معافیت پزشکی قطع انگشت پا

معافیت پزشکی قطع انگشت پا

معافیت پزشکی بیماری قطع انگشت پا از جمله انواع معافیت پزشکی بیماری های استخوان و اسکلت است. بعضی مشمولان به دلایل مختلف اعم از دیابت، بروز عفونت و یا سوانح دیگر مجبور به قطع انگشتان پا می شوند، قطع انگشتان پا باعث عوارض و محدودیت هایی در افراد می شود.

طبیعتا وجود اختلال و محدودیت در انجام حرکات و دامنه انگشتان پا می تواند انجام خدمت وظیفه عمومی را برای این دسته از مشمولان طاقت فرسا کند؛ از این رو سازمان وظیفه عمومی برای این دسته از افراد معافیت پزشکی قطع انگشت پا را ارائه داده است. نوع معافیت قطع انگشت پا با توجه به شرایط مشمول، مدرک تحصیلی، تعداد انگشتان قطع شده و… مشخص می شود و در ادامه مقاله آویژه آمده است.

برای بیماری قطع انگشت پا با توجه به شرایط مشمول معافیت به صورت زیر است و مشمول می تواند با توجه به شرایطی که دارد، برای معافیت پزشکی قطع انگشت پا اقدام نماید.

دسته بیمارینام بیماریشرایط بیمارینوع معافیتامکان بررسی معافیت حین تحصیل
بیماری های استخوان (اسکلت)قطع انگشت پاقطع سه انگشت کامل از یک پا و یا قطع شست در هر دو پامعاف دائمخیر
بیماری های استخوان (اسکلت)قطع انگشت پادر صورتیکه قطع سه انگشت بغیراز انگشت شست باشد برای دارندگان مدرک کارشناسی و بالاترمعاف از خدمات رزمیخیر
بیماری های استخوان (اسکلت)قطع انگشت پاقطع چهار انگشت در پاهامعاف دائمخیر
بیماری های استخوان (اسکلت)قطع انگشت پاقطع چهار انگشت در پاها برای دارندگان مدرک کارشناسی و بالاترمعاف از خدمات رزمیخیر
بیماری های استخوان (اسکلت)قطع انگشت پاقطع شست در یک پامعاف از خدمات رزمیخیر

مراحل دریافت معافیت پزشکی قطع انگشت پا

یکی از سوالات اساسی افرادی که برای دریافت معافیت پزشکی اقدام می کنند این است که چه مراحلی را باید طی کنند. اینکه از کجا باید شروع کنند و به ترتیب به کجاها مراجعه کنند. در اینجا قصد داریم تا به صورت کاملاً مفصل درباره مراحل دریافت معافیت پزشکی قطع انگشت پا و قوانین معافیت پزشکی توضیح دهیم. پس با ما همراه باشید.

دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی را از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس+10) به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز دریافت نمایید.

قبل از مراجعه به پزشک معاینه کننده اولیه، باید ابتدا برگه خود اظهاری سوابق بیماری را که در پشت برگ معاینه اولیه قرار دارد، به دقت تکمیل نمایید تا در هنگام مراجعه به پزشک معاینه کننده آن را به او ارائه نمایند. توجه داشته باشید که مشمولانی که مشکلات پزشکی خود را به هنگام معاینه اولیه بیماری خود عنوان نکنند، چنانچه در دوران آموزش یا خدمت به دلیل اعلام نکردن مشکل پزشکی، دچار حادثه شوند مسئولیت آن بر عهده خود مشمول می باشد .

به یکی از پزشکان معاین اولیه مراجعه کنید و برگه معاینه اولیه توسط پزشک را تکمیل نمایید. (شما می توانید آدرس پزشکان معاینه کننده را از دفاتر پلیس +10 دریافت کنید.)

در این مرحله درخواست شما توسط متصدی پلیس +‌10 در سیستم ثبت می شود.

تاریخ معرفی به بیمارستان از طریق پیامک به تلفن همراه شما ارسال می گردد. ذکر این نکته ضروری است که مشمولانی که دارای نقص عضو یا بیماری های قابل مشاهده می باشند نیازی به مراجعه به بیمارستان نخواهند داشت.

جهت انجام معاینات تخصصی به بیمارستان مراجعه نمایید.

نامه محرمانه بیمارستان (‌نظریه تخصصی) به حوزه رسیدگی کننده ارسال می گردد.

دعوتنامه به آدرس شما جهت حضور در شورای پزشکی ارسال می شود.

جلسه شورای پزشکی برگزار می گردد.

حضور در جلسه کمیسیون پزشکی و صدور رای

در صورتی که کمیسیون پزشکی رای معافیت پزشکی قطع انگشت پا را تائید و صادر کرد، باید نسبت به پرداخت هزینه صدور کارت اقدام نمایید.

شرایط عمومی درخواست معافیت قطع انگشت پا

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط عمومی درخواست معافیت قطع انگشت پا

ثبت درخواست معافیت پزشکی قطع انگشت پا در مراکز پلیس +10 دارای شرایط عمومی مشخصی می باشد. در صورتی که مشمولان فاقد شرایط عمومی درخواست معافیت قطع انگشت پا شناخته شوند، پرونده آنان قابل بررسی نمی باشد. پیشنهاد ما این است که قبل از هر گونه اقدام برای ثبت درخواست معافیت پزشکی قطع انگشت پا تمام شرایط، قوانین و مراحل معافیت قطع انگشت پا را بررسی کنید. جهت بررسی پرونده معافیت پزشکی قطع انگشت پا توسط مشاوران متخصص می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

شرایط عمومی معافیت پزشکی قطع انگشت پا
رسیدن به سن مشمولیت (18 سال تمام)
مشمول در حین تحصیل نباشد
بیماری و قطع انگشتان پا به تائید بیمارستان های نیروهای مسلح برسد (معاینه بالینی)

این مقاله را از دست ندهید: شرایط معافیت کفالت مادر

مراحل تائید بیماری جهت دریافت معافیت پزشکی قطع انگشت پا

برای اینکه بیماری شما توسط نظام وظیفه تأیید شود، باید طی چند مرحله به پزشکان مورد تأیید نظام وظیفه مراجعه کنید و معاینات مورد نیاز برای دریافت معافیت قطع انگشت پا را انجام دهید. به طور خلاصه می توانیم مراحل تأیید بیماری جهت دریافت معافیت پزشکی قطع انگشت پا را به این صورت بیان کنیم:

مرحله اول: تایید بیماری قطع انگشت پا توسط پزشک اولیه

مرحله دوم: تایید بیماری قطع انگشت پا توسط شورای پزشکی بیمارستان

مرحله سوم: تایید بیماری قطع انگشت پا توسط شورای پزشکی وظیفه عمومی

توجه داشته باشید که به همراه داشتن اصل شناسنامه عکس دار و یا کارت ملی جهت شرکت در شورای پزشکی الزامی است و حتماً شناسنامه یا کارت ملی را به همراه داشته باشید.

طبق قوانین نظام وظیفه مشمولانی که در سیر رسیدگی پزشکی قرار دارند مجاز به انصراف از درخواست پزشکی نیستند و رأی شورای پزشکی در خصوص آنان ملاک عمل می باشد.

اظهار نظر در مورد معافیت پزشکی مشمولین توسط سه نفر پزشک نیروهای مسلح در هر شهرستان صورت می‌گیرد و رأی اکثریت این پزشکان معتبر است.

اگر زمانی که برای معاینات تخصصی به مراکز مجهز وزارت بهداشت یا بیمارستان های نیروهای مسلح معرفی می شوید ، ظرف مدت یک ماه به این مراکز مراجعه نکنید، پس از تعیین تکلیف به خدمت اعزام می شوید. پس حتماً سعی کنید با پیگیری مناسب سریعاً اقدام نمایید تا به علت کم کاری فرصت معافیت پزشکی قطع انگشت پا را از دست ندهید.

افراد مشمولی که غیبت ندارند و درخواست پزشکی خود را ثبت می نمایند و در سیر معافیت پزشکی قرار می گیرند، اگر در مدت رسیدگی به درخواست پزشکی عمداً باعث طولانی شدن مراحل رسیدگی شوند، (‌مانند عدم مراجعه به موقع به بیمارستان، عدم حضور در جلسات شورای پزشکی و … ) وارد غیبت می گردند.

پس از بررسی و تأیید کمیسیون پزشکی، در صورتی که معاف دائم شناخته شوید، از کارت معافیت برخوردار می شوید. در صورتی که طی بررسی معافیت پزشکی قطع انگشت پا، سرباز یا معاف از رزم شناخته شوید برگ آماده به خدمت برای شما صادر و ارسال می گردد. تعرفه صدور کارت معافیت پزشکی به صورت زیر است.

مقطع تحصیلیمبلغ
همه مقاطع2000000 ريال

مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی

توجه داشته باشید که برای دریافت معافیت پزشکی باید مدارکی را به همراه داشته باشید. به همراه داشتن این مدارک برای دریافت معافیت پزشکی قطع انگشت پا الزامیست و در صورتی که هر یک از مدارک آماده نباشد روند گرفتن معافیت با تأخیر مواجه خواهد شد. پس حتماً هنگام اقدام، مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی را چک کنید که موردی از قلم نیافتد و در هنگام ارائه مدارک با مشکل مواجه نشوید.

مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی :

🌟 تکمیل برگ وضعیت مشمولان (برگه شماره1 ).

🌟 تکمیل برگ معاینه اولیه مشمولان توسط پزشک معاین اولیه (برگه شماره2).

🌟 تکمیل برگ واکسیناسیون ( برگه شماره 5).

🌟 اصل و تصویر کارت ملی مشمول.

🌟 اصل و تصویر کلیه صفحات شناسنامه عکسدار مشمول.

🌟 اصل و تصویر آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی فراغت از تحصیل.

🌟 افتتاح حساب عابر بانک سپه و درج شماره حساب در برگ شماره یک (ویژه متقاضیان اعزام، معافیت پزشکی و کفالت).

🌟 یک قطعه عکس رنگی 4×3 تمام رخ زمینه سفید مشمول (علاوه بر عکس های الصاقی به برگه ها).

معافیت قطع انگشت پا

نکته معافیت قطع انگشت پا

💜 مشمولان در حین تحصیل به هیچ عنوان امکان معافیت پزشکی قطع انگشت پا را ندارند.

💜 سابقه غیبت یا فرار از خدمت مانع رسیدگی نمی باشد.

💜 در صورتی که طبق آیین نامه پزشکی، معاف از خدمت شناخته می شوید اما در کمیسیون پزشکی صرفا معافیت از خدمات رزمی برای شما صادر شده است، می توانید از اعتراض به کمیسیون پزشکی استفاده نمایید.

این مقاله را حتما بخوانید: مجازات فرار از خدمت

مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه معافیت از خدمت وظیفه عمومی می باشند.

سخنی از مشاوران آویژه

سازمان وظیفه عمومی در جهت حفظ سلامت مشمولان و سربازان قانون معافیت پزشکی را برای مشمولان و خانواده های آنان ارائه کرده است. معافیت های پزشکی به دلیل شرایط نسبتا آسان و قوانین موجود در آیین نامه پزشکی جزو پر متقاضی ترین انواع معافیت های سربازی شمرده می شوند. اما در همین حال همواره مشمولان زیادی در طی سالیان اخیر موفق به دریافت معافیت پزشکی نشده اند؛ عدم اطلاع از قوانین، سهل انگاری و عدم بررسی شرایط و پرونده پزشکی از جمله دلایل عدم دریافت معافیت پزشکی قطع انگشت پا می باشد.

معافیت پزشکی قطع انگشت پا در 2 حالت معافیت از خدمات رزمی و معافیت دائم به مشمولان تعلق می گیرد. برای بررسی شرایط خود توسط مشاوران متخصص می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره سربازی آویژه در ارتباط باشید.

سوالات متداول

آیا قطع پا معافیت دارد؟

قطع یا عدم وجود (فقدان) یکی از اندام ها در دسته استخوان و اسکلت منجر به معافیت سربازان می شود. در صورتی که قطع عضو صرفا در قسمتی از اندام مثل انگشت ها صورت بگیرد، با توجه به تعداد انگشتان، مدرک تحصیلی و نوع انگشت قطع شده امکان معافیت سربازی هست.

معافیت قطع انگشت پا برای مشمولان در حین تحصیل چگونه است؟

مشمولان در حین تحصیل تا زمان انصراف، اخراج یا فارغ التحصیلی از دانشگاه به هیچ عنوان امکان ثبت درخواست معافیت پزشکی قطع انگشت پا را ندارند.

برای معافیت پزشکی قطع انگشت پا چه مدارکی نیاز است؟

تمام مدارک هویتی اعم از عکس 3 در 4، اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی هوشمند، آخرین مدرک تحصیلی و همچنین فرم های آخرین وضعیت مشمول، واکسیناسیون و سایر مدارک پزشکی

 

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معافیت پزشکی قطع انگشت پا

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید