مدت زمان معافیت تحصیلی چه میزان است؟

مدت زمان معافیت تحصیلی چقدر است؟

معافیت تحصیلی تا چه زمانی اعتبار دارد؟

انواع معافیت تحصیلی چیست؟نحوه تمدید،صدور و استعلام معافیت تحصیلی مربوط به آن آشنایی دارید؟ آیا به مدت زمان معافیت تحصیلی در شرایط مختلف آگاهی دارید؟ به منظور آشنایی با معافیت تحصیلی و شرایط مربوط به آن و نیز آگاهی از مدت زمان معافیت تحصیلی می توانید از مرکز مشاوره آویژه کمک بگیرید.

انواع معافیت تحصیلی :

 • معافیت دانشجویی
 • معافیت دانش آموزی
 • معافیت طلاب
 • معافیت تحصیلی خارج از کشور

مفاد قانون برای هر یک از انواع معافیت تحصیلی :

هر یک از انواع معافیت تحصیلی مفاد قانون مخصوص به خود را دارد . افراد اقدام کننده موظفند مفاد قانونی مرتبط به اخذ نوع معافیت تحصیلی دریافت کننده را به طور کامل بدانند تا بتوانند اقدام به اخذ آن کنند .

معافیت تحصیلی یکی از آسان ترین نوع اخذ معافیت ها می باشد . مشمولین می توانند با دانستن اطلاعات لازم و کافی به معافیت دست یابند . یکی از مزایای معافیت تحصیلی نسبت به انواع معافیت ها این است که شخص اقدام کننده می تواند در حین تحصیل و پیشرفت علمی از دوره خدمت نظام وظیفه نیز معاف گردد . و با آرامش خاطر به تحصیل خود ادامه دهد .

برای هریک از موارد ذکر شده از انواع معافیت تحصیلی ، مفاد قانون ، مقررات متفاوتی را در نظر گرفته است . ما اینجا به طور نمونه به چند مورد از مفاد قانون اشاره خواهیم کرد .

صدور معافیت تحصیلی دانش آموزان ، دانشجویان ، و طلاب علوم دینی موکول به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل آنان می باشد . ارائه گواهی اشتغال به تحصیل از طریق مراجع ذی ربط امکان پذیر است . مدت اعتبار صدور معافیت تحصیلی تا یک سال پس از صدور گواهی پایان تحصیلات در هر مقطع می باشد .


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت تحصیلی برای پشت کنکورها چیست؟


 

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه مدت زمان معافیت تحصیلی چه میزان است؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

مفاد قانون مرتبط با معافیت دانشجویی : 

مشمولان فارغ التحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی غیر غایب که طبق مقررات وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری یا وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و یا دانشگاه آزاد اسلامی در یکی از دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مورد تائید وزارتخانه ها و دانشگاهی مذکور پذیرفته شوند تا پایان سقف تعیین شده به شرح جدول ذیل از معافیت تحصیلی برخوردار خواهند بود.

حداکثر مدت مجاز مقطع تحصیلی ردیف
۳ سال کاردانی ۱
۳ سال کارشناسی ناپیوسته ۲
۳ سال کارشناسی ارشد ناپیوسته ۳
۵ سال دکتری ناپیوسته ۴
۶ سال کارشناسی پیوسته ۵
۸ سال کارشناسی ارشد پیوسته ۶
۸ سال دکتری پزشکی پیوسته ۷

تذکرات

 1. دانشجویانی که بیش از سقف مجاز به تحصیل خود ادامه دهند غایب شناخته خواهند شد.
 2. معافیت تحصیلی برای هر مقطع تحصیلی یکبار و حداکثر تا اخذ مدرک تحصیلی دکترا صادر می شود.

 مدت زمان معافیت تحصیلی چگونه محاسبه می شود؟

معافیت تحصیلی دانش آموزان

دانش آموزانی که وارد سن ۱۹ سالگی شده و طبق مقررات وزارت آموزش و پرورش و وظیفه عمومی در دوره متوسطه مشغول به تحصیل میباشند برای اخذ مدرک پیش دانشگاهی تا سن ۲۴ سال تمام و برای اخذ دیپلم کار و دانش و فنی و حرفه ای تا سن ۲۲ سال تمام مجاز به ادامه تحصیل بصورت حضوری و پیوسته بوده و تا پایان دوره تحصیل از معافیت تحصیلی بهره مند خواهند بود.

تذکرات 

 1. تحصیل دانش آموزان باید به صورت پیوسته باشد.
 2. به دانش آموزان داوطلب آزاد معافیت تحصیلی تعلق نمی گیرد.

کلیه افراد برخوردار از معافیت تحصیلی در صورت انصراف و یا ترک تحصیل باید ظرف مدت ۴ ماه در داخل کشور و یکسال در خارج از کشور خود را به سازمان وظیفه عمومی ناجا در داخل کشور معرفی نمایند تا غایب شناخته نشده و نسبت به تعیین تکلیف نمودن وضعیت خدمتی آنان اقدام گردد.

 معافیت تحصیلی طلاب حوزه های علمیه

مشمولان غیر دیپلم که قبل از ورود به سن مشمولیت (۱۹ سالگی) در حوزه های علمیه به تحصیل اشتغال یابند می توانند حداکثر تا سن ۲۴ سالگی دوره مقدمات را طی و از معافیت تحصیلی بهره مند شوند. مشمولان تارک تحصیل دوره دبیرستان که ظرف مدت یک سال از تاریخ ترک تحصیل، در حوزه علمیه به تحصیل اشتغال یابند در صورتی که دوره مقدمات را حداکثر تا سن ۲۴ سالگی به اتمام رسانند می توانند از معافیت تحصیلی بهره مند شوند. برخورداری از معافیت تحصیلی در مقاطع بالاتر از مقدمات در حوزه های علمیه مشروط به عدم ورود به غیبت مشمول می باشد.

 

معافیت تحصیلی خارج ازکشور

افراد مقیم خارج از کشور، فقط چنانچه دارای شرایط معینی باشند حداکثر ظرف مدت ۶ ماه پس از ورود به سن مشمولیت می بایست با مراجعه به نمایندگی دولت جمهوری اسلامی ایران در کشور مربوط نسبت به اخذ معافیت تحصیلی خارج از کشور اقدام نموده و تا ۲۰ سالگی مجاز به تحصیل در مقطع متوسطه می باشند.

مدت زمان معافیت تحصیلی دانش آموزان

نحوه اخذ معافیت تحصیلی دانش آموزان

 • ارائه درخواست معافیت تحصیلی به مراکز خدمات الکترونیک انتظامی(پلیس +۱۰).
 • صدور معافیت تحصیلی دانش آموزان با سقف سنوات تحصیلی حداکثر تا ۲۰ سالگی تمام

مدت زمان معافیت تحصیلی و بازگشت به تحصیل دانش آموزان

 • الف) درصورت وجود وقفه ی تحصیلی برای دانش آموز مشمول(ترک تحصیل– اخراج و یا انصراف از تحصیل) حداکثر ظرف مدت ۳ ماه، نامه موافقت واحد آموزشی به مرکز خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) محل تحصیل ارائه شود .
 • ب) در صورت عدم قرار گرفتن در سیر مراحل معافیت پزشکی برای بیماریهایی که معافیت تحصیلی مانع آن است یا عدم اعزام به خدمت، احیاء معافیت تحصیلی توسط مرکز خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰ ) و ارسال به واحد آموزشی .

نظام وظیفه

سقف سنوات مجاز تحصیل و مدت زمان معافیت تحصیلی در دانشگاه ها

سقف سنوان مجاز تحصیل در دانشگاه ها بصورت زیر می باشد:

کاردانی: دو و نیم سال

کارشناسی ناپیوسته: سه سال

کارشناسی ارشد ناپیوسته: سه سال

شرایط ادامه تحصیل افراد دارای مقطع کاردانی و بالاتر در دانشگاه ها بر اساس مدت زمان معافیت تحصیلی

قبل از اعزام بخدمتحداکثر بیش از یک سال از فراغت مقطع قبلی نگذشته باشد .

بعد از اعزام بخدمت : در این حالت فرد در صورت داشتن یک سری شرایط مجاز به ترخیص از خدمت جهت ادامه تحصیل خواهد بود که برای آگاهی از این شرایط می توانید از مشاوران مرکز مشاوره آویژه دانش کمک بگیرید.

 

ادامه تحصیل دانشجویان انصرافی از دانشگاهها، در حوزه های علمیه بر اساس مدت زمان معافیت تحصیلی

در مهلت یکساله پس از انصراف از تحصیل و برای دارندگان مدرک تحصیلی دکتری ضمن رعایت شرط قبل از ورود به سن ۳۰ سالگی ،

نکته: دانشجویان اخراجی یا ترک تحصیل منجر به اخراج از دانشگاهها ، تا پایان خدمت دوره ضرورت مجاز به تحصیل نیستند.

ادامه تحصیل مجدد مشمولان انصرافی و یا اخراجی از دانشگاه ها بر اساس مدت زمان معافیت تحصیلی

مشمولان انصرافی از دانشگاهها (پس از ورود به سن مشمولیت)، در صورتی که بعد از ورود به سن مشمولیت فقط یکبار انصراف داده باشند و حداکثر یک مدت زمان معینی از تاریخ انصراف بیشتر سپری نشده باشد، از کاردانی تا دکتری فقط یکبار مجاز به ادامه تحصیل در همان مقطع یا مقطع پایین تر می باشند.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت تحصیلی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

مدت زمان معافیت تحصیلی چه میزان است؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مدت زمان معافیت تحصیلی چه میزان است؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 205 نظر:
 1. سلام. خسته نباشید
  من ورودی ۹۸ مقطع ارشد هستم و الان ترم ۷ من هست. در تاریخ ۱۴۰۱٫۰۶٫۳۱ طبق سامانه سخا برای من به پایان رسیده. و برای من “صدور” معافیت زده و این به نظرم بخاطر تصمیمی هست که در کمیسیون موارد خاص دانشگاه گرفته شده.
  میخواستم بدونم ۱ سال فرصت بعد از فارغ التحصیلی برای مدت زمان تحصیلی نرمال هست یعنی ۳ سال ارشد یا فرقی نمیکنه چه در طول ۳ سال و چه بیشتر مادامی که معافیت تحصیلی داشته باشم؟ من امسال قصد شرکت در کنکور دکتری رو دارم. ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. سلام من متولد ۲مهر ۱۳۸۳ هستم الان تقریبا ۲ هفته از ۱۸ سالم کگذشته پایه دوازدهم نظری هستم الان برم برای معافیت تحصیلی غیبت نمی‌خورم

  1. سلام
   از تاریخ اخذ دیپلم شما یک سال معافیت دارید و وارد دوره ی غیبت نمیشوید

 3. سلام. تاریخ اتمام معافیت تحصیلی بنده توو سامانه سخا تا ۳۱شهریور ۱۴۰۱ زده و ورودی ۹۶ کارشناسی پیوسته هستم و تازه فارغ التحصیل شدم، یعنی ۱۰ترمه تمام کردم. ۱سال فرصت دارم یا وارد غیبت شدم؟

 4. سلام من توبرگه معافیت تحصیلی ام وتوخود پلیس به علاوه ۱۰ پرسیدم گفتن تا ۲۲/۱۱/۱۴۰۱معافیت تحصیلی دارین ولی خرداد ۱۴۰۰ فارغ التحصیل شدم امسالم دوباره کنکور دادم آیا برام غیبت ردمیشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   ملاک پایان تاریخ معافیت تحصیلی ،تاریخ اعلام شده از طریق سامانه سخا نظام وظیفه است .

 5. سلام تاریخ پایان معافیت تحصیلی ۱۰/۱۰/۱۴۰۱است تا ان تاریخ برای سربازی مشکلی وجود ندارد؟

 6. با عرض سلام
  من دانشجوی کارشناسی ورودی ۹۶ هستم
  سقف معافیتم تا آخر شهریور ۱۴۰۱ بود.
  ۱۰ واحد درسی برام مونده که برای پاس کردنشون معافیتم رو تا آخر بهمن ۱۴۰۱ تمدید کردم.
  میخواستم ببینم بعد از فارغ التحصیلی با توجه به اینکه یک نیمسال از سنوات ارفاقی رو هم دارم استفاده میکنم ، چقدر وقت دارم تا وضعیت سربازیم رو مشخص کنم؟
  تا آخر شهریور ۱۴۰۲ یا تا آخر بهمن ۱۴۰۲؟

 7. با عرض سلام
  من دانشجوی کارشناسی ورودی ۹۶ هستم
  سقف معافیتم تا آخر شهریور ۱۴۰۱ بود.
  ۱۰ واحد درسی برام مونده که برای پاس کردنشون معافیتم رو تا آخر بهمن ۱۴۰۱ تمدید کردم.
  میخواستم ببینم بعد از فارغ التحصیلی با توجه به اینکه یک نیمسال از سنوات ارفاقی رو هم دارم استفاده میکنم ، چقدر وقت دارم تا وضعیت سربازیم رو مشخص کنم؟
  تا آخر شهریور ۱۴۰۲ یا تا آخر بهمن ۱۴۰۲؟

 8. سلام وقت بخیر من ورودی سال ۹۶ هستم کاردانی
  مردود شدم و از دانشگاه اخراج شدم معافیت تحصیلی شاملم میشه؟ اگر بخوام دوباره دانشگاه ثبت نام کنم حتما باید سربازی برم بعد برم ثبت نام دانشگاه یا هنوز فرصتشو دارم
  ممنونم میشم اگه جوابمو بدید🙏

  1. سلام وقتتون بخیر
   بغد ازاخراج از دانشگاه ۱ سال فرجه فراغت از تحصیل دارید

 9. با سلام من در تاریخ ۲۰ بهمن ۹۹ در کارشناسی ارشد فارغ شدم ولی گواهی سخا و پلیس به اظافه ۱۰ تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ هست و من در کنکور دکترا قبول شدم آیا مشکلی برای معافیت تحصیلی پیش نمیاد

  1. سلام وقت بخیر
   تا ۱ سال بعد از فارغ التحصیلی ،معافیت تحصیلی برای شما لحاظ خواهد شد

 10. سلام خسته نباشد من آخرین امتحاناتم هست و دارم دیپلم کامپیوتر میگرم و تا چند روزه آینده امتحاناتم تموم میشه و دیپلمم میاد میخواستم بدونم من تا کی معافیت تحصیلی دارم

 11. من معافیت تحصیلی دارم تا ۱۴۰۱/۱۰/۵ دیپلمم شهریور سال پیش گرفتم آیا قبل دی ماه برم سربازی اضاف میخورم؟

 12. سلام خسته نباشید
  من متولد ۸۳/۲/۲۸هستم دیپلم و معافیت تحصیلی هم گرفتم مدت این معافیت تا ۱۴۰۲مهرهست؟

 13. با سلام
  من مقطع کارشناسی رو ۱۲ترمه به پایان رسوندم( ورودی ۹۵) یعنی خردادماه ۱۴۰۱ آخرین امتحان رو داده و پاس شدم و هم اکنون در مراحل تصفیه حساب از دانشگاهم. در سایت نظام وظیفه تاریخ معافیت تحصیلیم رو هم ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ ثبت کرده
  آیا من پس از اتمام مراحل تصفیه حساب و صدور مدرکم، یک سال فورجه برای معرفی دارم؟

  1. سلام وقت بخیر برای بررسی شرایط شما با مشاوران ما در مرکز آویژه تماس گرفته شود.

 14. سلام من دانش آموز بودم از سن ۱۸ سالگی معافیت تحصیلی یک ساله گرفتم تو طول یک سال رو دانشگاه قبول نشدم و الان که ۱۹ سالم شده معافیت تحصیلیم به اتمام رسیده دانشگاه هم ثبت نام کردم هنوز منتظر نتیجه هستم معافیت هم تموم شده چاره چیه؟

 15. سلام وقت بخیر.من پارسال دانشگاه دولتی قبول شدم و یک ترم هم خوندم و دیگه نتونستم ادامه بدم.داخل معافیت تحصیلی زده که تا ۱۴۰۲ وقت دارم و میخواستم از مهرماه ۱۴۰۱ شروع دانشگاه برم.میخواستم ببینم ایا مشمول شده ام؟؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام
   اگر از دانشگاه اخراج شده باشید غیبت خورده اید و مشمولید و باید توجیه غیبت انجام دهید

 16. سلام
  از‌زمانی‌که‌‌دیپلم‌میگیریم‌چقدر‌زمان‌داریم‌وضعیت تحصیل ‌مون‌رو.مشخص‌کنیم
  یعنی‌‌دانشگاه‌میریم‌یانه

 17. سلام ممنون از سایتتون

  من بعد از دریافت دیپلم به پلیس+۱۰ مراجعه کردم و یک سال معافیت گرفتم برای کنکور ۱۴۰۱
  الان منتظر جواب کنکورم
  اون معافیت تا شهریور وقت داره یا خرداد که گذشت
  باید منتظر بمونم اگه رتبه اوردم مدارکو ببرم پلیس +۱۰ یا چیکار کنم

 18. من متولد ۱/۵/۸۲ هستم و پایان معافیت تحصیلی بنده یک مرداد ۱۴۰۲ هستش
  و کنکور امسال (۱۴۰۱) دومین کنکور من هستش اگر امسال قبول نشم و بخوام کنکور (۱۴۰۲) شرکت کنم
  باید حتما دانشگاهی یا رشته ای ثبت نام کنم یا اینکه میتونم بدون ثبت نام در دانشگاه برای کنکور ۱۴۰۲ بخونم
  در کل سوالم اینکه:
  ۱= می تونم بدون ثبت نام در دانشگاه کنکور ۱۴۰۲ شرکت کنم
  ۲=و راه شرکت مجدد من در کنکور ۱۴۰۲ چی هست که به مشکل نخورم برای معافیت تحصیلی و …..
  با تشکر

 19. سلام اگر کسی لیسانس از دانشگاه دولتی بگیرد
  و در یک دانشگاه آزادبرای لیسانس ثبت نام کند دوباره معافیت تحصیلی جدید براش صادر میشه؟

  1. سلام من حدودا ۲سال پیش معافیت تحصیلی گرفتم ولی ۲تا از درسام رو مونده بود خرداد امسال پاس شدن من معافیت تحصیلی تا کی دارم؟

 20. سلام من متولد ۸۳/۳/۲۰هستم الان ده روز از هیجده سالگیم رد شده و هنوز کنکور ندادم و وضعیت دیپلم هنوز معلوم نیست بنظر شما کی باید معافیت تحصیلی بگیرم

 21. سلام بنده متولد ۱۳۸۲/۲/۸هستم ،برا سال دوم می‌خوام کنکور بدم ،،با لحاظ کردن یک سال معافیت تحصیلی ،،چه زمانی باید دفترچه پست کنم تا اضافه خدمت نخورم ؟حتما باید خرداد پست کنم یا میشه چند روز بعد اینکه کنکور دادم هم پست کنم ؟

 22. سلام ببخشین بنده خرداد۱۴۰۰ درسمو تموم کردم.‌.روی دیپلم تاریخ زده ۱۴۰۰/۶/۱۵ آیا بر اساس تاریخ روی دیپلم یک سال مهلت محاسبه می شه!! ‌!یا وقتی که امتحانات و تموم کردم! .همان خرداد ماه! با تشکر

 23. سلام ببخشین بنده خرداد ۱۴۰۰درسمو تموم کردم..و روی دیپلم تاریخ زده ۱۴۰۰/۶/۱۵……آیا بر اساس تاریخ دیپلم یک سال مهلت محاسبه میشه!، یا بعده تموم کردن امتحانات. همان خرداد ماه!!…با تشکر.

 24. با سلام،
  متولد ۱۳۸۲/۰۵/۱۷ هستم
  ببخشید من سال قبل ۱۴۰۰خرداد امتحان دوازدهم نهایی که دادم افتادم، رفتم شهریور باز افتادم
  رفتم دی امتحان دادم وبالاخره قبول شدم و دی مدرک دیپلم رو گرفتم
  الان میخواستم بدونم
  معافیت تحصیلی که از ۱۷مرداد گرفتم چقدر اعتبار داره این معافیت تحصیلی من از گرفتن دیپلم شروع میشه یعنی از دی که دیپلم رو گرفتم یا از مرداد که معافیت تحصیلی گرفتم
  ؟؟؟

 25. سلام خسته نباشید
  بنده تاریخ پایان معافیت تحصیلی پایان شهریور ماه ۱۴۰۱ هست
  می خواستم بعد از پایان تاریخ معافیت تحصیلی چه مدت زمان وقت دارم برای شش برگ سربازی پست کنم
  که اضافه خدمت نخورم
  ممنون

 26. سلام وقتتون بخیر
  چون کارای اداری فارغ التحصیلیم داره طول میکشه
  تاریخ معافیت تحصیلیم فردا تموم میشه آیا غیبت میخورم در حین فارغ التحصیلیم؟
  ممنون 🙏🏼

  1. سلام من امسال دانشگاه ثبت نام کردم منتظر نتیجه هستم علاوه بر این تو این موقعیت معافیت تحصیلم تموم شده یعنی یه هفته هست که تموم شده . ۱۹ سال سن دارم غیبت می خورم یعنی ؟ یا اینکه برام معافیت تحصیلی رو تمدید می کنن؟؟

   1. سلام وقتتون بخیر باشه بستگی به نظر نظام وظیفه دارد اما احتمال دارد که غیبت خورده باشید.

 27. سلام . کسی که کارشناسی خود را ۱۰ ترمه تمام کرده است آیا یک سال فرصت معافیت تحصیلی بعد از فارغ التحصیلی را دارد یا باید مستقیم به خدمت برود ؟ چون طبق آخرین خبر ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ “به گفته رئیس سازمان نظام وظیفه: همه دانشجویان مشمول از تاریخ فراغت از تحصیل یک سال فرصت دارند تا نسبت به تعیین وضعیت خدمتی خود اقدام کنند.” اصولا باید یک سال وقت رو داشته باشم. ؟؟

  1. سلام بله بعد از ترم ۱۰ و تاریخ آخرین امتحان ، یکسال مهلت دارید وارد غیبت نشده و برای ادامه تحصیل یا پست دفترچه اقدام کنید.

 28. سلام
  من ورودی مهر ۹۸ کارشناسی پیوسته هستم، پایان ترم ۷ یعنی بهمن ۱۴۰۱ فارغ‌التحصیل میشم.
  آیا تا بهمن ۱۴۰۲ معافیت تحصیلی دارم؟
  ممنونم از همراهی شما

 29. سلام وقت بخیر
  من ورودی مهر ۹۸ دانشگاه هستم. ترم ۷ کارشناسی پیوسته یعنی بهمن ۱۴۰۱ لیسانسم تمام میشه. تا چه مدت معافیت تحصیلی دارم؟

 30. سلام و وقت به خیر
  سوالی که داشتم اینه که الان زمان شروع شدن مهلت فرجه بعد از فارغ التحصیلی از چه زمانی آغاز میشه ؟از بعد نهایی شدن آخرین نمره ؟یا بعد از تسویه حساب و صدور گواهی نامه موقت ؟

 31. سلام اقا من معافیت تحصیلی تا اذر هزارو چهارصدو یک دارم ولی خرداد هزار و چهارصد درسم تموم شده رفتم پلیس بعلاوه ده گفت مهلت نداری درست تموم شده معافیت تحصیلی به دردت نمیخوره باید برگه اعزام به خدمت بگیری الان من اگه کنکور بدم میفته تیر اینا گفتن تا خرداد وقت داری قبلش بهم گفتن تا شهریور وقت داری من الان چیکار کنم

 32. سلام من دانشجوی کارشناسی ناپیوسته حسابداریم و در معافیت تحصیلیم نوشته ۳۰/۱۱/۱۴۰۲ ولی من درسم ۳۱/۶/۱۴۰۱ تمومه . حالا من تا کی برای استفاده از معافیت وقت دارم؟ ۳۰/۱۱/۱۴۰۲ یا ۳۱/۶/۱۴۰۲ ؟

 33. سلام‌من متولد۹ تیر۸۲هستم و برای ورودی بهمن دانشگاه ثبت نام کردم تا آذرماه وقت داشتم الان چکارکنم میگن غیبت میخوره

  1. سلام بله میتوانید مدارک قبولی دانشگاه را به نظام وظیفه ارجاع دهید و درصورت تایید برگه معافیت تحصیلی بگیرید.

 34. سلام و خسته نباشید
  بنده۲۷دی ماه از پیام نور انصراف دادم
  حالا میخواستیم بدونم اگه رشته ای که کنکور۱۴۰۱قبول میشم ورودی بهمن باشه از نظر نظام وظیفه به مشکل نمیخورم؟
  ممنون

 35. سلام
  فارغ التحصیل شدن از چه زمانی شروع میشه ؟
  پایان امتحانات خرداد ؟
  تاریخ گرفتن کارنامه ؟
  پایان سال تحصیلی همون سال (پایان شهریور) ؟

 36. سلام من مقطع کارشناسی ورودی ۹۶ هستم و بعد ۵ سال چند واحدم میمونه. باید برای تمدید معافیت اقدام کنم یا لازم نیست؟

 37. سلام من ورودی ۹۶ هستم ولی بعد ۵ سال چند واحدم میمونه ، باید برای تمدید معافیت اقدام کنم یا لازم نیست؟

 38. سلام من مهر ۹۷ پیام نور ثبت نام کردم کارشناسی و تا۱۴۰۲ معافیت تحصیلی دارم ولی این شهریور چهار سال تموم میشه.من تا ۱۴۰۲ معافیت دارم ؟

  1. سلام اگر درس شما زودتر از موعد سنوات مجاز ۵ساله تمام شود ، از تاریخ آخرین امتحان به مدت یکسال مهلت دارید واردغیبت نشوید.

 39. سلام
  میخواستم بدونم پس در کل برای پسران اگه یکسال کنکور افتادن سال بعد به صورت عادی نمیتونن کنکور شرکت کنن یا باید دانشگاه ازاد ثبت نام کنن یا باید برن سربازی؟ درسته ؟

  1. یک سال بعد دیپلم فرصت دارد میتواند با اعلام به پلیس به عالوه ده پشت کنکوری خطاب شود و دوباره کنکور بدهد

 40. سلام من چهار سال پیش برای دریافت لیسانس مراجعه کردم ولی هنوز نتوانستم مدرک لیسانس رو بگیرم ، بنابر دلایل و تغییر رشته و …،. الان سوالی که دارم ، تا چند سال وقت دارم مدرک لیسانس رو بگیرم که وظیفه سربازی به اسمم نخوره ، یعنی معافیت تحصیلی تا چند سال برای دریافت لیسانس وقت میدن ، ماکزیمم وقت رو بفرمایید ، حدودا چهار سال گذشته از ورود به دانشگاه برای دریافت لیسانس ولی هنوز تموم نکردم !!! ممنون میشم جواب بدید. سپاس از شما

  1. سلام از تاریخ شروع معافیت تحصیلی دقیقا ۵ سال وقت برای اخذ مدرک داده میشود و درصورت تمام نشدن درس اگر تعداد واحد ها به عدد مورد نیاز برسد امکان گرفتن سنوات ارفاقی نیز هست.

 41. سلام. من متولد سال ۱۳۸۰ هستم و توی برگه معافیتم زده که تا اسفند ۱۴۰۰ (روز تولد ۲۰ سالگی) معافیت دارم. اما من هنوز دیپلمم رو نگرفتم و واحد مانده دارم. میخواستم بپرسم که اگر من دی ماه امتحان بدم و دیپلمم رو بگیرم، آیا زمان معافیت تحصیلی من افزایش پیدا میکنه و میتونم امسال کنکور شرکت کنم؟

  1. سلام مقطع دبیرستان متوسطه دوم شما در در مدرسه می تواند برای شما معافیت تحصیلی را تا زمانی که در حال تحصیل در آنجا هستند افزایش دهد و پس از آن شما دارای یکسال پروژه هستید تا بتوانید اقدام و ثبت نام سربازی را انجام دهید و در این یک سال شما می توانید ادامه تحصیل داده و برای کنکور بخوانیم تا در کنکور شرکت کرده و در صورت قبولی برای دانشگاه ثبت نام کنید تا در آنجا هم معافیت تحصیلی تان را اخذ کنید و شامل گرفتن غیبت نخواهید شد و موردی برای شما پیش نخواهد آمد

 42. سلام ، روزتون بخیر من ورودی مهر ۹۷ کارشناسی پیوسته هستم و احتمال داره ۸ ترم تموم کنم ، اگه ۸ ترم تموم کنم میتونم یه سال پشت کنکور بمونم ؟ و اینکه اگه ۹ ترم تموم کنم بازم میتونم ۱ سال پشت کنکور بمونم (یعنی ۱۴۰۲ کنکور بدم) ؟

  1. شما تا پایان تاریخی که در برگه معافیت تحصیلی تان نوشته شده است می توانید به تحصیل بپردازید علاوه بر این در صورتی که درس شما تمام نشده باشد می توانید از سنوات ارفاقی استفاده بکنید

 43. سلام
  خواستم معافیت تحصیلی لیسانس
  تا یک سال بعد از تاریخ فارغ‌التحصیلی خواهد بود
  یا یک سال بعد از آخرین تسویه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام. سنوات مجاز برای مقطع کارشناسی ۴ سال می‌باشد و پس از آن یک سال فراقت یا سنوات ارفاقی دارید
   یعنی به نسبت تاریخ ورود به دانشگاه پس از ۵ سال اگر در مقطع بالاتر پذیرفته نشوید باید برای اعزام به خدمت اقدام کنید.

 44. سلام بنده داخل برگه معافیت تحصیلیم نوشته از تاریخ ۱۳۹۶/۰۷/۰۱تا تاریخ۱۴۰۱/۰۶/۳۱در مقطع تحصیلی لیسانس رشته حسابداری موافقت میگردد. ولی من بهمن۹۹تموم کردم درسمو. الان تا یکسال بعد یعنی بهمن ۱۴۰۰ معافیت دارم. یا تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۶/۳۱ک داخل برگه زده برام؟

  1. سلام. پس از تاریخ فارغ‌التحصیلی یک سال وقت دارید وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید یعنی تا بهمن ماه ۱۴۰۰ .

 45. سلام
  من بهمن ۹۸ورودی دانشگاهم بودمقطع کاردانی
  برگه معافیت تحصیلیمو گم کردم بهمن سال۴۰۰هم کاردانیم بکل تموم میشه
  الان چون کاغذ معافیت تحصیلیمو گم کردم نمیدونم مدت زمانش تاکیه
  میتونین تقریب یا دقیق بگین مدت زمان و اعتبارش تا کیه؟

  1. سلام با توجه به شرایط شما ۶ ماه پس از پایان تحصیل معافیت تحصیلی دارید. شما میتوانید تاریخ دقیق آن را از پلیس +۱۰ بپرسید

 46. سلام من متولد ۸۱.۱۰.۲۴ پارسال معافیت تحصیلی درست کردم امسال دیپلم گرفتم اگه ۱۱.۱ اعزام بشم اضاف میخورم ؟

 47. سلام.. خسته نباشید.. بنده در تاریخ ۱/۴/۱۴۰۰ بدون تجدیدی دیپلم تموم کردم… والان یه سال معافبت دارم…..ولی معافیتم در پلیس+ ۱۰ به خاطر مسائلی نتوسنتم ثبت کنم… حالا میتونم ثبت کنم؟؟
  امروز برای دریافت دارو رفتم… گفتند دفترچه ام فاقد اعتباره… حالا میتونم با این معافیت تحصیلی دفتر چمو تمدید کنم؟؟

 48. سلام
  من معافیتم تا ۲۴/۳/۱۴۰۱ وقت داره میخواستم بدونم میتونم در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم
  یا میشه من در دانشگاه پیام نور ثبت نام کنم معافیت بگیرم و کنکور بدم که معافیت داشته باشم ممنون میشم جواب بدین

 49. سلام . من متولد ۱/۵/۱۳۸۱ هستم . ۹۸_۹۹ دوازدهم بودم که تجدید شدم و شهریور امتحان دادم و دوباره برای افتادن دروس دی ماه ۹۹ امتحان دادم و قبول شدم .
  معافیت تحصیلی من دقیقا تا کِی اعتبار دارد؟!

  1. سلام. معافیت تحصیلی برای شما از تاریخ فارغ التحصیلی دیپلم به مدت یک سال اعتبار دارد.

 50. سلام من توی سایت نظام وظیفم نوشته تا بهمن ۱۴۰۱ معافیت تحصیلی دارم ولی لیسانسم رو اسفند ۱۴۰۰ میگیرم و ۴ ترمه تمام میکنم
  حالا سوال من اینه آیا معافیتم تا همون بهمن ۱۴۰۱ هست یا تا یک سال بعد یعنی بهمن ۱۴۰۲ هم فرصت داره

 51. سلام
  من سال ۹۸ دانشگاه علمی کاربردی برای مقطع کاردانی ثبت نام کردم و فقط ورودی مهر ثبت نام کردم و برای ورودی بهمن ثبت نام نکردم و بعد از اون هم دیگه پیگیر نشدم،خواستم بدونم معافیت تحصیلی که از ثبت نام ورودی مهر دانشگاه علمی کاربردی دریافت کردم مدتش تا کی هست؟ ۳ سال هست یا ۲ سال؟ و اگه ۳ سال باشه یعنی امسال ( ۱۴۰۰ ) غیبت نمی خورم و سال بعد باید وضعیت سربازی مشخص کنم،درسته؟ سپاس

  1. سلام . سنوات مجاز برای مقطع کاردانی دو سال است و پس از آن یک ترم یعنی ۶ ماه سنوات ارفاقی دارید . برای شما پایان معافیت تحصیلی با توجه به تصمیم گیری دانشگاه در خصوص اخراج بررسی میشود بنابراین ابتدا باید بررسی کنید که دانشگاه در باره غیبت های مکرر شما در چند ترم چه تصمیمی گرفته است اگر برای شما اخراج ثبت شده باشد پس از ۶ ماه از زمان انصراف مشمول شده. اید.

 52. سلام
  من دی ماه سال ۹۸ فارغ‌التحصیل شدم (کارشناسی پیوسته ) و از زمان فارغ التحصیلیم تا الان بیکار بودم و موقعی که تازه میخواستم برم دانشگاه (سال ۹۵ ) معافیت تحصیلیمو تا ۳۱/۶/۱۴۰۰ دادن یعنی ۵ سال ، الان من غایب محسوب میشم یا نه ؟ تو سامانه پلیس همین تاریخو نوشته ولی نمیدونم الان غایبم یا نه چون بعد فارغ التحصیلیم دیگه نرفتم برای ارشد بخونم

  1. سلام وقت بخیر پایان تاریخ معافیت تحصیلی همانی هست که در سایت اعلام می شود و بعد از آن وارد دوره غیبت می شوید

 53. سلام
  من من متولد ۱۳۸۱/۷/۳ هستم
  پارسال معافیت تحصیلی گرفتم و امسال کنکور دادم.
  قصد دارم سال دیگه دوباره کنکور بدم
  میخواستم بدونم که معافیت تحصیلی من تا سال ۱۴۰۱ اعتبار داره یا باید دوباره برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کنم؟

 54. سلام خسته نباشید من سال ۹۵ وارد دانشگاه شدم و معافیت تحصیلی گرفتم تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ و برج ۴ ۱۴۰۰ مدرکم رو گرفتم کی مشمول به خدمت میشم

  1. سلام. تاریخ اتمام معافیت تحصیلی یعنی ۳۱ شهریور آغاز مشمولیت سربازی شما حساب میشود.

 55. سلام.بنده در تاریخ ۳۱٫۶٫۹۹معافیت کاردانیم تمام شده میخواستم بدونم تا الان اضافه خوردم یانه.ممنو

 56. سلام من این ترم دانشگاهم تموم میشه و دقیقا تا آخر شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم .می خواستم بدونم تا کی برای ارسال دفترچه فرصت دارم؟

 57. سلام من این ترم دانشگاهم تموم میشه و دقیقا تا آخر شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم .می خواستم بدونم تا کی برای ارسال دفترچخ

 58. سلام من این ترم دانشگاهم تموم میشه و دقیقا تا آخر شهریور ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم .می خواستم بدونم تا کی برای ارسال دفترچه خدمت فرصت دارم؟

 59. سلام من متولد ۱۹آذر ۸۱ هستم و آخرای دی یا بهمن گواهی رو گرفتم.
  این گواهی تا کِی اعتبار داره؟

 60. سلام….
  بنده تا دی ماه ۱۴۰۰ معافیت تحصیلی دارم …
  کنکور دادم ،امّا بہ نتیجہ دلخواهم نرسیدم
  میخوام سال بعدی دوباره کنکور بدم
  آیا میشہ بدون اینکہ در دانشگاهی ثبت نام کنم
  یک سال بدون اینکہ تحصیل کنم
  برای کنکور دادن مجدّد بخونم و در کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم؟
  ممنون میشم اگہ جواب بدید…

 61. عرض سلام و احترام، من متولد ۷۴ هستم. کارشناسی ارشد میخونم، دفاع کردم منتظر جواب پذیرش یا عدم پذیرش مقاله‌ام. تا پایان شهریور سه سالم تموم میشه. ۱. اگر تا قبل از پایان شهریور فارغ‌التحصیل بشم تا یک سال وقت دارم برای سربازی و غیبت نمی‌خورم؟ ۲. اگر یک نیم‌سال از کمیسیون موارد خاص گرفته شود هم باز پس از تاریخ فارغ‌التحصیلی یک سال وقت دارم؟ (یعنی از الان، یک سال و نیم) باتشکر فراوان.

 62. سلام.دانشجو کارشناسی ناپیوسته ام ورودی مهر۹۸
  تا تاریخ ۶/۳۱معافیت دارم ولی برام ت سایت زده اعزام ب خدمت!!!
  با احتساب ترم تابستان پنج ترم گذروندم!!!
  الان چیگار باید کرد!

 63. سلام من خرداد ۹۹ دیپلم گرفتم کارهای معافیت تحصیلی رو انجام دادم داخل برگه زده تا شهریور ۱۴۰۰ معافیت دارم ولی حوزه نظام وظیفه میگه تا خرداد معافیت داشتی همچین چیزی ممکنه؟

  1. سلام شما میتوانید برگه معافیت تحصیلی را به نظام وظیفه نشان دهید واعتراض کنید

  2. سلام ، من متولد ۴ شهریور ۸۱ هستم ، خرداد ۹۹ دیپلم گرفتم ، برای معافیت تحصیلی به پلیس +۱۰ مراجعه کردم گفتند تا شهریور ۱۴۰۰ وقت دارم و چیزی به من ندادند .امسال دوباره در کنکور شرکت کردم و پزشکی ارتش برای مصاحبه دعوت شدم .یکی از مدارکی که خواستن معافیت تحصیلی یا دفترچه آماده به خدمت هست من باید چکار کنم ؟ ممنون میشم زودتر جوابم رو بدین.

 64. سلام ببخشید من تا ۵ مرداد ۱۴۰۱ معافیت دارم انتخاب رشته و نتایج اولیه کنکورم بعد از این تاریخ اعلام میشه من تو این بازه زمانی که معافیتم به اتمام میرسه باید چیکار کنم دقیقا نظام وظیفه چه موضعی نسبت به من داره

  1. سلام شما میتوانید دفترچه را پست کنید وزمان اعلام نتایج کنکور در صورت قبولی ایست خدمتی می‌خورید وادامه تحصیل می‌دهید

 65. سلام
  من کاردانی دوساله (چهار ترم) تموم کردم. یک سال دیگه از معافیت تحصیلی من مونده؟

  1. سلام بله شما یک سال زمان دارید وضعیت خود رابه نظام وظیفه معرفی کنید.

  1. سلام اگر شما در مهلت سنوات ارفاقی درستون رو تموم کنین اره، یکسال مهلت معرفی رو دارین
   ولی اگر سنوات ارفاقی شما تموم بشه و نتونین فارغ التحصیل بشین ، وارد مهلت یکساله معرفی میشین

 66. سلام من متولد ۱۳۸۲/۴/۱ هستم، امسال کنکور دادم، رفتم معافیت تحصیلی بگیرم ندادن، میخوام بدونم برای سال بعد(۱۴۰۱) دوباره میتونم کنکور شرکت کنم و به دانشگاه پذیرفته شوم؟از این بابت میپرسم که سربازی مانع نمیشه؟

  1. سلام
   اگر معافیت ندادن یه رشته ای ثبت نام کنید که معافیت بگیرید بعد تغییر رشته دهید و کنکور شرکت کنید.

 67. سلام من متولد ۱۰ تیر ۸۲ هستم پایه دوازدهم دروس افتاده دارم باید شهریور ماه امتحان بدم تا چقدر وقت داره معافیت بگیرم

 68. سلام خسته نباشید

  من ۹۹/۷/۱ دیپلم گرفتم تا کی معافیت دارم میشه لطف کنین بگین تشکر

  1. سلام شما تا برج هفت ۱۴۰۰ به احتمال خیلی زیاد معافیت دارید ولی بازهم استعلام دقیق از پلیس +۱۰ بگیرید .

 69. سلام
  من ۹۸ مدرک دبپلممرو گرفتم و امسال دومین کنکورمو دادم باید گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم یا نه؟

 70. سلام وقت بخیر
  من کاردانی را در ۴ ترم تمام کردم. و به کارشناسی در همون دانشگاه قبول شدم. آیا بازم باید برم معافیت تحصیلی را تمدید کنم یا دانشگاه خودش تمدید میکنه؟

 71. سلام، من متولد ۱۳۸۱/۱۲/۲۷هستم، پایه ۱۲دروس افتاده دارم واسه شهریور
  بعد از امتحانات شهریور ۱۴۰۰،برای دریافت کارت معافیت تحصیلی نمیخام اقدام کنم، چه مدت بعد باید برای گرفتن دفترچه سربازی اقدام کنم؟

  1. تا خرداد ۱۴۰۰ قائدتا تایم دارید. اما باز هم استعلام اصلی باید از پلیس +۱۰بگیرید .

 72. سلام بنده سال ۹۷ اولین کنکورم رو دادم متاسفانه تا سال ۹۹ با مرخصی(دو ترم) از دانشگاه پیام نور رشته حساب داری کنکور دادم ولی به رشته دلخوام نرسیدم امسال( بدون مرخصی) هم باز کنکور برای کنکور ۱۴۰۰ مشکلی واسم پیش اومد نتونستم ،،آیا میتونم باز برای کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و در یکی از سه رشته پزشکی ، دندانپزشکی و دارو قبول شوم یعنی از بابت سربازی و…. مشکلی که ندارم یا مشکلی هس؟ ممنون میشم به طور کامل پاسخ بدید با تشکر از سایت خوبتان

   1. باسلام.من فرم سنوات اولیه رو که تاریخش تا۹۹.۶.۳۱ بود رو تکمیل کردم ولی فرم سنوات دوم رو تکمیل نکردم وتاریخ فارغ التحصیلی بنده ۹۹.۱۲.۲۷ هس.ایا من در این مدت وارد غیبت شده ام؟

    1. با سلام .سریعا به خود نظام وظیفه مراجعه کنید و کار اداری خود را تکمیل کنید.

 73. سلام بنده سال ۹۷ اولین کنکورم رو دادم متاسفانه تا سال ۹۹ با مرخصی(دو ترم) از دانشگاه پیام نور رشته حساب داری کنکور دادم ولی به رشته دلخوام نرسیدم امسال( بدون مرخصی) هم باز کنکور برای کنکور ۱۴۰۰ مشکلی واسم پیش اومد نتونستم ،،آیا میتونم باز برای کنکور ۱۴۰۱ شرکت کنم و در یکی از سه رشته پزشکی ، دندانپزشکی و دارو قبول شوم یعنی از بابت سربازی و…. مشکلی که ندارم یا مشکلی هس؟ ممنون میشم به طور کامل پاسخ بدید با تشکر از سایت خوبتان

 74. با سلام و عرض ادب و احترام
  بنده متولد ۱۳۷۷ هستم , سال ۹۵ دانشگاه قبول شدم و تابستون پارسال درسم تموم شده . کارای فارق التحصیلیم رو هم انجام دادم . امروز با مسول نظام وظیفه دانشگاه تماس گرفتم گفتن که تا ۱۴۰۰/۴/۲۱ که میشه یکسال از ثبت اخرین نمره و امتحان من گذشته , که گفتن تموم میشه معافیت من . ازمون ارشد ۱۴۰۰ ثبت نام کردم , و توی سایت نظام وظیفه معافیت تحصیلی من رو تا ۱۴۰۰/۶/۳۱ درج شده . الان میخواستم بدونم اصلا میشه ازمون ارشد شرکت کنم و اگر شرکت کنم و قبول بشم میتونم ثبت نام کنم در دانشگاه یا خیر . چون نمیدونم تا اخر شهریور معافیت تحصیلی دارم طبق سایت نظام وظیفه , یا تا تاریخی که مسول دانشگاهمون گفته .
  لطفا جواب بدید تووی بد وضعیتی هستم . نمیدونم باید چیکار کنم , قصد خروج از ایران رو هم دارم , اگر مشمول بشم دیگه پاسپورت نمیتونم بگیرم قضیه خیلی پیچیده میشه . تورو خدا جواب بدید سپاسگزارم و ممنونم بابت وقتی که گذاشتید .

  1. با سلام بله میشود شرکت کرد .شما قبل اتمام دفترچه را پست کنید و کنکور بدهید که غیبت نخورید اما به محض امدن نتیجه قبولی ایست میخورید و به ادامه تحصیل میپردازید.

 75. سلام من ۹۸ دیپلم گرفتم تا ۹۹/۱۲/۲۰ برای فوق دیپلم دانشگاه بودم انصراف دادم دوباره میتونم کنکور شرکت کنم یا دفترچه پست کنم

 76. سلام من در تاریخ ۱۳۹۹/۰۶/۳۱ معافیت سه ساله کارشناسی ارشد من به اتمام رسیده و فارع التحصیل شدم میخواستم بدونم ایا من مهلت یکساله را دارم؟(سه سال معافیت ارشد در تاریخ ذکر شده به اتمام رسیده)
  با سپاس از زحماتتون

 77. سلام خسته نباشید بنده ورودی مهر ۹۷ دانشگاه پیام نور هستم رشته علوم تربیتی و مقطع لیسانس ایا سال بعد که سال اخرم محسوب میشه میتونم کنکور ۱۴۰۱ بدم و قبول شدم بتونم برم ؟؟مشکلی برای غیبت سربازی هست؟
  اینکه من تا کی معافیت دارم؟؟؟ ممنون میشم

 78. با سلام من برای ورود به دانشگاه یک سال پشت کنکور بودم. حالا بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه باز هم میتوانم که از مهلت یک ساله استفاده کنم یا نمیتوانم؟

 79. سلام
  من متولد آبان ۱۳۸۰ هستم و در خرداد ۱۳۹۹ فارق التحصیل شدم می خواستم بدونم از چه تاریخی غیبت می خورم

 80. سلام
  من متولد آبان ۱۳۸۰ هستم و در خرداد ۹۹ فارق التحصیل شدم معافیت من تا چه تاریخی ادامه داره
  ممنون

    1. سلام دوست عزیز
     با توجه به مقطع تحصیلی و شرایط سنی از ۶ ماه تا یک سال

 81. سلام من امسال دیپلم گرفتم امامعافیت تعصیلی اصلن نگرفتم الانم ندارم می خواستم بدونم یک سال پس ازفارغ تعصیلی بعدغیبت سربازی می خورم الان نمی خورم متولد۱۳۸۱برج ۲هستم

 82. سلام خسته نباشید بنده متولد اسفنند ۷۹ هستم ودر شهریور ۹۸ از دبیرستان فارغ التحصیل شدم و الان از دانشگاه پیام نور ورودی بهمن ۹۹ پذیرش شدم ودر اسفند ۹۷ معافیت تحصیلی دانش آموزی گرفتم الان میخاستم بدونم میتوانم در دانشگاه ثبت نام کنم

   1. سلام.من فرم سنوات اولیه رو که تاریخش تا۹۹.۶.۳۱ بود رو تکمیل کردم ولی فرم سنوات دوم رو تکمیل نکردم وتاریخ فارغ التحصیلی بنده ۹۹.۱۲.۲۷ هس.ایا من در این مدت وارد غیبت شده ام؟

    1. با سلام .سریعا به خود نظام وظیفه مراجعه کنید و کار اداری خود را تکمیل کنید.

 83. با سلام بنده متولد ۱۲/۱/۸۱ هستم و خرداد نود ونه فارغ التحصیل شدم وکنکور نود ونه قبول نشدم ومی خواهم ۱۴۰۰ شرکت کنم . می خواهم بدونم این یک سال از کی تا کی است تا شهریور/خرداد/فروردین …..ممنون از سایت خوبتون

 84. با سلام بنده متولد۱۲/۱/۸۱ هستم و خرداد نود ونه فارغ التحصیل شدم وتو کنکور نود ونه قبول نشدم ومی خواهم تو کنکور ۱۴۰۰ شرکت کنم. میخوام بدونم تاکی معافیت یک ساله دارم تا شهریور /خرداد/فروردین….بسیار ممنونم از سایتتون

 85. سلام من دانشجوی انصرافی هستم، دوباره دانشگاه ثبت نام کردم ولی تاریخ صدور معافیت تحصیلیم از اوایل آبان خورده به جای یک مهر، موردی که نداره؟

 86. سلام خدمت شما من به تاریخ ۹۸/۱۱/۱۷ ار ارشد فارغ التحصیل شدم و ثبت نام کردم برای دکتری قبول نشدم میخواستم بپرسم برای سال جدید که ثبت نام برج ۱۲ است میتونم ثبت نام کنم؟ تا مدت ثبت نام ۱ ماه از فراغتم میگذره؟

 87. سلام من کاردانی فوق دیپلم بودم از دانشگاه تمام شدم معافیت تحصیلی که ثبت کردم تا ۳۰ شهریور۹۹ وقت داشت .دوهفته پیش کنکور دادم .الآن منتظر جواب کنکور هستم .
  آیا تا وقتی که جواب کنکور بیاد غیبت میخورم؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   بله اقدامات لازم برای اعزام به خدمت را انجام دهید یا اعزام خود را به تاخیر بیندازید.

 88. سلام من کاردانی فوق دیپلم بودم از دانشگاه تمام شدم معافیت تحصیلی که ثبت کردم تا ۳۰ شهریور۹۹ وقت داشت .دوهفته پیش کنکور دادم .الآن منتظر جواب کنکور هستم .
  آیا تا وقتی که جواب کنکور بیاد غیبت میخورم؟
  لطفا راهنمایی کنید ممنون.

  1. سلام وقت بخیر
   بله اقدامات لازم برای اعزام به خدمت را انجام دهید یا اعزام خود را به تاخیر بیندازید.

 89. من متولد آذر ۷۹هستم،سال ۹۹دیپلم گرفتم ودر کنکور شرکت کردم،وضعیت سربازی من چگونه است.ممنون

  1. سلام
   شما تا یک سال بعد از فارغ التحصیلی مهلت دارید تا برای اعزام به خدمت یا پذیرش در دانشگاه اقدام کنید. اگر در دانشگاه پذیرفته شوید مجددا میتوانید از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

 90. سلام،من متولد۱۷,۱,۱۳۸۰هستم وسال ۳,۹۸به مدت یک سال معافیت تحصیلی گرفتم ،درضمن الان درآزمون ۹۹دانشگاه هم شرکت کردم.وبه نظام وظیفه مراجعه کردم ،فرمودند.تا۳۱شهریور۹۹اعتباردارد.الان نمیدونم چیکارکنم،غیبت میخورم یانه؟باتشکر

  1. سلام
   شما باید برای اعزام اقدام کنید و در صورت قبولی در دانشگاه از ایست خدمت استفاده کنید.

   1. سلام من کاردانی فوق دیپلم بودم از دانشگاه تمام شدم معافیت تحصیلی که ثبت کردم تا ۳۰ شهریور۹۹ وقت داشت .دوهفته پیش کنکور دادم .الآن منتظر جواب کنکور هستم .
    آیا تا وقتی که جواب کنکور بیاد غیبت میخورم؟
    لطفا راهنمایی کنید ممنون.

    1. سلام وقت بخیر
     بله اقدامات لازم برای اعزام به خدمت را انجام دهید یا اعزام خود را به تاخیر بیندازید.

  2. سلام من کاردانی فوق دیپلم بودم از دانشگاه تمام شدم معافیت تحصیلی که ثبت کردم تا ۳۰ شهریور۹۹ وقت داشت .دوهفته پیش کنکور دادم .الآن منتظر جواب کنکور هستم .
   آیا تا وقتی که جواب کنکور بیاد غیبت میخورم؟
   لطفا راهنمایی کنید ممنون.

   1. سلام وقت بخیر
    بله اقدامات لازم برای اعزام به خدمت را انجام دهید یا اعزام خود را به تاخیر بیندازید.

    1. عذرخواهی میکنم ببخشید من متولد۱۳۸۰/۷/۱۷هستم سال اخر رشته ی ریاضی و رو نخوندم و ترک تحصیل کردم ببخشید خواستم برونم میتونم الان درسم و ادامه بدم یا این ک باید برم خدمت؟؟

     1. سلام دوست عزیز
      در صورت نداشتن غیبت تا سن بیست سالگی وقت دارید

 91. سلام خسته نباشید
  من متولد ۱۳۸۰ هستم و خرداد ۹۸ فارغ‌التحصیل شدم و میخوام امسال دوباره کنکور بدم
  شهریور سال ۹۸ به پلیس +۱۰ برای ثبت معافیت تحصیلی مراجعه کردم گفتن تا شهریور ۹۹ مهلت دارم
  میخواستم بدونم هنوز هم مهلت دارم یا نه
  خیلی ممنون

  1. سلام
   شما بعد از فارغ التحصیلی یک سال مهلت دارید تا وضعیت نظام وظیفه خود را مشخص کنید و یا با اخذ پذیرش از دانشگاه مجددا از معافیت تحصیلی استفاده کنید.

    1. سلام.بله میتوانید در کنکور شرکت کنید و دفترچه خود را پرکنید درصورت قبولی ایست تحصیلی برای شما محاسبه میشه اما درصورت عدم قبولی باید به سربازی برید.

     1. سلام من دانشجوی ورودی ۹۶ دانشگاه دولتی هستم اما بعد ۹ ترم و گذروندن ۱۲۰ واحد به دلیل مشروطی اخراج شدم حالا میتونم کنکور سراسری شرکت کنم

     2. سلام وقت بخیر بله میتوانند فقط باید مورد وضعیت مشمول سربازی را با انجام روند اداری در نظام وظیفه پیگیری و بعد اقدام کنید .

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

جمعه

1402/1/11

شنبه

1402/1/12

یکشنبه

1402/1/13

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید