دوره آموزشی سربازی در سپاه + راحت ترین پادگان آموزشی سپاه

دوره آموزشی سربازی در سپاه

آموزشی سپاه از تمام زوایا

آموزشی سپاه در حالت عادی تفاوتی با شرایط آموزشی در سایر ارگان های نظامی مانند ارتش ندارد. در واقع بر اساس قانون همه مشمولان باید نسبت به گذراندن دوره دو ماهه (60 روزه) آموزشی اقدام کرده و این برای تمامی ارگان ها و یگان های نظامی صدق می کند.

با این حال دوره آموزشی سپاه در شرایط خاصی می تواند طی 15 روز برگزار شود. از این رو ما در این مقاله مشاوره آویژه به دنبال این هستیم که به سوالاتی مانند موارد زیر پاسخ دهیم:

⏺️دوره آموزشی سپاه چند روز است؟

⏺️ شرایط آموزشی سپاه چیست؟

⏺️ آیا آموزشی سپاه ساده تر برگزار می شود؟

⏺️ چه شرایطی برای ورود به دوره سربازی و آموزشی سپاه وجود دارد؟

⏺️ آیا امکان تعیین محل خدمت در سپاه وجود دارد؟

⏺️ آیا خدمت سربازی در سپاه آسان تر از سایر ارگان های نظامی است؟

این دست از سوالات از جمله مهم ترین مواردی است که در خصوص دوره آموزشی و خدمت سربازی در سپاه در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد. در ادامه سعی می کنیم با یک دیگر موارد فوق را بررسی کرده و نگاهی همه جانبه به مسئله دوران آموزشی سربازی سپاه داشته باشیم.

آموزشی سپاه برابر با سایر ارگان های نظامی

آموزشی سپاه بر اساس قانون نظام وظیفه شرایطی کاملا برابر با آموزشی ارتش و نیروی انتظامی دارد. از این رو طول مدت آموزشی در سپاه برابر با دو ماه بوده و از همان کیفیت و سختی یکسان برخوردار است.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که سپاه درست مانند ارتش یا نیروی انتظامی به عنوان یک ارگان نظامی شناخته می شود. از این رو سربازانی که خدمت خود را در این ارگان نظامی سپری می کنند باید آموزش های نظامی لازم را سپری کنند. بر این اساس می توان شرایط آموزشی در سه ارگان نظامی سپاه، ارتش و نیروی انتظامی را به شرح زیر عنوان کرد:

ارگان نظامیمدت زمان دوره آموزشیموارد آموزش
سپاه60 روزنظامی – عقیدتی
ارتش60 روزنظامی – عقیدتی
نیروی انتظامی60 روزنظامی – عقیدتی

بر این اساس می توان گفت که همه چیز در دوره آموزشی میان ارگان های نظامی مختلف برابر است. البته به این موضوع نیز توجه داشته باشید که ممکن است برخی از پادگان های نظامی سخت گیری های خاصی داشته باشد و یا به برخی از موارد آموزشی توجه بیشتری کنند.

یادتان باشد که اینگونه موارد به صورت موردی است و نمی توان بر اساس آن یک قاعده کلی ایجاد کرد. ممکن است خدمت آموزشی در یکی از پادگان های ارتش ساده تر از پادگانی در سپاه سپری شود. این مسئله بدین معنی نیست که خدمت و آموزش در ارتش می تواند ساده تر از سپاه باشد. بنابراین این دست از موارد حالت عام و کلی نمی تواند داشته باشد.

چگونه سرباز سپاه شویم؟ این مقاله را بخوانید: نحوه پذیرش سربازی در سپاه

راحت ترین پادگان آموزشی سپاه

مدت زمان آموزشی سپاه با داشتن کارت سبز بسیج

نیروی بسیج مستضعفان یکی از نیروهای 5 گانه سپاه محسوب می شود. از این رو تمامی مدارک صادر شده توسط این نیرو از دیدگاه سپاه مورد تایید بوده و از اعتبار لازم برخوردار است. نکته دیگری که در خصوص مسئله بسیج سپاه پاسداران وجود دارد این است که تمامی افراد جامعه این قابلیت را دارند که به نحوی در این نیرو عضویت پیدا کرده و از شرایط مربوط به آن استفاده کنند.

یکی از مهم ترین مدارک صادر شده توسط نیروی بسیج سپاه پاسداران، کارت سبز است. کارت سبز گواهینامه ای است که نشان می دهد فرد دوره تکمیلی بسیج را با موفقیت سپری کرده و از آمادگی و دانش نسبی در خصوص امور نظامی برخوردار است. این دوره ویژگی های مختلفی دارد که در ادامه به آن اشاره می کنیم:

مدت دورهموارد آموزشیمحل برگزاریسختی دورهپیش نیاز
45 روزنظامی – عقیدتیخارج از پادگانساده تر از دوره آموزش سربازیگذراندن دوره های تکمیلی اول و دوم بسیج

بنابراین فرد بدون نیاز به حضور شبانه روزی در محل آموزش، می تواند نسبت به گذراندن این دوره آموزشی و تکمیلی اقدام کند.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاثیر کارت سبز در خدمت سربازی

تاثیر اصلی کارت سبز بسیج در خدمت سربازی به خصوص در آموزشی سپاه این است که فرد با داشتن این کارت می تواند به جای 60 روز، دوره آموزشی 15 روزه را سپری کند. در کلام ساده تر سربازانی که دوره تکمیلی بسیج را سپری کرده باشند تنها 15 روز دوره آموزشی سربازی در سپاه را تجربه خواهند کرد.

نکته دیگر این است که مشمولانی که خدمت سربازی آن ها در ارگان های نظامی ارتش یا نیروی انتظامی تعیین شده باشد، حتی در صورت داشتن کارت سبز و گذراندن دوره تکمیلی بسیج باید همان 60 روز آموزشی را سپری کنند. تنها مزیت این کارت برای این دست از افراد این است که می توانند نسبت به دریافت کسری خدمت از طریق آن اقدام کنند.

تاثیر کارت سبز و دوره تکمیلی بسیج در خدمت سربازی را می توان به شکل زیر عنوان کرد:

تاثیر کارت سبزسپاهارتشنیروی انتظامی
طول مدت آموزش15 روز60 روز60 روز
کسری خدمتامکان پذیر استامکان پذیر استامکان پذیر است
تعیین ارگان محل خدمتامکان پذیر استامکان پذیر نیستامکان پذیر نیست

بنابراین علاوه بر این که کارت سبز می تواند در طول مدت آموزشی و همچنین طول خدمت سربازی تاثیر مستقیم داشته باشد، به عنوان یک امتیاز برای ورود به دوره آموزشی و سربازی سپاه محسوب می شود.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

پادگان های دوره آموزشی سپاه

هر ارگان، مسئول برگزاری دوره آموزشی نیروهای خود می باشد و باید این کار را با استفاده از نیروهای خود و پادگان ها و اردوگاه هایی که در اختیار دارد انجام دهد.

در این جا لیستی از پادگان های سپاه که در آن دوره آموزشی برگزار می کند آورده ایم.

کداسم پادگاننوع ارگاناستانشهر
41کهریزکنیروی زمینیتهرانکهریزک
23سپاه نیشابورنیروی زمینیخراسان رضوینیشابور
59شهدا کرمانشاهنیروی زمینیکرمانشاهکرمانشاه
62شهید هاشمی نژادنیروی زمینیخراسان شمالیشیروان
64نبی اکرمنیروی زمینییزدمیبد
70کرماننیروی زمینیکرمانکرمان
71امام رضانیروی زمینیفارسکازرون
72شهید ثابت خواهنیروی زمینیکرمانشاهگیلان غرب
73شهید قاضینیروی زمینیآذربایجان شرقیتبریز
74ولیعصرنیروی زمینیفارسآباده
78خاتمنیروی هوایییزدخاتم
81مرودشتنیروی هواییفارسمرودشت
82احمد بن موسینیروی دریاییفارسمرودشت
83مالک اشترنیروی زمینیآذربایجان غربیارومیه
87خاتمی یزدنیروی مقاومتیزدیزد
88اردکاننیروی زمینییزداردکان
91امام سجادنیروی زمینیفارساقلید
94ولیعصرنیروی زمینیمازندرانساری
101شهید باکرینیروی زمینیخوزستاندزفول
105المهدینیروی زمینیمازندرانبابل
123شهید هاشمی نژادنیروی زمینیخراسان رضوینیشابور
135شهید قدوسینیروی زمینییزدیزد
141شهید حبیب اللهینیروی زمینیخوزستاناهواز
215شهید پازوکینیروی زمینیتهرانپیشوا
256شهید مدرسنیروی زمینیالبرزکرج
265باکری دزفولنیروی زمینیخوزستاندزفول
291امام علینیروی زمینیاصفهاناصفهان
296قمر بنی هاشمنیروی زمینیچهار محال و بختیاریشهر کرد
301زنجاننیروی زمینیزنجانزنجان

دقت داشته باشید که در تمامی این پادگان ها دوره آموزش نظامی برگزار می شود.

دو مسیر برای ورود به آموزشی سپاه

سپاه بر خلاف سایر ارگان های نظامی تنها از یک مسیر برای تامین نیروی انسانی و سربازان وظیفه خود اقدام نمی کند. در کلام ساده تر سپاه علاوه بر استفاده از امکان سرباز گیری به واسطه سازمان نظام وظیفه، می تواند به صورت گزینشی نیز عمل کند.

بگذارید کمی ساده تر این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم. به صورت کلی دو مسیر برای سربازگیری از طرف سپاه وجود دارد:

🟩 از طریق سازمان نظام وظیفه:

در حالت عادی سپاه به عنوان یک ارگان نظامی می تواند بر اساس فاکتورهای مانند ظرفیت پادگان های آموزشی و … نیاز خود را به سازمان نظام وظیفه اعلام کند. بر این اساس سازمان نظام وظیفه تقریبا به صورت تصادفی و بدون در نظر گرفتن فاکتورهای خاصی سربازان مورد نیاز سپاه را تامین می کند.

🟩 از طریق درخواست مشمول:

مشمول می تواند بعد از پست دفترچه و قبل از تعیین محل خدمت به یکی از نهاد های نظامی سپاه مراجعه کرده و با در دست داشتن مدارک لازم درخواست خود را به صورت کتبی مبنی بر خدمت سربازی در همان نهاد ارائه دهد.

مدت زمان آموزشی سپاه با داشتن کارت سبز بسیج

مدارک لازم برای پذیرش در سپاه

مشمول متقاضی برای سربازی در سپاه در صورت نداشتن غیبت سربازی می تواند با ارائه مدارک زیر نسبت به ارائه تقاضای خود اقدام کند:

💜 ارائه معرفی نامه از سوی کمتیه امداد (درصورتی که فرد تحت پوشش کمیته امداد باشد)

💜 ارائه معرفی نامه از سوی بنیاد شهید (در صورتی که فرد عضو خانواده شهید یا ایثارگر باشد)

💜 تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه

💜 تصویر صفحات اول و دوم شناسنامه همسر (برای مشمولان متاهل)

💜 تکمیل فرم تعهد عدم انتساب سببی یا نسبی با کارکنان وزارت یا نهاد مطبوع

💜 ارائه مدارک تحصیلی و تخصص های مورد ادعای مشمول

💜 ارائه مدارک مربوط به سابقه کسری بسیج

💜 در برخی موارد ارائه کارت سبز بسیج الزامی است.

انتخاب محل خدمت توسط مشمول

همانطور که گفتیم سپاه علاوه بر استفاده از سازمان نظام وظیفه برای جذب سرباز می تواند به صورت مستقیم نیز نسبت به انتخاب سرباز از بین متقاضیان اقدام کند.

همین ویژگی باعث شده است بسیاری سربازی در سپاه را به عنوان یک گزینه مناسب بدانند، چرا که این امکان را برای مشمول فراهم می آورد تا بتواند در پادگان و یگان انتخابی خود خدمت سربازی را بگذراند. نکته قابل توجه اینجاست که در غالب موارد سپاه بر اساس سابقه بسیج متقاضی تقاضای وی را مورد بررسی قرار می دهد.

به طور مثال داشتن کارت سبز بسیج، فعالیت های مستمر در ارگان های مربوط به سپاه و داشتن تجارب مرتبط با فعالیت های سپاه از جمله امور فرهنگی و فعالیت در مساجد می تواند تاثیر مستقیم در تصمیم گیری سپاه و فرمانده یگان مورد نظر در جذب متقاضی به عنوان سرباز سپاه داشته باشد.

شاید بتوان از دیدگاهی راحت ترین پادگان آموزشی سپاه را همان پادگان محل زندگی فرد دانست. از این رو این ویژگی منحصر به فرد ارگان نظامی سپاه می تواند کارکرد بسیار بالایی برای برخی از مشمولان داشته باشد.

این مقاله را حتما بخوانید: استعلام محل آموزشی سربازی سپاه

آموزشی سپاه و سخنی از مشاوران آویژه

به طور کلی می توان آموزشی سپاه را از جهات کلی برابر با قوانین آموزشی در سایر ارگان های نظامی دانست. با این حال برخی از ویژگی های خاص سپاه پاسداران باعث شده است دوره آموزشی و خدمت در سپاه برای بسیاری از افراد ساده تر از سایر ارگان های نظامی باشد.

از جمله این موارد می توان به امکان 15 روزه بودن دوره آموزشی سپاه (در صورت داشتن کارت سبز بسیج) و امکان انتخاب محل خدمت توسط مشمول اشاره کرد. ما در این مقاله مشاره سربازی این تفاوت ها و ویژگی ها را مورد بررسی قرار دادیم و شرایط مربوط به هر کدام را عنوان کردیم.

همچنین نکته ای که بهتر است در خصوص خدمت در سپاه بدانید این است که سپاه پاسداران برای انتخاب سرباز شرایط خاصی دارد و امکان دعوت به مصاحبه و طی مراحل گزینش برای مشمول وجود دارد.

سوالات متداول

مدت زمان آموزشی سپاه چقدر است؟

به طور عمومی مدت زمان دوره آموزشی سپاه برابر با سایر ارگان های نظامی (60 روز) است. با این حال در صورتی که مشمول دارای کارت سبز بسیج باشد دوره آموزشی وی برابر با 15 روز خواهد بود.

آیا آموزشی سپاه نسبت به سایر ارگان های نظامی ساده تر است؟

بر اساس قانون و شرایط حاکم بر ارگان های نظامی معمولا شرایط آموزش نظامی- عقیدتی در تمامی ارگان های نظامی و پادگان های آموزشی از جمله سپاه یکسان است.

آیا امکان تعیین محل خدمت در سپاه برای مشمول وجود دارد؟

بله – سپاه امکان گزینش سرباز به صورت مستقیم از میان متقاضیان خدمت را دارد. در این حالت متقاضی با ارائه مدارک لازم به یگان یا پادگان سپاه مورد نظر می تواند با دریافت تاییدیه فرمانده مستقیم آن یگان در همان جا به خدمت سربازی مشغول شود.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

دوره آموزشی سربازی در سپاه + راحت ترین پادگان آموزشی سپاه

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 105 نظر:
 1. با سلام فردا صبح باید برم پادگان خاتمی یزد خودم معرفی کنم مدارکم گامل هست فقط،شناسنامه و کارت ملی هنوز نیومد برگشو دارم قبول میکنند

  1. سلام دوره سربازی 24 ماه است و شما برای تاهل 2 ماه کسری دریافت خواهید کرد .

 2. سلام، خسته نباشید
  من ۳ تا معاف از رزم دارم و یکم اسفند اعزام هستم در پادگان شهدای کرمانشاه، سوالی که داشتم اینکه مدت آموزشیم با توجه به معافیت از رزمم چقدر هست

 3. سلام
  پسر من 1401/10/1برای دوره آموزش اعزام شده احمدبن موسی شیراز چند روزه تماس نگرفته
  واقعا دلتنگم

 4. سلام….. پسرم تک فرزند و معاف از رزم میباشد الان آموزشی پادگان ولیعصر آباده میباشد چه طریقی می‌توان اقدام کرد زادگاهش یزد خدمت کند

  1. سلام بعد از 6 ماه خدمت میتواند درخواست انتقالی یا جابه جایی بدهد

 5. سلام من اعزامی 10.1 پیام هنوز نیومده پذیرش کردم پادگان شهرمون ولی پیامش نیومده چندروز قبل از اعزام میاد

   1. خیلی زود جواب دادی که😂. اون بنده خدا اگه تا زمان جواب شما صبر کرده باشه، اضاف خورده که

 6. سلام .
  در زمان رفتن به آموزش آیا میتونیم با خودمون گوشی ببریم و تحویل دزبانی بدیم ؟

  1. سلام وقتتون بخیر معمولا آموزشی معاف از رزم ها کمتر از حالت عادی میباشد

 7. سلام وقت بخیر آیا افرادی که برج ۷ اعزام شدن دورشون کوتاه شده یا نه

 8. سلام من نامزدم ا ابان رفته شهید مدرس کرج ولی نه زنگی زده نه میدونم کی برمیگرده میشه اطلاعاتی بدین

 9. سلام
  دوره اموزشی سپاه نیرو زمینی شهید قاضی تبریز چند روزه هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   دوره ی اموزشی ارگان ها بسته به شرایطی متفاوت بوده اما میانگین 60 روز می باشد

 10. سلام من دوره ۴۵ روز بسیح دارم الان افتادم‌ افتادم پادگان احمد ابن موسی شیراز میگن باید ۲ماه باید اموزشی ببینی بخاطر اینکه اینجا نیرو دریایی سپاه فرق داره درسته حرفشون یا راهی داره اموزشی نرم؟

 11. سلام ببخشید من پذیرش در درمانگاه سپاه گرفتم با مدرک ارشد اموزشی سپاه در کرمانشاه برای من چند روز هست؟

 12. سلام حقوق سربازی مجرد با مدرک کارشناسی ارشد چقدر هست

  1. با سلام بستگی دارد امریه باشید یا سرباز عادی اگر امریه باشید 500000الی 1000000بیشتر است

 13. سلام کسی که دوره ی 45 روزه رو رفته باشه متاهلم باشه و الان سپاه افتاده ولی برای اموزشی رفته باکری دذفول چند روز باید اونجا باشه و آموزشی بمونه؟

 14. سلام پسرم یک مرداد رفت پادگان احمد بن موسی مگه آموزشی چند روز

 15. سلام؛ من ماه دیگه باید برم دنبال کار خدمت،اگه آشنا داشته باشم دوره تکمیلی بهم بده ایا تو شهر خودم میتونم تو سپاه خدمت کنم یعنی آموزشی هم تو شهر خودم باشم؟؟؟

 16. سلام من در حال گذراندن آموزشی در پادگان المهدی بابل هستم آیا دوره همون ۴۵روزهست؟

  1. سلام. شما که المهدی بودین کسانی که کارت سبز داشتن رو چند روز نگه میداشتن؟؟؟

 17. من دوره تکمیلی 30 روزه رو گذروندم ایا این در اموزشی تاثیر مثبتی دارد ؟
  دوره ۱۵ روزه بخواطر یه سری مشکلات شخصی نتونستم برم

  1. سلام وقتتون بخیر باشه دوره آموزشی تقریبا 60 روزه میباشد.

 18. سلام
  تاریخ اعظامی من 1401/6/1 هست در اردکان یزد
  ایا دوره اموزشی من چند روزه هست ؟ و مرخصی حداکثر چند روز است

 19. سلام من ۱ مرداد اعزام شدم برای آموزش به پادگان مالک اشتر ارومیه معاف از رزم هستم از این رو فکر میکردم که ۲۸ روز باشه دوره آموزش ولی الان همه فرماندهان میگن که دوره شده ۸ هفته و فرقی بین سالم و معاف از رزم وجود نداره و اردو کوهستان هم میبرن لطفا راهنمایی کنید که آیا این حرفا درسته یا صرفا برای ترساندن ؟

 20. سلام پادگان المهدی بابل پذیرش پاسدار در سال ۱۴۰۱ کی داره برای اعزانیه

  1. سلام معمولا ماه های اعزام مشمولان زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم اول ماه تولد آن ها یا ماه بعد از آن خواهد بود
   شمولین دارای مدرک کارشناسی و یا بالاتر در روز های اول هر ماه به خدمت وظیفه عمومی اعزام می شوند

  2. دوره اموزشی پدافندقرارگاه خاتم الانبیااجا پدافند سمنان چند روز هست

 21. سلام من دوره تکمیلی ۱ را که ۳۰ روز هست دارم الان به پادگان شوشتری سپاه زاهدان جهت دوره اموزشی معرفی شدم میخوام بدون ایا این ۳۰ روز را برام حساب میکنن جزو اموزش یا تو کسری خدمت بکارم میاد یا ن

  1. سلام وقتتون بخیر در صورت گزراندان دوره تکمیلی بسیج برای شما معافیت به ازای هرسال عضویت و حضور فعال در بسیج میباشد

 22. سلام من چهار سال نرفتم سربازی بخاطر مشکلاتی که داشتیم مخواستم بدونم الان بخوام برم چقدر ازافه نخورم

 23. سلام میخاستم بدونم دوره اموزشی شهید باکری دزفول چند روز هست؟؟.
  ممنون میشم جواب بدید

 24. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم دوره آموزشی پادگان احمد ابن موسی چقدر هست؟؟؟

 25. سلام دوره آموزشی احمد ابن موسی برای افرادی که لیسانس و متاهل ودارای فرزند میباشند چقدر هست؟؟؟؟؟

 26. دوره های اموزشی پادگان ایت الله خاتمی یزد چند روزه است!؟

 27. سلام.دوره آموزشی کسی که پیام آور بهداشت استان کرمان شده کجاانجام میشه ؟ وآیا دوره آموزشی آنها باسپاه است؟

  1. سلام سال پیش به علت شیوع بیماری کرونا ۲۸ روز بود ولی الان به مدت ۶ هفته آموزشی برگزار میگردد

   1. سلام پسرم یک مرداد رفت پادگان احمد بن موسی مگه آموزشی چند روز

  2. دوره های اموزشی پادگان ایت الله خاتمی یزد چند روزه است!؟

  1. سلام من معاف از رزم هستم و متاهل دوره آموزشی من کمتر است یا نه

   1. سلامطبق قانون، سرباز متاهل همانند دیگر افراد کادر رسمی نظام وظیفه، میت واند از مرخصی دو تا سه روز در ماه استفاده کند؛ به عبارتی این افراد سی روز در هر سال مرخصی دارند.
    این افراد باید در طول هفته نیز شامل مرخصی های بیشتری نسبت به سربازان مجرد می شوند، مرخصی هایی که عموما سه روز در هفته و بعد از ظهر ها می باشد.
    حقوقی که سرباز متاهل دریافت می کند، بیشتر از حقوق دیگر سربازان است؛ زیرا این افراد حق اولاد نیز دریافت می کنند.
    سازمان وظیفه برای سربازانی که در زمان خدمت صاحب فرزند شوند نیز هدیه ای در نظر گرفته است.
    در حالت کلی منعی برای انجام نگهبانی برای افراد مختلف وجود ندارد و شاید در مورد سربازان معاف از رزم این وظیفه بدون تحویل اسلحه به آنها صورت گیرد. صرفا در مواردی که فرد مبتلا به بیماری های عصبی و روانی باشد، ممکن است معافیت از نگهبانی به وی تعلق گیرد علاوه بر پاداش نقدی، دو هفته مرخصی به سرباز متاهلی که در حین خدمت بچه دار شوند تعلق می گیرد.

  2. سلام دوره اموزشی ۱۴۰۱/۰۵/۰۱چند روزست در پادگان المهدی بابل؟؟

 28. سلام
  باتوجه به پیک ششم کرونا سویه اومیکرون، مدت آموزشی سربازانی که از اول بهمن رفتن پادگان چقدره؟

 29. سلام. من نامزدم برای دوره اموزشی نیرودریایی سپاه اعزام تهران شدن برای دوره کاری، سربازیش هم تازه تموم شده. ولی مشخص نیست دوره اموزشیش چقدر. دوره اموزشیش چقدر؟

 30. سلام
  ادرس دقیق پستی پادگان اموزشی سپاه مالک اشتر ارومیه با کدپستی چیست؟
  ممنون میشم پاسخگو باشید
  ما میخواهیم نامه ایی ارسال کنیم
  ادرس دقیق نداریم

 31. سلام دوره اموزشی سپاه و ارومیه چه مدت است چند روزه است ؟؟

  1. سلام در تمام یگان ها مدت خدمت آموزشی ۶ هفته اعلام شده است، البته برای افرادی که معاف از رزم هستند ۳هفته.

  1. سلام. زمان خاصی برای تماس گرفتن وجود ندارد فرد سرباز میتواند به محض محیا بودن شرایط تماس بگیرد.

 32. دوره آموزشی در دزفول چند روز هست؟

   1. سلام وقت بخیر میخواستم بدونم دوره آموزشی پادگان احمد ابن موسی چقدر هست؟؟؟

   2. سلام کسی که دوره ی 45 روزه رو رفته و باکری دذفول اموزشی رفته چقدر باید اونجا بمونه؟ لطفا ج بدید

     1. سلام دوره آموزشی سال ۱۴۰۱ برای دیپلم در شهید باکری دزفول چند روزه هست؟

  1. سلام من ۴۴چهارسال دارم وفرزندان ایا دوری آموزشی برای من چندروز است

   1. سلام با 2 فرزند و سن بالای 35 سال شما معافیت دائم میگیرید.سن عفو رهبری 50 سال است

 33. سلام،در دوره اموزشی اگر در مرخصی میان دوره غیبت کنیم چی میشه؟

  1. باسلام در صورتی که غیبت شما بیشتر از 12 روز شود فراری از سربازی محسوب می شوید

  2. سلام من معاف از رزم هستم و متاهل دوره آموزشی من کمتر است یا نه

   1. سلام
    طبق قانون، سرباز متاهل همانند دیگر افراد کادر رسمی نظام وظیفه، میت واند از مرخصی دو تا سه روز در ماه استفاده کند؛ به عبارتی این افراد سی روز در هر سال مرخصی دارند.
    این افراد باید در طول هفته نیز شامل مرخصی های بیشتری نسبت به سربازان مجرد می شوند، مرخصی هایی که عموما سه روز در هفته و بعد از ظهر ها می باشد.
    حقوقی که سرباز متاهل دریافت می کند، بیشتر از حقوق دیگر سربازان است؛ زیرا این افراد حق اولاد نیز دریافت می کنند.
    سازمان وظیفه برای سربازانی که در زمان خدمت صاحب فرزند شوند نیز هدیه ای در نظر گرفته است.
    در حالت کلی منعی برای انجام نگهبانی برای افراد مختلف وجود ندارد و شاید در مورد سربازان معاف از رزم این وظیفه بدون تحویل اسلحه به آنها صورت گیرد. صرفا در مواردی که فرد مبتلا به بیماری های عصبی و روانی باشد، ممکن است معافیت از نگهبانی به وی تعلق گیرد علاوه بر پاداش نقدی، دو هفته مرخصی به سرباز متاهلی که در حین خدمت بچه دار شوند تعلق می گیرد.

 34. سلام
  من از یه ارگانی از سپاه پذیرش گرفتم و اعزامم یک بهمنه.بهم گفتند که ۲۳ بهمن اس ام اس میاد که برم و خدمتو شروع کنم و به همین علت من فکر میکردم آموزشیم سه هفته ست.الان بالاخره آموزشی ۶۰ روزه یا ۲۳ روز؟

  1. سلام آموزشی معمولا ۶ هفته لحاظ میشود اما برای کسانی که نعاف از رزم دارند ۳ هفته تعیین میشود.

   1. بیخشید پاداش من امروز رفت معاف از رزم و اینکه چند روز هست اموزشیش

   2. بیخشید پاداش من امروز رفت معاف از رزم و اینکه چند روز هست اموزشیش

 35. سلام من دوره تکمیلی ۴۵ روزه رو گذروندم اگر بیوفتم نیرو دریایی سپاه میخواد آموزشی برم؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید