کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند ؟

به اشتراک بگذارید

مشمولین معافیت موارد خاص

با توجه به قوانین موجود در دفترچه راهنمای نظام وظیفه عمومی که برای انواع معافیت سربازی نوشته شده است ، افراد با شرایط و ضوابط خاص می توانند از انواع این گونه معافیت ها استفاده کنند . دغدغه بسیاری ازافرادی که به سن خدمت سربازی نزدیک می شوند ، رهایی و معافیت از خدمت سربازی است .افراد با توجه به انواع معافیت هایی که در دفترچه ی راهنمای نظام وظیفه عمومی آمده است می توانند از خدمت سربازی معاف شوند . البته تمامی افراد نمی توانند جزء مشمولین معافیت سربازی قرار گیرند . به همین دلیل باید قوانین آن را با دقت مورد مطالعه قرار داده و شرایطشان را برای معافیت طبق قوانین معافیت سربازی بررسی کنند . یکی از انواع معافیت های سربازی موجود معافیت موارد خاص است که در اینجا شرایط انواع مشمولین معافیت موارد خاص را به شما ارائه می دهیم .

شما می توانید در صورت واجد بودن شرایط از این فرصت برای معافیت از سربازی استفاده کنید . در ادامه خلاصه ای از شرایط مشمولین معافیت موارد خاص سربازی را بررسی می کنیم .


بیشتر بخوانید : مشاوره نظام وظیفه


معافیت موارد خاص

اشخاصی که در این گروه قرار می گیرند باید شرایط خاص و ویژه خانوادگی داشته باشند و شرایط و ملاک های معافیت سربازی را داشته باشند . معافیت های این دسته تنوع زیادی داشته و افراد زیادی می توانند جز مشمولین معافیت موارد خاص قرار بگیرند . افراد این دسته می بایست با مدارک معافیت موارد خاص آشنا شده و سپس برای اخذ معافیت سربازی اقدام کنند .


بیشتر بخوانید : مشاوره معافیت موارد خاص سربازی


شرایط معافیت موارد خاص خدمت سربازی

از جمله شرایط برای مشمولین معافیت موارد خاص می توان به نکات زیر اشاره کرد :

 • اگر در خانواده‌ ای یک فرزند پسر بالای ۱۸ سال باشد و یک معلول که چه خواهر و یا برادر داشته باشد ، این فرزند هم طبق قوانین معافیت موارد خاص می‌ تواند جزء مشمولین معافیت موارد خاص باشد .و از دوره ی خدمت نظام وظیفه عمومی معاف می‌شود .
 • طبق قوانین مشمولین معافیت موارد خاص سربازی افرادی که  پدر و یا مادرشان  جانباز بوده یا به یک مقدار حداقل مشخص شده توسط سازمان سابقه آزاده گی یا سابقه حضور در جبهه را داشته باشند ، می‌ توانند یکی از فرزندان آن ها می تواند جز مشمولین معافیت موارد خاص خدمت سربازی قرار بگیرد . همچنین اگر با ترکیب موارد جانبازی و سابقه جبهه با هم ، یک فرزند خانواده از خدمت سربازی معاف می شود .
 • اگر مادر فرد  فاقد همسر و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی باشد و دارای دو فرزند پسر بالای ۱۸ سال  باشد . با توجه به قوانین مشمولین معافیت موارد خاص و تصمیمات مقام معظم رهبری ، یکی از فرزندانش می تواند جز مشمولین معافیت موارد خاص قرار گیرد .

بیشتر بخوانید : شرایط معافیت موارد خاص خدمت سربازی


برای آگاهی کامل از آخرین اخبار معافیت موارد خاص و مشاوره مشمولین معافیت موارد خاص خدمت سربازی می توانید با مشاوران حرفه ای ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه تماس بگیرید .

مشمولین معافیت موارد خاص سربازی,مدارک معافیت موارد خاص سربازی,قوانین معافیت موارد خاص سربازی,انواع معافیت های سربازی,معافیت کفالت,معافیت پزشکی,معافیت موارد خاص,خدمت سربازی,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,مشمولین خدمت سربازی,معافیت سربازی,مدارک معافیت سربازی,قوانین معافیت سربازی,مشمولین معافیت سربازی

بخشیدگی سنی

بخشیدگی سنی یکی از قوانین معافیت موارد خاص سربازی است . که در ادامه به توضیح آن می پردازیم .

طبق قوانین معافیت موارد خاص سربازی افراد با توجه به مدرک تحصیلی و سن مشخص از خدمت سربازی معاف می شوند . افراد این دسته با توجه به مدرک تحصیلی به ۵ دسته تقسیم می شوند .

این ۵ دسته عبارتند از :

 • زیر دیپلم ، دیپلم ، فوق دیپلم
 • لیسانس
 • فوق لیسانس
 • دکتری غیرپزشکی
 • دکتری پزشکی و دامپزشکی

طبق قوانین معافیت موارد خاص مشمولینی که بیش از ۵۰ سال از سن آنان گذشته است نیازی به درخواست معافیت سربازی ندارند . کارت ملی و یا شناسنامه آن ها مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشد به منزله روشن بودن وضعیت خدمت سربازی آن ها می باشد .


بیشتر بخوانید : آخرین اخبار معافیت موارد خاص خدمت سربازی


مشمولین معافیت موارد خاص سربازی,مدارک معافیت موارد خاص سربازی,قوانین معافیت موارد خاص سربازی,انواع معافیت های سربازی,معافیت کفالت,معافیت پزشکی,معافیت موارد خاص,خدمت سربازی,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,مشمولین خدمت سربازی,معافیت سربازی,مدارک معافیت سربازی,قوانین معافیت سربازی,مشمولین معافیت سربازی

جهت اطلاعات کامل در زمینه اخذ انواع معافیت سربازی با مشاوران ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه در ارتباط باشید .

روند رسیدگی و اخذ معافیت موارد خاص

در ادامه به بررسی روند اداری جهت اخذ معافیت برای مشمولین معافیت موارد خاص می پردازیم و مراحل کلی و اولیه آن را جهت اخذ معافیت بازگو می کنیم .

 • گرفتن دفترچه راهنمای خدمت نظام وظیفه عمومی از دفترهای خدمات الکترونیک نیروی انتظامی ‌پلیس +۱۰ به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز برای مشمولین معافیت موارد خاص .
 • مراجعه به مراکز خدمات الکترونیک نیروی انتظامی پلیس + ۱۰ به همراه کلیه مدارک معافیت موارد خاص .
 • ثبت درخواست در سامانه توسط کاربر و ارسال پرونده از طریق رابطین دفاتر به مراکز نظام وظیفه عمومی نیرو های مسلح.
 • بررسی مدارک و تایید اطلاعات توسط کارشناسان معاونت نظام وظیفه عمومی سراسر کشور در سامانه جامع نظام وظیفه عمومی .
 • صدور کارت معافیت خدمت سربازی و ارسال آن برای مشمولین معافیت موارد خاص  .
 • حداقل زمان رسیدگی به درخواست معافیت موارد خاص و انجام امور اداری یک ماه می باشد .

بیشتر بخوانید :  نحوه دریافت معافیت موارد خاص خدمت سربازی


جهت مشاوره و آشنایی با نحوه دریافت و مراحل اداری جهت اخذ انواع معافیت سربازی با مشاوران حرفه ای ما در زمینه نظام وظیفه و خدمت سربازی در مرکز آویژه تماس بگیرید .

 

 


برای مشاوره در زمینه  مشمولین معافیت موارد خاص خدمت سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند ؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند ؟

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

9099072068 از سراسر ایران