مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند؟

مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند؟

مشمولین معافیت موارد خاص

با توجه به قوانین موجود در دفترچه راهنمای نظام وظیفه عمومی که برای انواع معافیت سربازی نوشته شده است، افراد با شرایط و ضوابط خاص می توانند از انواع این گونه معافیت ها استفاده کنند. دغدغه بسیاری از افرادی که به سن خدمت سربازی نزدیک می شوند، رهایی و معافیت از خدمت سربازی است.

افراد با توجه به انواع معافیت هایی که در دفترچه ی راهنمای نظام وظیفه عمومی آمده است می توانند از خدمت سربازی معاف شوند. البته تمامی افراد نمی توانند جزو مشمولین معافیت سربازی قرار گیرند.

به همین دلیل باید قوانین آن را با دقت مورد مطالعه قرار داده و شرایطشان را برای معافیت طبق قوانین معافیت سربازی بررسی کنند. یکی از انواع معافیت های سربازی موجود معافیت موارد خاص است که در اینجا شرایط انواع مشمولین معافیت موارد خاص را به شما ارائه می دهیم.

شما می توانید در صورت واجد بودن شرایط از این فرصت برای معافیت از سربازی استفاده کنید. در ادامه خلاصه ای از شرایط مشمولین معافیت موارد خاص سربازی را بررسی می کنیم.


بیشتر بخوانید : مشاوره نظام وظیفه


 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

معافیت موارد خاص

اشخاصی که در این گروه قرار می گیرند باید شرایط خاص و ویژه خانوادگی داشته باشند و شرایط و ملاک های معافیت سربازی را داشته باشند. معافیت های این دسته تنوع زیادی داشته و افراد زیادی می توانند جز مشمولین معافیت موارد خاص قرار بگیرند. افراد این دسته می بایست با مدارک معافیت موارد خاص آشنا شده و سپس برای اخذ معافیت سربازی اقدام کنند.


بیشتر بخوانید : مشاوره معافیت موارد خاص سربازی


شرایط معافیت موارد خاص خدمت سربازی

از جمله شرایط برای مشمولین معافیت موارد خاص می توان به نکات زیر اشاره کرد:

 • اگر در خانواده‌ ای یک فرزند پسر بالای ۱۸ سال باشد و یک معلول که چه خواهر و یا برادر داشته باشد، این فرزند هم طبق قوانین معافیت موارد خاص می‌ تواند جزو مشمولین معافیت موارد خاص باشد. و از دوره ی خدمت نظام وظیفه عمومی معاف می‌شود.
 • طبق قوانین مشمولین معافیت موارد خاص سربازی افرادی که  پدر و یا مادرشان  جانباز بوده یا به یک مقدار حداقل مشخص شده توسط سازمان سابقه آزادگی یا سابقه حضور در جبهه را داشته باشند، می‌ توانند یکی از فرزندان آن ها می تواند جزو مشمولین معافیت موارد خاص خدمت سربازی قرار بگیرد.
  همچنین اگر با ترکیب موارد جانبازی و سابقه جبهه با هم، یک فرزند خانواده از خدمت سربازی معاف می شود.
 • اگر مادر فرد فاقد همسر و تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی باشد و دارای دو فرزند پسر بالای ۱۸ سال باشد، با توجه به قوانین مشمولین معافیت موارد خاص و تصمیمات رهبری، یکی از فرزندانش می تواند جز مشمولین معافیت موارد خاص قرار گیرد.

بیشتر بخوانید : شرایط معافیت موارد خاص خدمت سربازی


برای آگاهی کامل از آخرین اخبار معافیت موارد خاص و مشاوره مشمولین معافیت موارد خاص خدمت سربازی می توانید با مشاوران حرفه ای ما در مرکز مشاوره تلفنی آویژه تماس بگیرید.

مشمولین معافیت موارد خاص سربازی,مدارک معافیت موارد خاص سربازی,قوانین معافیت موارد خاص سربازی,انواع معافیت های سربازی,معافیت کفالت,معافیت پزشکی,معافیت موارد خاص,خدمت سربازی,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,مشمولین خدمت سربازی,معافیت سربازی,مدارک معافیت سربازی,قوانین معافیت سربازی,مشمولین معافیت سربازی

بخشیدگی سنی

بخشودگی سنی یکی از قوانین معافیت موارد خاص سربازی است. که در ادامه به توضیح آن می پردازیم. طبق قوانین معافیت موارد خاص سربازی افراد با توجه به مدرک تحصیلی و سن مشخص از خدمت سربازی معاف می شوند. افراد این دسته با توجه به مدرک تحصیلی به ۵ دسته تقسیم می شوند .

این ۵ دسته عبارتند از:

 • زیر دیپلم، دیپلم، فوق دیپلم
 • لیسانس
 • فوق لیسانس
 • دکتری غیرپزشکی
 • دکتری پزشکی و دامپزشکی

طبق قوانین معافیت موارد خاص مشمولینی که بیش از ۵۰ سال از سن آنان گذشته است نیازی به درخواست معافیت سربازی ندارند. کارت ملی و یا شناسنامه آن ها مشروط بر اینکه تغییرات سنی نداشته باشد به منزله روشن بودن وضعیت خدمت سربازی آن ها است.


بیشتر بخوانید : آخرین اخبار معافیت موارد خاص خدمت سربازی


مشمولین معافیت موارد خاص سربازی,مدارک معافیت موارد خاص سربازی,قوانین معافیت موارد خاص سربازی,انواع معافیت های سربازی,معافیت کفالت,معافیت پزشکی,معافیت موارد خاص,خدمت سربازی,نظام وظیفه,مشاوره نظام وظیفه تلفنی,مشمولین خدمت سربازی,معافیت سربازی,مدارک معافیت سربازی,قوانین معافیت سربازی,مشمولین معافیت سربازی

جهت اطلاعات کامل در زمینه اخذ انواع معافیت سربازی با مشاوران ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه در ارتباط باشید.

روند رسیدگی و اخذ معافیت موارد خاص

در ادامه به بررسی روند اداری جهت اخذ معافیت برای مشمولین معافیت موارد خاص می پردازیم و مراحل کلی و اولیه آن را جهت اخذ معافیت بازگو می کنیم.

 • گرفتن دفترچه راهنمای خدمت نظام وظیفه عمومی از دفترهای خدمات الکترونیک نیروی انتظامی ‌پلیس +۱۰ به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز برای مشمولین معافیت موارد خاص.
 • مراجعه به مراکز خدمات الکترونیک نیروی انتظامی پلیس + ۱۰ به همراه کلیه مدارک معافیت موارد خاص.
 • ثبت درخواست در سامانه توسط کاربر و ارسال پرونده از طریق رابطین دفاتر به مراکز نظام وظیفه عمومی نیرو های مسلح.
 • بررسی مدارک و تایید اطلاعات توسط کارشناسان معاونت نظام وظیفه عمومی سراسر کشور در سامانه جامع نظام وظیفه عمومی.
 • صدور کارت معافیت خدمت سربازی و ارسال آن برای مشمولین معافیت موارد خاص.
 • حداقل زمان رسیدگی به درخواست معافیت موارد خاص و انجام امور اداری یک ماه است.

بیشتر بخوانید :  نحوه دریافت معافیت موارد خاص خدمت سربازی


جهت مشاوره و آشنایی با نحوه دریافت و مراحل اداری جهت اخذ انواع معافیت سربازی با مشاوران حرفه ای ما در زمینه نظام وظیفه و خدمت سربازی در مرکز آویژه تماس بگیرید.

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشمولین معافیت موارد خاص چه افرادی می باشند؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 133 نظر:
 1. سلام
  من پرونده معافیت خاص از طریق بهزیستی تو نظام وظیفه هست
  میگن در حالت معمولی ۶ ۷ ماه طول میکشه اما پارتی داشته باشی یا مدد کارت پیگیر باشه یکی دو ماه
  من که پارتی ندارم و مدد کارم پیگیر نیست چطور میتونم روند و سریع تر به نتیجه برسونم؟

 2. سلام وقتتون بخیر باشه
  من ۱۸ سال سن دارم تازه دیپلممو گرفتم
  من یه خواهر دارم که یک سال از من بزرگ تره
  من مادرمو از دست دادم
  و سال ۸۹ به بعد پدرمو ندیدم یعنی مارو ترک کرد
  و من و خواهرم سال ۹۳ راهیه بهزیستی شدیم
  الان با خواهرم زندگی میکنم
  و فاقد پدر و مادر
  میخواستم بدونم شرایطی هست که بتونم معاف بشم؟

 3. سلام من ۲۱ سالمه دانشجو هستم دو برادر هستیم برادر بزرگم معلول ذهنی هستن که در بهزیستی پرونده دارن پدرم هم ۶۵ سالشه از کار افتاده و مادرم سرطان داره آیا میتونم کفالت بگیرم ؟؟

 4. بنده کارت معافیت موارد خاص را حدودا ۳ سالی هست که دارم ( پدر جانباز ۲۵ درصد هستند) . ولی به دلایلی قصد دارم امتیاز این موضوع را به دیگر برادرم انتقال دهم و خود به سربازی بروم ، آیا این اتفاق امکان دارد تا رخ دهد ؟

 5. سلام من ۶ ماه است که مادرم طلاق گرفته تک فرزند هستم و مادرم تحت پوشش کمیته امداد است آیا میتوانم از معافیت موارد خاص استفاده کنم؟ آیا این معافیت دائم است؟

  1. سلام وقت شما بخیر.برای استفاده از این معافیت حداقل باید یک سال از شروع عضویت مادر در کمیته امداد گذشته باشد. بله معافیت دائم است

 6. سلام من کارشناسی رو تموم کردم پدرم ۴۸ساله بیمارقلبی و عمل باز شده و مادرم بیمار ام اس و سرطان داره من میتونم معافیت دائم بگیرم

 7. من همه شرایط معافیت کفالتو دارم
  هم سرپرستی خواهر زیر ۱۸سالمو دارم
  هم پدر مادرم ۵ساله جدا شدند
  هم مادرم سرطان داره
  ولی گفتن بهم چون ۶ماه اصافه سنوات داری نمیتونی معافیت کفالت بگیری ،
  هیچ راهی نیست یعنی؟؟؟؟

 8. سلام
  من فرزند کوچک یک خانواده ۵ فرزنده هستم. هر ۴ برادر بزرگ بنده خدمت سربازی را پشت سر گذاشته اند. با توجه به این موضوع که پدر و مادر بنده هیچ کدام در قید حیات نیستند آیا من از خدمت سربازی معاف می شوم؟

 9. من ۲۶ سالمه و غیبت دارم
  یک خواهر و یک برادر معلول دارم. یکی دیگر از برادرانم که الان ازدواج کرده، از طریق معلولیت خواهرم معاف شده. ایا من میتونم از طریق معلولیت برادرم اقدام به معافیت کنم؟

 10. سلام پدرم بر اثر سکته مغزی یک دستش از کار افتاده ایا میتونم معافیت موارد خاص بگیرم

  1. سلام
   بله احتمال ان وجود دارد اما برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 11. باسلام و احترام

  بنده یک خواهر با معلولیت شدید دارم البته پدر و مادرم هم دارای معلولیت خفیف و متوسط هستند.
  برای استفاده از معافیت موارد خاص به نظام وظیفه شهرمان مراجعه کردم ولی گفتند باید ۲ خواهر یا برادر معلول داشته باشی و مشمول معافیت نمی‌شوی.
  لطفاً مرا راهنمایی نمایید. با تشکر

 12. سلام وقت بخیر من برادرم معاف موارد خاص است من نمی‌توانم معاف کفالت مادرم باشم؟

 13. با درود ، پرسشی داشتم
  همسر بنده بورس تحصیل در خارج از کشور شده و ویزا اقامت هم گرفته
  میخواستم بدونم هیچ نوع معافیتی خواصی هستش که بنده برای گرفتنش اقدام کنم تا بتون همراهش برم؟؟
  ضمن اینکه بنده غیبت هم دارم

 14. سلام من ۲۲ سالمه پدرم بیماری سرطان داره و تک پسر هستم و ۳ تا خواهر دارم و دفترچه بیماری های خاص را هم دارم خاستم ببینم میتونم معافیت بگیرم؟

 15. کسری خدمت برای مدارک تحصیلی دانشگاهی از کاردانی تا دکتری

  وزارت علوم و تحقیقات فناوری نیازمند مساعدت و رایزنی

  و)پشتیبانی در این خصوص
  افزایش جایگاه شغلی وامتیازات در نظام وظیفه

 16. سلام من متولد ۶۳خدمت نرفتم سه برادرم خدمت کردن خودم چند سال زندان بودم ناراحتی اعصاب دارم بنظر شما معاف میشم

 17. سلام من متولد ۶۳خدمت نرفتم سه برادرم خدمت کردن خودم چند سال زندان بودم ناراحتی اعصاب دارم دندان کلن معاف مشکل فک دارم تا بنظر شما معاف میشم

 18. سلام، ببخشید من یه خواهر معلول ذهنی دارم و کارت معلولیت دارد روی کارت نوشته شدید و در بهزیستی هم براش پرونده تشکیل دادیم و ماهیانه از بهزیستی یه کمکی به ما میشه و خودم تنها برادر بالای ۱۸ سال هستم و پدر و مادرم در قید حیات هستند و الحمدلله سالم هستند ولی پدرم کارگر هست جزو مشاغل سخت، شرایط زندگیمان باتوجه به این گرونی ها، سخت شده، و هیچی نداریم یعنی اگر هم بخوایم نمیتونیم بگیریم باتوجه به این گرونی ها، و متوجه شدم جزو سه دهک اول جامعه هستیم، میخواستم بدونم معافیت موارد خاص به من تعلق میگیرد؟!

 19. باسلام، بنده در خانواده تنها فرزند پسر بالای ۱۸ سال هستم و دو خواهر و یک برادر دارم،
  برادرم ۶ ساله دارد و یه خواهرم ۱۷ سال هست و خواهر کوچکم معلولیت شدید جسمی ذهنی دارد،
  و پدر و مادرم در قید حیات هستن
  ببخشید میخواستم بدونم معافیت موارد خاص بخاطر خواهر کوچکم که معلولیت جسمی و ذهنی دارد به من تعلق میگیرد یا خیر؟

  1. سلام
   بستگی به شرایط پدر شما دارد که برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 20. سلام وقتتون بخیر باشه من ۱۴ ساله پدرم فوت کرده و یک برادر بزرگتر از خودم دارم که معافیت پزشکی(کارت قرمز) داره میخواستم بدونم من میتونم از معافیت کفالت مادر استفاد کنم؟؟؟ ممنون ازتون

  1. سلام
   طبق شرایط اصلی چون برادر بزرگتر دارید امکان پذیر نمیباشد اما باید بررسی شود که دلیل معافیت برادر شما دقیقا چی بوده است

 21. سلام وقت بخیر من پدر مادرم بالای ٧٠ سال هستن و تهت پوشش کمیته امداد هستن و پدرم ناتوانی دارد دوبرادر هستیم ک برادر بزرگترم خدمت کردم و متاهل هستش خودم ٢٧ سالمه ایا میشه موافیت گرفت

 22. سلام,

  آیا از شماره ای که در کارت پایان خدمت است, میتوان نوع معافیت را فهمید؟

  خیلی ممنون

  1. سلام وقت بخیر در صورتی که شدت بیماری زیاد باشد و در کمیسیون پزشکی تایید شود بله می توانید معافیت بگیرید

 23. سلام من از طریق جانبازی پدر درخواست دادم (تلفیق جانبازی و خدمت ) و در سامانه نظام وظیفه هم ثبت شده در بخش وضعیت نوشته مدارک تایید شده می‌خواستم بفهمم یعنی از من تمامه نگران نباشم و منتظر کارت باشم؟

   1. از طریق جانبازی اقدام کردم مدارک بنده هم تایید شده در سایت نظام وظیفه
    کارت بنده چند روز دیگه دستم میرسه؟

    1. سلام پدر بنده در نیروی انتظامی ایلام خدمت میکرد.
     که سال ۸۲ بر اثر تصادف با متور سیکلت هم مادر و هم مادرم فوت شدن
     الان خودم ۲۲ سالمه خواستم ببینم معاف هستم یا خیر

     1. سلام وقت بخیر
      تحت شرایطی برای شما امکان معافیت لحاظ خواهد شد

 24. سلام برای گرفتن معافیت واریکوسل امکانش هست مدارک جعلی از یکی بگیرم؟
  سرباز فراری بودم دستگیر شدم و معاف از رزم هم نیستم
  اینها توی معافیت پزشکی (واریکوسل) تاثیر داره؟
  بیزحمت جوابو بفرستید به ایمیلم باتشکر

  1. سلام. خیر مدارک پزشکی با دقت و معاینه بالینی بررسی میشوند و امکان جعل مدارک یا استفاده از مدارک فرد دیگر عملا وجود ندارد.

 25. سلام من دخترم و خواهر دو قلوم ک ۲۲سالشه دچار معلولیت خیلی شدسد جسمی ذهنی حرکتیه وابسته ب تخت هست ک تو بهزیستی هم پرونده داره. پدر مادرم سالمن و در قید حیات .منتهی پدرم ۵۷سالشه و از لحاظ بدنی واقعا قدرت و توانایی لازم برای نا ب جایی خواهرمو نداره . فقط یددنه برادر سالم بالای۱۸سال دارم . طبق مقاله ی شما ک نوشتین جزو موارد خاص هست و بگانه فرزند ذکور خانواده هایی ک یدونه فرزند معلول داشته باشن . ایا برادرم معاف میشه ؟

  1. سلام بله اگر برادر فاقد غیبت باشد میتواند ازطریق ماده ۹بهزیستی درخواست معافیت ثبت کند.

  2. سلام شما موفق به اخذ معافیت شدید ؟ من هم شرایط مشابه دارم ولی میگن این قانون لغو شده آیا درسته ؟

 26. سلام و خسته نباشید من متولد ۱۳۵۶ هستم دو فرزند دارم که فرزند اولم به علت معلولیت جسمی تحت پوشش بهزیستی است همسرم بیماری سرطان دارد یک سال خدمت کردم بعد به علت مشکلاتی غایب شدم ایا با مدرک ابتدایی راهی برای معافیت دارم یا خیر ممنون

 27. سلام من متولد ۳۰ ام شهریور ۱۳۵۵ هستم ۱۰ سال پیش طلاق گرفتم و تنها فرزندم با من زندگی میکند ایا میتوانم از معافیت استفاده کنم؟

  1. سلام. معافیت کفالت مادر دارای قوانین مختلفی است در صورتی که سایر شرایط را داشته باشید میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید. برای دریافت اطلاعات کامل درباره شرایط و نحوه اقدام میتوانید با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 28. سلام و خسته نباشید. من تک فرزند هستم و کارشناسی ارشد دارم. کف هر دو پاهام صاف هست از نوع flexible و پدرم یکسال ایثارگری داره. مادرم هم آرتروز در هر دو زانو و دیسک کمر شدید داره. آیا میتونم برای معافیت اقدام کنم؟ غیبت ندارم.

 29. سلام وقت بخیر،ایا با داشتن گودی قفسه سینه(لانه کبوتر)احتمال معافیت پزشکی هست؟ممنونم

 30. با عرض سلام
  بنده تنها پسر ذکور بالای ۱۸ سال می باشم. یک خواهر با درجه معلولیت شدید دارم که تحت سرپرستی بهزیستی می باشد. پدر و مادر بنده در قید حیات می باشند. غیبت ندارم. آیا طبق ماده ۹ بهزیستی معاف میشم؟؟
  تک پسر هایی که خواهر یا برادر معلول دارند. اینو سایت شما برای دریافت معافیت کفالیت معلولیت گذاشته است.

 31. سلام من بیماری عصبی و ناراحتی معده وپسوریازیس دارم من فقط بیماریه پسوریا زیس رو گفتم ایا لازمه من بقیه مشکلاتمو بگم ؟ و ایا با پسوریازیس امکان معاف شدن هست؟

  1. سلام وقت بخیر هرچقدر بیماری های شما جدی باشد امکان گرفتن معافیت بیشتر می شود

 32. باسلام و احترام
  بنده تا انتهای شهریور ماه هم فرصت یکسال فراغت تحصیلیم به اتمام میرسه. دارای یک فرزند ۱۰ساله هستم که ۴سال است از همسرم جدا شدم.ایشان هم ازدواج مجدد کرده اند و شرایط نگهداری فرزندم رو نداره. فرزندم با من زندگی میکنه و حضانتش با منه. آیا معافیت به بنده تعلق میگیره؟
  باتشکر

  1. سلام خیر معافیت تعلق نمی‌گیرد شما میتوانید برای داشتن فرزندتان کسری خدمت دریافت کنید.

  2. سلام پدر من فوت شدن و سرپرستی مادرم به عهده من است برادر بزرگتر از من ازدواج کرده و فرزند هم دارد آیا شامل معافیت از سربازی می باشد

 33. سلام
  من ۲۶ ساله و دانشجوی ترم آخر کارشناسی هستم، پدر و مادرم را همزمان از دست داده ام. دارای ۴ برادر بزرگ تر از خود هستم که هر ۴ نفر خدمت سربازی را انجام داده اند. آیا معاف می شوم ؟

  1. سلام
   من ۲۴ سالمه یک برادر دارم معلول جسمی و عضو بهزیستی هم هست پدرم هم ۵۴ سالشه خودمم لیسانس دارم یک ماه دیگه فرصت دارم برای سربازی اقدام کنم ایا من میتونم معافیت بگیرم به خاطر معلولیت برادرم؟

   1. سلام درصورتی که پدر از کارافتادگی دارند شماغیبت نداشته باشید بله میتوانید برای معافیت کفالت برادر اقدام کنید

 34. سلام وقت بخیر
  من ۱ سال فرصت برای خدمت رفتن دارم ، با توجه به این که پدر و مادر بنده بالای ۶۰ سال میباشند و یه برادر بزرگتر از خودم دارم که ۹ سال از من بزرگتره و معافیت پزشکی داره ، با این اوصاف میتونم معافیت بگیرم ؟ و ۲ خواهر دارم که زندگیشون از ما جداعه

   1. سلام من متولد ۸۳ هستم مادرم بیماری ام اس داره تازه از پدرم طلاق گرفته آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم

    1. سلام بله اول بهتون معافیت موقت می دن
     بعد از گذشتن سی ماه از تاریخ طلاق مادر برای معافیت دائم می توانید اقدام کنید

 35. سلام همسر من متولد ۱۳۶۰ میباشد من با ایشان ۶ سال هست ازدواج مجدد کردیم ومن تحت پوشش بهزیستی بخاطر بیماری اعصاب و روان تحت پوشش هستم و من دارای دو فرزند بودم از شوهرم دارای یک دختر از ازدواجهای قبلی هامون الان یک فرزند مشترک داریم که میشوند ۴ تا سه دختر و یک پسر و الان باردار هستم و دوماه دیگر یک فرزند به خانواده مان اضافه میشود من و سه فرزندانم به طور موقت مددجو کمیته امداد هستیم وما الان خانواده هفت نفره هستیم که همسرم خرج و مخارج ما را میدهد لطفا راهنمایی کنید چجوری میتونیم معافیت بگیریم لطفااا کمک کنید

 36. سلام،۱۸سال را گذرانده ام،مدرک لیسانس دارم،برادرم معافیت کفالت گرفته و خارج از کشور هست،خواهرم طلاق گرفته و فاقد پدر و مادر هستم.
  آیا مشمول شرایط خاص معافیت میشوم؟

  1. سلام
   قانونا خیر . باید درخواست بدهید به نظام وظیفه احتمال قبول کردن هست

 37. سلام، من به عنوان پدر خانواده ۴۳سال سن دارم وبیمار خاص هستم یه پسر دارم که بعد از یک سال دیگه مشمول سربازی میشه آیا با شرایط بیمار خاص بودنم میتونم فرزندم رو از سربازی معاف بکنم؟

 38. سلام من متولد ۱۳۶۲ دارای دو فرزند کارگر زیر خط فقر قسط وام ۱۰۰ملیون نداشتن ۱۸ دندان آیا مشمول معافیت میشوم باتشکر

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه خیر .شرایط بیماری قابل بررسی میباشد از نظام وظیفه اقدام کنید و یا با مشاورین تماس حاصل کنید

 39. سلام من متولد ۱۳۶۲ دارای دو فرزند کارگر زیر خط فقر قسط وام ۱۰۰ملیون نداشتن ۱۸ دندان آیا مشمول معافیت میشوم باتشکر

  1. سلام دوست عزیز
   متاسفانه خیر .شرایط بیماری قابل بررسی میباشد از نظام وظیفه اقدام کنید و یا با مشاورین تماس حاصل کنید

  2. سلام من حبس ابد کشیده ام ومتولد سال ۱۳۶۱ هستم وحدود ۱۵ماه شایدبیشتر خدمت کردم کارت نگرفته ام .راهنماییم کنید

   1. سلام با مراجعه به یگان خدمتی و مدارک شناسایی خود به پادگان ، استعلام مدت خدمت را انجام دهید و برای دریافت کارت درخواست دهید.

   2. سلام من متولد ۸۳ هستم مادرم بیماری ام اس داره تازه از پدرم طلاق گرفته آیا میتونم معافیت کفالت بگیرم

    1. سلام بله اول بهتون معافیت موقت می دن
     بعد از گذشتن سی ماه از تاریخ طلاق مادر برای معافیت دائم می توانید اقدام کنید

 40. سلام من دو تا برادر بزرگتر و دو تا خواهر که همشون زندگیشونو جداست و متاهل آمد و الان پدر من ۵۵سالشه و من خرجی پدر و مادر رامیدم و داداش بزرگترم یکیشون کلا خدمت نرفته چ کنم راهی هست برای کفالت لطفاً راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   با وجود برادر بزرگتر خیر. مگر اینکه از ماده ۶ بهزیستی اقدام کنید.

 41. سلام بنده مادرم ۲۰ سال سابقه بیماری اعصاب داره(اسکیزوفرنی) مددجوی بهزیستی هست و سه بار هم بستری شده و سابقه خود کشی هم داره که موجب شکستن دوتا پاش شد. و احتمال داره دوباره به خودش اسیب وارد کنه در ضمن پدر بنده زندست ولی به تنهایی قادر به نگهداری از مادم نیست. ایا من میتونم با این شرایط معافیت ماده شش بهزیستی بگیرم

 42. سلام. من تک فرزند پسر و دارای خواهر هستم و از کودکی مشکل بیضه داشته ام. همچنین کفالت عمه ام که بیماری گواتر را دارد بر عهده دارم. آیا از سربازی معاف میشوم؟

  1. سلام دوست عزیز
   شرایط کفالت به عهده پدر شما میباشد .از مشکل بیماری خود اقدام کنید

 43. سلام
  من تک فرزند خانواده هستم و پدرمم ۶۲سالشونه و از نظر مالی زیر خط فقریم وپدرم هم متاسفانه اعتیاد دارن و این خرج ومخارج زندگی رو چند برابر میکنه.من شاگرد اول کلاسمون بودم وتنها تونستم دوترم از دانشگاه رو بخونم وبخاطر شرایط مالی دیگه نتونستم ادامه بدم و مجبور به ترک تحصیل شدماز طرفی من ازدواج کردم و صاحب فرزند هستم در واقع دارم برای دو خانواده کار میکنم تا اموراتمون بگزره.
  و فرزندم هم شیر خشک مصرف میکنه.
  من الان از بدهی که به مردم و بانک دارم چیزی حدود۶۰میلیون قرض دارم.
  همسرم هم گفته اگ بری سربازی ازت طلاق میگیرم و نمیتونم این شرایط رو تحمل کنم.
  پدرم هم اصلا نمیتونن کار کنن و تا الان ۵بار عمل جراحی داشتن و مادرمم هم بیماری اعصاب و روان دارن.
  خواهش میکنم یه راهنمایی کنین.
  من با رفتن به خدمت دار و ندارمو از دست میدم من باید چیکار کنم.

  1. سلام دوست عزیز
   باید اول توجیه غیبت کنید و پدر را عضو بهزیستی کنید . در صورت انجام شدن این ذو مورد / به پلیس ۱۰+ مراجعه کنید و درخواست معافیت کفالت دهید.

 44. سلام بنده فراری هستم و دلیل فرارم هم جدا شدن پدر و مادرم هست ااان حدود ۴ساله که بنده خرج مادرم را میدهم البته دو برادر دیگه دارم که یکی بندر عباس و دیگری اصفهان اما هیچکدوم قبول نکردن بیان و از مادر نگه داری کنند و این موضوع خیلی مادرم را عذاب میدهد پدرم حدود ۵سال پیش رفت زندان و بعد از زندان دیگر ما نتوانستیم اورا ببینیم ایا من مشمول معافیت میشم یا نه؟

  1. سلام دوست عزیز
   خیر متاسفانه مقدور نیست باید دیگر شرایط شما بررسی شود

 45. سلام خسته نباشید
  من در مدرسه برزگسالان در حال تدریس ام (دیپلم ندارم) اما چند روز دیگه باید بنویسم برای درخواست پزشکی
  ایا بند یا تبصره ای هست که افرادی که در حال تدیس ان نتونن بنویسن برای درخواست پزشکی ؟

  1. سلام خسته نباشید من چند تا برادر خواهر دارم پدرم فوت کرد مادرم فوت کرد سرپرست خانواده هستم چند برادر دادم ازمن کوچکتر هستند ولی یک برادری دارم از من بزرگتر عروسی کرده غیبت هیچی ندارم تعلق به معافیت کفالت میگره یا ن

   1. سلام. طبق قانون اگر خواهر یا برداران کوچکتر شما دچار معلولیت یا بیماری خاصی باشند میتوانید برای دریافت معافیت کفالت اقدام کنید در غیر اینصورت با وجود برادر بزرگتر سالم به شما معافیت کفالت تعلق نمیگیرد

 46. سلام بنده یک برادر کوچک تر از خودم که محصل هستن دارم و خودم هم الان مشمول سربازی هستم. پدرم بیماری قلبی دارن و عمل قلب انجام دادن و نمیتونن کار کنن بیمه هم ندارند باتوجه به این موارد و از کار افتادگی پدرم من میتونم معافیت کفالت پدرم را بگیرم؟

  1. سلام خسته نباشید.
   من یک خواهر معلول جسمی-ذهنی شدید دارم که چندین ساله که در بهزیستی هم پرونده داره. خودم هم تنها فرزند ذکور خانواده هستم. (کلا ۲ بچه هستیم) میتونم از این قانون استفاده کنم؟؟

 47. پدرمم خیلی اسرار داره معاف شم و دلش نمیخواد برم سربازی خرجی خونه رو من میدم.راهی نداره کفالت بگیرم؟من۱سالم غیبت دارم .پدرمم نمیتونه کاری کنه معاف کفالت بگیرم؟؟

  1. سلام
   با داشتن غیبت اخذ معافیت کار سختی است. معافیت کفالت نیز تنها به افرادی تعلق میگیرد که تنها پسر خانواده باشند و پدر بیمار یا از کار افتاده باشد.

 48. سلام من یه خواهر دارم معلولیت ذهنی هس.یه برادر هم دارم بخاطر گوششون معاف شدن و کارت معلولیت دارن و تحت بهتزیستی هستن و مامانمم هم تحت بهزیستی هس و شرایط مالی خوبی هم نداریم خلاصه..بنده میتونم با توجه به ۲سال غیبتی که داشتم معافیت موارد خاص یا مدد جویان بهزیستی رو بگیرم؟

  1. سلام
   درصورت تایید بیماری قلبی در کمیسیونهای پزشکی نظام وظیفه، میتوانید معافیت پزشکی بگیرید.

   1. سلام مادرمن ۴۵دارد وناپدریم ۷۱سال دارد من تنها بچه مادرم هستم ولی ناپدر دوپسر دارد وفرزند دارند خدمت هم رفتند مادرم دیگر بچه دیگری ندارد . الان ۱۸سالم است معافیت ناپدری به من تعلق میگیرد

  2. سلام من دو پسر سی وسه ساله و سی وپنج ساله دارم که در خارج بدنیا امدند و ملیت خارجی دارند میتوانند معافی بگیرند؟

    1. سلام علیکم
     بنده پدرم خدمت در مناطق مرزی داشته بالای ده سال و تشکیل پرونده دادم پلیس +۱٠ تا الان دو ماه هست که هنوز کارتم نیامده باید چکار کنم

    2. سلام خسته نباشید. من یه پدر ۵۶ ساله و یک مادر ۴۶ ساله دارم تنها پسر خانوادم و دو تا خواهر کوچیک تر از خودم دارم الان دانشگاه هستم و ۱۹ سالمه در ظمن کف پای ساف و گشادی دریچه قلبی دارم. یعنی هنگامی که می دوئم خیلی زود خسته میشم و نفس نفس میزنم آیا من میتونم معافیت دائم بگیرم یا نه؟
     تشکر

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

یکشنبه

1401/9/6

دوشنبه

1401/9/7

سه شنبه

1401/9/8

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید