مشاوره ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ریاضی

مشاوره انتخاب رشته کنکور ریاضی

رشته های مهندسی همواره از جمله رشته های پرطرفدار دانشگاهی بوده‌ اند؛ به خصوص قبل از اینکه در سالیان اخیر کنکور تجربی به پر مخاطب‌ ترین کنکور آزمایشی دانشگاه‌ ها تبدیل شود، کنکور گروه آزمایشی ریاضی بیشترین شرکت کننده را داشت.

در حال حاضر کنکور تجربی با اختلاف دارای بیشترین شرکت کننده است. پس از تجربی، شرکت کنندگان کنکور انسانی و ریاضی دارای بیشترین شرکت کننده هستند.

با توجه به تعداد شرکت کنندگان کنکور ریاضی و ظرفیت پذیرش آن، رقابت در این کنکور بسیار کمتر از کنکور تجربی است. اما همچنان رقابت در رشته های پرطرفدار و تصاحب صندلی دانشگاه های خوب بسیار بالاست.

مشاوره کنکور ریاضی می تواند مسیر شما را در رسیدن به اهدافتان در کنکور هموار کند. در ادامه سعی داریم گام های اساسی که در مشاوره کنکور ریاضی باید مد نظر قرار گیرد را یادآور شویم. پس از شما دعوت می‌ کنیم با مرکز مشاوره آویژه در ادامه مطلب همراه باشید.

بخش اول مشاوره کنکور ریاضی

زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱

تقریبا پس از یک بازه زمانی یک ماهه از زمان برگزاری کنکور سراسری، سازمان سنجش نتایج اولیه را در قالب یک کارنامه از طریق سایت سازمان سنجش برای تمامی داوطلبان منتشر می کند.

تمامی داوطلبان به مدت یک هفته پس از اعلام نتایج اولیه، بایستی که جهت انتخاب رشته کنکور سراسری در دوره های مختلف شامل روزانه، نوبت دوم، غیر انتفاعی، پیام نور و پردیس خودگردان در دانشگاه های سراسری و دانشگاه آزاد اقدام کنند.

تاکنون زمان انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی ۱۴۰۱ اعلام نشده است. پیش بینی می شود زمان انتخاب رشته در مرداد ماه باشد. به محض انتشار اطلاعیه جدید در این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون، نتایج اولیه منتشر می شود و به دنبال آن لینک دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” فعال می گردد.

شناخت رشته های مورد علاقه در کنکور ریاضی

اولین نکته ای که مشاوران کنکور در مشاوره کنکور ریاضی به داوطلبان کنکور گوشزد می کنند، مشخص کردن هدف است.

شاید در کنکور انتخاب رشته بعد از اعلام نتایج کنکور انجام می شود، اما انتخاب رشته اصلی به خود شما مربوط است و نه نتایج. این شما هستید که باید با توجه به علایق و استعداد هایتان رشته ای را به عنوان آینده شغلی خود انتخاب کنید و با برنامه ریزی و تلاش مناسب، خود را برای رسیدن به هدفتان آماده کنید.

اگر چنانچه هدف‌ گذاری هوشمندانه و عالمانه داشته باشید، می توانید قبل از اعلام نتایج کنکور ریاضی، رشته خود را مشخص کنید. پس اولین گام مشاور کنکور ریاضی، آشنا شدن با رشته های دانشگاهی کنکور ریاضی است.

کنکور ریاضی دارای سه زیر گروه مختلف است که در هر یک رشته های دانشگاهی متناسب با دروس با اهمیت آن رشته‌ ها وجود دارد.

شناخت رشته های مورد علاقه در کنکور ریاضی

اهمیت شناخت رشته های دانشگاهی در موفقیت کنکور ریاضی

اما جدا از این که شما برای انتخاب آینده شغلی مناسب باید با رشته های مختلف آشنا شوید، نیاز است که برای موفقیت در کنکور ریاضی نیز اطلاعات مربوط به رشته ها که در کنکور برای شما مفید است نیز دست پیدا کنید.

همان طور که گفته شد، هر یک از رشته‌ ها از نظر اهمیت مباحثی که در آن رشته‌ ها مطرح می شود، در سه زیر گروه مختلف قرار می گیرند. برای مثال از بین دروس اختصاصی در زیر گروه یک ریاضی، دروس ریاضی و فیزیک با ضریب ۴ بیشترین اهمیت را دارند و درس شیمی با ضریب ۳ اهمیت کمتری دارد.

این تفاوت ضرایب نشان دهنده اهمیت دروس در کنکور است؛ پس باید برای دروسی که ضریب بیشتری دارند اهمیت بیشتری قائل شد.

ضریب دروس در زیرگروه های ریاضی
عنوان درس زیرگروه ۱ زیرگروه ۲ زیرگروه ۳
ریاضی ۴٫۰ ۴٫۰ ۳٫۰
فیزیک ۳٫۰ ۳٫۰ ۲٫۰
شیمی ۲٫۰ ۳٫۰ ۳٫۰

پس گام اول این است که برای خود هدف‌ گذاری کنید که به چه رشته‌ هایی علاقه مند هستید و در گام بعد ببینید که هر یک از دروس در چه زیر گروه‌ هایی هستند و چه دروسی اهمیت بیشتری دارند.

اهمیت شناخت رشته های دانشگاهی در موفقیت کنکور ریاضی

آشنایی با زیر گروه های کنکور ریاضی

همان طور که گفتیم سه زیر گروه در کنکور ریاضی وجود دارد. در هنگام اعلام نتایج اولیه کنکور نیز رتبه شما در هر زیر گروه به تفکیک ارائه می شود؛ در واقع شما در کارنامه کنکور ریاضی چهار رتبه دارید.

سه تای این رتبه‌ ها در زیر گروه های سه گانه کنکور ریاضی است و یکی هم رشته کشوری شما. با توجه به این رتبه‌ ها شما باید انتخاب رشته کنید.

در جدول زیر رشته‌ های هر یک از این سه زیر گروه نشان داده شده است. همان طور که مشاهده می کنید، اکثر رشته‌ ها و اکثر رشته های معروف در زیر گروه ۱ کنکور ریاضی هستند.

پس اگر هنوز تصمیم نگرفته‌ اید که برای چه رشته‌ هایی هدف‌ گذاری کرده‌ اید، بهتر است که برای زیرگروه ۱ برنامه ریزی کنید؛ چرا که اکثر رشته های دانشگاهی کنکور ریاضی در این زیر گروه قرار دارند.

بهتر است یک نگاه گذرا به جدول زیر داشته باشید و دید کلی از رشته‌ هایی که در دانشگاه ارائه می شود، به دست آورید.

رشته های تحصیلی زیرگروه های رشته ریاضی
زیرگروه رشته های تحصیلی
زیرگروه ۱ مقطع دکتری: دکترای پیوسته بیوتکنولوژی، دکترای پیوسته فیزیک
مقطع کارشناسی ارشد: کارشناسی ارشد پیوسته معارف اسلامی و ارشاد
مقطع کارشناسی: آمار و سنجش آموزشی، آمار، آموزش ابتدایی، آموزش ریاضی، آموزش تربیت بدنی، آموزش فیزیک، آموزش کودکان استثنایی، ادیان و مذاهب، اقتصاد، الکترونیک و مخابرات دریایی، امنیت اطلاعات، امنیت اقتصادی، امنیت بین‌الملل، امنیت نرم، ایمنی صنعتی، پژوهشگری امنیت، تاریخ اسلام، تاریخ تمدن ملل اسلامی، تربیت مروج سیاسی، حسابداری، حفاظت اطلاعات، روان شناسی، ریاضیات و کاربردها، زبان و ادبیات عربی، شیعه شناسی، ضد تروریسم، علم اطلاعات و دانش شناسی، علوم انتظامی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، علوم فنی امنیت، علوم قرآن و حدیث، علوم کامپیوتر، علوم مهندسی، علوم ورزشی، علوم و مهندسی آب، فقه و حقوق اسلامی، فقه و حقوق امامی، فقه و حقوق حنفی، فقه و حقوق شافعی، فقه و حقوق مذاهب اسلامی، فقه و مبانی حقوق اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و کلام اسلامی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، فیزیک، فیزیک مهندسی، گردشگری، مددکاری اجتماعی، مدیریت اطلاعات و ارتباطات، مدیریت امور بانکی، مدیریت امور گمرکی، مدیریت بازرگانی، مدیریت بیمه، مدیریت بیمه اکو، مدیریت دولتی، مدیریت صنعتی، مدیریت فرهنگی هنری، مدیریت کسب و کارهای کوچک، مدیریت مالی، مدیریت و بازرگانی دریایی، مربیگری عقیدتی، مطالعات امنیتی، معارف اسلامی، معارف اسلامی – تبلیغ و ارتباطات، معارف اسلامی و اخلاق، معارف اسلامی و ادیان، معارف اسلامی و تاریخ، معارف اسلامی و علوم تربیتی، معارف اسلامی و علوم قرآنی، معارف اسلامی و کلام، معارف اسلامی و مدیریت، معماری داخلی، مهندسی اپتیک و لیزر، مهندسی انرژی، مهندسی برق، مهندسی بهره برداری راه آهن، مهندسی پزشکی، مهندسی تعمیر و نگهداری هواپیما، مهندسی حمل و نقل ریلی، مهندسی خط و سازه های ریلی، مهندسی دریا، مهندسی دریانوردی، مهندسی راه آهن، مهندسی ساخت و تولید، مهندسی شهرسازی، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشتی، مهندسی ماشین آلات دریایی، مهندسی ماشین های ریلی، مهندسی ماشین های صنایع غذایی، مهندسی معماری، مهندسی مکانیک، مهندسی مکانیک بیوسیستم (کشاورزی)، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، مهندسی مواد و متالورژی، مهندسی نساجی، مهندسی نقشه برداری، مهندسی هوافضا، هتلداری، هنرهای چند رسانه ای، هوانوردی، اقتصاد کشاورزی
مقطع کاردانی: کاردانی آمار، کاردانی آموزش ریاضی، کاردانی آموزش و پرورش ابتدایی، کاردانی ارتباطات و فناوری اطلاعات، کاردانی امور بانکی، کاردانی امور دولتی، کاردانی امور فرهنگی، کاردانی امور مالی و مالیاتی، کاردانی بهینه سازی مصرف انرژی، کاردانی بیمه، کاردانی تربیت مبلغ قرآن کریم، کاردانی تربیت معلم قرآن کریم، کاردانی تعمیر و نگهداری هواپیما، کاردانی تکنولوژی آبیاری، کاردانی تکنولوژی ماشین های کشاورزی، کاردانی گردشگری، کاردانی حسابداری، کاردانی سخت افزار کامپیوتر، کاردانی علم اطلاعات و دانش شناسی، کاردانی علوم انتظامی، کاردانی علوم ورزشی، کاردانی فرآوری مواد معدنی، کاردانی فناوری اطلاعات و ارتباطات، کاردانی فنی خط و ابنیه، کاردانی فنی کشتی، کاردانی مخابرات، کاردانی مخابرات هواپیما، کاردانی مدیریت بازرگانی، کاردانی مدیریت صنعتی، کاردانی مدیریت گمرکی، کاردانی مراقبت پرواز، کاردانی معماری، کاردانی معماری سنتی، کاردانی مکانیزاسیون کشاورزی، کاردانی هتلداری
زیرگروه ۲ مقطع کارشناسی: شیمی کاربردی، شیمی محض، مهندسی ایمنی، مهندسی پلیمر، مهندسی شیمی، مهندسی معدن، مهندسی نفت، مهندسی بهداشت حرفه ای و ایمنی کار، مهندسی ایمنی صنعتی، مهندسی ایمنی و بازرس فنی
مقطع کاردانی: کاردانی فنی مواد
زیرگروه ۳ مقطع کاردانی: کاردانی الکترونیک هواپیمایی، کاردانی اویونیک هواپیما، کاردانی پالایش گاز، کاردانی شهرسازی، کاردانی فنی برق، کاردانی فنی جوشکاری، کاردانی فنی صنایع، کاردانی فنی صنایع شیمیایی، کاردانی فنی عمران، کاردانی فنی عملیات پتروشیمی، کاردانی فنی معدن، کاردانی فنی مکانیک، کاردانی نقشه برداری

آشنایی با زیر گروه های کنکور ریاضی

بودجه بندی مباحث دروس کنکور ریاضی

گام سوم در آمادگی برای کنکور که در مشاوره کنکور ریاضی مد نظر قرار می گیرد، بودجه بندی مباحث هر یک از دروس در کنکور ریاضی است. یعنی پس از این که مشخص کردید که چه رشته‌ هایی در هدف‌ گذاری شما قرار دارند، باید دروس با اهمیت را مشخص کنید، و در مرحله بعد در هر یک از دروس، مباحث با اهمیت و پر تکرار را مشخص کنید.

با پیمودن این گام‌ ها، شما دیدی کلی از مسیری که باید طی کنید را به دست خواهید آورد. در واقع شما برنامه ای خواهد داشت که برای شما اولویت‌ها را مشخص می کند. توجه به بودجه بندی دروس کنکور ریاضی به شما کمک می کند که بتوانید برنامه ریزی مناسبی داشته باشید.

توجه داشته باشید که زمان آمادگی برای کنکور محدود است و شما باید مباحث زیادی را مطالعه کنید. بدانید که اگر همه مباحث برای شما اولویت دارند؛ در واقع به این معنی است که شما اولویت بندی ندارید.

بررسی بودجه بندی دروس کنکور ریاضی به شما کمک می کند که در برنامه ریزی کنکور اولویت بندی داشته باشید.

البته این برداشت را نداشته باشید که به بقیه مباحث نباید توجه کرد؛ بلکه باید اولویت بندی به شما کمک می کند که بتوانید زمان خود را بهتر مدیریت کنید تا بتوانید به تسلط لازم برای قبولی در رشته مد نظرتان دست پیدا کنید.

پس در ادامه با هم بودجه بندی دروس اختصاصی کنکور ریاضی را با هم مرور می کنیم.

بودجه بندی درس فیزیک رشته ریاضی

بودجه بندی مباحث دروس کنکور ریاضی درس فیزیک

بودجه بندی درس ریاضی رشته ریاضی

بودجه بندی مباحث دروس کنکور ریاضی درس ریاضی

برنامه ریزی برای مطالعه دروس کنکور ریاضی

برای اینکه بتوانید برنامه ریزی مناسب داشته باشید، بهتر است که رشته‌ ها و دانشگاه های مورد نظر خودتان را مشخص کنید.

با توجه به نتایج کنکورهای سال های قبل، می توان به صورت تقریبی فهمید که برای قبولی در رشته‌ ها و دانشگاه های مختلف، چه درصد هایی از دروس مختلف نیاز است.

حال که شما درصد های حدودی هر یک از رشته‌ ها را متوجه شدید، می توانید با توجه به بودجه بندی سوالات و میزان توانایی های خود برنامه ریزی کنید، که به چه مباحثی باید بیشتر بپردازید و چه مباحثی را در اولویت قرار دهید.

برای این کار می توانید با مشاوران مرکز مشاوره آویژه نیز در زمینه مشاوره انتخاب رشته کنکور سراسری مشورت کنید. مشاوره حرفه ای تخصص ماست!

برای برنامه ریزی تحصیلی، مشاوره تلفنی کنکور و یادگیری رازهای موفقیت در کنکور، شما عزیزان می‌ توانید از طریق شماره زیر با مشاورین مجرب در تماس باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و پیش شماره با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

تعداد سوالات و زمان دروس کنکور ریاضی

برای برنامه ریزی بهتر دروس کنکور ریاضی، شما باید بدانید که در آزمون کنکور چه عملکردی باید داشته باشید و خود را برای آن آماده کنید. به همین دلیل در ادامه به تعداد سوالات هر یک از دروس کنکور و زمان مورد نیاز برای پاسخگویی به سوالات را بررسی می کنیم.

توجه داشته باشید که زمانی که سخن از تسلط شما به دروس مطرح می شود، منظور این است که آیا شما می توانید با توجه به هدف‌گذاری که کرده‌اید، به تعداد سوال مورد نیاز در زمان مشخص شده برای هر درس پاسخ دهید یا خیر.

بخش 6 مشاوره کنکور ریاضی تعداد سوالات و زمان پاسخگویی

دقت داشته باشید که زمان در کنکور حرف اول را می زند؛ پس شما باید علاوه بر تسلط بر مباحث، زمان پاسخگویی به سوالات را نیز بهبود ببخشید. در این صورت است که می توانید به نتیجه مطلوب دست پیدا کنید.

در کنکور دو دفترچه به شما داده می شود؛ دفترچه اول که مربوط به دروس عمومی است و شامل ۱۰۰ سوال است که شما برای پاسخگویی به آنها ۷۵ دقیقه فرصت دارید. دفترچه دوم که شامل سوالات اختصاصی با تعداد ۱۳۵ سوال است، که ۱۷۵ دقیقه زمان برای آنها در اختیار دارید.

در جدول زیر، تعداد سوالات کنکور ریاضی و زمان پاسخگویی به سوالات را می توانید مشاهده کنید.

جدول تعداد سوالات کنکور ریاضی و زمان پاسخگویی به آنها
نام درس تعداد سوالات زمان پاسخگویی
زبان و ادبیات فارسی ۲۵٫۰ ۱۸٫۰
زبان عربی ۲۵٫۰ ۲۰٫۰
فرهنگ و معارف اسلامی ۲۵٫۰ ۱۷٫۰
زبان انگلیسی ۲۵٫۰ ۲۰٫۰
ریاضیات ۵۵٫۰ ۸۵٫۰
فیزیک ۴۵٫۰ ۵۵٫۰
شیمی ۳۵٫۰ ۳۵٫۰

فهرست منابع کنکور ریاضی سال ۱۴۰۱

حال که با اهمیت هر یک از دروس و مباحث و چگونگی سوالات کنکور آشنا شدیم، باید بدانیم که از چه پایه‌هایی و از چه دروسی در کنکور ریاضی سوال طرح می شود.

با توجه به بودجه بندی سوالات و حجم منابع، می توانیم تشخیص دهیم که سرمایه گذاری روی چه مباحثی می تواند ما را در موفقیت در کنکور کمک کند.

منابع دروس تخصصی کنکور سراسری ریاضی
نام درس نام کتاب در سالی ـ واحدی کد کتاب پایه تدریس سال چاپ

ریاضیات

هندسه (۱)

۱۱۰۲۱۳

دهم

۹۹

هندسه (۲)

۱۱۱۲۱۳

یازدهم

۱۴۰۰

هندسه (۳) ۱۱۲۲۱۳ دوازدهم ۱۴۰۱
آمار و احتمال

۱۱۱۲۱۵

یازدهم

۱۴۰۰

حسابان (۱)

۱۱۱۲۱۴

یازدهم

۱۴۰۰

حسابان (۲)

۱۱۲۲۱۴

دوازدهم

۱۴۰۱

ریاضیات گسسته

۱۱۲۲۱۵

دوازدهم

۱۴۰۱

فیزیک

فیزیک (۱)

۱۱۰۲۰۹

دهم

۹۹

فیزیک (۲)

۱۱۱۲۰۹

یازدهم

۱۴۰۰

فیزیک (۳)

۱۱۲۲۰۹

دوازدهم

۱۴۰۱

 شیمی

شیمی (۱)

۱۱۰۲۱۰

دهم

۹۹

شیمی (۲)

۱۱۱۲۱۰

یازدهم

۱۴۰۰

شیمی (۳)

۱۱۲۲۱۰

دوازدهم

۱۴۰۱

فهرست منابع کنکور ریاضی سال 1401

از کی برای کنکور ریاضی شروع کنیم؟

از نظر متخصصان مشاوره کنکور ریاضی، زمان شروع اولیه برای کنکور ریاضی هنگام ورود به مقطع متوسطه دوم و شروع پایه دهم است. یعنی شما در زمان تحصیل در مقاطع دهم به بعد، باید سعی کنید تا آنجا که می توانید به دروس کنکور تسلط پیدا کنید. چون زمان یکساله پایانی برای آمادگی برای کنکور زمان محدودی است.

شما باید تا آنجا که می توانید زمان مرور دروس سال های دهم و یازدهم را کم کنید. این کار نیز با کسب تسلط در دروس در هنگام تحصیل در مقاطع دهم و یازدهم حاصل می شود.

لازم نیست در سال دهم و یازدهم به خود خیلی فشار بیاورید و فشار کنکور را از آن موقع بر روی دوش خود وارد کنید. منظور ما این است که باید تلاش کنید برای همان پایه‌هایی که درس می خوانید، نتیجه مطلوبی کسب کنید.

اما به صورت جدی می توان گفت که کنکور از تابستان پس از اتمام سال یازدهم شروع می شود. اما اینکه شما از تابستان به چه میزان مطالعه برای کنکور داشته باشید، به جدیت شما برای کنکور و عادت شما به مطالعه بستگی دارد.

در صورتی که شما تا قبل از این خیلی عادت به زیاد خواندن نداشته باشید، شروع طوفانی می تواند خیلی سریع فروکش کند.

سعی کنید به مرور به حالت ایده آل نزدیک شوید؛ توجه داشته باشید که این حالت گذار باید در برنامه ریزی شما در نظر گرفته شود. یک مشاور کنکور ریاضی خوب می تواند به شما در انجام این کار کمک کند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مشاوره ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ریاضی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مشاوره حرفه ای تخصص ماست

برای برنامه ریزی، مشاوره کنکور و اطلاع از روش های موفقیت در کنکور، شما عزیزان می‌توانید از طریق شماره زیر با مشاورین مجرب در تماس باشید و پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد و پیش شماره با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

چگونه برای کنکور شروع کنم؟

تا اینجا به اهمیت زمان در موفقیت در کنکور اشاره کردیم. در واقع با برنامه ریزی برای کنکور هم توجه به مدت زمان آمادگی و هم توجه به مدیریت زمان داریم.

در یک برنامه ریزی اصولی، با توجه به پیشینه و میزان توانایی‌ها و نقاط قوت و ضعف، برای رسیدن به هدف تلاش می کنیم.

پس برنامه ریزی تنها زمانبندی دروس و میزان خواندن دروس نیست، بلکه چگونگی شروع، ادامه، کیفیت مطالعه و به عبارت ساده تر چگونگی محقق کردن برنامه زمانبندی شده نیز است. چرا که اگر شروع مناسبی نداشته باشیم، امکان متوقف شدن یا سردرگمی در اجرای برنامه مطالعه به وقوع می پیوندد و هر روز از هدف دورتر می شویم.

پونزبرای شروع بهتر است به این سوالات پاسخ دهیم:

  • قبلاً میزان مطالعه شما چه قدر بوده است؟
  • میزان تسلط شما به دروس سال دهم و یازدهم چه مقدار بوده است؟
  • در ایام تابستان هم به مدرسه می روید یا خیر؟
  • در کنکورهای آزمایشی شرکت می کنید یا خیر؟
  • آیا عادت به انجام یک کار روتین دارید یا زود از یک کار خسته می شوید و به کارهای دیگر می پردازید؟
  • تیپ شخصیتی یا مزاج شما چیست؟

با توجه به پاسخ شما به این سوالات، شما باید شروع های متفاوتی داشته باشید.

پونزبه نکات زیر توجه نمایید:

اگر قبلاً میزان مطالعه شما کم بوده است، باید شروع کندتری داشته باشید و برای حالت گذار به ساعت مطالعه زیادتر برنامه زمانبندی مناسب داشته باشید.

 اگر میزان تسلط شما به دروس سال دهم و یازدهم زیاد است، می توانید علاوه بر مرور دروس، تست زنی را هم در برنامه زمانبندی خود قرار دهید. در غیر این صورت باید تمرکز خود را بر روی تسلط بر دروس پایه های دهم و یازدهم بگذارید.

 چنانچه در تابستان به مدرسه می روید، میزان زمان مطالعه شما کمتر خواهد شد و باید زمانی را هم به مطالعه دروسی پایه دوازدهم و تسلط بر آنها بگذارید.

 عادت شما به انجام کارهای تکراری یا زود خسته شدن شما از دروس، در نحوه زمانبندی دروس و میزان مطالعه شما در ایام هفته اثرگذار است.

 تیپ شخصیتی و مزاج شما به مقدار زیادی در چگونگی مطالعه شما اثرگذار است، که با کمک گرفتن از یک مشاور کنکور ریاضی زبده، می توانید اثربخشی زمان مطالعه خود را به میزان قابل توجهی بهبود ببخشید.

 ممکن است شما پشت کنکوری باشید، در این حالت باید کمی استراحت کنید تا از خستگی کنکور عبور کنید و با ذهنی بازتر و آزادتر برای سال بعد آماده شوید. بهره بردن از یک مشاور خوب و دلسوز می تواند به شما در عبور از ناکامی کنکور قبلی کمک شایان توجهی داشته باشد.

چگونه برای کنکور شروع کنم؟

نکات مهم در برنامه ریزی کنکور

درباره برنامه ریزی برای کنکور، به نکات زیادی اشاره شد. به عنوان جمع بندی، به نکات مهمی که در بالا اشاره شد، می پردازیم تا شما هم دید کلی از مسیر برنامه ریزی داشته باشید.

پونزنکات مهم در برنامه ریزی کنکور عبارتند از:

ابتدا هدف‌گذاری خود و رشته های مورد علاقه‌تان را مشخص کنید.

مشخص کنید که رشته های مورد علاقه‌تان در کدام زیرگروه های کنکور ریاضی هستند.

دروس با اهمیت کنکور را مشخص کنید.

مباحث با اهمیت هر یک از دروس را مشخص کنید.

حجم مباحث و منابع کنکور را بررسی کنید.

با توجه به نکات فوق دروس و مباحث را اولویت بندی کنید.

با توجه به تیپ شخصیتی و مزاج خود برنامه زمانبندی دروس را مشخص کنید.

برای مقاطع مختلف سال برنامه زمانبندی مناسب در نظر بگیرید.

خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه در زمینه مشاوره کنکور ریاضی

اگر هرگونه سوالی یا ابهامی درباره مشاوره کنکور ریاضی، برنامه ریزی برای کنکور، ثبت نام برای کنکور، مشاوره انتخاب رشته کنکور دارید، می توانید روی مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه حساب باز کنید.

فاصله ما تا شما تنها یک تماس تلفنی است؛ کافیست از طریق شماره های ذکر شده در سایت با مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

خدمات مرکز مشاوره تحصیلی آویژه در زمینه مشاوره کنکور ریاضی

سخن آخر

انتخاب رشته ریاضی هرچند شاید به دلیل کمتر شدن داوطلبان کنکور ریاضی، به ظاهر آسان به نظر بیاید، اما همچنان اگر داوطلب بدون آگاهی اقدام به انتخاب رشته کند حتی در صورت قبولی ممکن است در آینده حسرت بخورد.

پس در نظر بگیرید که فقط قبولی در کنکور ریاضی مهم نیست؛ چرا که با توجه به تعداد کل داوطلبان و تعداد ظرفیت های خالی برای داوطلبان رشته ریاضی، حتما همه در انتخاب رشته خود شانس قبولی خواهند داشت.

در این مقاله تلاش کردیم تا مشاوره ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ریاضی را به شما ارائه نماییم. چنانچه در این زمینه سوالی دارید یا با مشکلی مواجه شده اید، با کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. مشاورین این مجموعه آماده ارائه مشاوره تخصصی تحصیلی برای تمامی مقاطع تحصیلی به شما می‌باشند.

از همراهی شما سپاسگزاریم.

سوالات متداول

سوال علامتزمان انتخاب رشته کنکور ریاضی در سال ۱۴۰۱ به چه صورتی خواهد بود؟

تاکنون زمان انتخاب رشته کنکور ریاضی ۱۴۰۱ اعلام نشده است. پیش بینی می شود زمان انتخاب رشته در مرداد ماه باشد. به محض انتشار اطلاعیه جدید در این مقاله به‌روزرسانی خواهد شد.

سوال علامتنتایج اولیه کنکور سراسری عموما چه زمانی منتشر می شود؟

معمولا یک ماه پس از برگزاری آزمون، نتایج اولیه منتشر می شود و به دنبال آن لینک دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور سراسری ریاضی، در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی اینترنتی “sanjesh.org” فعال می گردد.

مشاوره ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ریاضی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره ثبت نام و انتخاب رشته کنکور ریاضی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/1/5

یکشنبه

1402/1/6

دوشنبه

1402/1/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید