همه چیز درباره جذب سرباز معلم

سرباز معلم چه شرایطی دارد؟

سرباز معلم همان طور که از نامش پیداست فرد مشمول خدمت سربازی به جای اعزام به خدمت به صورت سرباز معلم خدمت می کند . اینکه هر ساله چه تعداد مشمولی برای سرباز معلم انتخاب میشوند بر عهده آموزش و پرورش و سازمان نیروهای مسلح است . این افراد با علاقه خود به آموزش پرورش مراجعه کرده و درخواست خود را راجع به اینکه می خواهند سربازی خود را در این ادارات بگذرانند مطرح می کنند و پس از اینکه درخواست خود را مطرح کردند باید منتظر بمانند که آموزش و پرورش چه دستوری می دهد و آیا درخواستشان مورد قبول واقع می شود یا خیر ؟

طرح سرباز معلم همواره برای این است که مدرک تحصیلی مشمولان به کار گرفته شود . در صورت داشتن هرگونه سوال در مورد امریه های نظام وظیفه از مرکز مشاوره آویژه کمک بگیرید . پس از اینکه آنها از طرف سازمان نیروهای مسلح و آموزش و پرورش انتخاب شدند باید مراحلی را طی کنند که در ادامه این مقاله به آنها نیز می پردازیم .

در طرح خدمت سربازی  برای مشمولان سرباز معلم ۲۴ ماه دوره خدمت وظیفه در نظر گرفته اند . مشاوره امریه سربازی به شما کمک می کند تا پاسخ سوالات خود را در مورد طرح خدمت سرباز معلمی بدانید ، مثلا برخی مشمولان راجع به اینکه حقوق سرباز معلمی چقدر است ؟ با چه مدرک تحصیلی می توانند سرباز معلم شوند ؟ سوالاتی دارند که می توانند با مرکز مشاوره آویژه در میان بگذارند .

سرباز معلمان همانند مشمولان دیگر لباس رزمی نمی پوشند ، تمرینات سخت زمان خدمت سربازی در پادگان ها را انجام نمی دهند ، ساعت کاری آنان همانند ادارات دولتی است و مشمول می تواند در نزدیک ترین محل به سکونت خود خدمت کند .


بیشتر بخوانید: لیست ارگان ها و سازمان هایی که امریه سربازی می گیرند


شرایط سرباز معلم

شرایط سرباز معلم نیز در طرح خدمت سربازی الزامی است اینکه مشمول غیبت نخورده باشد ، باید عضو بسیج باشد، سوء سابقه و سابقه زندان نداشته باشد و اینکه اگر مشمول یکی از افراد خانواده شهدا و جانباز باشد شانس بیشتری برای سرباز معلمی دارد .

پس از اینکه درخواست خود را به آموزش و پرورش ارائه دادند در صورتی که این اداره شرایط سرباز معلمان مشمول را پذیرفت می تواند مراحل بعدی خدمت خود را انجام دهد . با شرایط سرباز معلمان آشنا شدید شما مشمول عزیز نیز می توانید در صورت داشتن این شرایط به گرفتن امریه سربازی (سرباز معلمی) اقدام کنید . مشمول خوشحال از این است که می تواند بدون پوشیدن لباس انتظامی و پوتین به خدمت برود و هم چنین دارای حقوقی بیشتر از مشمولان دیگر است. همچنین می تواند از آموخته ها و درسهای خود استفاده کرده و در اختیار دانش آموزان قرار دهد و بگوید بیهوده درس نخوانده ام .


بیشتر بخوانید: شرایط امریه وزارت آموزش و پرورش چیست؟


مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره جذب سرباز معلم با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط سرباز معلم چیست؟

قوانین سرباز معلم

قوانین سرباز معلمان نیز همانند مقررات دیگر است که مشمول باید به آن احترام بگذارد ، کسی که به عنوان سرباز معلم در ادارات دولتی مثل مدرسه مشغول خدمت است باید همانند معلمان دیگر، سر وقت به مدرسه بیاید و سر وقت خارج شود . در صورت داشتن هر گونه سوالی در این باره می توانید با مشاورین با تجربه و کاردان مرکز مشاوره آویژه، تماس تلفنی و آنلاین داشته باشید . مشمولانی که برای سرباز معلمی اقدام کردند در صورت پذیرفته شدن چند ماه مانده به سال تحصیلی برای آموزش اعزام میشوند. این آموزش دو نوع است یکی آموزش های نظامی و دیگری آموزش های لازم برای تدریس می باشد.

دریافت سرباز معلم

دریافت سرباز معلمی نیز همانند دیگر موارد سربازی نیاز به داشتن اطلاعات دارد. فرد مشمول پس از اینکه شرایط سرباز معلم را داشت، می تواند امریه سربازی بگیرد و خدمت سربازی را در غالب سرباز معلمی بگذراند .

مشمولی که می خواهد امریه سربازی بگیرد باید از شغل معلمی نیز اطلاع داشته باشد ، همچنین از سلامت جسمی ، روحی و روانی کامل بر خوردار باشد چرا که شغل معلمی شغلی حساس است . برای دریافت سرباز معلم مراحل زیر را باید طی کرد :

  • ۲ تا ۳ ماه قبل از تاریخ اعزام به سربازی برای سرباز معلم شدن اقدام کنید .
  • دفترچه اعزام به خدمت نباید غیبت خورده باشد .
  • انجام مصاحبه حضوری.

مشمول پس از انجام مراحل اداری و مصاحبه حضوری و تحقیقات محلی در صورتی که مورد تایید آموزش و پرورش باشد به عنوان معلم خدمت می کند  .


بیشتر بخوانید: همه چیز در مورد نحوه دریافت امریه سربازی سپاه ۹۹


آشنایی با چگونگی سرباز معلمی

آشنایی با چگونگی سرباز معلمی مهم است؛ چرا که برخی از مشمولان فقط اسم این طرح را شنیده اند و اطلاع کاملی از آن ندارند .  کسی که به عنوان سرباز معلم مشغول تدریس است باید تا پایان سال تحصیلی خدمت کند حتی اگر این خدمت از ۲ سال هم بیشتر شود . آشنایی با چگونگی سرباز معلمی شما را با معایب و مزایای سرباز معلم آشنا می کند .

مزایای سرباز معلمان : نپوشیدن لباس نظامی ، نزدیکی بیشتر به خانواده و محل سکونت ، فرصت مناسب برای ادامه تحصیل و …

معایب سربازان معلم : طولانی شدن زمان خدمت سربازی ، ناتوانی سرباز معلمان در کنترل بچه های شلوغ کلاس و …

بعضی وقت ها هم سرباز معلمان به مناطقی دور از محل سکونت و خانه و خانواده اعزام میشوند و ناچارند که به دور از همه این ها خدمت کنند . مشمول به آموزش و پرورش مراجعه کرده و مدارک خود را در اختیار کارکنان این اداره می گذارند و در صورتی که مشمول را برای سرباز معلمی انتخاب کنند به وی اطلاع می دهند .


بیشتر بخوانید: چه طور امریه وزارت نیرو بگیرم؟


نظام وظیفه

مدت خدمت سرباز معلمان

مدت خدمت سرباز معلمان یکی از بحث های هر مشمولی است که این مدت ۲۴ ماه می باشد . اگر مشمول تمام شرایط سرباز معلمی را داشته باشد از سوی آموزش و پرورش مشخص می شود که خدمت سربازی را در چه منطقه محرومی بگذراند و انجام وظیفه کند . چرا که این طرح همواره برای آن است که دانش آموزان مناطق محروم که با کمی معلم روبرو هستند بتوانند ادامه تحصیل دهند .  هنگامی که برای مصاحبه حضوری تشریف میبرید سعی کنید لباسی بپوشید که مناسب برای محل مدرسه باشد و هیچ گونه استرس و ترسی نداشته و اصول اخلاقی را رعایت کنید .

دوره آموزشی نیز برای سرباز معلمان از اول تیر شروع میشود وتا اول شهریور ادامه دارد ، پس از پایان این دوره آموزشی به سرباز معلمان تدریس میشود تا آنان نیز بدانند به دانش آموزان چگونه تدریس کنند و تا اول مهر آمادگی داشته باشند .

مدارک لازم جهت سرباز معلمی

  1. برگه اعزام به خدمت
  2. اصل مدرک تحصیلی
  3. ۴ عدد عکس رنگی ۳ * ۴
  4. اصل و کپی تمام صفحات شناسنامه
  5. کپی کارت ملی
  6. و غیره

سوالات متداول

آیا اگر دوره سرباز معلمی در وسط سال تمام شود سرباز معلمان می توانند کارت خدمت خود را بگیرند ؟

خیر، تا زمانی که سال تحصیلی تمام نشده است باید خدمت کنند اگر چه ۲ سال او تمام شده باشد و پس از پایان سال کارت خود را میگیرد .

شرایطی که برای جذب سرباز معلمی گذاشته اند را نام ببرید ؟

فرد مشمول غیبت نخورده باشد ، یکی از اعضای بسیج باشد ، سوء سابقه و پیشینه زندان نداشته باشد.

آیا زمان اعزام به خدمت سرباز معلمان به تاخیر میفتد و چرا ؟

بله ، در صورتی که مشمول در زمان دوره خدمت بیمار باشد ، همچنین در صورت فوت یکی از بستگان نزدیک اعزام به خدمت سربازی به تعویق میفتد و …

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه امریه در آموزش و پرورش به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

همه چیز درباره جذب سرباز معلم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره جذب سرباز معلم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1399/11/10

شنبه

1399/11/11

یکشنبه

1399/11/12

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید