همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

کسری خدمت مناطق چگونه است؟

کسری خدمت مناطق چیست؟(میزان کسری خدمت مناطق چقدر است؟)

کسری خدمت مناطق چه مدت  می باشد؟ شرایط و مدارک مورد نیاز کسری خدمت سربازی چیست ؟ اگر بحواهیم تعریف دقیق تری از این مسئله داشته باشیم باید بگوییم کسری خدمت مناطق یعنی کم شدن مدت خدمت وظیفه ای که مشمولین باید آن را بگذرانند . همانطور که می دانید جوانان در کشور ما بعد از اتمام سن ۱۸ سالگی و وارد شدن به سن ۱۹ سالگی مشمول خدمت وظیفه عمومی شده و باید برای اعزام به خدمت اقدام کرده و مراحل رفتن به سربازی را بگذرانند. در واقع مدت خدمت سربازی ۲۱ ماه می باشد که مشمولین می توانند در شرایط های مختلف از ۲ ماه تا ۶ ماه نیز کسری خدمت گرفته و  مدت سربازی خود را کم کنند .
گاهی مشمولان شرایط خاصی دارند که دوره ی طولانی سربازی برایشان سخت میشود. لذا سازمان وظیفه و دیگر سازمان های مربوطه تصمیماتی را برای کاهش دوره سربازی و استفاده از کسری خدمت را برای افراد با شرایط خاص اجتماعی و فردی و… فراهم آورده است. کسری خدمت مربوط به مناطق نیز یکی از این موارد میباشد. سربازانی که دوره ی خدمت خود را در مناطق با شرایط سخت تر میگذرانند، مثلا مناطق بد آب و هوا و یا مناطق مرزی و عملیاتی، نسبت به دیگر سربازانی که در مناطق غیرعملیاتی و با شرایط بهتر خدمت میکنند، دوره ی سربازی کوتاهتری را سپری میکنند.
به طور کلی انواع مختلفی از کسری های مناطق وجود دارد که در ادامه به طور کامل مورد بررسی قرار میگرند.

میزان کسری خدمت مناطق متناسب با نوع کسری در نظر گرفته شده برای مناطق مختلف، متفاوت میباشد.

مقدار این کسری بین ۲ تا سه ماه متفاوت است.
اگر بخواهیم راجع به انواع کسری خدمت صحبت کنیم باید بگوییم مشمولین می توانند در موارد زیادی از کسری خدمت سربازی استفاده کنند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه در این مقاله مشمولین را با انواع کسری های خدمت ، خدمت در مناطق محروم و تمامی مسائل مرتبط با کسری خدمت مناطق آشنا خواهد کرد و راهنمایی ها و اطلاعات لازم در این باره را در اختیار مشمولین خواهد گذاشت . همانطور که می دانید در قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا کسری های خدمت متفاوتی وجود دارد که مشمولین می توانند از  آن ها بهره مند شوند . ما در این جا ع کسری ها مناطق اشاره خواهیم کرد .

کسری خدمت مناطق محروم چگونه است؟

کسری خدمت مناطق محروم برای چه کسانی مطرح است؟ مدت زمان مقرر شده این کسری چقدر است؟ این ها سوالاتی است که در این قسمت سعی میکنیم پاسخ های مناسبی برایشان ارائه دهیم. همانطور که از نام کسری مناطق محروم پیداست، این کسری ها برای افرادی در نظر گرفته شده است که در مناطق محروم و کم برخوردار کشور خدمت میکنند. همانطور که میدانید در زمان تقسیم نیروها ممکن است هر فردی به منطقه ی خاصی اعزام شود. لذا بر اساس اینکه منطقه ی خدمتی مشمول چگونه منطقه ای باشد شرایط فرق میکند؛ درواقع سازمان وظیفه عمومی سعی دارد برای برقراری عدالت بین تمام مشمولان، برای آن دسته افرادی که به این مناطق محروم اعزام میشوند، تسهیلاتی را فراهم آورد. کسری خدمت مناطق محروم نیز در همین راستا مطرح شده است. لازم به ذکر است افرادی که در مناطق با امکانات بهتر خدمت میکنند از این نوع کسری برخوردار نیستند.

همانطور که می دانید در این مناطق شرایط برای سربازان و مشمولین به مراتبط سخت تر از سایر مناطق می باشد . به همین دلیل سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا قانون کسری خدمت مناطق محروم را برای مشمولین قرار داده است . تا شرایط برای همه افراد یکسان باشد . بنابراین اگر مشمولی به این نوع مناطق اعزام شود در نظر داشته باشد که بر اساس قوانین سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا حدود ۲ ماه از خدمت سربازی آن ها کم خواهد شد . همانطور که می دانید مدت زمان خدمت برای مشمولین در حالت عادی ۲۱ ماه می باشد اما با کسری خدمت مناطق محروم و بد آب و هوا ، مشمولین می توانند ۱۹ ماه خدمت کنند .

مشمولین در نظر داشته باشند برای استفاده از کسری خدمت نباید مشمول غیبت غیر موجه داشته باشد. 

 • البته افرادی که از دیگر کسری های خدمت برخوردار هستند نیز میتوانند از این نوع کسری خدمت استفاده کنند و با دیگر کسری هایشان تجمیع نمایند.
 • نکته ی دیگری که وجود دارد این است که مشمولان برای دریافت کسری مربوط به مناطق محروم باید برگه ی عدم غیبت از سربازی را در دست داشته باشند.
 • چنانچه مشمولان دارای غیبت باشند و بتوانند غیبت خود را توجیه کنند نیز از این نوع کسری بهره مند خواهند شد.
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

لیست مناطق محروم خدمت سربازی چه مناطقی را شامل میشود؟ ( لیست کامل مناطق محروم، کسری خدمت مناطق محروم، خدمت در مناطق محروم)

لیست مناطق محروم سربازی شامل تمام مناطقی است که سربازان اعزام شده به آن مناطق میتوانند کسری خدمت بگیرند. بسیاری از مناطق مرزی کشور و شهر های کمتر توسعه یافته در این لیست قرار دارند که خدمت در آنجا منجر به کاهش دوره خدمت سربازان میشوند. لازم به ذکر است که این لیست هر ساله متفاوت از سال های قبل است و به همین دلیل نمیتوان لیست مشخصی را عنوان کرد.

کسری خدمت مناطق چه شرایطی دارد؟

کسری خدمت مناطق عملیاتی چیست؟

کسری خدمت مناطق عملیاتی یکی دیگر از انواع کسری های خدمت مربوط به مناطق میباشد که برای مشمولان خدمت وظیفه ی عمومی مستقر در این مناطق در نظر گرفته شده است. برخی از مناطق کشور از اهمیت امنیتی بالایی برخوردار هستند مثل مناطق مرزی که همواره باید مورد محافظت شدید قرار گیرد. بنابراین افرادی که در این مناطق خدمت میکنند با سختی ها و ناملایمات بیشتری نسبت به دیگر افراد در مناطق معمول شهری، مواجه هستند. لذا سازمان وظیفه عمومی با در نظر گرفتن وضعیت سخت این افراد و برای رعایت عدالت اجتماعی بین همه ی سربازان، امکان استفاده از کسری خدمت مناطق عملیاتی را برای این افراد در نظر گرفته است. چنانچه شما نیز در یکی از مناطق عملیاتی کشور مشغول به خدمت هستید باید گفت از این کسری برخوردار خواهید بود و با ثبت درخواست خود در سازمان وظیفه میتوانید بین دو تا سه ماه کسری دریافت کنید.

بر اساس صحبت های آقای حیدر بابا احمدی معاون سرمایه انسانی سازمان بسیج مستضعفان درباره محاسبه کسری خدمت برای فرزندان کارکنان دولتی در مناطق عملیاتی و امتیتی درگیر اینگونه گفته می شود که برای برخورداری از کسری خدمت یا معافیتفرزندان خود باید به سازمان یا اداره متبوع مراجعه کرده و تشکیل پرونده بدهند تا بتوانند از کسری خدمت مناطق عملیاتی بهره مند شوند.

لیست مناطق عملیاتی کدام مناطق را شامل میشود؟

مناطق عملیاتی شامل بخش هایی از کشور میشود که در دوران جنگ و بعد از آن برای جلوگیری از نفوذ بیگانگان و حفظ تمامیت ارضی کشور اهمیت دارد. برخی از این مناطق در استان های مرزی و مهم کشور قرار دارد که به شرح زیر است:

 • شهرهای پیرانشهر، اشنویه، سردشت در استان آذربایجان غربی
 • مناطق بانه، مریوان و سرآباد در استان کردستان در غرب کشور
 • مناطق سرپل ذهاب، باینگان، ازگله، تازه آباد، اورامانات، پاوه، نوسود و… در استان کرمانشاه
 • استان ایلام در مناطق ایوان، ایلام، صالح آباد، مهران، دهلران و موسیان از جمله مناطق عملیاتی به حساب میاید.
 • مناطق اندیمشک، شوش، دزفول، هفت تپه، خرمشهر، آبادان، اهواز، حمیدیه، هویزه، شادگان، اروند کنار، سوسنگرد، بندر امام خمینی، ماهشهر، بستان، هندیجان و… از جمله مناطق عملیاتی استان خوزستان میباشد.
 • در استان بوشهر نیز مناطقی همچون بندر دیلم، بندر گناوه، بندر بوشهر و جزیره خارک را شامل میشود.

کسری خدمت مناطق بد آب و هوا چگونه است؟

کسری خدمت منطقه بد آب و هوا نیز از دیگر مواردی است که برای مشمولان نظام وظیفه در نظر گرفته شده است. البته استفاده از این نوع کسری تنها برای گروه خاصی از مشمولان میباشد. بدیهی است فردی که در مناطق با آب و هوای بد خدمت میکند با سختی های بیشتری رو به رو میشود تا افرادی که محل خدمتشان در مناطق با آب و هوای بهتر است. لذا برای یکسان کردن شرایط برای همه ی افراد و برقراری عدالت در قوانین نظام وظیفه کسری خدمت منطقه بد آب و هوا مطرح شده است تا افراد در این مناطق دوره ی سربازی کمتری نسبت به دیگر مشمولان داشته باشند. میدانیم که دوره ی سربازی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که در مناطق با آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

لازم به ذکر است افرادی که از دیگر انواع کسری ها همچون، کسری ایثارگری، کسری نخبگان و… برخوردار هستند نیز میتوانند این کسری ها را با یکدیگر تجمیع کنند و مدت زمان بیشتری از خدمتشان کاسته شود. همچنین افرادی که به عنوان سرباز امریه در ادارات و سازمان های دولتی و غیر دولتی مشغول به خدمت هستند، اجازه ی استفاده از این نوع کسری و حتی انواع دیگر کسری های خدمت را ندارند . موظف به گذراندن ۲۴ ماه خدمت هستند.

لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت کجاست؟

مناطق بد آب و هوای کشور شامل مناطقی است که آب و هوای بسیار گرم یا بسیار سرد دارند و تحمل این آب و هوا برای سربازان غیر بومی سخت است. اما اینگونه نیست که سازمان وظیفه هر ساله لیستی را تحت عنوان مناطق بد آب و هوا منتشر کند بلکه مناطقی که به عنوان منطقه بد آب و هوا مطرح میشوند، هر ساله تغییرات زیادی دارند و سربازان اعزامی به این مناطق از کسری خدمت برخوردار خواهند بود.

بدیهی است شهر هایی که شرایط زندگی در آنها سخت است جزیی از این لیست هستند. اما نکته ای که باید به آن اشاره کنیم این است که سازمان وظیفه لیست ثابتی را به این منظور منتشر نمیکند. ممکن است شهری در سال گذشته به عنوان یکی از موارد مربوط به لیست مناطق بد آب و هوا برای کسری خدمت مطرح شده باشد اما در سال جاری این مورد به عنوان منطقه ی بد آب و هوا مطرح نشود.

برخی شهرهای با آب و هوای گرم مانند برخی شهر های جنوبی و شهر های کویری از جمله مواردی است که مشمولان به واسطه ی خدمت در آن ها میتوانند از کسری خدمت استفاده کنند. مشمولان میتوانند با کسب اطلاعات دقیق درباره ی نحوه ی دریافت این کسری ها درخواست خود را به سازمان وظیفه ارائه دهند.

شرایط کسری خدمت مناطق چگونه است؟

سربازی در مناطق مرزی چگونه است؟

مناطق مرزی از مهم ترین مناطق کشور هستند که حفاظت از آن ها موضوع مهمی است بنابراین سربازانی که در این مناطق به کار گرفته میشوند باید مهارت های لازم را داشته باشند چرا که وظایف مهمتری را بر دوش میکشند. همچنین این سربازان نسبت به افرادی که در شهر ها خدمت میکنند دوره ی سربازی کوتاه تری دارند. یعنی میتوانند از کسری های خدمت مربوط به مناطق مرزی استفاده کنند.

کسری خدمت مناطق مرزی

کسری خدمت مناطق مرزی نیز یکی از عواملی است که مشمولین می توانند از کسری خدمت آن استفاده کرده و به جای ۲۱ ماه خدمت ۱۸ ماه خدمت ضرورت خود را بگذرانند . منظور از کسری خدمت مناطق مرزی آن دسته از مناطقی هستند که در مرزهای کشور مشمولین را به خدمت گرفته و باید در آن مناطق دوره ی خدمت سربازی خود را بگذرانند . سازمان نظام وظیفه عمومی لیستی برای اعلام این مناطق در اخیار عموم قرار نخواهد داد مگر در مناطقی که درگیری ایجاد شد .

کسری خدمت مناطق امنیتی

کسری خدمت مناطق امنیتی مانند کسری خدمت مناطق محروم و بد آب و هوا از انواع کسری های خدمت به شمار می رود . سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا کسری خدمت مناطق را به دو دسته تقسیم کرده است که دسته ی اول آن همانطور که در بالا توضیحات کاملی راجع به آن دادیم راجع به کسری خدمت مناطق محروم می باشد . در این مناطق به دلیل محروم بودن و شرایط نامساعد آب و هوایی به مشمولین کسری خدمت تعلق می گیرد . اما کسری خدمت مناطق امنیتی از نظر سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا به مناطقی تعلق می گیرد که امنیتی است .

این مناطق شامل مناطق مرزی و عملیاتی است که مشمولین می توانند در این مناطق از کسری خدمت مناطق امنیتی استفاده کنند . اگر بخواهیم راجع به این مناطق صحبت کنیم باید این نکته را در نظر داشته باشیم که متاسفانه سازمان نظام وظیفه عمومی لیستی مبنی بر ارائه ی اسامی این مناطق در دسترس عموم قرار نمی دهد . یعنی زمانی که مشمولین از منطقه ی خدمت خود اطلاع پیدا کردند با تشخیص سازمان نظام وظیفه ی عمومی ناجا اگر آن منطقه جزو مناطق عملیاتی به حساب بیاید مدت خدمت وظیفه ی مشمولین از ۲۱ ماه به ۱۸ ماه کاهش یافته یعنی حدود ۳ ماه کسری خدمت مناطق امنیتی به آن ها تعلق خواهد گرفت .

سوالات متداول

کدام شهرها کسری خدمت دارند؟

کسری خدمت مناطق یکی از کسری هایی است که به بسیاری از شهر ها تعلق میگیرد. شهر هایی که منجر به کسری خدمت مشمولان میشوند باید در یکی از گروه های زیر قرار گیرند:  مناطق محروم و کم برخوردار، مناطق بد آب و هوا، مناطق مرزی و مناطق عملیاتی که در طی سالیان جنگ مورد هجوم دشمن قرار گرفته اند و از نظر امنیتی اهمیت دارند، این شهرها کسری های بین دو تا سه ماه را برای مشمول به همراه دارند.

کسری خدمت مناطق به چه معناست؟

این کسری برای افرادی است که دد مناطق با شرایط سخت همچون مناطق مرزی و بد آب وهوا خدمت میکنند.

کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا چقدر است؟

دوره ی سربازی معمولا ۲۱ ماه است اما این زمان برای کسانی که در مناطق با آب و هوای نامناسب خدمت میکنند، به ۱۹ ماه کاهش پیدا میکند.

کسری خدمت مناطق عملیاتی چگونه است؟

برای افرادی که در مناطق مرزی و عملیاتی خدمت میکنند مدت ۲ تا سه ماه کسری در نظر گرفته شده است که مدت سربازی از ۲۱ ماه به ۱۹ ماه کاهش میابد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره کسری خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

منبع: ( کسری خدمت مناطق )

3.5/5 - (15 امتیاز)

همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه همه چیز درباره کسری خدمت مناطق عملیاتی، امنیتی، مناطق محروم و مناطق بد آب و هوا

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 582 نظر:
 1. سلام خسته نباشید من در چابهار خدمت میکنم تو شهر چابهار واسه بد و هوا یا مناطق مرزی هست چندماه خدمت هست میشه جواب ام رو بدهید

 2. سلام خسته نباشید پدر من سابقه ۲۶ ماه جبهه در منطقه حلبچه رو داره خواستم بدونم با توجه به این که کارت ایثار داره امتیاز ۳۰ شامل حال من میشه یا ن؟

 3. سلام وقت بخیر پدربنده در سال های ۷۸،۷۹ خدمت سربازی را در ارومیه و تبریز گذرانده است آیا شامل کسری خدمتی برای بنده که پسرش هستم تعلق میگیرد باتشکر

 4. سلام خسته نباشید من ساکن کرجم و یگان خدمتیم افتاده سنندج خواستم ببینم بجز کسری سه ماه غیر بومی بودن کسری اب و هوا هم بهم تعلق میگیره یا نه؟

 5. سلام من در لشکر ۷۷ خراسان تیپ یک گردان ۷۷۲ در شهر ادیمشک سه راهی فکه ۲۱ ماه در آن منطقه خدمت کرده ام آیا به پسر من کسری تعلق میگیرد یا نه

 6. سلام پدر من سال ۷۱تا۷۳در تیپ۴۵تکاوری ارتش در منطقه شوش استان خوزستان بود،ایا کسری تعلق میگیره با این منطقه!ممنون از پاسخ گویی تون .✋

 7. سلام من سال ۷۵ تا ۷۷ دوکوهه اندیمشک ارتش خدمت کردم
  به پسرم کسری خدمت تعلق میگیره یا نه؟
  پسرم الان سربازه

 8. سلام من سال ۷۵ تا ۷۷ دوکوهه اندیمشک(ارتش) خدمت کردم
  به پسرم کسری خدمت تعلق میگیره یانه؟

 9. سلام پدر من ۲۸ ماه در منطقه سیستان بلوچستان پاسگاه های مرزی خدمت کرده آیا برای درصدی برای دانشگاه دارد ممنون میشم جوابم بدید و راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام. خیر برای این فعالیت به هیچ شخصی امتیاز خاصی برای شرکت در آزمون دانشگاه ها داده نمیشود.

 10. سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ در اهواز خدمت کرده آیا کسری شامل من میشه؟چون میگن تا سال ۷۵ منطقه جنگی حساب میشه و میتونم کسری بگیرم؟؟؟؟

 11. سلام خسته نباشید
  پدر من در سال های ۶۵ تا ۶۷ توی سپاه اشنویه خدمت کرده برای من چقدر کسری لحاظ میشه ممنون میشم اگه پاسخ بدین.

 12. با سلام پدرم سال ۷۲تا۷۴در اهواز لشکر ۹۲زرهی اهواز خدمت کرده و از طرف یگان ۱۰ماه به اندیمشک دوکوهه قدیم فرستاده شده میخواستم ببینم که کسری به من تعلق میگیره?

 13. سلام خسته نباشید
  یگان خدمتی من افتاده مرکز آموزش مرزبانی اصلاندوز در استان اردبیل
  میخواستم بدونم مدت خدمتم چند ماهه
  واین که اونجا کسری مناطق بدآب و هوا شامل میشه؟

 14. سلام ببخشید ایا تپه سلام مشهد جزو مناطق محروم یا بداب وهوا محسوب میشه؟؟؟ ممنونم

 15. پدر من سال ۷۲ تا ۷۴ تو منطقه سومار خدمت سربازی کرده، به من کسری خدمت تعلق میگیره

 16. سلام خسته نباشید ، پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ سرباز بوده ، به گفته پدرم : جز تیپ ۴۰ ارتش سراب بوده ولی اعزام شدن منطقه‌ ی جلدیان و پیرانشهر که هنوز جنگ بوده گروهای دیگه ، به نظر شما به من کسری خدمت تعلق میگیره!؟

 17. سلام خسته نباشید ، پدر من سال ۶۹ تا ۷۱ سرباز بوده ، به گفته پدرم : جز تیپ ۴۰ ارتش سراب بوده ولی اعزام شدن منطقه‌ ی جلدیان و پیرانشهر که هنوز جنگ بوده گروهای دیگه ، به نظر شما به من کسری خدمت تعلق میگیره!؟

 18. سلام پدر من سال ۷۳تا ۷۵ در سردشت پایگاه سلکتان خدمت می‌کرده آیا به من کسری خدمت تعلق می‌گیرد؟!

 19. سلام خسته نباشین
  پدرم ۱۶ ماه سال ۶۵ سوسنگرد منطقه جنگی بوده کارت ایثارگری آجا هم گرفته
  خودمم اندیمشک زندگی میکنم
  اگه سربازی تو اندیمشک باشم چه کسری خدمتی رو میتونم استفاده کنم؟

  1. سلام. طبق قوانین نظام وظیفه به فرزندان ایثارگران به ازای هر ماه حضور در جبهه جنگ ۱۲ روز کسر از خدمت سربازی تعلق میگیرد.

 20. سلام پدر من در سال۶۹تا۷۱در پیرانشهر در تیپ ویژه شهدا بود مخاستم ببینم کسری خدمت برای من تعلق میگیرد؟
  ممنون میشم جواب بدین

 21. با سلام من یگان خدمتم افتادهه بندر جاسک ولی با ۶ روز تاخیر دارم میرم به نظر شما بخشیدهه میشه پرسیدم گفتن چون کم بودهه بخشیدهه میشه؟ و این که میتونم آیا ایست خدمت بزنم؟ و این که ساکن اصفهان هستیم خواستم بدونم از ۲۱ ماه خدمتم چه مقدار کسر میشه؟ با تشکر

  1. سلام. چنانچه دلیل قابل قبولی برای توجیه غیبت داشته باشید با شما همکاری میشود
   کسر از خدمت مناطق بد آب و هوا و مرزی تا ۳ ماه قابل اجراست که در یگان محل خدمت بزرگی و اعمال میشود.

   1. سلام خسته نباشید پدر من بمدت دوسال در سال های ۹۳تا ۹۵ زاهدان پاسگاه مرزی نیروانتظامی خدمت میکرده آیا کسری تعلق میگیرد

    1. سلام. خیر متاسفانه این مناطق در سالهای ذکر شده جز سنوات ایثارگری نیست و کسری خدمت به آن تعلق نمیگیرد

    2. سلام من تو زاهدان لشکر ۸۸ سال ۷۶خدمت بودم ۱۲ماهم خدمت کردم ۲تا فرزند دارم چقدر دیگه باید خدمت کنم

 22. با سلام و خسته نباشید .

  من در حال حاضر تو بوشهر خدمت میکنم و خودم اصالتا تبریزی هستم ولی چند سالی هستش ک خونمون بوشهره . میخواستم بدونم کسری بدی آب و هوا برای من تعلق میگیره یا خیر . و اینکه کسری بدی آب و هوا برای بومی و غیر بومی فرق داره؟ چون من رو بومی حساب کردن . با تشکر

  1. سلام . کسری سنوات بیمه به نوع کار و محل خدمت وابسته است و بومی بودن یا نبودن تاثیری در اعمال کسری برای شما ندارد.

 23. سلام خسته نباشین پسرم تو پلدشت تو مرزبانی سرباز هست از تهران رفتم برا کارت ایثار گری کسری خدمت گرفتم ۸ماه ۲۶روز پسرم برده کسری خدمت معاونت داه انجا برای۰هر ماه ۱۲روز کسر کردن این قانون هست

  1. سلام. بله طبق قانون به ازای هر ماه سابقه ایثارگری به شما ۱۲ روز کسر از خدمت تعلق میگیرد.

 24. سلام پدر من از سال ۶۷تا ۶۹ به مدت ۲۴ماه در مهران استان ایلام خدمت کرده وبعد از آن در سال ۷۱به مدت ۳ماه دیگه خدمت کرده چند ماه کسری به من تعلق میگیره ممنون بعدا اگر من به منطقه مرزی برم چند ماه کسری به من تعلق میگیره

 25. سلام پدر من از سال ۶۷تا ۶۹ به مدت ۲۴ماه در مهران استان ایلام خدمت کرده وبعد از آن در سال ۷۱به مدت ۳ماه دیگه خدمت کرده چند ماه کسری به من تعلق میگیره ممنون

 26. با سلام من پدرم ۲۴ ماه در یاسوج خدمت کرده خواستم ببینم بخاطر بد آب و هوا بودن اونجا کسری از خدمت شامل من میشود و ما کارت مرزنشین هم داریم ایا کارت مرزنشین هم شامل کسری میشود

 27. سلام خسته نباشید من درلرستان شهرستان پلدخترم و خودم مال مشهدم افتادم اینجا چقدر باید خدمت کنم چقدر کثری داره

 28. سلام پدر من سال ۷۷ تا ۷۸ تیپ ۷ ولیعصر اهواز خدمت کرده آیا به من کسری تعلق می گیره

 29. سلام پدر من سال ۷۷ تیپ ۷ ولیعصر اهواز خدمت کرده میخواستم ببینم کسری به من تعلق می گیره

 30. سلام پدر من سال ۶۸ارتشی منطقه بعد از قطعنامه در منطقه سومار بوده به مدت ۵سال بعد سال ۷۴زابل سیستان و بلوچستان انتقال میشه سال ها ۷۷تا۷۹منطقه امنیتی و درگیر با طالبان و از سال ها ۷۴تا ۹۸ زاهدان و زابل بهش منطقه امنیتی ودرگیر بهش تحلق گرفته از میشه کسری خدمت گرفت من سربازم ۶ماه دیگه خدمت دارم با کسری ها بسیجم

 31. سلام من الان سرباز دادگاه گهواره در استان کرمانشاه هستم هم منطقه محرم هست هم عملیاتی برای من که اعزان ابان ۹۹ بودم چطور حساب میشه

 32. سلام ایا خدمت در بهداری استان خراسان جنوبی در شهر بیرجند کسری خدمت بدی اب و هوا دارد؟؟

 33. سلام من اعزامیە سال ۷۱بودم ۲۴ماه خدمت کردم ایلام صالح اباد قزوین کارت ایثارگریم بهم دادن برای کثری خدمت هم مراجعە کردم هیچ جوابی نگرفتم

  1. سلام باید به نظام وظیفه مراجعه کنید
   با توجه به این که بعد از جنگ اعزام شدید امکان دریافت کسری خدمت بابت کارت ایثار برای شما وجود ندارد. در یک مدت کوتاه برای افرادی مانند شما طرحی زده شد اما اکنون طرحی وجود ندارد.

 34. سلام پدرم من ۱۵ماه جبهه بودبهش ۶ماه کارت ایثارگری دادن میتونم ازش کسری خدمت بگیرم پدرمن ارتش خدمت کرده خودم سپاه خدمت میکنم ۱۳۶۶جبهه بود.میتونم کسری بگیرم

 35. سلام پدرم من ۱۵ماه جبهه بودبهش ۶ماه کارت ایثارگری دادن میتونم ازش کسری خدمت بگیرم پدرمن ارتش خدمت کرده خودم سپاه خدمت میکنم ۱۳۶۶جبهه بود.

 36. سلام پدرمن ۱۵ماه منطقه جنگی داره که بهش ۶ماه کارت ایثارگری دادند ازاین پدرم می‌تونه برای من کسری بگیره از۶ماه پدرم توارتش خدمت کرده منم سپاه خدمت میکنم

  1. سلام بله به ازای هر ماه خدمت در مناطق جنگی ۱۲ روز کسری محاسبه میشود بنابراین شما میتوانید ۲ ماه و ۱۸ روز کسری بگیرید.

 37. سلام وخسته نباشید من در قرارگاه تاکتیکی سلمان مبارزه با اشرار درسال۱۳۷۵تا۷۷ بودم از نظر سوابق بیمه جزء سختی کار محسوب میشود

  1. سلام. خیر برای اضافه کردن مدت خدمت سربازی به بیمه سوابق بیمه هیچگونه بندی جهت محاسبه شرایط سخت کار و … بیان نشده است.

 38. سلام برای مناطق امنیتی کسری خدمت تعلق میگیره بعد از سال ۶۷ یعنی از ۶۸ تا ۷۰ منطقه ی زابل
  ممنون از پاسخگوییتون

  1. سلام خیر این منطقه جز لیست کسر از خدمت نیست.
   برای دریافت اطلاعات درباره انواع کسر از خدمت و شرایط احراز آن ها با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 39. سلام پدرم سال ۷۲ تا ۷۴ منطقه عملیاتی مهاباد خدمت کرده ایا کسری خدمت شامل من میشه؟

  1. سلام. خیر این سال جز لیست اعلامی از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران برای دریافت کارت ایثارگری نیست بنابراین به شما سهمیه کسری تعلق نمیگیرد.

 40. سلام پدر من در سال۷۶تا ۷۸ در منطقه‌ی عملیاتی قصرشیرین سربازی کرده آیا به من کسیر خدمت تعلق می گیرد ؟؟؟؟؟؟
  در ضمن از بعضی پرسیدم میگن باید خدمت سربازی پدرت از ۷۲ به پایین باشه این چه ربطی داره ؟؟؟
  مگه منطقه عملیاتی دلیل اصلی نیست ؟؟؟؟؟

 41. سلام پدر من ۲۱/۳/۶۹ تا ۲۱/۱۲/۷۰ در منطقه ی سقز کردستان قرارگاه شمالغرب خدمت کرده است آیا برای من کسری خدمت داره؟ من برج ۷ ۱۴۰۰ اعزام هستم.

  1. سلام. یه فرزندان ایثارگران و کارکنان نیروهای مسلح که گواهی مربوطه را از بنیاد شهید دریافت کرده باشند کسر از خدمت تعلق میگیرد .برای دریافت کسری ایثارگری پدر شما باید در مناطق عملیاتی خدمت می کرده است. اطلاعات کافی نداده اید. برای دریافت اطلاعات تکمیلی میتوانید با مشاوران مرکز تماس بگیرید.

 42. با سلام و خسته نباشید بابت سایت خوبتون
  بنده پدر من سال ۷۰در شهرستان جوانرود در استان کرمانشاه در نیرو انتظامی خدمت کرده الان من میخوام به سربازی برم ایا کسری به من تعلق میگیره ؟

  1. به دلیل اینکه بعد از قطعنامه خدمت کرده اند ، به شرط آنکه به طور متوالی در مناطق درگیر با اشرار، قاچاقچی و… بوده اند و آن مناطق از نظر درگیری مورد تایید نظام وظیفه باشد می توانید برای کسری ایثارگری به نزدیک ترین یگان محل سکونت مراجعه کنید

 43. با عرض سلام و تشکر از سایت خوبتون

  پدر بنده در سال ۱۳۷۰در کرمانشاه شهرستان جوانرود در ارگان نیروی انتظامی خدمت کرده ایا با توجه به قطعنامه جدید ایا کسری شامل من میشه یا نه ؟
  چند ماه کسری شامل بنده میشه؟
  سپاس بابت پاسخگویی

 44. سلام پدر من سال ۷۲ در سر پل ذهاب خدمت کرده مدت شیش ماه ایا کسری ب من تعلق میگیره؟؟؟

 45. سلام خوبین پدر من در سال ۷۲تا۷۴ شهر سلماس خدمت شامل کسر خدمت میشه برام یا نه با تشکر

 46. سلام پدر من ۶۸ تا ۷۲ در بندر عباس و انزلی خدمت کرد ایا شرایط اب هوای شامل من می شود برای کسر خدمت

 47. با عرض سلام وخسته نباشید

  پدر بنده ۲۴ماه در جوانرود کرمانشاه در ارگان نیرو انتظامی سال ۱۳۷۰ سربازی کردن ایا به بنده با توجه به بخشنامه جدید کسری تعلق میگیره ؟
  سپاس بابت لطفتون

 48. سلام من از زابل انتقالی گرفتم سرخس افتادم مرزبانی مرز سرخس چند ماه خدمت است اعزامیه ۷ ۹۹ هستم

 49. سلام . وقتتون بخیر. پدر من سال ۶۹تا ۷۱ در هویزه و بهبهان و مسجد سلیمان خدمت کرده ، آیا کسری به من تعلق میگیره؟

  1. سلام نه فقط فرزندان کسانی که در دوره ۸ ساله جنگ در جبهه حضور داشتند کسری یا معافیت میگیرند

 50. سلام وقت بخیر من ساکن اراک هستم ،و یگان من افتاده منطقه عملیاتی خنداب میخواستم ببینم چند ماه کسری میدن بهم؟!

 51. سلام من بچه تهرانم افتادم تیپ ۳۲۸ هجومی پادگان عبادت مریوان الان خدمت من ۱۸دماهه ؟؟

 52. باسلام پدر من تقریبا یک سال تو نیشابور خدمت کرده ایا نیشابورهم تو سالهای ۷۰ الی ۷۲ منطقه حساب میشد یا کسری تعلق میگیره؟

 53. سلام.من همسرم سال ۷۲تا ۷۳در کردستان دوران سربازی گذارنده و قبل آن هم قم بوده من پرستاری شرکتم آیا میتونم سهمیه ایثارگری داشته باشم؟

  1. سلام. خیر در طول سالهای عنوان شده سنندج منطقه عملیاتی نبوده ، اما چنانچه دارای پرونده ایثارگری باشید و به شما کد ایثارگران اختصاص یافته باشد میتوانید از سهمیه همسر استفاده کنید.

 54. سلام پدر من سال ۶۸تا۷۰ در پادگان دوکوهه اندیمشک خدمت کرده،به من کسری تعلق میگیره؟؟ ممنون میشم جواب بدین🙏🙏

   1. سلام خسته نباشین پسرم تو پلدشت تو مرزبانی سرباز هست از تهران رفتم برا کارت ایثار گری کسری خدمت گرفتم ۸ماه ۲۶روز پسرم برده کسری خدمت معاونت داه انجا برای۰هر ماه ۱۲روز کسر کردن این قانون هست

    1. سلام. بله طبق قانون به ازای هر ماه سابقه ایثارگری به شما ۱۲ روز کسر از خدمت تعلق میگیرد.

  1. سلام پدر من در سال ۶۹ در هنگ‌مرزی ماکو (سیاه چشمه)خدمت کرده آیا اونو کسر شامل میشه؟

 55. سلام یاسین هستم سال ۷۳تا۷۵درگز پادگان چقردوسال خدمت کردم ایا کسری خدمت شامل حال پسرم میشود یانه ممنونم

  1. سلام تنها فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی خدمت کرده باشند میتوانند کسری خدمت بگیرند.

 56. سلام،پدر من از سال ۶۸ تا ۷۰ در پادگان تیپ ۲۵ تکاور پسوه خدمت کرده.آیا برای من کسری خدمت تعلق میگیره؟

  1. سلام بله اگر منطقه عملیاتی بوده به ازای هرماه دوازده روز کسری میشود

 57. سلام من درسال هفتادوسه تاهفتادوپنج درشهرستان درگز روستای چقر بیست وچهارماه خدمت کردم وپسرم الان سرباز هست درقرارگاه محمدرسول الله بیرجندایابابت خدمتم دردرگزکسری خدمت میخورد یانه ودرمرزبانی کسری شامل حالش میشود یانه ممنونم

  1. سلام درصورتی که منطقه عملیاتی بوده به ازای هریک ماه حضور دوازده روز کسری میگیرند

 58. سلام خسته نباشید من سرباز نیروی دریایی ارتش در خرمشهر هستم، اعزامی یکه دو هزارو چهارصد، خدمت من ۱۹ ماه است یا ۱۸ ماه؟

 59. سلام
  بنده ۱۱ ماه کسری بخاطر جبهه پدرم دارم
  و طبق آخرین مصوبه خدمت در مناطق بد و آب هوا و غیر بومی ۱۸ماه است اما در منطقه بومی ۲۴ ماه سوالی که دارم این هست که آیا امکان استفاده همزمان از دو یا سه کسری وجود دارد ؟ یعنی اگه در منطقه غیر بومی بد آب و هوا و جنگی خدمت کنم ۱۱ ماه کسری از ۱۸ ماه کم میشه و در مجموع ۷ ماه باید خدمت کنم یا روش محاسبه به شکل دیگریست؟ و سوال دیگه ای که دارم آیا دزفول جز مناطق بد آب و هوا (گرمسیری )محسوب میشه؟

  1. سلام به ازای هر یک ماه حضور پدر در جبهه دوازده روز کسری دارید مناطق بد آب وهوا نیز درقسمت یگان نوزده ماه است تقریبا یازده ماه خدمت میشود اگر غیربومی باشید کمتر می‌شود دزفول جز مناطق بدآب وهوا محسوب نمیشود

 60. با سلام
  پدر من در سال ۶۷ ( بعد از قطعنامه) به مدت ۴ ماه در پاسگاه انتظامی مرزی چاه مضراب گزیک در استان خراسان جنوبی و پس از آن به مدت ۵ ماه در شهرستان تربت حیدریه در استان خراسان رضوی خدمت کردند. آیا به بنده کسری خدمت تعلق می گیرد؟
  ممنون

   1. با سلام و خسته نباشید
    من پدرم در زمان جبهه ۲۸ماه در سر دشت بوده و برادرم از کسری درخدمتش ۷ماه کم کرده ایا من هم میتوانم استفاده کنم ماهی ۱۲ روزم ک حساب کنیم ۴ ماه مونده

 61. سلام پدر من سال ۶۹تا ۷۱در بندر بوشهر و ماهشر۲۴ماه خدمت کردند به من کسری میدن یانه؟ممنون

  1. سلام ب ازای هریک ماه حضور داوطلبانه دوازده روز کسری به ایشان تعلق میگیرد.

 62. سلام پدر من سال ۶۹تا ۷۱ در بندربوشهر و ماهشر ۲۴ماه خدمت کردند
  بهم کسری تعلق میگیره؟

  1. سلام به ازای هریک ماه حضور داوطلبانه دوازده روز کسری دریافت می‌کنید.

 63. سلام پدر من در سال ۷۰ تا۷۲ به مدت ۲۴ ماه در منطقه سپاه اشنویه خدمت کرده آیا به من کسری میدن

 64. با سلام وقت بخیر اینجانب سرباز استان کهگلویه وبویراحمد هستم ودر شهر خودم خدمت میکنم به دلیل متاهلی واعزامی برج ۹ سال ۹۹ هستم آیا ۲۱ ماه خدمت یا ۲۴ ماه استان ما جز کدوم استان ها هست ؟

 65. سلام و خسته نباشید خدمت شما
  پدر من در سالهای ۷۰ تا ۷۲ در منطقه مراغه خدمت کردند. آیا کسری خدمت به من تعلق میگیرد؟باتشکر

 66. سلام من برای پسرم کسر خدمت میخوام من سال ۶۹ تو کهربز آموزش دیدم و بعد تو ارومیه قرارگاه خدمت کردم کارت پایان خدمت الکترونیکی هست و از ۶۹/۸/۱۹ تا ۷۱/۸/۱۹ مدت ۲۴ ماه اما رفتم ارومیه گفتند ۱۲ ماه از ۷۰/۸/۱۹ تا ۷۱/۸/۱۹ و برای پسرت ۳ ماه و ۲۵ روز میشه یک سال ژاندارمری بودم و سال ۷۰ ادغام شد و نیروی انتظامی شد .لطفا راهنمایی کنید. وقتی ۲۴ ماه خدمت کردم چرا میگن ۱۲ ماه. میگن برگ مرخصی یا نامه ای که مهر پست تبریز و ارومیه آن زمان برای خانواده ات نوشتی خورده بیار مگه پرونده ندارم لطفا راهنمایی کنید

 67. سلام خسته نباشید اهل کرمان هستیم پسرم آموزشی ۰۵بودبعدمنتقل شده تربت جام تیپ ۳۸زرهی میخواستم بدونم آیا تربت جام منطقه محروم حساب میشه برای کسر خدمت یاخیر واینکه شرایط تک پسری برای انتقال به شهر خودمون وجود دارد.ممنون و تشکر

  1. سلام تک پسری دیگر منسوخ شده برای اطلاعات بیشتر و بهتر تماس بگیرید.

 68. سلام
  ببخشید من الان ۱۲ماه کسری دارم و به من گفتن بخاطر کسریت به ازای هر ماه شیش روز از کسری مناطق بد آب و هوایی و عملیاتی تو کم میشه یعنی من از کسری مناطق بد آب و هوایی و عملیاتی چیز کمی بهم میدن میخواستم ببینم محاسبش دقیقا به چه شکله
  پایگاه هوایی خور بیرجند

 69. سلام
  ببخشید من ۱۲ ماه کسری دارم و به من گفتن که بخاطر مدت کسری که داری به ازای هر ماه شیش روز از کسری مناطق بد آب و هوایی و عملیاتی تو کم میشه یعنی من همون ۲۱ماه خدمت میکنم با وجود این شرایط بد آب و هوایی و عملیاتی بودن میخواستم ببینم محاسبش دقیقا به چه صورت هست
  پایگاه هوایی خور بیرجند

   1. سلام من میخوام خدمت سربازی برم در اهواز ساکن هستم اگر محل خدمتم اهواز باشد چند ماه خدمت می کنم پدرم سال ۶۹ تا ۷۱ در هویزه خدمت کردند آیا کسری خدمت شامل من میشه

 70. سلام وعرض ادب وخسته نباشید وتشکر بابت پاسخهاتون چندسوال ازخدمتتون داشتم که واقعا برام مهمن وامیدوارم جواب بنده رو بدهید.اول اینکه پدر بنده درسالهای از سال ۷۰تا ۷۲ در تیپ مستقل ۴۸ فتح سپاه یاسوج نیروی زمینیش خدمت کرده واز انجا به مناطق عملیاتی مثل اهواز وسردشت اعزام شده میخواستم ببینم ایا کسری به بنده که اکنون سرباز هستم تعلق میگیرد؟دوم اینکه ایا باید به یگان خود در یاسوج مراجعه کند یا به خودشهرهای عملیاتی برود یا اصلا درهمین ستادکل سپاه استان تهران هم میتواند پیگیر کسری باشد؟سوم اینکه به ازای هرماه خدمت دراین دوشهر چندروز کسری دارد؟وسوال اخرم اینکه خدد شهر یاسوج جزمناطق کم برخوردار و بداب وهوا وامنیتی حساب نمیشود وکسری به خدمت درخود این شهر هم تعلق میگیرد یاخیر؟
  پیشاپیش بی نهایت قدردانی میکنم از شما بابت پاسختون و منتظرم بی صبرانه.تشکر موفق باشید

  1. سلام پاسخ سوالات شما بسیار گسترده می باشد. برای دریافت جواب کامل و درست با ما در تماس باشید

   1. تشکر.اهان چشم حتما.پس فقط حداقل بهم بگید ایا چیزی ازکسری بهم تعلق میگیره که بخوام پیگیرش باشم ودنبالش برم و مشاوره بگیرم و…؟یا الکی زحمت نکشم و وقت نذارم؟

     1. سلام سوال کاملم اینه که پدربنده درسال۷۰ تا۷۲ در تیپ۴۸ مستقل فتح یاسوج خدمت کرده و ۳ ماه نقدوز بوده و ۲ماه سردشت بوده و۸ ماه اهواز بوده وباقیش هم خودیاسودج.میخواستم ببینم ایا کسری به بنده که اکنون درحین خدمت هستم تعلق میگیرد یانه؟اگربله چقدر هست؟میخوام ببینم ایا ارزش دارد پدرم بابتش به یاسوج برود دنبال کاراش؟واقعا ممنونم ازپاسختون و وقتی که میگذارید

   2. سلام مجدد.بله قبول دارم خیلی کلی پرسیدم اما یه خواهشی ازتون داشتم که لطفا جواب بدین توروخدا برام خیلی مهمه.ایا کسری به بنده تعلق میگیره؟اگر بله حدوداچقدر؟خواهشدمیکنم جواب بدید بدونیم ارزش داره بابام بره تا یاسوج و پیگیرش بشه یا نه؟

 71. سلام.وقتتون بخیر.
  پدر من سال ۶۷ تا ۶۹ منطقه عملیاتی سردشت خدمت کرده.برای اقدام کسری خدمت واسه خودم از کجا باید اقدام کنم؟

   1. سلام،پدرم به مدت چهار ماه و هفده روز داوطلبانه در جبهه در محور عملیاتی نقده سردشت خدمت کرده بعد از اونم در تربیت معلم ارومیه مشغول بوده تا قطعنامه امضا شده تقریبا ۵ماه بعد حضور تو جبهه ش چقدر کسری به من تعلق میگیره؟؟و اینکه سربازی اگر سابقه حضور در تیم ملی داشته باشه کسری داره؟
    مهاباد منطقه امنیتیه؟؟واسه همه نیروها

    1. سلام کسری خدمت برای مشمولانی است که غیبت ندارند. چنانچه شامل غیبت نیستید و برادر دیگرتان از کسری جبهه پدر استفاده نکرده، به ازای هر ۱ماه جبهه ی پدر ۹تا۱۲ روز از خدمت شما کسر می شود

 72. سلام.پدر من در سال ۷۰ در منطقه مرزی سرو ارومیه توی گردان شهید چمران به مدت ۱۰ ماه خدمت کرده میخواستم ببینم کسری خدمت به من تعلق میگیرد یا نه و اینکه اون منطقه عملیاتی هست یا نه

 73. با سلام پدره من ۱۶ ماه تو آ غ در خوی خدمت کرده ایا کثری خدمت شامل می گردد

 74. سلام
  من سرباز زنجانم ولی مامور شدم به خرمشهر
  محل سکونتم اهواز هست الان ۱۷ ماه خرمشهرم
  ۵ماه کسر بسیج دارم ولی بجز اون ۶ ماه اضافه دفترچه ای دارم خواستم ببینم من در چه صورت میتونم ۲ ماه غیر بومی یا منطقه محروم بگیرم و کسریهام قبول میشن ممنون میشم اگه جواب بدین

   1. سلام من اهل زاهدان استم با دارا بودن شش بچه وغیبت هم دارم من کسریم چقدر میشه

    1. سلام. اطلاعات دقیق از میزان غیبت شما بیان نشده برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 75. سلام پدر من در برج ۱۸/۸/۱۳۶۸به لشکر ۸۴خرم درمنطقه سومار خدمت کرده برای فرزندم که در منطقه عملیاتی خدمت میکنه کسری شامل میشه

   1. سلام خسته نباشید می خواستم ببینم من ۱۲ماه خدمت میکنم تو استان سیستان اگه بخوام انتقالی بگیرم به استان خودم ۳ماه کامل بهم تعلق میگیره

 76. سلام وقتتون بخیر. پدر من در سال ۷۰ به مدت ۱۰ ماه توی گردان شهید چمران سرو ارومیه خدمت کرده میخواستم ببینم به من کسری تعلق میگیره یا نه و اینکه سرو منطقه عملیاتی بوده یا نه

  1. سلام پدر من سال ۶۸
   ۲۱ماه تو منطقه سنندج لشگر ۲۸گردان
   خدمت کرده
   کسری تعلق میگیره؟

    1. سلام خسته نباشید من سرباز نیرو دریایی هستم در منجیل هفت ماه خدمتم میخوام انتقالی بگیرم برای نیرو دریایی کنارک سیستان ایا خدمتم همون هیجده ماه که برای مناطق محروم عملیاتی اعلام کردنه؟

 77. سلام. پدر‌ من در سال ۷۰ به مدت ۱۰ ماه در گردان شهید چمران سرو ارومیه خدمت کرده میخواستم بدونم کسری خدمت به من تعلق میگیره یا نه و اینکه سرو منطقه عملیاتی بوده اونموقع یا نه

 78. سلام
  منم ۱۰ ماه تو منطقه محروم کوهرنگ چهارمحال بختیاری بودم ک ماهی ۳ روز کسری داشت
  الان ۳۰ روز کسری شامل من میشه؟

 79. سلام
  من سرباز نیرو انتظامیم و ب مدت ۱۰ ماه تو منطقه محروم کوهرنگ چهار محال و بختیاری خدمت کردم ک جزو لیست مناطق محرومم هست ک ماهی سه روز کسری داره و به ما گفتن اگه بیشتر از ۶ ماه اونجا بمونیم کسری شاملمون میشه و من بعد از ۱۰ ماه اومدم استان خودم خدمت میکنم یعنی ۳۰ روز باید بهم کسری بدن. این کسری شامل بنده میشه یا باید کامل اونجا میموندم؟ لطفا بطفا لطفا جواب بدین

  1. با سلام باید برای شما کسری فعال میشد. شما مجددا با خود نظام وظیفه هماهنگ کنید .

 80. سلام وقت بخیر
  ببخشید من اعزامی برج ۱۲ سال ۹۹ هستم ۱۴ماه کسری جبهه پدر و بسیج روگرفنم با وجود متاهل بودنم و اهل شیراز که هستم اما داخل بوشهر دارم خدمت میکنم و گفتن که خدمت اونجا ۱۸ ماه هس ۳ماه برای بدی آب و هوا و ۳ماه برای غیر بومی بودن کسری میدن و خدمت ۱۸ ماه حساب میشه اگه انتقالی نگیرم خواستم ببینم با اینکه من الان ۴ماه هم خدمت کردم و ۱۴ ماه کسری هم دارم الان ۱۸ ماه تموم هس اگه کسری هارو ارائه بدم به یگان تموم هستم؟؟

  1. با سلام .بله باتوجه به مطالبی که گفتید به احتمال زیاد کسری برای شما فعال شود و اتمام سربازی بخورید به معاونت انسانی پایگاه مراجعه کنید اطلاعات کامل را دریافت میکنید.

 81. سلام خسته نباشید پسرمن عزامی اذر۹۹میباشد درنقده آذربایجان غربی خدمت می‌کنه چقدرکسری خدمت داره ممنونم باتشکرمحسن خادم ازتبریز

  1. سلام من اعزام برج ۱۴۰۰/۲اهل سیستان و بلوچستان شهرستان چابهار هستم متاهل دوتا بچه دارم کسری چگونه است؟

 82. با سلام پدرم ابان ۶۰ تا ابان ۶۲پایگاه ششم شکاری بوشهر خدمت بوده، ایا ب من کسری تعلق میگیرد و مدتش چقدر میشع؟

 83. با سلام پدرم سال آبان ۶۰ تا ابان ۶۲ پایگاه ششم شکاری بوشهر خدمت بوده، ایا ب من کسری تعلق میگیرد؟ و مدتش چقدر میشع؟

 84. با سلام من در سال ۱۳۷۲و ۷۳در سر دشت خدمت سربازی گزرانده ام ایا به من ایسارگری تعلق میگیرد ممنون

  1. با سلام به پایگاه خود تماس بگیرید تا عملیاتی بودن منطقه را بررسی کنند.

   1. سلام من از زابل انتقالی گرفتم سرخس افتادم مرزبانی مرز سرخس چند ماه خدمت است اعزامیه ۷ ۹۹ هستم

 85. با سلام من در سال ۱۳۷۲و ۷۳در سر دشت خدمت سربازی گزرانده ام ایا به من ایسارگری تعلق میگیرد ممنون

  1. با سلام به پایگاه خود تماس بگیرید تا عملیاتی بودن منطقه را بررسی کنند.

 86. با سلام خدمت سروران عزیز

  خسته نباشید
  لطفا خواهش دقیقا راهنمایی بفرمایید که آیا بنددرتاریغ ۱۳۶۴ __الی ۱۳۶۶ درپایگاه هشتم شگاری _اصفهان خدمت کردم.ایاگسری شامل می‌شود

 87. سلام. من دفترچه ام رو از شیراز پست کردم و ساکن شیرازیم ولی متولد بوشهرم و محل خدمتم بوشهر افتاده. الان ملاک بومی بودن محل تولده یا محل اعزام دفترچه؟

 88. سلام وقت بخیر
  من بومی شهرستان کوار از استان فارس هستم
  و اینکه پذیرشی هم بودم و اعزام اذرماه هستم
  میخواستم بدونم شهرستان کوار منطقه محروم هست ایا؟؟
  ایا من خدمتم۲۱هس یا۲۴؟؟

 89. سلام اگه بخوام از گیلان بیام خارک و اون سمتا خدمت کنم با مدرک دیپلم حدودا چقدر حقوق میگیرم؟

  1. سلام با توجه به ارگانی که در آن خدمت کنید حقوق دریافتی شما متفاوت خواهد بود.

 90. سلام خسته نباشید
  بنده اعزامی مرداد۹۹هستم ۴ماه خدمتم داخل زاهدان وشهرستان سراوان گذروندم که به دلیل متاهل بودن انتقالی گرفتم شهر خودم خواستم ببینم این چهار ماه اونجا بودم کسری بهم تعلق می گیره اگر می گیره به مدت چند روز

 91. با سلام خدمت شما همراهان همیشگی
  لطفا بفرمایید من درسال ۱۳۶۴ الی ۱۳۶۶ درخدمت سربآری بودم در پایگاه هشتم شگاری اصفهان آیا کسری شامل می‌شود
  باتشگر

   1. با سلام پدر من از سال ۶۷تا ۶۹ به مدت ۲۴ماه درمهران استان ایلام خدمت کرده وبعد از آن در سال ۷۱دوباره ۳ماه دیگه خدمت کرده چند ماه کسری به من تعلق میگیره ممنون از شما

 92. سلام پدر من اعزامی سال ۶۵ لشکر ۲۸ خدمت کرده ب طوری ک تا ۶۷ خدمت کرده حدود ۲۱ ماه . بعد ک دچاره بیماری عصاب و روان شد اومد خونه فرار کرد دیگ خدمت نرفت تا سال ۷۰ ک کلا معاف دائم شد ب خاطر عصاب . رفتم پادگان لشکر ۲۸ ک کسری اون مدت خدمتشو بگیرم برای خودم میگن ک تاریخ تصفیش مشخص نیست مدارک خدمتی هم اینجا نیست با برگه هایی ک خودم داشتم بردم میگ تاریخ تصفیش مشخص نیست اگ مشخص باشه حدود ۸ ماه کسری میگیرم . اخه وقتی دیگ توسط دادگاه و بیمارستان و اینا معاف دائم شد سال ۷۰ دیگ تصفیه حساب و کجا باید میکرد اخه . الان میخواستم ببینم باید چی کار کنم واقعا . وقتی ۲۱ ماه خدمت کرده اونجا چرا کسریشو نمیدنو بهونه میارن

  1. با سلام متاسفانه روند اداری گرفتن کسری همینگونه است و دردسر دارد باید از خود مکانی که در انجا سرباز بودند پرس و جو کنید

 93. سلام وقتتون بخیر
  من گروه ۴۲۲ مهندسی زرهی و پدافند غیر عامل اهواز افتادم. ولی خودم ساکن شوش هستم و غیر بومی محسوب میشم به خاطر مسافت بالای ۵۰ کیلومتر. از اونجا که اهواز هم منطقه عملیاتی و بد آب و هوا محسوب میشه و هم غیر بومی هستم، میخواستم بدونم که خدمت من چند ماهه است؟
  ممنون

  1. با سلام معمولا بدترین نوع اب هوا برای شما سه ماه یا دو ماه کسری در نظر گرفته میشود .

 94. سلام لطفا جواب بدین من حدود دوازده ماه از ایثار پدر و بسیج کسری دارم ایا میتونم کسری مناطق بد ابو هوا رو بگیرم؟و آیا خدمتم از نه ماه هفت ماه میشه؟

 95. سلام خسته نباشید ،پدر من سال۶۹تا۷۱،لشکر زره ای ارتش تیپ۳رودکرخه ،دشت ازادگان اهواز بوده ایا کسری میگیره

 96. سلام من در در منطقه بومی یعنی داستان خودمون خدمت میکنم اعزامیبرج۱۲سال۹۹هستم۲۴ماه خدمت دادم و۶ماه اضاف پشت دفترچه اگر انتقالی بگیرم به استان های دیگر ایا ۲۱ماه خدمت میشوم و کسری به من تعلق میگیرد؟؟

 97. سلام وقت بخیر،پدرمن درسال ۷۲پادگان قوشچی ارومیه خدمت کرده میخاسم بدونم ب من کسری تعلق میگیره یانه!؟

  1. سلام لطفا جواب بدین من حدود دوازده ماه از ایثار پدر و بسیج کسری دارم ایا میتونم کسری مناطق بد ابو هوا رو بگیرم؟و آیا خدمتم از نه ماه هفت ماه میشه؟

 98. سلام وقت بخیر،پدرمن درسال ۷۲درپادگان قوشچی ارومیه خدمت کرده میخاسم بدونم ب من کسری تعلق میگیره یانه!؟

 99. سلام وقت بخیر. پدر بنده از سال ۶۶تا۶۸ توسقز کردستان نیرو زمینی ارتش خدمت کرده به من کسری چقدر تعلق میگره؟

  1. سلام.شرایط را کامل ذکر نکردید ایا شما تنها فرزند ایشان هستید و ایا جانبازی ذارد و براساس درصد ها کسری داده میشود.
   برای اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

 100. سلام وقت به خیر . من اعزلمی برج ۱۰ سال ۹۹ هستم ؛ ۶ ماه کسری بسیج دارم و ۲ ماه و ۲ روز هم کسری جبهه بابام ؛ محل خدمتم بد اب و هوا هست و غیر بومی ام ؛ آیا کل مقدار عیر بومی بودن که ۳ ماه هست بهم تعلق می گیره یا چون کسری دارم بخشی از اون

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام به نیروی انسانی پادگان مراجعه کنید تا درخواستتان بررسی شود.

  2. سلام من اصفهانی ام ودر قوه قضاییه تهران سربازم ایامن غیر بومی هستم وچندماه باید خدمت کنم

 101. سلام پدر من از سال ۶۲ تا ۶۴ پایگاه پنجم شکاری ۲۴ ماه خدمت کرده چقد کسری شامل میشود

  1. سلام دوست عزیز
   با سلام شرایط جبهه ایشان باید دقیق تر بیان گردد با مشاورین ما تماس بگیرید.

 102. سلام‌پدر‌من‌سال‌۶۷تا۶۹درتوپخانه‌۶۱محرم‌سپاه
  آبادان‌خدمت‌کردن‌آیا‌به‌من‌کسری‌تعلق‌می‌گیرد؟

  1. با سلام باید شرایط شما بیشتر بررسی شود .جهت بررسی بیشتر تماس بگیرید .

   1. با سلام بنده سال۶۹تا۷۱درمنطقه دشت عباس درارتش تیپ۵۵هوابردخدمت کردم این کسری خدمت شامل پسرم میشود؟

    1. ؟ سلام این زمان که شامل جنگ نمیشده و جز ایثار گری محسوب نمیشه و شامل کسر از خدمت نمی شود

 103. سلام عرض ادب
  پدر من در سال ۶۸ ارتش خدمت رفت وسال۷۰ خدمتش تموم شد منطقه مرزی موسیان خدمت کرده ایا برای فرزند میشه کسری گرفت

  1. سلام به ازای هر ماه خدمت پدر شما در مناطق مرزی ۱۲ روز کسری خدمت به شما تعلق خواهد گرفت

 104. با عرض سلام و وقت بخیر
  دو سال داشتم خدمتتان:
  ۱_خدمت در پایگاه هوایی هشتم شکاری شهیدبابایی اصفهان‌ منطقه بدآب و هوا محسوب می شود یا خیر؟؟؟
  ۲_خدمت در منطقه پدافند هوایی مرکزی اصفهان چطور ؟؟؟؟ آن هم بدآب و هوا یا عملیاتی هست یاخیر؟؟

  1. سلام پیگیری مناطق بد آب و هوایی پادگان خود را از شعبه افراد پادگان پیگیری فرمایید.

  2. سلام من سربازه مرزبانی هستم غیر بومی و خدمتم ۱۸ ماه هستش پدرم ۲۸ ماه ایثارگری جبه داره خواستم ببینم ب ازای هرماه ۱۲ روز بهم کسری میدن از ۱۸ ماه کم میشه یا از ۲۴ ماه؟

 105. سلام خسته نباشد کرمانشاهی هستم و در اهواز خدمت میکنم.بنده کسری ۶ ماه دارم با این حساب ایا کسری ابو هوا و غیر بومی نیز شامل من میشود؟
  چند ماه خدمت دارم با احتساب کسری؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله آن کسری جداگانه محاسبه شده و از کل خدمت کسر میشود

 106. باسلام اینجانب ازسال۷۲ تا۷۴ درشهرستان ارومیه منطقه مرزی سرو گروهان شهید چمران خدمت نموده ام ایا کسر خدمت برای فرزند من شامل میشود ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت درگیر و عملیاتی بودن منطقه میتوانید از بنیاد اقدام کنید

 107. سلام ایا به سرباز که در شهر خودش خدمت میکنه وشهر او بد اب وهوایه به او کسری میدهند ؟؟؟

 108. سلام.بنده در سال جدید سربازم و ۲۴ماه خدمتم
  افتادم یگان سازمان زندان ها
  دهدشت استان کهگولویه و بویراحمد
  ۱غیربومی هستم
  ۲منطقه محروم هست این شهر
  چقدر کسری به من تعلق میگیرد
  در سال۱۴۰۰?

  1. سلام دوست عزیز
   کسری همانند سال گذشته محاسبه میشود.بد آب و هوا ۲ ماه و محروم ۱٫غیر بومی ۱ که با توجه به اعلام نیاز منطقه تعلق خواهد گرفت.

 109. سلام وقت بخیر ، من شهرستان ملایر هستم و خدمتم افتاده خنداب ، چقدر کسری شامل من میشه؟

   1. سلام پدر من دریال ۷۴ تا۷۶درپاسگاه گلهر گزیک خدمت کرده من دریال ۹۹بهذخدمت مشمول شدم به من کسری تعلق میگیره از طریق پدرم

 110. سلام . من بچه لرستان هستم و الان خدمتم افتاده کرمان . میخواستم بدونم که کرمان شرایط اب و هوای بد رو داره و کسری بد اب و هوا شامل حال من میشه ؟؟؟ لطفا جواب بدین
  پشتیبانی کرمان افتادم.

  1. سلام دوست عزیز
   تایید منطقه بد آب و هوا از یگان شما را لازم دارد. احتمال دارد

 111. سلام وقت بخیر
  من ساکن اهوازم و یگانم هم اهوازه ایا کسری آب و هوا به من تعلق می گیره؟

 112. سلام خسته نباشید
  پدر بنده به جای ۲۴ ماه ۲۸ ماه در تهران پدافند خدمت کرده میشه برای ۴ ماه اضافه ای که خدمت کرده کسری گرفت

   1. سلام وقت شما بخیر
    من ساکن اهوازم و محل خدمتم هم اهوازه آیا کسری آب و هوا به من تعلق می گیره؟

 113. سلام عموی من در سال ۶۹ تا ۷۱ در پیانشهر خدمت کردم ایا شامل کسری خدمت برای پسرش دارد یا نه

 114. سلام خسته نباشید پدر من سال ۶۹ به بعد در سیستان و بلوچستان تو پایگاه دهم شکاری خدمت کرده میخاستم بدونم کسری برای جبهه تعلق میگیره یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه خدمتی از بنیاد اقدام کنید

 115. سلام من بومی گیلانم
  آموزشیم مرزبانی اصلاندوز بود تموم شد
  یگانم افتاده مرزبانی منطقه هنگ ارومیه
  مدت خدمتم چقدره؟

  1. سلام دوست عزیز
   ۲ ماه کسی به علت بومی نبودن و۱ ماه بد اب و هوا در صورت تایید شعبه افراد تعلق میگیرد

 116. سلام من استان چهارمحال و بختیاری هستم همسرم شهر دزفول هستم خدمت سربازیم افتاده دزفول میخاستم بدونم ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره؟ الان من بومی حساب میشم؟؟

 117. سلام خسته نباشین.

  الان با قوانین جدید من اهوازیم و‌افتادم سقز.
  تیپ ۲۲۸ شهید ابراهیم ثابت.

  میخوام بدونم. چقدر کسری گیرم میاد

  غیر بومی و عملیاتی امنیتی رو میگم

  1. سلام دوست عزیز
   درصورت غیر بومی ۲ ماه و درگیر ۲ ماه البته با توجه به یگان مربوطه تعیین میشود

 118. با سلام
  من بچه ی سنندجم برج۹۹٫۲اعزام شدم و از برج هفت در منطقه ی نفت شهر خدمت میکنم میشه بفرمایید چند ماه کسری به من تعلق میگره؟ با تشکر

  1. سلام من استان چهارمحال و بختیاری هستم همسرم شهر دزفول هستم خدمت سربازیم افتاده دزفول میخاستم بدونم ایا کسری خدمت به من تعلق میگیره؟ الان من بومی حساب میشم؟؟

 119. من یگانم افتاده به قوشچی ارومیه،و اعزامی ۱۰/۱هستم و همینطور ساکن تبریزم و از تبریز به پادگان ۱۷۰کیلومتر هست.از دوستان قدیمی اونجا پرسیدم گفتن ۱۹ماه خدمت هست و تو قانون جدید نوشتن ۱۸ماه.ولی من از شعبه وظیفه ی پادگانمون پرسیدم گفت نامه اش نیومده
  سوالم اینه که
  ۱-نامه قانون جدید بنظرتون کی میاد و اعلام میشه؟
  ۲-اینکه من ۹ماه کسری ایثارگری پدر رو دارم و از هر کسی میپرسم میگه باید از ۲۴ماه کسر کنین…میشه بگین دقیقا چند ماه باید خدمت کنم؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به بومی بودن مکان خدمتی شما دارد. با وجود اختلاف کسری دریافت میکنید

 120. با سلام خدمت سردار و دوستان گرامی
  من یگانم افتاده به قوشچی ارومیه،و اعزامی ۱۰/۱هستم و همینطور ساکن تبریزم و از تبریز به پادگان ۱۷۰کیلومتر هست.از دوستان قدیمی اونجا پرسیدم گفتن ۱۹ماه خدمت هست و تو قانون جدید نوشتن ۱۸ماه.ولی من از شعبه وظیفه ی پادگانمون پرسیدم گفت نامه اش نیومده
  سوالم اینه که
  ۱-نامه قانون جدید بنظرتون کی میاد و اعلام میشه؟
  ۲-اینکه من ۹ماه کسری ایثارگری پدر رو دارم و از هر کسی میپرسم میگه باید از ۲۴ماه کسر کنین…میشه بگین دقیقا چند ماه باید خدمت کنم؟!
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به بومی بودن مکان خدمتی شما دارد. با وجود اختلاف کسری دریافت میکنید

 121. با سلام تشکر از سایت خوبتون
  پدرم در سال های جنگ در پایگاه نیروی هوایی امیدیه اهواز بوده،حدود ۲۷ ماه مدت دوره سربازیش شده.آیا کسری ایثارگری تعلق میگیره؟ miladrahmanicts@gmail.com

 122. سلام خسته نباشید من خدمتم بندر جاسک سال ۷۱الی ۷۳ آیا کسر خدمت به بچه ام شامل میشه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه به بنیاد جهت گرفتن کسری و تاییدیه اقدام کنید

 123. سلام خسته نباشید من خدمتم بندر جاسک سال ۷۱الی ۷۳ آیا کسر خدمت به بچه ام شامل میشه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه به بنیاد جهت گرفتن کسری و تاییدیه اقدام کنید

 124. سلام خسته نباشید من در شهرستان مهاباد زندگی میکنم میخوام برم خدمت سربازی ایا کسری به من تعلق میگیره؟و اینکه پدرم در سال ۶۵ در اندیمشک خدمت کرده تاثیری در کسری من داره؟ ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   کسری با توجه به منطقه خدمتی شما تعیین میشود.در صورت عملیاتی بودن منطقه خدمتی پدر میتوانید اقدام کنید

 125. باسلام پدر من بین سال‌های ۷۵ تا ۷۷ در پایگاه دهم شکاری چابهار خدمت کرده آیا کسری مناطق شامل حال من میشه لطفا راهنمایی کنید خیلی ممنون از زحمات شبانه روزیتون

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه میتوانید اقدام کنید. از بنیاد پیگیری کنید

 126. سلام خسته نباشید میتونین بگین مدت خدمت سربازی پسر کرمانی که لیسانس داره و خدمتش افتاده زاهدن چند ماه میشه(زاهدن جز مناطق محروم یا بد اب و هوا حساب میشه براش عایا؟!)
  و اینکه مرخصیاش چندروزه است و چند وقت یبار میتونه بیاد مرخصی؟!
  جواب بدین ممنون میشم :))

 127. سلام سال ۹۰ به مدت ۷ماه وهفت روز خدمت در خرم آباد ایست خدمت دانشگاه اسفند ۹۸ اعزام یه خوزستان به مدت ۳ماه بعد جابجایی اومدم کرمانشاه کسری مناطق عملیاتی شامام میشود ممنون

 128. سلام خسته نباشین ببخشید میشه لطفا جواب بدین
  من سرباز بومی هستم شهر دزفول از نظر اب هوایی و عملیاتی کسری ب من تعلق میگیره با وجود بومی بودن یاخیر؟؟؟؟؟

   1. سلام خسته نباشید میتونین بگین مدت خدمت سربازی پسر کرمانی که لیسانس داره و خدمتش افتاده زاهدن چند ماه میشه(زاهدن جز مناطق محروم یا بد اب و هوا حساب میشه براش اصن عایا؟!)
    و اینکه مرخصیاش چندروزه است و چند وقت یبار میتونه بیاد مرخصی؟!
    جواب بدین ممنون میشم :))

  1. سلام خسته نباشید میتونین بگین مدت خدمت سربازی پسر کرمانی که لیسانس داره و خدمتش افتاده زاهدن چند ماه میشه(زاهدن جز مناطق محروم یا بد اب و هوا حساب میشه براش اصن عایا؟!)
   و اینکه مرخصیاش چندروزه است و چند وقت یبار میتونه بیاد مرخصی؟!
   جواب بدین ممنون میشم :))

 129. سلام پدرمن در سال ۶۵ به مدت ۸ ماه در نقطه مرزی گزیک خدمت کرده آیا کسری شامل من میشود ؟

   1. سلام خسته نباشید من خدمتم بندر جاسک سال ۷۱الی ۷۳ آیا کسر خدمت به بچه ام شامل میشه

    1. سلام دوست عزیز
     در صورت عملیاتی بودن منطقه به بنیاد جهت گرفتن کسری و تاییدیه اقدام کنید

 130. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  با احترام؛
  به استحضار میرساند ک اینجانب اهل خوزستان هستم و محل خدمت سربازیم افتاده پلیس فرودگاه استان ایلام و با توجه ب اینکه این استان هم شرایط منطقه عملیاتی و جنگی و هم جز مناطق محروم محسوب شده ولی هیچ کسر خدمتی ب ما سربازان غیر بومی این فرودگاه تعلق نگرفته خواستم بدونم دلیلش چیه ممنون میشم از پاسختون.
  با سپاس و احترامات نظامی.

 131. با عرض سلام و خسته نباشید؛
  با احترام؛
  بنده محل سکونتم خوزستان میباشد ولی در حال حاضر سرباز پلیس فرودگاه شهدای ایلام هستم خواستم بدونم چرا استان ایلام جز مناطق محروم و عملیاتی و جنگی محسوب شده ولی هیچگونه کسری خدمت ب ما نمیدن چه از نظر عملیاتی و جنگی بودنش و چه از نظر غیر بومی بودنش بخاطر مسافت و هر سه ماهی هم ۱۰ روز میفرستنمون اگ پیگیری کنم آیا کسری بهمون تعلق میگیره یا ن !؟
  با سپاس و احترامات نظامی.

 132. سلام من اعزامیه برج ۹ ۹۹هستم بچه گیلانم و در استان اذربایجان شرقی شهر مراغه تو کانون بازنشستگان خدمت میکنم میخاستم بدونم خدمت من چندماهه است ایا غیر بومی هستم باید ۲۱ماه خدمت کنم یا ۲۴ماه

 133. سلام خسته نباشید من بچه گیلانم واعزامیه برج ۹در شهر مراغه استان اذربایجان شرقی در کانون بازنشستگان ارتش خدمت میکنم میخاستم بدونم مدت خدمت من چه قدره ایا غیر بومیم ۲۱ماه خدمت باید انجام بدم

 134. سلام من تاریخ عزامم اول ازر هستش و خدمتم ۲۴ماهست پدر شهر خودم که منطقه عملیاتی و بداب هوا ومحروم هستم میخواستم بدونم که به من که بومی هستم کسری تعلق میگیره یا نه

  1. سلام دوست عزیز
   بله ۲ ماه کسری شامل خواهد شد. بستگی به یگان اعزامی هم دارد

  2. سلام ببخشید خسته نباشید شرمنده مرز جلفا برای غیر بومی ها چند ماه خدمت دارد کل خدمت با کسریش

 135. سلام من سال ۶۱و۶۲ بسیجی به جنگ بودم پروندم گم شده حال میخوام برای پسرم کسری خدمت بگیرم سرپول ذهاب ودراهواذ بودم چکارباید به کنم پروندم گمشده

  1. سلام دوست عزیز
   به یگان اعزامی مراجعه کنیدو مدارک را پیدا کنید در غیر اینصورت برای بررسی دقیق با مشاورین تماس بگیرید

 136. سلام ببخشد من پدرم در سال ۷۱ تا ۷۳ در ارتش خدمت می کرد در قصر شیرین ایا شامل من می شود کسر خدمت

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه بله.از امور ایثارگران اقدام کنید

 137. من پدرم در سال ۷۱ تا ۷۳ در منطقه قصر شیرین سرباز بود ایا کسری شامل من می شود

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه بله.از امور ایثارگران اقدام کنید

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به مدرک تحصیلی و موقعیت مکانی شما تعیین میشود

 138. من با اموزشی که ۴۵ روز بود .شیش ماه و۲۰روز تو منطقه عملیاتی ازگه خدمت کردم وبعدش اومدم نیرو انتظامی شهر خودم حالا سوالم اینه چقدر کسری بهم میدن برا اون مدت خدمت که تو مرز بودم.

  1. سلام دوست عزیز
   به نسبت حضور در دوران منطقه بد اب و هوا از تعداد ماه های کل بخشی از کسری شامل میشود

   1. سلام
    منم ۱۰ ماه تو منطقه محروم کوهرنگ چهارمحال بختیاری بودم ک ماهی ۳ روز کسری داشت
    الان ۳۰ روز کسری شامل من میشه؟

 139. سلام . پدر من بین سال ۶۰ تا ۶۲ در پایگاه پنجم شکاری امیدیه خوزستان خدمت کرده ، می خواستم بدونم کسری به من تعلق میگیره یا نه ؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی و درگیر بودن منطقه بله. از بنیاد و امور ایثارگران اقدام کنید

 140. سلام تورو خدا جواب بدید خیلی واجبه..پدرم سال ۶۸ تا ۷۰ قصر شیرین کرمانشاه خدمت کرده شامل کسری میشوم؟؟چجوری پیگیری کنم خاهشا جواب بدید خیلی حیاتیه

 141. سلام پدرم هجده ماه در سقز خدمت کرده است آیا به من کسری خدمت تعلق میگیرد از سال ۷۵تا۷۷

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت عملیاتی و درگیر بودن منطقه بله مقدور است از ستاد کل ارگان اقدام کنید

 142. سلام وقتتون بخیر..
  ببخشید پدر من سربازیش رو منطقه کرمانشاه بوده دوران جنگ..ایا سربازی برادرم شامل کسری میشه؟ممنون..

 143. سلام در سال ۶۸

  تا سال ۷۰ در پیرانشهر تیپ ۲۵ تکاور نیرو زمینی ارتش خدمت کردم کسری خدمت به فرزندم تعلق
  میگره چند ماه

 144. سلام در سال ۶۸ تا سال ۷۰ در پیرانشهر تیپ ۲۵ تکاور نیرو زمینی ارتش خدمت کردم کسری خدمت به فرزندم تعلق
  میگره چند ماه

 145. با سلام
  جناب ببخشید پدر من سال ۶۳تا ۶۵ تو پادگان مشهد خدمت میکرد از اونجا هم رفته کبکان (۱۸ ماه خدمت و ۶ ماه احتیاط) میخواستم بدونم کسری شامل حال من میشه؟

 146. سلام خسته نباشید، اقا من پدرم سال ۶۷ تا ۶۹ تو منطقه سرپل ذهاب خدمت کرده، کسری خدمت تعلق میگیره برا خدمت سربازی

 147. سلام پدر من سال ۶۷-۶۶ ده ماه از سربازی خودشونو تو جبهه(استان خوزستان) گذروندن و بقیه زمانشو تو دانشگاه امام حسین (ع) بودند همونجام تسویه کردن الان برای من کسری شامل میشه؟

 148. سلام پدر من در سال ۷۲الی ۷۴ در اذربایجان غربی در کارخانه قند میاندواب وزارت دفاع خدمت کرده در ارتش.
  ایا من از کسری خدمت برخوردار خواهم شد؟

  1. سلام دوست عزیز
   در صورتی که کارت ایثار داشنه باشند و سوابق منطقه جنگی و عملیاتی بله

 149. سلام خسته نباشین من پدرم ۲۵ ماه سابقه سربازی در منطقه جنگی داره که میشه ۱۰ ماه ۶ ماه هم کسری بسیج دارم ۱۶ ماه کامل کسری بهم میدن یا محدودیت

 150. سلام پدر من سال ۷۳ در اورومیه شهرستان زیوه خدمت کرده ایا کسری به من تعلق میگیره؟؟؟

  1. دوست عزیز
   در صورت درگیر و عملیاتی بودن منطقه از یگان خدمتی با دریافت تاییدیه اقدام کنید

 151. سلام ببخشید میخواستم بدونم پدرم از سال۵۷تا سال۶۷ منطقه تایباد خدمت کرده من جز کسری خدمت محسوب میشم

  1. دوست عزیز
   در صورت عملیاتی بودن منطقه بله میتوانید با گرفتن تاییدیه از مرکز پدر اقدام کنید

  1. دوست عزیز
   کسری ندارید در صورت منطقه بد آب و هوا با توجه به بومی بودن یا نبودن تعیین میشود

  1. سلام . به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل سکونت خودتون مراجعه کنید و استعلام ایثارگری و امتیازات پدر را بگیرید . در صورت تعلق گرفتن امتیازات ایثارگری به شما معافیت و یا کسری تعلق می گیرد

 152. سلام
  من مشغول به خدمت در منطقه بد آب و هوا هستم. ۶ ماه کسری جبهه پدر آوردم. نیرو انسانی یگان میگه برای هر ماه کسری جبهه سه روز یعنی مجموعا ۱۸ روز از ۲ ماه کسری منطقه بد آب و هوا شاملت نمیشه و باید اضافه وایسی. این مسئله صحت داره؟ قانونی در این خصوص وجود داره؟

 153. سلام من ۶ماه ازخدمتم گذشته بود که ‌ازمنتطقه عملیاتی نهبندان ک دوماه کسری داشت انتقالی گرفتم به زاهدان که سه ماه کسری دارد خدمت من ۱۹ماه نهبندان میشه یا۱۸ماهه زاهدان ک الان هستم ممنون میشم جواب بدین چون دوماه مونده تا پایان خدمتم

  1. سلام من سال ۹۰ به مدت هفت ماه هفت روز خدمت در خرم آباد بودم ایست خدمت خوردم ادامه تحصیل اسفند ۹۸رفتم خدمت با ارشد افتادم اهواز ۳ماه بعد جابجایی گیر آوردم اومدم کرمانشاه بنظرتون کسری مناطق عملیاتی بهم میدن ممنون

 154. سلام خسته نباشید پدرم سال ۷۱تا۷۳ در اذربایجان غربی در شهرستان شاهین دژ به مدت ۲۴ماه درسپاه خدمت کرده ایا کسری خدمت دارد یانه

   1. سلام. وقت بخیر.
    پدر من سال ۶۴ تا ۶۸ شاهیندژ کارمند دولت بوده و معلمی کرده.
    برای بنده کسری خدمت شامل میشود؟

    1. سلام . به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل سکونت خودتون مراجعه کنید و استعلام ایثارگری و امتیازات پدر را بگیرید . در صورت تعلق گرفتن امتیازات ایثارگری به شما معافیت و یا کسری تعلق می گیرد

   2. سلام وقت بخیر.
    ببخشید پدرم سال ۶۴ تا ۶۸ در شاهین دژ کارمند دولت بوده و معلمی کرده است.
    کسری خدمت شامل بنده میشود؟

    1. سلام . به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل سکونت خودتون مراجعه کنید و استعلام ایثارگری و امتیازات پدر را بگیرید . در صورت تعلق گرفتن امتیازات ایثارگری به شما معافیت و یا کسری تعلق می گیرد

 155. سلام
  بنده بومی اهوازم..اگر محل خدمتم همینجا باشه بطوری که سرباز بومی حساب بشم..آیا مدت سربازی طبق منطقه عملیاتی بودن اهواز ، ۱۹ ماه میشه ؟
  یا طبق قانون جدید ۲۴ ماه باید خدمت برم؟

    1. سلام . به بنیاد شهید و امور ایثارگران محل سکونت خودتون مراجعه کنید و استعلام ایثارگری و امتیازات پدر را بگیرید . در صورت تعلق گرفتن امتیازات ایثارگری به شما معافیت و یا کسری تعلق می گیرد

   1. سلام خسته نباشی پدر من درسال ۱۳۷۳به منطقه ی مرز مهران خدمت کرده و اونجا مریض شده اومده برای من کسری میدن یان

 156. سلام ببخشید آیا فیروزکوه جز مناطق بد آب و هوایی محسوب میشه و کسری داره؟
  بعد سوال بعد اینکه من پدرم از سال ۶۶ تا ۶۸ تو کرمانشاه خدمت کرده آیا کسری ب من تعلق میگیره؟

 157. سلام.ببخشید من ۱۷ ماه مسجدسلیمان خدمت کردم به دلیل بدآب و هوا خدمت اون جا ۱۹ ماهه،الان انتقالی گرفتم اومدم شهر خودم اصفهان،میخوام ببینم اون ۲ ماه کسری منطقه بد آب و هوا چیزیش برام کم میشه یا نه؟
  ممنون

 158. سلام پدر بنده برج۴ ۶۷تا برج۱۰ ۶۸ ایلام صالح اباد خدمت کرده.
  یگان اموزشی و یگان ترخیص کننده لشکر ۸۴پیاده خرم اباد بوده.
  حالا کسری ب بنده تعلق دارد یا خیر؟

 159. سلام پدرم سال ۷۱تا۷۳در زاهدان تیپ سلمان فارسی مشغول خدمت بوده آیا به من کسری تعلق میگیرد؟ چون بعضی جاها میگن میشه بعضی میگن نه

 160. سلام پدر بنده سال۷۱تا۷۳در تیپ سلمان فارسی زاهدان مشغول خدمت بوده آیا به من کسری تعلق میگیره یا نه. چون یکجا میگن میشه یه جای دیگه میگن نمیشه

 161. سلام من پدرم در بیرجند لب مرز گروهان دروح پاسگاه سورتیغ بوده است در سال ۶۸ آیا کسری تعلق میگیرد؟

 162. سلام پدرم سال ۷۶ تا ۷۸ در مرزبانی نیروی انتظامی پیرانشهر خدمت کرده اونم به مدت۱۹ماه میشه کسری گرفت؟

 163. سلام پدر من سال ۶۸ تا ۷۰ دهلران ایلام خدمت کرده تیپ ۲۱ حمزه ایا کسری تعلق میگیره؟

  1. سلام
   من در منطقه بد آب و هوا خدمت می‌کنم و بومی هم نیستم و ۸ ماه کسری خدمت جبهه پدر آوردم. یگان خدمتی میگه به خاطر ۸ ماه جبهه که آوردی و ۱۹ ماهه بودن اینجا ۲۴ روز باید اضافه وایسی. این مسئله درسته؟

   1. سلام . خیر این در قانون نیست و فرماندهی عمدا این دستور را صادر میکند.

 164. سلام من نزدیک ۵ ماه در منطقه عملیاتی مرزی خدمت کردم… آیا به من کسری خدمت تعلق می‌گیرد… البته الان در حین خدمتم
  ممنون میشم راهنمایی کنید؟

 165. سلام خسته نباشید من سال۹۶کارت سبز گرفتم بخام ۱۴۰۰برم خدمت ایا کسری داره؟یا آموزش میرم؟

 166. سلام من در نیروی انتظامی بم استان کرمان خدمت میکنم ایا باتوجه به هوای گرم بم شامل دو ماه کسر ی میشوم

  1. سلام محمد عزیز
   کسری خدمت برای مناطق بد آب و هوا و مرزی و عملیاتی در نظر گرفته شده است که لیست این مراکز در اختیار سازمان وظیفه است.

 167. سلام من الان پایگاه هشتم‌شکاری اصفهان هستم تابستون بسیار گرمی داشت الانم سرماش خیلی افتضاحه کسری داره این پایگاه؟

  1. سلام وقت بخیر
   سربازانی که در پادگان های مرزی و بد آب و هوا خدمت می کنند، از کسری خدمت برخوردار میشوند. لیست این پادگانها در اختیار سازمان وظیفه است.

 168. سلام پدر من از سال ۶۷تا۶۹ در سیستان و بلوچستان تیپ الزهرا خدمت کرده میخواستم ببینم کسری به گک تعلق میگیره؟

  1. سلام
   بله به فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی بوده اند، کسری خدمت تعلق میگیرد.

   1. سلام عزیز
    برای فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و مرزی خدمت کرده اند، کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

 169. سلام من سال۷۱ الی سال ۷۳ در سردشت نقطه صفر مرزی خدمت کردم بعد جنگ ولی هر روز درگیری داشتیم آیا کسری خدمت شامل فرزند من می شود؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

   1. سلام محسن جان
    برای فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و مرزی خدمت کرده اند، کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

 170. سلام من سال۷۱ الی سال ۷۳ در سردشت نقطه صفر مرزی خدمت کردم آیا کسری خدمت شامل فرزند من می شود؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

 171. سلام من ۲۲ ماه سال ۷۱الی ۷۳ آذربایجان غربی سردشت نقطه صفر مرزی خدمت کردم آیا کسر خدمتی شامل فرزند من می شود

  1. سلام
   فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

 172. سلام
  پدر من سال۶۸تا۷۰ لشکر ۸۱زرهی کرمانشاه منطقه سرپل ذهاب خدمت کرده ایا کسری دارد؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که بعد از جنگ در مناطق عملیاتی و مرزی مشغول به خدمت بوده اند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 173. سلام
  پدر من سال ۶۸تا ۷۰ لشکر۸۱زرهی کرمانشاه منطقه سرپل زهاب خدمت کرده ایا کسری دارد؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که بعد از جنگ در مناطق عملیاتی و مرزی مشغول به خدمت بوده اند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 174. سلام پدر من سال ۶۸تا ۷۰لشکر ۸۱زرهی کرمانشاه منطقه سرپل ذهاب خدمت کرد ایا شامل کسری میشود؟

  1. سلام
   فرزندان افرادی که بعد از جنگ در مناطق عملیاتی و مرزی مشغول به خدمت بوده اند از کسری خدمت برخوردار خواهند شد.

 175. سلام. ببخشید پدرم ۲ سال ده روز منطقه جنگی داره در ایلام از سپاه پاسداران عظام شوده. آیا ماه ۱۲ روز به من میدن اگه برم

  1. سلام
   مشمولان بیماری که بیماری آنها اختلال عملکرد ایجاد کند با رای و نظر شورای پزشکی معافیت میگیرند.

 176. سلام. ببخشید من پدرم دو سال و ۱۰ روز منطقه جنگی بودن در ایلام ناحیه مقاومت بسیج ولی سرباز بودن خودشون. الان ماه ۱۲ روز به من تعلق میگیره آیا
  ممون از سایت خوبتون

  1. سلام خسته نیاسین بنده ی سوال داشتم پدر من سال ۱۳۷۵را در منطقه صالح آباد مرز ایلام خدمت کرده اند خودمم سربازم آیا کسر خدمت ب من تعلق میتوان گرفت؟؟

   1. سلام دوست عزیز
    در صورت عملیاتی بودن منطقه میتوانید از بنیاد اقدام کنید

 177. سلام‌پن‌از.سال‌۶۷.تا‌اخر‌فروردین‌۹۹‌در‌‌پادگان‌دزفول‌بیمارستان‌۵۷۸‌خدمت‌کردهم‌‌علاوه‌بران‌اماه‌در‌منطقه‌عملیاتی‌نصر‌۷‌بودم‌وده‌ماه‌‌در‌شهر‌سنقر‌‌زرح‌گذرانده‌ام‌در‌مجموع‌چند‌ماه‌فرزند‌من‌کسر‌خدمت‌شامل‌وی‌می‌شود.‌پن‌۲۶‌خدمت‌کردم‌که‌شش‌ماه‌اموزشی‌درتهران‌وبقیه‌در.دزفول‌بوده.است

  1. سلام
   افرادی که بعد از قطعنامه در مناطق عملیاتی مشغول به خدمت بوده اند تا ۸۰ درصد سابقه حضورشان در این مناطق به عنوان سوابق ایثارگری محاسبه خواهد شد.

    1. سلام وقت بخیر
     خیر این نوع ککسری خدمت مربوط به سربازانی است که در مناطق بد آب و هوا، مرزی و عملیاتی و… خدمت میکنند.

 178. سلام من از مشهدم امریه خاتم گرفتم برای،زاهدان یا احتمالا چابهار…چند ماه کسری میدن بهم؟

  1. سلام
   مدت زمان خدمت امریه معمولا ۲۴ ماه است و اخذ کسری به قوانین و مقررات سازمان مربوطه بستگی دارد.

   1. سلام من توی بسیج عضو بودم فرمانده گردان بیت المقدس هستم و جانشین پایگاه هستم الان ۱۸روز مونده خدمت تمام بشه به من کسری نرسیده

  2. سلام خسته نباشید،پدر من از سال ۷۱ تا سال ۷۲ در نیروی انتظامی شهر سنندج خدمت کرده،به گفته خودش برای عملیات و درگیری هم میرفتن،میخواستم بدونم کسری برای من تعلق میگیره؟لطفا در صورت امکان سریع جواب بدین

 179. سلام علیکم من از مشهدم امریه قرارگاه خاتم گرفتم برای چابهار یا احتمالا زاهدان…چقد کسری میدن بهم؟

  1. سلام
   مدت زمان خدمت امریه معمولا ۲۴ ماه است و اخذ کسری به قوانین و مقررات سازمان مربوطه بستگی دارد.

 180. سلام،من در استان هرمزگان شهر پارسیان در حال خدمت هستم،١١ماه کسری خدمت دارم ،الانم نزدیک پنج ماه گذروندم،اینجا خدمت ١٩ماهه ،میخاستم بیینم این کسری دوماه بهم شامل میشه؟یا باید ١٢ماه خدمت کنم ک شاملم بشه ؟یا بیشتر از ۶ماه کافیه ک دوماه کسری بهم بدن؟ممنون میشن پاسخ بدین

  1. سلام
   شما باید مدت مشخصی را در این منطقه خدمت کنید تا از کسری بهره مند شوید.

   1. سلام من از مشهدم امریه خاتم گرفتم برای،زاهدان یا احتمالا چابهار…چند ماه کسری میدن بهم؟

    1. سلام
     مدت زمان خدمت امریه معمولا ۲۴ ماه است و اخذ کسری به قوانین و مقررات سازمان مربوطه بستگی دارد.

    2. سلام پدرم دوره سربازیشو تو سردشت تموم کرده در سال ۷۲ اما اون موقع کارت پایان خدمت نگرفته الانم یه نامه مکتوب داره ک درخواست پایان خدمت شده توش میخاستم ببینم کسری شاملم میشع

     1. سلام
      بله فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی خدمت کرده اند از کسری خدمت برخوردار میشوند.

     2. سلام برادر من در نقطه صفر مرزی در سیستان و بلوچستان در زاهدان خدمت میکنه چند ماه کسری میخوره؟

     3. با سلام خدمت شما دوست عزیز ایشون ۱۸ ماه خدمت هستند

 181. سلام من دربم کرمان قرارگاه تاکتیکی ابوذرخدمت کردم ۲۷ماه سال ۷۴همش تو کمین برجکا خدمت کردم دوشیکا چی بودم ایآ کسری خدمت شامل حال پسرم میشود که درحال خدمت درمرزبانی سراوان است

  1. سلام
   کسری خدمت بعد از قطعنامه برای مناطق عملیاتی و امنیتی در نظر گرفته شده است.

 182. سلام پروژه های کسر ویا جایگزین خدمت حسابداری سپاه و سایر ن.م((از لحاظ کم و کیف))چگونه است؟

  1. سلام
   این پروژه ها حیطه های گسترده ای را شامل میشوند و هر چه پروژه سخت تر باشد کسری خدمت نیز بیشتر است.

   1. سلام در سال ۶۸ تا سال ۷۰ در پیرانشهر تیپ ۲۵ تکاور نیرو زمینی ارتش خدمت کردم کسری خدمت به فرزندم تعلق میگره چند ماه

 183. سلام ببخشید پدر من از تاریخ ۶۶/۱۱/۲۶ تا ۶۸/۱۱/۲۶ در اندیمشک خدمت کرده میخواشتم ببینم اون بخشی از خدمتش که بعد از قطعنامه در اون منطقه بوده شامل منطقه عملیاتی هشت و کسری میگیره سا خیر

  1. سلام
   بله لیست دقیق مناطق محروم در اختیار پادگانهای نظامی قرار دارد.

 184. ببخشید پدر من سال ۶۸ تو ارتش لشگر ۷۷ خراسان خدمت کرده ایا به او کسر خدمت تعلق میگیره

  1. سلام
   بله در صورتیکه در منطقه عملیاتی و جنگی خدمت کرده باشد، کسری خدمت تعلق میگیرد.

   1. پدرمن.درلشکر۸۴درمنطقه.سومار..درتاریخ.۷۱تا۷۳خدمت.سربازی.مشغول.بودایاکسری.تعلق.میگیرد.متشکر

 185. ببخشید پدر من تو ارتش لشگر ۷۷ خراسان خدمت کرده سال ۶۸ بوده نزدیک های اندیمشک بوده آیا به او کسری تعلق میگیره

  1. سلام
   بله در صورتیکه در منطقه عملیاتی و جنگی خدمت کرده باشد، کسری خدمت تعلق میگیرد.

  2. پدرمن.درلشکر۸۴درمنطقه.سومار..درتاریخ.۷۱تا۷۳خدمت.سربازی.مشغول.بودایاکسری.تعلق.میگیرد.متشکر

 186. ببخشید پدر من تو ارتش لشگر ۷۷ خراسان خدمت کرده نزدیک های اندیمشک بوده آیا به او کسری تعلق میگیره

  1. سلام
   بله در صورتیکه در منطقه عملیاتی و جنگی خدمت کرده باشد، کسری خدمت تعلق میگیرد.

 187. با سلام ۲۱ ماه در سال ۶۲تا۶۴ یگان پدافند چابهار خدمت کردم ایا کارت ایثارگری شامل من میشود ؟ یا کسری از خدمت سربازی پسرم ؟ واگر بله .چطوری اقدام کنم . ممنون میشم جوابمو بدید .

  ؟

  /

  1. سلام
   کارت ایثارگری برای افرادی صادر میشود که در زمان جنگ سابقه حضور در جبهه جانبازی یا آزادگی داشته باشند. امکان اخذ کسری برای فرزندان افرادی که در زمان جنگ در مناطق عملیاتی خدمت کرده اند، امکان پذیر است.

   1. سلام در سال ۶۸ تا سال ۷۰ در پیرانشهر تیپ ۲۵ تکاور نیرو زمینی ارتش خدمت کردم کسری خدمت به فرزندم تعلق
    میگره چند ماه

 188. سلام خسته نباشیدپدرم درسال ۶۹تا۷۱دوماه درجهرم ودوسال درکورانه نیروی انتضامی زاهدان دررسته سربازخدمت کرده می خواستم بدونم آیا کسری خدمت لحاظ میشه ممنون میشم زودترپاسخ بدیدباتشکر

 189. سلام پسرمن چهارسال سابقه بسیج عادی و چهارسال بسیجی فعال را دارد الان سرباز است ایا کسر خدمت به ایشان تعلق می گیرد یاخیر

  1. سلام
   بله مشمولان به ازای هر سال سابقه بسیج فعال از ۴۵ روز کسری برخوردار میشوند.

  1. سلام
   اگر محل خدمت پدر جز مناطق عملیاتی باشد، میتوانید با ارائه سوابق و مدارک از کسری استفاده کنید.

   1. سلام .پدر من ۶۷تا۶۹
    ۱۰ماه کردستان
    ۱۴ماه خوزستان دشت عباس
    خدمت کرده
    کسری شامل من میشه؟

    1. سلام
     بله شما میتوانید از کسری خدمت منطقه عملیاتی پدر استفاده کنید.

  1. سلام
   لیست مناطق بد آب و هوایی در اختیار پادگان ها قرار دارد که در صورت اعزام شما به این مناطق کسری خدمت برایتان اعمال میشود.

 190. سلام خسته نباشید
  من پدرم سال ۶۷ تا ۶۹ اندیمشک و گیلان غرب خدمت کرده به نظر شما کسری شاملم میشه یا نه؟
  ممنون میشم جداب بدید

  1. سلام
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرشان در سالهای ۵۹ تا ۶۷ در مناطق جنگی خدمت کرده اند. البته خدمت افرادی که بعد از عقد قطعنامه در مناطق جنگی همچون کرمانشاه، کردستان و… بوده اند نیز به عنوان سابقه ایثارگری در نظر گرفته میشود و شما میتوانید از ان برای اخذ کسری استفاده کنید.

 191. سلام ببخشید من بابام از سال ۶۷ تا ۶۹ اندیمشک و گیلان غرب خدمت کرده به نظر شما کسر شاملم میشه
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام
   کسری خدمت به افرادی تعلق میگیرد که پدرشان در سالهای ۵۹ تا ۶۷ در مناطق جنگی خدمت کرده اند. البته خدمت افرادی که بعد از عقد قطعنامه در مناطق جنگی همچون کرمانشاه، کردستان و… بوده اند نیز به عنوان سابقه ایثارگری در نظر گرفته میشود و شما میتوانید از ان برای اخذ کسری استفاده کنید.

 192. سلام
  پدر من ۲۴ ماه ،از سال ۷۱ تا ۷۳ در نیروی ارتش شهر سنندج خدمت کرده و ۴ ماه هم به اطراف شهر مریوان برای عملیات رفتن .
  آیا میتونم در خدمت سربازی کسری بگیرم؟

  1. سلام
   کسری خدمت برای آن دسته از افرادی است که فرزند ایثارگران و رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس باشند و سابقه خدمت پدر یا مادر به حد نصاب برسد.

 193. سلام
  من پدرم ٨سال جنگ در شرکت ملی حفاری اهواز کار کردند.آیا معافیت به من تعلق میگیرد؟

  1. سلام
   معافیت اسثارگری برای فرزندان رزمندگان با سابقه ۳۰ ماه رزمندگی، جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر و آزادگان وجود دارد.

  1. سلام
   کسری خدمت مناطق با توجه به وضعیت آب وهوایی و همچنین فاصله محل خدمت تا محل زندگی سربازان و عملیاتی بودن منطقه تا سه ماه میباشد.

  1. سلام
   کسری خدمت برای مناطق بدآب و هوا، مناطق مرزی و عملیاتی در نظر گرفته شده است که دو، سه ماه میباشد. باید دید این پادگان جز مناطق عملیاتی و… است یا خیر.

  1. سلام
   کسری خدمت برای مناطق بدآب و هوا، مناطق مرزی و عملیاتی در نظر گرفته شده است که دو، سه ماه میباشد. باید دید این پادگان جز مناطق عملیاتی و… است یا خیر.

  2. سلام پدر من ۲۱ ماه در پیرانشهر پادگان پسوه تو ارتش خدمت کرده کسری به من تعلق میگیره؟

   1. سلام محمدرضا جان
    برای فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و مرزی خدمت کرده اند، کسری خدمت در نظر گرفته شده است.

  1. سلام. وقت بخیر
   مدت زمان خدمت تحت تاثیر شرایط مختلفی همچون فاصله محل خدمت تا محل زندگی، شرایط آب و هوایی منطقه خدمت و… بستگی دارد. اما به طور معمول کسری خدمت به مناطق مرزی و دورافتاده تعلق میگیرد.

  2. سلام پدر من ۲۴ ماه در اهواز خدمت کرده در سال ۶۷ تا ۶۹ ک ب خط مقدم شلمچه اعزام میشدند ایا کسری تعلق میگیره؟

 194. سلام ببخشیدمیخواستم بدونم توخدمت درمرزبانی امکان داره اشرارحمله کنن؟واینکه دقیقاشرایط اونجاچه جوریه وچندنفرهستن؟

    1. سلام جزو مناطق عملیاتی نبوده است شما باید ارگان خدمتی پدرتان را مد نظر قرار دهید

    1. سلام جزو مناطق عملیاتی نبوده است شما باید ارگان خدمتی پدرتان را مد نظر قرار دهید

 195. سلام من ۷ سال سابقه بسیج دارم .متاهلم ..اگه شش ماه کسری بسیج تایید بشه من سه روزپیش خدمتم تموم میشد ولی چون خیلی پیگیر بودمو رفتمو امدم.مسئول لج کردن و میگن امضا نمیکنم .بنظرتون من حالا چیکا کنم کجا برم زندگیم روهواس اینده م همه 😭😭😢

  1. پدر من سال ۷۴تا ۷۶در ناحیه انتظامی بندر عباس خدمت کرده آیا کسری تعلق می‌گیرد ب من؟

 196. سلام ببخشید سوالی دارم
  پادگان دو کوهه در خوزستان در چه منطقه ای {از نظر اب و هوا }قرار داره و ایا دو کوهه از مناطق عملیاتی مناطق محروم و بد‌آب‌وهوا به حساب میاد
  من دست رسی ندارم به خوزستان لطفا جواب بدین ممنون می شم

  1. سلام وقت شما بخیر

   بله در خدمتتون هستیم

   لطفا جهت کسب راهنمایی بیشتر از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سراسر ایران تماس حاصل فرمایید.

   1. سلام ببخشیدمیخواستم بدونم توخدمت درمرزبانی امکان داره اشرارحمله کنن؟واینکه دقیقاشرایط اونجاچه جوریه وچندنفرهستن؟

    1. سلام دوست عزیز این سوال خیلی بستگی داره به منطقه ای که شما اعزام شده اید. ولی در کل بدی آب و هوا بشتر ایجاد زحمت میکند

    2. سلام و وقت بخیر
     ببخشید من پدرم سال۶۷ تا ۷۰ به مدت ۲۷ ماه در مهران استان ایلام خدمت کرده اند آیا کسری بعد از قطعنامه به من تعلق میگیرد؟ باسپاس فراوان

     1. سلام وقت بخیر
      بله به فرزندان افرادی که در مناطق مرزی و عملیاتی خدمت کرده اند کسری خدمت تعلق میگیرد.

 197. با سلام
  آموزشی پدافند سمنان بودم و تقسیم افتادم خنداب روستای دهنو میخواستم بدونم اینجا کسری خدمت داره یا نه؟

  1. سلام ایا ۲۴ ماه خدمت در تیپ ۴۵ تکاور در منطقه جنگی و عملیاتی در سال ۶۸ تا ۷۰ کسری دارد در اهواز

    1. سلام پدر من سال ۶۷تا۶۹در سیستان و بلوچستان تیپ الزهرا خدمت کرده میوخولستم ببینم کسری تعلق میگیره به من؟

     1. سلام
      بله به فرزندان افرادی که در مناطق عملیاتی و جنگی بوده اند، کسری خدمت تعلق میگیرد.

     2. سلام باید از امور ایثارگری شهر محل زندگی خود سوال کنید

     3. سلام من اعزامی برج یازده نود و نه هستم اضاف خدمت سنواتی هم دارم ایا شهرستان های لرستان شامل بدی اب و هواو محروم میشن ؟من غیر بومی هم هستم اگ میشه لطف کنید من چند ماه کسری میتونم بگیرم

    2. سلام من تک پسر هستم؛پنج خواهر دارم دوتا شون ازدواج کردن سه تاشون مجرد هستند.پدرم۶۰سال داره ودانشجوی پرستاری هستم ترم ۴ دوسال دیگه باید برم خدمت؛درچه صورتی میتوانم معاف بشوم؟

   1. سلام من در کوره موش(سرپل ذهاب)خدمت میکنم و منطقه عملیاتی هست.بنظر شما چند ماه کسری میگیرم؟

    1. سلام دوست عزیز
     با توجه به بومی بودن و یا نبودن شما ۲ تا ۳ ماه لحاظ خواهد شد

     1. سلام خسته نباشید شرمنده مرز جلفا چند ماه خدمت دارد ارتشی غیربومی

     2. سلام دوست عزیز
      ۲۱ ماه برای مناطق غیر بومی و بد آب و هوا ۲ ماه کسری

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/10/28

چهارشنبه

1400/10/29

پنجشنبه

1400/10/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید