مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم
به اشتراک بگذارید

چرا اطلاع از مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم مهم است ؟

مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم یکی از مسائلی است که هر مشمولی در ابتدای شروع معافیت پزشکی تنگی های رکتوم با آن مواجه است . همه ساله افراد زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع از مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم از کسب کارت معافیت پزشکی باز می مانند . حال که اهمیت این موضوع تا حدودی روشن شده است می توان به صورت مفصل تری به شرح مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم پرداخت . در ابتدا گفتن این نکته ضروری به نظر می رسد که مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم بسته به سطح بیماری تنگی های رکتوم تفاوت هایی دارد . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از دریافت معافیت پزشکی حتما باید از مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم آگاهی کامل داشته باشند .

اطلاع از مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم بسیار مهم است

در ادامه باید بگوییم که برخی از سطوح این بیماری ممکن است فقط به معافیت پزشکی موقت منجر شوند . مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش با اطلاع کامل از جزئیات معافیت پزشکی شما را در تمام مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم همراهی می کنند . نکات بسیار ظریفی در مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم نهفته است . لذا داشتن اطلاع دقیق مراحل معافیت پزشکی بسیار حیاتی می شود . اصلی ترین موضوع که در زمینه مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم به صورت متداول مطرح می شود . این است که بیماری تنگی های رکتوم به چه میزان جلو عملکرد روزانه فرد را می گیرد .


بیشتر بخوانید: مراحل معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم : بیماری تنگی های رکتوم چیست ؟

در این قسمت یکی از بیماری هایی را که مشمولین معافیت پزشکی از آن استفاده می کنند را به صورت کامل شرح می دهیم .

رکتوم یا همان راست روده قسمت تحتانی روده انسان است که روده بزرگ را به مقعد متصل می کند . وظیفه اصلی روده ذخیره و آماده سازی مدفوع برای تخلیه از بدن انسان است .ین قسمت از سه لایه تشکیل شده است .

بیماری رکتوم مقعد اغلب در گذر زمان و چندین سال رشد می کند ابتدا سلول ها رشد می کنند که پلیپ نامگذاری می شوند . برخی پلیپ ها پتانسیل تبدیل شدن به سرطان را دارند و رشد می کنند و به دیواره راست روده نفوذ می کنند . علت واقعی سرطان مقعد پیچیده و مبهم می باشد . با این وجود ، عواملی می تواند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد .

از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سن بالا شخص
 • استعمال دخانیات
 • سابقه خانوادگی
 • مصرف غذا های چرب و رژیم های نامناسب غذایی
 • بیماری التهابی روده
 • ….

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم : تاریخچه بیماری تنگی های رکتوم

این بیماری از گذشته شایع بوده و در بسیاری از افراد مشاهده شده است . اما با صنعتی شدن زندگی انسان ها و رژیم های غذایی نامناسب این بیماری رواج بیشتری پیدا کرده است . افرادی که این بیماری را دارند می توانند در صورت شرایط خاص و ویژه از خدمت سربازی معاف شوند و برای این کار ابتدا می بایست مدارک خود را برای معافیت پزشکی تکمیل و به سازمان نظام وظیفه عمومی تحویل دهند و در صورت تایید نظام وظیفه از خدمت سربازی معاف می شوند .

مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم


بیشتر بخوانید: مدت زمان معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم : علائم بیماری تنگی های رکتوم

این بیماری نیز مانند دیگر بیماری ها علائم عمومی و قابل رویت خاص خود را دارد و در صورت شک داشتن بیماری الزامی است نظر پزشک متخصص را جویا شد . از علائم بیماری تنگی های رکتوم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خونریزی در ناحیه مقعد
 • دیدن خون در مدفوع ، در این صورت می بایست به پزشک مراجعه کرد .
 • تغییر در عادت های روده ( مقدار بیشتر گاز یا بیش از حد گاز ، کوچک ترشدن مدفوع ، اسهال )
 • انسداد روده : حجم مقعد به اندازه ای بزرگ می شود که از گذشتن مدفوع جلوگیری می کند . این انسداد می تواند  به یبوست شدید را به همراه داشته باشد . علاوه بر این ، درد در ناحیه شکم ، ممکن است ناشی از انسداد باشد .
 • اندازه مدفوع یکی دیگر از علائم این بیماری می تواند باشد . در این صورت ممکن است باریک به نظر برسد به طوری که بتواند از مقعد رد شود . بنابراین، مدفوع باریک ممکن است نشانه دیگری از انسداد سرطان مقعد و رکتوم باشند .
 • فرد مبتلا به سرطان رکتوم احتمالا احساس می کند نمی تواند بعد از حرکت روده به طور کامل مدفوع را تخلیه کند .

بیشتر بخوانید: مدارک مورد نیاز معافیت پزشکی سربازی


مراحل معافیت پزشکی : راه های درمان بیماری تنگی های رکتوم

درمان پزشکی تنگی های رکتوم با توجه به اینکه شخص در چه مرحله ای از بیماری قرار دارد متفاوت است . در مراحل سخت داروهای شیمی درمانی وجود دارد که تحت نظر آنکلوجیست متناسب با حال فرد  تجویز می شود که حتما می بایست زیر نظر پزشک متخصص باشد .

جراحی برای درمان و کاهش علایم بیماری تنگی های رکتوم بکار می رود و در برخی افراد ممکن است منجر به بهبود کامل بیماری شود ؛ درمان توسط اشعه نیز برای کشتن یا کوچک کردن تنگی های رکتوم به کار می رود و می تواند مفید واقع شود .


بیشتر بخوانید: لغو کارت معافیت پزشکی


مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم چیست ؟

مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم به صورت کلی به ۳ بخش تقسیم می شوند . در مرحله اول معافیت پزشکی تنگی های رکتوم با مدارک معافیت  پزشکی به تایید پزشک معتمد نظام وظیفه برسد . پس از تایید پزشک معتمد ، مشمول وارد دومین بخش از مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم می شود . در این مرحله مدارک مورد نیاز برای معافیت پزشکی برای بررسی جامع تر برای تیم پزشکی بیمارستان ارسال می گردد . در صورتی که تمامی مدارک مورد تایید این تیم واقع شود . مشمول به مرحله سودم معافیت پزشکی تنگی های رکتوم وارد می شود . در این مرحله در صورت تایید سطح بیماری تنگی های رکتوم تصمیم نهایی برای معافیت مشمول گرفته می شود . این بخش توسط کمیسیون پزشکی نظام وظیفه انجام می شود .

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه آماده خدمت رسانی به همه شما مشمولین خدمت سربازی می باشد

مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش تحقیقات گسترده ای که در زمینه مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم انجام داده است . این مرکز با توجه کامل به جزییات معافیت پزشکی در تمام مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم در کنار شما است . برای راهنمایی جامع پیرامون این موضوع شما مشمول عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068