یکی می گه قارچ ولی از 13 سالگی باهاش درگیرم و خوب هم نمیشه؟ معافیت دائم می گیرم؟

  1. سلام. در صورت ثبوت و درمان نشدن بیماری و همچنین مشهود بودن در ناحیه صورت به شما معافیت دائم پزشکی تعلق خواهد گرفت.

 31. سلام.من بیماری آنژیولیپوما دارم.توده های چربی زیر پوست که از زیر گردن تا بالای زانو متعدد کوچک و بزرگ که در حال رشد هستند و کاملا مشهود هست. و البته غایب خدمتی هم هستم.

  1. سلام. اگر عارضه در دست یا پاها به طور جدی مشهود باشد به طور دائم معاف خواهید شد در غیر اینصورت از خدمات رزمی معاف میشوید.

 32. سلام پرونده ی معافیت پزشکی تا چه زمانی باز میماند ؟ آیا مدت مشخصی داره ؟ لطفا جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر مدت زمان گرفتن معافیت تا کمیسیون 2 الی 3 ماه خواهد بود .

 33. سلام
  برای بیماری پوستی جوش و آکنه احتمال معافیت وجود داره؟

 34. با سلام خسته نباشید
  من بیماری اکنه کونگوبالا دارم
  دکتر شورا و خوده شورا و جانشین بیمارستان هم تاییید کردن من معاف میشم
  هفته دیگه واسه اخرین مرحله شواریعالی باید برم بدنم ۳ ماه هست استراحت هشتم دارو میخورم یه خورده بهتره شده امکانش هست منو معاف نکن یا بگویید خوب شدی دیگه باید بری خدمت کنی؟
  ولی بیماری که من دارم اصلا با خدمت خیلی سخته نمیتونم خدمت کنم دکتر شورا معاف کردن همون هم دکتر شورایعالی هست امکان داره بگه دیگه معاف نمیشی؟
  درمان قطی نشدم هنوز و درمان قطی بیماری من ۱ یا ۲ سال طول میکشه؟

  1. سلام خیر اگر بیماری شدید باشد و درمان نشده باشد معافیت دائم می گیرید

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که شدت بیماری زیاد باشد و در کمیسیون پزشکی تایید شود بله می توانید معافیت بگیرید

 35. سلام. من بیماری پروانه ای دارم (EB). احتمال معافیت وجود دارد؟

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که شدت بیماری زیاد باشد و در کمیسیون پزشکی تایید شود بله می توانید معافیت بگیرید

 36. سلام وقت بخیر من بیماری پیگمنتو مستوسایتوزبت دارم تو کل بدنم کهیرا هست ولی معاف رزمم کردن ولی الان تو خدمت اذیت میشم معاف دائم میکنن؟ک اقدام کنم برا کمسیون پزشکی

 37. سلام بیماری پسوریازیس ویتیلیگو و قارچ و لک . دارم
  درمان هم ندارن
  اینا باعث معافیت میشن؟

 38. سلام،نزدیک دوسال هست درکف پامیخچه دارم وزیاد شده ماه قبل عمل کردم ولی دوباره اومده میخواستم ببینم معافیت دارد یانه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام. بسته به شدت بیماری و تاثیری که روی عملکرد راه رفتن می‌گذارد ممکن است مشمول معافیت دائم پزشکی شوید یا معافیت از رزم. این امر نیاز به تایید کمسیون پزشکی نظام وظیفه دارد.

   1. سلام من سال ۹۷سوختم بعداازاون ی مریضی پوستی گرفتم ک همه سروصورتم ی خارش خیلی بد و قرمزی های وحشتناک‌میگیره جوری ک کرم استفاده میکنم اصلا خوب نمیشه بنظرشما معاف میشم یاخیر مچکرم

    1. در صورت تایید پزشک معتمد نظام وظیفه معافیت حاصل میشود و تایید کمیسیون

 39. سلام من الان 5 ماه مشکل بیماری ویتیلیگو دارم و 7 ماه از خدمت سربازیم گذشته و دکتر نرفتم میخواستم ببینم معافیت میتونم بگیرم

  1. سلام وقت بخیر این بیماری جزو بیماری هایی که بتوان برای ان معافیت را اقدام نمود نیست .

 40. سلام.من بیماری لیکن پلان پوست سر دارم موهام ریزش کرده.قسمت بغل سرم همراه با صاف شدن پوست فروررفتگی به داخل هم داره که احساس درد وخارش میکنم.برا معافیت اقدام کردم تاریخ شورا پزشکیم افتاده ۱۱/۱۱/۱۴۰۰ آیا امکان داره معافیت دائم بدن یا نه؟بستگی به چه چیزی داره برا معافیت؟
  وقتی سر پست نگهبانی هستم جلو سرما و نور آفتاب سرم هم درد میگیره هم خارش زیاد میشه. اگه معافیت دائم نداره باید چکار کنم معاف از نگهبانی بگیرم.لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. از طریق بهداری پادگان خود اقدام کنید اگر لازم باشد درخواست کمیسون بدهید

  2. سلام عزیز
   میشه باهم به هر طریقی که راحتی در ارتباط باشیم و ازتون مشورت بگیرم؟

  3. سلام عزیز میشه یه آیدی ایسنتاگرام بذاری یه سوالی ازت بپرسم؟

 41. سلام خسته نباشید من بیماری اکنه دارم خیلی شدیده بزرگ میشه ایا میتوانم معافعت بگیرم

  1. اگربافت زیر پوست درگیر شده باشد معافیت دائم دارد و حالت شدید معاف از رزم است

 42. سلام من بیماری اکنه دارم وصورت زیاد جوش میزنه ایا میتوانم معافعت دارم بگیرم

  1. اگربافت زیر پوست درگیر شده باشد معافیت دائم دارد و حالت شدید معاف از رزم است

 43. سلام.من بیماری پوستی لیکن پلان دارم برگه شورا پزشکی بیمارستان خانواده ارتش هم گرفتم کمیسیون پزشکی افتاده تاریخ ۱۱/۱۱/۱۴۰۰ تا چقدر امکان داره که معافیت دائم تعلق بگیره؟و اگه دائم ندن طول دوره درمان بهم تعلق بگیره همون معاف موقت جز خدمت سربازیم حساب میشه یا نه؟ الانم سرخدمت سربازی هستم نزدیک ۵ ماه خدمتم

  1. سلام. در صورتی که بیماری لیکن پلان شدید و گسترده باشد احتمال معافیت دائم پزشکی برای شما وجود دارد . معافیت موقت از زمان خدمت سربازی کم نمی‌شود.

 44. سلام ببخشید من بیماری پوستی تینه ا ورسیکالر دارم ۴سال درگیرشم و دکتر گفته خوب نمیشم الان آموزشیم تموم شده میخواستم ببینم معافیت میتونم بگیرن

 45. سلام من بیماری تینه ا ورسیکالر دارم ۴ ساله درگیریم هیچ جور خوب نمیشه یعنی همیشه باهامه الان آموزشیم تموم شده میخواستم ببینم امکان معافیت هست

 46. سلام دو تا دست و پشت من کراتوزیس پیلاریس یا پوست مرغی هست شامل معافی میشه؟

 47. من خیلی عرق میکنم، تا یکم فعالیت میکنم سرم و لباسم و زیر بغلام خیس میشه، میتونم معافیت بگیرم؟؟

 48. سلام.اگزمای شدید بین ران و بیضه ها که باعث عرق کردن و سوزش و قرمزشدن پوست میشود ایاباعث معافی میشود؟؟

 49. سلام ببخشید من یکی از بیماری های پوستی صدفک دارم .فقط من یک سال نیم میشه دانشگاه هم تموم شده اما به دلیل شرایط کاری نتونستم دفترچه رو بفرستم یعنی غیبت دارم …من باید چکار کنم

 50. آیا سوختگی دست و گردن از نوع درجه سه باعث معافیت پزشکی میشود

 51. سلام وقت بخیر

  تو بدنم کک و مک شدید دارم ارثیه و با افتاب بیشتر میشه کل سنه وکمرم پره صورتم زیاد نداره ولی داره بیشتر میشه با افتاب بیشتر میشه و اگر در امد نمیره دکترم زیاد رفتم درمانی براش نیس

  کلا به خاطر این بیماریم زیاد روزا زیاد بیرون نمیرم اگرم برم کرم ضد افتاب میزنم و زیاد بیرون نمی مونم خب میخوام برم سربازی چی این طور که نمیشه اگه برمو تو صورتو دستام در امد چی رو زندگیم خیلی اثر داره

  میشه کمک کنین بی زحمت یعنی امکان معاف شدنم هست؟

  1. سلام متاسفانه با بیماری کک و مک امکان گرفتن معافی وجود ندارد.

   1. سلام خسته نباشین من روی شانه و قسمتی از بازوم خال پوستی بزرگ قهوه ای وجود داره و هیچ جوره نمیره میتونم معاف از رزم بگیرم ممنون؟

   2. سلام خسته نباشین من روی شانه و قسمتی از بازوم خال پوستی بزرگ قهوه ای وجود داره و هیچ جوره نمیره میتونم معاف از رزم بگیرم ممنون؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/2/20

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید