آیا قانون خرید خدمت برای سربازان مشمول تغییر میکند؟

قانون خرید خدمت

 قانون خرید خدمت برای سربازان مشمول چگونه است؟

قانون خرید خدمت سربازی مشمولان یکی از مهم ترین و پرطرفدارترین قوانین سازمان نظام وظیفه کشور است. که بر اساس این قوانین درصد زیادی از مشمولین با توجه به شرایط خود میتوانند از آن ها بهره مند شوند. این قانون خرید خدمت سربازی مشمولان که برای سربازان فراری و سربازان غایب اعمال میشود. فرصت مناسبی است تا مشمولان کارت معافیت خود را دریافت کنند. این قوانین شرایط و ضوابط خاص خود را دارد که در سال های گذشته نسبتا بدون تغییر مانده است. بر اساس این قوانین برخی از مشمولان غایب و فراری میتوانند پس از ۸ سال از تاریخ شروع مشمولیت خود برای خرید آن اقدام کنند.

قانون خرید خدمت سربازی مشمولان برای افراد فراری نیز همانطور که گفتیم اعمال میشود. اما این شرایط به گونه ای است که از آخرین فرار مشمول از پادگان و خدمت سربازی به مدت ۸ سال بگذرد. این محاسبات پس از بررسی مدارک توسط سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت میگیرد. آن دسته از متقاضیانی که قصد دارند برای خریذ خدمت سربازی نظام وظیفه خود اقدام کنند. باید منتظر اطلاعیه جدید سازمان نظام وظیفه در این باره باشند. زیرا هر ساله اطلاعیه ی مربوط به خرید خدمت سربازی توسط این سازمان به داوطلبان ابلاغ میشود.

میزان جریمه ی مشمولان برای خرید سربازی نیز پس از آن اعلام میگردد. بر اساس آخرین اخبار و اطلاعیه ها این میزان جریمه ها با توجه به میزان تحصیلات و آخرین مدرک تحصیلی داوطلبان محاسبه و به شرح ذیل میباشد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آیا قانون خرید خدمت برای سربازان مشمول تغییر میکند؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

میزان جریمه خرید خدمت سربازی مشمولان

 • مشمولین با مدرک تحصیلی زیر دیپلم: مبلغ ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال
 • مشمولین با مدرک تحصیلی دیپلم: مبلغ ۱۵۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال
 • مشمولین با مدرک تحصیلی فوق دیپلم: مبلغ ۲۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال
 • مشمولین با مدرک تحصیلی کارشناسی یا لیسانس: مبلغ ۲۵۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال
 • مشمولین با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس: مبلغ ۳۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال
 • مشمولین با مدرک تحصیلی دکترای پزشکی: مبلغ ۳۵۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال
 • مشمولین با مدرک تحصیلی دکترای تخصصی غیر پزشکی: مبلغ ۴۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال
 • مشمولین با مدرک تحصیلی دکترای تخصصی پزشکی: مبلغ ۵۰۰۰۰۰۰۰۰ میلیون ریال

اگرچه در سال ۹۸ هنوز هیچ گونه اخباری تا کنکون درباره خرید سربازی متقاضیان واجد شرایط از سوی سازمان نظام وظیفه کشور اعلام نشده است. اما این اخبار و قوانین در ماه های پایانی سال به مشمولان ابلاغ میشود. متقاضیان میتوانند جدیدترین اخبارها و اطلاعیه های خرید خدمت سربازی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا را در سایت آویژه دنبال کنند.


بیشتر بخوانید: معافیت موارد خاص خدمت سربازی شامل چه مواردی است؟


اگر شما به دنبال این هستید که مسائل مربوط به نظام وظیفه را به راحتی حل و فصل کنید و بدون هیچ زحمتی راه حل های مناسبی پیدا کنید. باید بگوییم که در حیطه خرید خدمت سربازی هیچ راهکار برق آسا و معجزه گری وجود ندارد. در حوزه خرید خدمت سربازی تعاریف مختلفی از نظام وظیفه وجود دارد. شاید در محافل غیر تخصصی راهکارهایی برای این مسائل ایراد شود که منطبق با واقعیات این موضوع نباشد. به همین دلیل تکیه کردن بر این ها، نتیجه خوبی برای شما در بر نخواهد داشت.

بهتر است در مورد مسائل مربوط به خرید خدمت سربازی اطلاعات جامعی را گردآوری کنید و مبنای تصمیمات خود را بر روی آنها متمرکز کنید. امروزه مهمترین عاملی که میتوان بر اساس آن در کمترین زمان به بهترین و موثرترین نتایج رسید، استفاده از داده های فضای مجازی و واقعی موضوع مربوطه است. که این امر باعث میشود با چندین منبع اطلاعاتی در مورد موضوع مورد نظرتان آگاهی کسب کنید و بدین نحو ضریب اشتباهات شما در تصمیم گیری ها به لحاظ بالایی کاهش پیدا کند. مرکز مشاوره آویژه نیز با قرار دادن مطالب کاربردی و مفید سعی کرده است در این حیطه به شما عزیزان کمکی کرده باشد.

نظام وظیفه

خدمات مشاوره نظام وظیفه  آویژه:

کسری خدمت: در صورت داشتن یکسری شرایط می توانید از کسری خدمت استفاده نمایید. کسری خدمت سربازی شامل:

 • کسری فرزندان ایثارگران و رزمندگان
 • کسری خدمت جبهه پدر
 • کسری خدمت در مناطق بد آب و هوا
 • کسری بسیج
 • کسری خدمت نخبگان
 • کسری خدمت متاهلین
 • پروژه های کسری خدمت می باشد.

مشمولان خدمت سربازی می توانند با داشتن شرایط از انواع کسری خدمت استفاده کنند.

انواع معافیت های سربازی: معافیت های نظام وظیفه شامل:

 • معافیت تحصیلی
 • معافیت پزشکی
 • معافیت کفالت
 • معافیت ایثارگری
 • معافیت موقت
 • معافیت دائم
 • معاف از رزم
 • و غیره می باشد.

افراد طبق شرایطی که دارند می توانند از هر یک از انواع معافیت های سربازی استفاده نمایند.

 • نحوه دریافت امریه:

افراد مشمولی که می خواهند برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام نمایند؛ باید از مراحل و شرایط آن کاملا اطلاع داشته باشند تا بتوانند از این فرصت استفاده نمایند. برای دریافت امریه سربازی باید رشته تحصیلی تان با سازمانی که می خواهید امریه بگیرید، متناسب باشد. مقطع تحصیلی فرد بسته به سازمان مورد نظر از دیپلم تا دکتری را شامل می شود. از جمله مواردی که در گرفتن امریه بسیار مهم است، نداشتن غیبت می باشد.

 • اعزام به خدمت:

هر فرد ذکور ایرانی وقتی به سن ۱۸ سالگی تمام می رسد، مشمول قانون خدمت وظیفه قرار می گیرد. فرد در این موقعیت باید برای اعزام به خدمت سربازی آماده شود. فرد مشمول باید اقدام به دریافت دفترچه خدمت وظیفه از دفاتر خدماتی نماید. همچنین درخواست خود را در سامانه انجام دهد. بعضی از مشولین نیز به جای اعزام به خدمت از انواع معافیت ها و کسری های خدمت سربازی استفاده می نمایند.

 • قوانین نظام وظیفه خدمت سربازی:

طبق قانون سن مشمولیت بین ۱۸ تا ۵۰ سالگی است ولی باز هم در برخی شرایط ممکن است بر حسب ضرورت به ۶۰ سالگی هم برسد. مطابق قوانین نظام وظیفه، مدت خدمت مشمولین در مناطق عادی و نظامی ۲۱ ماه است و برای مشمولینی که در سازمان ها و ارگان های غیرنظامی خدمت می کنند، ۲۴ است. از آنجا که قوانین وظیفه عمومی دائماً در حال تغییر و تحول است، افراد باید از قوانین بروز و تغییر یافته اطلاع داشته باشند. تا شاید بتوانند از امتیازات مربوط به گرفتن انواع معافیت های سربازی، کسری خدمت، امریه و غیره استفاده کنند.

 • خروج از کشور:

افرادی که به سن مشمولیت نرسیده اند برای خروج از کشور مشکلی ندارند و نیاز به گرفتن مجوزی نمی باشد؛ اما فردی که به سن مشمولیت رسیده است حداکثر ۱ سال بعد از ترک تحصیل، اخراج یا فراغت از تحصیل باید خود را به وظیفه عمومی معرفی نماید. دانش آموزان یا دانشجویانی که معافیت سربازی دارند در خروج از کشور از سوی وظیفه عمومی هیچگونه ممنوعیتی ندارند. مشمولان جهت سفرهای زیارتی، علمی، غیرزیارتی، کاری، مطالعاتی، ورزشی، ماموریتی و … باید جهت خروج از کشور از وثیقه استفاده نمایند.

 • مشمولین خدمت:

افرادی مشمولی که به سن اعزام به خدمت رسیده اند یا برای خدمت سربازی اعزام می شوند یا اینکه مشمول غیبت می شوند. گاهی مشمولین بر اثر ناآگاهی وارد دوره غیبت می شوند؛ بنابراین اطلاع از قوانین اعزام به خدمت خیلی ضروری می باشد. گاهی اوقات با وجود اینکه فرد وارد دوره غیبت می شود اما می تواند با استفاده از شرایطی از غیبت موجه استفاده نماید.

 • توجیه غیبت:

در شرایطی مثل: داشتن بیماری، حوادثی که باعث صدمات جسمی و روانی فرد مشمول شده و مانع اعزام به خدمت او شده است، بستری شدن در بیمارستان بر اثر بیماری، فوت کردن یکی از اعضای درجه یک خانواده مشمول، مشکلات اداری ایجاد شده در دفترچه اعزام به خدمت فرد. اینها میتواند موجب توجیه غیبت مشمول شود. برخی مشمولین هم درخواست تمدید و یا تعجیل خدمت را دارند که بر اساس ارائه مدارک این اقدام یکبار برای فرد انجام می شود. اگر غیبت موجه نباشد، فرار از خدمت محسوب می شود.

آیا قانون خرید خدمت برای سربازان مشمول تغییر میکند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آیا قانون خرید خدمت برای سربازان مشمول تغییر میکند؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/1/28

یکشنبه

1400/1/29

دوشنبه

1400/1/30

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید