آخرین تغییرات مربوط به روزبرگ شدن سربازی ۱۴۰۲

آخرین تغییرات مربوط به روزبرگ شدن سربازی1400

شرایط و نحوه انجام خدمت سربازی مانند ساعات حضور افراد در محل خدمت همواره یکی از اصلی ترین دغدغه های مشمولان بوده است. این مسئله با توجه به اینکه برخی از سربازان بعد از ساعات اداری مجاز به ترک محل خدمت شده و به این صورت زمان بیشتری در اختیار خانواده خود قرار میگیرند، اهمیت پیدا میکند.

باید اشاره کنیم بومی شدن محل خدمت سربازان یکی از اهداف سازمان نظام وظیفه بوده و برای این منظور اقدامات زیادی طی سال های جاری شده است.

در حال حاضر به دلیل اینکه در تمام مناطق کشور پادگان نظامی وجود نداشته و در نتیجه  نیروهای مسلح مشمولین را بر حسب نیاز و ظرفیت اعلام شده به پادگان های سایر نقاط کشور معرفی می کنند، ساعات حضور افراد در محل خدمت بسته به شرایطی مانند میزان نیرو در یگان مورد نظر و نوع درجه سرباز متفاوت می باشد. البته عوامل دیگری نیز در این مسئله تاثیرگذار هستند که در ادامه به این موارد خواهیم پرداخت.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه آخرین تغییرات مربوط به روزبرگ شدن سربازی ۱۴۰۲ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مدت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

طبق آخرین اخبار نظام وظیفه، مدت خدمت سربازی مشمولان به شرح زیر محاسبه می شود:

 • خدمت سربازی در دستگاه های دولتی ۲۴ ماه
 • خدمت سربازی در نیروهای مسلح مناطق عادی ۲۱ ماه
 • مدت خدمت سربازی در مناطق محروم ۱۹ ماه
 • خدمت سربازی در مناطق امنیتی درگیر ۱۸ ماه

مدت خدمت سربازی در سال ۱۴۰۰

همانطور که اشاره شد شرایط خدمت مشمولین و ساعات حضور آنها به میزان ظرفیت پادگان و درجه سربازی بستگی داشته و ممکن است این امر در مورادی دستخوش تغییرات نیز نیز قرار گیرد.

در حالت کلی افراد زیر در اولویت روزبرگی خدمت سربازی قرار دارند:

 • سربازان بومی

در مناطق مرزی کشور به دلیل وجود برخی از مسائل امنیتی، سربازان برای انجام اموری نظیر گشت زنی و حراست از مسیرهای مختلف باید دائما در محل خدمت حاضر باشند. قاعدتا در این موارد به دلیل کمبود نیرو عدم حضور سربازان در محل خدمت با مشکلاتی همراه خواهد بود.

اما چنانچه سربازان در تقسیم بندی بعد از دوره آموزشی یا با گرفتن انتقالی به عنوان سرباز بومی در شهر محل سکونت خود خدمت کنند، در صورت دارا بودن مدرک کارشناسی به بالا شانس زیادی برای روزبرگ شدن خواهند داشت.

خوشبختانه در سال های اخیر سازمان نظام وظیفه سعی بر این داشته تا فاصله محل خدمت سربازان از محل زندگی آن ها را کمتر نماید.

 • سربازان  متاهل

سربازان متاهل طبق مصوبه ستاد کل نیروهای مسلح در شهر محل سکونت همسر خود به کار گرفته شده و از مزایا و تسهیلاتی نیز برخوردار می شوند. یکی از این مزایا امکان روزبرگی این افراد است که در صورت موافقت فرمانده یگان، با توجه ظرفیت نیروهای محل خدمت تعیین می شود.

سربازان متاهل در اکثر موارد این شانس را خواهند داشت تا به عنوان سرباز روزبرگ در شهر محل سکونت همسر خود مشغول به خدمت شوند.

مرخصی روزبرگ سربازی

 • سربازان کادر عقیدتی

کادر عقیدتی یگان ها با توجه به اینکه عموما در قسمت اداری پادگان و یا کلانتری خدمت کرده و شرایطی شبیه به کارمند دارند، میتوانند بعد از ساعات اداری به عنوان سرباز روزبرگ محل خدمت را ترک نمایند.

برای گرفتن پذیرش به عنوان کادر عقیدتی، مشمولان باید دارای سهمیه های ویژه ای باشند. مانند حافظان قرآن و نهج البلاغه ، فرزندان جانباز زیر ۲۵ درصد، نخبگان علمی و سربازان با سابقه بسیج فعال .

 1. سربازان امریه

سربازان امریه بعد از اتمام دوره آموزشی، خود را به سازمان مربوطه معرفی کرده و بعد از ساعات اداری میتوانند همانند سربازان روز برگ، محل خدمت خود را ترک نمایند. در این مورد تفاوتی بیت امریه سازمان های دولتی و امریه سازمان های دانش بنیان وجود ندارد.

ساعت کاری خدمت سربازی در سال ۱۴۰۲

ساعات حضور سربازان در پادگان بر حسب نیاز یگان محل خدمت و درجه سربازان متفاوت می شود. بخش هایی مانند کادر اداری و عقیدتی پادگان تابع ساعات اداری بوده و  چیزی نزدیک به ۸ ساعت در محل خدمت حاضر می شوند. باقی موارد مانند سربازان گشت زنی، سربازان شیفت و … تابع دستور فرمانده یگان خدمت خواهند بود.

 ساعات حضور سربازان متاهل در خدمت سربازی

ساعات حضور سربازان متاهل در خدمت سربازی

همانطورکه اشاره شد محل خدمت سربازان متاهل نسبت به محل سکونت همسر خود تعیین شده و عموما در اولویت کادر اداری یگان خدمت قرار می گیریند. این افراد این شانس را خواهند داشت تا بعد از ساعات اداری (۸ساعت کاری) اقدام به ترک محل خدمت تا روز آینده نمایند.

سخن آخر

شرایط خدمت سربازان و ساعات کاری آنها حین خدمت همواره یکی از موضوعات اساسی در خدمت نظام وظیفه محسوب شده است. افراد عموما علاقه به روزبرگ شدن در محل خدمت سربازی داشته و دلیل این موضوع به برخورداری از وقت بیشتر و رسیدن به سایر امور روزانه افراد برمیگردد.

در این میان شرایط روزبرگی سربازان در ارگان های مختلف متفاوت بوده و تابع عواملی زیادی قرار میگیرد. در این میان برخی از افراد شانس بالایی برای روزبرگ شدن در محل خود داشته و میتوانند به این موضوع امیدوار باشند.

اطلاعات مربوط به افراد واجد شرایط برای روزبرگ شدن در سربازی به اطلاع شما عزیزان رسانده شد، چنانچه در مورد شرایط روزبرگی خدمت سوال یا ابهامی دارید، می توانید سوال خود را با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

علامت سوالچه افرادی برای روزبرگ شدن در خدمت سربازی شانس بالایی خواهند داشت؟

سربازان بومی – سربازان  متاهل – سربازان کادر عقیدتی – سربازان امریه

علامت سوالشرایط خدمت سربازان متاهل در طول روز به چه صورتی خواهد بود ؟

محل خدمت سربازان متاهل نسبت به محل سکونت همسر خود تعیین شده و عموما در اولویت کادر اداری یگان خدمت قرار می گیریند. این افراد این شانس را خواهند داشت تا بعد از ساعات اداری (۸ساعت کاری) اقدام به ترک محل خدمت تا روز آینده نمایند

آخرین تغییرات مربوط به روزبرگ شدن سربازی ۱۴۰۲

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه آخرین تغییرات مربوط به روزبرگ شدن سربازی ۱۴۰۲

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 4 نظر:
 1. والا ما رو هر روز ۱۲ ساعت بکار میگیرن حرفی هم بزنیم میگن سرباز ۲۴ ساعت در اختیاره

 2. سلام وخسته نباشین میخواستم بدونم ما که بومی هستیم چرا باید ۲۴ ماه خدمتد کنیم موقع که نه روز برگیم نه مرخصی خوبی میرم اما غیر بومی ها هفتی ۲ بار شبانه ۲۴ ساعت میرن اونم اونا ۲۱ ماه خدمتن واقعا واس بومی ها ارزش نمی زارن

 3. سلام. سربازی که متاهل است و ستوان سوم می باشد و در قسمت اداری کار میکند آیا این سرباز هم باید پست بدهد یا خیر؟

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/3/13

یکشنبه

1402/3/14

دوشنبه

1402/3/15

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید