همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

کسری خدمت مناطق چگونه است؟

کسری خدمت مناطق چیست؟(میزان کسری خدمت مناطق چقدر است؟)

کسری خدمت مناطق چه مدت  می باشد؟ شرایط و مدارک مورد نیاز کسری خدمت سربازی چیست ؟ اگر بحواهیم تعریف دقیق تری از این مسئله داشته باشیم باید بگوییم کسری خدمت مناطق یعنی کم شدن مدت خدمت وظیفه ای که مشمولین باید آن را بگذرانند . همانطور که می دانید جوانان در کشور ما بعد از اتمام سن ۱۸ سالگی و وارد شدن به سن ۱۹ سالگی مشمول خدمت وظیفه عمومی شده و باید برای اعزام به خدمت اقدام کرده و مراحل رفتن به سربازی را بگذرانند. در واقع مدت خدمت سربازی ۲۱ ماه می باشد که مشمولین می توانند در شرایط های مختلف از ۲ ماه تا ۶ ماه نیز کسری خدمت گرفته و  مدت سربازی خود را کم کنند .
گاهی مشمولان شرایط خاصی دارند که دوره ی طولانی سربازی برایشان سخت میشود. لذا سازمان وظیفه و دیگر سازمان های مربوطه تصمیماتی را برای کاهش دوره سربازی و استفاده از کسری خدمت را برای افراد با شرایط خاص اجتماعی و فردی و… فراهم آورده است. کسری خدمت مربوط به مناطق نیز یکی از این موارد میباشد. سربازانی که دوره ی خدمت خود را در مناطق با شرایط سخت تر میگذرانند، مثلا مناطق بد آب و هوا و یا مناطق مرزی و عملیاتی، نسبت به دیگر سربازانی که در مناطق غیرعملیاتی و با شرایط بهتر خدمت میکنند، دوره ی سربازی کوتاهتری را سپری میکنند.
به طور کلی انواع مختلفی از کسری های مناطق وجود دارد که در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار میگرند.

میزان کسری خدمت مناطق متناسب با نوع کسری در نظر گرفته شده برای مناطق مختلف، متفاوت میباشد.

مقدار این کسری بین ۲ تا سه ماه متفاوت است.
اگر بخواهیم راجع به انواع کسری خدمت صحبت کنیم باید بگوییم مشمولین می توانند در موارد زیادی از کسری خدمت سربازی استفاده کنند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه در این مقاله مشمولین را با انواع کسری های خدمت ، خدمت در مناطق محروم و تمامی مسائل مرتبط با کسری خدمت مناطق آشنا خواهد کرد و راهنمایی ها و اطلاعات لازم در این باره را در اختیار مشمولین خواهد گذاشت . همانطور که می دانید در قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا کسری های خدمت متفاوتی وجود دارد که مشمولین می توانند از  آن ها بهره مند شوند . ما در این جا ع کسری ها مناطق اشاره خواهیم کرد .

کسری خدمت مناطق محروم چگونه است؟

کسری خدمت مناطق محروم برای چه کسانی مطرح است؟ مدت زمان مقرر شده این کسری چقدر است؟ این ها سوالاتی است که در این قسمت سعی میکنیم پاسخ های مناسبی برایشان ارائه دهیم. همانطور که از نام کسری مناطق محروم پیداست، این کسری ها برای افرادی در نظر گرفته شده است که در مناطق محروم و کم برخوردار کشور خدمت میکنند. همانطور که میدانید در زمان تقسیم نیروها ممکن است هر فردی به منطقه ی خاصی اعزام شود. لذا بر اساس اینکه منطقه ی خدمتی مشمول چگونه منطقه ای باشد شرایط فرق میکند؛ درواقع سازمان وظیفه عمومی سعی دارد برای برقراری عدالت بین تمام مشمولان، برای آن دسته افرادی که به این مناطق محروم اعزام میشوند، تسهیلاتی را فراهم آورد. کسری خدمت مناطق محروم نیز در همین راستا مطرح شده است. لازم به ذکر است افرادی که در مناطق با امکانات بهتر خدمت میکنند از این نوع کسری برخوردار نیستند.

همانطور که می دانید در این مناطق شرایط برای سربازان و مشمولین به مراتبط سخت تر از سایر مناطق می باشد . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قانون کسری خدمت مناطق محروم را برای مشمولین قرار داده است . تا شرایط برای همه افراد یکسان باشد . بنابراین اگر مشمولی به این نوع مناطق اعزام شود در نظر داشته باشد که بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا حدود ۲ ماه از خدمت سربازی آن ها کم خواهد شد . همانطور که می دانید مدت زمان خدمت برای مشمولین در حالت عادی ۲۱ ماه می باشد اما با کسری خدمت مناطق محروم و بد آب و هوا ، مشمولین می توانند ۱۹ ماه خدمت کنند .

مشمولین در نظر داشته باشند برای استفاده از کسری خدمت نباید مشمول غیبت غیر موجه داشته باشد. 

 • البته افرادی که از دیگر کسری های خدمت برخوردار هستند نیز میتوانند از این نوع کسری خدمت استفاده کنند و با دیگر کسری هایشان تجمیع نمایند.
 • نکته ی دیگری که وجود دارد این است که مشمولان برای دریافت کسری مربوط به مناطق محروم باید برگه ی عدم غیبت از سربازی را در دست داشته باشند.
 • چنانچه مشمولان دارای غیبت باشند و بتوانند غیبت خود را توجیه کنند نیز از این نوع کسری بهره مند خواهند شد.
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست مناطق محروم خدمت سربازی چه مناطقی را شامل میشود؟ ( لیست کامل مناطق محروم، کسری خدمت مناطق محروم، خدمت در مناطق محروم)

لیست مناطق محروم سربازی شامل تمام مناطقی است که سربازان اعزام شده به آن مناطق میتوانند کسری خدمت بگیرند. بسیاری از مناطق مرزی کشور و شهر های کمتر توسعه یافته در این لیست قرار دارند که خدمت در آنجا منجر به کاهش دوره خدمت سربازان میشوند. لازم به ذکر است که این لیست هر ساله متفاوت از سال های قبل است و به همین دلیل نمیتوان لیست مشخصی را عنوان کرد.

کسری خدمت مناطق چه شرایطی دارد؟

کسری خدمت مناطق عملیاتی چیست؟

کسری خدمت مناطق عملیاتی یکی دیگر از انواع کسری های خدمت مربوط به مناطق میباشد که برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی مستقر در این مناطق در نظر گرفته شده است. برخی از مناطق کشور از اهمیت امنیتی بالایی برخوردار هستند مثل مناطق مرزی که همواره باید مورد محافظت شدید قرار گیرد. بنابراین افرادی که در این مناطق خدمت میکنند با سختی ها و ناملایمات بیشتری نسبت به دیگر افراد در مناطق معمول شهری، مواجه هستند. لذا سازمان وظیفه عمومی با در نظر گرفتن وضعیت سخت این افراد و برای رعایت عدالت اجتماعی بین همه ی سربازان، امکان استفاده از کسری خدمت مناطق عملیاتی را برای این افراد در نظر گرفته است. چنانچه شما نیز در یکی از مناطق عملیاتی کشور مشغول به خدمت هستید باید گفت از این کسری برخوردار خواهید بود و با ثبت درخواست خود در سازمان وظیفه میتوانید بین دو تا سه ماه کسری دریافت کنید.

بر اساس صحبت های آقای حیدر بابا احمدی معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفان درباره محاسبه کسری خدمت برای فرزندان کارکنان دولتی در مناطق عملیاتی و امتیتی درگیر اینگونه گفته می شود که برای برخورداری از کسری خدمت یا معافیتفرزندان خود باید به سازمان یا اداره متبوع مراجعه کرده و تشکیل پرونده بدهند تا بتوانند از کسری خدمت مناطق عملیاتی بهره مند شوند.

لیست مناطق عملیاتی کدام مناطق را شامل میشود؟

مناطق عملیاتی شامل بخش هایی از کشور میشود که در دوران جنگ و بعد از آن برای جلوگیری از نفوذ بیگانگان و حفظ تمامیت ارضی کشور اهمیت دارد. برخی از این مناطق در استان های مرزی و مهم کشور قرار دارد که به شرح زیر است:

 • شهرهای پیرانشهر، اشنویه، سردشت در استان آذربایجان غربی
 • مناطق بانه، مریوان و سرآباد در استان کردستان در غرب کشور
 • مناطق سرپل ذهاب، باینگان، ازگله، تازه آباد، اورامانات، پاوه، نوسود و… در استان کرمانشاه
 • استان ایلام در مناطق ایوان، ایلام، صالح آباد، مهران، دهلران و موسیان از جمله مناطق عملیاتی به حساب میاید.
 • مناطق اندیمشک، شوش، دزفول، هفت تپه، خرمشهر، آبادان، اهواز، حمیدیه، هویزه، شادگان، اروند کنار، سوسنگرد، بندر امام خمینی، ماهشهر، بستان، هندیجان و… از جمله مناطق عملیاتی استان خوزستان میباشد.
 • در استان بوشهر نیز مناطقی همچون بندر دیلم، بندر گناوه، بندر بوشهر و جزیره خارک را شامل میشود.

کسری خدمت مناطق بد آب و هوا چگونه است؟

کسری خدمت منطقه بد آب و هوا نیز از دیگر مواردی است که برای مشمولان نظام وظیفه در نظر گرفته شده است. البته استفاده از این نوع کسری تنها برای گروه خاصی از مشمولان میباشد. بدیهی است فردی که در مناطق با آب و هوای بد خدمت میکند با سختی های بیشتری رو به رو میشود تا افرادی که محل خدمتشان در مناطق با آب و هوای بهتر است. لذا برای یکسان کردن شرایط برای همه ی افراد و برقراری عدالت در قوانین نظام وظیفه کسری خدمت منطقه بد آب و هوا مطرح شده است تا افراد در این مناطق دوره ی سربازی کمتری نسبت به دیگر مشمولان داشته باشند. میدانیم که دوره ی سربازی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که در مناطق با آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

لازم به ذکر است افرادی که از دیگر انواع کسری ها همچون، کسری ایثارگری، کسری نخبگان و… برخوردار هستند نیز میتوانند این کسری ها را با یکدیگر تجمیع کنند و مدت زمان بیشتری از خدمتشان کاسته شود. همچنین افرادی که به عنوان سرباز امریه در ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی مشغول به خدمت هستند، اجازه ی استفاده از این نوع کسری و حتی انواع دیگر کسری های خدمت را ندارند . موظف به گذراندن ۲۴ ماه خدمت هستند.

لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت کجاست؟

مناطق بد آب و هوای کشور شامل مناطقی است که آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد دارند و تحمل این آب و هوا برای سربازان غیر بومی سخت است. اما اینگونه نیست که سازمان وظیفه هر ساله لیستی را تحت عنوان مناطق بد آب و هوا منتشر کند بلکه مناطقی که به عنوان منطقه بد آب و هوا مطرح میشوند، هر ساله تغییرات زیادی دارند و سربازان اعزامی به این مناطق از کسری خدمت برخوردار خواهند بود.

بدیهی است شهر هایی که شرایط زندگی در آنها سخت است جزیی از این لیست هستند. اما نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که سازمان وظیفه لیست ثابتی را به این منظور منتشر نمیکند. ممکن است شهری در سال گذشته به عنوان یکی از موارد مربوط به لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت مطرح شده باشد اما در سال جاری این مورد به عنوان منطقه ی بد آب و هوا مطرح نشود.

برخی شهرهای با آب و هوای گرم مانند برخی شهر های جنوبی و شهر های کویری از جمله مواردی است که مشمولان به واسطه ی خدمت در آن ها میتوانند از کسری خدمت استفاده کنند. مشمولان میتوانند با کسب اطلاعات دقیق درباره ی نحوه ی دریافت این کسری ها درخواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهند.

شرایط کسری خدمت مناطق چگونه است؟

سربازی در مناطق مرزی چگونه است؟

مناطق مرزی از مهم ترین مناطق کشور هستند که حفاظت از آن ها موضوع مهمی است بنابراین سربازانی که در این مناطق به کار گرفته میشوند باید مهارت های لازم را داشته باشند چرا که وظایف مهمتری را بر دوش میکشند. همچنین این سربازان نسبت به افرادی که در شهر ها خدمت میکنند دوره ی سربازی کوتاه تری دارند. یعنی میتوانند از کسری های خدمت مربوط به مناطق مرزی استفاده کنند.

کسری خدمت مناطق مرزی

کسری خدمت مناطق مرزی نیز یکی از عواملی است که مشمولین می توانند از کسری خدمت آن استفاده کرده و به جای ۲۱ ماه خدمت ۱۸ ماه خدمت ضرورت خود را بگذرانند . منظور از کسری خدمت مناطق مرزی آن دسته از مناطقی هستند که در مرزهای کشور مشمولین را به خدمت گرفته و باید در آن مناطق دوره ی خدمت سربازی خود را بگذرانند . سازمان نظام وظیفه عمومی لیستی برای اعلام این مناطق در اخیار عموم قرار نخواهد داد مگر در مناطقی که درگیری ایجاد شد .

کسری خدمت مناطق امنیتی

کسری خدمت مناطق امنیتی مانند کسری خدمت مناطق محروم و بد آب و هوا از انواع کسری های خدمت به شمار می رود . سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا کسری خدمت مناطق را به دو دسته تقسیم کرده است که دسته ی اول آن همانطور که در بالا توضیحات کاملی راجع به آن دادیم راجع به کسری خدمت مناطق محروم می باشد . در این مناطق به دلیل محروم بودن و شرایط نامساعد آب و هوایی به مشمولین کسری خدمت تعلق می گیرد . اما کسری خدمت مناطق امنیتی از نظر سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به مناطقی تعلق می گیرد که امنیتی است .

این مناطق شامل مناطق مرزی و عملیاتی است که مشمولین می توانند در این مناطق از کسری خدمت مناطق امنیتی استفاده کنند . اگر بخواهیم راجع به این مناطق صحبت کنیم باید این نکته را در نظر داشته باشیم که متاسفانه سازمان نظام وظیفه عمومی لیستی مبنی بر ارائه ی اسامی این مناطق در دسترس عموم قرار نمی دهد . یعنی زمانی که مشمولین از منطقه ی خدمت خود اطلاع پیدا کردند با تشخیص سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا اگر آن منطقه جزو مناطق عملیاتی به حساب بیاید مدت خدمت وظیفه ی مشمولین از ۲۱ ماه به ۱۸ ماه کاهش یافته یعنی حدود ۳ ماه کسری خدمت مناطق امنیتی به آن ها تعلق خواهد گرفت .

سوالات متداول

کدام شهرها کسری خدمت دارند؟

کسری خدمت مناطق یکی از کسری هایی است که به بسیاری از شهر ها تعلق میگیرد. شهر هایی که منجر به کسری خدمت مشمولان میشوند باید در یکی از گروه های زیر قرار گیرند:  مناطق محروم و کم برخوردار، مناطق بد آب و هوا، مناطق مرزی و مناطق عملیاتی که در طی سالیان جنگ مورد هجوم دشمن قرار گرفته اند و از نظر امنیتی اهمیت دارند، این شهرها کسری های بین دو تا سه ماه را برای مشمول به همراه دارند.

کسری خدمت مناطق به چه معناست؟

این کسری برای افرادی است که دد مناطق با شرایط سخت همچون مناطق مرزی و بد آب وهوا خدمت میکنند.

کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا چقدر است؟

دوره ی سربازی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که در مناطق با آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

کسری خدمت مناطق عملیاتی چگونه است؟

برای افرادی که در مناطق مرزی و عملیاتی خدمت میکنند مدت ۲ تا سه ماه کسری در نظر گرفته شده است که مدت سربازی از ۲۱ ماه به ۱۹ ماه کاهش میابد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره کسری خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ( کسری خدمت مناطق )

همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 930 نظر:
 1. سلام پدر من در سال های ۶۷ تا ۶۹ به مدت بیست و هفت ماه در منطقه مرزی سرپل ذهاب خدمت کرده و کارت ایثارگری نیز دارد ایا کسری تعلق میگیرد

  1. سلام وقت بخیر
   ایشان در دوره ی احتیاط خدمت کرده اند و برای اطلاعات بیشتر در زمینه ی کسری خدمت ایثارگری با کارشناسان ما تماس بگیرید

 2. سلام پدر من از سال۱۳۷۰تا۱۳۷۲یعنی ۲۴ماه خدمت کرده در اون زمان تو اهواز منتطقه ایا برا خدمت من کسری از پدرم تعلق میگیره

 3. سلام من از سال ۷۴ تا۷۵درسومار ایوان غرب وگیلانغرب سربازبودم درتیپ ۳۵ ایابه فرزندمن کثری شامل حالش می‌شود

 4. سلام. شوهر من سال ۶۳ در مریوان یکسال خدمت کرده آیا در خدمت سربازی پسرم براش کسری شامل میشه؟

 5. سلام.من از سال ۱۳۶۶لغایت۱۳۷۲به مدت ۶سال در نیک شهر سیستان و بلوچستان در ژاندارمری خدمت کردم چقدر به پسرم کسری خدمت می خوره.سپاسگزارم

 6. سلام ، وقت بخیر ، پدرم از سال ۶۰ تا سال ۶۲ در پایگاه پنجم شکاری امیدیه خدمت کرده آیا کسری خدمت به من تعلق میگیره ؟ باتشکر

 7. سلام خسته نباشید من در سنندج در حال ختدمتم و می‌خوام بدونم سنندج چند ماه خدمت است و آیا به هر ماهی که در آنجا خدمت میکنم کسری بخاطر منطقه تعلق میگیرد در حال حاضر

 8. سلام
  کسی که استان فارسی هست اما سرباز ارتش در زاهدانه چند ماه از سربازیش کم میشه !؟؟خود زاهدان خدمت می‌کنه.

 9. باسلام.پدرمن ازتاریخ۱۳۶۸.۱۲.۱۸تا۱۳۷۰.۱۲.۱۸در کرمانشاه گیلان غرب خدمت کرده نیرو زمینی ارتش ایا کسری خدمت دارد.

 10. سلام. پدر بنده از سال ۷۱ تا ۷۳ در منطقه گیلانقرب تیپ ۳۵ تکاوری خدمت کرده، الان به ما کسری تعلق میگیره؟

 11. سلام پدر بنده ۲۴ ماه خدمت سربازیشو سال ۶۳ تا ۶۵ تو آبادان ژاندارمری بوده
  حالا برای کسر خدمت رفتیم ۱۲ماهش رو داوطلبانه حساب کردن
  مگر قانون “سه چهارم سربازی جبهه داوطلبانه” نیست؟

 12. سلام پدر بنده از سال ۷۲ تا ۷۴ پایگاه ششم شکاری ارتش بوشهر خدمت کرده ایا برای من کسری تعلق میگیرد؟

 13. سلام . پدرمون در اومد تو بمباران و منطقه منتی هم نداریم به سر کسی . ولی باید ۹۰ هزار تومن پول بدیم به مشاور که اصلا معنی جنگ رو نمیدونه که به ما بگه اون جایی که مجروح شدم جزو منطقه جنگی محسوب میشه یا نه با این وضع خراب مردم از کجا باید بیاریم که این آقایون برای خودشون دکون دستگاه درست کردن یه بله یا نه گفتن آیا ۹۰ هزار تومن خرج داره زیر لفظی عروس اینقدر نیست به خدا .

 14. سلام خیلی متاسفم نود درصد سربازانی که در نیروی هوایی و ژاندارمری بندرعباس خدمت سرباز به اتمام رسانده آن ۲۴ماه ایثار گری گرفته اند و بچه ایشان نزدیک به ۱۱ماه کسری خدمت گرفتند و اگر فرزندشان کارگر پیمانی بودند در شرف استخدامی هستند چرا ارتش به مصوبه خودش قبول ندارد ولی منی که ۱۸ماه در جزیره خارک بودم و سه ماه آخر به نیروی دریایی منطقه یکم منتقل شدم با اینکه در بندرعباس بعلت موج انفجار که در خارک داشتم بیست روز در بیمارستان نیروی دریایی بستری شدم و ۴۵روز مرخصی جنگی گرفتم و بعد از مرخصی تسویه حساب و کارت پایان خدمت گرفتم و متاسفانه مدارک خدمت من مفقود شده و کسی جوابگو نیست

 15. سلام
  من از سال ۶۹ تا ۷۱ در پادگان دو کوهه اندیمشک خدمت کردم میخواستم ببینم کسری برای پسرم تعلق میگیره؟

  1. سلام وقت بخیر
   بحث کسری خدمت از طریق ایثارگری یک سری شرایط و مدارک لازم دارد.

 16. سلام
  خسته نباشید
  پدر من سال ۷۲تا ۷۴ در نقطه مرزی ایران عراق
  قصر شیرین خدمت کرده است آیا کسری خدمت شامل من میشود؟

 17. با سلام
  از سال ۷۲ تا ۷۴ درپادگان شهید محمد بروجردی سردشت خدمت کرده چه امکاناتی تعلق می‌گیرد

 18. پدر من از سال ۷۴تا۷۶تو کامیاران نیرو اتنظامی خدمت کرده برای ارتش کسری داره

 19. سلام پدر من در سال ۶۷تا ۶۹در منطقه سرپل ذهاب و گیلان غرب خدمت کرده کسری شامل من میشه؟

 20. سلام،پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در تیپ تکاور ۴۵ شوشتر خدمت کرده،آیا کسری تعلق میگیرد به من؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه اگر در مناطق احتیاط بوده اند امکانش میتواند وجود داشته باشد.

 21. سلام خسته نباشید من در قم زندگی میکنم یگانم تیپ ۳۲۱ متحرک هجومی مرند چند ماه کم میکنند

 22. باسلام وخسته نباشی در مورد کسری خدمت که اینجانب در سال ۶۲به خدمت رفتم پدر سال۶۴ خدمت را به اتمام رساندم و۱سال و ۵ماه و۴روز در جبهه حضور داشتم الان هم برای پسرم می خواهم کسری خدمت بگیرم آیا شامل کسری خدمت می شود

  1. سلام وقتتون بخیر باشه امکان کسری خدمت با توجه به در نظر گرفن تمام شرایط میتواند وجود داشته باشد.

 23. سلام‌پدر بنده سال ۶۶ تا ۶۸ قرارگاه جنوب اهوازه بوده
  خواستم بدونم کسری تعلق میگیره یا نه

 24. سلام خسته نباشید پدر من سال ۷۰ تا ۷۲ در سرپل ذهاب خدمت کرده یا کسری تعلق میگیرد

  1. سلام به ازای هر ماه سابقه ی حضور در مناطق عملیاتی پدر، به مدت ۱۲ روز کسری خدمت تعریف شده است

   1. سلام پدر من از سال ۶۰تا۶۲ در پایگاه هوایی نوژه همدان سرباز بوده کسری تعلق میگیره

  2. سلام پدرم سال ۷۰تا۷۲خدمت سربازی بوده که ۱۲ماه توتیپ۹۲زرهی خدمت کرده خواستم بدونم کسری خدمت بهم تعلق میگیره ممنون

 25. سلام من مرکز اموزشی شهدای مهندسین بروجرد افتادم اونجا جزو بد آبو هوا حساب میشه؟ و اینکه اموزش برای سربازاست یا کادر؟هیچ اطلاعاتی از پادگانش منتشر نشده جز ادرسش

 26. سلام من مرکز اموزشی شهدای مهندسین بروجرد افتادم اونجا جزو بد آبو هوا حساب میشه؟ و اینکه اموزش برای سربازاست یا کادر؟

 27. سلام بنده ۲۷ماه در پادگان اموزشی حر خوی خدمت سربازی انجام دادم ایا میتوانم برای پسرم کسری خدمت بیاورم ممنون

 28. سال ۶۳تا۶۵ مدت بیست پنچ ماه خدمت کردم بوشهر ایا کسری شامل فرزندم میشود در حال خدمت میباشد راهنمایی فرمایی

 29. سلام سال شصت سه ابان ماه سربازی رفتم در منطقه جنگی بوشهر بودم تا سال شصت پنج بیست پنج ماه خدمت کزدم کسری شامل پسرم میشود حسین نخعی زاده دیمند لطف کن راهنمایی کنید

 30. سلام، وقتتون بخیر باشه
  پدر بنده سال ۶۳ در بندرعباس خدمت کردن، آیا کسری خدمت به بنده تعلق می‌گیرد؟

 31. سلام من در مناطق مرزی خدمت می کنم که۱۸ماه ۴ماه کسری بسیج دارم میگن به ازای هر ۱۰۰روز کسری بین ۱۰تا ۱۲روز راه دوری کم میشه چنین چیزی هست؟

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به نظر نظام وظیفه و محل خدمت شما و بقیه شرایط شما دارد.

 32. سلام.وقت بخیر.میشه اسم استانهایی که شامل مناطق امنیتی حساب میشه را بگین.
  برای ثبت نام مدارس شاهد هم مناطق عملیاتی امتیاز هست هم امنیتی و من میخواستم بدونم امنیتی شامل کجاها میشه یعنی؟؟

 33. سلام، من در حال حاضر سربازم و پدرم سال ۶۷ تا ۶۹ مهاباد خدمت کرده، محور عملیاتی.
  میخواستم بدونم کسری‌خدمت بهم تعلق میگیره؟ چقدر ؟

 34. سلام.خسته نباشید.پدر من از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴ در لشگر ۸۱ زرهی کرمانشاه تیپ ۱ گردان ۲۲۲تانک در اسلام آباد غرب خدمت کرده کسر برای من تعلق میگیره؟؟؟؟؟؟درضمن محل آموزش من با محل سکونت ۶۰کیلو متر فاصله داره کسر میگیره؟؟؟برای کارت سبز و کارت فعال سپاه در ارگان نیروی انتظامی کسر میگیره؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای بررسی بهتر و پاسخ دقیق تر به مسائل شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

 35. سلام خسته نباشید.پدر من از سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴ ۲۱ماه در لشگر ۸۱ زرهی کرمانشاه تیپ ۱ گردان زرهی تانک در اسلام آباد غرب خدمت کرده برای من کسری تعلق میگیره؟؟؟؟؟؟؟درضمن من محل آموزش سربازی ام از محل سکونت ۶۰کیلومتر فاصله داره کسر داره؟؟؟؟؟؟برای کارت فعال و کارت سبز سپاه در ارگان نیروی انتظامی کسر میگیره؟؟؟؟؟میشه جواب بدید

  1. سلام وقت بخیر
   برای بررسی بهتر و پاسخ دقیق تر به مسائل شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

  1. سلام وقت بخیر پدر من سال ۷۱ آخر خدمت خود را در اهواز گذرانده است آیا ب من کسری تعلق می‌گیرد؟

  2. سلام . پدرمون در اومد تو بمباران و منطقه منتی هم نداریم به سر کسی . ولی باید ۹۰ هزار تومن پول بدیم به مشاور که اصلا معنی جنگ رو نمیدونه که به ما بگه اون جایی که مجروح شدم جزو منطقه جنگی محسوب میشه یا نه با این وضع خراب مردم از کجا باید بیاریم که این آقایون برای خودشون دکون دستگاه درست کردن یه بله یا نه گفتن آیا ۹۰ هزار تومن خرج داره زیر لفظی عروس اینقدر نیست به خدا .

  3. سلام پدر بنده از سال ۷۲ تا ۷۴ پایگاه ششم شکاری ارتش بوشهر خدمت کرده ایا برای من کسری تعلق میگیرد؟

 36. سلام پدر من در سال ۶۸ تا ۷۰ در گردان قرارگاه شهید باکری ارومیه خدمت کردن نوع عضویت وظیفه غیر داوطلبانه جهبه خورده
  کسری میتونم بگیرم؟

 37. سلام
  لطفا جواب بدید
  کرمانشاه تا چه سال جز‌مناطق عملیاتی بوده
  سال۷۰ تا۷۲ جز مناطق عملیاتی بوده؟

 38. سلام وقت بخیر

  مگه کرمانشاه جز مناطق عملیاتی نبوده و نیست
  پس چرا رفتیم‌برای کسری گفتند کرمانشاه جز مناطق‌عملیاتی نیست؟
  پدرم سال۷۰،۷۲ در کرمانشاه قرارگاه عملیاتی غرب خدمت کرده نزاجا

 39. متاسفانه افرادی هستند که در بندرعباس چه هوایی و چه دریایی ۲۲ماه ایثارگری گرفتند ولی من که از شهریور سال ۶۳تا پیام سال ۶۴در جزیره خارک بودم و سه چهار ماه آخر به بندرعباس منتقل و در بندرعباس بخاطر موج انفجاری که در خارک گرفتم در بندرعباس همه اش بستری بودم و شنوایی ام در موج از دست دادم و حالت تشنج دارم و چند بار یا چند ماهی یک بار هنوز نوار مغزی می گیرم و شبها تشنج دارم و بعلت ناراحتی ریه بخار موج انفجار خواب ندارم و خوابم نیم ساعتم به من ۱۳ماه ایثار گری نیروی دریایی لطف کرده آنم هیچ پرونده ای ندارم یعنی ارتش که به من کارت پایان خدمت داده نمی داند سربازش در کجا آموزش و بعد از آموزشی جدا خدمت کرده و دلیل این همه بستری اش اگر پرونده های هست چه بوده من که اج رفتم گفتند چون شما مستقیما از سیرجان به خارک رفتی و خارمنطقه جنگی بوده و بعلت موج انفجار و نقص عضو به بندرعباس جهت مداوا منتقل شدی هر ۲۴ماه شامل ایثارگری می شود ولی نیروی دریایی خیلی متاسفم آقا نه ماه تو بندرعباس خدمت کرده هر نه ماه در سال ۱۴۰۰ ایثارگری داده که من اگر کارم درست نشد کل مدارک با خودم به تهران می آورم و اول پرونده خودم باید ببینم تا حداقل از جانبازی استفاده کنم الان شش سال است من بلا تکلیفم

 40. سلام پدر من سال ۷۱تا ۷۳ در لشکر۲۸ مریوان ارتش خدمت کرده میخواستم ببینم بهم کسری خدمت تعلق میگیره؟

 41. سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ تو مرزبانی سپاه پاسداران تو سلماس خدمت کرده آیا بهش کسری تعلق میگیره.؟

  1. سلام خدمت شما، به دلیل خدمت پس از قطع نامه باید به پادگان محل خدمت مراجعه و پیگیری کنید، لیست مناطق پرخطر بعد از جنگ به صورت عمومی اعلام نمیشود.

 42. سلام من پدرم در پادگان نوژه شاخریه امیدیه خدمت کرده در تاریخ۱۳۶۵تا ۱۳۶۷ خدمت کرده کسری خدمت شامل میشه

  1. سلام. برای اطلاع دقیق از نوع فعالیت و مقدار کسری با یگان صادر کننده کارت پایان خدمت صحبت کنید.

 43. سلام پدر من از سال ۶۵ الی ۶۷ در شهر اصفهان پادگان مرآتوپخانه خدمت کردن آیا به من کسری تعلق میگیره ؟

  1. سلام. با توجه به محل خدمت که مناطق مرزی و درگیر جنگ نبوده نمیتوان به طور قطع درباره دریافت کسری نظر داد شما میتوانید با مراجعه به یگان محل خدمت پدرتان از این موضوع مطلع شوید.

 44. سلام .با عرض ادب و احترام اینجانب درسال ۶۷ به خدمت سربازی رفتم وپس از دوران آموزشی درسیرجان یک سال درسیرجان خدمت ودوران گردشی اینجانب در بندرعباس تیپ تفنگداران نیرودریایی درجزیره ابوموسی بودم .الان پسرم درسال ۱۴۰۱ سرباز شده نیروی دریایی سپاه .آیا کسری خدمت از سوی اینجانب چون در جزیره ابو موسی خدمت میکردم کسری بهش تعلق میگیره…باتشکر ارادتمند نعیم یان

  1. سلام خدمت شما، بدلیل اینکه سال ۶۷ قطعنانه پذیرفته شده ، باید همراه کارت پایان خدمت به یگان خدمتی مراجعه کرده و درخواست خودرا ثبت کنید . اگر جزو مناطق جنگی بود بله کسری تعلق میگیرد.

 45. سلام
  پدرم سال ۷۰ تا ۷۲
  در قرارگاه عملیاتی غرب کشور واقع در کرمانشاه خدمت کرده
  آیا کسری شامل من میشه؟

  1. سلام خدمت شما، بعضی مناطق بعداز قطعنامه نیز جزو مناطق جنگی به حساب می آیند، باید از طریق ارگان مربوطه استعلام مناطق جنگی بگیرید و درخواست دهید.

 46. سلام میگم چرا کسری بسیج موقعی به ناحیه استان برای تاییدی میفرستد نزدیک بالای۳ماه طول می‌کشه تابیاد

 47. سلام وقت بخیر من اعزامی اسفند ۱۴۰۰ آموزشی مرزبانی کرمانشاه والان تقسیم به چابهار شدم واکنش تهران آیا راهی برای انتقالی هست و از کجا باید شروع کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

 48. سلام وقت بخیر پدر من از سال۷۲ تا ۷۴ در سردشت
  لشکر ۶۴ارومیه به مدت ۲۴ماه خدمت کرده ایا به من کسری تعلق میگیره؟ چقدر؟

  1. سلام. قانون دقیق و کلی ای برای کسر از خدمت به واسطه فعالیت در سنوات ذکر شده وجود ندارد شما باید با ارگان صادر کننده کارت پایان خدمت پدرتان تماس بگیرید.

  2. سلام پدر بنده از سال ۷۲ تا ۷۴ پایگاه ششم شکاری ارتش بوشهر خدمت کرده ایا برای من کسری تعلق میگیرد؟

 49. سلام من پدرم اندیمشک سال ۷۰ تا ۷۲ خدمت کرده میخواستم ببینم به منم تعلق میگیره

  1. سلام. قانون کلی ای برای کسر از خدمت در سنوات ذکر شده وجود ندارد برای اطلاع از اینکه مشمول این نوع سهمیه هستید یا خیر باید با ارگان صادر کننده کارت تماس بگیرید.

 50. سلام ببخشیدپدرمن سال۶۴تا۶۶اسلام آبادغرب خدمت کرده آیا جزءمناطق جنگی هست یا جزءایثارگران محسوب میشود

 51. سلام ببخشیدپدرمن سال۶۴تا۶۶اسلام آبادغرب خدمت کرده آیا جزءمناطق جنگی هست یا جزءایثارگران محسوب میشود

 52. با سلام پدر من در سال۷۲تا۷۴در منطقه ناامن و هنگ مرزی ارومیه و ماکو خدمت کرده عملیاتی هم حساب میشه ایآ من در حال خدمت هستم به من کسری تعلق میگیره

 53. با سلام پدر من در سال ۷۲تا ۷۴ارومیه و ماکو ۲۰ ماه خدمت کرده منطقه ناامن و هنگ مرزی عملیاتی هم حساب میشه آیا به من کسری تعلق می گیر در حال خدمت هستم

  1. اگر قبل سی و یک شهریور۶۱باشد به ازای هر ماه که در کارت ایثار درج شده است ۱۲ روز کسری می گیرید

  1. اگر قبل سی و یک شهریور۶۱باشد به ازای هر ماه که در کارت ایثار درج شده است ۱۲ روز کسری می گیرید

 54. سلام وقت بخیر
  پدرم سال ۷۰ تا ۷۲ ..۲۴ماه در ارتش قرارگاه غرب‌کرمانشاه خدمت کرده، چقدر کسری شامل میشه؟
  کسری منطقه عملیاتی!
  ممنون

  1. سلام .طبق قانون عدد دقیقی برای کسری در سنوات ذکر شده اعلام نشده است در صورت تایید مدارک ارگان محل خدمت در مورد مقدار کسری قابل اعمال تصمیم میگیرد.

 55. سلام
  کسی که در منطقه عملیاتی خدمت میکند وکسری خدمتی میبرد به ازای هر ماه کسری که میبرد ۷روز ازش کم میکنند درسته؟
  میگن چون مناقطق عملیاتی خودش کسری داره هرکی کسری ببره به زای هرماه کسریش ۷روز کم میکنند ازش
  مثلا هم خدمتی من ۶ماه کسری اورد ۴۲ روزش رو کم کردن و بقیه رو براش حساب کردن

  اما من یک چیزی شنیدم گفتم ببینم درسته؟ میگن هرکی تو مناطق عملیاتی خدمت میکنه اگر بالای ۵ماه کسری ببره از کسریش به ازای هرماه ۷روز کم میکنن از زیر پنج ماه باشه کم نمیکنن این درسته؟
  چون من ۳ماه بهم کسری دادن مهمه برام بدونم
  ممنونم

  1. سلام. خدمت در مناطق عملیاتی و مرزی و بد آب و هوا کسر از خدمت دارد اگر فرد کل خدمت را در این شرایط بگذراند ۳ ماه از طول خدمت او کم خواهد شد در صورتی که مقداری از زمان سربازی را در مناطق باشد بر حسب مقدار زمان درصدی از ۳ ماه برای وی محاسبه میشود.

 56. سلام من۴۵ روز در پادگان ۰۴ اموزشی بودم و بعد ب یگان ستاد کل رفتم ک در اونجا ۱۲ ماه خدمت کردم و بعد از اون انتقالی گرفتم ب شهر خودم سوالم اینه که ایا کسری شرایط سخت اموزشی و راه دور یگان قبلیم بهم تعلق میگیره یا باید دقیقا ۲۴ ماه خدمت کنم و هیچ راهه دیگه ای وجود نداره ک من دوباره برگردم ب ستاد کل؟

   1. سلام پدر من از سال ۶۶تا ۶۸ خدمت کرده که اول تو لشکر ۷۷خراسان بوده و از اونجا هم اعزام شده به فکه و ۱۸ ماه اونجا بوده کسری میگیره منو؟

 57. سلام وقتتون بخیر من با کسری جبه و جانبازی پدرم و بسیج حدودا ۸ماه سربازی دارم آیا اگر مناطق بد آب وهوا بیافتم باز هم کسری ۲ماه بهم تعلق میگیره؟

 58. سلام ببخشید پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ در پادگان لشکر ۲۸ پیاده کردستان خدمت کرده ایا به من کسری تعلق میگیرد؟؟؟؟

 59. سلام وقتتون بخیر خسته نباشید
  پدر من سال ۶۸ تا ۶۰ در استان بوشهر،بندر بوشهر خدمت کرده . میخوام بدونم کسری به من تعلق میگیره؟

   1. سلام پدر من از سال ۷۰تا۷۲در لشکر۲۳تکاور سرتیپ ابشناسان شهر ری(ارتش ) خدمت بودند بمن کسری تعلق میگیره؟

    1. سلام خدمت شما، بامراجعه به ارگان مربوطه و استعلام مناطق جنگی بعد از قطعنامه پیگیری کنید

 60. سلام وقت بخیر پدرم سال ۷۴ کرمانشاه خدمت کرده پادگان هوانیروز آیا شامل کسری میشه

 61. سلام خسته نباشید پدر من سال ۷۴ در کرمانشاه سرباز بوده در پادگان هوانیروز آیا من میتوانم کسری خدمت بگیرم

  1. سلام خدمت شما،بله بامراجعه به پادگان محل خدمت و استعلام لیست پادگان هایی که بعد از قطعنامه نیز جزو مناطق جنگی بودند میتوانند ۵۰ یا ۸۰ درصد حضور خودرا به عنوان ایثارگری ثبت کنند.

 62. سلام .
  خسته نباشید. من سرباز سپاه اعزامی ۱۸مرداد۶۷هستم.بعداموزش تمام خدمت خودرا در دزفول تیپ ۱۲قایم گذراندم.درسال ۶۹خدمتم تمام شد..آیا شامل کسری یا ایثارگری یا چیزی می‌باشم یا خیر.?
  ممنونم کمکم کنید.

  1. سلام وقت بخیر برای چک کردن مناطق جنگی باید به امور ایثارگری سپاه در شهر خودتان مراجعه کنید

 63. سلام من پدرم سال ۶۸ در شهر چابهار خدمت کرده به من کسری تعلق میگیره؟ اون سال عملیاتی حساب میشع؟

 64. سلام وقت بخیر خسته نباشید. بنده الان ۲۰سال ۳ماه معافیت تحصیلی نگرفتم و الان اشتغال ب تحصیل هستم سال آخرم هست خرداد ۱۴۰۱ دیپلم می گیرم و اما متأسفانه چن روز پیش مراجعه کردم برای معافیت تحصیلی گفتن غیبت می خوردی. این غیبت نمیشه کاری کرد بخشیده شود مدارک های مربوط رو جمع کنم ب نظام وظیفه مراجعه کنم شاید ببخشن… یا اینکه حین خدمت در مناطق مرزی بیفتم می بخشن کسری شامل من نمی شود

  1. سلام وقت بخیر متاسفانه شما وارد دوره غیبت شده اید و باید دفترچه اعزام به خدمت پر کنید

  1. سلام خدمت شما،بین ۲ الی ۳ ماه کسری خدمت با تایید نیروی انسانی و فرمانده پادگان محاسبه میشود.

   1. سلام پدر بنده سال ۷۲ تا ۷۴ پایگاه ششم شکاری ارتش بوشهر خدمت کرده کسری تعلق میگیرد؟

 65. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم پدرم سال ۱۳۷۴تا ۱۳۷۶در شاهین دژ خدمت کرد آیا عملیاتی هست یا نه و برای من کسری تعلق میگیرد

 66. سلام پدر من از سال های ۷۳ تا ۷۵ در مناطق مریوان کردستان سرباز سپاه بود و به صورت تیپ از چالوس به اونجا رفته بودن ایا به من کسری تعلق می گیره؟

  1. بنده ۲۴ ماه در سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۱در هوانیروز تهران معرف به قبله مرغی خدمت میکردم و یک در میان نگهبان هلی کوپتر ها و برجا نگهبانی بودیم و شب ها هم هلی کوپتر های کبرا و یو اف ۱۴ را مسلح میکردیم تا به کرمانشاه یا با پادکادگان دو کوهه بروند و تنها مسلح کردن این خیلی کوپتر ها نبود تا نزدیک اذان صبح مهمات به شونوکها مهمات بار میزدیم چرا نباید مناطق مانند پایگاه نظامی را سربازان را که در سال ۵۹ کسی برای سربازی نمی رفت مارا جزو ایثارگران قرار ندهند آنموقع که روز ۲ ساعت میخوابیدیم و هم بارگیری شونوکها و کبرا ها و یو اف ۱۴ ها را مسلح میکردیم مارا ایثار گر به حساب نیاورند خیلی از دوستان بنده گفتن نرو به سربازی ولی من به امام انقلاب ارادت داشتم رفتم شانسی افتادم غیر مناطق جنگی به فرمانده مان التماس میکردیم ولی ایشان می گفتن به ما سر باز کم میدهند شما اصل جهاد در را خدا میکنید بعد من رفتم خدمت مقدس
   س دوستان من کار کردن و پولدار شدن الانم در ژاپن هستن نه خدمت رفت نه اعتقادی به نظام داست دلی ما عاشق امام نظام بودیم پس چرا به ما ایثارگری تلق نمی گیره این انصافه این وجدانها شب روز برایمان کمر نمیکنند اینقدر از داروخانه ویکی می گرفتیم و به کارتون میالیدیم آیا در جبهه اینجوری بود بنده بعداز سربازی فوری رز سال۶۲ رز به جبهه رفتم در عملیات خیبر در ج تیر مجنون رکن ک دم در سال ۶۴ در عملیات والفجر ۸ شرکت کردم و شر فاو را گ رفتیم در کردستان با کومله دموکرات نگیرم ولی این جزو مردانه نیست و انصاف نیست درست در تهران بودیم منم شهرستانی بودم ولی فرض کنیم همه میرفتن جنگ کی پادگانها را نگه میداشت کی کبر مسلح میکرد و کی شونوک به او بزرگی را پراز راکت و موشک میکرد چرا نباید به به ما ایثار گری بدهند این انصافه واقع کلاهتان را قاضی کنید و همه مسئولین را که به حرف رهبرمان توجه نمیکنند واگذار میکنند به خون شهید دلها سلیمانی و به جد امام والسلام‌

 67. سلام وقت بخیر.پایه خدمتم دی ماه ۱۴۰۰ و ساکن آبادان و محل خدمتم در شهرستان ماهشهر هست.
  میخواستم بدونم که مدت خدمتم ۲۱ ماه هست یا ۱۹ ماه؟؟؟ و اینکه آیا شهرستان ماهشهر جز مناطق محروم به حساب می آید یا خیر؟

 68. سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم خدمت توی سیستان و بلوچستان شهر خاش چند ماه هست؟ کسری منطقه عملیاتی بهش تعلق میگیره یا نه؟

 69. سلام پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در شهر ایلام خدمت کرده. آیا کسری خدمت شامل من می‌شود؟

 70. سلام خسته نباشید،ببخشید پدر من از سال ۷۴ تا سال ۷۶ در سردشت استان آذربایجان غربی که الان هم منطقه عملیاتی و امنیتی هست خدمت کرده.آیا بهم کسری منطقه عملیاتی تعلق میگیره؟

 71. من سال ۶۸دتا ۶۹ چهار بهار در کمیته خدمت کرده ام ایا جزو مناطق عملیاتی هست سهمیه ۵ درصد دارد

 72. سلام من از شهریور ۶۳به مدت سیزده ماه در جزیره خارک سرباز نیروی دریایی ارتش بودم کارت ایثار دارم نامه تاییدیه جهت مزایا به اداره دادند الان فرزندم سرباز سپاه است می گویند باید به لویزان یا شیراز یا کرمان جهت کسری خدمت بروی الان نمی دانم از سپاه به کجا نامه بگیرم به نیروی دریایی محل خدمت یا ناجا ارتش خواهشمند است مرا راهنمایی کنید

 73. سلام خسته نباشید پدر من ۲۵ ماه تو توپخانه مراغه خدمت کرده منم کسری میگیره یا نه؟

 74. سلام خسته نباشید پدر من ۲۵ ماه تو توپخانه مراغه خدمت کرده منم کسری میگیره یا نه؟

 75. سلام وقتتون بخیر
  پدر من بعد از قطعنامه ۱۳ ماه در شهر مسجد سلیمان بوده ( سال ۶۹)
  ایا مسجد سلیمان جزو مناطق بعد از درگیری محسوب میشه یا خیر.تشکر

 76. سلام پدر من ۷۲تا ۷۴ منطقه انتظامی مریوان خدمت کرده ۲۴ ماه کسر خدمت ب من تعلق میگیره؟؟

 77. سلام من پدرم سال ۷۳تا۷۵در مهاباد خدمت کرده پادگان شهید مدنی میخاستم بدونم ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره یا خیر

 78. سلام.پدر من بین سال های ۶۹ تا ۷۱ در عین خوش و موسیان به مدت ۲۱ ماه خدمت کرده.آیا کسری به بنده تعلق میگیره؟

 79. سلام در سال ۷۸ در مریوان خدمت کردم والان پسرم در مراغه خدمت میکنه کسر خدمت میاره ممنونم میشم

 80. سلام خسته نباشید پدر من سال۱۳۶۶/۲/۱۸تا۱۳۶۸/۲/۱۸سقز خدمت کرده ب من کسری تعلق میگیره

 81. سلام شبتون بخیر پدر من نیرو انتضامی مهاباد خدمت کرده کسری بهم تعلق میگیرد و باید از کجا پیگیری کنم؟

 82. سلام خسته نباشی ببخشید پدر من 67/12/18 رفته خدمت 70 تموم شده در تربت جام اندیمشک ایا شامل کسری میشود اقدام کنم گفت:

  سلام پدر من ۶۷/۱۲/۱۸رفته خدمت سال ۷۰ در تربت جام اندیمشک. ایا شامل کسری میشود اقدام کنم ؟؟

 83. سلام خداقوت
  من در حاله حاضر سربازم
  پدرم از ساله ۶۹ تا ۷۱
  در سیستان بلوچستان،چابهار,نگور,پاسگاه مرزی باهوکلات بمدت ۲۴ ماه خدمت کرده است و اینکه ۳ ماه آموزشی زاهدان بوده
  میخاستم بدونم الان میشه برای خودم کسری خدمت بگیرم؟راهه گرفتن کارته ایثارگری چجوریه؟

 84. سلام پدر من سال ۶۲ _ ۶۳ در لشکر ۶۴ در ارومیه (که در آن زمان منطقه عملیاتی به حساب می‌آمده) خدمت کرده آیا من پیگری کنم کسری بهم تعلق میگیره ؟؟؟

 85. سلام خسته نباشید یه سوالی دارم من در شهرضا در استان اصفهان خدمت کردم آیا به من کسری خدمت تعلق می گیرد

 86. سلام پدر من بین سال های ۶۴ تا ۶۶ در پدافند هوایی شرفخانه خدمت کرده کسری تعلق میگیزه؟

 87. سلام پدر من سال های ۶۴ تا ۶۶ تو پدافند هوایی بندر شرفخانه خدمت کرده کسری خدمت به من تعلق میگیره؟

 88. سلام چرا حق رزمندگان در دوره ۶۷ تا ۶۸ ژاندارمری را پایمال کردید مگر مریوان جزع منطفه عملیاتی نییت تجدید نظر کنید

 89. سلام خسته نباشید
  پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ لشگر ۶۴ نیروی زمینی ارتش ارومیه خدمت کرده
  آیا کسری به من تعلق میگیره؟؟
  و اینکه چن روز تعلق میگیره؟

  1. سلام طبق منطقه و مدت حضور ایشان و البته اینکه جزو مناطق جنگی و درگیر نظام به شمار می آید یا خیر ، مدت کسری متغیر است، درحالت عادی به ازای هرماه جبهه ۱۲روز کسری شامل میشود.

 90. سلام خسته نباشید
  پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ لشگر ۶۴ نیروی زمینی ارتش ارومیه خدمت کرده
  آیا کسری به من تعلق میگیره؟؟

  1. سلام طبق منطقه و مدت حضور ایشان و البته اینکه جزو مناطق جنگی و درگیر نظام به شمار می آید یا خیر ، مدت کسری متغیر است، درحالت عادی به ازای هرماه جبهه ۱۲روز کسری شامل میشود.

 91. سلام
  پدر من سال ۷۵تا۷۷
  ب مدت ۲۴ ماه در کرمانشاه سرپل ذهاب خدمت کرده آیا کسری خدمت شامل من میشه ؟؟

  1. سلام وقت بخیر خیر مگر در حاشیه ان که باید از خود نظام وظیفه شرایط پایگاه مربوطه استعلام گرفته شود .

 92. سلام وظیفه هستم ۱۷ ماهه در شهر ایلام در یگان پلیس اگاهی خدمت میکنم. میخواستم بدونم کسری به من تعلق میگیرد؟؟؟؟؟؟

  1. سلام وقت بخیر از یگان مربوطه استعلام مناطق خاص را بگیرید و در خواست بدین تا به شما تقعلق بگیرد و کسری مناطق بد اب و هوا شامل شما شود .

 93. سلام من ساکن شیرازم یگانم افتاده جاسک مدت خدمت من چقدر است و حقوق آنجا چجوری هست؟

  1. سلام خدمت شما، لیست مراکز بد آب و هوا یا مناطقی که کسری شامل میشود عمومی نمیشود و باید از خود نظام وظیفه پیگیری کنید.

 94. سلام من سال ۷۰ تا ۷۲ در مریوان درگردان ۷۷۹ تکاور خدمت کردم ایا برایپسرم متوانم کسری بگیرمبله

 95. سلام من سال ۷۰ تا ۷۲ در مریوان درگردان ۷۷۹ تکاور خدمت کردم ایا برایپسرم متوانم کسری بگیرم

 96. سلام من سال ۷۰ تا ۷۲ مریوان خدمت کردم گردان تکاور میخواستم ببینم پسرممتوانم کسری بگیرم

 97. سلام من پایه خدمتی بهمن ماه ۹۹ هستم تو ایلام خدمت میکنم آیا خدمت ماهم ۱۸ ماه حساب میشه

 98. ببخشید پدر من از سال ۶۰ تا ۶۲ تو شهر کرمانشها خدمت کرده آیا من مشمول کسری میشم

 99. سلام
  پدرم ۲۱ماه جبهه و ۱۵درصد جانبازی دارد
  برادرم معاف شده است
  آیا ۶ماه که باقی مانده است میتونم برای خودم کسری بگیرم؟؟

 100. سلام پدرم ۲۱ماه جبهه و ۱۵درصد جانبازی دارد
  برادرم معاف شده است آیا میتوانم ۶ماه باقی مانده برای کسری خدمت خود استفاده کنم؟؟؟؟

   1. باسلام پدرم به مدت ۲۱ماه ازدی ماه سال ۶۷ تا۶۹ تواندیمشک اهواز خدمت کرده کسری برام میخوره

 101. سلام خسته نباشید،پدر من خدمتشو از سال ۱۳۶۷/۶/۲۶ تا سال ۱۳۶۹/۶/۲۶ سه ماهشو اصفهان بوده بقیشو خرمشهر لشگر ۱۴ امام حسین بوده میخواستم ببینم کسر خدمت برا داداشم تعلق میگیره

 102. سلام خسته نباشید پدر من از ۱۳۶۷/۶/۲۶ تا۱۳۶۹/۶/۲۶ خدمت بوده سه ماه اموزشی رو اصفهان بوده، بقیه رو منطقه جنگی خرمشهر بوده تو لشگر۱۴ امام حسین بوده میخواستم ببینم کسر خدمت بهش تعلق میگیره

 103. سلام وقت بخیر
  ببخشید مزاحم شدم
  من درسال۶۷رفتم خدمت سربازی ۲۵ ماه هم دراستان خوزستان خدمت کردم میخواستم بپرسم برای کسرخدمت برای پسرم شامل مشی یانه ممنون میشم

 104. سلام خسته نباشید برادر من اعزامی ۱۴۰۰/۱۱/۰۲اموزشی اصلاندوز مدنی می باشد میخواستم بدونم کسی اونجا دوره اموزشیشو گذرونده چجور جایی هست؟؟خیلی نگرانیم و اینکه از نظر خالکوبی براش مشکل ایجاد میشه اونجا؟

  1. سلام. برای سالهای ذکر شده و خدمت در نوار غربی مرز ی به شما کسر از خدمت تعلق میگیرد. برای دریافت هر نوع کسری مشمول نباید غیبت یا فرار از خدمت داشته باشد برای در یافت اطلاعات در زمینه شیوه و مراحل اقدام کسر از خدمت با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

  2. همسر من اموزشی بابلسر محل خدمتش بندر عباس ایا برا کسر خدمت پسرم تعِوق میگیره

  3. همسر من اموزشی بابلسر محل خدمتش بندر عباس ایا برا کسر خدمت پسرم تعِلوق میگیره سال ۷۳/۷/۱۸تا۷۵/۷/۱۸

 105. سلام
  من پدرم سال ۶۷تا۶۹ تو ژاندارمری_قسمته امنیت راه و جاده_مهاباد خدمت کرده،میخواستم بپرسم ک کسری بهم تعلق میگیره و اگه آره به ازای هر ماه چند روز کسری تعلق میگیره؟
  🌹

  1. سلام. بله میتوانید برای دریافت کسر از خدمت از طریق بنیاد شهید و امور ایثارگران شهر محل سکونت خود اقدام کنید. به ازای هر ماه حضور در مناطق عملیاتی ۱۲ روز از زمان خدمت شما کم خواهد شد.

 106. سلام من ۲۰ماه جبهه دارم ۱۵درصد جانبازی یک پسرم ۷ماه خدمت کرده معاف شد از این طرح ایا فرزندم که الان درحال خدمت هست بهش کسری تعلق میگیره ممنون از راهنمایی شما

  1. سلام. بله میتوانید برای دریافت کسر از خدمت برای فرزند دوم اقدامات لازم را انجام دهید.

 107. سلام واسه من ۳ سال و ۸ ماه فعالی فرستادن استادن بنظرتون چقد کسری بهم تعلق میگیره

  لطف میکنید اگه پاسخ بدید

  1. سلام. مقدار کسری با توجه به فعالیتهای شما در بسیج میتواند متفاوت باشد سقف این کسری در نهایت برای شما ۳ ماه می‌باشد

 108. با عرض سلام و خسته نباشید ، من پدرم برج ۳ ۶۷ تا برج ۳ سال ۷۰ در لشکر زرهی ۹۲ اهواز خدمت بودن. ایا کسری جبهه بهم تعلق میگیری یا خیر ؟ اگه تعلق میگیره مدتش چقدره؟

  1. سلام به ازای هر۱ماه حضورپدر در جبهه ۱۲روز کسری لحاظ میشود و اگر به ۳۰ ماه رسیده معافیت دائم است.

   1. سلام من در کوهرنگ ک منطقه ب آب و هواست خدمت میکنم ولی غیبت خدمت دارم آیا کسری ب من تعلق میگیرد؟

    1. سلام. کسری مناطق بد آب و هوا به غیبت سربازی مربوط نیست اما باعث بخشیدن اضافه خدمت نمیشود

   2. سلام.راسته که اگه از محل اعزام دفترچه تا یگانت ۵۰کیلومتر فاصله داشته باشه ۳ماه کسری داره؟و برای بدی اب و هوام ۳ ماه و درکل ۶ماه

   3. سلام و خسته نباشید
    من پدرم سال۷۳تا۷۵ تو ارتش،منطقه عملیاتی اهواز بوده آیا کسری خدمت شامل من میشه؟
    با تشکر

    1. سلام خسته نباشید پدر من سال ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۴ لشگر ۸۱زرهی کرمانشاه تیپ ۱ گردان ۲۲۲تانک شهر اسلام آباد غرب منطقه عملیاتی خدمت کرده من درحال حاضر سربازم کسری تعلق میگیره بهم؟؟؟؟؟خودش هم میتونه کارت ایثارگری بگیره؟؟؟؟

     1. سلام وقت بخیر
      برای بررسی بهتر و پاسخ دقیق تر به مسائل شما با کارشناسان ما تماس بگیرید

 109. سلام و خسته نباشید،
  من پدرم از برج ۳ سال ۶۷ تا برج ۳ سال ۷۰ لشکر زرهی ۹۲ اهواز خدمت بودن، ایا کسری جبهه بهم تعلق میگیره یا خیر؟ اگه تعلق میگیره چقد میشه مدت کسری؟

  1. سلام به ازای هر۱ماه حضورپدر در جبهه ۱۲روز کسری لحاظ میشود و اگر به ۳۰ ماه رسیده معافیت دائم است.

  2. سلام آیا منطقه یکم نیرو دریای سپاه بندر عباس زمان جنگ منطقه جنگی بوده است یا نه کسانی که درآمد آنجا خدمت سربازی کردن ایثارگری تعلق میگیرد

 110. با سلام و احترام، در حال حاضر مدت پایه ی خدمت برا افراد بدون هیچ سهمیه و کسری ۲۱ ماه است یا ۲۴ ماه؟؟!

 111. سلام خسته نباشید من در چابهار خدمت میکنم تو شهر چابهار واسه بد و هوا یا مناطق مرزی هست چندماه خدمت هست میشه جواب ام رو بدهید

 112. سلام خسته نباشید پدر من سابقه ۲۶ ماه جبهه در منطقه حلبچه رو داره خواستم بدونم با توجه به این که کارت ایثار داره امتیاز ۳۰ شامل حال من میشه یا ن؟

 113. سلام وقت بخیر پدربنده در سال های ۷۸،۷۹ خدمت سربازی را در ارومیه و تبریز گذرانده است آیا شامل کسری خدمتی برای بنده که پسرش هستم تعلق میگیرد باتشکر

 114. سلام خسته نباشید من ساکن کرجم و یگان خدمتیم افتاده سنندج خواستم ببینم بجز کسری سه ماه غیر بومی بودن کسری اب و هوا هم بهم تعلق میگیره یا نه؟

   1. سلام خسته نباشید
    پدر من در سال ۱۳۷۱ تاسال ۱۳۷۳درمنطقه عملیاتی سرپل ذهاب کرمانشاه خدمت کرده ایاکسری ب من متعلق میشود

 115. سلام من در لشکر ۷۷ خراسان تیپ یک گردان ۷۷۲ در شهر ادیمشک سه راهی فکه ۲۱ ماه در آن منطقه خدمت کرده ام آیا به پسر من کسری تعلق میگیرد یا نه

   1. سلام من بچه چهار محال بختیاری هستم افتادم پلیس راه گناوه چقدر کسری بهم می خوره ممنون

    1. سلام.. شما مشمول کسری مناطق بد آب و هوا هستید و ۳ ماه کسر از خدمت به شما تعلق میگیرد.

 116. سلام خسته نباشید
  ایا فاصله محل سکونت و پادگان بیشتر از ۵۰ کیلومتر باشد در خدمت فرقی دارد

 117. سلام.
  پدرم بین سال های ۷۰تا۷۲ در سپاه منطقه بانه خدمت کرده خودم هم الان تو ارتش در اسلام آباد کرمانشاه خدمت میکنم آیا میتونم کسری خدمت بگیرم؟؟؟؟؟

   1. سلام.راسته که اگه از محل اعزام دفترچه تا یگانت ۵۰کیلومتر فاصله داشته باشه ۳ماه کسری داره؟و برای بدی اب و هوام ۳ ماه و درکل ۶ماه

 118. سلام.
  پدرم بین سال های ۷۰تا۷۲ در سپاه منطقه بانه خدمت کرده خودم هم الان تو ارتش در اسلام آباد کرمانشاه خدمت میکنم آیا میتونم کسری خدمت بگیرم؟؟؟؟؟

 119. سلام پدر من بین سالهای ۷۰تا۷۲ در منطقه بانه درسپاه خدمت کرده خودم هم الان تو اسلام آباد غرب کرمانشاه خدمت میکنم آیا به من کسری تعلق میگیرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  خودم هم غیر بومی هستم و تو ارتش خدمت میکنم.

 120. سلام دوستان منطقه خراسان که مرزی میشه کسری شاملش میشه یا خیر پدرم اونجا خدمت کرده کسری بهم تعلق میگیره یا نه اگه دوستی اطلاع داره لطفاً آگاه سازی کنه ممنون

 121. با سلام وخسته نباشی من درسال ۷۳ تا ۷۵ در مرزبانی پاوه پاسگاه هیتابه مدت ۲۴ ماه خدمت کردم ایا به پسرم که در حاله خدمت است کسری خدمت میخوره ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام با مراجعه به نظام وظیفه ی استان و بررسی مناطق درگیر بعد از قطع نامه پیگیری میشود.

 122. سلام پدر من در سال های ۶۷تا ۶۹ در مهاباد خدمت کرده میخواستم بپرسم که آیا کسری شامل حال من میشه و به ازای هرماه چن روز تعلق میگیره
  ممنون

 123. سلام پدر من سال ۷۳تا۷۵تو لشکر۳سپاه ارومیه ب مدت ۲۴ماه خدمت کرده آیا کسری تعلق میگیرد؟؟؟؟

 124. سلام بنده صنایه دفاع زرین شهر افتادم. غیربومی هستم. مدت خدمت سربازیم چقدر میشه؟ بدی آب و هوا داره؟

 125. سلام .پدرمن از برج ۱۲سال ۶۷تاسال۱۳۷۰در ارتش لشکر ۱۶ذرهی قزوین بوده و در منطقه سومار ومیمک کرمانشاه خدمت کرده ،ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره ممنون.

  1. سلام وقت بخیر با مراجعه به یگان پدرتان درخواست بررسی سوابق جبهه اش را بدهید

 126. سلام ، بابای من سال ۷۰ تا ۷۲ در ۲۰ کیلومتری جاده کامیاران پادگان مرتضوی خدمت کرده . من شامل کسری خدمت میشم؟

 127. سلام.. پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ در گردان رزمی نجف اشرف سردشت که منطقه بوده خدمت کرده ایا به من تعلق میگیره کسری؟

 128. سلام وخسته نباشید من بعد از دوران آموزشی که در ۰۴ برجند بودم ازتاریخ اول دی ماه
  ۱۳۶۱ الی ۱۵ اسفند ۱۳۶۲ در لشکر ۸۸ زاهدان واز۱۵ اسفند۶۲ الی ۲۳ فروردین ۶۳ در منطقه عملیاتی پنج وین عراق خدمت کردم وبعد آز انهم در منطقه مجروح وتا پایان خدمت یعنی ۱۵ شهریور ۶۳ تحت درمان وبه افتخار جانباز ۲۵ در صدی نایل شدم باتوجه به شرح حال گفته شده چقدر کسری خدمت به فرزند دوم من تعلق میگیرد البته فررنداولم معا شدند ممنون ار پاسخ وراهنمایی شما

 129. سلام پدافند ۱۰ محرم شاهرود مشمول مناطق امنیتی و یا … واسه کسر خدمت امنیتی یا عملیاتی هست؟

  1. سلام خدمت شما،لیست مناطق عملیاتی به صورت عمومی منتشر نمیشود ، با مراجعه به یکی از یگان های خدمتی دراینباره پرس و جو کنید.

  1. اگر بیشتر از ۳۵کیلو با محل رندگی فرد فاصله باشد و امکان بازگشت به منزل نباشد

 130. سلام خسته نباشین من ازسال ۶۸تا۷۰کرمانشاه خدمت کردم ایاکسرخدمت به فرزندم تعلق میگیرداقدام کنم ممنون

 131. سلام وقت بخیر
  پدر من از سال ۷۱/۱۰/۱۸ تا ۷۳/۱۰/۱۸ در ستاد فرماندهی نیرو انتظامی میاندواب ارومیه خدمت کرده
  خواستم بدونم که آیا کسری به من تعلق میگیره یا خیر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 132. سلام وقت بخیر
  پدر من از تاریخ ۷۱/۱۰/۱۸ تا ۷۳/۸/۱۸ در ستاد فرماندهی نیرو انتظامی میاندواب ارومیه خدمت کرده
  خواستم بدونم که آیا کسری به من تعلق میگیره یا خیر؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

 133. سلام خسته نباشید ‌ پدر من سالهای ۶۴تا۶۶ توی پادگان هوانیروز ارتش کرمانشاه خدمت کرده ایا به من کسری خدمت تعلق می گیرد

  1. سلام وقت بخیر باید دید که یگان ایشان در مناطق عملیاتی بوده است یا نه میتوانید از امور ایثارگری ارتش این موضوع را جویا شوید

 134. سلام پدر من سال ۷۴ تا ۷۶ ارتش نقطه صفر مرزی سرپل ذهاب بودهمیخواستم بدونم چند ماه کسری به من تعلق میگیره ؟
  یا کسری تعلق نمی گیره کلا؟!

 135. سلام بخشید بوشهر جز نواحی اب وهوای بد هست یانه

  بعد سربازی در بوشهر چند ماه هست میشه جواب بدید لطفا

  1. سلام طبق قانون برای مناطق بدآب و هوا ۲ماه کسری شامل میشود، به دلیل متغیر بودن شهرها در سال های مختلف لیست مشخصی ندارد و باید از نظام وظیفه پیگیری کنید.

 136. باسلام وقت بخیر
  پدرم سال ۷۱ تا ۷۳ در یکی از لشگر های سپاه استان کرمانشاه خدمت کرده میخواستم بدونم کسری بهم تعلق میگیره ؟؟

 137. با سلام میخواستم بدونم اونایی که اعزامی مهرماه ۹۹ هستن ۱۷ ماه خدمت می‌کنند یا۱۸ ماه من الان شهرستان راسک خدمت میکنم.

  1. سلام سربازانی که اعزام قبل از ماه نهم سال ۹۹ هستند باید به میزان عادی خدمت کنند و افرادی که در مناطق محروم خدمت می کنند و بعد از ۱۹۹۹ و افرادی که مناطق عملیاتی خدمت می‌کنند ۱۹ ماه و مابقی ۲۴ ماه خدمت کنند

 138. سلام من پدرم گروه ۱۱ توپخانه مراغه بوده و از استان کرمان اعزام شده اموزشی صفر۸ خاش بوده اونجا منطقه عملیاتیه من الان سربازم میتونم کسری بگیرم ساله ۷۰ تا ۷۲ خدمت بوده

  1. سلام. مناطق عملیاتی پس از قطعنامه با توجه به ارگان محل خدمت میتواند شامل کسری باشد یا خیر برای اطلاعات دقیق با یگان محل خدمت پدر تماس بگیرید.

 139. سلام من الان تو شهر خودم خدمت میکنم و ۲۴ ماه خدمتم خواستم بدونم اگه انتقالی بگیرم و غیر بومی بشم چقد از خدمتم کم میشه

  1. خدمت در مناطق امنیتی ۱۷ ماه – مناطق عملیاتی پر درگیر و مرزی ۱۸ ماه و عادی غیر بومی ۲۱ ماه است.

 140. سلام خسته نباشید میخواستم بدونم پدرع من سال ۷۰تا ۷۲ در منطقه عملیاتی اشنویه آذربایجان غربی خدمت کرده کسری بهش تعلق میگیره؟

  1. با توجه به اینکه پس از جنگ بوده است نمی توان سوابق ایثارگری گرفت. ولی باز هم می توانید به یگان خدمتی ایشان مراجعه کنید و اطلاعات تکمیلی را از آنجا دریافت کنید

 141. با سلام یگان من افتاده امیدیه پایگاه پنجم شکاری شهید اردستانی .۶ ماه هم اضافه خدمت دارم ب جز اون اضافه خدمت کلا چند ماه خدمت باید بکنم ؟

  1. به صورت کلی ۲۴ ماه خدمت برای شهر محل زندگی ۲۱ ماه خدمت شهر دیگر ۱۸ ماه خدمت لب مرز

 142. سلام پدر من سال ۷۱تا۷۳در تیپ۴۵تکاوری ارتش در منطقه شوش استان خوزستان بود،ایا کسری تعلق میگیره با این منطقه!ممنون از پاسخ گویی تون .✋

 143. سلام من سال ۷۵ تا ۷۷ دوکوهه اندیمشک ارتش خدمت کردم
  به پسرم کسری خدمت تعلق میگیره یا نه؟
  پسرم الان سربازه

  1. سلام خونه ی بنده تهران هستش یگان بنده افتاده دزفول کسری خدمت از لحاظ مرزی و محروم و منطقه عملیاتی و آب و هوا چقدر کم می شود و اینکه دوره خدمت ۲۴ ماه ما در این شهر چقدر می شود

 144. سلام من سال ۷۵ تا ۷۷ دوکوهه اندیمشک(ارتش) خدمت کردم
  به پسرم کسری خدمت تعلق میگیره یانه؟

 145. سلام پدر من ۲۸ ماه در منطقه سیستان بلوچستان پاسگاه های مرزی خدمت کرده آیا برای درصدی برای دانشگاه دارد ممنون میشم جوابم بدید و راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام. خیر برای این فعالیت به هیچ شخصی امتیاز خاصی برای شرکت در آزمون دانشگاه ها داده نمیشود.

 146. سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ در اهواز خدمت کرده آیا کسری شامل من میشه؟چون میگن تا سال ۷۵ منطقه جنگی حساب میشه و میتونم کسری بگیرم؟؟؟؟

   1. با عرض سلام و خسته نباشید ، من پدرم برج ۳ ۶۷ تا برج ۳ سال ۷۰ در لشکر زرهی ۹۲ اهواز خدمت بودن. ایا کسری جبهه بهم تعلق میگیری یا خیر ؟ اگه تعلق میگیره مدتش چقدره؟

    1. سلام به ازای هر۱ماه حضورپدر در جبهه ۱۲روز کسری لحاظ میشود و اگر به ۳۰ ماه رسیده معافیت دائم است.

 147. سلام خسته نباشید
  پدر من در سال های ۶۵ تا ۶۷ توی سپاه اشنویه خدمت کرده برای من چقدر کسری لحاظ میشه ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

 148. با سلام پدرم سال ۷۲تا۷۴در اهواز لشکر ۹۲زرهی اهواز خدمت کرده و از طرف یگان ۱۰ماه به اندیمشک دوکوهه قدیم فرستاده شده میخواستم ببینم که کسری به من تعلق میگیره?

   1. سلام من در بندر لنگه خدمت میکنم ایا کسری خدمت دراین منطقه شامل حالم می شود باتشکر

 149. سلام.
  پدر من شهریور۶۸ ارتش قزوین بوده.آذر یگانش صالح آباد ایلام بوده منطقه عملیاتی
  تقریبا یک سالی صالح اباد خدمت کرده کسری به من تعلق میگیره؟؟؟

 150. سلام خسته نباشید
  یگان خدمتی من افتاده مرکز آموزش مرزبانی اصلاندوز در استان اردبیل
  میخواستم بدونم مدت خدمتم چند ماهه
  واین که اونجا کسری مناطق بدآب و هوا شامل میشه؟

 151. سلام ببخشید ایا تپه سلام مشهد جزو مناطق محروم یا بداب وهوا محسوب میشه؟؟؟ ممنونم

  1. سلام خسته نباشید پدر من بین سالهای ۷۰تا۷۲ درزاهدان مرز میرجاوه خدمت کرده خاستم ببینم به من کسری تعلق میگیره الان خودم ۱۴ ماه خدمت کردم ممنونم اگه جواب بدید

   1. سلام. خیر کسر از خدمت تنها برای مناطق عملیاتی جنگ تحمیلی یعنی نوار غربی کشور اعمال خواهد شد.

 152. سلام خسته نباشین پدر من اردیبهشت ۷۱ تا اردیبهشت ۷۳ در نیروی انتظامی استان سنندج خدمت کرده می خواستم بدونم بهش کسری می دند
  و اگه می دن ماهی چند روز

  1. سلام باید به یگان محل سکونت مراجعه کرده و درباره مناطق عملیاتی دوران بعد قطعنامه پرس و جو کنید ، اگر جزو مناطق بوده بله تعلق میگیرد.

 153. سلام خسته نباشین پدر من اردیبهشت ۷۱ تا اردیبهشت ۷۳ در نیروی انتظامی استان سنندج خدمت کرده می خواستم بدونم بهش کسری می دند
  و اگه می دن ماهی چند روز

  1. سلام باید به یگان محل سکونت مراجعه کرده و درباره مناطق عملیاتی دوران بعد قطعنامه پرس و جو کنید ، اگر جزو مناطق بوده بله تعلق میگیرد.

 154. سلام خسته نباشین پدر من سال ۷۱ تا ۷۳ در نیروی انتظامی استان سنندج خدمت کرد می خواستم بدونم بهش کسری تعلق می گیره ممنون می شم جواب بدین

  1. سلام باید به یگان محل سکونت مراجعه کرده و درباره مناطق عملیاتی دوران بعد قطعنامه پرس و جو کنید ، اگر جزو مناطق بوده بله تعلق میگیرد.

 155. پدر من سال ۷۲ تا ۷۴ تو منطقه سومار خدمت سربازی کرده، به من کسری خدمت تعلق میگیره

 156. سلام خسته نباشید ، پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ سرباز بوده ، به گفته پدرم : جز تیپ ۴۰ ارتش سراب بوده ولی اعزام شدن منطقه‌ ی جلدیان و پیرانشهر که هنوز جنگ بوده گروهای دیگه ، به نظر شما به من کسری خدمت تعلق میگیره!؟

 157. سلام خسته نباشید ، پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ سرباز بوده ، به گفته پدرم : جز تیپ ۴۰ ارتش سراب بوده ولی اعزام شدن منطقه‌ ی جلدیان و پیرانشهر که هنوز جنگ بوده گروهای دیگه ، به نظر شما به من کسری خدمت تعلق میگیره!؟

 158. سلام پدر من سال ۷۳تا ۷۵ در سردشت پایگاه سلکتان خدمت می‌کرده آیا به من کسری خدمت تعلق می‌گیرد؟!

 159. سلام خسته نباشین
  پدرم ۱۶ ماه سال ۶۵ سوسنگرد منطقه جنگی بوده کارت ایثارگری آجا هم گرفته
  خودمم اندیمشک زندگی میکنم
  اگه سربازی تو اندیمشک باشم چه کسری خدمتی رو میتونم استفاده کنم؟

  1. سلام. طبق قوانین نظام وظیفه به فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه حضور در جبهه جنگ ۱۲ روز کسر از خدمت سربازی تعلق میگیرد.

   1. سلام خسته نباشین پدر من اردیبهشت ۷۱ تا اردیبهشت ۷۳ در نیروی انتظامی استان سنندج خدمت کرده می خواستم بدونم بهش کسری می دند
    و اگه می دن ماهی چند روز

    1. سلام باید به یگان محل سکونت مراجعه کرده و درباره مناطق عملیاتی دوران بعد قطعنامه پرس و جو کنید ، اگر جزو مناطق بوده بله تعلق میگیرد.

 160. سلام پدر من در سال۶۹تا۷۱در پیرانشهر در تیپ ویژه شهدا بود مخاستم ببینم کسری خدمت برای من تعلق میگیرد؟
  ممنون میشم جواب بدین

   1. سلام بنده در سال ۶۳الی ۶۵ خدمت سربازی در استان سیستان و بلوچستان بودم، جز مناطق عملیاتی می باشد و کارت ایثارگری به من تعلق میگیرد؟

    1. سلام خدمت شما مناطق عملیاتی زیر نظر خود نظام وظیفه بررسی میشود ، باید حضوری به نظام وظیفه استان یا یگان محل خدمت مراجعه کنید.

 161. با سلام من یگان خدمتم افتادهه بندر جاسک ولی با ۶ روز تاخیر دارم میرم به نظر شما بخشیدهه میشه پرسیدم گفتن چون کم بودهه بخشیدهه میشه؟ و این که میتونم آیا ایست خدمت بزنم؟ و این که ساکن اصفهان هستیم خواستم بدونم از ۲۱ ماه خدمتم چه مقدار کسر میشه؟ با تشکر

  1. سلام. چنانچه دلیل قابل قبولی برای توجیه غیبت داشته باشید با شما همکاری میشود
   کسر از خدمت مناطق بد آب و هوا و مرزی تا ۳ ماه قابل اجراست که در یگان محل خدمت بزرگی و اعمال میشود.

   1. سلام خسته نباشید پدر من بمدت دوسال در سال های ۹۳تا ۹۵ زاهدان پاسگاه مرزی نیروانتظامی خدمت میکرده آیا کسری تعلق میگیرد

    1. سلام. خیر متاسفانه این مناطق در سالهای ذکر شده جز سنوات ایثارگری نیست و کسری خدمت به آن تعلق نمیگیرد

    2. سلام من تو زاهدان لشکر ۸۸ سال ۷۶خدمت بودم ۱۲ماهم خدمت کردم ۲تا فرزند دارم چقدر دیگه باید خدمت کنم

 162. با سلام و خسته نباشید .

  من در حال حاضر تو بوشهر خدمت میکنم و خودم اصالتا تبریزی هستم ولی چند سالی هستش ک خونمون بوشهره . میخواستم بدونم کسری بدی آب و هوا برای من تعلق میگیره یا خیر . و اینکه کسری بدی آب و هوا برای بومی و غیر بومی فرق داره؟ چون من رو بومی حساب کردن . با تشکر

  1. سلام . کسری سنوات بیمه به نوع کار و محل خدمت وابسته است و بومی بودن یا نبودن تاثیری در اعمال کسری برای شما ندارد.

 163. سلام خسته نباشین پسرم تو پلدشت تو مرزبانی سرباز هست از تهران رفتم برا کارت ایثار گری کسری خدمت گرفتم ۸ماه ۲۶روز پسرم برده کسری خدمت معاونت داه انجا برای۰هر ماه ۱۲روز کسر کردن این قانون هست

  1. سلام. بله طبق قانون به ازای هر ماه سابقه ایثارگری به شما ۱۲ روز کسر از خدمت تعلق میگیرد.

 164. سلام پدر من از سال ۶۷تا ۶۹ به مدت ۲۴ماه در مهران استان ایلام خدمت کرده وبعد از آن در سال ۷۱به مدت ۳ماه دیگه خدمت کرده چند ماه کسری به من تعلق میگیره ممنون بعدا اگر من به منطقه مرزی برم چند ماه کسری به من تعلق میگیره

 165. سلام پدر من از سال ۶۷تا ۶۹ به مدت ۲۴ماه در مهران استان ایلام خدمت کرده وبعد از آن در سال ۷۱به مدت ۳ماه دیگه خدمت کرده چند ماه کسری به من تعلق میگیره ممنون

 166. با سلام من پدرم ۲۴ ماه در یاسوج خدمت کرده خواستم ببینم بخاطر بد آب و هوا بودن اونجا کسری از خدمت شامل من میشود و ما کارت مرزنشین هم داریم ایا کارت مرزنشین هم شامل کسری میشود

  1. سلام من سال ۶۹تا۷۱درلشکر۸۱زرهی کرمانشاە درسرپل ذهاب خدمت کردە ام آیا شامل کسری خدمت می شوم

 167. سلام خسته نباشید من درلرستان شهرستان پلدخترم و خودم مال مشهدم افتادم اینجا چقدر باید خدمت کنم چقدر کثری داره

 168. سلام پدر من سال ۷۷ تا ۷۸ تیپ ۷ ولیعصر اهواز خدمت کرده آیا به من کسری تعلق می گیره

 169. سلام پدر من سال ۷۷ تیپ ۷ ولیعصر اهواز خدمت کرده میخواستم ببینم کسری به من تعلق می گیره

 170. سلام پدر من سال ۶۸ارتشی منطقه بعد از قطعنامه در منطقه سومار بوده به مدت ۵سال بعد سال ۷۴زابل سیستان و بلوچستان انتقال میشه سال ها ۷۷تا۷۹منطقه امنیتی و درگیر با طالبان و از سال ها ۷۴تا ۹۸ زاهدان و زابل بهش منطقه امنیتی ودرگیر بهش تحلق گرفته از میشه کسری خدمت گرفت من سربازم ۶ماه دیگه خدمت دارم با کسری ها بسیجم

 171. سلام من الان سرباز دادگاه گهواره در استان کرمانشاه هستم هم منطقه محرم هست هم عملیاتی برای من که اعزان ابان ۹۹ بودم چطور حساب میشه

 172. سلام ایا خدمت در بهداری استان خراسان جنوبی در شهر بیرجند کسری خدمت بدی اب و هوا دارد؟؟

 173. سلام من اعزامیە سال ۷۱بودم ۲۴ماه خدمت کردم ایلام صالح اباد قزوین کارت ایثارگریم بهم دادن برای کثری خدمت هم مراجعە کردم هیچ جوابی نگرفتم

  1. سلام باید به نظام وظیفه مراجعه کنید
   با توجه به این که بعد از جنگ اعزام شدید امکان دریافت کسری خدمت بابت کارت ایثار برای شما وجود ندارد. در یک مدت کوتاه برای افرادی مانند شما طرحی زده شد اما اکنون طرحی وجود ندارد.

 174. سلام پدرم من ۱۵ماه جبهه بودبهش ۶ماه کارت ایثارگری دادن میتونم ازش کسری خدمت بگیرم پدرمن ارتش خدمت کرده خودم سپاه خدمت میکنم ۱۳۶۶جبهه بود.میتونم کسری بگیرم

 175. سلام پدرم من ۱۵ماه جبهه بودبهش ۶ماه کارت ایثارگری دادن میتونم ازش کسری خدمت بگیرم پدرمن ارتش خدمت کرده خودم سپاه خدمت میکنم ۱۳۶۶جبهه بود.

 176. سلام پدرمن ۱۵ماه منطقه جنگی داره که بهش ۶ماه کارت ایثارگری دادند ازاین پدرم می‌تونه برای من کسری بگیره از۶ماه پدرم توارتش خدمت کرده منم سپاه خدمت میکنم

  1. سلام بله به ازای هر ماه خدمت در مناطق جنگی ۱۲ روز کسری محاسبه میشود بنابراین شما میتوانید ۲ ماه و ۱۸ روز کسری بگیرید.

 177. سلام وخسته نباشید من در قرارگاه تاکتیکی سلمان مبارزه با اشرار درسال۱۳۷۵تا۷۷ بودم از نظر سوابق بیمه جزء سختی کار محسوب میشود

  1. سلام. خیر برای اضافه کردن مدت خدمت سربازی به بیمه سوابق بیمه هیچگونه بندی جهت محاسبه شرایط سخت کار و … بیان نشده است.

 178. سلام برای مناطق امنیتی کسری خدمت تعلق میگیره بعد از سال ۶۷ یعنی از ۶۸ تا ۷۰ منطقه ی زابل
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام خیر این منطقه جز لیست کسر از خدمت نیست.
   برای دریافت اطلاعات درباره انواع کسر از خدمت و شرایط احراز آن ها با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. سلام پدر من در سال ۷۱ تا ۷۳ در شاهین دژ خدمت کرده میخواستم بدونم منطقه عملیاتی حساب میشه؟ میتونم کسری خدمت بگیرم؟

 179. سلام پدرم سال ۷۲ تا ۷۴ منطقه عملیاتی مهاباد خدمت کرده ایا کسری خدمت شامل من میشه؟

  1. سلام. خیر این سال جز لیست اعلامی از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران برای دریافت کارت ایثارگری نیست بنابراین به شما سهمیه کسری تعلق نمیگیرد.

 180. سلام پدر من در سال۷۶تا ۷۸ در منطقه‌ی عملیاتی قصرشیرین سربازی کرده آیا به من کسیر خدمت تعلق می گیرد ؟؟؟؟؟؟
  در ضمن از بعضی پرسیدم میگن باید خدمت سربازی پدرت از ۷۲ به پایین باشه این چه ربطی داره ؟؟؟
  مگه منطقه عملیاتی دلیل اصلی نیست ؟؟؟؟؟

 181. سلام پدر من ۲۱/۳/۶۹ تا ۲۱/۱۲/۷۰ در منطقه ی سقز کردستان قرارگاه شمالغرب خدمت کرده است آیا برای من کسری خدمت داره؟ من برج ۷ ۱۴۰۰ اعزام هستم.

 182. سلام پدرم منطقه عملیاتی دزفول سال ۷۱تل ۷۳ خدمت کرده میخواستم‌بدونم برای من کسری خدمت تعلق می‌گیرد یا نه؟

  1. سلام. یه فرزندان ایثارگران و کارکنان نیروهای مسلح که گواهی مربوطه را از بنیاد شهید دریافت کرده باشند کسر از خدمت تعلق میگیرد .برای دریافت کسری ایثارگری پدر شما باید در مناطق عملیاتی خدمت می کرده است. اطلاعات کافی نداده اید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 183. با سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون
  بنده پدر من سال ۷۰در شهرستان جوانرود در استان کرمانشاه در نیرو انتظامی خدمت کرده الان من میخوام به سربازی برم ایا کسری به من تعلق میگیره ؟

  1. به دلیل اینکه بعد از قطعنامه خدمت کرده اند ، به شرط آنکه به طور متوالی در مناطق درگیر با اشرار، قاچاقچی و… بوده اند و آن مناطق از نظر درگیری مورد تایید نظام وظیفه باشد می توانید برای کسری ایثارگری به نزدیک ترین یگان محل سکونت مراجعه کنید

 184. با عرض سلام و تشکر از سایت خوبتون

  پدر بنده در سال ۱۳۷۰در کرمانشاه شهرستان جوانرود در ارگان نیروی انتظامی خدمت کرده ایا با توجه به قطعنامه جدید ایا کسری شامل من میشه یا نه ؟
  چند ماه کسری شامل بنده میشه؟
  سپاس بابت پاسخگویی

 185. سلام پدر من سال ۷۲ در سر پل ذهاب خدمت کرده مدت شیش ماه ایا کسری ب من تعلق میگیره؟؟؟

 186. سلام خوبین پدر من در سال ۷۲تا۷۴ شهر سلماس خدمت شامل کسر خدمت میشه برام یا نه با تشکر

 187. سلام پدر من ۶۸ تا ۷۲ در بندر عباس و انزلی خدمت کرد ایا شرایط اب هوای شامل من می شود برای کسر خدمت

 188. با عرض سلام وخسته نباشید

  پدر بنده ۲۴ماه در جوانرود کرمانشاه در ارگان نیرو انتظامی سال ۱۳۷۰ سربازی کردن ایا به بنده با توجه به بخشنامه جدید کسری تعلق میگیره ؟
  سپاس بابت لطفتون

 189. سلام من از زابل انتقالی گرفتم سرخس افتادم مرزبانی مرز سرخس چند ماه خدمت است اعزامیه ۷ ۹۹ هستم

 190. سلام . وقتتون بخیر. پدر من سال ۶۹تا ۷۱ در هویزه و بهبهان و مسجد سلیمان خدمت کرده ، آیا کسری به من تعلق میگیره؟

  1. سلام نه فقط فرزندان کسانی که در دوره ۸ ساله جنگ در جبهه حضور داشتند کسری یا معافیت میگیرند

 191. سلام وقت بخیر من ساکن اراک هستم ،و یگان من افتاده منطقه عملیاتی خنداب میخواستم ببینم چند ماه کسری میدن بهم؟!

 192. سلام من بچه تهرانم افتادم تیپ ۳۲۸ هجومی پادگان عبادت مریوان الان خدمت من ۱۸دماهه ؟؟

 193. باسلام پدر من تقریبا یک سال تو نیشابور خدمت کرده ایا نیشابورهم تو سالهای ۷۰ الی ۷۲ منطقه حساب میشد یا کسری تعلق میگیره؟

 194. سلام.من همسرم سال ۷۲تا ۷۳در کردستان دوران سربازی گذارنده و قبل آن هم قم بوده من پرستاری شرکتم آیا میتونم سهمیه ایثارگری داشته باشم؟

  1. سلام. خیر در طول سالهای عنوان شده سنندج منطقه عملیاتی نبوده ، اما چنانچه دارای پرونده ایثارگری باشید و به شما کد ایثارگران اختصاص یافته باشد میتوانید از سهمیه همسر استفاده کنید.

 195. سلام من‌ محل خدمتم افتاده تو شهر خودمون ولی بد اب و هواس کسری بهم تعلق میگیرد بعد برادرم شهید شده سال ۶۵ ایا کسری به من تعلق میگیرد

 196. سلام پدر من سال ۶۸تا۷۰ در پادگان دوکوهه اندیمشک خدمت کرده،به من کسری تعلق میگیره؟؟ ممنون میشم جواب بدین🙏🙏

   1. سلام خسته نباشین پسرم تو پلدشت تو مرزبانی سرباز هست از تهران رفتم برا کارت ایثار گری کسری خدمت گرفتم ۸ماه ۲۶روز پسرم برده کسری خدمت معاونت داه انجا برای۰هر ماه ۱۲روز کسر کردن این قانون هست

    1. سلام. بله طبق قانون به ازای هر ماه سابقه ایثارگری به شما ۱۲ روز کسر از خدمت تعلق میگیرد.

  1. سلام پدر من در سال ۶۹ در هنگ‌مرزی ماکو (سیاه چشمه)خدمت کرده آیا اونو کسر شامل میشه؟

 197. سلام یاسین هستم سال ۷۳تا۷۵درگز پادگان چقردوسال خدمت کردم ایا کسری خدمت شامل حال پسرم میشود یانه ممنونم

  1. سلام تنها فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند میتوانند کسری خدمت بگیرند.

 198. سلام،پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در پادگان تیپ ۲۵ تکاور پسوه خدمت کرده.آیا برای من کسری خدمت تعلق میگیره؟

  1. سلام بله اگر منطقه عملیاتی بوده به ازای هرماه دوازده روز کسری میشود

 199. سلام من درسال هفتادوسه تاهفتادوپنج درشهرستان درگز روستای چقر بیست وچهارماه خدمت کردم وپسرم الان سرباز هست درقرارگاه محمدرسول الله بیرجندایابابت خدمتم دردرگزکسری خدمت میخورد یانه ودرمرزبانی کسری شامل حالش میشود یانه ممنونم

  1. سلام درصورتی که منطقه عملیاتی بوده به ازای هریک ماه حضور دوازده روز کسری میگیرند

 200. سلام خسته نباشید من سرباز نیروی دریایی ارتش در خرمشهر هستم، اعزامی یکه دو هزارو چهارصد، خدمت من ۱۹ ماه است یا ۱۸ ماه؟

 201. سلام
  بنده ۱۱ ماه کسری بخاطر جبهه پدرم دارم
  و طبق آخرین مصوبه خدمت در مناطق بد و آب هوا و غیر بومی ۱۸ماه است اما در منطقه بومی ۲۴ ماه سوالی که دارم این هست که آیا امکان استفاده همزمان از دو یا سه کسری وجود دارد ؟ یعنی اگه در منطقه غیر بومی بد آب و هوا و جنگی خدمت کنم ۱۱ ماه کسری از ۱۸ ماه کم میشه و در مجموع ۷ ماه باید خدمت کنم یا روش محاسبه به شکل دیگریست؟ و سوال دیگه ای که دارم آیا دزفول جز مناطق بد آب و هوا (گرمسیری )محسوب میشه؟

  1. سلام به ازای هر یک ماه حضور پدر در جبهه دوازده روز کسری دارید مناطق بد آب وهوا نیز درقسمت یگان نوزده ماه است تقریبا یازده ماه خدمت میشود اگر غیربومی باشید کمتر می‌شود دزفول جز مناطق بدآب وهوا محسوب نمیشود

 202. با سلام
  پدر من در سال ۶۷ ( بعد از قطعنامه) به مدت ۴ ماه در پاسگاه انتظامی مرزی چاه مضراب گزیک در استان خراسان جنوبی و پس از آن به مدت ۵ ماه در شهرستان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی خدمت کردند. آیا به بنده کسری خدمت تعلق می گیرد؟
  ممنون

   1. با سلام و خسته نباشید
    من پدرم در زمان جبهه ۲۸ماه در سر دشت بوده و برادرم از کسری درخدمتش ۷ماه کم کرده ایا من هم میتوانم استفاده کنم ماهی ۱۲ روزم ک حساب کنیم ۴ ماه مونده

 203. سلام پدر من سال ۶۹تا ۷۱در بندر بوشهر و ماهشر۲۴ماه خدمت کردند به من کسری میدن یانه؟ممنون

  1. سلام ب ازای هریک ماه حضور داوطلبانه دوازده روز کسری به ایشان تعلق میگیرد.

 204. سلام پدر من سال ۶۹تا ۷۱ در بندربوشهر و ماهشر ۲۴ماه خدمت کردند
  بهم کسری تعلق میگیره؟

  1. سلام به ازای هریک ماه حضور داوطلبانه دوازده روز کسری دریافت می‌کنید.

 205. سلام پدر من در سال ۷۰ تا۷۲ به مدت ۲۴ ماه در منطقه سپاه اشنویه خدمت کرده آیا به من کسری میدن

 206. با سلام وقت بخیر اینجانب سرباز استان کهگلویه وبویراحمد هستم ودر شهر خودم خدمت میکنم به دلیل متاهلی واعزامی برج ۹ سال ۹۹ هستم آیا ۲۱ ماه خدمت یا ۲۴ ماه استان ما جز کدوم استان ها هست ؟

 207. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  پدر من در سالهای ۷۰ تا ۷۲ در منطقه مراغه خدمت کردند. آیا کسری خدمت به من تعلق میگیرد؟باتشکر

 208. سلام من برای پسرم کسر خدمت میخوام من سال ۶۹ تو کهربز آموزش دیدم و بعد تو ارومیه قرارگاه خدمت کردم کارت پایان خدمت الکترونیکی هست و از ۶۹/۸/۱۹ تا ۷۱/۸/۱۹ مدت ۲۴ ماه اما رفتم ارومیه گفتند ۱۲ ماه از ۷۰/۸/۱۹ تا ۷۱/۸/۱۹ و برای پسرت ۳ ماه و ۲۵ روز میشه یک سال ژاندارمری بودم و سال ۷۰ ادغام شد و نیروی انتظامی شد .لطفا راهنمایی کنید. وقتی ۲۴ ماه خدمت کردم چرا میگن ۱۲ ماه. میگن برگ مرخصی یا نامه ای که مهر پست تبریز و ارومیه آن زمان برای خانواده ات نوشتی خورده بیار مگه پرونده ندارم لطفا راهنمایی کنید

 209. سلام خسته نباشید اهل کرمان هستیم پسرم آموزشی ۰۵بودبعدمنتقل شده تربت جام تیپ ۳۸زرهی میخواستم بدونم آیا تربت جام منطقه محروم حساب میشه برای کسر خدمت یاخیر واینکه شرایط تک پسری برای انتقال به شهر خودمون وجود دارد.ممنون و تشکر

  1. سلام تک پسری دیگر منسوخ شده برای اطلاعات بیشتر و بهتر تماس بگیرید.

 210. سلام
  ببخشید من الان ۱۲ماه کسری دارم و به من گفتن بخاطر کسریت به ازای هر ماه شیش روز از کسری مناطق بد آب و هوایی و عملیاتی تو کم میشه یعنی من از کسری مناطق بد آب و هوایی و عملیاتی چیز کمی بهم میدن میخواستم ببینم محاسبش دقیقا به چه شکله
  پایگاه هوایی خور بیرجند

 211. سلام
  ببخشید من ۱۲ ماه کسری دارم و به من گفتن که بخاطر مدت کسری که داری به ازای هر ماه شیش روز از کسری مناطق بد آب و هوایی و عملیاتی تو کم میشه یعنی من همون ۲۱ماه خدمت میکنم با وجود این شرایط بد آب و هوایی و عملیاتی بودن میخواستم ببینم محاسبش دقیقا به چه صورت هست
  پایگاه هوایی خور بیرجند

   1. سلام من میخوام خدمت سربازی برم در اهواز ساکن هستم اگر محل خدمتم اهواز باشد چند ماه خدمت می کنم پدرم سال ۶۹ تا ۷۱ در هویزه خدمت کردند آیا کسری خدمت شامل من میشه

 212. سلام وعرض ادب وخسته نباشید وتشکر بابت پاسخهاتون چندسوال ازخدمتتون داشتم که واقعا برام مهمن وامیدوارم جواب بنده رو بدهید.اول اینکه پدر بنده درسالهای از سال ۷۰تا ۷۲ در تیپ مستقل ۴۸ فتح سپاه یاسوج نیروی زمینیش خدمت کرده واز انجا به مناطق عملیاتی مثل اهواز وسردشت اعزام شده میخواستم ببینم ایا کسری به بنده که اکنون سرباز هستم تعلق میگیرد؟دوم اینکه ایا باید به یگان خود در یاسوج مراجعه کند یا به خودشهرهای عملیاتی برود یا اصلا درهمین ستادکل سپاه استان تهران هم میتواند پیگیر کسری باشد؟سوم اینکه به ازای هرماه خدمت دراین دوشهر چندروز کسری دارد؟وسوال اخرم اینکه خدد شهر یاسوج جزمناطق کم برخوردار و بداب وهوا وامنیتی حساب نمیشود وکسری به خدمت درخود این شهر هم تعلق میگیرد یاخیر؟
  پیشاپیش بی نهایت قدردانی میکنم از شما بابت پاسختون و منتظرم بی صبرانه.تشکر موفق باشید

  1. سلام پاسخ سوالات شما بسیار گسترده می باشد. برای دریافت جواب کامل و درست با ما در تماس باشید

   1. تشکر.اهان چشم حتما.پس فقط حداقل بهم بگید ایا چیزی ازکسری بهم تعلق میگیره که بخوام پیگیرش باشم ودنبالش برم و مشاوره بگیرم و…؟یا الکی زحمت نکشم و وقت نذارم؟

     1. سلام سوال کاملم اینه که پدربنده درسال۷۰ تا۷۲ در تیپ۴۸ مستقل فتح یاسوج خدمت کرده و ۳ ماه نقدوز بوده و ۲ماه سردشت بوده و۸ ماه اهواز بوده وباقیش هم خودیاسودج.میخواستم ببینم ایا کسری به بنده که اکنون درحین خدمت هستم تعلق میگیرد یانه؟اگربله چقدر هست؟میخوام ببینم ایا ارزش دارد پدرم بابتش به یاسوج برود دنبال کاراش؟واقعا ممنونم ازپاسختون و وقتی که میگذارید

   2. سلام مجدد.بله قبول دارم خیلی کلی پرسیدم اما یه خواهشی ازتون داشتم که لطفا جواب بدین توروخدا برام خیلی مهمه.ایا کسری به بنده تعلق میگیره؟اگر بله حدوداچقدر؟خواهشدمیکنم جواب بدید بدونیم ارزش داره بابام بره تا یاسوج و پیگیرش بشه یا نه؟

 213. سلام.وقتتون بخیر.
  پدر من سال ۶۷ تا ۶۹ منطقه عملیاتی سردشت خدمت کرده.برای اقدام کسری خدمت واسه خودم از کجا باید اقدام کنم؟

   1. سلام،پدرم به مدت چهار ماه و هفده روز داوطلبانه در جبهه در محور عملیاتی نقده سردشت خدمت کرده بعد از اونم در تربیت معلم ارومیه مشغول بوده تا قطعنامه امضا شده تقریبا ۵ماه بعد حضور تو جبهه ش چقدر کسری به من تعلق میگیره؟؟و اینکه سربازی اگر سابقه حضور در تیم ملی داشته باشه کسری داره؟
    مهاباد منطقه امنیتیه؟؟واسه همه نیروها

    1. سلام کسری خدمت برای مشمولانی است که غیبت ندارند. چنانچه شامل غیبت نیستید و برادر دیگرتان از کسری جبهه پدر استفاده نکرده، به ازای هر ۱ماه جبهه ی پدر ۹تا۱۲ روز از خدمت شما کسر می شود

 214. سلام.پدر من در سال ۷۰ در منطقه مرزی سرو ارومیه توی گردان شهید چمران به مدت ۱۰ ماه خدمت کرده میخواستم ببینم کسری خدمت به من تعلق میگیرد یا نه و اینکه اون منطقه عملیاتی هست یا نه

 215. با سلام پدره من ۱۶ ماه تو آ غ در خوی خدمت کرده ایا کثری خدمت شامل می گردد

 216. سلام
  من سرباز زنجانم ولی مامور شدم به خرمشهر
  محل سکونتم اهواز هست الان ۱۷ ماه خرمشهرم
  ۵ماه کسر بسیج دارم ولی بجز اون ۶ ماه اضافه دفترچه ای دارم خواستم ببینم من در چه صورت میتونم ۲ ماه غیر بومی یا منطقه محروم بگیرم و کسریهام قبول میشن ممنون میشم اگه جواب بدین

   1. سلام من اهل زاهدان استم با دارا بودن شش بچه وغیبت هم دارم من کسریم چقدر میشه

    1. سلام. اطلاعات دقیق از میزان غیبت شما بیان نشده برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 217. سلام پدر من در برج ۱۸/۸/۱۳۶۸به لشکر ۸۴خرم درمنطقه سومار خدمت کرده برای فرزندم که در منطقه عملیاتی خدمت میکنه کسری شامل میشه

   1. سلام خسته نباشید می خواستم ببینم من ۱۲ماه خدمت میکنم تو استان سیستان اگه بخوام انتقالی بگیرم به استان خودم ۳ماه کامل بهم تعلق میگیره

 218. سلام وقتتون بخیر. پدر من در سال ۷۰ به مدت ۱۰ ماه توی گردان شهید چمران سرو ارومیه خدمت کرده میخواستم ببینم به من کسری تعلق میگیره یا نه و اینکه سرو منطقه عملیاتی بوده یا نه

  1. سلام پدر من سال ۶۸
   ۲۱ماه تو منطقه سنندج لشگر ۲۸گردان
   خدمت کرده
   کسری تعلق میگیره؟

    1. سلام خسته نباشید من سرباز نیرو دریایی هستم در منجیل هفت ماه خدمتم میخوام انتقالی بگیرم برای نیرو دریایی کنارک سیستان ایا خدمتم همون هیجده ماه که برای مناطق محروم عملیاتی اعلام کردنه؟

 219. سلام. پدر‌ من در سال ۷۰ به مدت ۱۰ ماه در گردان شهید چمران سرو ارومیه خدمت کرده میخواستم بدونم کسری خدمت به من تعلق میگیره یا نه و اینکه سرو منطقه عملیاتی بوده اونموقع یا نه

 220. سلام
  منم ۱۰ ماه تو منطقه محروم کوهرنگ چهارمحال بختیاری بودم ک ماهی ۳ روز کسری داشت
  الان ۳۰ روز کسری شامل من میشه؟

 221. سلام
  من سرباز نیرو انتظامیم و ب مدت ۱۰ ماه تو منطقه محروم کوهرنگ چهار محال و بختیاری خدمت کردم ک جزو لیست مناطق محرومم هست ک ماهی سه روز کسری داره و به ما گفتن اگه بیشتر از ۶ ماه اونجا بمونیم کسری شاملمون میشه و من بعد از ۱۰ ماه اومدم استان خودم خدمت میکنم یعنی ۳۰ روز باید بهم کسری بدن. این کسری شامل بنده میشه یا باید کامل اونجا میموندم؟ لطفا بطفا لطفا جواب بدین

  1. با سلام باید برای شما کسری فعال میشد. شما مجددا با خود نظام وظیفه هماهنگ کنید .

 222. سلام وقت بخیر
  ببخشید من اعزامی برج ۱۲ سال ۹۹ هستم ۱۴ماه کسری جبهه پدر و بسیج روگرفنم با وجود متاهل بودنم و اهل شیراز که هستم اما داخل بوشهر دارم خدمت میکنم و گفتن که خدمت اونجا ۱۸ ماه هس ۳ماه برای بدی آب و هوا و ۳ماه برای غیر بومی بودن کسری میدن و خدمت ۱۸ ماه حساب میشه اگه انتقالی نگیرم خواستم ببینم با اینکه من الان ۴ماه هم خدمت کردم و ۱۴ ماه کسری هم دارم الان ۱۸ ماه تموم هس اگه کسری هارو ارائه بدم به یگان تموم هستم؟؟

  1. با سلام .بله باتوجه به مطالبی که گفتید به احتمال زیاد کسری برای شما فعال شود و اتمام سربازی بخورید به معاونت انسانی پایگاه مراجعه کنید اطلاعات کامل را دریافت میکنید.

 223. سلام خسته نباشید پسرمن عزامی اذر۹۹میباشد درنقده آذربایجان غربی خدمت می‌کنه چقدرکسری خدمت داره ممنونم باتشکرمحسن خادم ازتبریز

   1. سلام پسر من ۹۹/۱۲/۱اعزام محل خدمتش پیرانشهر هستش مرزبانی دلاوان چه قدر کسری خدمت داره با تشکر از راهنماییتون

    1. سلام میزان کسری باتوجه به مدت زمان خدمت شما، محل خدمتی و…بررسی میشود،ازطریق نیروانسانی پادگان درخواست دهید.

   2. سلام پسر من ۹۹/۱۲/۱اعزام محل خدمتش پیرانشهر هستش مرزبانی دلاوان چه قدر کسری خدمت داره با تشکر از راهنماییتون

    1. سلام میزان کسری باتوجه به مدت زمان خدمت شما، محل خدمتی و…بررسی میشود،ازطریق نیروانسانی پادگان درخواست دهید.

  1. سلام من اعزام برج ۱۴۰۰/۲اهل سیستان و بلوچستان شهرستان چابهار هستم متاهل دوتا بچه دارم کسری چگونه است؟

 224. با سلام پدرم ابان ۶۰ تا ابان ۶۲پایگاه ششم شکاری بوشهر خدمت بوده، ایا ب من کسری تعلق میگیرد و مدتش چقدر میشع؟

 225. با سلام پدرم سال آبان ۶۰ تا ابان ۶۲ پایگاه ششم شکاری بوشهر خدمت بوده، ایا ب من کسری تعلق میگیرد؟ و مدتش چقدر میشع؟

 226. با سلام من در سال ۱۳۷۲و ۷۳در سر دشت خدمت سربازی گزرانده ام ایا به من ایسارگری تعلق میگیرد ممنون

  1. با سلام به پایگاه خود تماس بگیرید تا عملیاتی بودن منطقه را بررسی کنند.

   1. سلام من از زابل انتقالی گرفتم سرخس افتادم مرزبانی مرز سرخس چند ماه خدمت است اعزامیه ۷ ۹۹ هستم

 227. با سلام من در سال ۱۳۷۲و ۷۳در سر دشت خدمت سربازی گزرانده ام ایا به من ایسارگری تعلق میگیرد ممنون

  1. با سلام به پایگاه خود تماس بگیرید تا عملیاتی بودن منطقه را بررسی کنند.

 228. با سلام خدمت سروران عزیز

  خسته نباشید
  لطفا خواهش دقیقا راهنمایی بفرمایید که آیا بنددرتاریغ ۱۳۶۴ __الی ۱۳۶۶ درپایگاه هشتم شگاری _اصفهان خدمت کردم.ایاگسری شامل می‌شود

 229. سلام. من دفترچه ام رو از شیراز پست کردم و ساکن شیرازیم ولی متولد بوشهرم و محل خدمتم بوشهر افتاده. الان ملاک بومی بودن محل تولده یا محل اعزام دفترچه؟

 230. سلام وقت بخیر
  من بومی شهرستان کوار از استان فارس هستم
  و اینکه پذیرشی هم بودم و اعزام اذرماه هستم
  میخواستم بدونم شهرستان کوار منطقه محروم هست ایا؟؟
  ایا من خدمتم۲۱هس یا۲۴؟؟

 231. سلام اگه بخوام از گیلان بیام خارک و اون سمتا خدمت کنم با مدرک دیپلم حدودا چقدر حقوق میگیرم؟

  1. سلام با توجه به ارگانی که در آن خدمت کنید حقوق دریافتی شما متفاوت خواهد بود.

 232. سلام خسته نباشید
  بنده اعزامی مرداد۹۹هستم ۴ماه خدمتم داخل زاهدان وشهرستان سراوان گذروندم که به دلیل متاهل بودن انتقالی گرفتم شهر خودم خواستم ببینم این چهار ماه اونجا بودم کسری بهم تعلق می گیره اگر می گیره به مدت چند روز

 233. با سلام خدمت شما همراهان همیشگی
  لطفا بفرمایید من درسال ۱۳۶۴ الی ۱۳۶۶ درخدمت سربآری بودم در پایگاه هشتم شگاری اصفهان آیا کسری شامل می‌شود
  باتشگر

   1. با سلام پدر من از سال ۶۷تا ۶۹ به مدت ۲۴ماه درمهران استان ایلام خدمت کرده وبعد از آن در سال ۷۱دوباره ۳ماه دیگه خدمت کرده چند ماه کسری به من تعلق میگیره ممنون از شما

 234. سلام پدر من اعزامی سال ۶۵ لشکر ۲۸ خدمت کرده ب طوری ک تا ۶۷ خدمت کرده حدود ۲۱ ماه . بعد ک دچاره بیماری عصاب و روان شد اومد خونه فرار کرد دیگ خدمت نرفت تا سال ۷۰ ک کلا معاف دائم شد ب خاطر عصاب . رفتم پادگان لشکر ۲۸ ک کسری اون مدت خدمتشو بگیرم برای خودم میگن ک تاریخ تصفیش مشخص نیست مدارک خدمتی هم اینجا نیست با برگه هایی ک خودم داشتم بردم میگ تاریخ تصفیش مشخص نیست اگ مشخص باشه حدود ۸ ماه کسری میگیرم . اخه وقتی دیگ توسط دادگاه و بیمارستان و اینا معاف دائم شد سال ۷۰ دیگ تصفیه حساب و کجا باید میکرد اخه . الان میخواستم ببینم باید چی کار کنم واقعا . وقتی ۲۱ ماه خدمت کرده اونجا چرا کسریشو نمیدنو بهونه میارن

  1. با سلام متاسفانه روند اداری گرفتن کسری همینگونه است و دردسر دارد باید از خود مکانی که در انجا سرباز بودند پرس و جو کنید

 235. سلام وقتتون بخیر
  من گروه ۴۲۲ مهندسی زرهی و پدافند غیر عامل اهواز افتادم. ولی خودم ساکن شوش هستم و غیر بومی محسوب میشم به خاطر مسافت بالای ۵۰ کیلومتر. از اونجا که اهواز هم منطقه عملیاتی و بد آب و هوا محسوب میشه و هم غیر بومی هستم، میخواستم بدونم که خدمت من چند ماهه است؟
  ممنون

  1. با سلام معمولا بدترین نوع اب هوا برای شما سه ماه یا دو ماه کسری در نظر گرفته میشود .

 236. سلام لطفا جواب بدین من حدود دوازده ماه از ایثار پدر و بسیج کسری دارم ایا میتونم کسری مناطق بد ابو هوا رو بگیرم؟و آیا خدمتم از نه ماه هفت ماه میشه؟

 237. سلام خسته نباشید ،پدر من سال۶۹تا۷۱،لشکر زره ای ارتش تیپ۳رودکرخه ،دشت ازادگان اهواز بوده ایا کسری میگیره

 238. سلام من در در منطقه بومی یعنی داستان خودمون خدمت میکنم اعزامیبرج۱۲سال۹۹هستم۲۴ماه خدمت دادم و۶ماه اضاف پشت دفترچه اگر انتقالی بگیرم به استان های دیگر ایا ۲۱ماه خدمت میشوم و کسری به من تعلق میگیرد؟؟

 239. سلام وقت بخیر،پدرمن درسال ۷۲پادگان قوشچی ارومیه خدمت کرده میخاسم بدونم ب من کسری تعلق میگیره یانه!؟

  1. سلام لطفا جواب بدین من حدود دوازده ماه از ایثار پدر و بسیج کسری دارم ایا میتونم کسری مناطق بد ابو هوا رو بگیرم؟و آیا خدمتم از نه ماه هفت ماه میشه؟

    1. سلام پدر من در سال ۱۳۷۰تا ۱۳۷۲در شهرستان مریوان لشگر ۲۸پیاده کردستان تیپ ۲خدمت کرده و منم الان هشت ماه تو مرزبانی پلدشت سربازم آیا منو کسری شامل میشه یانه ؟
     ممنون میشم جواب بندرو بدین

 240. سلام وقت بخیر،پدرمن درسال ۷۲درپادگان قوشچی ارومیه خدمت کرده میخاسم بدونم ب من کسری تعلق میگیره یانه!؟

 241. سلام وقت بخیر. پدر بنده از سال ۶۶تا۶۸ توسقز کردستان نیرو زمینی ارتش خدمت کرده به من کسری چقدر تعلق میگره؟

  1. سلام.شرایط را کامل ذکر نکردید ایا شما تنها فرزند ایشان هستید و ایا جانبازی ذارد و براساس درصد ها کسری داده میشود.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 242. سلام وقت به خیر . من اعزلمی برج ۱۰ سال ۹۹ هستم ؛ ۶ ماه کسری بسیج دارم و ۲ ماه و ۲ روز هم کسری جبهه بابام ؛ محل خدمتم بد اب و هوا هست و غیر بومی ام ؛ آیا کل مقدار عیر بومی بودن که ۳ ماه هست بهم تعلق می گیره یا چون کسری دارم بخشی از اون

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام به نیروی انسانی پادگان مراجعه کنید تا درخواستتان بررسی شود.

  2. سلام من اصفهانی ام ودر قوه قضاییه تهران سربازم ایامن غیر بومی هستم وچندماه باید خدمت کنم

 243. سلام پدر من از سال ۶۲ تا ۶۴ پایگاه پنجم شکاری ۲۴ ماه خدمت کرده چقد کسری شامل میشود

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام شرایط جبهه ایشان باید دقیق تر بیان گردد با مشاورین ما تماس بگیرید.

 244. سلام‌پدر‌من‌سال‌۶۷تا۶۹درتوپخانه‌۶۱محرم‌سپاه
  آبادان‌خدمت‌کردن‌آیا‌به‌من‌کسری‌تعلق‌می‌گیرد؟

  1. با سلام باید شرایط شما بیشتر بررسی شود .جهت بررسی بیشتر تماس بگیرید .

   1. با سلام بنده سال۶۹تا۷۱درمنطقه دشت عباس درارتش تیپ۵۵هوابردخدمت کردم این کسری خدمت شامل پسرم میشود؟

    1. ؟ سلام این زمان که شامل جنگ نمیشده و جز ایثار گری محسوب نمیشه و شامل کسر از خدمت نمی شود

 245. سلام عرض ادب
  پدر من در سال ۶۸ ارتش خدمت رفت وسال۷۰ خدمتش تموم شد منطقه مرزی موسیان خدمت کرده ایا برای فرزند میشه کسری گرفت

  1. سلام به ازای هر ماه خدمت پدر شما در مناطق مرزی ۱۲ روز کسری خدمت به شما تعلق خواهد گرفت

 246. با عرض سلام و وقت بخیر
  دو سال داشتم خدمتتان:
  ۱_خدمت در پایگاه هوایی هشتم شکاری شهیدبابایی اصفهان‌ منطقه بدآب و هوا محسوب می شود یا خیر؟؟؟
  ۲_خدمت در منطقه پدافند هوایی مرکزی اصفهان چطور ؟؟؟؟ آن هم بدآب و هوا یا عملیاتی هست یاخیر؟؟

  1. سلام پیگیری مناطق بد آب و هوایی پادگان خود را از شعبه افراد پادگان پیگیری فرمایید.

  2. سلام من سربازه مرزبانی هستم غیر بومی و خدمتم ۱۸ ماه هستش پدرم ۲۸ ماه ایثارگری جبه داره خواستم ببینم ب ازای هرماه ۱۲ روز بهم کسری میدن از ۱۸ ماه کم میشه یا از ۲۴ ماه؟

 247. سلام خسته نباشد کرمانشاهی هستم و در اهواز خدمت میکنم.بنده کسری ۶ ماه دارم با این حساب ایا کسری ابو هوا و غیر بومی نیز شامل من میشود؟
  چند ماه خدمت دارم با احتساب کسری؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله آن کسری جداگانه محاسبه شده و از کل خدمت کسر میشود

 248. باسلام اینجانب ازسال۷۲ تا۷۴ درشهرستان ارومیه منطقه مرزی سرو گروهان شهید چمران خدمت نموده ام ایا کسر خدمت برای فرزند من شامل میشود ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت درگیر و عملیاتی بودن منطقه میتوانید از بنیاد اقدام کنید

 249. سلام ایا به سرباز که در شهر خودش خدمت میکنه وشهر او بد اب وهوایه به او کسری میدهند ؟؟؟

 250. سلام.بنده در سال جدید سربازم و ۲۴ماه خدمتم
  افتادم یگان سازمان زندان ها
  دهدشت استان کهگولویه و بویراحمد
  ۱غیربومی هستم
  ۲منطقه محروم هست این شهر
  چقدر کسری به من تعلق میگیرد
  در سال۱۴۰۰?

  1. سلام دوست عزیز
   کسری همانند سال گذشته محاسبه میشود.بد آب و هوا ۲ ماه و محروم ۱٫غیر بومی ۱ که با توجه به اعلام نیاز منطقه تعلق خواهد گرفت.

 251. سلام وقت بخیر ، من شهرستان ملایر هستم و خدمتم افتاده خنداب ، چقدر کسری شامل من میشه؟

   1. سلام پدر من دریال ۷۴ تا۷۶درپاسگاه گلهر گزیک خدمت کرده من دریال ۹۹بهذخدمت مشمول شدم به من کسری تعلق میگیره از طریق پدرم

 252. سلام . من بچه لرستان هستم و الان خدمتم افتاده کرمان . میخواستم بدونم که کرمان شرایط اب و هوای بد رو داره و کسری بد اب و هوا شامل حال من میشه ؟؟؟ لطفا جواب بدین
  پشتیبانی کرمان افتادم.

  1. سلام دوست عزیز
   تایید منطقه بد آب و هوا از یگان شما را لازم دارد. احتمال دارد

 253. سلام وقت بخیر
  من ساکن اهوازم و یگانم هم اهوازه ایا کسری آب و هوا به من تعلق می گیره؟

 254. سلام خسته نباشید
  پدر بنده به جای ۲۴ ماه ۲۸ ماه در تهران پدافند خدمت کرده میشه برای ۴ ماه اضافه ای که خدمت کرده کسری گرفت

   1. سلام وقت شما بخیر
    من ساکن اهوازم و محل خدمتم هم اهوازه آیا کسری آب و هوا به من تعلق می گیره؟

 255. سلام عموی من در سال ۶۹ تا ۷۱ در پیانشهر خدمت کردم ایا شامل کسری خدمت برای پسرش دارد یا نه

  1. سلام پسر من ۹۹/۱۲/۱اعزام محل خدمتش پیرانشهر هستش مرزبانی دلاوان چه قدر کسری خدمت داره با تشکر از راهنماییتون خودمم در نیروی هوایی در قشم بندر عباس خدمت کردم ایا کسری خدمت برا پسرم تعلق میگیره لطفآ جواب بدیدممنون میشم

   1. سلام میزان کسری باتوجه به مدت زمان خدمت شما، محل خدمتی و…بررسی میشود،ازطریق نیروانسانی پادگان درخواست دهید.

 256. سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۹ به بعد در سیستان و بلوچستان تو پایگاه دهم شکاری خدمت کرده میخاستم بدونم کسری برای جبهه تعلق میگیره یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه خدمتی از بنیاد اقدام کنید

 257. سلام من بومی گیلانم
  آموزشیم مرزبانی اصلاندوز بود تموم شد
  یگانم افتاده مرزبانی منطقه هنگ ارومیه
  مدت خدمتم چقدره؟

  1. سلام دوست عزیز
   ۲ ماه کسی به علت بومی نبودن و۱ ماه بد اب و هوا در صورت تایید شعبه افراد تعلق میگیرد

 258. سلام من استان چهارمحال و بختیاری هستم همسرم شهر دزفول هستم خدمت سربازیم افتاده دزفول میخاستم بدونم ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره؟ الان من بومی حساب میشم؟؟

 259. سلام خسته نباشین.

  الان با قوانین جدید من اهوازیم و‌افتادم سقز.
  تیپ ۲۲۸ شهید ابراهیم ثابت.

  میخوام بدونم. چقدر کسری گیرم میاد

  غیر بومی و عملیاتی امنیتی رو میگم

  1. سلام دوست عزیز
   درصورت غیر بومی ۲ ماه و درگیر ۲ ماه البته با توجه به یگان مربوطه تعیین میشود

 260. با سلام
  من بچه ی سنندجم برج۹۹٫۲اعزام شدم و از برج هفت در منطقه ی نفت شهر خدمت میکنم میشه بفرمایید چند ماه کسری به من تعلق میگره؟ با تشکر

  1. سلام من استان چهارمحال و بختیاری هستم همسرم شهر دزفول هستم خدمت سربازیم افتاده دزفول میخاستم بدونم ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره؟ الان من بومی حساب میشم؟؟

 261. من یگانم افتاده به قوشچی ارومیه،و اعزامی ۱۰/۱هستم و همینطور ساکن تبریزم و از تبریز به پادگان ۱۷۰کیلومتر هست.از دوستان قدیمی اونجا پرسیدم گفتن ۱۹ماه خدمت هست و تو قانون جدید نوشتن ۱۸ماه.ولی من از شعبه وظیفه ی پادگانمون پرسیدم گفت نامه اش نیومده
  سوالم اینه که
  ۱-نامه قانون جدید بنظرتون کی میاد و اعلام میشه؟
  ۲-اینکه من ۹ماه کسری ایثارگری پدر رو دارم و از هر کسی میپرسم میگه باید از ۲۴ماه کسر کنین…میشه بگین دقیقا چند ماه باید خدمت کنم؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به بومی بودن مکان خدمتی شما دارد. با وجود اختلاف کسری دریافت میکنید

 262. با سلام خدمت سردار و دوستان گرامی
  من یگانم افتاده به قوشچی ارومیه،و اعزامی ۱۰/۱هستم و همینطور ساکن تبریزم و از تبریز به پادگان ۱۷۰کیلومتر هست.از دوستان قدیمی اونجا پرسیدم گفتن ۱۹ماه خدمت هست و تو قانون جدید نوشتن ۱۸ماه.ولی من از شعبه وظیفه ی پادگانمون پرسیدم گفت نامه اش نیومده
  سوالم اینه که
  ۱-نامه قانون جدید بنظرتون کی میاد و اعلام میشه؟
  ۲-اینکه من ۹ماه کسری ایثارگری پدر رو دارم و از هر کسی میپرسم میگه باید از ۲۴ماه کسر کنین…میشه بگین دقیقا چند ماه باید خدمت کنم؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به بومی بودن مکان خدمتی شما دارد. با وجود اختلاف کسری دریافت میکنید

 263. با سلام تشکر از سایت خوبتون
  پدرم در سال های جنگ در پایگاه نیروی هوایی امیدیه اهواز بوده،حدود ۲۷ ماه مدت دوره سربازیش شده.آیا کسری ایثارگری تعلق میگیره؟ miladrahmanicts@gmail.com

 264. سلام خسته نباشید من خدمتم بندر جاسک سال ۷۱الی ۷۳ آیا کسر خدمت به بچه ام شامل میشه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه به بنیاد جهت گرفتن کسری و تاییدیه اقدام کنید