مصوبه تغییرات کنکور 1402 تصویب شد + آخرین اخبار

کنکور 1402 چگونه خواهد بود؟

با اعلام سازمان سنجش، در نهایت تغییرات مربوط به کنکور 1402 طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب رسید و داوطلبان برای شرکت در کنکور سال 1402، باید بر این اساس برنامه مطالعاتی خود را طراحی کنند.

علت اینکه حذف کنکور در قالب این تغییرات انجام نشد، این بود که سوابق تحصیلی صرفا ۱۰ درصد داوطلبان سال دوازدهم ایجاد شد، که البته برای این سوابق نیز بعضا گفته شد که استانداردهای لازم را ندارد و نقدهایی به آن وارد بود.

از شما دعوت می‌کنیم در این مقاله با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید، تا تغییرات کنکور 1402 را مورد بررسی قرار دهیم.

زمان ثبت نام کنکور 1402

طبق اعلام رسمی سازمان سنجش و آموزش کشور، زمان ثبت نام نوبت اول کنکور سراسری 1402 از تاریخ 8 تا 14 آبان 1401 و نوبت دوم از 15 الی 21 فروردین 1401 است.

ثبت نام از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی sanjesh.org انجام می شود. این آزمون برای پذیرش و گزینش دانشجو در تمام دانشگاه های روزانه، شبانه، پردیس خودگردان، غیر انتفاعی، پیام نور و آزاد برگزار می شود.

باید اشاره کرد که تمام دانشگاه‌ها از طریق یک آزمون دانشجو پذیرش می کنند؛ ولی با این تفاوت که انتخاب رشته دانشگاه آزاد از سایر دانشگاه‌ها مجزا بوده و در سامانه سنجش، پذیرش و امور فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی به نشانی اینترنتی azmoon.iau.ac.ir انجام می گیرد.

زمان ثبت نام کنکور 1402

تغییرات کنکور 1402 شامل چه مواردی می شود؟

کنکور سراسری سال 1402 تغییرات اساسی دارد که در جدول زیر این تغییرات را عنوان کرده ایم.

جدول تغییرات کنکور سراسری 1402
تاثیر قطعی سوابق تحصیلی
حذف دروس عمومی
شرط معدل این بار برای ورود به هر دانشگاه
برگزاری دو نوبت کنکور در سال
افزایش اعتبار نتایج تا دو سال
حذف زیر گروه‌ها
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 1402

طبق قانون فعلی، قرار بر این شد تا ۸۵ درصد ظرفیت به پذیرش سوابق تحصیلی اختصاص یابد.

اکنون با احتساب دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه فنی حرفه ای، این میزان ظرفیت تکمیل شده است و بر مبنای نمره دیپلم و سال آخر داوطلب پذیرش صورت می گیرد. ۱۵ درصد ظرفیت باقی مانده، طبق قانون به شکل ترکیبی از سوابق تحصیلی و ۱۰ درس سال دوازدهم به همراه آزمون سراسری ملاک پذیرش دانشجو است.

البته امسال ۴۰ درصد این نمرات دروس به صورت تاثیر مثبت به همراه ۶۰ درصد تاثیر قطعی نمره آزمون سراسری در پذیرش دانشجو ملاک عمل خواهد بود.

میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سال های آینده
سالتغییرات
1402 – 1403فقط پایه دوازدهم به میزان ۴۰ درصد با تاثیر قطعی
1403 – 1404فقط پایه دوازدهم به میزان ۵۰ درصد با تاثیر قطعی
1404 – 1405فقط پایه یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی
1405 – 1406 و پس از آنپایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم به میزان ۶۰ درصد با تاثیر قطعی در نمره کل نهایی

تغییرات کنکور 1402 چیست؟

حذف دروس عمومی در کنکور 1402

بر اساس طرح شورای عالی انقلاب فرهنگی، کنکور سراسری از سال 1402 فقط شامل دروس تخصصی است و دروس عمومی حذف خواهد شد و به بخش سوابق تحصیلی منتقل می‌شود.

با ایجاد این تغییرات، داوطلبان در کنکور سراسری 1402 فقط در کنکور دروس تخصصی شرکت می‌کنند.

طبق آخرین اخبار منتشر شده، در کنکور سال آینده دروس عمومی نخواهیم داشت و کلیه‌ی سوالات عمومی از کنکور حذف شده و بررسی آنها به سوابق تحصیلی منتقل خواهد شد. لازم به ذکر است این سوابق تحصیلی در طول سال های 1402 تا 1405 اعمال می‌شود.

دو مرحله ای شدن کنکور از سال ۱۴۰۲

آیا دو مرحله‌ای شدن کنکور از سال ۱۴۰۲ قطعی است؟ یکی دیگر از تغییرات کنکور 1402، دو مرحله‌ای شدن کنکور سراسری و برگزاری دوبار کنکور در سال برای هریک از رشته‌های تحصیلی است.

در صورت اجرایی شدن این طرح، نتایج کسب شده در آزمون تا 2 سال اعتبار دارد. این تغییر باعث کاهش استرس دانش آموزان و حفظ انگیزه آنها خواهد شد. در صورتی که نتیجه دلخواه خود را در کنکور کسب نکنند، انتخاب رشته نکرده و در کنکور بعدی شرکت کنند.

با این قانون دانش آموزان در صورت از دست دادن کنکور، یک سال را از دست نمی دهند. این موضوع برای داوطلبان آقا که خدمت سربازی دارند نیز فرصتی برای تلاش دوباره محسوب می شود.

نحوه برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲

اعتبار دو ساله نتیجه کنکور 1402

نتایج کنکور 2 سال اعتبار دارد؛ به این معنا است که داوطلب می تواند با نتیجه کنکور سال 1402 برای سال بعد یعنی ورودی 1403 انتخاب رشته کند.

حذف زیرگروه ها در کنکور 1402

در سال های گذشته هر گروه آزمایشی دارای زیرگروه هایی بود که هر زیر گروه، دروس ضرایب متفاوتی با هم داشتند. داوطلب به ازای هر زیرگروه یک نمره بدست می آورد؛ اما در کنکور سال 1402 زیرگروه ها حذف شده و داوطلبان بر مبنای یک نمره انتخاب رشته خواهند کرد.

ضرایب و بودجه بندی کلیه دروس آزمون تخصصی متناسب با تغییرات متعاقبا از سوی سازمان سنجش اعلام می شود.

کنکور ۱۴۰۲ برای داوطلبان نظام قدیم

داوطلبان نظام قدیم تا سال 1400 دفترچه متفاوتی را دریافت می کردند، اما در کنکور 1402، این داوطلبان نظام جدید و قدیم دفترچه مشابهی را دریافت خواهند کرد.

تعیین شرط معدل توسط دانشگاه ها در کنکور 1402

در کنکور ۱۴۰۲ به بعد، به دانشگاه ها اجازه داده خواهد شد که برای پذیرش دانشجو شرط معدل مخصوص به خود را داشته باشند.

اگر داوطلب برای پذیرش در دانشگاه رتبه لازم را آورده باشد، اما معدل پایین تری داشته باشد، ممکن است پذیرفته نشود.

زمان ثبت نام کنکور

سهمیه های کنکور در سال 1402

در کنکورهای آتی، از ۲۲ سهمیه ای که در تمامی سال های قبل از ۱۴۰۲ بر کنکورها اعمال می‌شد، تنها پنج سهمیه باقی می ماند.

این حذف سهمیه ها بر اساس رای دیوان عدالت اداری و کمیسیون آموزش صورت گرفت و همین امر موجب می شود تا داوطلبان کنکورهای سال ۱۴۰۲ به بعد، دیگر از نا عدالتی تاثیر این سهامی بر امتیازات ورود به دانشگاه رنج نبرند.

پونزپنج نوع سهمیه ای که به احتمالا به قوت خود باقی خواهد ماند، عبارتند از:

سهمیه رزمندگان، ایثارگران و خانواده شهدا

سهمیه مناطق

سهمیه مناطق محروم

سهمیه مناطق محروم برای رشته های گروه پزشکی

سهمیه بهیاران


بیشتر بخوانید: بهترین منابع برای سوالات کنکور ۱۴۰۲


برنامه ریزی برای گرفتن بهترین نتیجه در کنکور 1402

در کمال تاسف، داوطلبان کنکور همواره برنامه ریزی های سنگین رویایی برای رسیدن به توانایی بالا در پاسخگویی به سوالات آزمون سراسری دارند.

این برنامه ریزی ها سبب می شود تا حجم بسیار زیادی از درس را در یک روز بخوانند؛ همین امر باعث می شود به مرور زمان، شخص از درس خواندن زده شود.

بیشتر اوقات نیز این حجیم بودن برنامه ها سبب می شود تا دانش آموز توانایی اجرای آن را نداشته باشد؛ همین عدم اجرا شدن برنامه، علتی است تا از درس خواندن فاصله بگیرند.

بهترین راهکار و اصول برنامه ریزی جهت موفقیت در کنکور، این است که یک هدف بلند مدت و کوتاه مدت برای خود در طول زمان تعیین کنید. رسیدن به اهداف کوتاه مدت و موفقیت های کوچک باعث می شود تا دانش آموز انگیزه حرکت و گام بعدی تلاش را پیدا کند.

 برنامه ریزی برای گرفتن بهترین نتیجه در کنکور ۱۴۰۲

اصول برنامه ریزی کنکوری

چون کنکور هر ساله سنگین تر از سال قبل برگزار می شود، اصول برنامه ریزی از کارهایی است که یک داوطلب موظف است انجام دهد تا به موفقیت برسد.

پونزبرای حفظ اصول در برنامه ریزی کنکور، باید به موارد زیر توجه شود:

رعایت پیش نیاز

تقسیم بندی مباحث

زمان بندی درست

مرور مکرر

تست زنی

آزمون جامع با شرایط کنکور

جمع بندی در زمان مناسب

در نظر گرفتن پیش نیاز هر درس

هنگامی که شخص نتواند پیش نیازها را از ابتدا و به طور اصولی مطالعه کند، یادگیری درس های بعدی و مرتبط با این پیش نیازها صورت نخواهد گرفت. برای اینکه یادگیری مباحث دروس کنکوری انجام شود، باید از آموزش از پایه شروع شود.

به طور مثال در درس ریاضی وقتی که توابع و مثلثات را به طور جداگانه یاد نگیرد، توانایی حل سوال ترکیبی از این مبحث را نخواهد داشت. به همین دلیل پیشنهاد ما به دانش آموزان این است که از پایه دهم به صورت اصولی شروع به یادگیری کنند، تا در نهایت بتوانند هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم را جمع بندی کنند.

توجه به بودجه بندی آزمون

یک برنامه ریزی دقیق و اصولی، مستلزم این است که بودجه بندی مباحث کنکور را در نظر داشته باشید، تا بتوانید زمان را بر اساس نیاز بین هر درس تقسیم کنید.

هنگامی که شخص آگاه باشد که یک مبحث با ارزش بالاتر سوالات بیشتری طرح خواهد شد، بخش اعظم زمان خود را به آن درس اختصاص خواهد داد و به مباحث کم ارزش وقت کمتری می دهد.‌

مهم ترین نکته که یک دانش آموز کنکوری باید رعایت کند، این است که هیچکدام از مباحث درسی و کتاب ‌های درسی را به هیچ عنوان از کنکور حذف نکند و در بدترین حالت ممکن سعی کند یک الی دو سوال از آن را جواب دهد.

 تاریخ برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲

سخن آخر

سازمان سنجش و نهادهای مرتبط با برگزاری کنکور، همه ساله به دنبال راه های عادلانه تری برای پذیرش دانشجو در دانشگاه ها هستند.

در همین راستا کنکور 1402 با تغییراتی نسبت به سال های گذشته انجام می‌گیرد، که از مهمترین این تغییرات می‌توان به «حذف دروس عمومی»، «تاثیر قطعی سوابق تحصیلی»، «حذف زیرگروه‌ها» و «برگزاری دو بار در سال» در کنکور ۱۴۰۲ اشاره کرد.

اگر در مورد تغییرات کنکور در سال 1402 سوالاتی دارید، مرکز مشاوره آویژه در کنار شما است تا به سوالات و دغدغه های شما پاسخ دهد. مرکز مشاوره آویژه، آماده ارائه خدمات تخصصی در زمینه مشاوره تحصیلی در تمامی مقاطع، مشاوره نظام وظیفه و… به شما عزیزان می باشد.

شما می توانید از سراسر کشور با شماره 9099071985 (بدون پیش شماره) تماس بگیرید و از خدمات مشاوره تلفنی این مرکز بهره مند شوید.

سوالات متداول

علامت سوالآیا درس های عمومی از کنکور سال 1402 حذف خواهند شد؟

بله؛ بر اساس تغییرات اعمال شده بر این کنکور، دیگر از دروس عمومی سوالی طرح نخواهد گردید.

علامت سوالتاثیر سوابق تحصیلی امتحانات نهایی به چه صورت است؟

برای کاهش استرس دانش آموزان، هنگام قبولی در این آزمون، تصمیم گرفته شد تا معدل کتبی امتحانات نهایی پایه دوازدهم تاثیر ۶۰ درصدی بر امتیاز کنکور داشته باشد.

علامت سوالاز چه زمانی باید برای کنکور شروع به درس خواندن کرد؟

بهترین راه برای رسیدن به موفقیت این است که داوطلب راه را به صورت آهسته و پیوسته طی کند. یعنی از سال دهم سعی نماید مطالب را به صورت مفهومی و دقیق یاد بگیرد؛ تا در سال کنکور به یک جمع بندی کامل و جامع از تمامی مباحث برسد.


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

مصوبه تغییرات کنکور 1402 تصویب شد + آخرین اخبار

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 117 نظر:
 1. سلام وقتتون بخیر آیا بازهم تمدید میکنم ثبت نام کنکور دی ماه رو برای کسایی ک آزمایشی میدن؟

 2. سلام یعنی کنکور دی ۱۴۰۱ رو بدیم و جوابش اواخر بهمن ۱۴۰۱ بیاد اونوقت تراز و رتبه در سهمیه نهایی و رتبه کشوری هم میاد همراهش؟ اخه بعضیا میگن فقط درصد دروس ها میاد و تراز و رتبه کشوری و رتبه در سهمیه نمیاد

  1. سلام وقتتون بخیر امکان اعلام رتبه میتواند وجود داشته باشد.

 3. این مصوبه کاملا ظالمانه وناعادلانه هست با این کار تقلب در امتحانات نهایی زیاد میشه حق هزاران دانش آموز بدبخت ضایع میشه ایکاش لغو کنن

 4. سلام الان اونایی که پشت کنکوری هستن با تاثیر سوابق تحصیلی باید دوباره امتحان نهایی بدن یا نه دیگه چون من شنیدم باید دوباره امتحان نهایی بدیم

 5. سلام ببخشید اونوقت تاثیر معدل برای داوطلبی که فارغ التحصیل تجربی و میخواد کنکور ریاضی بده‌چطوره باید دیپلم ریاضی بگیره

 6. این که میگن زیر گروها حذف میشه یعنی چی ؟ این خوبه یابد ؟ من سال آخر انسانیم چون میخوام حقوق که زیر گروه یکه بخونم فلسفه منطق عربی و فنون زیاد خوندم اخه این درسا تو زیرگروه ۱ ضریبشون بالاس
  الان زیر گروها حذف بشه برای من خوبه یا بد ؟

 7. سلام,
  اگر بنده در نیمه اول کنکور که گفته شده دی ماه هستش رتبه مورد نظر رو بیارم تکلیف چی میشه مدرسه رو رها میکنم ؟ !!!

 8. سلام
  الان ورودی بهمنو کلا حذف کردن؟ چه با سوابق چه با کنکور

 9. یعنی الان ما فقط رو دری تخصصی بخونیم
  بعد اینکه دومرحله هس یعنی ما که قراره امسال دوتا کنکور بدیم

 10. سلام من معدل سال دوازدهمم ۱۴شد آیا نیازه که برم ترمیم معدل کنم یا نه بشینم برای تخصصی ها وقت بزارم؟

 11. سلام من معدل سال دوازدهمم ۱۴هستش بنظرتون باید ترمیم معدل کنم؟یا نه نیازی به ترمیم معدل نیست. بشینم برا تخصصی هابخونم؟

 12. سلام وقتتون بخیر ببخشید من دیپلممو سال۹۸از تجربی گرفتم امسال میخام از انسانی کنکور بدم و اینکه معدل تجربیم زیاد خوب نیس امسال میتونم امتحانات نهایی خرداد انسانیو بدم

 13. سلام من سال ۹۳ دیپلم گرفتم و نظام قدیم بودم مثلا معدل نهاییم بود ۱۱ ولی رتبه کنکورم خوب در بیاد یعنی نمیشه قبول شم؟

 14. سلام من امسال کنکور ندادم گفتن کنکور حذف میشه بعدم معدلم پایین بخام کنکور بدم تخصصی که دروس عمومی که خراب کردم
  بعدم توی کنکور رتبه بیارم این که انصاف نیست واقعا که ایند ه ام خراب میشه
  من چیکار کنم

 15. سلام منظور از این شرط معدل برای دانشگاه معدل پایه دوازدهم هست

 16. اینکه کنکور ۲ بار در ساله میشه کنکور دی ماه رو رشته ریاضی و کنکور تیر ماه رو رشته تجربی بدیم؟!

 17. دیدار دکتر احمد توکلی با مخالفان طرح تغییرات کنکور ۱۴۰۲
  با حضور نمایندگان مجلس و خبرگزاری ها
  یکشنبه ۶ شهریور ۱۴۰۱ | ساعت ۱۰ صبح
  عزیزانی که با طرح تغییرات کنکور ۱۴۰۲ مخالف هستن و شرایط حضور در مکان مشخص رو دارن حتما شرکت کنن
  مکان: خیابان کریم خان زند، انتهای خیابان شهید عضدی (آبان جنوبی)، ابتدای خیابان شهید صارمی، دیده بان شفافیت و عدالت

 18. به نظر شما میشه تغییر رشته داد وبرا ترمیم معدل باید دروس کدوم رشته رو امتحان بدیم

 19. سلام
  من رشتم تجربیه بخام انسانی بدم برا معدل باید چه کنم

 20. کنکور را ۲مرحله میگذارید بگذارید ولی دروس عمومی باید در کنکور باشند وحذف ۴۰درصد معدل

 21. اونی که معدلش کم خودش را راهت میباز لطفا کنکور را مثل قبل بگذارید

 22. شما فقط جلوی تقلبی در کنکور را بگیرید لطفاً کنکور تغییر ندهید باید فرق دانش آموز ممتاز وبرتر در ۴ ساعت مشخص شود دروس عمومی باید در کنکور باشند در امتحان نهای راحت همه ۲۰ میشن باید فرقمون تو تست معلوم بشه اگر تغییر میدهید باید از چند سال قبل اعلام کنید لطفاً با سرنوشت ما بازی نکنید نیم قرن است باکنکور راحت برگذار شد لطفاً تغییر ندهید راه بهتری به جز کنکور نیست اون نظام قدم چگار کنند حداقل امیددانش اموز که معدلش کم است را زند بگذارید به جز کنکور را بهتری نیست لطفاً دست نزنید

 23. با دیپلم تجربی میشه کنکور انسانی بدیم ؟ معدلش چطور میشه؟ همون معدل تجربیو لحاظ میکنن؟

  1. با سلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 24. ببخشید من فارغ التحصبل علوم ازمایشگاهی هستم وهنوز توصف طرحم هستم میتونم کنکور شرکت کنم و رشته پزشکی روزانه بخونم اگر قبول بشم؟!

 25. سلام امکان داره از کاردانش برای تربیت معلم یا دانشگاه فرهنگیان کنکور بدیم؟ و ربطی به نمرات کارنامه داره یا نه؟

 26. سلام یعنی کسی که مثلا اگه یکی از رتبه های برتر کنکور بشه، اگه معدل کتبی ش به دلایل مختلف پایین شده باشه دیگه نمی تونه تو ی دانشگاه برتر پذیرش بشه؟ این که نهایت بی عدالتی هستش چون اون بیچاره بالاخره برای کنکور تمام تلاششو کرده و علمشو بالا برده واین در صورتیه که خیلی ها با پارتی بازی تونستن به معدل بالایی برسن.😔… لطفا یکی جواب روشنی به بنده بده.

 27. خداکنه هیچ بی عدالتی دیگه نباشه و اینکه عمومیا حذف شد وقت بیشتری برا تخصصیا بزاریم و تمام دانش اموزان مناطق کشور به خاطر شهرستانی بودن حقشون ضایع نشه

 28. زمان ثبت نام کنکور دی ماه 1401 کی هست؟

  و تاثیر معدل در دی ماه 401و تیر 402 مثبته یا قطعی؟

  1. سلام وقت بخیر
   قوانین سازمان سنجش در این زمینه آپدیت شده است.

 29. اگر ترمیم معدل انجام بدهیم دانشگاهها ملاکشان برای ورود به دانشگاه معدل ترمیم هست یا معدل کتبی؟

  1. سلام وقت بخیر
   برای ورود به دانشگاه از طریق پذیرش بدون کنکور علاوه بر شرط معدل به موارد دیگر بستگی دارد

 30. حداقل فقط یه امسال سوابق تحصیلی مثبت اعمال بشه نه قطعی

 31. با سلام و وقت بخیر
  بنده دارای دیپلم ریاضی سال 80 هستم الان میخوام تو کنکور تجربی شرکت کنم در مورد سوابق تحصیلی نمیدونم چیکارکنم. بنظرتون دیپلم مجدد تجربی رو بگیرم تاثیری در سوابق تحصیلی دارد یا نه؟

 32. سلام خاستم بدونم جواب کنکور دی ماه کی میاد ما از کجا باید بفهمیم که قبول شدیم و نمیخواد واسه کنکور تیر شرکت کنیم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر باشه رتبه ها حدود اسفند ماه می آید.

 33. سلام آیا دی ماه کنکور برگزار میشه؟و اینکه دروس عمومی از دیماه حذف میشه یا تیرماه

  1. سلام وقتتون بخیر باشه کنکور دی ماه برگزار میشود و دروس عمومی برای کنکور 402 حذف میشود.

 34. سلام
  تأثیر قطعی مدل یعنی ممکنه رتبه رو پایینم بیاره؟🙄

 35. یعنی من که دیپلم نظام جدید کاردانش دارم نمیتونم کنکور تجربی شرکت کنم وااای خدا چه شانسی دارم من اخه

 36. سلام با توجه به این که عمومی ها حذف میشن منابع کنکور زبان چه چیزایی میشه ؟

 37. سلام‌ من‌دی‌ ماه‌ میخام‌ ترمیم‌ معدل‌ کنم‌
  وکنکور‌‌بدم‌ میشه؟؟؟

 38. بلاخره تاثیر قطعی شده یا مثبت
  برای کنکور ۱۴۰۲ میگم ..
  ترمیم معدل دی ماه برای کنکور اول ( که اخر دی ماه است ) تاثیر داره ؟ یا باید ترمیم معدل شهریور شرکت کنم

 39. پس ماهایی که نظام قدیم هستیم و تنها شانسمون کنکور هست باید چه کنیم؟ 😔😔😔😔

 40. پس ماهایی که نظام قدیم هستیم و تنها شانسمون کنکور هست باید چه کنیم؟ 😔😔😔😔

 41. چرا بعضی ها تک بعدی به همه ی قضیه ها نگاه میکنن اهاااااای ادمایی که فک میکنید بچه زرنگ هستید و اختصاصی ها رو میترکونید و عمومی هاهم حذف میشن و شما به دانشگاه دلخواه تون با هزار تا سرعت احتمالا با پیشرفته ترین ابرجت راهنمایی میشید گوش کنید این تغییرات یه موردی داره و اون هم تاثیر قطعی معدل هست اگه یه کم فک کنید که تاثیر قطعی معدل چقد رتبه ها را جابه جا میکنه میفهمید چی میگم
  به هر حال تمام شرایط رو هم باید در نظر گرفت از جمله اختلاف نظرها در تصحیح اوراق امتحانات از نگاه مصححان و همچنین شرایطی که ممکن در حین امتحان نهایی ها اتفاق بیفته و صدها احتمال دیگه که باعث شه کمی نمره پایین بیاد اونوقت میبینی هزاران داوطلب دیگه سوار اون ابرجت رویایی تو شدن وتو هم به گرد پاشون نمیرسی و یا شاید من اشتباه میکنم نظر شما چیه بهم بگید

 42. سلام.وقتتون بخیر.من فارغ‌التحصیل کارشناسی اتاق عمل روزانه ورودی ۸۷ هستم و طرح نیروی انسانی رو هم گذروندم.آیا این امکان وجود داره که مجددا در رشته بینایی سنجی روزانه از مزایای تحصیل رایگان بهر مند بشم.با تشکر از پاسخگوییتون

 43. رئیس جمهور محترم برای ۱۴۰۲گفتن اجرا نشه برای ۱۴۰۳اجرا. بشه شما چرا تاکید میکنید برای ۱۴۰۲؟

 44. خدا لعنتشون کنه اگر بخوان عمومی ها حذف کنن
  تو رو خدا این تصمیم را لغو کنید
  عمومی ها نقاط قوت ما هستن

 45. توروخدادروس عمومی روازکنکورحذف نکنین،توروبه حق مولی علی علیه السلام اینکارونکنین

  1. منطقی باش به نفعمونه الانم بشین حسابی تخصصی بخون عمومی رو بنداز به جای ۲۴ تا کتاب ۱۲ بخون به جای پول برای کلاس و کتاب های عمومی نگهش دار بعدا نیازت میشه… تو که میخوای برای نهایی بخونی خوب بخون یبار برای همیشه از شر عمومی کنکور که خارج از کتاب میاد راحت شو میفهمی چی میگم نه؟

  2. دروس عمومی مثل دینی و عربی و.. به مثلا رشته تجربی چه ربطی داره.
   خدارو شکر که حذف شد
   بهتره کمی بجای منافع خودتون به فکر آینده کشور هم باشین
   یه دکتر با زیست خوب بهتر از دکتر با عربی خوبه.

   1. سلام.درکنکور سراسری حذف شده ولی در واقع حذف نشده دوست عزیز چون تاثیر ۴۰درصدی معدل برای ۱۴۰۲ و روند افزایش تاثیر آن در کنکور های بعدی می‌فهمیم حذف نشده فقط نوع برگزاری و تاثیر آن عوض شده.

    1. سلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 46. توروخدادروس عمومی روازکنکورحذف نکنین،توروبه حق مولی علی علیه السلام اینکارونکنین

  1. حذفش خیلی خوبه عمومی عمومی عالیه چرابایدیه سری فقط بخاطرادبیات یاعربی پزشک بشن بایدحذف بشه عمومی

  2. عزیز جان دروس تخصصیتو بخون خب ب جا اینکه وقتتو نصرف این بکنی ک عمومی بخونی خب برو بشین تخصصی تو بخون واا😑

   1. سلام عزیزدروس تخصصی واسه منی که هیچ امکانات وپولی برای یادگیری ندارم ومنطقه محرومم ضرربزرگب به من میزنه

    1. دروس عمومی مثل زبان تو با کسی که از بچگی آموزش زبان رفته چطور میخوای رقابت کنی خیالت راحت بچه پولداره دینی و فارسیش هم خوب خونده پس عمومی به دردت نمیخوره باید تخصصی رو خوب یاد بگیری

  3. عزیز جان دروس تخصصیتو بخون خب ب جا اینکه وقتتو نصرف این بکنی ک عمومی بخونی خب برو بشین تخصصی تو بخون واا😑

   1. درد اینجاس الان معدلم ی کنکور بدتره
    باید بشینم برا کنکور بخونم یا برا امتحان نهاییا

   2. بعد به این فکر نکردی وقتی تاثیر قطعی شده تو به هر حال باید عمومی رو بخونی نمرش جای درصد کنکور رو داره واسه ترمیم هم پشت کنکوریا باید کلی هزینه کنن حداقل از اونایی اعتراض میکنن حمایت نمیکنی سنگ ننداز اگرم که باید کنکور بدی دودش تو چشم خودتم میره نگران نباش

   3. عزیز جان دروس تخصصی نیاز به کلاس های پیوسته داره شاید یکی نتونه تامین کنه
    در ضمن شما هنوز کنکور ندادین و نمیدونین دروس تخصصی در کنکور ساده نیست..

  4. چی میگی واسه خودت ، من داشتم میترکیدم از فشار که چرا فارسی ضریبش باید با ریاضی برابر و از فیزیک بالاتر باشه.
   فقط ای کاش توی دروس عمومی انگلیسی رو حذف نمی‌کردم چون واقعاً نیازه

  5. برادر من دروس عمومی حذف بشه بهتره استرس کمتری به داوطلب وارد میشه دیگه می چسبی به چهار دروس تخصصی الان من که رشته تجربیم دروس عمومی برای رشته تجربی چیز الکی هست اصلا نباید از اول دروس عمومی برای کنکور تصویب میکردن

  6. فرقش به حالت چیه حذف بشه یا نشه تو اگه درس خونی اختصاصی ها تو کنکور عمومی هم تو مدرسه بالاترین نمره و می گیری تموم

 47. سلام وقت بخیر الان گفتین که تاثیرمعدل روکنکور تاثیرمثبت داره اگه معدل کسی پایین باشه ولی ازمونش روخوب بده اون معدل تاثیرسنگینی روکنکورمیزاره؟

  1. سلام
   در حال حاضر معدل تاثیر قطعی دارد که به معنی تاثیر مثبت و منفی میباشد

 48. سلام اونایی که پشت کنکور موندن و بیشتر برای کنکور خونده بودن و نهایی شون چندان جالب نیست تکلیفشون چیه؟

  1. سلام وقت بخیر
   سهمیه های ایثارگران با قوانین اپدیت شده در نظر گرفته می شود

 49. سلام. با ای شرایط، تکلیف اونایی که از 1401 پشت کنکور می مونن چی میشه؟ ممکنه مثل نظام قدیم، نظام جدید فرصت کنکور به روش قبلشون رو داشته باشن؟

  1. سلام وقتتون بخیر براساس اطلاعیه دبیرخانه سنجش شرایط خیلی تخصصی تر شده هست حتما با کارشناسان ما تماس بگیرید

 50. سلام‌آیا‌حذف‌دروس‌عمومی‌در‌کنکور۱۴۰۲‌قطعی‌است

 51. سلام این شرط معدلی که برای ورود به دانشگاه گذاشتن معدل کل هست یا معدل کتبی ؟

   1. سلام ببخشید مثلا به نظر تون شرط معدل کتبی توی رشته انسانی برای دانشگاه فرهنگیان چند میشه

  1. فعلا گفتن ۱۵ تیر اعلام میکنن چون گفتن شورای عالی انقلاب فرهنگی ایم مصوبه رو تصویب کرده اما هنوز به دست سازمان سنجش نرسیده

  1. تا الان دروس عمومی حذف شده یعنی نخونید اما فردا معلوم نیست دوباره قانون رو عوض کنن.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/12/12

یکشنبه

1402/12/13

دوشنبه

1402/12/14

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید