نحوه دریافت معافیت مینیسک زانو

معافیت مینیسک زانو چه شرایطی دارد؟

معافیت مینیسک زانو یکی از موارد مهمی است که بسیاری از مشمولین از این طریق می توانند از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند . همانطور که می دانید معافیت سربازی به گونه های مختلفی می تواند صورت گیرد . اگز بخواهیم راجع به انواع معافیت ها صحبت کنیم باید این نکته را توجه داشته باشیم که جوانان برای نرفتن به خدمت سربازی می توانند از طریق معافیت کفالت پدر ، معافیت کفالت مادر و راحت ترین راه معافیت یعنی معافیت پزشکی خدمت سربازی اقدام کنند . همانطور که گفتیم گرفتن معافیت پزشکی در حال حاضر جزو راحت ترین راه ها شناخته می شود .

به طور مثال گرفتن معافیت زانو می تواند یکی از شرایط معافیت پزشکی باشد . اما این جا این مسئله  نیز مطرح می شود که آیا زمانی که مشمولین برای گرفتن معافیت زانو اقدام می کنند ، آن ها می توانند با توجه به شرایط خود از معافیت دائم استفاده کرده یا معاف از رزم خدمت سربازی خواهند داشت ؟ این مسئله با توجه به میزان و شدت بیماری مشمولین متغیر خواهد بود . که دادن رای نهایی درباره معافیت دائم به مشمولین یا معافیت از رزم به دست کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی می باشد .

معافیت مینیسک زانو

در اینجا این سوال برای مشمولین مطرح خواهد بود که چگونه می توانند از معافیت زانو استفاده کرده و معافیت دائم خود را بگیرند ؟ یا این که شدت بیماری در چه حدی خواهد بود که لااقل مشمولین بتوانند از معافیت از خدمات رزمی استفاده کرده و در دوره ی آموزشی خدمت وظیفه سربازی از انجام دادن کارهای سنگین و رزمایش ها معاف شوند ؟ در اینجا قصد داریم درباره معافیت زانو با مشمولین صحبت کرده و از شرایط و نحوه دریافت معافیت مینیسک زانو با مشمولین سخن بگوییم .

مینیسک زانو چیست ؟ وجود آن در زانوی افراد چه کار مفیدی انجام می دهد ؟ مشکل ایجاد شدن در این غضروف چه عواقبی در پی خواهد داشت ؟ آیا مشمولین می توانند در حین خدمت برای معافیت زانو اقدام کرده و از معافیت پزشکی استفاده کنند و معافیت دائم خود را بگیرند ؟ یا اینکه مشمولین می توانند در حین تحصیل و استفاده از معافیت تحصیلی برای معافیت زانو اقدام کرده و معافیت دائم بگیرند ؟

همه این سوالات ممکن است به ذهن شما نیز رسیده باشد. ما در این مقاله سعی داریم در مورد انواع معافیت های پزشکی و هم چنین به طور ویژه راجع به معافیت زانو صحبت کنیم و مشمولین را از جدید ترین و به روز ترین خبرهای مرتبط با انواع معافیت های پزشکی به ویژه معافیت زانو مطلع خواهیم ساخت . لازم به ذکر است که گرفتن انواع معافیت های پزشکی  به ویژه معافیت زانو دارای شرایط و ضوابط ویژه ای می باشد که ما در این مقاله به طور مفصل راجع به آن صحبت خواهیم کرد . مشاوره معافیت پزشکی مشمولین را یاری خواهد کرد تا بتوانند با استفاده از آسان ترین راه های ممکن معافیت دائم خود را بگیرند . با ما همراه باشید .

معافیت مینیسک زانو چه مراحلی دارد؟

 

معافیت ساییدگی زانو

معافیت ساییدگی زانو همانطور که در بالا نیز گفته شد یکی از راه های  آسانی است که مشمولین می توانند از این طریق معافیت دائم خود را از خدمت وظیف عمومی بگیرند . در اینجا لازم است کمی راجع به کشگلات و نشانه های ساییدگی زانو و نیز شرایط معافیت ساییدگی زانو صحبت کنیم . مینیسک یا ساییدگی زانو یکی از مشکلاتی است که غضروف موجود روی زانوی هرفرد را ممکن است درگیر کند . باید بگوییم که مینیسک یک غضروف می باشد که به شکل c است و خاصیت ارتجاعی دارد که همین باعث می شود از زانو محافظت کند . زانوی انسان دارای دو مینیسک می باشد که یکی از آن ها در قسمت داخلی (مدیال) و دیگری در قسمت خارجی (لترال) قرار دارد که در کنار یکدیگر از زانو محافظت کرده و به عنوان ضربه گیر عمل می کنند .

این مینیسک ها ممکن است بر اثر عوامل مختلف دچار ضربه و پارگی شوند . پارگی آن ها معمولا هنگامی اتفاق می افتد که زانوی فرد در حالت خم بوده و دچار پیچ خوردگی شود . در این موارد مینیسک زانو دچار مشکل می شود . که با درد زانو همراه بوده و هر فرد در هر سنی ممکن است با این بیماری مواجه شوند . مشمولین باید بدانند که معافیت ساییدگی زانو با تشخیص پزشکان معتمد سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا صورت گرفته و مدارک پزشکی مشمولین در کمیسیون پزشکی برای دادن رای نهایی بررسی خواهد شد .

نظام وظیفه

شرایط معافیت زانو

شرایط معافیت زانو برای افرادی که دارای مشکلات ساییدگی زانو یا همان مینیسک زانو هستند می تواند معافیت دائم یا معافیت از خدمات رزمی را در پی داشته باشد . شرایط معافیت زانو این گونه است که مشمولینی که دارای مشکلاتی از قبیل پارگی مینیسک و ساییدگی و مشکلات دیگر دارند باید جهت طی کردن مراحل و گرفتن معافیت پزشکی از طریق دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس + ۱۰ اقدام کنند . بر اساس ضوابط و قوانین آیین نامه ی اجرایی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا مشکلات زانو از جمله پارگی مینیسک و … در مباحث مرتبط با مشکلات اسکلت و استخوان مطرح می شود . بنابراین مشمولین باید در نظر داشته باشند که برای اطلاع از تمامی قوانین و مقررات سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا در خصوص شرایط معافیت زانو می توانند از طریق مشاوره معافیت پزشکی ، پاسخ تمامی سوالات و ابهامات خود را بدهند .

آنکیلوز معافیت زانو

آنکیلوز معافیت زانو نیز یکی از موارد جدی از مشکلات به وجود آمده در مفاصل می باشد که معافیت پزشکی را به همراه خواهد داشت . در واقع زمانی که دو مفصل به آنکیلوز دچار می شوند دو سطح مفصل دیگر نمی توانند به راحتی در کنار هم حرکت داشته باشند . در این جا باید مشمولین بدانند که بر اساس قوانین موجود در بند ۲۷ بیماری های اسکلت و استخوان در بیماری هایی مانند پارگی رباط ها و مینیسک داشتن عکس MRI کفایت نمی کند . یعنی ناپایدار بودن مفاصل و پارگی آن ها باید در معاینه ی بالینی قابل تشخیص باشد . مشمولین هم چنین باید توجه داشته باشند که پارگی مینیسک به همراه یک رباط معاف از حدمات رزمی را در پی خواهد داشت .

چگونه معافیت مینیسک زانو بگیریم؟

معافیت پارگی مینیسک زانو

معافیت پارگی مینیسک زانو می تواند یکی از راه های آسان و سریع برای گرفتن کارت معافیت پزشکی مشمولین باشد . معافیت پارگی مینیسک زانو بر اساس بند ۲۶ از قوانین معافیت پزشکی سازمان نظام وظیفه در بخش بیماری های اسکلت و استخوان به این صورت می باشد که افرادی که پارگی مینیسک آن ها در هر دو زانو مشهود باشد و عملکرد آن ها را هنگام فعالیت مختل کند می توانند از معافیت پارگی مینیسک زانو استفاده کرده و کارت معافیت خود را دریافت کنند .  در این جا این نکته را نیز باید متذکر شویم که اختلال عملکرد افرادی که  دارای پارگی در مینیسک دو زانوی خود می باشد این است که سطح مفصل آن ها دچار تخریب جدی باشد . هم چنین دارندگان گواهی کارشناسی و مقاطع بالاتر می توانند از معافیت خدمات رزمی نیز استفاده کنند .

 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه نحوه دریافت معافیت مینیسک زانو با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

کمیسیون پزشکی معافیت پارگی مینیسک زانو

از طرف دیگر طبق بند ۲۶ قوانین معافیت پزشکی نظام وظیفه عمومی ناجا اگر پارگی مینیسک در دوزانو یا یک زانو اتفاغ افتاده باشد اما هیچ اختلالی در عملکرد مشمول به وجود نیاورد حتی اگر مشمولین در این موارد مینیسک زانوی خود را عمل کرده باشند چه عمل نکرده باشند  کمیسیون پزشکی به آن ها معافیت دائم پزشکی نخواهد داد . در این صورت ممکن است این افراد از خدمات رزمی معاف شوند .

مشمولین باید در نظر داشته باشند که معافیت های پزشکی یکی از آسان ترین روش های گرفتن معافیت از خدمت سربازی می باشد . مشمولین با توجه به شرایط بیماری خود می توانند مشاوره معافیت پزشکی گرفته و با  راحت ترین روش های ممکن از رفتن به خدمت سربازی معاف شوند . هم چنین مشمولین باید بدانند برای گرفتن معافیت پزشکی داشتن پرونده پزشکی در جمع آوری مدارک و ارائه دادن آن ها به سازمان نظام وظیفه و کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا الزامی است . همانطور که می دانید در معافیت های پزشکی ، مظر نهایی بر عهده کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه عمومی ناجا می باشد .

نحوه دریافت معافیت مینیسک زانو

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

نحوه دریافت معافیت مینیسک زانو

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه نحوه دریافت معافیت مینیسک زانو

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 52 نظر:
 1. سلام من هم مینیسک و هم رباط صلیبی پای راستم پارگی جزئی دارن
  یک کیست کوچیک هم داخلش هست ،احتمال دارد معاف بشم؟

 2. با عرض سلام و خسته نباشید من ۳ سال پیش دچار پارگی مینیسک زانو درجه ۳ شدم بعد عمل کردم مینیسکمو برداشتن،از اون موقع خیلی درمان کردم ولی اثری نکرد از درد شبا نمیتونم بخابم مدرکم فوق دیپلم هستش و ۲۲ سالمه میخاستم بدونم معافیت دائم تعلق میگیره؟

 3. با عرض سلام و خسته نباشید من ۳ سال پیش تو فوتبال دچار پارگی مینسک زانو شدم درجه سه بعد عمل کردم مینسکمو برداشتن بعد از اون خیلی درمان کردم ولی اصلا فرقی نکرد از شدت درد شبا نمیتونم بخابم مدرکمم فوق دیپلم هستش سن ۲۲ میتونم معاف دائم بگیرم

 4. سلام خسته نباشید.من مینیسک هر دو زانوم پاره شده بعد پارگی Acl هم دارم اونم هر دو زانو بعد کیست پارامینیسکال هر دو زانومم هست .چه نوع معافیتی بهم تعلق میگیره مدرکم فوق دیپلم؟

  1. باسلام دوست گرامی معافیت دائم به احتمال زیاد باتوجه به شرایط سخت هر دو زانو به شما تعلق میگیرد

 5. سلام.خسته نباشید.ببخشید من مدرک کارشناسی دارم.در زانوی راست پارگی مینیسکAcl و pclدارم.آیا به من معافیت تعلق میگیره؟

  1. سلام. در رابطه با مشکلات زانو شدت و نوع آسیب دیده کی و نیز میزان تحصیلات در نوع معافیت تاثیر گذار هستند دقت داشته باشید با مدرک کارشناسی و بالاتر تنها از خدمات رزمی معاف خواهید شد.

 6. سلام من ۲۳ سالمه و مدرکمم کارشناسی هستش.
  شرایط بنده به این شکلِ : مینیسک پام (پارگی درجه ۳)
  پارگی acl و pcl داشتم که داخل mri نوشته شده .
  acl و مینیسکمو جراحی کردم ولی pcl رو نه و پزشکم گفت خودش ترمیم میشه ، الان همچنان بعد از ۷ماه از جراحیم مشکل دارم . خواستم بدونم میتونم با این شرایط ، معافیت دائم بگیرم ؟

  1. اگر بعد از جراحی همچنان اختلال عملکرد داشته باشید می توانید برای معافیت اقدام کنید.

 7. سلام.من چند سال پیش عمل رباط و منسینگ یک زانو را انجام دادم و الان هیچ مشکلی ندارم. توی کمیسیون پزشکی معاف از رزم میشم؟

  1. سلام. در صورت عنوان کردن مشکلات بنا به تشخیص پزشک ممکن است برای جلوگیری از عود کردن مجدد مشکلات معاف از رزم شوید.

 8. سلام من مینیسک و رباط صلیبی پای راستم پاره شده و عمل کردم ولی الان هنوز مشکل دارم و درد دارم و مشکل دیسک کمرم دارم سر خوردگی دوتا از مهره های کمرم و مشکل والگوس هم در یک پام دارم مدرکم هم لیسانس هست میخواستم ببینم امکان معافیت دائم وجود دارد

  1. سلام. با توجه به شدت بیماری و مدرک تحصیلی معافیت بررسی می شود و به احتمال زیاد معاف از رزم شوید. برای راهنمایی بیشتر با مشاوران تماس بگیرید

 9. سلام من پارگی مینیسک و رباط صلیبی داشتم و عمل کردم ولی الان مشکل دارم در زانوم و مشکل دیسک کمرم دارم سر خوردگی دوتا از مهره های کمر و مشکل والگوسم دارم و مدرکمم لیسانس هست میخواستم بینم امکان معافیت دائم وجود داره؟

  1. سلام. با توجه به شدت بیماری و مدرک تحصیلی معافیت بررسی می شود و به احتمال زیاد معاف از رزم شوید. برای راهنمایی بیشتر با مشاوران تماس بگیرید

   1. سلام من مینسک جفت زانو هام حین خدمت پاره شده و سوزش و قفل شدن در دو زانو هست امکان معاف شدن هست؟

 10. سلام من زانوی چپم‌هم رباط صلیبی پاره شده هم مینیسک وزانوی سمت راستم هم رباط صلیبی پاره شده .و اینکه متاهلم و دوتاهم فرزند دارم.ایا معافیت دائم میشم؟

 11. سلام و خسته نباشید…
  من سال دگ. میرم سربازی. در خین تصادف، مینیسک و رباط صلیبی پای راستم پاره شده و نیاز ب عمل جراحی داره.. ایا میتونم معافیت داعم بگیرم..؟

  1. سلام. وقت بخیر: مدرک تحصیلی شما چیست؟ چه نوع رباطی پاره شده است؟ سوال شما نامفهوم است؟ ACLیاPCLکدام یک پاره شده است؟

 12. سلام خوبی خسته نباشید من زانو چپم خم نمیشه الان ای دوسالی میشه که پام خم نمیشه بعد میخوام معاف دائم بشم چه کار کنم که معاف دائم بشم

 13. سلام من سه سال پیش تو فوتبالینیسک مام پاره شد و رباط صلیبیم هم تو پارگی ایجاد شد
  بعضی وقتی کمی میدوعم در میاد و دوسه روز طول میکشه خوب بشه بهش معافیت میدن؟

 14. سلام.خسته نباشین. مینیسک دو تا زانوی من به طور جدی آسیب دیده و تخریب شده به صورتی که درد شدیدی رو توی زانوهام حس میکنم و از طرف دیگه هم پارانتزی پا دارم و اونم دخیل هس . با ذکر این نکته که مدرک کارشناسی به بالاتر دارم.میخواستم بدونم میتونم از معافیت دائم استفاده کنم یا نه؟با تشکر

 15. سلام من پارگی کامل acl و پارگی جزئی pcl دارم و ساییدگی غضروف و پارگی منیسک و آرتروز شدید هم دارم بنظرتون معاف دائم به من تعلق میگیرد

 16. سلام من ۶ ماه پیش عمل بازسازی رباط صلیبی و مینیسک داخلی انجام دادم
  اما دوباره مینیسک داخلی همون پایی که جراحی کردم پاره شده و باید جراحی بشه
  الانم حین خدمت هستم میتونم معافیت دائم بکیرم؟

 17. باسلام من منیسک هردوزانوم پاره شده ورابط صلی
  بیacl پای راستمم پاره شده. مدرکمم دیپلمه میتونم معاف شم

   1. سلام خسته نباشید ببخشید من در یک زانوی خود پارگی منیسک و acl و پارگی جزئی pcl دارم و همچنین ارتروز شدید و از بین رفتن غضروف دارم بنظرتون من میتونم معافیت بگیرم

 18. سلام من پارگی مینیسک دارم
  پارگی جزه ایی رباط صلیبی
  ضایعه مفصلی در ته ران
  آب آوردن زانو و قده فیبرم
  دارم خاستم بدونم معافیت دائم میگم
  مدرکمم زیر دیپلمم

 19. سلام خسته نباشید من زانوم حین خدمت دچار سوختگی از زانو تا ساق پا شده ۹درصد سوختگی درجه بعد از یماه پام خالی کرد زانوم مفصل پاره کرده الان نمیتونم زانومو خم کنم یا زیاد راه برم ایا شامل معافیت میشم؟

  1. با توجه به شدت سوختگی و میزان تحصیلات شما نوع معافیت شما مشخص خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید تماس حاصل فرمایید.

 20. با سلام . من عمل جراحی رباط صلیبی و مینیسک انجام داده ام ۵ سال پیش ولی هنوزم پام مشکلاتی داره . برای بنده معافیتی در نظر گرفته میشود ؟

 21. سلام ساییدگی غضروف زانو به صورتی که حین نشست وبرخاست صدای شدید دارد واین ساییدگی باعث انحراف زانوشده شامل معافیت میگردد ممنون

   1. سلام من ۲ سال پیش سال ۹۸ درباشگاه acl ومینیسک زانوم پاره شده و هنوز برا یعمل اقدام نکردم خواسام بدونم اگر عمل کنم معاف از رزم میشدم یا نمیشوم یا بمونم بعد سربتزی عمل کنم

 22. سلام خسته نباشید برادر من مینسک زانوش اسیب دیده به قرص هم خوب نشده دکتر گفته باید عمل بشه اگه دارو جواب ندادمیتونه معاف بشه از سربازی زانوش اذیت میکنه راهم نمیتونه بره زیاد ممنون

  1. سلام
   اخذ معافیت پزشکی با توجه به شدت اختلال عملکرد، رای شورای پزشکی نظام وظیفه و… مشخص میشود.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

چهارشنبه

1401/7/13

پنجشنبه

1401/7/14

جمعه

1401/7/15

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید