همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

کسری خدمت مناطق چگونه است؟

کسری خدمت مناطق چیست؟(میزان کسری خدمت مناطق چقدر است؟)

کسری خدمت مناطق چه مدت  می باشد؟ شرایط و مدارک مورد نیاز کسری خدمت سربازی چیست ؟ اگر بحواهیم تعریف دقیق تری از این مسئله داشته باشیم باید بگوییم کسری خدمت مناطق یعنی کم شدن مدت خدمت وظیفه ای که مشمولین باید آن را بگذرانند . همانطور که می دانید جوانان در کشور ما بعد از اتمام سن ۱۸ سالگی و وارد شدن به سن ۱۹ سالگی مشمول خدمت وظیفه عمومی شده و باید برای اعزام به خدمت اقدام کرده و مراحل رفتن به سربازی را بگذرانند. در واقع مدت خدمت سربازی ۲۱ ماه می باشد که مشمولین می توانند در شرایط های مختلف از ۲ ماه تا ۶ ماه نیز کسری خدمت گرفته و  مدت سربازی خود را کم کنند .
گاهی مشمولان شرایط خاصی دارند که دوره ی طولانی سربازی برایشان سخت میشود. لذا سازمان وظیفه و دیگر سازمان های مربوطه تصمیماتی را برای کاهش دوره سربازی و استفاده از کسری خدمت را برای افراد با شرایط خاص اجتماعی و فردی و… فراهم آورده است. کسری خدمت مربوط به مناطق نیز یکی از این موارد میباشد. سربازانی که دوره ی خدمت خود را در مناطق با شرایط سخت تر میگذرانند، مثلا مناطق بد آب و هوا و یا مناطق مرزی و عملیاتی، نسبت به دیگر سربازانی که در مناطق غیرعملیاتی و با شرایط بهتر خدمت میکنند، دوره ی سربازی کوتاهتری را سپری میکنند.
به طور کلی انواع مختلفی از کسری های مناطق وجود دارد که در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار میگرند.

میزان کسری خدمت مناطق متناسب با نوع کسری در نظر گرفته شده برای مناطق مختلف، متفاوت میباشد.

مقدار این کسری بین ۲ تا سه ماه متفاوت است.
اگر بخواهیم راجع به انواع کسری خدمت صحبت کنیم باید بگوییم مشمولین می توانند در موارد زیادی از کسری خدمت سربازی استفاده کنند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه در این مقاله مشمولین را با انواع کسری های خدمت ، خدمت در مناطق محروم و تمامی مسائل مرتبط با کسری خدمت مناطق آشنا خواهد کرد و راهنمایی ها و اطلاعات لازم در این باره را در اختیار مشمولین خواهد گذاشت . همانطور که می دانید در قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا کسری های خدمت متفاوتی وجود دارد که مشمولین می توانند از  آن ها بهره مند شوند . ما در این جا ع کسری ها مناطق اشاره خواهیم کرد .

کسری خدمت مناطق محروم چگونه است؟

کسری خدمت مناطق محروم برای چه کسانی مطرح است؟ مدت زمان مقرر شده این کسری چقدر است؟ این ها سوالاتی است که در این قسمت سعی میکنیم پاسخ های مناسبی برایشان ارائه دهیم. همانطور که از نام کسری مناطق محروم پیداست، این کسری ها برای افرادی در نظر گرفته شده است که در مناطق محروم و کم برخوردار کشور خدمت میکنند. همانطور که میدانید در زمان تقسیم نیروها ممکن است هر فردی به منطقه ی خاصی اعزام شود. لذا بر اساس اینکه منطقه ی خدمتی مشمول چگونه منطقه ای باشد شرایط فرق میکند؛ درواقع سازمان وظیفه عمومی سعی دارد برای برقراری عدالت بین تمام مشمولان، برای آن دسته افرادی که به این مناطق محروم اعزام میشوند، تسهیلاتی را فراهم آورد. کسری خدمت مناطق محروم نیز در همین راستا مطرح شده است. لازم به ذکر است افرادی که در مناطق با امکانات بهتر خدمت میکنند از این نوع کسری برخوردار نیستند.

همانطور که می دانید در این مناطق شرایط برای سربازان و مشمولین به مراتبط سخت تر از سایر مناطق می باشد . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قانون کسری خدمت مناطق محروم را برای مشمولین قرار داده است . تا شرایط برای همه افراد یکسان باشد . بنابراین اگر مشمولی به این نوع مناطق اعزام شود در نظر داشته باشد که بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا حدود ۲ ماه از خدمت سربازی آن ها کم خواهد شد . همانطور که می دانید مدت زمان خدمت برای مشمولین در حالت عادی ۲۱ ماه می باشد اما با کسری خدمت مناطق محروم و بد آب و هوا ، مشمولین می توانند ۱۹ ماه خدمت کنند .

مشمولین در نظر داشته باشند برای استفاده از کسری خدمت نباید مشمول غیبت غیر موجه داشته باشد. 

 • البته افرادی که از دیگر کسری های خدمت برخوردار هستند نیز میتوانند از این نوع کسری خدمت استفاده کنند و با دیگر کسری هایشان تجمیع نمایند.
 • نکته ی دیگری که وجود دارد این است که مشمولان برای دریافت کسری مربوط به مناطق محروم باید برگه ی عدم غیبت از سربازی را در دست داشته باشند.
 • چنانچه مشمولان دارای غیبت باشند و بتوانند غیبت خود را توجیه کنند نیز از این نوع کسری بهره مند خواهند شد.
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست مناطق محروم خدمت سربازی چه مناطقی را شامل میشود؟ ( لیست کامل مناطق محروم، کسری خدمت مناطق محروم، خدمت در مناطق محروم)

لیست مناطق محروم سربازی شامل تمام مناطقی است که سربازان اعزام شده به آن مناطق میتوانند کسری خدمت بگیرند. بسیاری از مناطق مرزی کشور و شهر های کمتر توسعه یافته در این لیست قرار دارند که خدمت در آنجا منجر به کاهش دوره خدمت سربازان میشوند. لازم به ذکر است که این لیست هر ساله متفاوت از سال های قبل است و به همین دلیل نمیتوان لیست مشخصی را عنوان کرد.

کسری خدمت مناطق چه شرایطی دارد؟

کسری خدمت مناطق عملیاتی چیست؟

کسری خدمت مناطق عملیاتی یکی دیگر از انواع کسری های خدمت مربوط به مناطق میباشد که برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی مستقر در این مناطق در نظر گرفته شده است. برخی از مناطق کشور از اهمیت امنیتی بالایی برخوردار هستند مثل مناطق مرزی که همواره باید مورد محافظت شدید قرار گیرد. بنابراین افرادی که در این مناطق خدمت میکنند با سختی ها و ناملایمات بیشتری نسبت به دیگر افراد در مناطق معمول شهری، مواجه هستند. لذا سازمان وظیفه عمومی با در نظر گرفتن وضعیت سخت این افراد و برای رعایت عدالت اجتماعی بین همه ی سربازان، امکان استفاده از کسری خدمت مناطق عملیاتی را برای این افراد در نظر گرفته است. چنانچه شما نیز در یکی از مناطق عملیاتی کشور مشغول به خدمت هستید باید گفت از این کسری برخوردار خواهید بود و با ثبت درخواست خود در سازمان وظیفه میتوانید بین دو تا سه ماه کسری دریافت کنید.

بر اساس صحبت های آقای حیدر بابا احمدی معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفان درباره محاسبه کسری خدمت برای فرزندان کارکنان دولتی در مناطق عملیاتی و امتیتی درگیر اینگونه گفته می شود که برای برخورداری از کسری خدمت یا معافیتفرزندان خود باید به سازمان یا اداره متبوع مراجعه کرده و تشکیل پرونده بدهند تا بتوانند از کسری خدمت مناطق عملیاتی بهره مند شوند.

لیست مناطق عملیاتی کدام مناطق را شامل میشود؟

مناطق عملیاتی شامل بخش هایی از کشور میشود که در دوران جنگ و بعد از آن برای جلوگیری از نفوذ بیگانگان و حفظ تمامیت ارضی کشور اهمیت دارد. برخی از این مناطق در استان های مرزی و مهم کشور قرار دارد که به شرح زیر است:

 • شهرهای پیرانشهر، اشنویه، سردشت در استان آذربایجان غربی
 • مناطق بانه، مریوان و سرآباد در استان کردستان در غرب کشور
 • مناطق سرپل ذهاب، باینگان، ازگله، تازه آباد، اورامانات، پاوه، نوسود و… در استان کرمانشاه
 • استان ایلام در مناطق ایوان، ایلام، صالح آباد، مهران، دهلران و موسیان از جمله مناطق عملیاتی به حساب میاید.
 • مناطق اندیمشک، شوش، دزفول، هفت تپه، خرمشهر، آبادان، اهواز، حمیدیه، هویزه، شادگان، اروند کنار، سوسنگرد، بندر امام خمینی، ماهشهر، بستان، هندیجان و… از جمله مناطق عملیاتی استان خوزستان میباشد.
 • در استان بوشهر نیز مناطقی همچون بندر دیلم، بندر گناوه، بندر بوشهر و جزیره خارک را شامل میشود.

نظام وظیفه

کسری خدمت مناطق بد آب و هوا چگونه است؟

کسری خدمت منطقه بد آب و هوا نیز از دیگر مواردی است که برای مشمولان نظام وظیفه در نظر گرفته شده است. البته استفاده از این نوع کسری تنها برای گروه خاصی از مشمولان میباشد. بدیهی است فردی که در مناطق با آب و هوای بد خدمت میکند با سختی های بیشتری رو به رو میشود تا افرادی که محل خدمتشان در مناطق با آب و هوای بهتر است. لذا برای یکسان کردن شرایط برای همه ی افراد و برقراری عدالت در قوانین نظام وظیفه کسری خدمت منطقه بد آب و هوا مطرح شده است تا افراد در این مناطق دوره ی سربازی کمتری نسبت به دیگر مشمولان داشته باشند. میدانیم که دوره ی سربازی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که در مناطق با آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

لازم به ذکر است افرادی که از دیگر انواع کسری ها همچون، کسری ایثارگری، کسری نخبگان و… برخوردار هستند نیز میتوانند این کسری ها را با یکدیگر تجمیع کنند و مدت زمان بیشتری از خدمتشان کاسته شود. همچنین افرادی که به عنوان سرباز امریه در ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی مشغول به خدمت هستند، اجازه ی استفاده از این نوع کسری و حتی انواع دیگر کسری های خدمت را ندارند . موظف به گذراندن ۲۴ ماه خدمت هستند.

لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت کجاست؟

مناطق بد آب و هوای کشور شامل مناطقی است که آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد دارند و تحمل این آب و هوا برای سربازان غیر بومی سخت است. اما اینگونه نیست که سازمان وظیفه هر ساله لیستی را تحت عنوان مناطق بد آب و هوا منتشر کند بلکه مناطقی که به عنوان منطقه بد آب و هوا مطرح میشوند، هر ساله تغییرات زیادی دارند و سربازان اعزامی به این مناطق از کسری خدمت برخوردار خواهند بود.

بدیهی است شهر هایی که شرایط زندگی در آنها سخت است جزیی از این لیست هستند. اما نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که سازمان وظیفه لیست ثابتی را به این منظور منتشر نمیکند. ممکن است شهری در سال گذشته به عنوان یکی از موارد مربوط به لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت مطرح شده باشد اما در سال جاری این مورد به عنوان منطقه ی بد آب و هوا مطرح نشود.

برخی شهرهای با آب و هوای گرم مانند برخی شهر های جنوبی و شهر های کویری از جمله مواردی است که مشمولان به واسطه ی خدمت در آن ها میتوانند از کسری خدمت استفاده کنند. مشمولان میتوانند با کسب اطلاعات دقیق درباره ی نحوه ی دریافت این کسری ها درخواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهند.

شرایط کسری خدمت مناطق چگونه است؟

سربازی در مناطق مرزی چگونه است؟

مناطق مرزی از مهم ترین مناطق کشور هستند که حفاظت از آن ها موضوع مهمی است بنابراین سربازانی که در این مناطق به کار گرفته میشوند باید مهارت های لازم را داشته باشند چرا که وظایف مهمتری را بر دوش میکشند. همچنین این سربازان نسبت به افرادی که در شهر ها خدمت میکنند دوره ی سربازی کوتاه تری دارند. یعنی میتوانند از کسری های خدمت مربوط به مناطق مرزی استفاده کنند.

کسری خدمت مناطق مرزی

کسری خدمت مناطق مرزی نیز یکی از عواملی است که مشمولین می توانند از کسری خدمت آن استفاده کرده و به جای ۲۱ ماه خدمت ۱۸ ماه خدمت ضرورت خود را بگذرانند . منظور از کسری خدمت مناطق مرزی آن دسته از مناطقی هستند که در مرزهای کشور مشمولین را به خدمت گرفته و باید در آن مناطق دوره ی خدمت سربازی خود را بگذرانند . سازمان نظام وظیفه عمومی لیستی برای اعلام این مناطق در اخیار عموم قرار نخواهد داد مگر در مناطقی که درگیری ایجاد شد .

کسری خدمت مناطق امنیتی

کسری خدمت مناطق امنیتی مانند کسری خدمت مناطق محروم و بد آب و هوا از انواع کسری های خدمت به شمار می رود . سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا کسری خدمت مناطق را به دو دسته تقسیم کرده است که دسته ی اول آن همانطور که در بالا توضیحات کاملی راجع به آن دادیم راجع به کسری خدمت مناطق محروم می باشد . در این مناطق به دلیل محروم بودن و شرایط نامساعد آب و هوایی به مشمولین کسری خدمت تعلق می گیرد . اما کسری خدمت مناطق امنیتی از نظر سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به مناطقی تعلق می گیرد که امنیتی است .

این مناطق شامل مناطق مرزی و عملیاتی است که مشمولین می توانند در این مناطق از کسری خدمت مناطق امنیتی استفاده کنند . اگر بخواهیم راجع به این مناطق صحبت کنیم باید این نکته را در نظر داشته باشیم که متاسفانه سازمان نظام وظیفه عمومی لیستی مبنی بر ارائه ی اسامی این مناطق در دسترس عموم قرار نمی دهد . یعنی زمانی که مشمولین از منطقه ی خدمت خود اطلاع پیدا کردند با تشخیص سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا اگر آن منطقه جزو مناطق عملیاتی به حساب بیاید مدت خدمت وظیفه ی مشمولین از ۲۱ ماه به ۱۸ ماه کاهش یافته یعنی حدود ۳ ماه کسری خدمت مناطق امنیتی به آن ها تعلق خواهد گرفت .

سوالات متداول

کدام شهرها کسری خدمت دارند؟

کسری خدمت مناطق یکی از کسری هایی است که به بسیاری از شهر ها تعلق میگیرد. شهر هایی که منجر به کسری خدمت مشمولان میشوند باید در یکی از گروه های زیر قرار گیرند:  مناطق محروم و کم برخوردار، مناطق بد آب و هوا، مناطق مرزی و مناطق عملیاتی که در طی سالیان جنگ مورد هجوم دشمن قرار گرفته اند و از نظر امنیتی اهمیت دارند، این شهرها کسری های بین دو تا سه ماه را برای مشمول به همراه دارند.

کسری خدمت مناطق به چه معناست؟

این کسری برای افرادی است که دد مناطق با شرایط سخت همچون مناطق مرزی و بد آب وهوا خدمت میکنند.

کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا چقدر است؟

دوره ی سربازی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که در مناطق با آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

کسری خدمت مناطق عملیاتی چگونه است؟

برای افرادی که در مناطق مرزی و عملیاتی خدمت میکنند مدت ۲ تا سه ماه کسری در نظر گرفته شده است که مدت سربازی از ۲۱ ماه به ۱۹ ماه کاهش میابد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره کسری خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ( کسری خدمت مناطق )

همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۲۲۴ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

نظرات
- 119 نظر:
 1. سلام من نزدیک ۵ ماه در منطقه عملیاتی مرزی خدمت کردم… آیا به من کسری خدمت تعلق می‌گیرد… البته الان در حین خدمتم
  ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 2. سلام خسته نباشید من سال۹۶کارت سبز گرفتم بخام ۱۴۰۰برم خدمت ایا کسری داره؟یا آموزش میرم؟

 3. سلام من در نیروی انتظامی بم استان کرمان خدمت میکنم ایا باتوجه به هوای گرم بم شامل دو ماه کسر ی میشوم

  1. سلام محمد عزیز
   کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا و مرزی و عملیاتی در نظر گرفته شده است که لیست این مراکز در اختیار سازمان وظیفه است.

 4. سلام من الان پایگاه هشتم‌شکاری اصفهان هستم تابستون بسیار گرمی داشت الانم سرماش خیلی افتضاحه کسری داره این پایگاه؟

  1. سلام وقت بخیر
   سربازانی که در پادگان های مرزی و بد آب و هوا خدمت می کنند، از کسری خدمت برخوردار میشوند. لیست این پادگانها در اختیار سازمان وظیفه است.

 5. سلام پدر من از سال ۶۷تا۶۹ در سیستان و بلوچستان تیپ الزهرا خدمت کرده میخواستم ببینم کسری به گک تعلق میگیره؟

  1. سلام
   بله به فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی بوده اند، کسری خدمت تعلق میگیرد.

   1. سلام عزیز
    برای فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و مرزی خدمت کرده اند، کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

 6. سلام من سال۷۱ الی سال ۷۳ در سردشت نقطه صفر مرزی خدمت کردم بعد جنگ ولی هر روز درگیری داشتیم آیا کسری خدمت شامل فرزند من می شود؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

   1. سلام محسن جان
    برای فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و مرزی خدمت کرده اند، کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

 7. سلام من سال۷۱ الی سال ۷۳ در سردشت نقطه صفر مرزی خدمت کردم آیا کسری خدمت شامل فرزند من می شود؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

 8. سلام من ۲۲ ماه سال ۷۱الی ۷۳ آذربایجان غربی سردشت نقطه صفر مرزی خدمت کردم آیا کسر خدمتی شامل فرزند من می شود

  1. سلام
   فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

 9. سلام
  پدر من سال۶۸تا۷۰ لشکر ۸۱زرهی کرمانشاه منطقه سرپل ذهاب خدمت کرده ایا کسری دارد؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که بعد از جنگ در مناطق عملیاتی و مرزی مشغول به خدمت بوده اند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 10. سلام
  پدر من سال ۶۸تا ۷۰ لشکر۸۱زرهی کرمانشاه منطقه سرپل زهاب خدمت کرده ایا کسری دارد؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که بعد از جنگ در مناطق عملیاتی و مرزی مشغول به خدمت بوده اند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 11. سلام پدر من سال ۶۸تا ۷۰لشکر ۸۱زرهی کرمانشاه منطقه سرپل ذهاب خدمت کرد ایا شامل کسری میشود؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که بعد از جنگ در مناطق عملیاتی و مرزی مشغول به خدمت بوده اند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 12. سلام. ببخشید پدرم ۲ سال ده روز منطقه جنگی داره در ایلام از سپاه پاسداران عظام شوده. آیا ماه ۱۲ روز به من میدن اگه برم

  1. سلام
   مشمولان بیماری که بیماری آنها اختلال عملکرد ایجاد کند با رای و نظر شورای پزشکی معافیت میگیرند.

 13. سلام. ببخشید من پدرم دو سال و ۱۰ روز منطقه جنگی بودن در ایلام ناحیه مقاومت بسیج ولی سرباز بودن خودشون. الان ماه ۱۲ روز به من تعلق میگیره آیا
  ممون از سایت خوبتون

 14. سلام‌پن‌از.سال‌۶۷.تا‌اخر‌فروردین‌۹۹‌در‌‌پادگان‌دزفول‌بیمارستان‌۵۷۸‌خدمت‌کردهم‌‌علاوه‌بران‌اماه‌در‌منطقه‌عملیاتی‌نصر‌۷‌بودم‌وده‌ماه‌‌در‌شهر‌سنقر‌‌زرح‌گذرانده‌ام‌در‌مجموع‌چند‌ماه‌فرزند‌من‌کسر‌خدمت‌شامل‌وی‌می‌شود.‌پن‌۲۶‌خدمت‌کردم‌که‌شش‌ماه‌اموزشی‌درتهران‌وبقیه‌در.دزفول‌بوده.است

  1. سلام
   افرادی که بعد از قطعنامه در مناطق عملیاتی مشغول به خدمت بوده اند تا ۸۰ درصد سابقه حضورشان در این مناطق به عنوان سوابق ایثارگری محاسبه خواهد شد.

    1. سلام وقت بخیر
     خیر این نوع ککسری خدمت مربوط به سربازانی است که در مناطق بد آب و هوا، مرزی و عملیاتی و… خدمت میکنند.

 15. سلام من از مشهدم امریه خاتم گرفتم برای،زاهدان یا احتمالا چابهار…چند ماه کسری میدن بهم؟

  1. سلام
   مدت زمان خدمت امریه معمولا ۲۴ ماه است و اخذ کسری به قوانین و مقررات سازمان مربوطه بستگی دارد.

   1. سلام من توی بسیج عضو بودم فرمانده گردان بیت المقدس هستم و جانشین پایگاه هستم الان ۱۸روز مونده خدمت تمام بشه به من کسری نرسیده

 16. سلام علیکم من از مشهدم امریه قرارگاه خاتم گرفتم برای چابهار یا احتمالا زاهدان…چقد کسری میدن بهم؟

  1. سلام
   مدت زمان خدمت امریه معمولا ۲۴ ماه است و اخذ کسری به قوانین و مقررات سازمان مربوطه بستگی دارد.

 17. سلام،من در استان هرمزگان شهر پارسیان در حال خدمت هستم،١١ماه کسری خدمت دارم ،الانم نزدیک پنج ماه گذروندم،اینجا خدمت ١٩ماهه ،میخاستم بیینم این کسری دوماه بهم شامل میشه؟یا باید ١٢ماه خدمت کنم ک شاملم بشه ؟یا بیشتر از ۶ماه کافیه ک دوماه کسری بهم بدن؟ممنون میشن پاسخ بدین

  1. سلام
   شما باید مدت مشخصی را در این منطقه خدمت کنید تا از کسری بهره مند شوید.

   1. سلام من از مشهدم امریه خاتم گرفتم برای،زاهدان یا احتمالا چابهار…چند ماه کسری میدن بهم؟

    1. سلام
     مدت زمان خدمت امریه معمولا ۲۴ ماه است و اخذ کسری به قوانین و مقررات سازمان مربوطه بستگی دارد.

    2. سلام پدرم دوره سربازیشو تو سردشت تموم کرده در سال ۷۲ اما اون موقع کارت پایان خدمت نگرفته الانم یه نامه مکتوب داره ک درخواست پایان خدمت شده توش میخاستم ببینم کسری شاملم میشع

     1. سلام
      بله فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

     2. سلام برادر من در نقطه صفر مرزی در سیستان و بلوچستان در زاهدان خدمت میکنه چند ماه کسری میخوره؟

 18. سلام من دربم کرمان قرارگاه تاکتیکی ابوذرخدمت کردم ۲۷ماه سال ۷۴همش تو کمین برجکا خدمت کردم دوشیکا چی بودم ایآ کسری خدمت شامل حال پسرم میشود که درحال خدمت درمرزبانی سراوان است

  1. سلام
   کسری خدمت بعد از قطعنامه برای مناطق عملیاتی و امنیتی در نظر گرفته شده است.

 19. سلام پروژه های کسر ویا جایگزین خدمت حسابداری سپاه و سایر ن.م((از لحاظ کم و کیف))چگونه است؟

  1. سلام
   این پروژه ها حیطه های گسترده ای را شامل میشوند و هر چه پروژه سخت تر باشد کسری خدمت نیز بیشتر است.

 20. سلام ببخشید پدر من از تاریخ ۶۶/۱۱/۲۶ تا ۶۸/۱۱/۲۶ در اندیمشک خدمت کرده میخواشتم ببینم اون بخشی از خدمتش که بعد از قطعنامه در اون منطقه بوده شامل منطقه عملیاتی هشت و کسری میگیره سا خیر

 21. ببخشید پدر من سال ۶۸ تو ارتش لشگر ۷۷ خراسان خدمت کرده ایا به او کسر خدمت تعلق میگیره

  1. سلام
   بله در صورتیکه در منطقه عملیاتی و جنگی خدمت کرده باشد، کسری خدمت تعلق میگیرد.

 22. ببخشید پدر من تو ارتش لشگر ۷۷ خراسان خدمت کرده سال ۶۸ بوده نزدیک های اندیمشک بوده آیا به او کسری تعلق میگیره

  1. سلام
   بله در صورتیکه در منطقه عملیاتی و جنگی خدمت کرده باشد، کسری خدمت تعلق میگیرد.

 23. ببخشید پدر من تو ارتش لشگر ۷۷ خراسان خدمت کرده نزدیک های اندیمشک بوده آیا به او کسری تعلق میگیره

  1. سلام
   بله در صورتیکه در منطقه عملیاتی و جنگی خدمت کرده باشد، کسری خدمت تعلق میگیرد.

 24. با سلام ۲۱ ماه در سال ۶۲تا۶۴ یگان پدافند چابهار خدمت کردم ایا کارت ایثارگری شامل من میشود ؟ یا کسری از خدمت سربازی پسرم ؟ واگر بله .چطوری اقدام کنم . ممنون میشم جوابمو بدید .

  ؟

  /

  1. سلام
   کارت ایثارگری برای افرادی صادر میشود که در زمان جنگ سابقه حضور در جبهه جانبازی یا آزادگی داشته باشند. امکان اخذ کسری برای فرزندان افرادی که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کرده اند، امکان پذیر است.

 25. سلام خسته نباشیدپدرم درسال ۶۹تا۷۱دوماه درجهرم ودوسال درکورانه نیروی انتضامی زاهدان دررسته سربازخدمت کرده می خواستم بدونم آیا کسری خدمت لحاظ میشه ممنون میشم زودترپاسخ بدیدباتشکر

 26. سلام پسرمن چهارسال سابقه بسیج عادی و چهارسال بسیجی فعال را دارد الان سرباز است ایا کسر خدمت به ایشان تعلق می گیرد یاخیر

  1. سلام
   بله مشمولان به ازای هر سال سابقه بسیج فعال از ۴۵ روز کسری برخوردار میشوند.

  1. سلام
   اگر محل خدمت پدر جز مناطق عملیاتی باشد، میتوانید با ارائه سوابق و مدارک از کسری استفاده کنید.

   1. سلام .پدر من ۶۷تا۶۹
    ۱۰ماه کردستان
    ۱۴ماه خوزستان دشت عباس
    خدمت کرده
    کسری شامل من میشه؟

  1. سلام
   لیست مناطق بد آب و هوایی در اختیار پادگان ها قرار دارد که در صورت اعزام شما به این مناطق کسری خدمت برایتان اعمال میشود.

 27. سلام خسته نباشید
  من پدرم سال ۶۷ تا ۶۹ اندیمشک و گیلان غرب خدمت کرده به نظر شما کسری شاملم میشه یا نه؟
  ممنون میشم جداب بدید

  1. سلام
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرشان در سالهای ۵۹ تا ۶۷ در مناطق جنگی خدمت کرده اند. البته خدمت افرادی که بعد از عقد قطعنامه در مناطق جنگی همچون کرمانشاه، کردستان و… بوده اند نیز به عنوان سابقه ایثارگری در نظر گرفته میشود و شما میتوانید از ان برای اخذ کسری استفاده کنید.

 28. سلام ببخشید من بابام از سال ۶۷ تا ۶۹ اندیمشک و گیلان غرب خدمت کرده به نظر شما کسر شاملم میشه
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرشان در سالهای ۵۹ تا ۶۷ در مناطق جنگی خدمت کرده اند. البته خدمت افرادی که بعد از عقد قطعنامه در مناطق جنگی همچون کرمانشاه، کردستان و… بوده اند نیز به عنوان سابقه ایثارگری در نظر گرفته میشود و شما میتوانید از ان برای اخذ کسری استفاده کنید.

 29. سلام
  پدر من ۲۴ ماه ،از سال ۷۱ تا ۷۳ در نیروی ارتش شهر سنندج خدمت کرده و ۴ ماه هم به اطراف شهر مریوان برای عملیات رفتن .
  آیا میتونم در خدمت سربازی کسری بگیرم؟

  1. سلام
   کسری خدمت برای آن دسته از افرادی است که فرزند ایثارگران و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس باشند و سابقه خدمت پدر یا مادر به حد نصاب برسد.

 30. سلام
  من پدرم ٨سال جنگ در شرکت ملی حفاری اهواز کار کردند.آیا معافیت به من تعلق میگیرد؟

  1. سلام
   معافیت اسثارگری برای فرزندان رزمندگان با سابقه ۳۰ ماه رزمندگی، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان وجود دارد.

  1. سلام
   کسری خدمت مناطق با توجه به وضعیت آب وهوایی و همچنین فاصله محل خدمت تا محل زندگی سربازان و عملیاتی بودن منطقه تا سه ماه میباشد.

  1. سلام
   کسری خدمت برای مناطق بدآب و هوا، مناطق مرزی و عملیاتی در نظر گرفته شده است که دو، سه ماه میباشد. باید دید این پادگان جز مناطق عملیاتی و… است یا خیر.

  1. سلام
   کسری خدمت برای مناطق بدآب و هوا، مناطق مرزی و عملیاتی در نظر گرفته شده است که دو، سه ماه میباشد. باید دید این پادگان جز مناطق عملیاتی و… است یا خیر.

  2. سلام پدر من ۲۱ ماه در پیرانشهر پادگان پسوه تو ارتش خدمت کرده کسری به من تعلق میگیره؟

   1. سلام محمدرضا جان
    برای فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و مرزی خدمت کرده اند، کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

  1. سلام. وقت بخیر
   مدت زمان خدمت تحت تاثیر شرایط مختلفی همچون فاصله محل خدمت تا محل زندگی، شرایط آب و هوایی منطقه خدمت و… بستگی دارد. اما به طور معمول کسری خدمت به مناطق مرزی و دورافتاده تعلق میگیرد.

  2. سلام پدر من ۲۴ ماه در اهواز خدمت کرده در سال ۶۷ تا ۶۹ ک ب خط مقدم شلمچه اعزام میشدند ایا کسری تعلق میگیره؟

 31. سلام ببخشیدمیخواستم بدونم توخدمت درمرزبانی امکان داره اشرارحمله کنن؟واینکه دقیقاشرایط اونجاچه جوریه وچندنفرهستن؟

 32. سلام من ۷ سال سابقه بسیج دارم .متاهلم ..اگه شش ماه کسری بسیج تایید بشه من سه روزپیش خدمتم تموم میشد ولی چون خیلی پیگیر بودمو رفتمو امدم.مسئول لج کردن و میگن امضا نمیکنم .بنظرتون من حالا چیکا کنم کجا برم زندگیم روهواس اینده م همه 😭😭😢

 33. سلام ببخشید سوالی دارم
  پادگان دو کوهه در خوزستان در چه منطقه ای {از نظر اب و هوا }قرار داره و ایا دو کوهه از مناطق عملیاتی مناطق محروم و بد‌آب‌وهوا به حساب میاد
  من دست رسی ندارم به خوزستان لطفا جواب بدین ممنون می شم

  1. سلام وقت شما بخیر

   بله در خدمتتون هستیم

   لطفا جهت کسب راهنمایی بیشتر از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سراسر ایران تماس حاصل فرمایید.

   1. سلام ببخشیدمیخواستم بدونم توخدمت درمرزبانی امکان داره اشرارحمله کنن؟واینکه دقیقاشرایط اونجاچه جوریه وچندنفرهستن؟

    1. سلام دوست عزیز این سوال خیلی بستگی داره به منطقه ای که شما اعزام شده اید. ولی در کل بدی آب و هوا بشتر ایجاد زحمت میکند

    2. سلام و وقت بخیر
     ببخشید من پدرم سال۶۷ تا ۷۰ به مدت ۲۷ ماه در مهران استان ایلام خدمت کرده اند آیا کسری بعد از قطعنامه به من تعلق میگیرد؟ باسپاس فراوان

     1. سلام وقت بخیر
      بله به فرزندان افرادی که در مناطق مرزی و عملیاتی خدمت کرده اند کسری خدمت تعلق میگیرد.

 34. با سلام
  آموزشی پدافند سمنان بودم و تقسیم افتادم خنداب روستای دهنو میخواستم بدونم اینجا کسری خدمت داره یا نه؟

  1. سلام ایا ۲۴ ماه خدمت در تیپ ۴۵ تکاور در منطقه جنگی و عملیاتی در سال ۶۸ تا ۷۰ کسری دارد در اهواز

    1. سلام پدر من سال ۶۷تا۶۹در سیستان و بلوچستان تیپ الزهرا خدمت کرده میوخولستم ببینم کسری تعلق میگیره به من؟

     1. سلام
      بله به فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی بوده اند، کسری خدمت تعلق میگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1399/8/6

چهارشنبه

1399/8/7

پنجشنبه

1399/8/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید