خانه خدمات مشاوره ای نظام وظیفه مشاوره معافیت سربازی قانون جدید سنوات تحصیلی و شرایط بهره مندی دانشجویان دانشگاه

قانون جدید سنوات تحصیلی و شرایط بهره مندی دانشجویان دانشگاه

بروزرسانی شده اکتبر 18, 2017 2:33 ب.ظ
0
632
سنوات تحصیلی
قانون جدید سنوات تحصیلی و شرایط بهره مندی دانشجویان دانشگاه
میانگین 5 رای از تعداد 3

سنوات تحصیلی چیست و چند ترم برای مقطع کاردانی و کارشناسی فرصت دارید؟ از چه زمانی مشمول خدمت سربازی خواهید شد؟ جواب این سوالات و قانون جدید سنوات تحصیلی را در ادامه دنبال کنید . مشاوره نظام وظیفه تماس با شماره : 9099072068

قانون جدید سنوات تحصیلی 

به گزارش معاونت اجتماعی سازمان وظیفه عمومی ناجا ، سرهنگ “نجف حمیدزاده” بیان داشت: دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاهی که در سنوات اولیه تحصیلی موفق به فراغت از تحصیل نشده اند، در صورت موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه،می توانندحداکثر به مدت یک سال از سنوات ارفاقی استفاده کنند.

وی گفت: مشمولان برای برخورداری از سنوات ارفاقی می بایست با توجه به مقطع تحصیلی خود،حداقل تعداد واحد درسی مشخصی را گذرانده باشند که در این صورت با موافقت کمیسیون موارد خاص دانشگاه ، دانشجویان می بایست سه ماه قبل از اتمام سنوات اولیه تحصیلی،درخواست خود را از طریق دانشگاه محل تحصیل پیگیری کنند.

سرهنگ حمید زاده بیان داشت:طبق تبصره 2 ماده 11 آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی مصوبه هیئت وزیران ، دانشگاه ها موظفند حداکثر ظرف مدت سه ماه از پایان مدت مجاز سنوات اولیه تحصیلی، موافقت خود را جهت بهره مندی دانشجویان از سنوات ارفاقی به سازمان وظیفه عمومی اعلام کنند، در غیر این صورت دانشجویان نمی توانند از سنوات ارفاقی بهره مند شوند.

وی در خصوص مهلت معرفی دانشجویانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل می شوند،گفت: دانشجویانی که با بهره مندی از سنوات ارفاقی،فارغ التحصیل می شوند،حداکثر یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند و یا در صورت پذیرش درمقاطع بالاتر نیز می توانند از معافیت تحصیلی برخوردار شوند.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: مشمولانی که در سنوات ارفاقی فارغ التحصیل نشوند،از تاریخ انصراف و یا اخراج از تحصیل یک سال مهلت داشته تا وضعیت خدمتی خود را مشخص کنند.

سرهنگ حمید زاده اظهار کرد: دانشجویانی که موفق به بهره مندی از سنوات ارفاقی نشده و در مهلت یک ساله تعیین تکلیف وضعیت خدمتی، فارغ التحصیل شوند،طبق ماده 13 آیین نامه اجرایی معافیت تحصیلی،تا پایان خدمت و یا اخذ کارت معافیت از خدمت ، حق ادامه تحصیل نخواهند داشت .
وی بیان داشت : دانشجویانی که نتوانند درمهلت یک ساله تعیین تکلیف وضعیت خدمتی خود فارغ التحصیل شوند،وارد غیبت شده و ادامه تحصیل آنان با غیبت مغایر قانون بوده وبه هیچ وجه امکان فراغت از تحصیل را نخواهند داشت.

معاون مشمولان و امور معافیت های این سازمان خاطرنشان کرد: دانشجویان سعی کنند با برنامه ریزی مناسب درسنوات تحصیلی در نظر گرفته شده ،مقطع تحصیلی خود را به اتمام رسانند تا برای فراغت از تحصیل دچار مشکل نشوند.

به طورخلاصه می توان گفت : اگرفردی درمقطع کاردانی درس بخواند بعد از تمام شدن سنوات تحصیلی اگر50واحد تحصیلی پاس کرده بود،پس می تواند ازدوترم سنوات ارفاقی استفاده کند،والا که فرد سرباز می شود و یا اگرفردی درمقطع کارشناسی  درس بخواند بعد از تمام شدن سنوات تحصیلی اگر 100واحد تحصیلی پاس کرده بود،پس می تواند ازدوترم سنوات ارفاقی استفاده کند،والا که فرد سرباز می شود.

نکته آخر: کاردانی (پنج ترم سنوات دارد) کارشناسی (ده ترم) می باشد.

 

مشاوره خدمت سربازی

در صورت بروز هرگونه سوال یا ابهام در خصوص تسهیلات بنیاد ملی نخبگان و یا نیاز به مشاوره نظام وظیفه ؛ اموری نظیر خروج از کشور ، معافیت پزشکی ، معافیت کفالت و … هم اکنون می توانید با شماره  9099072068 تماس حاصل فرمایند . همچنین در صورت تمایل می توانید کانال سربازی تلگرام آویژه دانش را نیز دنبال فرمایید.

منبع خبر : vazifeh.police
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
بارگذاری بیشتر در مشاوره معافیت سربازی

بررسی کنید

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمت

مشاوره حرفه ای پروژه کسری خدمتبه این مطلب امتیاز دهید “پروژه کسری خدمت” خدمت م…