همه چیز در مورد پذیرش امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام چه شرایطی دارد؟

امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) چگونه است؟

امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام که یکی از سازمان های دولتی تحت نظارت رهبر جمهوری اسلامی میباشد، از پرطرفدارترین سازمان های امریه دهنده به شمار میرود. شاید تا به حال در مورد امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام چیزی نشنیده باشید. ستاد اجرایی فرمان امام که به دستور حضرت امام خمینی تاسیس شد، یک سازمان خیریه و جکومتی است که از سال 1368 فعالیت میکند. هم چنین این ستاد در بخش اقتصادی فعالیت میکند. باید این نکته را نیز بدانید که شرکت های زیادی تحت نظارت این ستاد در زمینه های بانکداری، املاک ، صنعت و خدمات مالی فعالیت های بسیاری دارند.

آشنایی با امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام به مشمولین این فرصت را میدهد تا از طرفی این سازمان و فعالیت هایش را بیشتر بشناسند. هم چنین فرصتی است تا از شرایط و قوانین دریافت امریه در این سازمان نیز مطلع شده و سریع تر برای دریافت امریه خدمت سربازی اقدام کنند. امریه سازمان های مختلف راهی برای آسان کردن دوره ی خدمت ضرورت میباشد. اگر بخواهیم تعریف دقیقی از امریه خدمت سربازی داشته باشیم باید بگوییم که امریه های سربازی بخشی از تسهیلات سازمان نظام وظیفه عمومی میباشد. این سازمان از طریق مشارکت با نهادهای دولتی سعی دارد جوانان را به سوی ارتقا علم و فناوری کشور سوق دهد.

شاید بپرسید امریه سربازی چه فوایدی برای شما به همراه دارد؟ مزایای امریه سربازی این گونه است که جوانان برای دوره ی خدمت ضرورت خود در مشاغل مرتبط با رشته ی تحصیلی خود شروع به فعالیت میکنند. متقاضیان میتوانند برای سازمان ها و ادارات دولتی درخواست امریه داده و در این سازمان ها مشغول به کار شوند. این مقاله امریه ستاد اجرایی فرمان امام را برای شما به طور مفصل توضیح خواهد داد.

شرایط امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام

شرایط امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام که در بالا در مورد ویژگی ها و فعالیت هایش صحبت کردیم دارای قوانین ویژه ای میباشد. ستاد اجرایی فرمان امام با همکاری سازمان نظام وظیفه عمومی و تصویب شرایط و قوانین مختلف هر ساله درصد زیادی از متقاضیان دریافت امریه را به خدمت میگیرد. با این شرایط امریه ستاد اجرایی فرمان امام، مشمولین میتوانند دوره ی خدمت سربازی خود را در یکی از شرکت های وابسته به این ارگان بگذرانند.

باید بدانید که مجموعه شرایط و ضوابط در هر سازمانی ویژگی های خاص خود را دارد.اما به طور کلی شرایط عمومی در بیشتر سازمان های دولتی مشترک میباشد. پس برای دریافت امریه در هر نوع سازمان دولتی مشمولین موظف اند این شرایط را مطالعه کرده و بر اساس آن ها تصمیم به دریافت امریه نمایند. سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا، شرایط دریافت امریه را برای متقاضیان مشخص کرده است. بر اساس این شرایط که در اینجا توضیح خواهیم داد مشمولین میتوانند اقدامات لازم را انجام داده و مراحل دریافت امریه را پشت سر بگذارند.

شرایط دریافت امریه خدمت سربازی

 1. داشتن عضویت در سازمان بنیاد نخبگان ملی
 2. داشتن کارت عضویت سازمان بهزیستی کشور
 3. اعضای استعدادهای درخشان در دانشگاه ها
 4. فرزندان شهذا، ایثارگران و جانبازان
 5. قاریان و حافظان قرآن
 6. داشتن عضویت در کمیته امداد امام خمینی
 7. مشمولین متاهل و دارای همسر
 8. مشمولین دارای فرزند
 9. مشمولین سرپرست خانوار
 10. مشمولین عضو ایتام

این شرایط گفته شده توسط سازمان نظام وظیفه ی عمومی برای مشمولین تصویب شده و بر این اساس مشمولین حق استفاده از امریه های سازمان های مختلف را خواهند داشت. پس کسانی که از یکی از این شرایط بهره مند هستند میتوانند با دریافت اطلاعات درباره ی سازمان های مختلف برای امریه ی این سازمان ها اقدامات اولیه را انجام دهند.

چگونه امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام بگیریم؟

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیرسازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیروامریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلحامریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمیامریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاعامریه وزارت بهداشت
امریه شرکت های دانش بنیانامریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گازامریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازیامریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییهامریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامیامریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برقاامریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینیامریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانانامریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوریامریه سربازی شهرداری ها

مدارک لازم برای امریه ستاد اجرایی فرمان امام

مدارک امریه ستاد اجرایی فرمان امام و شرایط اختصاصی این سازمان هر ساله توسط خود سازمان مشخص شده و به مشمولان ابلاغ میشود. مشمولانی که قصد دارند برای امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام درخواست دهند باید از مدارک مورد نیاز این سازمان و شرایط اختصاصی آن مطلع شوند.

مدارک امریه ستاد اجرایی فرمان امام

 • معرفی نامه از یکی از سازمان های گفته شده در بالا که مشمول از طریق آن شامل دریافت امریه میشود. این سازمان ها بنیاد شهید، سازمان بهزیستی کشور، ایتام و سازمان های دیگر را شامل میشود.
 • برگه تسویه حساب با دانشگاه محل تخصیل مشمول که مشخص میکند مشمول درس خود را به اتمام رسانده و مشمول خدمت سربازی نظام وظیفه میباشد.
 • مدارک شناسایی مشمول شامل شناسنامه، کارت ملی و غیره که برای تکمیل پرونده در سازمان ستاد اجرایی فرمان امام ار متقاضی خواسته میشود.
 • عکس 3*4 پرسنلی به صورت رنگی و تمام رخ از مشمولین که در روز ثبت نام و تحویل مدارک به سازمان مربوطه ارائه میگردد.
 • رزومه کاری و سابقه کاری در صورتی که مشمول در طول دوران تحصیل خود مشغول به کار بوده باشد.
 • مدارک تحصیلی مشمول و گواهی آخرین مدرک تحصیلی آن برای ارائه و تشکیل پرونده الزامی است.
 • داشتن برگه سبز اعزام به خدمت از دیگر الزامات مورد نیاز برای دریافت امریه این سازمان میباشد.

همچنین شما خوانندگان عزیز میتوانید سوالات خود را در همه ی زمینه های نظام وظیفه و انواع امریه های سربازی با مرکز مشاوره سربازی در میان گذاشته و اطلاعات کامل را از مشاورین این مرکز دریافت کنید.

مراحل پذیرش امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام

مراحل پذیرش امریه ستاد اجرایی فرمان امام از طریق مراجعه حضوری به سازمان های زیرمجموعه ی این مرکز صورت میپذیرد. بنابراین مشمولین باید در تاریخ اعلام شده و مشخص برای دریافت امریه و انجام مراحل پذیرش امریه ستاد اجرایی فرمان امام به این ستاد مراجعه کند. مشمولین در نظر داشته باشند که ستاد اجرایی فرمان امام هر ساله متقاضیان دارای مدرک کارشناسی ارشد و بالاتر را پذیرش خواهد کرد.

داشتن مدرک تحصیلی یکی از شروط اختصاصی این سازمان به حساب میاید. که در سال های گذشته در دو حوزه ی مدیریتی و تخضضی جذب نیرو انجام داده است. رشته های مورد درخواست ستاد اجرایی فرمان امام هر ساله در اطلاعیه ای عمومی به داوطلبین ابلاغ میگردد. در اینجا به برخی رشته های مهم و مورد نیاز این ستاد اشاره خواهیم کرد.

نظام وظیفه

رشته های مورد نیاز ستاد اجرایی فرمان امام

 1. مهندسی کشاورزی
 2. مهندسی برق
 3. علوم اقتصاد
 4. مهندسی کامپیوتر
 5. حسابداری
 6. امور مالی
 7. مهندسی نفت
 8. مهندسی شیمی
 9. مهندسی مکانیک
 10. مهندسی معماری
 11. مهندسی عمران
 12. زبان انگلیسی
 13. مدیریت مالی
 14. مدیریت دولتی
 15. حقوق
 16. و سایر رشته های دیگر
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ثبت نام امریه ستاد اجرایی فرمان امام

ثبت نام امریه ستاد اجرایی فرمان امام و تاریخ دریافت مدارک هر ساله توسط این مرکز اعلام میگردد. مشمولین برای ثبت نام امریه ستاد اجرایی فرمان امام باید به حوزه های زیرمجموعه ی این ستاد در مراکز استان ها مراجعه کنند. متقاضیان باید در نظر داشته باشند که اقدام سریع میتواند آن ها را در اولویت دریافت امریه در این سازمان قرار دهد. داوطلبان باید پس از پایان تحصیل خود مدارک لازم را جمع آوری کرده و برای ثبت درخواست خود به این ستاد مراجعه کنند.

سهمیه امریه ستاد اجرایی فرمان امام

سهمیه امریه ستاد اجرایی فرمان امام و سایر سازمان ها و ارگان های دولتی در کشور به تمام استان ها تعلق میگیرد. مشمولین میتوانند با داشتن شرایط گفته شده در بالا از سهمیه امریه ستاد اجرایی فرمان امام استفاده کرده و امریه سربازی دریافت کنند. همانطور که در بالا نیز اشاره کردیم سازمان های زیادی با نظام وظیفه در زمینه امریه های خدمت سربازی همکاری میکنند. فهرست برخی از این ادارات و نهادها را در اینجا به طور مختصر برای شما آورده ایم.

لیست وزارتخانه ها و مراکز دولتی امریه بگیر

 1. وزارت دفاع
 2. وزارت ارتباطات و فناوری
 3. سازمان میراق فرهنگی
 4. سازمان جهاد سازندگی
 5. سازمان محیط زیست
 6. سازمان بهزیستی
 7. سازمان جهاد کشاورزی
 8. وزارت آموزش و پرورش
 9. وزارت فرهنگ و ارشاد
 10. سازمان تامین اجتماعی
 11. دانشگاه های دولتی و آزاد
 12. سازمان اسناد کشور
 13. سازمان هواپیمایی کشور
 14. وزارت مسکن و شهرسازی

امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام

سوالات متداول

ستاد اجرای فرمان امام چه نوع سازمانی است؟

این سازمان یکی از ارگان های دولتی تحت نظارت نهاد مقام معظم رهبری میباشد که در شاخه های اقتصادی، صنعتی، بانکداری و امور مالی در کشور فعالیت میکند.

مشمولینی که از کسری های خدمت سربازی استفاده میکنند، برای دریافت امریه در ستاد اجرایی فرمان امام میتوانند اقدام کنند؟

خیر. مشمولین دریافت کسر خدمت به هیچ عنوان نمیتوانند برای امریه در این سازمان درخواست دهند.

مدارک تحصیلی مورد نیاز برای دریافت امریه از ستاد اجرای فرمان امام چیست؟

مدرک تحصیلی مشمول برای دریافت امریه در این سازمان باید حداقل فوق لیسانس و بالاتر باشد. رشته ی مشمول نیز باید مرتبط با رشته های درخواستی این سازمان باشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستامرکز مشاوره نظام وظیفه آویژهخدمات متنوعی را در زمینهمشاوره امریه خدمت سربازیبه شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

همه چیز در مورد پذیرش امریه سربازی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1403/2/21

شنبه

1403/2/22

یکشنبه

1403/2/23

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید