زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲ + شرایط و مدارک

زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور + شرایط و مدارک

دانشگاه سوره تهران، به عنوان یکی از معتبرترین مراکز آموزشی غیرانتفاعی شناخته می شود که طی سالیان اخیر مقصد بسیاری از علاقه مندان به رشته های هنری بوده است.

رشته های پذیرشی این مؤسسه شامل طیف وسیعی از گرایشات هنری نظیر صنایع دستی، موسیقی، تئاتر، سینما، مجسمه سازی، گرافیک و نقاشی می شود، که به تازگی به این لیست، رشته هایی از قبیل روابط عمومی، مدیریت فرهنگی و معماری نیز اضافه شده است.

عمده رشته های این دانشگاه در مقاطع کارشناسی و کاردانی ارائه شده و شما تحت شرایط مشخصی این امکان را خواهید داشت تا بدون شرکت در آزمون، در ثبت نام این دانشگاه شرکت نمایید.

در ادامه مطلب مرکز مشاوره آویژه را همراهی نمایید تا اطلاعات لازم در خصوص زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲ و همچنین شرایط و مدارک مورد نیاز آن را در اختیار شما قرار دهیم.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲ + شرایط و مدارک با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

پذیرش دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲

طبق اعلام معاونت آموزشی دانشگاه سوره، ثبت نام رشته های بدون کنکور این دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ صرفا برای مقطع کارشناسی امکان پذیر است.

همچنین در ارتباط با نحوه پذیرش بدون آزمون در مقطع کارشناسی دانشگاه سوره باید اضافه کنیم، پذیرش بدون کنکور داوطلبان دانشگاه سوره هر ساله در دو نوبت مهر و بهمن انجام می گیرد و علاقه مندان می توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور، مراحل ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام برای ورودی مهر ماه این دانشگاه عموما از اواخر اسفند آغاز شده و تا اوایل شهریور ماه ادامه دارد. همچنین ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی (ورودی به بهمن ماه) نیز از اواخر دی ماه آغاز می شود.

شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که ممکن است رشته ی مورد علاقه شما در ترم بهمن ماه ارائه نشود. چرا که تنوع رشته های ارائه شده در این مرحله کم تر از ترم مهرماه است.

در سال گذشته ثبت نام دانشگاه سوره علاوه بر روش حضوری، به صورت مجازی نیز پیگیری شد و پیش بینی می شود که در سال جاری نیز به همین صورت باشد. برای این منظور داوطلبان باید با مراجعه به سایت دانشگاه، ابتدا از رشته های بدون کنکور غیرانتفاعی بهمن ماه ارائه شده اطلاع یابند، سپس همراه با تهیه مدارک تحصیلی و هویتی خود برای ثبت نام این دانشگاه اقدام نمایند.

پذیرش دانشگاه سوره بدون کنکور 1401

شرایط ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سوره ۱۴۰۲

هر ساله تغییرات انجام گرفته در آیین نامه آموزشی این دانشگاه و همچنین شرایط لازم برای ثبت نام داوطلبان، در دفترچه کنکور منتشر می شود که عموما شامل برخی موارد کلی به شرح زیر می باشد.

پونزشرایط اختصاصی داوطلبان، عبارتند از:

دارا بودن مدرک دیپلم آموزشی نظام جدید دوره دوم متوسطه

دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی نظام قدیم

دارا بودن دیپلم ۴ ساله نظام قدیم

دارا بودن مدرک کاردانی مورد تائید وزارت علوم تحقیقات و فناوری

لازم به ذکر است، فارغ التحصیلان مقطع کاردانی رشته های گروه پزشکی، در صورتی که تعهد خدمت خود را به پایان رسانده باشند، مجاز به ثبت نام می باشند.

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سوره ۱۴۰۲

  • یک قطعه عکس ۴*۳ مربوط به سال جاری داوطلب و با فرمت jpg
  • کد رهگیری ۱۳ رقمی مربوط به تبعه غیر ایرانی
  • کد پیگیری ۱۲ رقمی مخصوص داوطلبان دارای سهمیه رزمندگان و ایثارگری
  • معدل کل آخرین مدرک فارغ التحصیلی متقاضی

مدارک لازم برای ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سوره 1401

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سوره ۱۴۰۱-۱۴۰۲

در دفترچه راهنمای ثبت نام، علاوه بر شرایط و نحوه ثبت نام، لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی به تفکیک هر یک از دانشگاه ها قرار داده شده است و داوطلبان می توانند پس از مطالعه دفترچه و اطلاع از رشته های ارائه شده در دانشگاه مورد نظر خود، برای ثبت نام و انتخاب رشته خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است، ثبت نام بدون کنکور دانشگاه سوره تهران ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ مختص داوطلبان مقطع کارشناسی بوده و علاقه مندان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، باید در کنکور سراسری ثبت نام و شرکت نمایند.

همچنین به این نکته می توان اشاره کرد که پذیرش در رشته های سینما، گرافیک و نقاشی صرفاً با کنکور سراسری امکان پذیر است.

رشته های بدون کنکور هنر دانشگاه سوره ( پذیرش مهرماه)
طراحی صحنه هنر اسلامی
نمایش عروسکی ادبیات نمایشی
کتابت و نگارگری

 

رشته های بدون کنکور انسانی دانشگاه سوره ( پذیرش مهرماه)
معماری داخلی مهندسی معماری
مهندسی شهر سازی

 

رشته های بدون کنکور ریاضی دانشگاه سوره ( پذیرش مهرماه)
روابط عمومی مدیریت فرهنگی هنری
روزنامه نگاری

رشته های بدون کنکور دانشگاه سوره، برای دوره دوم یعنی بهمن ماه نیز اعلام شده است. در صورتی که تمایل به اطلاع از لیست کامل و دقیق این رشته ها دارید، از طریق یک مشاور تحصیلی خبره از این موضوع باخبر شوید.

لیست رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سوره 1400-1401

زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲

همانطور که اشاره کردیم، رشته های بدون کنکور دانشگاه سوره هر ساله طی دو نوبت مهر و بهمن ماه برای ثبت نام داوطلبان علاقه مند ارائه می شود و علاقه مندان می توانند با اطلاع از مدارک لازم، به صورت حضوری ثبت نام خود را انجام دهند.

ثبت نام برای ورودی مهر ماه سال ۱۴۰۲، از روز ۲۰ اسفند ماه لغایت ۶ شهریور ماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

در مورد زمان ثبت نام ورودی به بهمن ماه این دانشگاه تاکنون اطلاعاتی ارائه نشده و طبق تجربه می توان گفت این بازه نیز اواخر دی ماه سال جاری خواهد بود.

ظرفیت رشته های بدون کنکور دانشگاه سوره ۱۴۰۲

در مورد ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته های بدون آزمون دانشگاه سوره باید به اطلاع برسانیم که، در دوره اول جذب دانشجو (مهر ماه ۹۸) ظرفیت اعلام شده برای تمامی رشته ها ۶۰ نفر اعلام شده بود.

همچنین در رابطه با دوره دوم یعنی بهمن ماه این قضیه کاملاً متفاوت است. به طوری که، شاهد ظرفیت پذیرش های متفاوت هر کدام از رشته ها هستیم.

به عنوان مثال، ظرفیت پذیرش رشته مهندسی شهر سازی ۴۰ نفر، روزنامه نگاری ۴۶ نفر و طراحی صحنه ۲۵ نفر اعلام شده است.

نکات مهم ثبت نام متقاضیان

فارغ التحصیلان هنرستان های فنی حرفه ای و کاردانش، برای ثبت نام در دانشگاه غیرانتفاعی باید دارای مدرک پیش دانشگاه یا کاردانی باشند.

دانشجویان دانشگاه های روزانه در صورت تمایل به ثبت نام بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، بایستی ابتدا از دانشگاه محل تحصیل خود انصراف دهند.

دانشجویان دانشگاه های غیر روزانه می توانند بدون انصراف از دانشگاه خود، ثبت نام دانشگاه غیرانتفاعی را انجام دهند. ولی پس از پذیرش نهایی، بایستی انصراف خود را از دانشگاه اولیه اعلام نمایند.

فارغ التحصیلان رشته های علوم پزشکی وزارت بهداشت، برای ثبت نام در رشته های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی، باید طرح تعهد خدمت خود را حداکثر تا پایان شهریور ماه به اتمام برسانند.

نکات مهم ثبت نام متقاضیان

سخن آخر

دانشگاه غیرانتفاعی سوره هر ساله برای ترم های مهر و بهمن از داوطلبان علاقه مند به رشته های هنری از طریق کنکور سراسری و بررسی سوابق تحصیلی افراد اقدام به پذیرش می کند.

رشته های ارائه شده در این مرکز عموما برای مقاطع کاردانی و کارشناسی ارائه می شوند، که داوطلبان بسته به سوابق تحصیلی خود، این شانس را دارند تا در بخشی از این رشته ها بدون کنکور اقدام به تحصیل نمایند.

شما برای آشنایی با این رشته ها و شرایط پذیرش آنها، می توانید مقاله فوق را مطالعه نمایید. چنانچه نیاز به راهنمایی و دریافت مشاوره تحصیلی دارید، می توانید با کارشناسان ما در مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

سوال علامتثبت نام بدون کنکور دانشگاه سوره برای کدام مقاطع تحصیلی انجام می شود؟

طبق اعلام معاونت آموزشی دانشگاه سوره، ثبت نام رشته های بدون کنکور این دانشگاه در سال تحصیلی ۱۴۰۱ – ۱۴۰۲ صرفا برای مقطع کارشناسی امکان پذیر است.

سوال علامتلیست رشته‌ های بدون کنکور دانشگاه غیرانتفاعی سوره شامل چه مواردی می شود؟

این رشته های برای گروه های هنری، انسانی و ریاضی ارائه شده و شامل رشته هایی نظیر طراحی صحنه، هنر اسلامی، نمایش عروسکی، ادبیات نمایشی، کتابت و نگارگری، معماری داخلی، مهندسی معماری، مهندسی شهر سازی و مدیریت فرهنگی هنری می شود.

سوال علامتزمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲ به چه صورت خواهد بود؟

طبق آخرین اخبار، ثبت نام برای ورودی مهر ماه سال ۱۴۰۲، از روز ۲۰ اسفندماه لغایت ۶ شهریور ماه سال جاری نیز ادامه خواهد داشت. درحال حاضر تاریخی برای ثبت نام نیمسال دوم تحصیلی این دانشگاه (بهمن ماه) ارائه نشده است.

زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲ + شرایط و مدارک

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه زمان و نحوه ثبت نام در دانشگاه سوره بدون کنکور ۱۴۰۲ + شرایط و مدارک

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 4 نظر:
  1. سلام وقتتون بخیر من دیپلم رشته انسانی هستم علاقه مند به رشته کارگردانی میخواستم بدونم دانشگاه سوره بدون کنکور میتونم کارگردانی دانشگاه سوره رو ثبت نام کنم؟
    لطفاً راهنمایی بفرمایید 🙏

  2. سلام وقتتون بخیر من دیپلم رشته انسانی هستم علاقه مند به رشته کارگردانی میخواستم بدونم دانشگاه سوره بدون کنکور میتونم کارگردانی دانشگاه سوره رو ثبت نام کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید 🙏

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1402/3/14

دوشنبه

1402/3/15

سه شنبه

1402/3/16

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید