بهترین رشته های دانشگاهی در دنیا

بهترین رشته های دانشگاهی در دنیا

همانگونه که اطلاع دارید یکی از روش های محبوب جهت مهاجرت، مهاجرت تحصیلی است و برای این امر متقاضیان می توانند از سنین مدرسه و حتی مقاطع مختلف دانشگاهی برای مهاجرت از طریق تحصیل اقدام نمایید.

توجه داشته باشید که برای اخذ اقامت و تابعیت در کشور مورد نظر، تحصیل به صورت مستقیم کافی نیست. فرد بعد از اتمام دوره تحصیلی باید در کشور مقصد وارد بازار کار شود و به دولت بیمه و مالیات پرداخت کند.

برای گرفتن اقامت و تابعیت مهم است که فرد رشته ای را انتخاب کند که شانس کاریابی بالاتری را به دنبال داشته باشد.

شرایط ورود به برخی از رشته ها در خارج از کشور با آزمون ورودی است. توجه داشته باشید که متقاضیان تحصیل در رشته های پزشکی و پیراپزشکی که در ایران در حال تحصیل هستند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور باید معادل سازی را طی کنند.

بنابراین اگر دنبال رشته پزشکی در خارج از کشور هستید بهترین گزینه ای که باید انتخاب کنید این است که در همان ابتدا در کشور مورد نظرتان تحصیل کنید.

قبل از اقدام به تحصیل در کشورهای خارجی از نظر مدرک و میزان درآمد و همچنین شرایط ورود با کارشناسان کاربلد مشورت کنید. مشاورین ما در آویژه در سراسر ایران پاسخگوی شما خواهند بود. تقریبا برترین دانشگاه های جهان در اروپا قرار دارند و شما میتوانید با مطالعه و کمک گیری از مقاله بهترین کشور های اروپایی برای تحصیل در سال 2023، بهترین مکان برای تحصیل در خارج کشور را انتخاب کنید.

برای دریافت مشاوره های حرفه ای با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

رشته های دانشگاهی برتر از نظر تقاضای کار در دنیا

انتخاب رشته تاثیر بسزایی در آینده شغلی و موفقیت شما دارد. برای برخی از مشاغل مدرک تخصصی ضروری است هر چند ممکن است برخی کارفرمایان نسبت به مدرک آکادمیک حساسیت نشان ندهند اما در کل مدرک تحصیلی بیشترین تقاضا را در بازار کار دارد. در مطلب زیر به بررسی مشاغل از نظر تقاضای کار می پردازیم.

رشته های دانشگاهی برتر از نظر تقاضای کار در دنیا

داروسازی

داروسازی شغلی پرسود است که در لیست پر تقاضا قرار دارد. حداقل مدرک تحصیلی برای این رشته لیسانس است در کل با اخذ مدرک بالاتر فرصت های شغلی بهتری فراهم است، نرخ بیکاری برای این رشته تا 3 درصد در نظر گرفته شد.

میانگین حقوق یک فرد داروساز 150 هزار دلار در سال است که البته این میزان بر حسب موقعیت و سطح تحصیلات افراد متفاوت است.

علوم کامپیوتر

علوم کامپیوتر دومین رشته پر تقاضا در جهان است چون این رشته در هر صنعتی تاثیرگذار است و روز به روز در حال رشد است. با توجه به گسترده بودن دامنه داده ها، زیر شاخه سیستم های اطلاعات مدیریت بیشترین تقاضا را دارد.

حداقل مدرک لازم برای این حوزه لیسانس است اما به دلیل گستردگی این رشته برخی از شرکت ها مدرک کاردانی را نیز می پذیرند. میزان متوسط درآمد برای این رشته 60 هزار دلار در سال است که این نرخ با توجه به میزان مهارت و تحصیلات فرد متفاوت است.

علوم بهداشت

سومین رشته پر طرف دار علوم بهداشت است که با توجه به پیشرفت فناوری پزشکی و افزایش امید به زندگی و ….با افزایش تقاضای نیروی کار مواجه هستیم.

افراد دارای تخصص در علوم بهداشت در بیمارستان ها، مطب پزشکان و کلینیک های توانبخشی و سایر محیط های مربوطه می توانند فعالیت داشته باشند. طبق پیش بینی ها تا سال 2026 این رشته تا 20 درصد رشد خواهد داشت.

فناوری اطلاعات

فناوری اطلاعات یک صنعت پر رونق است و به سرعت در حال پیشرفت است و بر روی تقاطع سیستم های رایانه ای، سخت افزاری و نرم افزاری و استفاده از این ابزار ها برای به اشتراک گذاری داده ها تمرکز دارد.

حقوق این رشته با توجه به تخصصی بودن و مهارت بالایی که می طلبد بسیار بالا است. میزان حقوق یک مهندس فناوری اطلاعات بین 80 تا 100 هزار دلار در سال است. طبق پیش بینی ها تا سال 2026 این رشته تا 12 درصد رشد خواهد داشت.

مهندسی ها

رشته های مهندسی از پرسود ترین رشته ها از نظر درآمد هستند و امنیت شغلی بالایی دارند. مهندسی چندین قلمرو مانند مهندسی برق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک، مهندسی مخابرات و … دارد.

در حال حاضر یکی از پرتقاضاترین رشته ها در کشور های آلمان و اتریش رشته های مهندسی هستند.

افراد فارغ التحصیل در این رشته ها چنانچه بیش از 3 سال سابقه کاری داشته باشند و مهارت زبان نیز داشته باشند به راحتی و با اخذ ویزای شش ماهه می توانند اقامت کاری دریافت کنند.

بهترین رشته های مهندسی دانشگاهی جهان

مدیریت بازرگانی

مدرک مدیریت بازرگانی متقاضیان را به اندازه کافی برای موقعیت هایی از جمله مدیران، تحلیل گران، صاحبان تجارت، مدیر عامل و … آماده می کند. متقاضیان بسته به نوع شغلی که مدنظرشان است می توانند در نقاط مختلف این رشته را اخذ نمایند.

امور مالی

در هر زمینه شغلی وجود یک حسابدار یا یک تیم مالی برای مدیریت و کنترل حساب ها و امور مالی نیاز است. میزان درآمد در این زمینه به طور کلی به درجات علمی و سابقه کاری فرد بستگی دارد.

درآمدمدیران مالی و حسابداران در سال بین 70 الی 120 هزار دلار است. طبق پیش بینی های انجام شده تا سال 2026 این رشته تا 26 درصد رشد و برای تحلیل گران مالی 11 درصد رشد خواهد داشت.

منابع انسانی

منابع علوم انسانی مربوط به رشته های مختلفی از جمله روانشناسی و کسب و کار و مدیریت تعارض است. یک تیم منابع انسانی مواردی از جمله مدیریت استخدام، نحوه ورود افراد به سیستم و منابع توسعه را مدیریت می کند و باعث حفظ عدالت در سازمان و بهبود رابطه کارمندان در سازمانی می‌شود.

پیش بینی می‌شود این رشته تا سال 2026 تا 9 درصد افزایش داشته باشد.

بهترین رشته های روانشناسی دانشگاهی جهان

روانشناسی

افرادی که داری مدرک روانشناسی هستند می توان به صورت مشاور یا درمانگر در بیمارستان ها کار کنند. برای کار در زمینه روانشناسی داشتن مدرک لیسانس کافی است چنانچه در نظر دارید که در کارهای تحقیقی و پژوهشی انجام دهید باید تا مقاطع بالاتر بروید.

با توجه به افزایش موجی از تمرکز بر سلامت روان در جهان پیش بینی می‌شود این رشته تا 19 درصد افزایش یابد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بهترین رشته های تحصیلی از نظر درآمد

میزان درآمد یکی از عوامل مهم برای تعیین انتخاب رشته است. درآمد بالای این رشته ها به دلیل میزان بالای تقاضا در بازار کار است.

10 رشته که از نظر درآمد که داری بالاترین جایگاه هستند را به شما معرفی میکنیم

 1. مهندسی نفت
 2. مهندسی برق و علوم کامپیوتر
 3. اقتصاد و مدیریت کاربردی
 4. تحقیق در عملیات
 5. اقتصاد سیاسی
 6. ریاضیات
 7. مهندسی برق
 8. تجزیه و تحلیل تجارت
 9. داروخانه
 10. هوانوردی و فضانوردی

جمع بندی

آگاهی از بهترین و آینده دار ترین رشته های جهان مسیر شما را برای تحصیل در خارج و رسیدن به اهدافتان هموار تر خواهد کرد، برای همین در این مقاله به بررسی بهترین رشته های دانشگاهی در دنیا پرداختیم، همچنین با توجه به اهمیت انتخاب رشته درست برای داشتن آینده ای درخشان، دریافت مشاوره تخصصی در این زمینه بسیار تاثیرگذار خواهد بود، جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره های تخصصی در این زمینه میتوانید از طریق شماره زیر با کارشناسان با تجربه مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل کنید.

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵

سوالات متداول

بهترین رشته های دانشگاهی در دنیا کدامند؟

در این مقاله بهترین رشته های دانشگاهی آینده دار در دنمیا را خدمت شما عزیزان معرفی کرده ایم.

آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در خارج از کشور ضروری است؟

در اکثر کشورها تدریس رشته های ذکر شده به زبان بومی آن کشور و زبان انگلیسی ارائه میشوند، لذا دانستن زبان انگلیسی با توجه به بین المللی بودن آن از اهمیت بالایی برخوردار است.
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین رشته های دانشگاهی در دنیا

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 6 نظر:
 1. باسلام و وقت بخیر
  عذرخواهی میکنم ارشدمهندسی کامپیوتر در کدام زمینه و گرایش(هوش مصنوعی و رباتیکز) بازار کاری خوبی در کشورهایی ک ذکر کردید دارد
  سپاس از شما

  1. سلام دوست عزیز
   مورد شما تخصصی میباشد .برای بررسی دقیق با مشاورین مرکز تماس بگیرید

 2. متاصفانه من دوستم بعد از این که 4 سال در چین دندان خونده بود وقتی انتقالی گرفت به ایران دانشگاه ایران هیچکدوم از درس هاش رو معادل سازی نکرد و مجبور شد از اول بخونه

  1. سلام. مشاوره گرفتن در مورد دانشگاه مقصد به همین جهت اهمیت داره.

 3. سلام خسته نباشید میگم خدمت دوستان و زحمت کشان آویژه
  میخواستم بدونم که آیا مدارک پزشکی کشورهای اروپایی بعد از فارغ التحصیلی در ایران اعتباری دارن؟

  1. سلام لیلا جان
   بله در صورتی که دانشگاه های انتخابی در لیست وزرات بهداشت باشد مشکلی نیست

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1403/3/6

دوشنبه

1403/3/7

سه شنبه

1403/3/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید