جریمه غیبت سربازی [جریمه مشمولان غایب ۱۴۰۳]

جریمه غیبت سربازی

جریمه غیبت سربازی یکی از انواع مجازات هایی است که برای سربازان غایب یا فراری در نظر گرفته شده است. این جریمه بر اساس تعداد سال های غیبت، مدرک تحصیلی و برخی فاکتورهای دیگر تعیین می شود. همچنین نکته مهمی که باید در نظر داشته باشید این است که این جریمه مشمول همه سربازان غایب نبوده و شرایط خاص خود را دارد.

ما در این مقاله مرکز مشاوره آویژه به دنبال این هستیم که بدانیم جریمه غیبت سربازی دقیقا چیست و چه شرایطی دارد؟ سه مجازات به عنوان عواقب نرفتن به سربازی در نظر گرفته شده است:

💚 اضافه خدمت

💚 پرداخت جریمه

💚 حبس

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تمامی این مجازات ها برای هر نوع غیبت سربازی اعمال نمی شود.

جریمه غیبت سربازی، قانونی که اجرا نمی شود!

جریمه غیبت سربازی بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی، مشمول سربازان فرار از خدمت یا غایبی می شود که مدت غیبت آن ها 8 سال یا بیشتر بوده است. بنابراین مشمولان غایبی که مدت غیبت آن ها بیش از 8 سال بوده با پرداخت جریمه غیبت سربازی می توانند نسبت به دریافت کارت پایان خدمت خود اقدام کنند.

این همان قانونی است که در جامعه تحت عنوان قانون خرید سربازی نیز شناخته می شوند. نکته مهمی که در خصوص قانون جریمه غیبت سربازی وجود دارد این است: این قانون تا سال 1397 اجرایی شده و بعد از آن امکان استفاده از این قانون تا به امروز از بین رفته است.

بنابراین در همین ابتدای مقاله در نظر داشته باشید که جریمه غیبت سربازی طی چند سال گذشته اجرایی نشده و مشمولان غایب امکان پرداخت آن را ندارند. با این حال در ادامه بیشتر به شرح این قانون و شرایط مربوط به آن خواهیم پرداخت.

جریمه مشمولان غایب

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

جریمه غیبت سربازی چگونه تعیین می شود؟

جریمه غیبت سربازی بر اساس مدت زمان غیبت و مدرک تحصیلی مشمولان تعیین می شود. همچنین وضعیت تاهل، فرزندآوری، پوشش کمیته امداد و … نیز می توانند به عنوان فاکتورهایی در تعیین میزان جریمه مشمولان غایب تاثیرگذار باشد. بر این اساس می توان به جدول زیر اشاره کرد: (البته توجه داشته باشید که این قانون تا سال 1397 اجرایی شده و بعد از آن تا به امروز اجرا نشده است)

مدرک تحصیلیمیزان جریمه نقدی 8 سال غیبت

(میلیون تومان)

بر اساس قانون پیشنهادی در سال 1400

میزان جریمه نقدی 8 سال غیبت

(میلیون تومان)

بر اساس قانون اجرایی تا پایان سال 97

جریمه هر سال غیبت سربازی (بیش از 8 سال)
زیر دیپلم2010ده درصد افزایش
دیپلم3015ده درصد افزایش
فوق دیپلم5020ده درصد افزایش
کارشناسی8025ده درصد افزایش
کارشناسی ارشد12030ده درصد افزایش
دکتری غیر پزشکی20035ده درصد افزایش
دکتری پزشکی40040ده درصد افزایش
پزشک متخصص80050ده درصد افزایش

همچنین در صورت داشتن شرایط زیر میزان جریمه پرداخی مشمول تخفیف خواهد شد:

شرایط تخفیفیمیزان تخفیف
تاهل5 درصد تخفیف
در صورت داشتن فرزند5 درصد تخفیف
تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی50 درصد تخفیف
مشمولان ایثارگر50 درصد تخفیف

بر اساس این جداول اگر مشمولی با مدرک لیسانس ده سال غیبت داشته باشد باید مبلغی برابر با 96 میلیون (بر اساس قانون پیشنهادی سال 1400) به عنوان جریمه غیبت سربازی پرداخت کند. (اگر فرض کنیم قانون اجرایی تا سال 97 حاکم باشد این فرد باید مبلغ 28 میلیون تومان پرداخت کند.)

جریمه غیبت سربازی چگونه تعیین می شود؟

چند نکته مهم در خصوص جریمه غیبت سربازی

❇️ در نظر داشته باشید که بر اساس قانون جدید غیبت سربازی این مبلغ برای مشمولان غایب خارج از کشور با 50 درصد افزایش مواجه خواهد شد.

❇️ نکته مهم دیگری که در خصوص قانون جدید نظام وظیفه برای مشمولان غایب باید بدانید این است که این مبالغ در سال 1400 اعلام شده و در صورت اجرایی شدن این قانون توسط سازمان نظام وظیفه و نیروهای مسلح احتمالا با افزایش مبلغ قابل توجهی همراه خواهد شد.

❇️ از طرف دیگر امکان تقسیط پرداخت جریمه غیبت سربازی به صورت 24 ماهه نیز پیش بینی شده است که در این صورت مشمول غایب با پرداخت یک سوم از کل مبلغ تعیین شده امکان دریافت کارت پایان خدمت موقت خود را دارد و در طی 24 ماه می تواند مابقی مبلغ را پرداخت نماید. همچنین برای این تقسیط سود 4 درصد به عنوان کارمزد در نظر گرفته شده است.

❇️ نکته بسیار مهم دیگری که باید بدانید این است که هر 6 ماه غیبت به عنوان یک سال در نظر گرفته می شود. در کلام ساده تر اگر فردی 8 سال 6 ماه غیبت سربازی داشته باشد باید جریمه 9 سال غیبت را پرداخت نماید.

❇️ توجه داشته باشید که این موارد در قانون پیشنهادی سال 1400 (تقدیم شده به هیئت رئیسه مجلس) ذکر شده است و به مرحله اجرا نرسیده است.

این مقاله را حتما بخوانید: محاسبه غیبت سربازی

جریمه نرفتن به سربازی بر اساس قانون مجازات نیروهای مسلح

در ماده 59 و 60 قانون مجازات نیروی های مسلح به صورت کاملا صریح عواقب غیبت و فرار از خدمت سربازی را تشریح کرده است. بر این اساس:

نوع تخلف سربازیشرح تخلفمجازات
غیبت و فرار از دوره آموزشیکمتر از دوماه(60 روز) و برای اولین باربه ازای هر روز غیبت، 2 روز اضافه خدمت (حداکثر 3 ماه اضافه خدمت)
غیبت و فرار از دوره آموزشیتکرار برای بار دوم· 2 تا 6 ماه حبس

· قطع حقوق در دوره غیبت

غیبت و فرار از دوره آموزشیبیش از دو ماه· 2 تا 6 ماه حبس

· قطع حقوق در دوره غیبت

غیبت و فرار از دوره آموزشیبیش از دو سال· 2 تا 6 ماه حبس

· قطع حقوق در دوره غیبت

· تجدید دوره آموزشی سربازی

🛑 نکته بسیار مهمی که در خصوص جرائم و مجازات های تعیین شده در قانون نیروی های مسلح به آن اشاره شده این است که غیبت 15 روز در زمان جنگ برابر با غیبت بیش از 2 ماه بوده و موجب حبس می باشد.

🛑 همچنین در نظر داشته باشید که در این مواد قانونی صحبتی از جریمه غیبت سربازی زده نشده. در کلام ساده تر همچنان قانون نیروی های مسلح اعتقادی به جریمه غیبت سربازی و موارد مربوط به آن ندارد.

🛑 از طرف دیگر با توجه به مجازات های تعیین شده توسط این قانون می توان حدس زد که مشمول غایب (به خصوص مشمولان خارج از کشور) با توجه به مجازات های تعیین شده عملا هیچگاه اقدام به تعیین تکلیف وضعیت سربازی خود نخواهد کرد.

🛑 از طرف دیگر مشمول غایب که در ایران زندگی می کنند به واسطه عدم تکمیل دوره خدمت خود از بسیاری خدمات اجتماعی محروم شده و حتی امکان ادامه تحصیل را از دست می دهند. اینجاست که باید دید آیا سرانجام قانون جریمه غیبت سربازی یا خرید خدمت سربازی اجرایی می شود یا خیر؟

مراحل و مدارک پرداخت جریمه غیبت سربازی

مراحل و مدارک پرداخت جریمه غیبت سربازی

با توجه به این که امکان اجرایی شدن پرداخت جریمه دیر رفتن به سربازی فعلا وجود ندارد، به طور دقیق نمی توان مدارک و مراحل مربوط به آن را مورد بررسی قرار داد. اما به طور کلی می توان گفت که برای پرداخت جریمه غیبت سربازی مشمول باید با در اختیار داشتن مدارک هویتی به پلیس +10مراجعه کند.

در این مرحله پلیس +10 با دریافت استعلام های لازم جریمه هر روز غیبت سربازی را تعیین کرده و مشمول می تواند با پرداخت این جریمه به صورت کامل یا اقساطی شرایط دریافت کارت پایان خدمت خود را مهیا کند.

جریمه غیبت سربازی و سخنی از مشاوران آویژه

جریمه غیبت سربازی از جمله مبهم ترین قوانینی است که در حوزه نظام وظیفه وجود دارد. در واقع قانون جریمه غیبت سربازی یا همان جریمه سربازی نرفتن توسط مجلس و حتی سازمان نظام وظیفه تدوین و ابلاغ شده است اما همچنان سازمان نیروی های مسلح این قانون را قبول ندارد و در نظر دارد مشمولان غایب را بر اساس مواد 59 و 60 قانون مجازات نیروهای مسلح مورد بررسی قرار دهد.

به هر حال در صورت اجرایی شدن این قانون مشمولانی که غیبت سربازی 8 سال یا بیشتر داشته باشند بر اساس مدرک تحصیلی با پرداخت مبلغی مشخص امکان دریافت کارت پایان خدمت خود را خواهند داشت. این مسئله را در این مقاله مشاوره سربازی از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار دادیم و سعی نمودیم تاثیر شرایط مختلف در آن از جمله تاهل، فرزندآوری و .. را نشان دهیم.

سوالات متداول

جریمه غیبت سربازی چقدر است؟

جریمه غیبت سربازی بر اساس مدرک تحصیلی، تعداد سال غیبت و فاکتورهایی مانند تاهل، ایثارگری و … مورد بررسی قرار می گیرد.

آیا امکان پرداخت جریمه غیبت سربازی وجود دارد؟

بعد از اسفند سال 97 تا به امروز هیچ امکان خرید یا پرداخت جریمه غیبت سربازی وجود ندارد.

آخرین قانون مربوط به جریمه غیبت سربازی برای چه سالی است؟

برای آخرین بار قانون جریمه غیبت سربازی تحت عنوان قانون ساماندهی مشمولان غایب در سال 1400 تقدیم هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی شده.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

جریمه غیبت سربازی [جریمه مشمولان غایب ۱۴۰۳]

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 78 نظر:
 1. باسلام من پیش قسط خرید خدمت غایبین انجام دادم و قسط پرداخت ن‌ردم آیا الان میتونم پرداخت کنم

  1. چون شما در سال 98 خرید را انجام دادید و قسط آن مانده مشکلی ندارد

 2. سلام من حدود سه ماه دیگه میرم تو بیست سال معافیت تحصیلی گرفته بودم واسه کنکور اما قبول نشدم و یک سال دیگه شرکت کردم آیا من غیب میخورم یا خیر ؟

  1. سلام بعد از 20 سالگی برای شما غیبت لحاظ میشود و اجازه ادامه تحصیل به شما داده نمیشود.

 3. سلام متولد سال ۶۷ مدرک تحصیلی لیسانس.
  چقدر غیبت بهم میخوره ؟ چجوری محاسبه میشه؟!
  سال ۹۰دانشگاه تمام شد‌.

  1. سلام از 1 سال بعد از فارق التحصیلی برای شما غیبت لحاظ میشود. تاریخ شروع غیبت و مشمولیت را از سامانه سخا میتوانید برسی کنید.

 4. برادر لا ابالی دارم که ۳۲سالشه وسربازی هم نرفته تو مدت این چند سال فقط مایع آزار واذیت پدر مادرم شده چطور میتونم کمک بگیرم از نهاد یا سازمانی که بیان کت بسته ببرنش شرش از سر همه ما کم بشه خواهش میکنم راهنمایی کنید

 5. سلام من ۲۷ماه خدمت کردم و الان ۱سال هست که از یگان فراری هستم چیکار کنم پایان خدمت بگیرم دیگه نمیتونم خدمت کنم ایا میشه برم معرفی کنم خودمو ب دادسرا نظام قاضی یه جریمه ببنده که خدمتم تموم شه

  1. سلام خدمت شما، خیر . حتی اگر جریمه پرداخت کنید باید دوران خدمت را به پایان برسانید ، مگر در شرایط استثنا و با تایید دادسرای نظام و نظام وظیفه مرکزی.

 6. سلام‌من‌متولد۱۳۷۹‌هستم‌حالا‌رفتم‌ثبت‌نام‌کردم‌برم‌خدمت‌حالامن‌غیبتی‌حساب‌میشم

 7. سلام عرض ادب بنده از سال ۸۶ فراری هستم آیا طرح جریمه برای من شامل میشه یعنی میتونم کارت پایان خدمت بگیرم ؟ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام.برای شما و تا سقف 6 ماه اضافه خدمت شامل شما میشود

 8. افرادی ک 40 سال ب بالا سن دارن و داری سه فرزند هستند و افرادی ک چهارتا فرزند دارن بدون در نظر گرفتن شرایط سنی میتونن از عفو رهبری استفاده کنن و کارت پایان خدمت بگیرن ب دفاتر پلیس +10 مراجعه کنند و ثبت نام کنند

 9. سلام وقت بخیر.
  من ۱۸ سالگی ترک تحصیل کردم و به دنبال خرید سربازی هستم که فعلا ممکن نیست. من الان میتونم پاسپورت دریافت کنم و به سفر های خارجی برم؟ تحت هر شرایطی باشه مهم نیست.
  با تشکر از وقتی که برای پاسخ صرف میکنید.

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که دارای معافیت خاصی همچون تحصیلی نباشید امکان دریافت برای شما وجود ندارد

 10. سلام الان دفترچه گرفتم ولی یک سال غیبت داشتم اضافه خدمت دارم یا جریمه مالی

  1. به طور حدودی 3 ماه الی یک سال اضافه خدمت شامل میشوید در صورتی که سرباز فراری باشید جریمه نقدی هم تعلق میگیرد

 11. سلام متولد۱۳۵۸ هستم سال ۱۳۷۷، ۳ماه آموزشی رفتم بعد بنا ب مشکلی ک برام پیش اومددیگه ادامه ندادم متاهلم و۲ تا فرزند دارم ایا معافیت یاخرید سربازی شامل حال من میشه وکجا مراجعه کنم البته برای ۸سال غیبت توجیه قانونی دارم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید .سپاس

  1. سلام با 2 فرزند و شن بالای 35 سال شما معافیت دائم دریافت میکنید.

 12. سلام .
  من برای خرید اقدام کرده بودم .من متاهل و با دوتا بچه و زیر دیپلم هستم .مبلغ ۱۰۸۰۰ میلیون گفتن واریز کن منم به دلایل مالی پیگیری مکردم .الان میتونم واریز کنم و کترت را بگیرم

  1. دوستان من کارت خدمتتم رو آخر ۱۴۰۱دریافت کردم یه قسطمم سال ۱۴۰۱مانده پرداخت کردم لطفا پیگیر باشید دوستانی که پرداخت کردن و یه قسطشون مانده بشرطی که قبلاً تو سال ۱۱۳۹۸اون یه میلیون رو‌پرداخت کرده باشید

 13. سلام من هشت سال غیبت دارم چقد میشه لطفا کجا باید برم

 14. سلام و وقت بخیر
  ۲۱ سالمه و زیر دیپلم هستم
  ۸ ساله پدرم فوت کرده ولی تا حالا اقدام به دریافت کفالت مادر نکردم
  می خواستم بدونم جریمه ای بابت تاخییر ذکر شده شامل میشه؟!
  نهایت تشکر از پاسخ گویی!

  1. سلام نامه توجیه غیبت بنویسید و دلایل غیبت سربازی خود را بیان کنید در صورت بخشیدگی غیبت امکان گرفتن معافیت کفالت مادر دارید

 15. با سلام من سال 83باید خدمت میرفتم ولی بخاطر یه سری مشکلات نتوانستم آیا الان با این طرح که جریمه پرداخت کنند کارت پایان خدمت بگیرند شامل من می‌شود متاهل و چهار فرزند دارم مدرک تحصیلی زیر دیپلم است

  1. سلام با ۴ فرزند بدون محدودیت سنی معافیت میگیرید

 16. سلام همسر من ۳۳ سالشه متولد ۶۸ هست و یک فرزند داریم میخواستم بپرسم میشه جریمه غیبت سربازی و پرداخت کنیم و معافیت و بگیریم ؟

  1. سلام طرح خرید خدمت یا غیبت نداریم. در صورتی که مشکل پزشکی خاصی داشته باشند میتوانند برای گرفتن معافیت پزشکی اقدام کنند.

 17. سلام بنده41سال دارم متاهل و یک فرزند دارم مدرک تحصیلی سیکل دارم تقریبأ14سال غیبت بالای 8سال دارم که جمعأ22سال هست
  این مطلب در سایت گذاشتین جدید هست؟ آیا قابل اجرا هست یا قدیمی میباشد؟ شامل وضع حال بنده هست یانه؟
  ممنون میشم جواب بدین
  تشکر از شما

 18. سلام بنده دوماه پیش زمان معافیت تحصیلیم تمام شد والان قصد دارم که دوباره توکنکور شرکت اگر میشه لطف کنید راهنماییم کنید که برای شرکت دوباره توکنکور چه کنم؟

  1. از اتمام زمان معافیت تحصیلی شما یکسال فرصت دارید

 19. سلام جریان قسطایی که داداشم نداده البته نصفشو داده
  اوکی شده
  تمدید شد؟
  میتونن پرداخت کنن؟

  1. سلام والاه منم 16میلون بود 9میلیون دادم بلاتکلیف موندیم نمیدونیم چیکار کنیم کسی هست جواب بده

   1. دوست عزیز منم شرایط تورو داشتم پرداخت کردم جریمه رو یعنی آخرین قسط رو سال ۴۰۱ دادم ولی بقیه رو سال ۹۸پرداخت کرده بودم کارتم اومد البته رفتم تهران درستش کردم تو استان خودم همش گفتن نمیشه

 20. سلام
  41سالمه و سه تا بچه دارم
  بابت غیبت جریمه شدم و از 18میلیون نصفشو پرداخت کردم مابقی رو نتونستم پرداخت کنم با سه تا بچه و اجاره خونه درآمدی نداشتم
  الان وضعیت ما چی میشه

  1. با سلام دوست عزیز
   لطفا بفرمایید میزان تحصیل شما چقدر بوده؟

   1. سلام وقت بخیر من ۷۰درصد جریمه رو سال ۹۸ دادم و ۳۰درصد دیگه رو سال ۱۴۰۱ دادم الان باید چکار کنم ،مددجو تحت پوشش کمیته امداد هستم، و خواهر معلول هم دارم ،اون ۳۰درصد جریمه که باقی مانده بود رو رو وام گرفتم از کمیته امداد بزور جور کردم الان باید چکار کنم

 21. ببخشید لطفاً خبر بالا که مربوط به تمدید اقساط هست را پاک کنید چون صحت ندارد و دروغ است.

 22. سلام ۴۰سال سن دارم بادوتابچه.غیبت سربازی دارم اقدامی هم نکردم.جریمه برا این ۲۰سال چجوری محاسبه میشه؟ومعافیت سربازی میتونم بگیرم…

  1. در نظر گرفتن جریمه و مشخص شدن مبلغ به تشخیص نظام وظیفه ارتباطط دارد . برای معافیت هم باید شرایط شما مورد بررسی قرار بگیرد

   1. سلام اونایی که قسط معوق دارن میتونن قسط رو پرداخت کنن؟؟

  2. سلام دوست عزیز شما که ۲۰ سال نرفتی یه مدت دیگه هم صبر کن معاف میشی

 23. سلام جریمه نقدی غیبت بعداز سه ماه از گذشت معافیت یکساله اعمال می شود یا فقط یک روز هم بگذرد مبلغ جریمه مالی اعمال می شود؟ فرصت یکساله معافیت تحصیلی را میگویم . لطفا کمک کنید

 24. سلام جریمه نقدی غیبت بعداز سه ماه از گذشت معافیت یکساله اعمال می شود یا فقط یک روز هم بگذرد مبلغ جریمه مالی اعمال می شود؟ فرصت یکساله معافیت تحصیلی را میگویم

 25. سلام من سال ۹۲رفتم خدمت فقط ۲ماه الان میشه جریمه ۸سال را بدهم و معاف بشم تک فرزندهستم روماتیسم دارم و پدرم دیسک کمر دارد..الان میشه برای کربلا سفر کنم یه راهنمایی کنید ممنون

 26. سلام وقت بخیر شرمنده مزاحم شدیم من از قسط سربازی 9میلیون دادم بعد خورد به کرونا الان میشه الباقیشو بریزم باز 16میلیون شده بود 7تومن مونده چه جور هست اونم بریزم تموم بشه

 27. من یک نظامی بازنشسته هستم و تک پسرم مشمول غایب محسوب می گردد آیا می توانم از تسهیلات خدمت در شهر محل سکونتم برایش استفاده کنم؟

 28. باسلام امروز رفتم پلیس 10 میگن که هنوز هیچ ابلاغیه ای نیومده و نکنه نیاد.

 29. امروز روز آخر اردیبهشت هست.رفتم ولی گفتند که هنوز بخشنامه ای نیومده.اصلا آیا امسال احتمال تمدیداقساط خریدخدمت هست یا نه.

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به نظر سازمان نظام وظیفه دارد.

 30. رفتم پلیس 10. گفتند که هنوز هیچ خبری نیست.نمی دونم تکلیف ما چی هست.

 31. چندین بار رفتم گفتند هیچ ابلاغیه ای نیومده و بعید می‌دونند که بیاد.لطفا جواب بدید.

 32. همین امروز رفتم پلیس 10 گفتند که هنوز هیچ ابلاغیه ای نیومده .نمی‌دونم این خبر درسته یا نه.

 33. باسلام این هفته چندین بار رفتم پلیس 10 میگن که هنوز ابلاغیه ای نیومده و اداره نظام وظیفه که اصلا نمیشه به اونا حرف زد . معلوم نیست تکلیف ما چی هست.

 34. همین امروز رفتم پلیس 10.گفتند که هیچ خبری با بخشنامه ای نیومده و معلوم نیست که کی میاد.

 35. مشاوران عزیز . لطفاً درباره ابلاغیه تمدیداقساط خریدخدمت ثبتنامی های قبل بویژه قسط نداده ها بگویید که چکار کنیم.میریم پلیس 10 میگن که هنوز ابلاغیه ای نیومده و شاید هم نیاد.

 36. دوستان ثبتنامی قبل که قسط ندادند لطفاً پیگیری کنید و از تهران و اداره کل حتما بپرسید.

 37. چرا کسی جوابگو نیست . تمدیداقساط چی شد و مهمتر قسط نداده ها.

 38. باسلام . لطفاً جواب بدید.قسط نداده ها آیا امسال فرصت مجددی در پرداخت دارند یا نه بازم همون قسط معوق داشته ها فقط می‌توانند پرداخت کنند.

 39. لطفاً کسی جواب بده .اولا پلیس 10 میگه نه ابلاغیه ای نیومده .دوماً کسانیکه قسط ندادند چطور. خواهشاً جواب بدید.

 40. باسلام .من که میرم پلیس 10 میگن نه ابلاغیه و بخشنامه ای نیومده .

 41. باسلام قسط نداده ها چطور.چون می‌گفتند که پرونده اونا باطل شده و نمی‌توانند پرداخت کنند.

 42. ۱۳ماه خدمت با ۳فرزتد دخترم ازدواج کرده و یک پسر معلول بهزیستی و خودم مریضی اسم دارم و سن ۳۵ سال میباشد

 43. ۱۳ماه خدمت به دلیل تولده پسر معلول همان زمان اینجانب نتوانستم ادامه خدمت بدهم سال ۱۳۷۸ در تربت جام خدمت می کردم و بعد نتوا مستم ادامه بده ام به دلیل مشکلات خانواده ام که خانواده ام هم تحت پوشش کمیته امداد بودند و حالا هم برای همان پسرم که سال ۱۳۸۰ به دنیا آمد و حالا هم دنبال معافیت معلولیت ذهن اعصاب می‌باشد و خودم که پدرش هستم ومریض اسم دارم باید چکار کنم به کجا مراجع کنم

  1. سلام. برای دریافت هر نوع معافیت ابتدا مدارک و درخواست خود را در دفاتر پلیس 10 ثبت کنید.

 44. سلام من۳۲ سال دارم دفترچه پست نکردم مدرک تحصیلی هم ابتدایی هستش جریمه برای من چقدرلحاظ میشود؟تشکر

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/5/4

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید