مشاوره معافیت موارد خاص سربازی

معافیت موارد خاص سربازی,مشاوره نظام وظیفه,معافیت موارد خاص,معافیت خدمت سربازی,مشاوره سربازی
به اشتراک بگذارید

معافیت موارد خاص سربازی

” معافیت موارد خاص سربازی “ آیا بدنبال معافیت خدمت سربازی هستید؟ آیا معافیت موارد خاص می تواند شامل شما شود؟ در ادامه همراهی کنید.

ایران دارای خدمت وظیفه عمومی برای مردان است. لایحه خدمت اجباری نظام وظیفه در سال ۱۳۰۳ توسط رضا شاه به مجلس شورای ملی چهارم تقدیم شد و در آن جا به رغم مخالفت ملاکان بزرگ و روحانیون به تصویب آن مجلس رسید. ماده چهارم قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب سال ۱۳۶۳ بیان می‌کند که خدمت وظیفه عمومی در ایران ۳۰ سال است که به چهار دوره تقسیم می‌شود.

مشاوره نظام وظیفه,معافیت موارد خاص,معافیت خدمت سربازی,مشاوره سربازی

خدمت دوره ضرورت (۲ سال)، دوره احتیاط، دوره ذخیره اول و دوره ذخیره دوم این قانون بهشورای عالی دفاع اجازه می‌دهد در شرایطی که تعداد مشمولان مازاد بر نیاز باشد، طول دوره ضرورت به ۱۸ ماه کاهش یابد. هم‌اکنون طول خدمت وظیفه در ایران ۲۱ ماه است. اما خدمت در مناطق محروم ۱۹ ماه و در مناطق مرزی ۱۸ ماه است. 

معافیت خدمت سربازی

دریافت کارت پایان خدمت شرایط خاص و ویژه ای دارد و به افرادی خاص داده می شود. این افراد باید تمامی شرایط مورد نیاز برای معاف شدن را داشته باشند. خیلی از جوانان در مدتی کوتاهی که به مشمول شدن دارند نسبت به سنجش شرایط خود برای اینکه از خدمت سربازی معاف می شوند یا نه؛ را بررسی می کنند. تا ببینند آیا راهی برای معاف شدنشان است یا خیر. این افراد باید بدانند برای اقدام کردن برای گرفتن کارت معافیت از خدمت سربازی باید با قوانین معافیت آشنا شوند.

با توجه به ترسی که مشمولان از خدمت سربازی به علت طولانی بودن مدت خدمت سربازی و هم چنین دوری از محل زندگی خود دارند. بنابراین به دنبال روشهایی هستند که یا از خدمت سربازی خود معاف شوند و یا بتوانند مدت خدمت سربازی خود را کاهش دهند. متاسفانه به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این خصوص موفق نمی شوند.

معافیت خدمت سربازی مهم ترین موردی است که ذهن مشمول خدمت سربازی را درگیر خود می کند. اکثر مشمولین خدمت سربازی به دنبال گرفتن معافیت خدمت سربازی می باشند اما به علت نداشتن اطلاعات کافی موفق نمی شوند. چون مدت خدمت سربازی طولانی میباشد همه مشمولین دنبال روش های مختلف هستند که مدت خدمت سربازی خود را کاهش دهند.

یکی از راه های کاهش مدت خدمت سربازی استفاده از معافیت خدمت سربازی میباشد. این معافیت ها عبارتند از: معافیت کفالت و معافیت پزشکی و معافیت تحصیلی و  معافیت موارد خاص سربازی و … .

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 انواع معافیت خدمت سربازی:

۱) بنیاد ملی نخبگان

۲) معافیت پزشکی

۳) معافیت کفالت

۴) معافیت تحصیلی

۵) معافیت سه‌برادری

۶) بخشودگی سنی

۷) متأهل بودن

۸) معافیت موارد خاص

معافیت موارد خاص سربازی,مشاوره نظام وظیفه,معافیت موارد خاص,معافیت خدمت سربازی,مشاوره سربازی

شرایط معافیت موارد خاص سربازی

 1. یکی از فرزندان اولیایی که خود ناتوان و معلول بوده (هر دو یا یکی از آنها معلول باشد) یا حداقل دو فرزند آنان معلول و ناتوان باشند، از انجام خدمت وظیفه عمومی معاف می‌شود. در بخش معافیت معلولان با توجه به عنایت مقام معظم رهبری، اگر در خانواده‌ای یک فرزند پسر بالای ۱۸ سال باشد و یک معلول (چه خواهر یا برادر)، این فرزند هم می‌تواند معاف شود.
 2. کسانی که پدر یا مادرشان ۲۵ درصد جانبازی یا ۳۶ ماه سابقه آزادگی یا ۳۰ ماه سابقه حضور در جبهه داشته باشند. می‌توانند یک فرزندشان معاف شود. اگر با تلفییق موارد جانبازی و سابقه جبهه با هم منجر به ۳۰ ماه شود، یک فرزند خانواده معاف خواهد شد. به عنوان مثال اگر فردی ۱۰ ماه خدمت جبهه و ۲۰ درصد جانبازی داشته باشد. با توجه به اینکه مجموع تلفیق موارد آن ۳۰ ماه می‌شود یک فرزند می‌تواند معاف شود.
 3. اگر مادری فاقد همسر و تحت پوشش کمیته امداد باشد و دو فرزند پسر بالای ۱۸ سال داشته باشد. با توجه به عنایات مقام معظم رهبری، یکی از فرزندانش معاف می‌شود.
 4. بخشودگی سنی:این معافیت باتوجه به مدرک تحصیلی و سن مشمول به ۵ گروه تقسیم می گردد.
 • زیر دیپلم ، دیپلم ، فوق دیپلم ( متولدین تا پایان ۱۳۵۴ )
 • لیسانس ( متولدین تا پایان ۱۳۵۴ )
 • فوق لیسانس ( متولدین تا پایان ۱۳۵۲ )
 • دکتری غیرپزشکی ( متولدین تا پایان ۱۳۵۰ )
 • دکتری پزشکی و دامپزشکی متولدین تا پایان ۱۳۴۴ و متولدین ۱۳۴۵ اگر در سال ۱۳۸۲ مشغول به تحصیل در مثطع دکتری یا دانشجوی کارشناسی ارشد باشند.

مشمولینی که بیش از ۵۰ سال از سن آنان سپری شده نیازی به درخواست معافیت ندارند. شناسنامه عکسدار آنان مشروط براینکه تغییرات سنی نداشته باشد به منزله روشن بودن وضعیت وظیفه عمومی آنان می باشد.

روند رسیدگی به معافیت موارد خاص سربازی

 1. اخذ دفترچه راهنمای خدمت وظیفه عمومی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (‌پلیس +۱۰ ) به منظور تنظیم و تکمیل مدارک مورد نیاز
 2. مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ( پلیس + ۱۰) به همراه کلیه مدارک مورد نیاز
 3. ثبت درخواست در سامانه توسط کاربر پلیس + ۱۰ و ارسال پرونده از طریق رابطین دفاتر به مراکز وظیفه عمومی
 4. بررسی مدارک و تایید اطلاعات توسط کارشناسان معاونت وظیفه عمومی سراسر کشور در سامانه جامع وظیفه عمومی
 5. صدور کارت معافیت و ارسال به آدرس مشمول
 6. حداقل مدت رسیدگی به درخواست معافیت موارد خاص یک ماه می باشد.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت موارد خاص سربازی

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

مشاوره معافیت موارد خاص سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه مشاوره معافیت موارد خاص سربازی

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068