معافیت تیروئید | شرایط معافیت تیروئید کم کار و پرکار

شرایط معافیت تیروئید کم کار و پرکار

درباره دریافت معافیت پزشکی سربازی کم کاری تیروئید و پرکاری تیروئید بیشتر بدانیم!

🟢 امروزه بسیاری از مشمولان سربازی می‌توانند به دلیل ابتلا به بیماری‌های گوناگون معافیت از سربازی دریافت کنند. یکی از بیماری‌هایی که سازمان نظام وظیفه آن را برای معافیت بررسی می‌کند، بیماری‌های مربوط به غده تیروئید هستند.

🟢 معافیت تیروئید به این دلیل به افراد داده می‌شود که این بیماری‌ها می‌توانند بر روی عملکرد بدن تاثیر فراوانی داشته باشد و باعث مختل شدن روند زندگی عادی افراد شوند. در این مقاله از مرکز مشاوره آویژه، با بیماری‌هایی که باعث گرفتن معافیت تیروئیدی مشمولان می‌شود، بیشتر آشنا خواهیم شد.

فهرست بیماری‌های مربوط معافیت پزشکی تیروئید

برخی از اختلالات شدید غده تیروئید در مشمولان می‌توانند باعث دریافت معافیت پزشکی شوند. فهرست بیماری‌های معافیت پزشکی تیروئید، شامل تمام بیماری‌های مربوط به غدد تیروئید است که سازمان وظیفه مشخصا هر ساله اعلام می‌کند.

🧡 افراد مبتلا به این بیماری‌ها، می‌توانند از یکی از انواع معافیت‌های پزشکی شامل معافیت دائم، معافیت موقت و یا معافیت از رزم، برخوردار شوند. فهرست بیماری‌های معافیت تیروئیدی، در بند دوم از بیماری‌های غدد در قانون سازمان نظام وظیفه مطرح شده است. در ادامه با این بیماری‌ها آشنا می‌شویم:

🧡 ابتلا به بیماری پرکاری تیروئید یا هیپرتیروئیدی در صورتی که فرد علائم ظاهری و علائم آزمایشگاهی بیماری را داشته باشد.

🧡 بیماری کم کاری تیروئید یا هیپوتیروئیدیسم در صورتی که همراه با کاهش فعالیت غده تیروئید و بروز علائم ظاهری و بالینی باشد.

🧡 ابتلا به بیماری گواتر حجیم

🧡 التهاب حاد غده تیروئید

🧡 ابتلا به بیماری هیپوپاراتیروئید

البته باید توجه داشته باشید که اخذ معافیت برای هر یک از این بیماری‌ها، شرایط خاص خود را دارد. کارشناسان با توجه به نتایج آزمایشات و معاینات در مورد معافیت پزشکی تیروئید تصمیم‌گیری می‌کنند. نوع و شدت بیماری و همچنین پاسخ بدن فرد به درمان، در نوع معافیتی که برای مشمول در نظر گرفته می‌شود، بسیار موثر است.

به عنوان مثال، فردی که به بیماری پرکاری تیروئید مبتلا است و بدنش به درمان پاسخ نمی‌دهد، می‌تواند با توجه به شرایط معافیت دائم از سربازی را دریافت کند. اما فردی با همین مشکل در صورتی که بیماری او قابلیت درمان داشته باشد، تنها معاف از رزم خواهد شد.

این مقاله را به طور کامل بخوانید: لیست بیماری های معافیت پزشکی

معافیت تیروئید

قوانین و مقررات دریافت معافیت پزشکی بیماری‌های تیروئید

طبق قوانین نظام وظیفه، دریافت معافیت تیروئید شرایط و ضوابط خاصی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

🟥 افراد مبتلا به بیماری پرکاری تیروئید، در صورتی که نشانه‌های بیماری در آن‌ها مشخص بوده و در آزمایشات انجام گرفته تحت نظر نیروهای مسلح به اثبات رسیده باشد، می‌توانند برای معافیت اقدام کنند. این افراد در صورت گذراندن دوره درمان و عدم بهبودی، از رفتن به خدمت معاف می‌شوند و معافیت دائم دریافت می‌کنند.

🟥 افرادی که تیروئید کم کار دارند و این بیماری طی آزمایشات انجام گرفته تحت نظر سازمان وظیفه به اثبات رسیده باشد، معافیت دریافت می‌کنند. این افراد اگر با گذراندن دوره درمان، بهبود پیدا کنند تنها از خدمات رزمی و نظامی معاف خواهند شد.

🟥 طبق آیین نامه نظام وظیفه، برای مبتلایان به گواتر حجیم و گواتر با حجم بیش از 100 میلی لیتر که باعث انسداد و اختلال تنفسی ریه‌ها شده باشد، معافیت دائم در نظر گرفته شده است.

🟥 مبتلایان به التهاب تیروئید حاد، معافیت موقت از سربازی دریافت می‌کنند. این بیماران، برای شش ماه از خدمت معاف می‌شوند تا دوره درمان را پشت سر بگذراند و بعد از کسب بهبودی به خدمت اعزام خواهند شد. همچنین در قانون پیش‌بینی شده است که اگر این افراد به شکل کامل درمان نشوند، معاف از رزم خواهند شد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

1. معافیت پزشکی تیروئید پرکار

معافیت تیروئید پر کار یا هیپرتیروئیدیسم، مربوط به بیمارانی است که غده تیروئید آن‌ها فعالیت بیش از حالت نرمال دارد. مشمولان مبتلا به پر کاری تیروئید، در صورت داشتن علائم بالینی مانند لرزش دست، تعریق و همچنین بروز علائم آزمایشگاهی در نمونه خون، اگر بعد از انجام دوره‌های درمان باز هم علائم بیماری را داشته باشند، به شکل دائم از خدمت معاف می‌شوند.

اما اگر بعد از گذراندن دوره درمان، علائم بیماری از بین برود، فرد معافیت از رزم دریافت می‌کند. افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که آزمایشات و معاینات دقیق باید تحت نظر پزشکان مورد تایید سازمان وظیفه همچون کمیسیون پزشکی بیمارستان نظامی انجام گیرد تا از اعتبار لازم برخوردار باشد. در جدول زیر می‌توانید خلاصه‌ای از وضعیت معافیت پزشکی سربازی پر کاری تیروئید را مشاهده کنید:

نام بیماریشرایط بیمارینوع معافیتامکان بررسی معافیت حین تحصیل
پرکاری تیروئیدهیپرتیروئیدی با داشتن علائم واضح بالینی و آزمایشگاهی در صورت عدم پاسخ به درمانمعاف دائمخیر
پرکاری تیروئیدهیپرتیروئیدی با داشتن علائم واضح بالینی ‌و آزمایشگاهی در صورت پاسخ به درمانمعاف از رزمخیر

این مقاله را از دست ندهید: معافیت پزشکی غدد مترشحه داخلی

فهرست بیماری‌های مربوط معافیت پزشکی تیروئید

2. معافیت پزشکی کم کاری تیروئید

معافیت پزشکی سربازی کم کاری تیروئید، یکی از رایج‌ترین انواع معافیت‌های مربوط به بیماری‌های غدد است. این نوع بیماری مربوط به کاهش فعالیت و کارایی غده تیروئید بوده که ممکن است به دلایل مختلفی مانند بیماری های خود ایمنی، بیماری‌های مادر زادی و… ایجاد شود.

قوانینی که برای معافیت تیروئید کم کار در نظر گرفته شده است نیز مانند بیماری پرکاری تیروئید است. این موضوع به این معنی است که نوع معافیت از خدمت به درجه پاسخ به درمان و روند بهبودی مشمول بستگی دارد. طبق این قوانین، معافیت تیروئید کم کار، در دو بخش بررسی می‌شود:

🟥 مورد اول معافیت مربوط به بیماری کم کاری تیروئید همراه با عوارض و نشانه‌های بالینی و آزمایشگاهی است. مشمولان دارای این شرایط اگر به درمان پاسخ دهند، تنها معافیت از رزم دریافت می‌کنند. اما در صورت عدم بهبودی بعد از درمان، معافیت دائم برای مشمول در نظر گرفته می‌شود.

🟥 دسته دوم از این معافیت‌ها، مربوط به کم کاری‌ تیروئید است تظاهرات ظاهری کمتری دارد. در این موارد، معمولا معافیت از رزم به فرد داده می‌شود.

نام بیماریعلائمنوع معافیتامکان بررسی حین تحصیل
کم کاری تیروئیدکم کاری تیروئید همراه با عوارض و نشانه‌های بالینی و آزمایشگاهی که به درمان پاسخ ندهدمعافیت دائمخیر
کم کاری تیروئیدکم کاری تیروئید همراه با عوارض و نشانه‌های بالینی و آزمایشگاهی که به درمان پاسخ می‌دهدمعاف از رزمخیر
کم کاری تیروئیدکم کاری‌ تیروئید که تظاهرات ظاهری کمتری دارد.معاف از رزمخیر

3. معافیت تیروئید برای بیماری گواتر

یکی دیگر از بیماری‌های تیروئیدی که فرد در صورت ابتلا به آن می‌تواند معافیت دریافت کند، معافیت گواتر است. در این بیماری، غده تروئید به دلایل گوناگون بزرگ می‌شود. این بزرگ شدن ممکن است به دلیل کمبود ید و یا دلایل سیستمی دیگر در بدن باشد.

اگر حجم بزرگ شدگی غده تروئید در بیماری گواتر، بیشتر از 100 سی‌سی ‌باشد و اثر فشاری و علائم انسدادی مجــاری تنفــسی خارج ریوی داشته باشد، به فرد معافیت دائم از سربازی داده می‌شود.

4. التهاب غده تیروئید یا تیروئیدیت

یکی دیگر از موارد معافیت پزشکی تیروئید مربوط به بیماری التهاب غده تیروئید می‌شود. قانون‌گذاران نظام وظیفه برای تیروئیدیت حاد، معافیت موقت به مدت 6 ماه در نظر می‌گیرند.

5. بیماری‌های مربوط به غدد پاراتیروئید

مورد بعدی در فهرست بیماری‌های مربوط به معافیت تیروئیدی، بیماری‌های مربوط به 4 غده پاراتیروئید است. هر گونه اختلال در عملکرد این غدد، موجب افزایش و کاهش غیرطبیعی کلسیم در خون شده و به عوارض اسکلتی فراوانی منجر می‌شود. قانون‌گذاران نظام وظیفه برای پرکاری و کم کاری پاراتیروئید نیز معافیت دائم از سربازی را در نظر می‌گیرند.

قوانین و مقررات دریافت معافیت پزشکی بیماری‌های تیروئید

مدارک لازم برای دریافت معافیت پزشگی بیماری‌های غده تیروئید

اگر مشمول سربازی هستید و قصد دارید تا برای معافیت کم کاری و پرکاری تیروئید و دیگر مشکلات غددی اقدام کنید، باید مدارک زیر را آماده کنید:

شناسنامه و کپی از تمام صفحات آن

کارت ملی به همراه کپی از هر دو روی کارت

سه عدد عکس جدید پرسنلی از شخص مشمول با زمینه سفید

برگه معاینه اولیه پزشک همراه با مهر و امضا

آخرین مدرک تحصیلی و یا گواهی نامه پایان دوره تحصیلی

مدارک و مستندات مربوط به بیماری شامل آزمایشات، پروسه درمان، سابقه بستری، جراحی احتمالی و…

فرم تکمیل شده وضعیت مشمولان که حاوی نوع معافیت پزشکی درخواستی شما است.

برگه واکسیناسیون

مراحل دریافت معافیت پزشکی برای بیماری‌های تیروئید

اگر به بیماری‌های غده تیروئید و پاراتیروئید مبتلا هستید، می‌توانید برای دریافت معافیت اقدام کنید. برای شروع کار مراحل زیر را پیگیری کنید:

🔴 ابتدا به یکی از مراکز پلیس+10 مراجعه نمایید. در این مرحله دفترچه آماده به خدمت را دریافت کنید و مدارک مورد نیاز را تهیه کنید.

🔴 در پشت برگه معاینه اولیه و در بخشی که برگه خود اظهاری نامیده می‌شود، باید مستندات و سوابق بیماری خود را به طور کامل ذکر کنید.

🔴 حالا باید به یکی از پزشکان مورد تایید نظام وظیفه مراجعه کنید تا بیماری شما بررسی شده و معاینات و آزمایش‌های اولیه انجام شود. برگه معاینه اولیه توسط پزشک تکمیل می‌شود.

🔴 در مرحله بعد، فرد مشمول باید دوباره به یکی از مراکز پلیس+ 10 مراجعه کرده و درخواست رسمی خود را برای دریافت معافیت پزشکی ثبت کند.

🔴 در این مرحله، پیامکی مبنی بر مراجعه به بیمارستان برای انجام آزمایشات و معاینات تخصصی به فرد مشمول ارسال می‌شود. فرد باید در زمان مقرر شده به بیمارستان مراجعه کرده و مراحل آزمایشات را پیگیری کند.

🔴 در مرحله بعدی، نظر تخصصی بیمارستان، به مرجع بررسی‌کننده معافیت پزشکی ارسال می‌شود.

🔴 در ادامه پیامکی به فرد مشمول ارسال می‌شود تا در کمیسون پزشکی شرکت کند. فرد باید در زمان و مکان اعلام شده برای برگزاری جلسه کمیسیون پزشکی حضور پیدا کند.

🔴 در جلسه کمیسیون پزشکی سوالاتی درباره پروسه درمان، مدت ابتلا به بیماری و دیگر سوالات از فرد پرسیده می‌شود.

🔴 در صورت تایید همه مدارک و مستندات و فراهم بودن شرایط مورد نیاز، رای کمیسون پزشکی مبنی بر معافیت یا عدم معافیت، صادر می‌شود.

🔴 در صورتی که رای صادر شدن مطابق با خواسته فرد نباشد، فرصت اعتراض به رای وجود خواهد داشت.

این مقاله حتما مطالعه کنید: معافیت اعصاب و روان

مراحل دریافت معافیت پزشکی برای بیماری‌های تیروئید

نکاتی که باید در مورد معافیت پزشکی بیماری‌های غده تیروئید بدانید

اگر قصد دارید تا برای اخذ معافیت کم کاری و پرکاری تیروئید اقدام کنید، این موارد را از یاد نبرید:

🟪 افرادی که درخواست معافیت از سربازی آن‌ها رد می‌شود، تا 10 روز برای اعتراض به رای صادره از کمیسیون پزشکی فرصت دارند.

🟪 دریافت معافیت پزشکی برای بیماری‌های تیروئید، در زمان تحصیل ممکن نیست و فرد باید تا پایان دوره تحصیل و دریافت مدرک خود صبر کند.

🟪 افرادی که در حین خدمت مبتلا به یکی از بیماری‌های تیروئیدی شوند هم می‌توانند برای معافیت درخواست دهند. به افرادی که دارای شرایط ذکر شده 🟪 باشند و بیماری مانع فعالیت‌های عادی دوران خدمت آن‌ها شده باشد، معافیت داده می‌شود.

سخنی از مشاوران آویژه

معافیت پزشکی بیماری‌های تیروئید، یکی از معافیت‌های پزشکی شایع در بین مشمولان است. افراد مبتلا به بیماری‌های پرکاری و کم کاری تیروئید، گواتر، کم کاری و پرکاری غده پاراتروئید و التهاب تیروئید می‌توانند برای اخذ معافیت اقدام کنند. نوع معافیت، با توجه به شدت بیماری و جواب در درمان به افراد داده می‌شود. برای دریافت این نوع از معافیت پزشکی باید حتما پس از اتمام تحصیلات اقدام کنید.

اگر به یکی از بیماری‌های غده تیروئید مبتلا هستید و می‌خواهید برای انجام پروسه معافیت اقدام کنید، بهترین راه استفاده از مشاوره از افراد خبره در این زمینه است. برای راهنمایی در مورد مراحل دریافت معافیت پزشکی بیماری‌های تیروئید می‌توانید با کارشناسان مشاوره سربازی ما در آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا به افرادی که به بیماری تیروئید کم کار و پرکار دچار هستند، معافیت از سربازی داده می‌شود؟

افراد مبتلا به این بیماری‌ها در صورت داشتن عوارض و نشانه‌های بالینی و آزمایشگاهی معافیت دریافت می‌کنند. مبتلایانی که بدن آن‌ها به درمان پاسخ ندهد، معافیت دائم داده می‌شود. همچنین به افرادی که بیماری آن‌ها به داروها پاسخ دهد، معافیت از رزم داده می‌شود.

آیا افراد مبتلا به بیماری گواتر، معافیت از سربازی دریافت می‌کنند؟

افراد مبتلا به گواتر حجیم که بیماری باعث انسداد در مجاری تنفسی و دیگر اعضا شده باشد، معافیت دائم دریافت می‌کنند.

افراد مبتلا به گواتر حجیم که بیماری باعث انسداد در مجاری تنفسی و دیگر اعضا شده باشد، معافیت دائم دریافت می‌کنند.

خیر. افراد باید تا پایان دوره تحصیل صبر کنند.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معافیت تیروئید | شرایط معافیت تیروئید کم کار و پرکار

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 56 نظر:
 1. وقت بخیر متولد ۷۸ هستم و تازه دانشگاهو تمام کردم و پدرم ۶۹ سالش هست که پروستات داره.و تک پسر هستم و خواهرم ازدواج کرده.من چند ماهی هست ک کیسه صفرامو عمل کردم و برداشتم.همچنین تو ناحیه صورت و گوش پسوریازیس دارم.همچنین ژنیتیکی پلی ماستیا دارم.گوش سمت چپم شنوایش کمه البته خیلی خفیف ک دکترم تایید کرده.همچنین در کلیه و بیضه کیست دارم . کف دستم هم عرق سرد میکنه میخواستم بدونم شامل معافیت کامل میشم؟

  1. سلام عمل کیسه صفرا در صورت داشتن عوارض بعد از عمل معافیت دائم تعلق میگیرد.داشتن پسوریازیس بیش از ۲۰ درصد در سطح بدن معافیت دائم تعلق میگیرد و برای باقی بیماری های شما معافیت از رزم تعلق میگیرد

 2. سلام جناب من از شیش ماهگی کم کاری تیروئید داشتم و قد وزنم نسبت به سنم‌کمه تا ۱۸ سالگی یعنی پارسال زیر نظر متخصص یودم مدارکم همش هست ولی دیگه تحت نظر نیستم میتونم معاف از رزم بگیرمم یان؟؟ لطفا جواب بدید

  1. در صورت تایید پزشک معتمد نظام وظیفه و همچنین رای تایید کمیسیون امکات پذیر است

 3. سلام من تیروئیدم کم کاره ۹ساله ک قرص مصرف میکنم و زیر نظر متخصص هستم آیا با این اوصاف معافیت شامل من میشه؟

 4. سلام من اقدام به معافیت کردم کم کاری تیرویید دارم که هر روز یه قرص لووتیروکسین میخورم
  سابقه افسردگی و اضطراب هم دارم که قرص سرترالین و رسپریدون پرانول پوکساید مصرف داشتم
  امکان معافیت هست؟

  1. بله در صورت عدم درمان می توانید برای معافیت تیروئید و اعصاب روان اقدام کنید

 5. سلام من اقدام به معافیت کردم کم کاری تیرویید دارم که هر روز یه قرص لووتیروکسین صد میکروگرم مصرف میکنم . افسردگی و اضطراب هم دارم که قرص سرترالین پوکساید پرانول رسپریدون هم مصرف داشتم تحت درمان بودم
  امکان معافیت دایم دارم؟

  1. بله در صورت عدم درمان می توانید برای معافیت تیروئید و اعصاب روان اقدام کنید

   1. کم کاری من از نوع هاشیموتو هستش درمان نمیشه فقط کنترل میشه روزانه یک عدد قرص باعث افسردگی هم شده

 6. سلام.من پر کاری تیروئید دارم.ولی با قرص تنظیم میشه و وخیم نیس.ولی معاف از رزم شدم.حالا با این شرایط واقعا معاف از رزمه یا بازم بستگی ب شدت بیماری داره؟

 7. سلام من کم کاری تیرویید دارم .
  چشمم هم آستیگمات هستش ولی خیلی ضعیف نیست نمی‌دونم چرا دکتر اولیه اونو در لیست آورده و استرس شدید و لکنت زبانم رو نیاورده. البته من در برگه تیک رو زدم ولی ننوشته بیماری هایی که در گوشه نوشته بود رو پلیس + ۱۰ در لیست قرار داده
  من tsh 8 و tsh 9 داشتم نزدیک شش ماه پیش و الان هم فکر کنم همینقدر باشه بنظرتون واسه این مقدار tsh معافیت میدن جواب آزمایش بیمارستان دو هفته بعد میاد که نمیتونم صبر کنم .استیگمات هم چون دیپلم هستم جمعا هر دو تاش ۳ نخواهد شد که فک نکنم معافیت بدن.
  واسه استرس شدید من به نظام وظیفه شهر زنگ زدم گفتم گفت اگه با اینا معاف نشی واسه استرست اقدام کن اون دکتر بجای چشم باید استرس رو در گوشه مینوشت عهه

 8. سلام من فردا میرم بیمارستان نظامی واسه بیماریم
  تیروئید کم کاره tsh 5.7 هستش می‌ره بالا میاد پایین.
  وزنم هم کمه bmi 14.8
  بنظرتون معاف بشم ؟
  استرس زیاد دارم لکنت زبان هم همراه استرس میاد شدید
  دکتر منطقه ما فقط این کم کاری تیروئید و چشمم رو زده ولی خودم اون تیک ها رو زدم و قبول کرد ولی در اون تایید اطلاعات درخواست معافیت بیماری چشم و غدد تیروئیدی رو زده که چشمم فقط چشم چبم آستیگمات داره.
  واقعا که!!!

 9. سلام من رفتم معافیت بگیرم اومد اعتراض زدم و رفتم شورای عالی. گفتن معاف از رزمی. آیا میتونم باز هم اعتراض بزنم؟

 10. من از بچگی دچار بیماری تیروئید کم کار هستم الانم ۲۰ سالمه‌ هنوز این بیماری درمان نشده و الانم نزدیک یه سال میشه چشمام‌ دوربینیش‌ ضعیف‌ هس به نظر شما معاف‌ داعمی‌ میشم

 11. درود خدا قوت
  من بعد از آزمایشاتی که انجام دادم دکترا بهم گفتن یه گره رو تیرویدت هست بعد از نمونه برداری از گره گفتن پاپیلاری هست یه نوع سرطان که جراحی کردم کل تیرویدمو برداشتن و تا آخر عمرم باید قرص تیروکسین مصرف کنم هر سه ماه یه بارم مرتب باید چک بشم زیر نظر دکتر واسه معافیم اقدام کردم بعد الان ۴ماه هست دنبالشم ۳بار داخل شورای پزشکی رفتم و معاف دائم شدم باز امروز پیام بهم دادن با مدارک پزشکیت چند روز دیگه حاظر بشین تو شورای پزشکی اخه من نمیفهمم چرا دارن این کارا رو میکنن من که ۳بار رفتم تو شورا پزشکی بهم گفتن صدور کارت چرا باز باید برم

  1. سلام. حتما در شورای پزشکی شرکت کنید و مدارک پزشکی ارائه دهید چون شرایط برای معافیت دائم را دارید

 12. سلام من ۵ درگیر تیرویدم .
  پرکار کاری بود با ید درمانی کم کار شده تهران شهرستان تایید کردن گفت کمیسیون استانمم تایید کنن معافی

  1. سلام. در صورت تایید کمسیون به صورت دائم معاف خواهید شد یا معافیت از رزم به سمت تعلق میگیرد

 13. سلام.من بخاطر چندتا مشکل اقدام به معافیت پزشکی کردم.کم کاری تیرویید( با اینکه در روز ازمایش حداقل tsh 13 تا 14 بود احتمالا، چون دو هفته قبلش خودم رفتم ازمایش 12 بود، ولی دکتره نظامی گفت تیروییدت خوبه و برا اون معافیت نمیدن) و کبدچرب و لیپوماستی و فشارخون(دوروز بخاطر فشار بستری کردن.اکثرا 15-10 بود و به جایی ضربه وارد نکرده بود و قلب و کلیه و چشم سالم بودن).وزنم 133 و قدم حدود 185 هست و پاهام ضربدری هست و چون ظاهرا فاصله پاها یکم زیاد بود، فرستادن گرافی.ظاهرا که با این وضعیت معاف دائم نمیشم.نظرشما چی هست؟ قبلا تو نظرات گفتین معاف دائم میشم با مدرک دیپلم.هنوز مرحله اخر رو که چندتا پزشک همزمان جلسه میزارن و نتیجه رو میگن رو نرفتم ولی امید اصلیم کم کاری تیرویید بود که دکترش گفت خوبه و معافیت نمیدن.

  1. سلام با توجه به اطلاعات بیان شده احتمال دریافت معافیت دائم کم است البته اگر رادیوگرافی پرانتزی بودن پا را نشان دهد معاف خواهید شد در غیر اینصورت معاف از رزم میشوید

 14. سلام من حدود 12 ساله که کمکاری تیروید دارم و خیلی آثاری داشته روی بدنم مثلا اوایل پوست تنم خیلی خارش داشت یا الان ک چاق شدم یا باعث شده موهام بریزن یا…حتی آزمایشات 12سال پیش به العان رو هم دارم بنظرتون امکان داره معاف بشم؟

  1. سلام شما میتوانید به راحتی معاف از رزم بگیرید ولی اگر درمان نشد آن موقع میتوانید معافیت دائم را بگیرید.

 15. سلام ، من ۳ ساله مشکل کم کاری تیروئید دارم ، ازمایش دادم مجدد ، tsh شد 6 و anti.tpo شد ۶۵۰
  به نظر شما معاف دائم میشم یا اصلا معافیت شامل من نمیشه؟؟

  1. سلام درصورت تایید شورای پزشکی ممکن است معاف از رزم میشوید

   1. سلام.خسته نباشید.بالاخره کم کاری تيروئيد،معاف دائم داره یا معاف از رزم؟ برا من فرمودین معاف دائم میشم.ولی برا دوستمون گفتین معاف رزم.البته tsh من اولین بار که متوجه شدم،15 بود و با قرص نرمال شده و قرص هارو مادام العمر باید بخورم تا برنگرده.پایین تر کامنت دادم در مورد شرایطم.

    1. سلام اگر کم کاری تیروئید به دارو جواب دهد معاف از رزم ولی اگر در روند بهبودی شما تآثیر نداشته باشد معاف دائم خواهید شد

 16. سلام.کم کاری تيروئيد دارم.اولین بار که متوجه شدم،tsh حدود 15 بود.سه ساله هر روز قرص میخورم و مادام العمر باید مصرف کنم وگرنه دوباره برمیگرده.باعث چاقی(وزن 140) و کبدچرب و فشار خون بالا(16-11)هم شده.BMI هم حدود 40 هست.مدرکمم دیپلمه(انصرافی لیسانسم).این شرایط من،عدم پاسخ به درمان محسوب میشه و معافیت دائم داره؟

   1. ببخشید.من حدود 3 روزه همه قرص هامو قطع کردم تاوقتی برا معافیت اقدام میکنم،همه عوارض خودشو نشون بده.مشکلی نیست از این بابت؟ به پزشکان کمیسیون نگم که قرص هارو قطع کردم؟

     1. tsh من از عدد 15 با خوردن قرص رسیده به محدوده نرمال و اگه قطع کنم دوباره برمیگرده.با این شرایط بازم معاف دائمم؟ و اینکه اینو هم که tsh ام با خوردن قرص نرمال شده هم اگه پرسیدن نگم بهشون؟

     2. سلام به این چیزا ربطی نداره و نظر ملاک کمسیون پزشکی نظام هست ولی به احتمال قوی معافیت تعلق نمیگیرد

   2. این نوع از معافیت،در اینده شغلی و استخدام بعنوان پزشک و دندانپزشک در بیمارستان ها مانع خواهد شد یا طب کار اونا دوباره شرایط رو در اینده می سنجه؟

   3. آزمایش های قبلی رو که توش سطح تی اس اچ و کبد چرب و … هم مشخص شده رو هم به کمیسیون نشون بدم یا نیاز نیست؟

    1. سلام هرگونه ازمایشی که قبلا داده اید را به بیمارستان تحصصی تحویل دهید.

     1. اگه ازمایش هارو تحویل بدم،میفهمن که با خوردن قرص ها مقدار tsh نرمال شده و کار خراب میشه برا معافیت دائم.اینطور نیست؟

     2. سلام اگر کم کاری تیروئید شما با دارو درمان می‌شود معاف از رزم خواهید بود

  1. سلام.من مراحل ویزیت های بیمارستان تخصصی نظام وظيفه رو طی کردم.ولی با اینکه شرایط تیروییدم همونیه که بالاتر عرض کردم،ولی متخصص بعد دیدن ازمایش گفت تیروییدت خوبه و معافیت نمیدن.حالا با این اوصاف که برا همه مشکلام،متخصص هاش گفتن اوضاع خوبه، دوباره کمیسیون تشکیل میشه یا دیگه کار معافیتم تمومه؟

   1. سلام با توجه برای اعلام شده بعد از گذشت ۱۰ روز از شما اجازه ثبت اعتراض دارید تا شرایط شما مجدد بررسی شود اما اگر شورای عالی رای صادر بکنند جای اعتراضی نیست

 17. سلام ایا تیروئید کم کار باعث معافیت دائم میشود یا ؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   همه چی بستگی به شدت و میزان بیماری دارد

   1. Tsh من اولین بار سه سال پیش 14 ال 15 بود.بعدش تا الان هر روز قرص خوردم و باید مادام العمر قرص بخورم وگرنه برمیگرده.الان tsh حدود 3 هست.باعث چاقی و کبد چرب و فشارخون بالا(16 – 11) هم شده و برا اینا هم قرص میخورم.bmi ام هم حدود 40 هست.مدرکم دیپلمه(انصرافی لیسانس).با این اوصاف من معاف دائمم؟

     1. سلام من اولین بار 10 سال پیش فهمیدم تیرویید کم کار دارم الان ده ساله قرص میخورم و تا آخر عمر بایست قرص بخورم عوارضمم چاقی و خشکی پوست و خارش بدن و کچل هم شدم بنظرتون معافیت بهم میخوره

     2. سلام معاف از خدمات رزم می شوید. ولی اگر شدید باشد احتمال معاف دائم وجوددارد

 18. با سلام خدمت دکتر
  بنده باردار هستم هفته ۳۰،قرص تیروئید لیفوثرووکسین صودیوم روزی یکبار مصرف میکنم،آزمایش تیروئید دادم،مقدار tsh: .17 شده،الان خیلی کمه باید چکار کنم.(البته قصد دارم به پزشک مراجعه کنم ولی بخاطر فاصله دور و شرایط روستایی زمان میبرد تا اون موقع بهترین کاری که میشود انجام داد)میخاستم بدونم ،با تشکر

  1. سلام
   اگر با کنکور وارد رشته قبلی خود شده اید و در صورت پذیرش در دانشگاه دولتی امکان تطبیق دروس مشابه با نمره ی قبولی بیش از 12 وجود دارد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/4/29

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید