کسری خدمت تالیف مقاله یا کتاب

کسری خدمت تالیف مقاله یا کتاب

هر ساله سربازان و مشمولان زیادی به دنبال راه هایی برای کاهش مدت زمان خدمت وظیفه عمومی می باشند. سازمان وظیفه عمومی در جهت حرفه ای کردن دوران سربازی طی سالیان اخیر طرحی را تحت عنوان سرباز نخبگی به مشمولان ارائه داده است. بر اساس این طرح مشمولان می توانند با چاپ کتاب، چاپ مقاله و با استفاده از پایان نامه از کسری خدمت سربازی به مدت حداقل 4 ماه استفاده نمایند.

میزان کسری در این طرح، با نظر داوران و اعضای حاضر در جلسه بررسی آثار پژوهشی مشخص می شود. حداقل مدت کسری سربازی برای چاپ کتاب و چاپ مقاله 4 ماه و حداکثر مدت کسری سربازان نخبه 10 ماه می باشد.

قبل از هرگونه اقدام نیاز است تا با شرایط دریافت کسری خدمت با چاپ کتاب، مراحل ثبت کسری خدمت در سازمان وظیفه عمومی و مدارک مورد نیاز برای درخواست کسری خدمت سربازان نخبه آشنا شوید.

ما در این مقاله مرکز مشاوره آویژه به بررسی جزئیات و شرایط دریافت کسری خدمت از طریق چاپ کتاب یا مقاله پرداخته ایم. در صورت هر گونه سوال می توانید با متخصصان نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه ارتباط بگیرید.

کسری خدمت و سرباز نخبگی

سربازان نخبه و مشمولانی که در مقاطع تحصیلات تکمیلی یعنی کارشناسی ارشد به بالا مشغول به تحصیل بوده اند، همواره به دنبال راهی برای کاهش مدت سربازی و دور نشدن از فضای تحصیلی می باشند. دقت کنید که طرح کسری خدمت با چاپ کتاب یا کسری خدمت با مقاله، دارای شرایط مشخص و از پیش تعیین شده از سوی سازمان وظیفه عمومی می باشد.

این سربازان با استفاده از طرح سربازی حرفه ای می توانند با تالیف و ترجمه کتاب، نگارش و ترجمه مقالات و حتی با استفاده از پایان نامه مقطع ارشد و دکتری خود میزان حضور در پادگان های نظامی را به حداقل برسانند.

با توجه به این نکته که اغلب مشمولان در حیطه کسری خدمت یا انجام پروژه های تحقیقاتی، پژوهشی و… اطلاعات کافی ندارند؛ شما می توانید با مطالعه این مقاله و بررسی شرایط و قوانین کسری خدمت نسبت به دریافت کسری خدمت از طریق چاپ مقاله اقدام نمایید.

کسری تالیف یا ترجمه کتاب

در این حالت شما می توانید با نوشتن کتاب یا ترجمه کتابی با موضوع رشته تحصیلی خود، اقدام به دریافت کسری خدمت به مدت 4 الی 8 ماه نمایید.

🌟 البته که موضوع کتاب باید در ابتدا به تائید بنیاد ملی نخبگان نیروهای مسلح برسد.

🌟 نکته قابل توجه در تالیف و ترجمه کتاب این است که برای دریافت کسری خدمت مقاله یا چاپ کتاب دیگر نیازی به دفاع از آن ندارید و صرفا با ارائه کتاب به ناظرین و داوران مورد تائید نظام وظیفه میزان کسری خدمت شما مشخص می شود.

🌟 البته که کیفیت و نوع نگارش کتاب برای سازمان وظیفه عمومی بسیار حائز اهمیت است و هر کتابی مورد تائید سازمان وظیفه عمومی و بنیاد ملی نخبگان نمی باشد.

کسری خدمت و سرباز نخبگی

چاپ مقاله برای کسری خدمت

افراد می توانند با نگارش و چاپ مقاله مرتبط با رشته تحصیلی خود نیز اقدام به دریافت کسری خدمت نمایند. مدت کسری خدمت با چاپ مقاله از 2 تا 9 ماه متغیر است و براساس کیفیت، موضوع، زمان تحویل و ثبت در مجله های معتبر داخلی یا خارجی مشخص می شود.

برای دریافت پروژه کسری خدمت تحت عنوان نگارش و چاپ مقاله، باید موضوع به تائید بنیاد ملی نخبگان و سازمان وظیفه عمومی برسد. بعد از تائید موضوع می توانید آغاز به کار کنید و در نهایت پروپوزال و مقاله نهایی را به قسمت داوری پژوهش در ارگان های مختلف نیروی مسلح ارسال کنید.

دغدغه بسیاری از مشمولان انتخاب موضوع مناسب برای نگارش مقاله می باشد. ما در ادامه راهکارهایی برای انتخاب موضوع ارائه داده ایم.

شما می توانید برای انتخاب موضوع به چند روش اقدام کنید:

۱.دریافت کسری خدمت با استفاده از پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری
۲.راهنمایی از بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و دریافت موضوعات قابل قبول از این سازمان
۳.مراجعه به ارگان های مختلف نیروهای مسلح و دریافت موضوع از قسمت پژوهشی
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط دریافت کسری خدمت با چاپ کتاب یا مقاله

مشمولان متقاضی کسری خدمت با چاپ کتاب یا مقاله باید در ابتدا دارای شرایط مشخص شده از سوی سازمان وظیفه عمومی باشند. بر خلاف باور عموم مردم؛ رتبه کنکور و نوع دانشگاه و یا حتی معدل دوران تحصیل از شرایط اصلی سرباز نخبگی و کسری خدمت با چاپ مقاله نمی باشد. شرایط دریافت کسری خدمت با چاپ کتاب یا مقاله به شرح زیر می باشد:

۱.فارغ التحصیلی در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و دکتری)
۲.عضویت در بنیاد ملی نخبگان و بنیاد نخبگان نیروهای مسلح
۳.انتخاب موضوع برای نگارش کتاب و مقاله
۴.حضور در ارگان های نظامی و دریافت برگه تائیدیه موضوع و آماده به کار سربازان نخبه
۵.متجانس بودن موضوع کتاب یا مقاله با رشته تحصیلی متقاضی
۶.عدم غیبت یا سابقه فرار از خدمت، در صورت حتی 1 روز غیبت غیر موجه امکان استفاده از این تسهیلات را ندارید.

در صورتی که سرباز غایب هستید، حتما مقاله “توجیه غیبت سربازی” را بخوانید.

برای بررسی شرایط اختصاصی و اطلاع دقیق از قوانین می توانید با متخصصان نظام وظیفه در مرکز مشاوره آویژه ارتباط بگیرید.

مدارک مورد نیاز برای کسری خدمت با چاپ کتاب و مقاله

بعد از بررسی شرایط و واجد شرایط بودن، باید نسبت به تهیه مدارک اقدام نمایید. مدارک مورد نیاز در طرح تسهیلاتی کسری خدمت با چاپ کتاب و مقاله، شامل مدارک هویتی، مدارک تحصیلی و رزومه تحصیلی یا شغلی افراد می باشد و به شرح زیر است.

اصل شناسنامه برای احراز هویتاصل کارت ملی هوشمند برای احراز هویت
کپی تمام صفحات شناسنامهکپی کارت ملی به صورت پشت و رو
3 قطعه عکس 3 در 4 زمینه سفید مشمولاصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی مشمول
رزومه پژوهشی، شغلی و تحقیقاتی مشمول در صورت وجودموضوع انتخاب شده برای تالیف کتاب یا نگارش مقاله

مراحل دریافت کسری خدمت با چاپ مقاله یا کتاب

کسری سربازی با مقاله چگونه است؟ یکی از سوالات و دغدغه های اصلی مشمولین، عدم آگاهی از مراحل دریافت کسری خدمت با چاپ کتاب و مقاله می باشد. بهترین راه برای آگاهی از اطلاعات بروز سازمان وظیفه عمومی درباره کسری خدمت با استفاده از پایان نامه، چاپ کتاب و چاپ مقاله مشورت با متخصصان سازمان وظیفه عمومی می باشد. مرکز مشاوره آویژه با مشاوران متخصص سازمان وظیفه عمومی آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشد.

مراحل دریافت کسری خدمت با چاپ مقاله یا کتاب به شرح زیر است.

🟤 انتخاب موضوع برای نگارش کتاب، ترجمه کتاب یا نگارش مقاله

🟤 مراجعه به بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و دریافت تائیدیه از این سازمان

🟤 مراجعه به ارگان های زیر نظر بنیاد نخبگان نیروهای مسلح و تائید موضوع انتخابی شما. در واقع در این مرحله باید به دنبال ارگانی باشید که موضوع شما را تائید کند. (لیست ارگان های مورد تائید را از بنیاد نخبگان دریافت نمایید)

🟤 نکته: در صورتی که یک ارگان موضوع شما را تائید نکرد، برگه عدم نیاز برای شما صادر می شود و با این برگه می توانید به سایر ارگان ها مراجعه کنید.

🟤 به محض تائید موضوع می توانید شروع به کار کنید.

🟤 ارائه کتاب یا مقاله به ارگان و بررسی آن توسط داوران صورت می گیرد.

🟤 در نهایت داوران با توجه به کیفیت پروژه و موضوع آن درباره مدت کسری خدمت مشمولان تصمیم گیری می نمایند.

این مقاله را حتما بخوانید: استعلام کسری خدمت

شرایط دریافت کسری خدمت با چاپ کتاب یا مقاله

مزایای استفاده از طرح کسری خدمت با مقاله یا کتاب

از مزیت های کسری خدمت با چاپ مقاله یا کتاب می توان به کوتاه شدن مدت سربازی اشاره کرد. در جدول زیر تعدادی از مزایای طرح کسری خدمت با چاپ کتاب را عنوان کرده ایم.

🟠 کاهش مدت سربازی

🟠 دور نشدن از تحصیل و رشته تحصیلی

🟠 ثبت مقاله در بنیاد نخبگان نیروهای مسلح

🟠 بالا رفتن سابقه پژوهشی و ایجاد رزومه و سابقه تحقیقاتی

🟠 اولویت در آزمون های استخدامی و قبولی دانشگاه در مقاطع بالاتر

🟠 تقسیم سربازان در قسمت پژوهشی و تحقیقاتی ارگان های نظامی برای ادامه خدمت

🟠 نحوه اطلاع از تقسیم سربازی چگونه است؟ لطفا این مقاله را بخوانید: نحوه تقسیم سربازان

نکات مهم طرح کسری خدمت با استفاده از پایان نامه، مقاله و کتاب

فرصت ثبت درخواست برای این طرح، حداکثر تا یکسال بعد از فارغ التحصیلی می باشد.

امکان دریافت همزمان دو کتاب یا مقاله برای کسری خدمت وجود ندارد، ولی بعد از ثبت و دریافت کسری خدمت برای مقاله یا کتاب اول، می توانید برای دریافت پروژه بعدی نیز اقدام کنید و میزان کسری سربازی خود را افزایش دهید.

در صورتی که مقاله یا کتاب نهایی توسط داوران و ناظران برگشت داده شود و از کیفیت مناسبی برخوردار نباشد، مشمولان باید در اولین فرصت برای اصلاح مقاله یا کتاب اقدام نمایند.

این مقاله را حتما بخوانید: کسری خدمت بسیج

سخنی از مشاوران آویژه

کسری خدمت سربازی یکی از تسهیلات سازمان وظیفه عمومی به مشمولان غیر غایب می باشد. سربازان و مشمولان می توانند از انواع کسری ها شامل کسری ایثارگری، کسری بسیج و کسری خدمت با چاپ مقاله و کتاب بهره مند شوند.

میزان کسری خدمت با چاپ کتاب از 4 تا 10 ماه متغیر می باشد. ملاک میزان کسری خدمت با چاپ کتاب عناصر آن کتاب مانند کیفیت، موضوع، شیوایی و روانی متن کتاب و… است. همچنین خوب است بدانید که تائید بنیاد نخبگان نیروهای مسلح از اولین و اصلی ترین شرایط دریافت کسری خدمت با چاپ کتاب می باشد.

سوالات متداول

آیا تالیف کتاب باعث معافیت از سربازی می شود؟

خیر، مشمولان با تالیف کتاب امکان دریافت معافیت دائم سربازی را ندارند و صرفا می توانند دوران خدمت سربازی خود را کاهش دهند.

مزایای استفاده از کسری خدمت با چاپ کتاب و مقاله را عنوان کنید.

این طرح نیز مانند تمام طرح های تسهیلاتی شامل مزایایی می شود. کاهش مدت سربازی، ایجاد سابقه و رزومه پژوهشی، اولویت در آزمون های استخدامی و قبولی دانشگاه در مقاطع بالاتر نمونه هایی از مزایای این طرح اند.

آیا همه متقاضیان می توانند از طرح کسری خدمت با چاپ مقاله و کتاب استفاده کنند؟

خیر، این طرح مخصوص مشمولانی می باشد که فارغ التحصیل مقاطع تحصیلات تکمیلی( کارشناسی ارشد و بالاتر) می باشند. همچنین افراد غایب اجازه دریافت کسری خدمت را ندارند.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

کسری خدمت تالیف مقاله یا کتاب

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1403/4/30

یکشنبه

1403/4/31

دوشنبه

1403/5/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید