شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری در سال ۱۴۰۲

شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری (بخشودگی سنی) چیست؟

همان طور که اطلاع دارید، یکی از مهم ترین مسائلی که پسران ایرانی با آن مواجه هستند، خدمت سربازی است. سربازی اجباری در ایران 24 ماهه است که در سه دوره آموزشی، کد و ضرورت انجام می شود.

تمامی افرادی که در سن مشمولیت قرار می گیرند، موظف به انجام سربازی هستند؛ مگر در شرایط خاص، که یکی از آنها شرایط معافیت عفو رهبری یا همان معافیت بخشودگی سنی است.

معافیت عفو رهبری یا بخشودگی سنی با توجه به اینکه عده قابل توجهی از مشمولان در زمان جنگ از رفتن به سربازی خودداری کردند و زیاد شدن و افزایش تعداد غایبان مشکلاتی را برای آنان و نیروهای مسلح ایجاد می کرد، در سال 82 با تصویب رهبری و عفو مشمولان غایب، مقرر شد افراد به لحاظ مدرک تحصیلی از این معافیت استفاده کنند.

اگر می خواهید درباره شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری در سال ۱۴۰۲ اطلاعات بیشتری کسب نمایید، از شما دعوت می کنیم در ادامه مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید.

انواع معافیت های نظام وظیفه

معافیت های بخشودگی رهبری، یکی از مواردی است که دارای قوانین مشخص بوده و بر اساس آن متقاضیان می توانند شرایط خود را بررسی کرده و کارت معافیت خود را دریافت کنند.

این شرایط تصویب شده از سوی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در مورد مشمولین غایب و فراری از سربازی قابل استفاده می باشد.

پونزمعافیت های سربازی نظام وظیفه ی عمومی ناجا، بشرح زیر هستند:

این معافیت ها یک به یک شرایط خاص خود را دارند، که برای استفاده از آنها باید اطلاعات لازم را بدست آورد و سپس برای آنها اقدامات مورد نیاز را اعمال کرد.

در این مقاله مشاوره نظام وظیفه آویژه، شرایط و ضوابط معافیت سربازی بخشودگی سنی یا همان عفو رهبری را در اختیار داوطلبان قرار خواهد داد. شما می توانید این مقاله را به طور کامل مطالعه کرده و راهنمایی های لازم را از مشاورین این مرکز بدست آورید.

انواع معافیت های نظام وظیفه

معافیت عفو رهبری چیست؟

بر اساس پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و تصویب مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا، تخلف قانونی کلیه مشمولان غایب و فراری برابر ابلاغیه شماره 5/12/708/3/م/4/ن مورخ 1382/06/17 معاونت نیروی انسانی ستاد کل نیروهای مسلح از سوی مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا بشرح زیر مورد عفو قرار گرفته و برای آنان کارت معافیت عفو رهبری صادر می گردد.

این امر با توجه به مدرک تحصیلی و سن فرد مشمول در ۵ گروه تقسیم می شود. در صورتی که فردی در هر یک از گروه های زیر باشد، می تواند کارت معافیت خود را دریافت کند.

پونزاین پنج گروه بشرح زیر هستند:

 • گروه اول

مدرک تحصیلی زیر دیپلم، دیپلم و فوق دیپلم متولدین تا پایان سال ۱۳۵۴

 • گروه دوم

دارندگان مدرک تحصیلی لیسانس متولدین تا پایان سال ۱۳۵۴

 • گروه سوم

دارندگان مدرک تحصیلی فوق لیسانس متولدین تا پایان سال ۱۳۵۲

 • گروه چهارم

دارندگان مدرک تحصیلی دکتری غیرپزشکی متولدین تا پایان سال ۱۳۵۰

 • گروه پنجم

دارندگان مدرک تحصیلی دکتری پزشکی و دامپزشکی متولدین تا پایان سال ۱۳۴۴ و متولدین سال ۱۳۴۵ (در صورتی که در سال ۱۳۸۲ مشغول به تحصیل در مقطع دکتری یا دانشجوی کارشناسی ارشد می بودند.)

شرایط معافیت عفو رهبری چگونه است؟

شرایط معافیت عفو رهبری همان ضوابط و قوانین نظام وظیفه است که به مشمولان ابلاغ می گردد. می دانید که جوانان پس از رسیدن به سن 18 سالگی و پس از پایان آن، مشمول خدمت سربازی وظیفه خواهند شد.

این جوانان باید در سن مشمولیت به خدمت اعزام شوند. سن خدمت سربازی همانطور که از 18 سالگی شروع می شود، تا پایان سن 50 سالگی ادامه خواهد داشت. پس کسانی که قصد رفتن به خدمت سربازی را دارند، تا سن 50 سالگی باید به خدمت دوره ی ضرورت اعزام شوند.

اما سوالی که مطرح خواهد بود این است که افرادی که در این بازه ی سنی به خدمت سربازی نمی روند، غایب هستند یا به عنوان سرباز فراری معرفی می شوند تکلیفشان چیست؟ این همان سوالی است که ما قصد داریم در این مقاله به آن پاسخی مفصل بدهیم.

برخی از مشمولین به خدمت سربازی نرفته و به غیبت غیر موجه وارد می شوند. برخی دیگر نیز پس از دو ماه خدمت کردن در پادگان های نظامی، از خدمت فرار کرده و دیگر به محل خدمت خود باز نخواهند گشت. این افراد سرباز فراری شناخته می شوند. این افراد می توانند از معافیت بخشودگی سنی و عفو رهبری برخوردار شوند.

معافیت های بخشودگی سنی برای افرادی که در سنین بالا هستند و دارای مدارک تحصیلی مختلف می باشند، استفاده می شود. در واقع شرایط معافیت بخشودگی سنی به دو مبحث سن و میزان تحصیلات وابسته است.

این شرایط برای مشمولین دارای هر نوع مدرک تحصیلی متفاوت می باشد که در ادامه شرایط هر مدرک را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری در سال ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دسته بندی مشمولین متقاضی دریافت معافیت های عفو رهبری

گروه اول: مشمولین متقاضی معافیت سربازی و دارندگان مدرک زیر دیپلم، مدرک دیپلم و مدرک فوق دیپلم (متولدین سال 1354)

گروه دوم: متقاضیان و دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی یا لیسانس (متولدین سال 1354)

گروه سوم: متقاضیان دریافت معافیت های عفو رهبری و دارندگان مدرک کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس (متولدین سال 1352)

گروه چهارم: متقاضیان و دارندگان مدارم دکتری غیر پزشکی (متولدین سال 1350)

گروه پنجم: متقاضیان دارای مدرک تحصیلی پزشکی و دامپزشکی (متولدین سال 1344)

این پنج گروه نام برده، در صورتی می توانند از معافیت های سربازی عفو رهبری بهره مند شوند، که شرط سنی گفته شده در هر گروه را رعایت کنند. هر گونه تغییر در سن شناسنامه ای فرد پیگرد قانونی داشته و نظام وظیفه عمومی کشور این تغییرات را محاسبه نخواهد کرد.

شرایط معافیت عفو رهبری چگونه است؟

مدارک مورد نیاز معافیت رهبری (بخشودگی سنی) مشمولان مقیم خارج از کشور

 • برگه تکمیل شده تعهد نامه استفاده از معافیت رهبری (برگه شماره 6)
 • گواهی آخرین مدرک تحصیلی (چنانچه خارج از کشور تحصیل نموده باشد، به تایید نماینده کنسولی جمهوری اسلامی در آن کشور برسد و توسط مترجم دادگستری ترجمه شود.)
 • تصویر شناسنامه و وکالت نامه وکیل برای مشمولین مقیم خارج از کشور
 • گواهی ترخیص و تسویه حساب برای سربازان واجد شرایط حین خدمت
 • گواهی صادره از سازمان های ذیربط مبنی بر لغو تعهد برای مشمولینی که متعهد خدمت بوده و به دلایلی از ادامه تعهد بازمانده و معافیتی دریافت نکرده اند.
 • گواهی صادره از نیروهای مسلح برای آن دسته از کارکنان مستعفی یا اخراجی که موفق به دریافت کارت معافیت و یا پایان خدمت نگردیده اند.

تذکر: مشمولینی که بیش از 50 سال از سن آنان سپری شده باشد، نیازی به درخواست معافیت ندارند و شناسنامه عکس دار آنان مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشد، به منزله روشن بودن وضعیت وظیفه عمومی آنان می باشد.

مدارک لازم جهت دریافت معافیت سربازی بخشودگی سنی

 1. آخرین مدرک تحصیلی مشمول که از مهم ترین مدارک برای این نوع معافیت خدمت به حساب می آید.
 2. کپی تایید شده ی رسمی آخرین مدرک تحصیلی مشمول
 3. فرم شماره 6 که تعهد معافیت عفو رهبری می باشد.
 4. اصل شناسنامه ی مشمولین
 5. تصویر شناسنامه ی مشمول که باید از تمام صفحات آن کپی گرفته شود.
 6. اصل کارت شناسایی ملی مشمولین
 7. کپی کارت شناسایی ملی
 8. 2 عدد عکس پرسنلی رنگی تمام رخ از مشمولین

این مدارک را مشمولین باید به نزدیکترین دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل دهند تا درخواست معافیت آنها به سازمان نظام وظیفه فرستاده شود. سپس مراحل تایید سپری شده و کارت معافیت برای مشمول ارسال می شود.

نحوه دریافت معافیت عفو رهبری

دریافت معافیت بخشودگی عفو رهبری آنقدرها هم که فکر می کنید مراحل پیچیده ای ندارد. پس از انجام این مراحل، مشمولین می توانند کارت معافیت خود را دریافت کنند و می توان گفت این خود انگیزه ای است تا مراحل دریافت معافیت بخشودگی سنی را سریع تر و قدم به قدم انجام دهند.

آن دسته از متقاضیان دریافت معافیت سربازی بخشودگی سنی، باید به نکاتی توجه داشته باشند، تا با مشکل مواجه نشوند.

هم چنین قبل از اقدام برای دریافت این نوع معافیت عفو رهبری، سعی کنید تمام شرایط و ضوابط آن را نیز با دقت مطالعه کنید؛ زیرا قوانین نظام وظیفه هر ساله تغییرات بسیاری می کند.

در این راستا شما برای اطلاع از آخرین اخبار نظام وظیفه، تغییرات و اصلاحات قوانین معافیت سربازی، با کارشناسان مجرب مجموعه آویژه تماس حاصل فرمایید تا بصورت تخصصی و دقیق نسبت به شرایط نظام وظیفه خود مشاوره دریافت نمایید و برای مراحل دریافت معافیت مدنظر خود، هوشمندانه و با اطلاعات قبلی کامل اقدام کنید.

مدارک مورد نیاز دریافت معافیت عفو رهبری

مراحل دریافت معافیت خدمت سربازی بخشودگی سنی

مرحله اول: مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس +10 و دریافت دفترچه خدمت وظیفه

مرحله دوم: مطالعه دفترچه راهنمای خدمت وظیفه و کسب اطلاعات درباره ی قوانین معافیت سربازی عفو رهبری

مرحله سوم: آماده سازی مدارک مورد نیاز برای گرفتن معافیت خدمت سربازی بخشودگی سنی و تکمیل فرم های مشخصات فردی و فرم های درخواست معافیت های بخشودگی سنی

مرحله چهارم: ارائه ی مدارک لازم به دفاتر خدمات الکترونیک

مرحله پنجم: فرستادن درخواست معافیت های بخشودگی سنی مشمول از طریق سامانه ی دفاتر پلیس +10

مرحله ششم: صدور کارت معافیت مشمول از طرف سازمان نظام وظیفه عمومی کشور

مرحله هفتم: ارسال کارت معافیت سربازی بخشودگی سنی مشمول از طریق دفاتر پستی

مراحل دریافت معافیت خدمت سربازی بخشودگی سنی

امکان دریافت معافیت عفو رهبری برای همه مشمولین وجود دارد؟

امکان دریافت معافیت عفو رهبری برای دارندگان شرایط سنی گفته شده در بالا با مدرک تحصیلی مشخص شده در نظر گرفته شده است. پس مدرک تحصیلی یکی از اصلی ترین شرایطی است که به مشمول امکان دریافت معافیت عفو رهبری را خواهد داد.

قبل از اقدام برای این معافیت، شرایط بالا را مطالعه کنید. مشمولین متقاضی دریافت معافیت بخشودگی رهبری باید به این نکته دقت داشته باشند که پس از سن 50 سالگی، دیگر نیاز به دریافت معافیت نخواهند داشت؛ زیرا سن قانونی برای اعزام به خدمت از سن 18 سالگی تا 50 سالگی است.

افرادی که به سن 50 سالگی می رسند، نیازی به دریافت معافیت نخواهند داشت. این افراد اگر شناسنامه ی عکس دار داشته باشند و توضیحات شناسنامه ی آنها تغییرات سنی را اعمال نکرده باشد، شناسنامه ی آنها به منزله ی کارت معافیتشان خواهد بود.

مشاوره دریافت معافیت عفو رهبری

دریافت معافیت عفو رهبری برای مشمولین بسیار ضروری است؛ زیرا نکاتی وجود دارد که مشمولین از آن بی اطلاع بوده و کسب اطلاعات در این زمینه ها به مشمولین کمک زیادی خواهد کرد.

مشاوره دریافت معافیت بخشودگی سنی در مرکز آویژه، در اختیار متقاضیان عزیز قرار دارد. این مرکز مشاوره نظام وظیفه در همه ی زمینه های خدمت سربازی به مشمولین مشاوره ارائه می دهد.

شما می توانید با شماره 9099071985 تماس گرفته و اطلاعات لازم در زمینه های مختلف معافیت های سربازی را از مشاورین آویژه درخواست کنید.

امکان دریافت معافیت عفو رهبری برای همه ی مشمولین وجود دارد؟

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست، تا با توسعه اطلاعات خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. در این راستامرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره نظام وظیفه به شما هم میهنان عزیز ارائه می دهد.

لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط نظام وظیفه، به بخش اخبار مشاوره نظام وظیفه مرکز مشاوره آویژه مراجعه نمایید.

سخن آخر

معافیت های مختلفی پیش روی مشمولان خدمت قرار می گیرد، که امکان استفاده از این معافیت ها برای افراد ایرانی در خارج از کشور نیز مهیا است.

یکی از معافیت های مورد توجه، معافیت عفو رهبری است که به مناسبت سال نهضت خدمت رسانی، به پیشنهاد ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و تصویب مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا به مشمولان خدمت اعطا می شود.

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را از شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری در سال ۱۴۰۲ و بخشودگی معافیت سنی آگاه سازیم. چنانچه در این زمینه سوالی دارید، یا به دریافت مشاوره نظام وظیفه، مشاوره معافیت خدمت سربازی و… احتیاج دارید، با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید تا پاسخگوی سوالات و راهنمای شما باشند.

از همراهی شما با آویژه سپاسگزاریم.

سوالات متداول

خدمت سربازی نظام وظیفه در چه سنینی بر مشمولین واجب شده است؟

مشمولین از سن 18 سالگی تا پایان سن 50 سالگی واجد شرایط خدمت سربازی بوده و باید به خدمت سربازی اعزام شوند.

دریافت معافیت های بخشودگی سنی برای دارندگان دیپلم در چه سنی مجاز است؟

دارندگان مدارک زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم که متولد سال 1354 یا قبل تر می باشند. برای اطلاع از شرایط کامل این دسته، مقاله فوق را مطالعه نمایید.

معافیت های عفو رهبری برای متولدین 1352 با چه مدرکی امکان پذیر است؟

مشمولین متولد 1352 اگر دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس می باشند، می توانند برای معافیت های سربازی اقدامات لازم را انجام دهند.

شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری در سال ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط استفاده از معافیت عفو رهبری در سال ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژهبا تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 307 نظر:
 1. با عرض سلام
  من متولد ۸۰ هستم و۱۸۰روزاضافه دارم در تاریخ۱۴۰۲/۰۶/۱۲ دفترجه گرفته ام وتاریخ عزام من ۱۴۰۲/۰۸/۰۱ میباشد ایا عف رهبری شامل حال من میشود

 2. از رهبر عزیزمان میخاهیم که ما متاهلین چهل ساله بادو فرزند را عفو از خدمت کنید ما هم قشر ضعیف جامعه هستیم اگه پول داشتیم چند سال قبل که فروش پایان خدمت بود میخریدیم

 3. سلام من لیسانس و متاهل هستم و شهرکردزندگی میکنم دوماه دوره اموزشی تکمیلی بسیج راگذراندم و الان چند سالی هست سربازفراری ام و غیبت دارم و الان میخواهم به سربازی بروم آیامیتونم سپاه شهرکرد خدمت کنم

  1. سلام. شما در ایتدا باید برای فراری بودنتان به دادگاه نظام وظیفه مراجعه فرمایید، سپس میتوانید از سپاه نزدیک محل زندگی تان درخواست بدهید. همچنین توجه داشته باشید که با توجه به تاهل تان میتوانید از کسری خدمت نیز استفاده کنید.
   در صورت توجیه ترک خدمت امکان سپاه و کسری وجود دارد

 4. سلام من متولد سال 68هستم و سال 1392به خدمت رفتم 8ماه خدمت کردم و فرار کردم …چند سال پیش یه کلیه خودم رو اهدا کردم و الان تک کلیه هستم آیا معاف میشم

  1. سلام و ارادت بر اساس قانون ، پیوند کلیه بدون ذکر شرایط خاصی از معافیت دائم برخوردار است .

 5. سلام متولد61 هستم متاهل دوفرزند دارم پدرم فوت شده سرپرستی مادرم هم برعهده من هستش دوتابرادر دارم که هردو سربازی کردن خواستم بدونم شامل معافیت میشوم

  1. بالای 35 سال و با دو فرزند امکان معافیت دایم وجود دارد

 6. آیت متولدین ۶۴ که غیبتی باشند مورد عفو رهبری قرار میگیرند

 7. سلام خسته نباشی بنده متولد۶۲هستم ۵فرزنددارم معافیت به من می‌خورد یانه چه شرایطی دارد

 8. باسلام اینجانب محمود فریدونی مهدی ابادی فرزند علی درسال 18/10/1382به خدمت مقدس سربازی اعزام شدم،پس از گذراندن 17ماه 31روز اواخر خدمت به مرخصی آمدم به خاطر مریضی پدرو مادر پیرم دیگر نتوانستم ادامه خدمت دهم حال حاضر همسرویک فرزند دارم محل خدمت تیپ دوم تفنگداران دریایی بوشهر ،ازشما رهبر عزیزم تقاضای عفو را دارم،باتشکر

 9. سلام
  من ۴۶ سالمه چهار فرزند هم دارم سال ۱۳۷۶اعزام شدم خدمت مدت قانونی ۲۱ماه رو هم خدمت کردم در حین اضافه خدمت فرار کردم ایا این قانون شامل حال من که سرباز فراری هستم میشه یا فقط اونا که غیبت کردن ممنون جواب بدین

  1. سلام طبق آخرین اخبار،افرادی که مدت آموزشی را گذرانده اند امکان معافیت دارند،منتظر اخبار تکمیلی باشید.

  2. سلام من 38سالمه و4فرزند دارم چند ماه خدمت کردم از خدمت فرار کردم آیا معافیت رهبری شاملم میشه

  3. من که ۴۷ سالمه چند سال دیگه هم معاف سنی میشم عفو رهبری هم نمیخوام موقعی که میخواست عفو بده نداد حالا میخوام چکار چند سال دیگه هم صبر میکنم

  1. سلام.من.متولد۱۳۵۵هستم.ومدرکم.اول.راهنمای.دارای.۳فرزندم.وتحت.پوشش.کمیته.امدادم.لطفا.منوراهنمایی.کنید

 10. سلام من 30سال سن دارم و همش سه ماه خدمت کردم و الان 10سال فراری هستم آیا میتونم معافی بگیرم راهی هست؟

  1. طابق ماده ۵۹ قانون مجازات نیروهای مسلح، اگر کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در زمان صلح بیش‌ از ۱۵ روز متوالی غیبت کنند و برای این غیبت عذر موجهی نداشته باشند، به‌ عنوان فراری محسوب می‌شوند. اگر این افراد دستگیر شده باشند، به حبس از ۳ ماه تا یک ‌سال محکوم خواهند شد.برای معافیت اول نباید غیبت داشته باشین و شرابط گرفتن معافیت موارد مختلفی هست که درصورت غیبت امکان معاف شدن خیلی کمه و درصورت فرار احتمال معافیت خیلی کمتر نیز می باشد

 11. من درس طلبگی خواندم از سربازی فرار کردم 7ماه خدمت کردم نامه پزشکی دارم ازرهبر کبیر انقلاب در خواست میخوام معافیت مارا ببخشد

  1. باسلام به پلیس +10یا نظام وظیفه شهر محل زندگی مراجعه بفرمایید
   به دادسرا احضار می شوید و جریمه تعلق می گیرد

 12. سلام محمودهستم ۳۹ ساله دارای ۳فرزند ۷ماه خدمت کردم به علت مشکلات خانوادگی منجربه فرارازخدمت شدم ایامعافیت به من طعلق میگره

  1. سلام علیکم بنده متولد 1366ودارای چهارپسرویک دخترودوتازن دارم یعنی شامل معافیت میشم ممنونم

 13. سلام متولد۱۳۶۴هستم سه فرزنددادرم دوتاپسرویک دخترایامعافیت شامل من میشه شانه چپم شکسته پلاتین داره

  1. با سلام دوست عزیز برای معافیت پزشکی به پلیس +10مراجعه کنید و برای شکستی شانه شما باید جوش خوردگی استخوان نبوده باشد وگرنه معافیت تعلق نمیگیرد، البته باید در این خصوص پزشک متخصص نظر بدهد،

  1. سلام وقت بخیر. بر اساس گفته سرهنگ مهرداد پناهنپوریان مشمولان و افرادی که در حال خدمت هستند و حداقل ۴۰ سال تمام و دارای ۳ فرزند باشند، امکان ثبت درخواست معافیت از طریق پلیس +۱۰ را دارند

 14. با سلام خدمت شما من متولد ۶۳ هستم و فراری سه تا بچه دارم یه دختر ۱۴ ساله یه پسر ۸ ساله که هپاتیت آ داره و یه پسر ۴ ساله مستاجر هستم من معاف هستم ممنونم

  1. بله برای معافیت ۳فرزندی اقدام کنید
   40 سالگی به بعد با سه فرزند امکان پذیر است

 15. اینجانب ابراهیم مهدی پور چهل دو سال دارم در انجام خدمت در نیروی انتظامی هستم درای دو فرزند و خانه اجاره هستم و از نظر مالی خیلی ضعیف و خانمم ۱۴ سال است که مبتلا به بیماری دیابت هستش من در فشار مالی عذاب می کشم چرا به ما مافعیت نمی دهند ما خلاص شویم لطفا رسیدگی کنید

 16. بنده.متولد۱۰/1/1355هستم
  ازسال.۷۶ازخدمت.فرارکردم.یکی.ازکلیه.خودرااهدانمودم.دارای.همسرودوفرزنددخترهستم.ایامعافییت
  شامل.حال.اینجانب.میشه.لطفاراهنمایی.کنیدممنون.تشکر

  1. سلام وقت بخیر دوست گرامی معافیت عفو رهبری برای افراد 48 سال به بالا هست و متاسفانه به شما تعلق نمیگیره.

 17. سلام شب بخیر من 40سالم 2تا پچه دارم سرباز فراری هستم می تونم معافیت رهبری بکیرم

  1. سلام وفت بخیر خیر نمیتونید چون افرادی که داراي 3 فرزند به شرط داشتن حداقل 40 سال تمام سن و در صورت طی دوره آموزش مقدماتی و تکمیلی بسیج در سپاه پاسداران، از انجام خدمت دوره ضرورت سربازي معاف مي‌شوند.

 18. با سلام من متولد ۱۳۶۵ هستم داری ۳ فرزند اجاره نشین من هم معاف میشم لطفا راهنمایی کنید.

  1. باسلام حدمت شما هنوز قانونی بابت شرایط شما ابلاغ نشده است که بتوانید معاف بشید

 19. سلام چندبار پیام فرستادم جواب نگرفتم ۴۲ سال سن دارم ومشکل اعصاب وافسردگی دارم ازسال ۷۶ این مریضی مرا گرفته والان ۵تا فرزند دارم کارگر هستم نه درآمدی دارم نه سرمایه ای تو شرکتی نگهبان بوده ام برای معافی اخراجم کرده خدا راشاهد میکنم مانده ام بچه هام درحال تدریسند راهنمایم کنید خدا خیرتان بدهد منتظر جوابم

  1. سلام ، بعد از بررسی نوع اختلال اعصاب و روان و شدت آن میتوانید با در دست داشتن مدرک درخواست معافیت پزشکی ثبت کنید.

 20. با سلام من متولد 56 هستم 3 تا بچه ام دارم 2 تا دختر یک پسر آیا معافیت شامل من میشه البته افسردگی شدید دارم قرص استفاده میکنم

  1. سلام
   بله معافیت میتوانید بگیرید اما نوع معافیتی که دریافت میکنید برای اینده ی شما یک سری محدودیت ها دارد و همچنین میتوانید برای خرید سربازی اقدام کنید که برای توضیح بیشتر تماس بگیرید

  2. سلام من متولد ۱۳۶۰ هستم از خدمت سربازی فرار کردم ۲تا بچه دارم ومادر و خواهرم تحت پوشش کمیته امداد هستن وپدرم فوت کردی وبرادر بزرگتر دارم متهل هستن میشود معافیت بگیرم

   1. سلام وقتتون بخیر برای گرفتن کفالت نباید سرباز فراری یا غیبت داشته باشید

    1. من سربازی فراری هستم 15ده ماهم خدمت کردم الان باید چیکار کنم متولد 58 هستم

     1. میتوانید خود را معرفی کرده و ادامه خدمت را پیش ببرید و برای شما به دلیل غیبت اضافه خدمت لحاظ میشود اگر مشکل پزشکی داشته باشید میتوانید برای معافیت اقدام کنید.

   2. سلام و خسته نباشید، من متولد ۶۴ هستم که از سال ۹۴ به دین مبین اسلام روی آوردم. آیا میتوانم از عفو رهبری درخواست معافیت خدمت سربازی نمایم.تشکر

  3. با عرض سلام وخسته نباشید من ۳۴ سال سن دارم و به خدمت نرفتم ایا الان به خوام برام اضافه نم خورم با تشکر

   1. 🌸بله چون بالا۴۰سال هستین میتونید برای معافیت اقدام کنید

  4. الاسلام.وادب
   بنده.۳۷سال.سن.دارم.باسه
   فرزندفرزنددوم.۸ساله.معلولیت
   خلیی.شدیدشنوای.وگفتارهست
   که.کاشت.حلزون.انجام.داده.
   آلاینده.معاف.ازخدمت.میشم

   1. اگه شما بیشتر از سه فرزند داشتین به فرموده مقام رهبری معاف دایم میشدین.
    اگر فرزندتان عضو بهزیستی شود و حداقل کارت شدید بگیرد و در صورتی که غیبت نداشته باشید معاف می شوید

 21. سلام بیشتر سربازان غایب سن بالاها هستند که دیگر قادر به خدمت یا خرید ندارندوهمینطور بلاتکلیف ماندند ونظام وظیفه مگه تاسن است ۵۰سالگی معاف میشند ولی این همه تحریم تاالان خوردند کفایت نمیکنه بیکاری مجردی وبدون شغل حتی نمی‌توانند زیارت برن کفایت نمیکنند یعنی اینها جزء ایران نیستند .خواهشمند است رسیدگی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   من از شهرستان خوی پیام میدم. در زلزله اخیر تاریخ ۱۳ مهر ماه خانه ما تخریب شد . بردارم در ارتش مرز خسروی خدمت سربازی هست. ۱۸ ماه خدمت داشت که ۱۰ ماه رو گذرانده است از فرمانداری خوی نامه گرفتیم که بقیه خدمت رو مرخصی بدهند.اما فعلا نتیجه حاصل نشده است. استدعا دارم رسیدگی بفرمایید. خانه ما در شهرستان خوی _ روستای خنجرخان.

  2. سلام من متولد ۶۴ هستم برای معافیت خدمت سربازی چه اقداماتی را انجام بدم

   1. باسلام هنوز شرایطی برای خرید وجود ندارد درصورتی که مواردی مانند پزشکی .کفالت . دارید تماس بگیرید

 22. سلام . فقط متاهلین 40سال دارای 6فرزندی 5 فرزندی 3فرزندی مستاجری فقر بیکاری .صدها مشکلات .علافی بیش نیست .هیچ قانون گذاری مجلس و ووو بفکر نیست . هر مجلسی بفکر حقوق تفریح در عشق زندگی میکنند.

  1. سلام وقت بخیر من متولد ۱۳۶۳ هستم یک فرزند پدرم فوت کرده ..مادرم۸۰ سال دارد بدون حقوق من خودم کارگر هستم سر ساختمان حادثه ای افتاد برام چهارتا از دنده هام شکسته مدارک پزشکی هم دارم الان زیر پوشش کمیته امداد هستم……. رفتم سربازی با برگه استراحت موندم داخل پادگان بعداز دکتر ارتش کیمسیون تهران ۵۲۰ بیمارستان جوابی نگرفتم بعداز ۵ ماه نرفتم به من معافیت میدن یا نه جواب لطفا

 23. سلام وقت بخیر .بندهمتولد ۱۳۵۳هستم سربازی فراری هستم که سال ۸۲فراخوان دادن مدارک تحویل دادم که کارت معافیت رهبری برام اومد امروز رفتم برای تعويض میگن تو سیستم ثبت نشده شما سرباز مشمول هستید .خواستم سوال کنم باید چیکار کنم ۴۸ساله هستم کارت معافیت رهبری دستم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. با سلام معافیت رهعبری براساس نوعه مدرک سنش مشخص میشود از نظام وظیفه استان اقدام کنید

 24. س من 32سال سن دارم متاهل هستم و زمان خدمت دفترچه پس کردم ولی بدلایلی نتونستم برم خدمت الا 14ساله غایبم ایا میتونم از عفو رهبری استفاده کنم

  1. سلام
   به دلیل غیبت زیاد شما باید یک سری شرایط بررسی شود

  2. باسلام من متولد 1363 هستم وداری 3 فرزند آیا معافیت مشمول من میشه

   1. سلام وقت بخیر. بر اساس گفته سرهنگ مهرداد پناهنپوریان مشمولان و افرادی که در حال خدمت هستند و حداقل ۴۰ سال تمام و دارای ۳ فرزند باشند، امکان ثبت درخواست معافیت از طریق پلیس +۱۰ را دارند

 25. سلام من سه فرزند دارم سنم ۳۶سال هست ایامیتونم معافیت بگیرم با این سن نمیتونم خدمت کنم بچهام خرج میخان

  1. سلام وقتتون بخیر شرایظ معافیت شما امکان پذیر هست ولی باید دیگر ابعاد معافیت را با کارشناسان ما بررسی کنید

 26. سلام من متولد ۵۸ هستم دو فرزند دارم مدرک زیر دیپلم دارم آیا معافیت به من تعلق میگیرد

  1. سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط شما و نظر تخصصی تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 27. سلام خسته نباشید من متولد ۵۸ هستم دو فرزند دارم مدرک زیر دیپلم دارما یامعافیت به من تعلق می‌گیرد

  1. سلام وقت بخیر
   برای بررسی شرایط شما و نظر تخصصی تر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 28. سلام من متولد 3 54 هستم تحصیلات من تا اول راهنمایی هست آیا شامل عف رهبری سنی هستم ممنون میشم جواب بدید باتشکر

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

    1. سلام اگر منظور معافیت سنی می باشد، شناسنامه عکسدار شما که تاریخ تولد درج شده به منزله کارت پایان خدمت است.
     با به همراه داشتن مدارک به پلیس + 10 مراجعه کنید و فرم تعهدنامه استفاده از معافیت رهبری را پر نمایید و سازمان نظام وظیفه به بررسی مدارک شما می پردازد

 29. سلام من متولد ۱۳۶۱هستم دارای ۴فرزند وضعیت مالی خوبی ندارم آیا معافیت به من تعلق میگیرد پاسخ بدهید از شما ممنون میشم.؟

 30. سلام من ۳۵ سال دارم و دو فرزند دارم و پدرم هم فوت شد یه برادری هم دارم که بالا ای ۱۸ سال هسته و خانم هم مریض هسته ام اس داره و هیچ کار هم ندارم کارگر سر میدان هستم آیا شامل من میشه ممنون

  1. باسلام بله امکان دارد باید برایتان کمیسیون تشکیل شود

 31. سلام وقت بخیر .من اصلا خدمت نرفتم و ۳۵ سال دارم و ۲ فرزند دارم پدرم هم فوت کرده و یه برادر دارم که سن او بالای ۱۸ هسته . مادرم هم پیش من زندگی میکنه نه خونه دارم .و کارگر سر میدان هستم یک روز کار هست یک روز نه .خانم خودم هم مریض ای ام اس داره آیا شامل من میشه

  1. باسلام بله امکان دارد باید برایتان کمیسیون تشکیل شود

 32. سلام من ۳۵ سال دارم و دو فرزند دارم و پدرم هم فوت شد یه برادری هم دارم که بالا ای ۱۸ سال هسته و خانم هم مریض هسته ام اس داره و هیچ کار هم ندارم کارگر سر میدان هستم آیا شامل من میشه ممنون

  1. باسلام بله امکان دارد باید برایتان کمیسیون تشکیل شود

 33. ««« افرادی که به سن ۵۰ سالگی می رسند، نیازی به دریافت معافیت نخواهند داشت. این افراد اگر شناسنامه ی عکس دار داشته باشند و توضیحات شناسنامه ی آنها تغییرات سنی را اعمال نکرده باشد، شناسنامه ی آنها به منزله ی کارت معافیتشان خواهد بود.»»»
  باسلام، با توجه به مطلب فوق که برگرفته از شرایط اعلام شده استفاده از شرط سنی دریافت معافیت عفو رهبری می باشد بنده که متولد ۱۳۴۲ و دارای مدرک تحصیلی فوق لیسانس که در دوران تحصیل کارشناسی از اواخر سال ۱۳۶۸ بعنوان نیروی متعهد خدمت در آموزش و پرورش پذیرفته شدم و در سال ۱۳۷۳ به استخدام رسمی آموزش و پرورش در آمدم و در حال حاضر باسابقه کاری بیش از ۳۱ سال مشغول تدریس در مدارس وابسته به آموزش و پرورش هستم، و کارت مرتبط با معافیت تعهد خدمتی صادر نشده و فاقد آن هستم و در حاضر با بیش ۵۹ سال یعنی اوایل سن ۶۰ سالگی،نیازی به درخواست معافیت از سازمان نظام وظیفه نیست و شناسنامه عکسدار که تغییر سنی هم ندارم ، به منزله کارت معافیت محسوب می گردد؟؟؟ و اگه مثلا برای سفر به کربلایی معلی جهت اخذ گذرنامه و پاسپورت نمایم ،شناسنامه ام موید و روشنگر مسئله امر خواهد بود و در گرفنچتم و صدور گذرنامه بنام اینجانب مشکلی پیش نخواهد آمد؟؟؟ لطفا راهنمایی های لازمه را بفرمایید. متشکرم.

  1. سلام من فردی 42سال وسه فرزندآموزشی گذراندم وفرارکردم ایامعافی شامل حالم میشود

   1. سلام وقت بخیر دوست گرامی با توجه با قانون جدید نظام وظیفه بله به شما معافیت دائم تعلق میگیره.

 34. سلام من متولد1360هستم متاهل دار4فرزند مستاجر7ماه خدمت کردم فراری هستم دیسک کمر هم دارم دندان ندارم آیاعفو رهبری شامل حال من میشودمچکرم

 35. سلام من.متولد۷۳هستم دارای.دوفرزند مستجرهم.هستم ۹ماه.خدمت کردم۱۰سال است.فراری هستم معافیت شامل منم است

 36. ۳۸سال دارم متاهل هستم یه فرزند دارم ۱۸ سال فراری بودم این طرح شامل ما میشود

  1. سلام متولد.59هستم‌وده‌ماه‌خدمت‌کردم‌وفرارکردم‌‌ودارای‌4فرزند‌هستم‌ومستاجرهستم‌ودرامدی‌ندارم.ایامعاف‌میشم

   1. سلام. بله شما معاف خواهید شد اما لازمه آن نداشتن غیبت است، اما باتوجه به عفو جدید اگر تا یکم مهر ماه 1402 اقدام بکنید، غیبت هایتان بخشیده خواهد شد.

 37. ۳۸سال دارم متاهل هستم یه فرزندانم معافیت شامل ما می‌شود

 38. سلام وقتتان بخیر شرمنده من خدمت نرفتم من معافیت دو برادری معاف شدم برام برگ سه ماهه دادندبعدازسه ماه کارت پایان خدمت بگیرم ولی بعدازسه ماه به بعد رفتم مراجعه کنم پایان خدمتم به من گفتند برنامه لغوشداون بخش نامه بعدازعیداجراشدولی سه ماهه من قبل ازعیدبوده الآنم کپی سه ماهه دستم ولی منم خدمت نرفتم الان 43سالم دوفرزنددارم منم خودم اسم دارم میتونم الان از خدمت معافیت بگیرم متولد1358هستم

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرایط لازم را داشته باشید امکانش میتواند برایتان وجود داشته باشد.

  2. سلام سه فرزند دارم متولد 57هستم اگه معاف میشم ؟کی اجرا میشه ؟

  3. سلام من متولد 68هستم دوتا فرزند دارم سرباز فراری هستم شامل عفورهبری میشم

 39. سلام وقتتان بخیر شرمنده من خدمت نرفتم من معافیت دو برادری معاف شدم برام برگ سه ماهه دادندبعدازسه ماه کارت پایان خدمت بگیرم ولی بعدازسه ماه به بعد رفتم مراجعه کنم پایان خدمتم به من گفتند برنامه لغوشداون بخش نامه بعدازعیداجراشدولی سه ماهه من قبل ازعیدبوده الآنم کپی سه ماهه دستم ولی منم خدمت نرفتم الان 43سالم دوفرزنددارم منم خودم اسم دارم میتونم الان از خدمت معافیت بگیرم

  1. سلام وقتتون بخیر اگر شرایط لازم را داشته باشید امکانش میتواند برایتان وجود داشته باشد.

 40. سلام من متولد. ۶۳ بعد از ۱۱ ماه خدمت فرار کردم و الان دارای ۳ فرزند هستم برای ما تعلق میگیره دندان که کلاً ندارم خواستم ببینم تعلق میگیره یا نه

 41. سلام من متولد ۱۳۶۱ هستم متأهل دارای دو فرزند هستم ۴۰ سال دارم شامل من می شود

  1. سلام من۲۹سالمه پای سمت راستم پلاتین هستش پدرم هم فوت کرده ۱۵ماه خدمت هم کردم متاهل هم هستم بامادرم زندگی میکنم خرج مادرمم بامن هست میخواستم بدونم میتونم معاف بشم

   1. سلام
    بله احتمال معافیت هست اما برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

  2. سلام بنده متولد 58، دارای همسر و دو فرزند، دوتا برادر کوچیکتر از خودم دارم، از مادرم که هم مریضه پارکینسون داره هم حقوق نداره نگهداری میکنم اصلا هم دفترچه نگرفتم، رفتم پلیس +10 گفتن که معافیت دو فرزندی اقلا اجرا نشد لغو شد، آیا من میتونم معافیت بگیرم؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنونم

   1. با سلام وقت بخیر اگر غیبت نداشته باشید و پدرتون فوت کرده باشد میتوانید برای کفالت مادر اقدام کنید.

  3. سلام بنده متولد 58، دارای همسر و دو فرزند، دوتا برادر کوچیکتر از خودم دارم، از مادرم که هم مریضه پارکینسون داره هم حقوق نداره نگهداری میکنم اصلا هم دفترچه نگرفتم، رفتم پلیس +10 گفتن که معافیت دو فرزندی اصلا اجرا نشد لغو شد، آیا من میتونم معافیت بگیرم؟ لطفا راهنماییم کنید. ممنونم

   1. با سلام وقت بخیر اگر غیبت نداشته باشید و پدرتون فوت کرده باشد میتوانید برای کفالت مادر اقدام کنید.

 42. سلام من ۳۰ سال دارم دو فرزند پدرم فوت کرده فرزند بزگ خانواده هستم دوتا برادر دارم بالای ۱۸ سال من از مادرم نگهداری میکنم ایا معافیت به من میدن مادرم هم هیچ حقوقی نداره

  1. سلام وقت بخیر بله به شما تعلق میگیرد . برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

 43. ا یا اینجانب به بخشدکب یا معافیت انجام میگیرم یا نه چکار کنم خبر ممنون

  1. سلام متولد ۶۲هستم دارای دوفرزند پدر ۶۵سال تحت پوشش کمیته آیا معاف میشم

   1. سلام یگانه فرزند ذکور مراقب یا نگهدارنده پدر نیازمند مراقبت که قادر به اداره امور خود نباشد

  2. سلام من۲۹سالمه پای سمت راستم پلاتین هستش پدرم هم فوت کرده ۱۵ماه خدمت هم کردم متاهل هم هستم بامادرم زندگی میکنم خرج مادرمم بامن هست میخواستم بدونم میتونم معاف بشم مادرمم تحت پوشش کمیته امدادهست

   1. سلام
    بله احتمال معافیت هست اما برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 44. سلام متولد ۵۶ هستم فرار از خدمت کردم ایا معاف میشوم یا اگر برم خدمت کسر خدمت دارم

  1. سلام وقت بخیر .من اصلا خدمت نرفتم و ۳۵ سال دارم و ۲ فرزند دارم پدرم هم فوت کرده و یه برادر دارم که سن او بالای ۱۸ هسته . مادرم هم پیش من زندگی میکنه نه خونه دارم .و کارگر سر میدان هستم یک روز کار هست یک روز نه .خانم خودم هم مریض ای ام اس داره آیا شامل من میشه

   1. باسلام بله امکان دارد باید برایتان کمیسیون تشکیل شود

   2. سلام من متولد۱۳۶۰هستم آموزشی فرارکردم متاهل دارای ۲فرزند ایامعاف هستم

    1. سلام و ارادت بر اساس قانون جدید ، مشمولان غایب و غیر غایب ک حداقل ۴۰ سال سن دارند ، باید برای معافیت دائم حداقل ۳ فرزند داشته باشند

  2. سلام خسته نباشی متولد۵۵هستم ودارای ۲فرزندهستم ویه کلیه خودرااهداکردم وسال ۷۶ازخدمت فرارکردم نه منزل دارم ونه ملکی ونه هیچ گونه ماشین ایامعافیت شامل حالم میشه

 45. سلام بنده متولد 1355 هستم و سه پسر دارم ڪه پسر بزرگم در حال حاضر خدمت سربازیه، خودم 23 ساله دیسڪ ڪمر دارم و 18 ماه پیش تصادف ڪردم لگنم شڪسته و همه دندانهایم ریخته و اجاره نشینم و هیچی ندارم نه خونه نه ماشین نه پول و عضو ڪمیته امداد هستم آیا من میتونم معافیتم و بگیرم اگه راهنمایی ڪنید یڪ دنیا ممنونتون میشم🙏

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که مشکلات پزشکی شما شدید باید می توانید برای گرفتن معافیت پزشکی اقدام کنید

  2. با سلام من متولد 56 هستم 3 تا بچه ام دارم 2 تا دختر یک پسر آیا معافیت شامل من میشه البته افسردگی شدید دارم قرص استفاده میکنم

   1. سلام
    بله معافیت میتوانید بگیرید اما نوع معافیتی که دریافت میکنید برای اینده ی شما یک سری محدودیت ها دارد و همچنین میتوانید برای خرید سربازی اقدام کنید که برای توضیح بیشتر تماس بگیرید

 46. سلام من متولد 76هستم متاهلم ایا شامل عفو رهبری شدم یانه

  1. سلام من ۳۰ سال دارم دو فرزند پدرم فوت کرده فرزند بزگ خانواده هستم دوتا برادر دارم بالای ۱۸ سال من از مادرم نگهداری میکنم ایا معافیت به من میدن مادرم هم هیچ حقوقی نداره

   1. سلام وقت بخیر بله به شما تعلق میگیرد . برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید .

 47. متولد ۱۳۵۵ دارتی یک فرزند تهت تکلف خود هستم ومتارکه کردم یک سال خدمت کردم واز سال ۷۶ ترک خدمت کردم
  معافیت شامل من میشه؟

  1. سلام متولد ۵۶ هستم فرار از خدمت کردم ایا معاف میشوم یا اگر برم خدمت کسر خدمت دارم

 48. ممنونم و خوشحالم که با یک پسر معلول که دارم که ان هم موقع خدمت میباشد معافیت پسر بهزیستی و خودم که پدرش هستم با13ماه خدمت که پسرک موقع خدمت به دنیا آمد که توانستم ادامه بدهم خلأ که امشب خبر خوش رهبری را شنیدم خوشحال و خوابم نمی اید متشکرم از گلاب همکاران زحمت کیش

 49. باسلام و خسته نباشید اگر کسی متولد 1360باشد متاهل باشد دارای چهار فرزند باشد درسال 1379فراری باشد معافیت رایگان دریافت می‌کنند

  1. سلام من متولد سال 1360/1/5هستم فرار از خدمت متاهل دارای چهار فرزند هستم آیا این معافیت شامل من میشود مچکرم

  2. سلام من متولد سال 1360/1/5هستم فرار از خدمت متاهل دارای چهار فرزند هستم آیا این معافیت شامل من میشود مچکرم

    1. سلام وقتتون بخیر باشه من۳۸سالمه وهمسرویک فرزند دارم ۱۴ساله دارم وخواهربزرگم مشکل دارد و بعداز فوت پدرومادرم در دوسال اخیر خواهرم که۴۱سال دارد بدون زندگی میکند و افسردگی شدید دارد و چندین بار بستری شده بیمارستان اعصاب وروان ومن نیز اقدام کردم برای بینید ایشون ویک برادرکوچکترازخودم هم دارم ۵سال که دو بچه دارد آیا من میتونم اقدام کنم برای معافیت ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

     1. سلام متولد ٦٨ جهارفرزند دارم كاركرهستم

  3. سلام من متولد سال 1360/1/5هستم فرار از خدمت متاهل دارای چهار فرزند هستم آیا این معافیت شامل من میشود مچکرم لطفاً به من جواب بدهید

 50. سلام بنده ۳۴ سال سن دارم ده سال حوزه علمیه درس خواندم دارای یک فرزند و همسر هستم آیا عفو رهبری تعلق میگیرد

  1. سلام. خیر عفو رهبری شامل افرادی است که متولد سال ۵۳ و قبل از آن هستند میشود.

   1. سلام من متولد 1362 هستم تا حالا دفتر اعظام به خدمت هم نگرفتم متاهل هستم یه فرزند هم دارم آیا معافی رهبری شامل حال بنده می‌شود شنیدم گفتن تا 1362 شامل معافی رهبری شامل حالشون میشه

  2. باسلام بنده متولد. 1363 هستم خدمت نرفتم سه تا فرزند دارم سال 95 خدمت سربازی را قسطی خریدم 4 میلیون دادم بقیش مونده هیچ قسطی پرداخت نکردم کل مبلغش 13600000هزار بود الان معاف میشم یا نه

 51. سلام بنده ۳۴ سال سن دارم ده سال حوزه علمیه درس خواندم دارای یک فرزند و همسر هستم آیا عفو رهبری تعلق میگیرد

  1. سلام. خیر عفو رهبری شامل افرادی است که متولد سال ۵۳ و قبل از آن هستند میشود.

 52. سلام بنده متولد۶۲هستم دارای شش فرزند آیا برای بچهام کسری خدمت دارم وچندماه تعلق میگیردلطفا راهنماییم کنید

  1. سلام به ازای هرفرزند ۳ماه کسری لحاظ میشود و برای همسر نیز دوماه کسری محاسبه میشود.درکل ۲۰ماه کسری دارید.

   1. سلام تکیف سرباز فراری که بیماری شدید پسیوریازیس(صدف ) دارد و دارای همسرو یک فرزند میباشد و هزار جور بدبختی داره چیستچیست

    1. سلام اگر پسوریازیس شدید در قسمت سر و گردن یا دست و پا دیده میشود و یا بیش از ۲۵ درصد بدن درگیر شده امکان معافیت دارید.

   2. با سلام و عرض ادب من متولد شصت و پنج هستم و متاهل دارای یک فرزند تا حالا دفتر چه هم نگرفتم آیا عفو رهبری به من تعلق میگیرد لطفا راهنماییم کنید

  2. سلام بنده متولد ۱۳۶۷ هستم متاهل دارای یک فرزند ده سال درس حوزوی خواندم آیا عفو رهبری تعلق میگسرد

   1. سلام. خیر عفو رهبری شامل افرادی است که متولد سال ۵۳ و قبل از آن هستند میشود.

   2. سلام من سه فرزند دارم سنم ۳۶سال هست ایامیتونم معافیت بگیرم با این سن نمیتونم خدمت کنم بچهام خرج میخان

    1. سلام وقتتون بخیر شرایظ معافیت شما امکان پذیر هست ولی باید دیگر ابعاد معافیت را با کارشناسان ما بررسی کنید

 53. ازسوی کنیته امداد پرونده معافیت کفالت تکمیل به نظام وطیفه دادم وتمام مراحل ان انجام شد ولی بدلیل عدم اموزش نظامی کارت معافیت من از سال نود ودو تاکنون نداد ه اند متاهل ودارایچهارفرزند ومادرفلجی دارم وکارگر متولد پنجاه وشش ومدرک پنجم ابتدایی دارم..چکار کنم.

  1. من پسر کوچک خانواده هستم وبرادرانم همشون اذدواج کردن ومن ومادرم وپدرم باهم زندگی میکنیم وخرج خانواده بر هده یمن هست

 54. سلام من دارای یک خواهر معلول دهنی و جسمی 80 درصد و یک برادر 4 سال هستم پدر هم 51سال سن دارد ایا میتونم از معافیت موارد خاص استفاده کنم تا جایی که اطلاع دارم بند 9 معافیت بهزیستی ک توسط عفو رهبری هست این اجازه رو میده خانواده دارای فرزند معلول اگر یک پسر سالم بالای 18 سال داشته باشن معافیت بگیره

  1. در قانون جمهوری اسلامی تمام افراد پنجاه سال به بالا از خدمت وطیفه عمومی معاف هستند و کارت شناسایی آنها کارت پایان خدمتشان محسوب میشود.

   1. سلام..متولد مهر ۱۳۵۹ هستم دارای ۳ فرزند هستم ..باید چکارکنم..از خدمتم برای فرزندانم کم می شود؟

    1. سلام وقت بخیر
     طبق قوانین نظام وظیفه کسری خدمت برای شما لحاظ می شود.

 55. سلام خسته نباشید
  برای کسی که سرباز فراری بوده و الان بیشتر از 50 سال سن دارد و بی سواد و هیچ مدرک تحصیلی ندارد هم امکان دریافت کارت پایان خدمت وجود دارد؟؟؟

  1. سلام اگر جزو عفو رهبری قرار گیرد بله میتواند کارت پایان خدمت دریافت کند.

   1. سلام من متولد۱۳۶۲هستم ۹ماه خدمت کردم مریض شدم ودیگه خدمت سربازی نرفتم یعنی سربازفراری هستم پدرم فوت کرده مادرم هم فلج شده ویه برادر معلول دارم ایامیشه معاف از خدمت بشم ویا اگه بخوام برگردم خدمت سربازی ادامه بدم جریمه واضافه خدمت ندارم ممنونم پاسخ سوالم بدید

    1. سلام ابتدا برای شما دادگاه نظامی تشکیل میشه بعد از پرداخت جریمه و حکم دادگاه میتوانید کار های معافیت خود را انجام بدهید.با توحه به مشکلات شما برای دادگاه نظامی مدارک لازم ارائه دهید تا حداقل میزان جریمه برا شما در نظر گرفته شود.

  2. در قانون جمهوری اسلامی تمام افراد پنجاه سال به بالا از خدمت وطیفه عمومی معاف هستند و کارت شناسایی آنها کارت پایان خدمتشان محسوب میشود.

 56. واقعا مشخصه چقد مملکتمون پوچه اخه کسی ک الان بالای15سال سن داره چطور خدمت کنه من خودم خدمت رفتم

  1. باسلام1356عفه رهبریم شود

  2. من متولد ۶۲هستم متاهل ام یه فرزند دارم معافی
   ت شامل ما می‌شود یانه

  3. سال ۸۲ قانون تصویب شده متولدین ۵۲ یعنی افراد ۳۰ساله،پیرمرد که نمیخوان دیگه

  4. سلام ..ان موقع که .خرید خدمت بود کسانی که هشت سال غیبت داشتند را معاف میکردن اقدام کردم .به صورت اقساطی،خدمت را خریدم ولی متاسفانه ده قسط.از،ان را واریز،کردم وسه قسط،از ان مونده وطرحش.برداشته،شده،.راهنمایی،کنید چه کاری باید انجام دهم متولد ۶۶ هستم

 57. سلام بنده متولد 57هستم سه ماه آموزشی رورفتم اومدم مرخصی یه اتفاقی برام افتاد نتونستم برم سه تابچه دارم مشکل پزشکیم دارم عفورهبری شامل حالم میشه

  1. سلام. با توجه به مدرک تحصیلی و سن تعیین میگردد که میتوتنید از معافیت رهبری بهره مند شوید یا خیر برای اطلاع دقیق از این موضوع و همچنین بحث معافیت پزشکی با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. سلام بنده متولد۱۳۵۹ هستم دارای ۳ فرزند مدرک تحصیلی سیکل میتونم معاف شوم ممنون

   2. سال ۸۲ قانون تصویب شده متولدین ۵۲ یعنی افراد ۳۰ساله،پیرمرد که نمیخوان دیگه

   3. سلام..متولد مهر ۱۳۵۹ هستم دارای ۳ فرزند هستم ..باید چکارکنم..از خدمتم برای فرزندانم کم می شود؟

    1. سلام وقت بخیر
     طبق قوانین نظام وظیفه کسری خدمت برای شما لحاظ می شود.

   4. سلام من متولد۱۳۵۸خدمت نرفتم متاهل ۳تافرزنددارم مستاجرم پدرم تحت پوشش بهزیستی میطونم معاف بشم

    1. سلام وقت بخیر اگر توجیه غیبت بگیرید امکان معافیت وجود دارد.

     1. سلام بنده ۴۲سال سن وچهار فرزند دارم آیا عفورهبری شامل حال من می‌شود درسته باید بری دوره آموزشی

     2. با سلام معافیت به شما تعلق میگیرد و باید اموزشی را بروید

   1. سلام. خیر متولدین ۵۴ و قبل از آن مشمول معافیت رهبری قرار گرفته اند.

 58. سلام بنده متولد 57هستم سه ماه آموزشی رورفتم اومدم مرخصی یه اتفاقی برام افتاد نتونستم برم سه تابچه دارم مشکل پزشکیم دارم عفورهبری شامل حالم میشه

  1. سلام. با توجه به مدرک تحصیلی و سن تعیین میگردد که میتوتنید از معافیت رهبری بهره مند شوید یا خیر برای اطلاع دقیق از این موضوع و همچنین بحث معافیت پزشکی با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. سلام من متولد ۵۸ هستم سه بچه دارم واصلا خدمت نرفتم ایا شامل عف رهبری میشوم

    1. سلام. خیر شرایط معافیت عفو رهبری برای متولدین قبل از سال ۵۳ است. شما میتوانید طبق طرح جدید مطرح شده برای معافیت افراد ۳۰ سال به بالا و دارای دو فرزند برای دریافت کارت پایان خدمت اقدام کنید.

   2. در قانون جمهوری اسلامی تمام افراد پنجاه سال به بالا از خدمت وطیفه عمومی معاف هستند و کارت شناسایی آنها کارت پایان خدمتشان محسوب میشود.

 59. الان متولدین ۵۴ آخرای سنشون هست انتظار دارین بیان خدمت سربازی😂

  1. سلام آقایی هستن ۴۲ ساله سربازی نرفتن بیماری سرطان داشتن آیا ایشون میتونن معاف بشن

   1. اگر غیر قابل درمان باشد و با توجه به ناعلاج بودن آن ، معافیت پزشکی در صورت مقاوم به درمان بودن داده می شود.

 60. الان متولدین ۵۴ آخرتی سنشون هست انتظار دارین بیان خدمت سربازی😂

 61. ۴۲ساله‌هستم‌دارای‌سه‌فرزندپسراولم‌سرش‌دردمیکنه‌وقرص‌مصرف‌میکنه‌برای‌سردردش‌سابقه‌بستری‌داره‌ایامیتونم‌معاف‌بشم

 62. سلام من دایی ام متولد 1344 هست و سال 1367 ازایران خارج شده و سربازی نرفته . و تا حالا ایران نیامده الان برای اومدن به ایران مشکلی براش پیش میاد ؟

    1. باسلام خدمت شما باید صبرکنید دوست عزیز تا این طرح قطعی شود

 63. سلام خسته نباشین من متولد ۷۶ تازه لیسانس گرفتم پدر و مادری بیمار دارم آیا میشه معاف شوم؟

  1. سلام درصورتی که مدارک پزشکی پدر واز کارافتادگی ایشان را دارید وغیبت نداشته باشید میتوانید برای معافیت کفالت پدراقدام نمایید

   1. سلام بنده متولد 57هستم سه ماه آموزشی رورفتم اومدم مرخصی یه اتفاقی برام افتاد نتونستم برم سه تابچه دارم مشکل پزشکیم دارم عفورهبری شامل حالم میشه

    1. سلام. با توجه به مدرک تحصیلی و سن تعیین میگردد که میتوتنید از معافیت رهبری بهره مند شوید یا خیر برای اطلاع دقیق از این موضوع و همچنین بحث معافیت پزشکی با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

  2. سلام بنده متولد ۶۲هستم با ۱۸ماه خدمت سرباز فراری هستم الان چهار فرزند دارم مدرک سیکل هست مشکل داشتم دو ماه اضافه خدمت داشتم راری شدم آیا الان کسری خدمت بخاطر فرزندانم بهم تعلق میگیره یا نه شرایط کارت بگیرم چطوری هست ممنون

   1. سلام. اخی ا طرحی برای معافیت افراد ۳۰ سال به بالا و دارای فرزند مطرح شده در حال حاضر بهترین گزینه پیشنهادی برای دریافت کارت پایان خدمت این راه می‌باشد

 64. باسلام .دراین شرایط اقتصاد ونابسامانی اقتصاد در تعجب هستم که برخی در سنین بالای 40 با چند فرزند مشکلات معیشت مسکن و درمان و هزارمکافات از یک سو وسربازی وعدم بکارگیری مشمولین محرومیت واجحاف بزرگی است در این سن ادم با چه نیروی جسمی می تواند به امر مقدس سربازی بشتابد حداقل راه بن بست نگذارید قسطی. کنند یا حداقل محرومیت رو از مسیر بردارند.با این افراد رو بالای 40 سال معاف کنند محاسن سفید شده ودارای نوه نبیره ونتیجه شده شمای جناب حالا راه حل پیدا کنید

 65. سلام من حسین صداقت نامی هستم متولد ۲۳۶۱ و۳ماه از آموزش خود را سپری کردم وبه دلایلی دیگر نرفتم پدرم را از دست دادام ومادر پیری دارم واز او نگهداری میکنم تکلیفم چیست مرسی

  1. سلام دوست عزیز
   وارد غیبت شدید و متاسفانه جریمه هایی دارد برای راهنمایی تماس بگیرید .

 66. حسین صداقت نامی هستم من متولد ۱۳۶۱ هستم و ۳ماه آموزشی رفته‌ام وبه بعد به دلایلی نرفتم حالا تکلیف ما چیست گفت:

  سلام من حسین صداقت نامی هستم متولد ۲۳۶۱ و۳ماه از آموزش خود را سپری کردم وبه دلایلی دیگر نرفتم پدرم را از دست دادام ومادر پیری دارم واز او نگهداری میکنم تکلیفم چیست مرسی

  1. سلام وارد غیبت شدید و متاسفانه جریمه هایی دارد برای راهنمایی تماس بگیرید .

  2. سلام من بامری هستم متولد ۱۳۷۱ هستم سربازی نرفتم حالا تکلیفم چیه

 67. سلام من دلم درد میکنه متولد ۵۶ هم هستم بچه هام هم رفتن خدمت ، من معاف میشم

  1. سلام برای بررسی شرایط خود با مشاورین آویژه در تماس باشید.

  2. سلام من سن 40 سالمه داری یک فرزند هستم مدارک تحصیلم کلاس پنجم ابتدایی چشم راستم کم سوی شامل ما میشود یا نه

 68. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما عزیزان من متولد 1355/04/08هستم آیا عفو رهبر عزیز نصیب من میشه یا نه با تشکر از زحمات بی کران شما بزرگواران

  1. سلام این عفو به مقطع تحصیلی شما وابسته است

   1. سلام همایون بیات متولد سال1355هستم دارای سه فرزند چطور معافیت بگیرم

  2. سلام و خسته نباشید من متولد ۶۲ هستم مشکل گوارشی دارم و چاق هم هستم خانمم متولد ۵۷ هستش خانمم عمل جراحی لگن انجام دادن یعنی تومور استخوان لگن خانه داره نمیتونه کاری انجام بده آیا بنده شامل معافیت میشوم یا نه؟

   1. سلام. شما به دلیل داشتن غیبت نمیتوانید معافیت کفالت بگیرید در نتیجه تنها راه گرفتن معافیت پزشکی از طریق بیماری خود شماست متأسفانه اسم بیماری گوارشی ذکر نشده بنابراین نمی‌توان پاسخ قطعی به پرسش شما داد برای دریافت اطلاعات کامل با کارشناسان ما در مرکز تماس بگیرید.

 69. سلام من متولد 1361ایا این عفورهبری شامل من می شود متل داری 3 فرزند هست ناراحتی قلبی هستم

 70. سلام من متولد 1355هستم 23ماه خدمت کردم بعد بدون تسویه ترک خدمت کردم الان خودمو معرفی کنم چی میشه

  1. با سلام . احتمالا به خاطر سنتان بخشیده میشوید. ولی در کل مدت زمانی که نرفتید محاسبه و اضافه خدمت میخورید

  2. سلام من محمد محمودی هستم متولدین ۶۶ دارای دوفرزند سردرد شدید میگرم دارم نمیتونم کارکنم پدرومادر پیری دارم لطفن منو معاف کنین رهبر عزیزم

 71. سلام خسته نباشید متولد۵۷هستیم۷تابچه دارم شامل غفو رهبری میشویم

   1. سلام من متولد۱۳۵۹ هستم عفورهبری شامل من میشودیانه.باتشکر

  1. سلام من متولد 1355هستم 23ماه خدمت کردم بعد بدون تسویه ترک خدمت کردم الان خودمو معرفی کنم چی میشه

   1. با سلام . احتمالا به خاطر سنتان بخشیده میشوید. ولی در کل مدت زمانی که نرفتید محاسبه و اضافه خدمت میخورید

   2. سلام من متولد ۱۳۵۸ هستم ۲ فرزند پسرم سربازه با دختر ۸ ساله ۴ ماه هم خدمت کردم معافیت شامل میشود؟

  2. باسلام .دراین شرایط اقتصاد ونابسامانی اقتصاد در تعجب هستم که برخی در سنین بالای 40 با چند فرزند مشکلات معیشت مسکن و درمان و هزارمکافات از یک سو وسربازی وعدم بکارگیری مشمولین محرومیت واجحاف بزرگی است در این سن ادم با چه نیروی جسمی می تواند به امر مقدس سربازی بشتابد حداقل راه بن بست نگذارید قسطی. کنند یا حداقل محرومیت رو از مسیر بردارند.با این افراد رو بالای 40 سال معاف کنند محاسن سفید شده ودارای نوه نبیره ونتیجه شده شمای جناب حالا راه حل پیدا کنید

    1. سلام من حسین هستم متولد 59سال 79 7ماه خدمت کردم بعدفرارکردم مسآجرهستم ودارای 3 فرزند آیابااین وضعیت معاف میشم

     1. سلام اگر منظور صدور کارت معافیت از طرف دولت است باید منتظر تایید نهایی و اعلام جزئیات این طرح باشید،درحال حاضر اجرانشده.

    2. سلام وقت بخیر من متولد۶۷متاهلم ویه بچه دارم خدمت نرفتم کلا بخاطراعتیادشدیدی که داشتم کل دندوناموازدست دادم چندساله تحت درمان و متادون مصرف میکنم زخم معده هم دارم آیا میتونم معافیت پزشکی بگیرم

  3. سلام من متولد سال ۵۵ هستم خدمت نرفتم ودارای دو فرزند هستم ایا معاف می شوم

   1. سلام.خیر -طبق قانون نظام وظیفه، افراد دارای 18 سال تا 50 سال مشمول نظام وظیفه هستند.

  4. سلام من متولد ۱۳۶۱ هستم متأهل دارای دو فرزند هستم ۴۰ سال دارم شامل من می شود

 72. سلام خسته نباشید من متولد۱۳۵۷.۱.۱ میباشم معافیت به من تعلق میگیرد

  1. سلام دوست عزیز
   معافیت سنی خیر. منتظر طرح جایگزین خرید خدمت باشید

  2. من متولد 1361هستم ودارای 3فرزند هستم معافیت رهبری شامل من میشود

   1. سلام جهت اطلاعات بیشتر و بررسی موارد لطفا تماس بگیرید

    1. سلام اسم من ابو الفضل اسلامی هستم متولد ۱۳۶۱هستم دوفرزند دارم اموزشی را تمام کردم بعدهم معاف ازرزم شدم از ناجا بعد هم خواهرم به رحمت خدا رفت عصابم مریض شد دیگر نتونستم ختمت کنم الان چیکار کنم

     1. سلام به پادگان محل خدمت خود برای گذراندن ادامه خدمت مراجعه کنید.

     2. سلام وقت بخیر من متولد۶۷متاهلم ویه بچه دارم خدمت نرفتم کلا بخاطراعتیادشدیدی که داشتم کل دندوناموازدست دادم چندساله تحت درمان و متادون مصرف میکنم زخم معده هم دارم آیا میتونم معافیت پزشکی بگیرم

  3. کارت شناسایی مجمع ایثارگران چاپ خرداد ماه ۲۰ شمسسی عضو فعال کد پرسنلی ۵ رقمی

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر شرایط سنی بالاتر میباشد

    1. سلام. خیر متولدین ۵۴ و قبل از آن مشمول معافیت رهبری قرار گرفته اند.

   1. سالام من متولد 1358هستم و دارای یک فرزند دختر 13ساله ایا من معاف هستم

    1. خیر فقط به دلیل تاهل و فرزند داشتن کسری تعلق می گیرد.

  2. سلام من متولد ۱۳۶۰هستم. آیا عفوجدید رهبری شامل حالم خواهد شد؟؟باتشکر

    1. سلام من بامری هستم متولد ۱۳۷۱ هستم سربازی نرفتم حالا تکلیفم چیه

  1. سلام دوست عزیز
   در حال حاضر شرایط سنی بالاتر میباشد

   1. سلام من متولد 1359می باشم باسه تابچه معافیت رهبری شامل من میشه ممنون

  2. سلام من حسین هستم متولد 59سال 79 7ماه خدمت کردم بعدفرارکردم مسآجرهستم ودارای 3 فرزند آیابااین وضعیت معاف میشم

   1. سلام اگر منظور صدور کارت معافیت از طرف دولت است باید منتظر تایید نهایی و اعلام جزئیات این طرح باشید،درحال حاضر اجرانشده.

   1. سلام. خیر متولدین ۵۴ و قبل از آن مشمول معافیت رهبری قرار گرفته اند.

    1. سلام دوست عزیز
     در حال حاضر شرایط سنی بالاتر میباشد

     1. سلام خسته نباشید من متولد۱۳۶۷هستم ودارای ۲فرزندهستم شغل من کارگری هست آیا عف شامل من میشه

     2. سلام عفو رهبری برای سنین ۵۰ سال به بالا درنظر گرفته شده است.

 73. با عرض سلام
  من متولد ۱۳۵۰/۱/۴هستم دارا سه فرزند با مدرک ابتدایی میخواهم کارت معافیت رهبری دریافت کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

   1. سلام من متولد ۶۲/۲۰/۱۲هستم متاهل و دارای پنج فرزند چهاردخترویک پسر آیا عفو رهبری شامل حال من میشود درضمن ناراحتی اعصاب دارم

   1. سلام من از اهواز متولد ۵۶ دوپسر ویک دختر وپسر بزرگم سربازی درحال خدمت می باشد ایا عف خدمت شامل من میشه .تشکر

 74. با عرض سلام
  من متولد ۱۳۵۰/۱/۴هستم دارا سه فرزند با مدرک ابتدایی میخواهم کارت معافیت رهبری دریافت کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

 75. سلام من متولد ۱۳۵۰ هستم از دارای زن ۳ فرزند هستم میخواهم کارت معافیت رهبری دریافت کنم لطفا مرا راهنمایی کنید

    1. سلام دوست عزیز
     در حال حاضر شرایط سنی بالاتر میباشد

     1. ۴۲ساله‌هستم‌دارای‌سه‌فرزندپسراولم‌سرش‌دردمیکنه‌وقرص‌مصرف‌میکنه‌برای‌سردردش‌سابقه‌بستری‌داره‌ایامیتونم‌معاف‌بشم

   1. با سلام لطفا برای سه میلیون مشمول غایب کاری بکنید.یا بزارید مردم بخرند با مبالغ پایین یا عفو رهبری شامل سی ساله ها به بالا بشود ممنون.متولد۵۵تا۷۰کجا میتونه بره خدمت

    1. سلام من متولد1355/11/1هستم دارای چهارفرزندهستم معاف رهبری شامل من میشود

   2. سلام من از اهواز متولد ۵۶ دوپسر ویک دختر وپسر بزرگم سربازی درحال خدمت می باشد ایا عف خدمت شامل من میشه .تشکر

   1. سلام من متولد 76هستم متاهلم ایا شامل عفو رهبری شدم یانه

    1. سلام خسته نباشید بنده متولد ۵۶میباشم ودارای ۲فرزند دختر یکی ۲۰ساله و دیگری ۱۰ساله است و خودم هم مشکل ریوی دارم آیا شامل اعف رهبری میشم

     1. سلام وقتتون بخیر بله امکان عفو رهبری برای شما میباشد

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1402/7/9

دوشنبه

1402/7/10

سه شنبه

1402/7/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید