نحوه درخواست صدور المثنی کارت پایان خدمت + تعرفه و زمان ارسال

نحوه درخواست صدور المثنی کارت پایان خدمت

چگونه کارت پایان خدمت المثنی بگیریم؟

کارت پایان خدمت المثنی زمانی صادر می شود که کارت پایان خدمت (یا کارت معافیت) گم و یا مخدوش شده باشد.

💢 با توجه به الزام آور بودن ارائه این مدرک در بسیاری از مراحل اداری و دولتی برای آقایان، لازم است بدانیم که در صورت نیاز چگونه می توان کارت پایان خدمت المثنی را دریافت کرد.

💢 در این مقاله مرکز مشاوره آویژه می خواهیم مراحل مختلف صدور کارت پایان خدمت المثنی از نحوه درخواست تا زمان دریافت کارت را مورد بررسی قرار دهیم و شرایط مختلف آن را عنوان کنیم.

از این رو در ادامه به مواردی مانند نحوه درخواست صدور المثنی کارت پایان خدمت، زمان صدور، مدارک لازم و برخی زوایای پنهان این مسیر خواهیم پرداخت. به طور مثال خواهیم گفت که آیا چاپ اعلان مفقودی کارت پایان خدمت سربازی در روزنامه های کثیر الانتشار ضرورت دارد یا خیر؟

مراحل صدور کارت پایان خدمت المثنی

کارت پایان خدمت المثنی تنها به صورت حضوری و با مراجعه به دفاتر خدمات پلیس +10 امکان پذیر است.

💢 بنابراین امکان ارائه درخواست به صورت اینترنتی و یا پیگیری درخواست به شکل غیر حضوری عملا وجود ندارد.

البته این مسئله را در نظر داشته باشید که شما تنها باید به دفتر پلیس +10 مراجعه کرده و نیازی به حضور در ارگان یا اداره دیگری نیست. بنابراین می توان گفت که تمام مراحل صدور کارت پایان خدمت المثنی می تواند طی نصف روز کاری در یک دفتر پلیس +10 به اتمام برسد.

مراحل دریافت کارت پایان خدمت المثنی بعد از حضور در یکی از دفاتر خدمات پلیس +10 عبارت است از:

⬅️ ارائه مدارک لازم و اعتبار سنجی آن توسط متصدی امر پلیس 10+

⬅️ پرداخت هزینه کارت پایان خدمت المثنی و تعرفه های مشخص شده

⬅️ تکمیل فرم درخواست صدور کارت پایان خدمت المثنی و ارائه آن

بعد از گذراندن این مراحل و ثبت تمامی اطلاعات و مدارک ارائه شده توسط متصدی، کد رهگیری به شما تعلق می گیرد. این کد رهگیری نشان می دهد که مسیر درخواست برای صدور مجدد کارت پایان خدمت المثنی به درستی به پایان رسیده و شما می توانید به واسطه این کد نسبت به پیگیری کارت پایان خدمت المثنی خود اقدام کنید.

مدارک لازم برای کارت پایان خدمت المثنی

نکته دیگری که در خصوص کارت پایان خدمت المثنی و نحوه صدور آن اهمیت دارد بدانیم است که چه مدارکی را باید به پلیس +10 ارائه کنیم. به طور کلی این مدارک عبارتند از:

مدرک مورد نیازتوضیحات

شناسنامه

اصل مدرک

عکس دار

کارت ملی

اصل مدرک

کسانی که هنوز کارت ملی جدید خود را دریافت نکرده اند می توانند گواهی و کد رهگیری مربوط به صدور کارت ملی هوشمند خود را ارائه کنند.

آخرین مدرک تحصیلی یا گواهی اتمام تحصیل

اصل مدرک

کپی مدرک

کارت پایان خدمت مفقود شده

کپی یا تصویر (در صورت وجود)

کارت پایان خدمت مخدوش شده

در صورت وجود

مدارک مربوط به معافیت

در صورت وجود

وکالت نامه

در صورتی که متقاضی به عنوان وکیل دارنده کارت وارد عمل شده باشد.

توجه داشته باشید که ارائه تصویر یا لاشه کارت پایان خدمت گرچه ضرورت قانونی ندارد اما می تواند باعث تسریع روند صدور مجدد کارت المثنی شود. از این رو در صورتی که هر کدام از این مدارک را داشته باشید بهتر است آن را ارائه کنید.

💢 همچنین توجه داشته باشید که اصل مدارک گرفته شده بعد از احراز هویت و گذراندن مراحل ثبت درخواست به متقاضی بازگردانده می شود.

موضوع بسیار مهم دیگری که در این بین وجود دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که کارکنان و بازنشستگان نیروی های مسلح (ارتش، سپاه، نیروی انتظامی و …) می توانند با مراجعه به آخرین یگان خدمتی همین مسیر را طی کنند.

💢 در کلام ساده تر این گروه از افراد می توانند از دو طریق نسبت به صدور کارت پایان خدمت المثنی اقدام کنند:

1- مراجعه به پلیس +10

2- مراجعه به آخرین یگان خدمتی

این مقاله را حتما بخوانید: انواع وثیقه خروج از کشور

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

صدور المثنی کارت پایان خدمت

گرفتن المثنی کارت پایان خدمت برای افراد مقیم خارج از کشور

کارت پایان خدمت یکی از مهم ترین مدارک برای مجوز خروج از کشور محسوب می شود. از این رو مفقود یا مخدوش شدن این کارت می تواند تبعاتی مانند ممنوع الخروجی را به همراه داشته باشد.

بنابراین ایرانی های خارج از کشور در صورت گم کردن این کارت با بازگشت به ایران امکان خروج را نخواهند داشت.

حال سوالی که وجود دارد این است که ایرانی های مقیم خارج از کشور چگونه می توانند نسبت به دریافت المثنی کارت پایان خدمت اقدام کنند. قانون برای این افراد دو حالت پیش بینی کرده است:

🔰 افراد مقیم خارج از کشور با تعیین وکیل در ایران می توانند نسبت به صدور و دریافت مجدد کارت پایان خدمت المثنی اقدام کنند. در این صورت وکیل علاوه بر مدارک ذکر شده باید اصل و کپی وکالت نامه خود را در زمان مراجعه به پلیس +10 ارائه کند.

برای این کار لازم است فرد به سفارت ایران در کشور محل اقامت مراجعه کند که با تایید فرم تعهد توسط سفارت، وکیل برای دریافت کارت پایان خدمت المثنی می تواند از داخل کشور اقدامات لازم را انجام دهد. توجه داشته باشید که برای پیگیری صدور المثنی کارت نیازی به دادن وکالت به والدین نیست.

🔰 مسیر دوم این است که فرد از طریق سفارت و بدون استفاده از وکیل این مراحل کارت پایان خدمت المثنی را انجام دهد. در این حالت مدارک لازم به سفارت تحویل داده می شود و سپس سفارت مراحل ثبت و ارسال مدارک به کشور را انجام می دهد.

در این حالت علاوه بر مدارک لازم برای صدور کارت پایان خدمت المثنی، نیاز است اصل گذرنامه و اصل ویزای اقامت (در صورت وجود) به سفارت تحویل داده شود.

در خصوص کارت پایان خدمت المثنی و صدور آن برای افراد مقیم خارج از کشور باید در نظر داشته باشید که علاوه بر هزینه های رایج گفته شده در بالا، هزینه ارسال اطلاعات و دریافت کارت از متقاضی دریافت می شود.

بنابراین اگر بخواهیم به صورت خلاصه تفاوت صدور کارت پایان خدمت المثنی برای مقیمان خارج از کشور و کسانی که در کشور زندگی می کنند را عنوان کنیم می توان به جدول زیر اشاره کرد:

مراحل و مدارک صدور کارتایران های مقیم داخلایرانی های مقیم خارج
عکس بیومتریک**
ارائه مدارک هویتی (شناسنامه و کارت ملی)**
ارائه پاسپورت و ویزا*
هزینه های عمومی و دولتی**
هزینه ارسال به خارج از کشور*

این مقاله را حتما بخوانید: خروج از کشور مشمولین

هزینه صدور کارت پایان خدمت المثنی

برای صدور کارت پایان خدمت المثنی لازم است متقاضی هزینه های مختلفی را پرداخت کند. این هزینه شامل تعرفه های مختلفی می شود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. البته لازم به ذکر است که هزینه های ذکر شده در ادامه ممکن است در زمان مراجعه شما با تغییراتی از جمله افزایش قیمت مواجه شده باشد.

هزینه دریافت شده شامل تعرفه های زیر است:

تعرفههزینهتوضیحات
عکس بیومتریک و احراز هویت72 هزار توماناین عکس توسط دفاتر پلیس +10 و در همان محل از شما گرفته خواهد شد. همچنین این هزینه شامل استعلام کارت پایان خدمت گم شده یا مخدوش شده توسط اداره پلیس +10 نیز می باشد.
ثبت دولتی139 هزار توماناین هزینه به خزانه داری کل کشور واریز شده و برای تامین هزینه های صدور کارت المثنی و ثبت در سیستم های دولتی مورد استفاده قرار می گیرد.
دیون دولتیحداقل 50 هزار توماناین تعرفه مربوط به دوین شخص شما به بخش های مختلف دولتی و حکومتی مانند سازمان نظام وظیفه می باشد. در صورتی که بدهی وجود نداشته باشد حداقل هزینه دریافت شده 50 هزار تومان خواهد بود.
ارسال کارت صادر شده به سفارت109 هزار توماناین هزینه مربوط به ایرانیان مقیم خارج از کشور است و برای ارسال کارت صادر شده به سفارت کشور محل اقامت از متقاضی دریافت می شود.
هزینه دفتر خدمات پلیس +1030 هزار توماناین هزینه مربوط به خدماتی است که از دفتر خدمات پلیس +10 دریافت می کنید.
هزینه چاپ آگهی مفقودی150 الی 500 هزار توماناین هزینه مربوط به چاپ آگهی مفقود شدن کارت پایان خدمت است. بسته به نوع و نام روزنامه هزینه مربوط به آن متفاوت خواهد بود.

بنابراین به طور کلی می توان اینگونه گفت که در حال حاضر حداقل هزینه لازم برای صدور کارت المثنی پایان خدمت یا معافیت برای ایرانیان داخل کشور بیش از 400 هزار تومان خواهد شد.

این مقاله را حتما بخوانید: خروج از کشور بدون کارت پایان خدمت

مراحل صدور کارت پایان خدمت المثنی

زمان تحویل کارت پایان خدمت المثنی

یکی دیگر از موارد مهم در حوزه کارت پایان خدمت المثنی، زمان صدور آن است. سوالی که وجود دارد این است که بعد از تکمیل اطلاعات و صدور کد رهگیری چه مدت زمان برای صدور کارت و تحویل آن لازم است.

اگر فرد مقیم داخل ایران باشد، این زمان غالبا بین 10 تا 15 روز می باشد. شرایط و فاکتورهای مختلفی در تعیین این زمان می تواند تاثیر گذار باشد که از جمله آن می توان به میزان درخواست برای صدور کارت پایان خدمت، بعد مسافتی درخواست کننده و … اشاره کرد. مسلما این زمان برای افراد مقیم خارج از کشور بیشتر خواهد بود و این امری کاملا طبیعی است.

در خصوص زمان تحویل کارت پایان خدمت المثنی به چند نکته مهم توجه داشته باشید:

⚠️ در برخی مواقع ممکن است به علل مختلفی تاخیری در صدور یا فرایند تحویل کارت پایان خدمت المثنی وجود داشته باشد. بنابراین طولانی شدن زمان تحویل کارت المثنی بیش از 15 روز می تواند امری طبیعی محسوب شود.

⚠️ با این حال شما می توانید به واسطه کد رهگیری که در زمان ثبت درخواست خود دریافت کردید نسبت به تعیین وضعیت صدور و دریافت کارت المثنی خود اقدام کنید.

⚠️ در غالب موارد بعد از صدور کارت و تحویل آن به اداره پست، پیامکی حاوی کد رهگیری پستی به فرد ارسال می شود. این کد نشان می دهد که کارت صادر شده در چه مرحله پستی و تحویل قرار گرفته است.

⚠️ در زمان تحویل کارت پایان خدمت نیاز است که خود فرد حضور داشته باشد و برای احراز هویت کارت شناسایی مانند کارت ملی به مامور پست نشان دهد. در غیر این صورت مامور پستی از تحویل بسته امتناع خواهد کرد.

⚠️ در صورتی که آدرس داده شده در زمان تکمیل اطلاعات اشتباه بوده و یا فرد در زمان مراجعه مامور پست در محل حضور نداشته باشد، بسته پستی به اداره پست بازگردانده شده و فرد می تواند با در دست داشتن مدارک هویتی نسبت به دریافت کارت پایان خدمت المثنی خود اقدام کند.

این مقاله را حتما بخوانید: استعلام خروج از کشور

آیا انتشار آگهی مفقود شدن کارت پایان خدمت الزامی است؟

حال نوبت این است بدانیم که آیا انتشار آگهی مفقودی کارت پایان خدمت الزامی است یا خیر؟ بر اساس قانون در خصوص مفقودی مدارکی که احتمال سوء استفاده از آن ها وجود دارد لازم است که پیش از هر اقدامی نسبت به انتشار آگهی مفقودی آن ها اقدام کرد.

بنابراین عملا می توان گفت که انتشار آگهی از نظر قانونی الزام آور است و می توان آن را جزئی از مراحل صدور کارت پایان خدمت دانست.

نکته بسیار مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که آگهی مفقودی به عنوان یک مدرک مهم و سند قانونی برای سلب مسئولیت های حقوقی و کیفری نسبت به مدرک مفقود شده محسوب می شود.

در کلام ساده تر دارنده کارت از تاریخ انتشار آگهی مفقودی، هیچ مسئولیتی در خصوص هر نوع سوء استفاده از کارت و بروز هر تخلف حقوقی و یا جرم کیفری نخواهد داشت. این مسئله مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید.

دریافت کارت پایان خدمت المثنی با آویژه

بر اساس تمام مواردی که در این مقاله عنوان کردیم می توان گفت که مسیر دریافت کارت پایان خدمت المثنی چندان سخت و پیچیده نیست. شما تنها کافی است به یکی از دفاتر پلیس +10 مراجعه کنید و مدارک خواسته شده را ارائه کنید. بعد از گذراندن مراحل ذکر شده در این مقاله مشاوره نظام وظیفه و ثبت درخواست صدور مجدد کارت پایان خدمت کد رهگیری به شما تعلق می گیرد. این کد نشان می دهد که شما مسیر را به درستی به پایان رسانده اید و می توانید به واسطه آن نسبت به پیگیری کارت خود اقدام نمایید. بعد از آن است که شما تنها باید نزدیک به دو هفته و شاید کمی بیشتر منتظر بمانید تا کارت جدید صادر و به شما تحویل داده شود.

سوالات متداول

برای دریافت کارت پایان خدمت المثنی باید به کجا مراجعه کرد؟

دفاتر پلیس +10 تنها مرجعی است که امکان ثبت درخواست صدور کارت پایان خدمت المثنی را دارد. البته کارکنان و بازنشستگان نیروهای مسلح می توانند از طریق آخرین یگان خدمت خود نسبت به این مسئله اقدام کنند.

هزینه صدور کارت پایان خدمت المثنی چقدر است؟

هزینه صدور کارت مجدد هر ساله تغییر می کند و نمی توان به صورت دقیق این هزینه را مشخص کرد. با این حال به صورت کلی هزینه صدور کارت المثنی برای پایان خدمت در سال 1403 چیزی حدود 500 هزار تومان خواهد بود. این هزینه شامل موارد زیر است:

تعرفههزینه
عکس بیومتریک و احراز هویت72 هزار تومان
ثبت دولتی139 هزار تومان
دیون دولتیحداقل 50 هزار تومان
ارسال کارت صادر شده به سفارت109 هزار تومان
هزینه دفتر خدمات پلیس +1030 هزار تومان
هزینه چاپ آگهی مفقودی150 الی 500 هزار تومان

آیا ایرانیان مقیم خارج از کشور امکان دریافت کارت پایان خدمت المثنی دارند؟

بله – این افراد از طریق سفارت ایران در کشور محل اقامت می توانند نسبت به ارائه مدارک و ثبت درخواست صدور مجدد کارت پایان خدمت اقدام کنند. همچنین این افراد می توانند از طریق تعیین وکیل در ایران این مسئله را از طریق دفاتر پلیس +10 پیگیری نمایند.

 
لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

نحوه درخواست صدور المثنی کارت پایان خدمت + تعرفه و زمان ارسال

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/3

جمعه

1403/3/4

شنبه

1403/3/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید