معافیت پزشکی بی اختیاری و تکرر ادرار

معافیت پزشکی بی اختیاری و تکرر ادرار

یکی از انواع معافیت های پزشکی که مشمولان دارای مشکلات دستگاه ادراری می توانند با استفاده از آن از سربازی معاف شوند، معافیت تکرر ادرار و شب ادراری می باشد.

تکرر ادرار نوعی از بیماری است که فرد به تعداد دفعات نامتعارفی ادرار خود را تخلیه می کند و این امر باعث بروز مشکلات جسمی دیگری در او می شود.

معافیت بیماری تکرر ادرار با توجه به میزان بیماری به صورت دائم، موقت و معاف از زرم قابل دریافت می باشد که شدت بیماری تکرر ادرار در تعیین نوع معافیت مشمولان تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

✅فرد مشمولی که بیماری تکرر ادرار دارد اگر شرایط لازم را برای دریافت معافیت پزشکی داشته باشد می تواند از خدمت سربازی معاف شده یا طول درمان خود را بدون ثبت غیبت و با داشتن معافیت موقت سپری نماید و یا از رزم معاف شود.

✅در کل برای هر نوع از معافیت شرایط و ضوابطی از سوی سازمان نظام وظیفه وضع گردیده است، که اطلاع از آنها به مشمولان کمک بسیاری برای تعیین نوع معافیت شان می کند.

مشاوران مرکز مشاوره آویژه با بررسی بیماری تکرر ادرار و شرایط و قوانین وضع شده جهت دریافت معافیت تکرر ادرار یا بی اختیاری ادرار مطالب مفید و کاملی در این مقاله به مشمولان ارائه داده اند.

اگر جزء مشمولانی هستید که مشکل تکرر ادرار دارید و می خواهید از شرایط و چگونگی دریافت معافیت تکرر و بی اختیاری ادرار مطلع شوید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

معافیت پزشکی تکرر ادرار

اولین اقدام جهت دریافت معافیت پزشکی تکرر ادرار آشنایی کامل با این نوع بیماری می باشد.

تکرر ادرار چگونه معافیت از سربازی را به همراه دارد؟

مشمولان نظام وظیفه زمانی می توانند از معافیت بی اختیاری ادرار استفاده نمایند که تعداد دفعات تخلیه مثانه آنها نسبت به افراد عادی بیشتر بوده و نتوانند کار های روزانه خود را به طور عادی انجام دهند.

ممکن است برخی از مشمولان به دلیل پر شدن زود هنگام مثانه کنترل ادرار خود را از دست بدهند و بی اختیاری ادرار داشته باشند.

✅تکرر ادرار مشمولان بیمار را در همه ساعات روز درگیر می نماید و فرد به دلیل اینکه در خواب اختیار از ادرار خود ندارد دچار شب ادراری می گردد و همین امر باعث می شود تا مشمول بتواند از سربازی معاف شود.

✅تنها با ارائه مدارک پزشکی است که مشمولان می توانند ثابت نمایند در سیستم بدنی آنها مشکلاتی بوجود آمده و آنها دچار بیماری بی اختیاری ادرار می باشند.

عوامل بسیاری می تواند باعث بروز مشکل تکرر ادرار در مشمولان شود از جمله بیماری ام اس، حملات عصبی، مشکل در ستون فقرات یا مثانه و…

معافیت پزشکی تکرر ادرار

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آشنایی با انواع معافیت تکرر ادرار

بی اختیاری یا تکرر ادرار یکی از بیماری های است که مشمولان درگیر این بیماری از سربازی معاف خواهند شد.

از آنجایی که معافیت سربازی در کل به سه نوع تقسیم می شود مشمولی که بیماری تکرر ادرار دارد نیز یکی از انواع معافیت دائم، موقت و معاف از رزم برای او در نظر گرفته می شود.

✅شدت و ضعف بیماری تکرر ادرار و همچین نوع آن عامل تعیین کننده برای دریافت انواع معافیت می باشد.

راه های درمانی بسیاری برای مشکلات ادراری مشمولان قرار دارند که اگر بیماری تکرر ادرار فرد مشمول قابل درمان باشد و فرد بتواند آن را رفع نماید معافیت موقت برای او در نظر گرفته می شود.

چنانچه عده ای از مشمولان که به مشکلات حاد ادراری دچار شده و بیماری آنها قابل درمان نباشد همچنین توان انجام وظایف در حین خدمت سربازی را نداشته باشند می توانند معافیت دائم سربازی را دریافت نمایند.

برخی دیگر از مشمولان هستند که به دلیل عواملی مانند عفونت، مشکلات هورمونی یا مشکلات شدید در مثانه و … مبتلا به بیماری شب ادراری شده اند که سازمان نظام وظیفه برای دوری مشمولان از افزایش شدت بیماری آنها وظایف مشخص شده ای را در نظر گرفته است که مشمولان از رزم معاف شده و مشغول به انجام این وظایف می شوند.

هر کدام از انواع معافیت پزشکی تکرر ادرار تابع شرایط و قوانین تعیین شده از سوی سازمان نظام وظیفه می باشد.

مشکلات ادراری چگونه منجر به دریافت معافیت دایم می شود؟

مشکلات ادراری دارای انواع مختلفی می باشد که مشمولانی که دچار یکی از انواع این بیماری شده باشند می توانند از خدمت سربازی به صورت دائمی معاف شوند.

با از بین رفتن انقباض در سیستم گردن مثانه و ایجاد مشکل در آن فرد دچار بیماری تکرر ادرار می شود.

مشمولانی که عضله مثانه آنها دچار گرفتگی شدید یا کاهش انقباض می باشد به بیماری تکرر یا بی اختیاری مثانه دچار شده اند.

⭐⭐زمانی بیماری تکرر ادرار و بی اختیاری برای مشمول رخ می دهد که قسمتی از سیستم ادراری که گردن عضله مثانه نام دارد به طور کل از کار بیفتد.

⭐⭐مشمولانی پس از مراجعه و تایید پزشک مبنی بر بیماری تکرر و بی اختیاری ادرار از معافیت پزشکی دائم برخوردار می شوند.

یکی دیگر از مشکلاتی که باعث بیماری تکرر ادرار در فرد مبتلا می شود اختلال در مثانه عصبی می باشد که اصطلاح آن نوروژنیک نام دارد.

⭐⭐برخی از انقباضات نا بهنگام در سیستم مثانه که ناشی از اختلال در سیستم عصبی می باشد باعث می شود تا فشار داخل مثانه بیشتر شود و بی اختیاری ادرار یا تکرر ادرار ایجاد شود.

⭐⭐مشمولانی که بیماری تکرر ادرار دارند و علت این بیماری برای آنها با تشخیص پزشک نوروژنیک در نظر گرفته شده است می توانند معافیت دائم سربازی را دریافت نمایند.

یکی از بیماری هایی که مشمولان می توانند با توجه به آن از سربازی معاف شوند بیماری بی اختیاری ادرار می باشد.

اگر یکی از مجرای ادراری مشمولان به طور غیر عادی باز شود فرد دچار بیماری بی اختیاری ادرار می گردد و از این طریق می تواند معافیت دائمی سربازی بگیرد.

⭐⭐عوامل دیگری مانند تومور های بدخیم یا خوش خیم با عوارض جسمی غیر قابل درمان یا عفونت های قارچی و انگل ها در سیستم ادراری باعث می شوند تا مثانه فرد از کار بیافتد و مشمول به بیماری تکرر یا بی اختیاری ادرار دچار شوند.

⭐⭐در اینصورت مشمولان قادر به سپری نمودن دوران سربازی خود نبوده و معافیت دائم پزشکی تکرر ادرار برای آنها در نظر گرفته می شود.

⭐لازم به ذکر است مشمولانی که تکرر ادرار یا بی اختیاری آنها قابل درمان است می توانند پس از طی کردن مراحل درمانی مشغول به سپری نمودن دوران سربازی شوند.

⭐⭐⭐این گروه از مشمولان برای دوری از غیبت سربازی می بایست اقداملات لازم را جهت دریافت معافیت موقت انجام دهند.

اقدامات لازم جهت دریافت معافیت دائم تکرر ادرار

برای دریافت معافیت پزشکی دائم تکرر ادرار یا بی اختیاری لازم است تا مشمولان مراحل تعیین شده ای را پشت سر بگذارند.

اولین قدم این است که فردی که به سن مشمولیت رسیده با مشاهده عوارض بیماری تکرر ادرار به پزشک عمومی مراجعه نماید و تاییده اولیه را با انجام آزمایشات لازم دریافت نماید.

مشمولان پس از تهیه دفترچه نظام وظیفه به تکمیل فرم های مربوط به سوابق پزشکی اقدام نمایند.

در این مرحله مشمولان می بایست با مراجعه به پزشک اولیه که از توسط سازمان نظام وظیفه مشخص گردیده است برگه معاینه اولیه را تکمیل نمایند.

مشمولان با مراجعه به پلیس +10 وارلائه مدارک لازم درخواست معافیت پزشکی خود را به ثبت برسانند.

مشمولان پس از مراجه به بیمارستان های جهت انجام معاینات تخصصی، دعوت نامه ای از شورای پزشکان دریافت می نمایند.

مرحله نهایی تشکیل جلسه پزشکی برای مشمولان و تایید نوع معافیت دائم یا موقت آنها می باشد.

 اقدامات لازم جهت دریافت معافیت دائم تکرر ادرار

شب ادراری و معافیت از رزم

سربازی یکی از وظایفی است که پسران 18 سال می بایست آنرا سپری نمایند اما چنانچه گروهی از مشمولان به دلیل عواملی نتوانند وظیفه خدمت خود را انجام دهند از سربازی معاف شده یا معاف از رزم را دریافت می کنند.

یکی از بیماری هایی که برخی از مشمولان دچار آن شده اند شب ادراری می باشد.

شب ادراری نوعی از بیماری است که در هنگام خواب مثانه فرد بسیار پر شده و حس پر بودن آن به دلایل مشکلات هورمونی، عوارض مصرف داروها، اختلال در مثانه و … به فرد منتقل نمی شود و ادرار فرد در حال خواب از او خارج می گردد.

زمانی که مشمول با توجه به مشکل شب ادراری خود نتوانند از عهده وظایف خدمت سربازی همانند شرکت در رزمایش ها یا رژه های گروهی بر بیایید و با انجام آنها به مشکلات جسمی بسیار برخورد می کند از رزم معاف خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر در مورد شرابط معاف از رزم شدن مشمولان سربازی لطفا حتما مقاله معاف از رزم چیست؟ را بخوانید.

مراحل دریافت معافیت شب ادراری چیست ؟

اگر از مشمولانی هستید که بیماری شب ادراری دارید مانند دیگر معافیت ها به جمع آوری مدارک و اطلاعات کاملی نیاز دارید تا روند تکمیل پرونده خود را به خوبی پشت سر بگذارند.

مشمولان می بایست با در اختیار داشتن مدارک شناسایی خود گام های زیر را جهت دریافت معافیت شب ادراری طی نمایند.

اولین اقدام تشخیص نوع بیماری و تاییده از پزشک عمومی در رابطه با بیماری شب ادراری می باشد.

پس از اراسال مدرک به بیمارستان معرفی شده مراجعه نموده و تاییده مربوط به بیماری شب بیداری را از شورای پزشکی بیمارستان دریافت نمایید.

مرحله نهایی با تشکیل جلسه شورای پزشکی سازمان نظام وظیفه و اخذ رای مثبت معافیت بیماری شب ادراری برای مشمولان ثبت خواهد شد.

آیا مشمولان می توانند به رای معافیت خود اعتراض نمایند؟

این سوالی است که ممکن است بسیاری از مشمولان از ذهن خود گذرانیده باشند.

سازمان نظام وظیفه فرصتی را در اختیار مشمولان قرار داده است تا در صورت مخالفت با رای صادره از سوی کمیسون پزشکی نظام وظیفه اعتراض نمایند.

در نخستین مرحله اعتراض به معافیت تکرر یا بی اختیاری ادار مشمولان می بایست اعتراض خود را به کمسیون های شهرستان اعلام نمایند.

در صورت رد اعتراض مشمولان در خصوص معافیت های بی اختیاری ادرار یا تکرر ادرار مشمولان می توانند اعتراض خود را در کمسیون های استانی ثبت نمایند.

چنانچه اعتراض مشمولان در مرحله استانی طبق نظر مشمولان واقع نشود آنها حق اعتراض دریافت معافیت پزشکی دائم و موقت خود را در کمسیون سازمان و شورای عالی دارند.

مراحل دریافت معافیت شب ادراری

جهت دریافت معافیت تکرر ادرار چه مدارکی لازم می باشد؟

هر اقدامی که مشمولان برای دریافت أنواع معافیت مانند معافیت پزشکی کلیه، معافیت تحصیلی معافیت مربوط به بیماری های چشمی، معافیت دستگاه تناسیلی و …انجام می دهند مستلزم ارائه مدارک تعیین شده ای از سوی سازمان نظام وظیفه می باشد.

مدارک لازم برای دریافت معافیت تکرر ادرار شامل موراد زیر می باشد:

🟩🟩مدارک کامل شناسایی

🟩🟩عکس 3*4

🟩🟩مدارک تحصیلی مشمولان

🟩🟩فرم تعیین وضعیت مشمولان

🟩🟩فرم های مربوط به معاینه پزشکی

🟩🟩فرم واکسیناسیون

🟩🟩پرونده و مدارک تاییده پزشکی

معافیت پزشکی دستگاه ادراری شامل چه بیماری هایی می شود؟

مشمولان علاوه بر معافیت بیماری شب ادراری . تکرر ادرار می توانند در صورت داشتن بیماری در سیستم ادراری یا تناسلی خود جهت دریافت معافیت های دائمی یا موقت اقدام نمایند.

لیست معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی به مشمولان کمک می کند تا از نوع بیماری خود مطلع شده و بتوانند معافیت خود پس از کسب اطلاعات لازم دریافت نمایند.

در ادامه لیست بیماری های معافیت پزشکی را به مشمولان ارائه می دهیم تا با مطالعه آنها اطلاعات کافی در مورد معافیت پزشکی به دست بیاورند.

✍️✍️سخنی از مشاوران آویژه

گروهی از مشمولان که از بیماری خاصی رنج می برند و با مراجعه به پزشکان گوناگون درمان بیماری آنها با مشکل روبرو شده است، به دنبال دریافت معافیت های دائم و موقت پزشکی می باشند

تکرر و بی اختیار ادرار نوعی از بیماری دستگاه ادراری می باشد که مشمولان با توجه به شدت و ضعف آن برای دریافت معافیت اقدام می کنند.

قوانین و شرایطی برای معافیت بی اختیاریادرار، تکرر ادرار یا شب ادراری مشمولان از سوی سازمان نظام وظیفه وضع شده است که اطلاع از جزئیات آن برلای مشمولان دارای اهمیت می باشد.

مشاوره نظام وظیفه سربازی اطلاعات بروز و لازم در مورد معافیت بی اختیاری ادرار یا شرایط دریافت معافیت تکرر ادرار را در اختیار مشمولان قرار می دهد.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

معافیت پزشکی بی اختیاری و تکرر ادرار

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید