همه آنچه لازم است شما دربارۀ امریه وزارت بهداشت بدانید!(پیام آوران بهداشت)

امریه پیام آوران بهداشت چه شرایطی دارد؟

طرح پیام آوران بهداشت چیست؟

امریه وزارت بهداشت همانطور که از نامش پیداست مخصوص رشته های پزشکی و پیراپزشکی است که فارغ التحصیلان رشته های پزشکی میتوانند امریه وزارت بهداشت گرفته و در مراکز بهداشتی و بیمارستانها مشغول به سپری کردن دوره خدمت سربازی شوند .

پیامبر گرامی اسلامصَلَّی اللهُ عَلَیهِ وَ آلِهِ وَ سَلَّم در کلامی نورانی می فرمایند: «اَلنِّعمَتان مَجهُولَتان، َالصِّحَّهُ وَ الأَمان»؛ دو نعمت هستند که در بین مردم ناشناخته اند و کسی قدر آن ها را نمی داند (مگر هنگام نبودن این دو نعمت!)، سلامتی و امنیّت.

تأمین امنیّت در هر جامعه ای هزینه ها و نیروهایی را می طلبد که همواره بخشی از این هزینه و نیروها بصورت داوطلبانه از سوی اقشار مختلف مردم تأمین می شود و بخشی از امنیّت نیز توسط دولت ها برقرار می گردد. بطور کلّی هر فرد ایرانی در قبال خدماتی که از دولت دریافت می کند، مؤظّف است مدتّی را به عنوان پاسداشت این خدمات، در قالب خدمت وظیفه عمومی در یکی از یگان های نظامی یا نهاد ها و ارگان های دولتی به خدمت رایگان یا با حقوق ناچیز سپری کند.

امّا از آنجایی که برخی از افراد تخصّص ویژه ای در یک حرفه کسب کرده اند، و از طرفی دولت در برخی موارد به این تخصّص ها نیاز مُبرم پیدا می کند، لذا این افراد برابر همان مدّت مقرّر در قانون به خدمت در رستۀ شغلی خود می پردازند که همین مدّت به عنوان امریه خدمت وظیفۀ عمومی آن ها محسوب می گردد.

چگونه پیام آور بهداشت شویم؟

امریه در واقع همان خدمت سربازی است؛ امّا یک تفاوت اساسی با آن دارد و آن شکل خدمتی است که فرد با توجّه به رشتۀ دانشگاهی و تخصّصی که در طول سالیان تحصیل خود کسب کرده، ارائه می نماید.

در حقیقت در خدمت سربازی بصورت امریه، فرد دیگر در لباس یک نظامی خدمت نمی کند، بلکه در لباس پزشک، معلّم، یا متخصّص رشته ای خاص به خدمت می پردازد. ولی باید توجّه داشت، افرادی که بجای خدمت سربازی، خواستار خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران از طریق تخصّص دانشگاهی خود هستند می بایددوره آموزشی هرچند کوتاه را در یکی از پادگان های نظامی گذرانده تا با ادبیات اولیّۀ مسائل نظامی آشنایی مختصری کسب کند.

لیست سازمان ها و ارگانهای امریه گیر خدمت سربازی

در لیست زیر به برخی از سازمان های امریه گیر اشاره شده است. برای آگاهی بیشتر در مورد هر سازمان بر روی لینک مربوطه در جدول لطفا کلیک کنید.

سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر سازمان ها یا وزارتخانه امریه گیر
امریه وزارت نیرو امریه سرباز معلم
امریه نیروهای مسلح امریه وزارت نیرو
امریه سازمان انرژی اتمی امریه بنیاد شهید و امور ایثارگران
امریه وزارت دفاع امریه صدا و سیما
امریه شرکت های دانش بنیان امریه وزارت صنعت، معدن، تجارت
امریه وزارت نفت و شرکت گاز امریه جهاد کشاورزی
امریه وزارت راه و شهرسازی امریه سازمان ملی استاندارد
امریه قوه قضاییه امریه اداره اوقاف
امریه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی امریه وزارت علوم و تحقیقات
امریه سربازی اداره برق امریه سازمان بهزیستی
امریه کمیته امداد امام خمینی امریه وزارت اقتصاد و دارایی
امریه وزارت ورزش و جوانان امریه استانداری ها
امریه نهاد ریاست جمهوری امریه سربازی شهرداری ها

شرایط پیام آور بهداشت برای امریه خدمت سربازی

با نظر به اسم این طرح که با عنوان “پیام آوران بهداشت” خوانده می شود، پُر واضح است که از مهم ترین شرایط طرح پیام آور بهداشت امریه، اینست که فقط فارغ التحصیلان رشته های گروه پزشکی و زیرشاخه های آن حقِّ ثبت نام و استفاده از فرصت امریۀ وزارت بهداشت را دارند؛ که البته سطح مدرک تحصیلی با توجّه به اعلام نیاز وزارت محترم بهداشت از کاردانی تا دکتری متغیّر است. این طرح و استفاده از فرصت خدمت در قالب امریه وزارت بهداشت شرایط دیگری نیز دارد که در ادامه به آن ها اشاره ای گذرا می کنیم؛

۱- فرد مشمول خدمت سربازی نباید غیبت داشته باشد.

۲- مراکز بهداشتی و درمانی به رشته و مقطع تحصیلی شما نیاز داشته باشند.

۳- فرد متقاضی استفاده از طرح باید متأهل باشد.

۴- فرد متقاضی استفاده از امریه باید معافیت از رزم داشته باشد.

۵- فقط افراد تحت پوشش بهزیستی یا کمیتۀ امداد امام خمینی(ره) حقِّ بهره مندی از این فرصت را دارند.

۶- همچنین می بایست فرد جزو خانوادۀ ایثارگران، شهداء و جانبازان باشد.

مدت خدمت سربازان امریه وزارت بهداشت مانند سایر امریه ها ۲۴ ماهه میباشد و آنها موظف اند در طی این مدت قانون و مقررات مربوطه را رعایت کنند.

چگونه امریه پیام آوران بهداشت بگیریم؟

طرح پیام آوران بهداشت چه ضوابطی دارد؟

از جمله رشته های تحصیلی که همواره در دولت های مختلف به شدّت احساس نیاز می شود، رشته های پزشکی و زیرشاخه های آن می باشد. به همین دلیل در قوانین و سیاست های کلّی خدمت نظام وظیفه توجّه ویژه ای به فارغ التحصیلان این رشته ها می شده است. تا آنجا که قانونگذار محترم درصدد برآمد تا مدّتی را که هر فرد بعد از فراغت از تحصیل می بایست به خدمت بپردازد، برای این عزیزان بصورت تخصّصی و در همان رشته برگزار و آن ها را بکارگیری نماید.

در همین راستا و براساس مادۀ ۱۴۷ قانون اساسی، طرحی با عنوان “قانون نحوۀ تأمین پیام آوران بهداشت” کلید خورد تا طی آن افرادی که از دانشگا های مختلف کشور در رشته های پزشکی و زیرشاخه های آن فارغ التحصیل می شوند، بجای خدمت سربازی به خدمت پزشکی در مناطق محروم و کم برخوردار بپردازند.

این طرح برآنست تا تخصّص های مختلف رشته های پزشکی را طبق اعلام نیاز سازمان خدمت وظیفه عمومی در نقاط مختلف تفکیک کرده و از افراد دعوت به عمل آورد تا از این طریق نسبت به ثبت نام خدمت وظیفۀ عمومی خود اقدام نمایند.

رشته های مورد پذیرش امریۀ وزارت بهداشت

همانگونه که گذشت، وزارت محترم بهداشت در راستای اجرایی کردن طرح مذکور، تخصّص های مورد نیاز خود را در مقاطع تحصیلی مختلف برای تکمیل کادر پزشکی و بهداشتی مناطق محروم کشور، اعلام و صرفاً از میان فارغ التحصیلان همین رشته ها برای امریۀ سربازی دعوت بعمل می آورد. برخی از رشته های اعلامی وزارت بهداشت را در ذیل یادآور می شویم:

۱- پزشکی تخصصی

۲- پزشکی عمومی

۳- داروسازی

۴- دندانپزشکی

۵- پرستاری

۶- علوم آزمایشگاهی

۷- رادیولوژی

۸- اتاق عمل

۹- هوشبری

۱۰- فوریت های پزشکی

۱۱- بهداشت دهان و دندان

۱۲- بهیاری

۱۳- سایر رشته های بهداشتی درمانی

پیام آوران بهداشت

حقوق و مزایای طرح پیام آوران بهداشت چیست؟

افرادی که بصورت عادی برای خدمت سربازی اقدام می کنند معمولاً از حقوق کمی که برای سربازان قائل می شوند گلایه کرده و همواره ناراضی اند. چرا که این حجم ساعتی که سرباز برای خدمت اختصاص می دهد هیچ تناسبی با حقوقی که در طول دورۀ خدمت دریافت می کند، ندارد. حتّی مزایایی همچون مرخصی یا تشویقی های دیگر، بسیار ناچیز و در دفعات محدود برای سرباز اتّفاق می افتد. امّا این محدودیت در حقوق و مزایا، دربارۀ نیروهای امریۀ وزارت بهداشت تقریباً احساس نمی شود؛ چه اینکه وزارت محترم بهداشت در جهت جذب نیروهای متخصّص برای خدمت سربازی، حقوق و مزایایی را در قالب طرح پیام آوران بهداشت پیش بینی کرده است که در ذیل به چند مورد از آن ها مختصراً اشاره می کنیم؛

۱- علاوه بر حقوق دریافتی سربازان امریه در این طرح، حق اولاد و همسر نیز به افراد تعلّق می گیرد.

۲- حقِّ مسکن، لباس و خوراک نیز از دیگر مزایای طرح امریۀ وزارت بهداشت می باشد که برای نیرو های تحت امریه در نظر گرفته شده است.

۳- از دیگر حقوق این افراد، حقِّ مأموریت در خارج از محدودۀ محلِّ خدمت می باشد که به آن ها تعلّق می گیرد.

۴- حقِّ خدمت در مناطق محروم، کم برخوردار و مناطقی که از لحاظ آب و هوایی در وضعیت بدی قرار دارند، از جمله حقوق سربازان امریه می باشد.

۵- همچنین اضافه کاری خارج از زمان مؤظّفی خدمت از دیگر حقوقی است که در این طرح می توان به آن اشاره کرد.

نظام وظیفه

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه همه آنچه لازم است شما دربارۀ امریه وزارت بهداشت بدانید!(پیام آوران بهداشت) با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معایب طرح پیام آوران بهداشت، شامل چه مواردی است؟

علیرغم حقوق و مزایای طرح پیام آوران بهداشت، این طرح در طی سال های گذشته گاهی با معایبی روبرو بوده که همین امر موجب نارضایتی برخی از متقاضیان شده است؛ از مهمترین معایب طرح می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

۱- متأسفانه پس از اخذ امریه از این وزارتخانه، دیگر امکان انصراف وجود ندارد.

۲- اگر مراجع مربوطه در طول دوره، فردی را فاقد صلاحیت تشخیص دهند، امریه او را باطل می نمایند که در این صورت ستاد کل نیروهای مسلّح چنین فردی را برای مدّت باقیمانده از خدمت سربازی، به یگان های نظامی نیروهای مسلّح ارجاع خواهد داد.

۳- همچنین با پذیرش امریه، فرد متقاضی دیگر امکان استفاده از کسری های خدمت سربازی همچون کسری پروژها های تحقیقاتی یا کسری خانوادۀ ایثارگران و … را نخواهد داشت.

اولویت های وزارت بهداشت برای پذیرش امریۀ سربازی

همانگونه که در بند شرایط اشاره شد، این وزارتخانه شرایطی را برای جذب سربازان امریه پیش بینی کرده که داشتن این شرایط از الزامات ورود در طرح پیام آوران بهداشت است. امّا علاوه بر شرایط یادشده، وزارت محترم بهداشت، اولویت جذب سربازان امریه را به متقاضیانی داده است که شرایط زیر را دارا باشند:

۱- افرادی که بومی استان یا شهرهای اعلام شده توسط وزارت بهداشت هستند و قصد خدمت در همان محل را دارند.

۲- در صورتی که فرد متقاضی متأهل باشد.

۳- مراکز بهداشتی به رشتۀ تحصیلی افراد متقاضی امریه نیاز داشته باشد.

۴- بستگان درجۀ یک شهید، آزاده یا جانباز بالای ۲۵% از حقِّ اولویت برخوردار خواهد بود. لازم به توضیح است که بستگان درجه یک به فرزندان یا برادر افراد مذکور اطلاق می شود.

۵- افرادی که معافیت از رزم گرفته اند نیز دارای اولویت هستند.

۶- همچنین افرادی که تحت پوشش بهزیستی یا کمیتۀ امداد امام خمینی(ره) هستند، از اولویت جذب برخوردار می باشند.

شرایط پیام آوران بهداشت چگونه است؟

نحوۀ ثبت نام و پذیرش امریه وزارت بهداشت دارای چه شرایطی است؟

در صورتی که فرد متقاضی شرایط مذکور در فوق را دارا باشد، می تواند از طریق مراحل زیر نسبت به ثبت نام در طرح امریۀ وزارت بهداشت اقدام نماید:

۱- مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ و تکمیل فرم اعزام به خدمت سربازی و ارسال آن.

۲- سپس فرد متقاضی می باید بعد از دریافت برگه اعزام به خدمت، حداکثر ۶۰ روز قبل از تاریخ اعزام به خدمت سربازی، نسبت به ثبت نام خود از طریق سامانۀ پیام آوران بهداشت اقدام نماید.

چهار قانون مهم در امریۀ وزارتخانۀ بهداشت

در پایان لازم است به ۴ قانون مهم در طرح امریۀ پیام آوران بهداشت اشاره کنیم؛

۱- همانطور که در بالا هم بیان شد، افرادی که در این طرح پذیرفته می شوند می بایست برای آشنایی با کلیّات مسائل نظامی، یک دورۀ ۴۵ روزه را با عنوان “دورۀ آموزشی نظام وظیفه” سپری نمایند.

۲- پیام آوران بهداشت در صورت قبولی کنکور در مقاطع بالاتر در حین خدمت، می توانند همچون سایر سربازان نظام وظیفه از تسهیلات خدمتی بهره مند گردند.

۳- نیروهای خدمت امریۀ وزارت بهداشت، تمام طول دورۀ خدمت خود را فقط در مناطق معرفی شده توسط وزارت بهداشت که در بالا ذکر شد، سپری خواهد کرد.

۴- در صورتی که فردی بخواهد از فرصت انتقالی استفاده کند، بایستی حداقل مدّت یک سال از زمان خدمت خود در طرح پیام آور بهداشت را گذرانده باشد.

سایت جدید ثبت نام پیام آوران بهداشت(سامانه پیام آوران بهداشت)

از ابتدای این طرح تا مورخۀ ۱۰/۰۸/۱۳۹۵ افرادی که قصد ثبت نام در این طرح را داشتند با لحاظ رعایت شرایط عمومی و اختصاصی، می بایست به سامانۀ http://tarh.behdasht.gov.ir مراجعه و نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام می کردند. امّا از تاریخ فوق و با تغییر آدرس تارنمای ثبت نام از سوی وزارت محترم بهداشت، اکنون افراد متقاضی استفاده از امریه، مکلّفند به سامانه رشد به آدرس http://tarhreg.behdasht.gov.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و تکمیل اطلاعات اقدام کنند.

مدارک لازم جهت ثبت نام طرح پیام آوران بهداشت

افراد متقاضی پس از مراجعه و ثبت نام در سامانۀ پیام آوران بهداشت که فوقاً به آن اشاره شد، بایستی نسبت به ارائۀ مدارک ذیل اقدام نمایند:

۱- ارائۀ اطّلاعات کامل ثبت شده در شناسنامه و کارت ملّی

۲- کپی برابر با اصل برگه اعزام به خدمت سربازی

۳- کپی برابر با اصل صفحۀ دوم شناسنامه در صورت تأهّل

۴- ارائۀ اطّلاعات کامل سوابق تحصیلی

محل خدمت نیروهای امریۀ طرح پیام آوران بهداشت

از آنجایی که یکی از اهداف طرح پیام آوران بهداشت، تأمین نیروی متخصّص در مناطق محروم و کم برخوردار کشور است، لذا محلی که برای خدمت سربازی نیروهای امریه توسط وزارت بهداشت مشخص می شود از همین مناطق خواهد بود. در نتیجه باید توجّه داشت که افرادی که قصد خدمت سربازی را در قالب امریۀ وزارت بهداشت دارند، فقط می توانند از استان ها و شهرهای اعلام شده انتخاب محل نمایند. ضمن اینکه استان سیستان و بلوچستان همواره از اولویت های وزارت بهداشت برای جذب پزشکان می باشد. برخی از استان ها و شهرهای محروم کشور که در سنوات گذشته محل خدمت نیروهای امریۀ طرح پیام آوران بهداشت بوده است را در ادامه متذکّر می شویم:

۱- آذربایجان غربی (ارومیه)

۲- اردبیل (اردبیل)

۳- ایلام (ایلام)

۴- بوشهر (بوشهر)

۵- چهارمحال و بختیاری (شهرکُرد)

۶- خراسان جنوبی (بیرجند)

۷- خراسان شمالی (بجنورد)

۸- خراسان رضوی (گناباد – تربت حیدریه)

۹- خوزستان (اهواز – آبادان – بهبهان – دزفول – شوشتر)

۱۰ – کردستان (سنندج)

۱۱- کرمان (کرمان – بم – جیرفت – رفسنجان)

۱۲- کرمانشاه (کرمانشاه)

۱۳- کهگلویه و بویراحمد (یاسوج)

۱۴- سیستان و بلوچستان (ایرانشهر – زابل – زاهدان)

۱۵- هرمزگان (بندرعبّاس)

لازم به ذکر است که مناطق یادشده ممکن است براساس دستورالعمل نحوۀ جذب نیروهای امریۀ طرح پیام آوران بهداشت، توسط وزارت مربوط هر ساله تغییر کند.

استخدام امریه سربازی وزارت بهداشت به چه صورت است ؟

استخدام امریه سربازی وزارت بهداشت بسیار پر مخاطب است اما باید بدانید که تنها ۱۰ درصد از دانشجویان این رشته ها میتوانند امریه وزارت بهداشت را دریافت کنند . استخدام امریه سربازی وزارت بهداشت به عهده این وزارتخانه میباشد . وزارت بهداشت با توجه به تامین نیروی انسانی خود در مناطق محروم از فارغ التحصیلان در رشته های؛ دندانپزشکی، داروسازی، اتاق عمل، پرستاری، هوشبری و دیگر رشته های پزشکی جوانان را به گرفتن امریه تشویق میکند .

مسئله سربازی تبدیل به یک معضل برای جوانانی که به سن مشمولیت میرسند شده است و آنها همواره به دنبال آنند که خود را معاف کنند یا از امریه ها استفاده کنند . اگر اطلاعی دقیق از این موارد ندارید میتوانید با مرکز مشاوره آویژه که هم تلفنی و هم آنلاین مشتاق پاسخگویی به سوالات شما عزیزان است ارتباط برقرار کنید و از مشاورین کارآمد این مرکز راهنمایی های لازم در خصوص امریه به خصوص امریه وزارت بهداشت را دریافت کنید .

سوالات متداول

حقوق سربازانی که به عنوان سرباز امریه در وزارت بهداشت خدمت میکنند چگونه است ؟

حقوق این سربازان مانند سایر سربازان است اما با این تفاوت که اگر آنها در ساعات غیر اداری کار کنند مانند سایر کارمندان اضافه کار دریافت میکنند . همچنین اگر محلی که در آنجا اعزام شدند نتواند خوراکشان را تامین کند هزینه خوراک و لباس فرم را به آنها میدهند .

شرایط امریه در وزارت بهداشت را بنویسید ؟

از مهم ترین شرایط فارغ التحصیل بودن در رشته های پزشکی و پیراپزشکی ، نداشتن غیبت و شرایط عمومی دیگری نیز وجود دارد؛ متاهل بودن، داشتن معافیت از رزم، تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی، عضو خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و غیره

مدارک لازم جهت ثبت نام امریه وزارت بهداشت چیست ؟

مدارک لازم جهت ثبت نام امریه وزارت بهداشت کپی شناسنامه، کپی کارت ملی، کپی برگه اعزام به خدمت و غیره است .

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره امریه خدمت سربازی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

همه آنچه لازم است شما دربارۀ امریه وزارت بهداشت بدانید!(پیام آوران بهداشت)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه همه آنچه لازم است شما دربارۀ امریه وزارت بهداشت بدانید!(پیام آوران بهداشت)

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 52 نظر:
 1. سلام چطور مطلع شویم که پیام آور بهداشت برای رشته فوریت پزشکی میخواهند تا ثبت نام کنیم

 2. سلام من بهیار هستم چی کار کنم که پیام آور بشم وچه شهری را انتخاب کنم که پیام آور بشم.

 3. با سلام
  بعد از اینکه پیامک اومد که موافقت شده با پیام آوری از بقیه اطلاعات چگونه باید اگاه بشم

 4. با سلام
  بعد از اینکه پیامک اومد که موافقت شده با پیام آوری شما از بقیه اطلاعات چگونه باید اگاه بشم

  1. سلام. یعنی اینکه شما در صف افرادی که برای طرح اقدام کرده اند هستید. ممکن است یکی دو سال طول بکشد تا برای طرح به خدمت گرفته شوید.

 5. سلام خسته نباشید من فارغ التحصیل اتاق عملم میخاستم پرسم برای پیام اوری فقط میتونیم استان و انتخاب کنیم یا شهر داحل استان رو هم میتونیم انتحاب کنیم
  سوال دوم اینکه اگه با شهر درخواستی ما موافقت نشد اونوقت ممکنه به عنوان پیام اور خودشون یه شهر انتخاب کنن یا دیگه رد میشم و میفتم تو یگان عادی؟

 6. سلام
  ببخشید سایت رشد برای ثبت نام پیام آوران سلامت سال ۱۴۰۰ چه زمانی باز میشه ؟

 7. سلام خسته نباشید ببخشید من فارغ التحصیل رشته بهداشت عمومی کاردانی مبارزه با بیماری ها هستم میخاستم بدونم زمان دقیق جذب پیام اور چه تاریخی هست داخل چه ماه هایی پیام اور جذب میکنن که من اعزام به خدمتم رو داخل همون ماه ثبت کنم ممنون میشم جوابمو بدین

 8. سلام. ببخشید من فارغ التحصیل رشته مدیریت خدمات بهداشتی درمانی هستم و الان به عنوان نیروی پیام آور بهداشت در بیمارستان شاغلم. میخواستم بپرسم من میتونم طرح پیام آوری مو تمدید کنم یا امکان تمدید واسه پیام آوران نیست؟؟؟؟ ی نکته دیگه این که رشته من دارای طرح اختیاری هستش. ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام وقت شما بخیر

   بله در خدمتتون هستم

   لطفا از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سراسر ایران تماس حاصل فرمایید.

 9. سلام
  بنده فارغ التحصیل رشته مهندسی پزشکی_بیوالکتریک هستم برای گرفتن امریه در شهر خودم شوشتر چیکار باید بکنم

  1. سلام وقت شما بخیر

   لطفا از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از سراسر ایران تماس حاصل فرمایید.

 10. سلام
  من میخوام توی پیام آوری ثبت نام کنم فقط یه چیزی رو میخواستم بدونم الان من کارای اعزام به خدمت خودم دارم انجام میدم اگر تاریخ اعزام به خدمت برای ۵/۱۹ بگیرم تا چه مدتی وقت دارم بتونم توی پیام آوری ثبت نام کنم ؟؟؟؟

 11. سلام و خسته نباشید
  ببنید الان برای ثبت نام پیام اوران دو تا سایت هست کدومشون درسته؟
  tarhreg.behest.gov.ir و یکی هم تو سامانه رشد هست…تو کدومشون باید ثبت نام کرد؟ داخل سامانه ثبت نام پیام اوران هم ک ایون مقطع و رشته بسته هست میشه بگید تو چه تاریخی تو سال ۹۷ میشه ثبت نام کرد؟
  اگه میشه لطف کنید جواب بدید، چون رفتم نظام وظیفه جواب درستی ندادن، ایمیل زدم نظام وظیفه ناجا فقط یه جمله نوشته به وزارت بهداشت مراجعه کنید…سایت وزارت بهداشت هم که هیچی ننوشته…

 12. سلام
  من دانشجوی پزشکی هستم
  مرداد فارغ التحصیل میشم میخوام پیام آور بشم چیکار باید بکنم؟

 13. سلام.بعد اینکه واسه پیام اوری ثبت نام کردم .کجا باید تایید کنه؟؟؟ستاد نیروهای مسلح؟؟

 14. با سلام خدمت دوستان گرامی
  بنده کارشناس پرستاری هستم تاریخ اعزام قبلیم برج ۱۲ سال ۹۶ بود که قبل از تاریخ اعزامم پرونده جهت معافیت و کفالت تشکیل دادم که بصورت خودکار تاریخ اعزام یک ۱۲ من کنسل شد و بعد تشکیل کمسیون دادند ک متاسفانه رای نیاوردم و معاف نشدم و پی گیر اعزام دوباره شدم ک بعد از ۱۵ روز سایت باز شد ک تونسم برگه اعزام بگیرم ک سیستم بصورت خودکار برج ۲ سال ۹۷ زده برام بدون اینکه غیبت داشته باشم از اونجا که بنده میخاسم پیام اوری ثبت نام کنم بخاطر اینکه برگه اعزامم دیر تو سایت صادر شد نتونسم سایت پیام ادران بهداشت برج ۲ ثبت نام کنم و ثبت نام برج ۴ شرو شد.درخواست تمدید دادم ک تاریخ اعزامم ۴ بشه ک تایید نشد متاسفانه ماندم چکار کنم.لطفا اگه میتونید کمکم کنید ک چکار کنم ک پیام اور بشم.با تشکر

 15. الان تو سایت برا ۱۹ برج ۲ زده ولی نظام وظیفه میگه تا برج یک پر نشه نمیشه برا برج ۲ ثبت نام کرد اینجوری کمتر از ۶۰ روزه پس باید چیکار کنیم …خواهشا راهنمایی کنید عزیزان.

 16. ایا باید حتما ۶۰ روز باشه برای ثبت نام …وقتی هنوز نظام وظیفه تاریخ اون ماه نمیده برگ سبز اون وقت چی؟

 17. سلام.من تاریخ اعزامم ۱۹ اسفند ۹۶ هستش.ثبت نامم کردم تو سایت.تایید ثبت نامم شده.بعدش باید چیکار کنم.الان ک ۳ اسفنده هندز جوابش به دستم نرسیده

 18. با عرض سلام و خسته نباشید دوتا سوال داشتم
  ۱_طول دوره پیام اور بهداشت در هر منطقه ای که خدمت کنیم ۲۰ ماهه؟یعنی براساس ضریب محرومیت منطقه کم نمیشه؟
  ۲_چه مزیتی نسبت به خدمت در یگان نظامی داره اگه طول دورش کمار نمیشه
  ممنون.علوم آزمایشگاهی

 19. با سلام
  من کارشناسی بهداشت حرفه ای دارم و الان ۵ ماهه که امریه قرارگاه خاتم الانبیا گرفتم…حالا میخوام ادامه ی خدمتمو برم طرح پیام اوران بهداشت…شنیدم که بعضی ها این کارو انجام دادن…خواستم بدونم واقعا میشه؟
  بعد حقوقش واسه سرباز چطوریه؟

 20. سلام وقتتون بخیر من فارغ التحصیل رشته پرستای هستم میخواستم ببینم که برای اینکه کجا امریه میدن باید برم بیمارستان های نظام ببینم امریه میدن یا نه؟؟؟
  لطفا راهنمایی کنین

 21. سلام. زمان ثبت نام جهت پیام آوران بهداشت را اعلام نکرده اید!؟
  اگر تاریخ دقیق آن مشخص نیست لطفا تاریخ تقریبی رو اعلام کنید. با تشکر

 22. سلام من تاریخ اعزامم یکم ماه دیگس هنوز جواب قبولی یا رد نیومده ینی قبول نشده؟معنی آمایشی در امریه چیه؟

 23. سلام
  تو سایت ثبت نام پیام اوری نوشته کردستان پیام اور نمیگیره میخواست بدونم شرایطش چیه ک منه کردستانی پیام اوری شاملم بشه با تشکر

 24. خواهشا اگه امکان داره یک شماره تلفن برای مشاوره، در سایت یا ایمیل ارائه شده درج بفرمایید . تشکر

 25. سلام . ۱- چگونه میشه فهمید که کدام استان و شهر در بهمن و اسفند ماه یا برای امریه ی رشته ی پرستاری اعلام نیاز کرده است؟
  ۲- آیا می توان برای امریه استان های غیربومی ولی نزدیک به محل زندگی ، اقدام کرد؟

 26. سلام..من کارشناسی پرستاری هستم.علوم پزشکی زنجان..تازه فارغ التحصیل شدم..برگه آماده به خدمت فرستادم تاریخ۱اسفند اعزام به خدمت میباشم…من میخاسم پیام آوران ثبت نام کنم اما واسه کارشناسی زمان نداده..کلا کاردانی هس۹۶…یدونه اردیبهشت ۹۷هستش معلوم نیس کاردانی باشه یا کارشناسی..توروخدا کمک کنید..آدرس سایتwww.tarhreg.behdasht.gov.ir

 27. سلام ببخشید رشته من مهندسی بهداشت محیط است و جزو پیرا پزشکی دانشگاهم یه ماه دیگه تموم میشه کی باید تبت نام کنم ایا اصلادرشته من میشه برای پیام اور بهداشتی کلا الان چیکار کنم ممنپن کمک کنید

 28. سلام باتوجه به بخشودگی غایبین شامل بهیاران میشه یا معاف موقت تا تمام شدن خدمت برادر میشه ثبتنام کردممنون.

 29. سلام
  من دانشجوی ترم اخر فوریت پزشکی هستم مخوام بدونم بعد از فارغ تحصیلی باید برای اینکه پیام اور شوم چی کارکنم؟

 30. سلام من دانشجوی رشته ی فوریت پزشکی هستم ترم اخر می خوام بدونم به از فارغ تحصیلی باید واسه اینکه پیام اور بشم چیکار کنم ؟

 31. محمد
  ببخشید امروز که ۴دی است. وبنده میخواهم تقاضا بدم برای پیام آوری در دانشگاه ولی هنوز یک ترمم مونده احتمالا تیر ماه ۹۷دفترچه بفرستم ،سوالم از شما این است که بنده باید کی در سایت ثبتنام کنم.

 32. سلام برو تو سامانه رشد -واسه پیام اوری هستش
  منتظر نمون که زودشم دیره
  برو ثبت نام کن
  من اعزام یک دی هستم ثبت نام کردم جوابش اومده
  برو شما که دیر نشه

 33. سلام و عرض ادب
  چند وقتی هست میخام در سامانه ی پیام آوران بهداشت ثبت نام کنم اما اصلا آیکن مقطع و رشته فعال نمیباشد
  رشته ی تحصیلیم مهندسی بهداشت حرفه ای ، مقطع کارشناسی و ۹۶/۱۲/۱ هم تارخ اعزامم هست
  بنده متولد ۷۱/۰۲/۰۵هستم آیا میتوانم خدمتم را بخرم؟

  1. منتظر اطلاعیه ثبت نام باشید ، زمانی که اعلام شد میتونید نسبت به ثبت نام اقدام فرمایید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1401/5/26

پنجشنبه

1401/5/27

جمعه

1401/5/28

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید