بسیج فعال چیست؟(تمدید کارت بسیج فعال)

بسیج فعال چیست؟(تمدید کارت بسیج فعال)

بسیج فعال عنوانی برای نیروهای با سابقه نهاد بسیج است که طبق دستورالعمل مشخصی به این افراد اعطا می شود.

افراد با دریافت این کارت شامل مزایای قابل توجهی می شوند که از این جمله می توان به بیمه خدمات درمانی کادر بسیج، شرکت در دوره های تکمیلی مختلف، کسری خدمت سربازی، قرار گرفتن در اولویت استخدام سازمان های دولتی و دریافت امریه سربازی اشاره کرد.

در این مقاله شما را با نحوه اخذ و مزایای داشتن کارت بسیج، بیشتر آشنا می کنیم؛ لطفا در ادامه مطلب همراه ما باشید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

بسیج چگونه سازمانی می باشد؟

جرقه شکل گیری بسیج برای اولین بار در زمان جنگ تحمیلی زده شد، در آن زمان به افرادی که به صورت داوطلب آماده اعزام به خدمت می شدند، عنوان بسیجی داده می شد. مسئولیت اعزام این داوطلبان به جبهه به عهده سپاه پاسداران بود؛ بنابراین این سازمان زیر نظر سپاه فعالیت می کند.

چندی از جنگ نگذشته بود که امام خمینی(ره) در طی سخنرانی ای بسیج را لشکر مخلص خدا خواند؛ این سخن امام بسیار تاثیر پذیر بود که سپاه تصمیم گرفت تا استفاده از عنوان بسیج را فراتر از داوطلبان جبهه ببرد و سازمانی را با همین نام تشکیل دهد.

این سازمان در 5 آذر ماه سال 1358 با پیشنهاد سپاه و به دستور امام خمینی شکل گرفت و در سال 1359 نیز توسط مجلس به رسمیت شناخته شد.

در زمان جنگ، بسیج فقط بر روی اعزام نیرو به جبهه ها متمرکز بود، اما با پایان جنگ، فعالیت های این سازمان گسترده شد و به شکلی در آمد که امروزه شاهد آن هستیم و تقریبا می توان گفت به یکی از نقاط قوت نظام جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده است.

پونزنیروهایی که در این سازمان فعالیت می کنند به 4 دسته تقسیم می شوند، که عبارتند از:

بسیج عادی

به آن دسته از افرادی گفته می شود که به تازگی در بسیج ثبت نام می کنند.

بسیج فعال

کسانی هستند که به طور جدی تر در بسیج فعالیت می کنند.

بسیج ویژه یا پاسداران افتخاری

افرادی هستند که واجد شرایط یک پاسدار هستند و آموزش های بیشتری دیده اند.

بسیج کادر

بسیجیان فعالی هستند که با تایید فرمانده ها دارای پستی در پایگاه بسیج می باشند

در این مقاله در تلاشیم تا بسیج فعال را به شما معرفی کنیم.

بسیج چگونه سازمانی می باشد؟

چگونه کارت بسیج فعال بگیریم؟

امروزه گرفتن کارت بسیج فعال نسبت به قبل بسیار ساده تر شده است و شما می توانید در طی مدت کوتاهی کارت بسیج فعال خود را دریافت کنید.

در گذشته اگر قصد داشتید که کارت بسیج فعال را بگیرید، باید حتما به مدت 6 ماه عضو عادی بسیج می بودید و سپس با گذراندن دوره میدان تیر و شرکت در حلقه های صالحین، موفق به دریافت کارت بسیج فعال می شدید.

با توجه به تغییر قوانین مربوط به بسیج فعال امروزه برای نیاز به سپری کردن 6 ماه برای تبدیل شدن به بسیج فعال نیست و تبدیل عضویت شما به فعال، تا حد زیادی بستگی به نظر فرمانده شما در پایگاه بسیج دارد.

اگر فرمانده صلاح بداند، می تواند در مدت کوتاهی شما را برای اخذ کارت بسیج فعال واجد شرایط کند، اما هنوز هم نیاز است تا دوره میدان تیر و حلقه های صالحین را سپری کنید.

البته دقت داشته باشید که برای گرفتن کارت بسیج فعال شرایط سنی وجود دارد و شما باید حداقل 15 سال سن داشته باشید در غیر این صورت فقط می توانید عضو عادی بسیج باشید.

به طور خلاصه اگر بخواهیم مراحل دریافت کارت بسیج فعال را توضیح دهیم، ترتیب آن بدین شرح است:

ابتدا باید به عضویت عادی بسیج در بیایید.

سپس باید در حلقه های صالحین شرکت فعال و مستمر داشته باشید.

در صورت صلاح دید فرمانده پایگاه خود برای تبدیل عضویت شما از عادی به فعال به میدان تیر فرستاده می شوید.

پس از گذراندن آموزش های لازم گواهی دوره مقدماتی بسیج به شما اعطا می گردد.

پس از آن در صورت تایید مسئول حفاظت پایگاه به عنوان عضو فعال شناخته خواهید شد.

دقت داشته باشید تایید صلاحیت شما توسط فرمانده پایگاه به وسیله فرمی انجام می شود که استعلام حفاظتی نام دارد؛ که در آن شما به طور کامل باید مشخصات خود را وارد کنید.

مزایا عضویت بسیج فعال

مزایا عضویت بسیج فعال

بسیجی بودن به خودی خود یک مزیت محسوب می شود؛ زیرا شما با عضویت در بسیج شانس فعالیت کردن در یک سازمان مردم نهاد در کنار افرادی دلسوز را بدست می آورید. با تبدیل شدن عضویت شما از عادی به فعال میزان امتیازات شما به عنوان یک بسیجی افزایش پیدا می کند.

پونزنمونه از این امتیازات به شرح زیر است:

گذراندن دوره های کاربردی

از وقتی که وارد بسیج می شوید و زمانی که به عضویت فعال بسیج در می آیید، برای شما دوره های متعددی در زمینه های مختلف برگزار می شود که می توانید از هر نظر پیشرفت کنید.

به عنوان مثال دوره میدان تیر یکی از آموزش های نظامی است که در طی یک روز برگزار می شود و شما با مفاهیم نظامی آشنا می شوید. علاوه بر مهارت های نظامی بر روی مهارت های اجتماعی، تحصیلی و فردی شما هم برنامه ریزی هایی انجام می شود و کارگاه هایی در این مورد برگزار می شود.

بیمه بشیر

در چند سال اخیر سازمان بسیج مستضعفین برای اعضای فعال بسیج بیمه ای را تحت عنوان بیمه بشیر در نظر گرفته است.

این بیمه برای کسانی که حداقل به مدت 2 سال سابقه عضویت فعال بسیج را دارند، تعلق می گیرد و خدمات درمانی را در مراکز درمانی تحت قرارداد با بسیج ارائه می دهد.

استفاده از دوره تکمیلی

فقط افرادی که دارای کارت بسیج فعال هستند می توانند برای گذراندن دوره تکمیلی بسیج درخواست بدهند. (دوره تکمیلی بسیج دوره ای شبیه به دوره آموزش نظامی خدمت می باشد ولی به مراتب از آن آسان تر می باشد)

کسری خدمت سربازی

با عضویت در بسیج به صورت فعال می توانید حداکثر تا 6 ماه کسری خدمت سربازی دریافت کنید؛ به عبارتی کسری خدمت از طریق بسیج فعال ساده ترین نوع دریافت کسری خدمت بسیج می باشد که برای تمامی افراد در دسترس است.

برای این که بتوانید 6 ماه کسری خدمت را دریافت کنید باید به مدت 6 سال سابقه بسیجی فعال داشته باشید.

استفاده از امکانات رفاهی که برای بسیجیان فراهم شده است

سازمان بسیج با برخی از مکان های تفریحی مانند استخر ها، سینماها و یا برخی از مکان های اقامتی قرارداد هایی را امضا کرده است، که طی آن ها به بسیجیان تخفیفات قابل توجهی داده می شود.

نظام وظیفه

آیا داشتن سابقه بسیج فعال در پذیرش دانشگاه موثر است؟

در سال های قبل، افرادی که دارای کارت بسیج فعال بوده اند، 10 درصد سهمیه پذیرش برای دانشگاه آزاد داشته اند؛ اما متاسفانه با تغییر این قانون این سهمیه حذف شده است و به ایثارگران اختصاص داده شده است؛ بنابراین برخلاف صحبت بسیاری از افراد امروزه قانونی مبتنی بر اختصاص سهمیه به افرادی که عضو فعال بسیج هستند وجود ندارد.

دقت داشته باشید که در هیچ زمانی داشتن کارت بسیج فعال در پذیرش دانشگاه های دولتی نقشی نداشته است.

تمدید کارت بسیج فعال

در ابتدا برای این که بتوانید کارت بسیج فعال دریافت کنید، ملزم هستید در پایگاه بسیج فعالیت کنید و در برنامه های مختلف شرکت کنید.

باید این نکته را بدانید که پس از دریافت کارت بسیج فعال به این گونه نمی باشد که بدون هیچ کاری عضویت فعال شما تمدید شود؛ بلکه برای این که سابقه بسیج فعل شما زیاد شود، باید به طور مستمر فعالیت داشته باشید.

برای این که عضویت فعال بسیج شما باطل نشود (در بسیج از اصطلاح راکد شدن استفاده می شود)، بایستی حداقل در هفته به مدت 6 ساعت در پایگاه بسیج فعالیت داشته باشید.

کارت های بسیج فعال با استفاده از برچسب هایی و به مدت 2 سال تمدید می شوند. البته ملاک اصلی میزان فعالیت شما کارت شما نمی باشد، بلکه میزان سابقه شما در سامانه “ناب” می باشد که مخصوص سازمان بسیج است.

در آخر باید بگویم که علاوه بر مواردی که به عنوان مزیت در بسیج ذکر شد، تعالی شخصیتی مهم ترین مزیت و دلیل برای عضویت در بسیج می تواند باشد؛ زیرا همانطور که گفته شد علاوه بر فعالیت های نظامی، فعالیت های عمده ای در زمینه های فرهنگی برای افراد صورت می گیرد.

تمدید کارت بسیج فعال

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر پسر ایرانی، خدمت سربازی اجباری است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد، از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد؛ بنابراین بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه توسط کادری مجرب می توانند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری، خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد.

پونزمشاورین آویژه، نیاز شما را در موارد زیر که از اصلی ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه هستند برطرف می کنند:

امریه سربازی

اگر دارای تحصیلات عالی باشید، ما به شما در پیدا کردن سازمانی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی شما که بتوانید با دریافت امریه سربازی آن، خدمت خود را به آسان ترین شکل ممکن بگذرانید، کمک می کنیم.

معافیت خدمت سربازی

در قوانین سازمان نظام وظیفه راه های متعددی برای بهره مندی از معافیت خدمت سربازی وجود دارد. ما با بررسی شرایطتان به شما خواهیم گفت که آیا شامل یکی از انواع معافیت خواهید شد یا خیر، و با مشاوره معافیت سربازی در خدمت شما عزیزان هستیم.

کسری خدمت سربازی

ممکن است بعضی از مشمولین خدمت سربازی، شامل استفاده از کسری خدمت سربازی باشند، ولی حتی از این موضوع آگاه نباشند. مشاورین ما وضعیت شما را بررسی می کنند و در صورت امکان استفاده از کسری خدمت سربازی شما را راهنمایی می کنند.

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

سخن آخر

عضویت در نیروی بسیج و کسب رتبه بسیج فعال، مزایای زیادی برای افراد دارد، مانند بیمه خدمات درمانی کادر بسیج، کسری خدمت سربازی، قرار گرفتن در اولویت استخدام سازمان های دولتی و دریافت امریه سربازی از جمله آنها است.

برای دریافت امتیاز بسیج فعال، اگر فرمانده مربوطه صلاح بداند، می تواند در مدت کوتاهی شما را برای اخذ کارت بسیج فعال واجد شرایط کند، اما هنوز هم نیاز است تا در برخی از دوره ها شرکت نمایید.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که قوانین مربوط به خدمت سربازی دائما در حال اصلاح و تغییر هستند، مشاورین ما شما را از آخرین تغییرات مربوط به قوانین و تبصره های آن آگاه می سازند تا بتوانید بهترین انتخاب را (در زمینه امریه، کسری و معافیت) داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره آویژه تماس بگیرید.

سوالات متداول

سوال علامتسازمان بسیج در چه زمانی شکل گرفت؟

این سازمان در 5 آذر ماه سال 1358 با پیشنهاد سپاه و به دستور امام خمینی شکل گرفت و در سال 1359 نیز توسط مجلس به رسمیت شناخته شد.

سوال علامتنیروهای فعال در بسیج به چند دسته تقسیم می شوند؟

به چهار دسته که عبارتند از 1- بسیج عادی 2- بسیج فعال 3- بسیج ویژه یا پاسداران افتخاری 4- بسیج کادر

سوال علامتبرای برخورداری از امتیاز بسیج فعال (دریافت کارت بسیج فعال) چه اقدامی باید انجام داد؟

با توجه به تغییر قوانین مربوط به بسیج فعال امروزه برای نیاز به سپری کردن 6 ماه برای تبدیل شدن به بسیج فعال نیست و تبدیل عضویت شما به فعال، تا حد زیادی بستگی به نظر فرمانده شما در پایگاه بسیج دارد.

سوال علامتمزایای برخورداری از امتیاز بسیج فعال چیست؟

بیمه بشیر – استفاده از دوره تکمیلی – کسری خدمت سربازی – امکانات رفاهی و… .


لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بسیج فعال چیست؟(تمدید کارت بسیج فعال)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 646 نظر:
 1. سلام من سجاد رجب زاده هستم یک سال بیشتره برایی بسیج ثبت نام کردم میخاستم ببینم کیه کارت بدستم میرسه

 2. سلام ، من الان یه ساله میریم بسیج و کارت فعال بهم ندادن میخاستم بدونم تو سیستم ثبت میشه

 3. با سلام خدمت بزرگواران عزیز من بالای 10سال بسیج فعال هستم 21سال سابقه کار در یکی از ادارات را دارم شرکتی هستم گفتند بسیجیان امتیازاتی دارند این امتیازات کجا بدردمامیخوردکل ایثارگران تبدیل وضعیت شدند برای ماامیدی نیست گفتند بسیجیان برای استخدام در اولویت هستند ممنون از لطفتون

 4. با سلام من الان ۲۱سالمه داره میرم ۲۲ ساله چه کار کنم ۶ ماه بسبج بگیرم شهر دیگری افتادم سربازی و میخواهم سربازی از دوسال ۶ ماه بسیج کمه بشه
  چه کار کنم زود بگیرمش ۶ ماه بسیج باید داهنمایی کنید؟؟

  شهری دیگری دارم خدمت میکنم زود تمام میشه

 5. با سلام به مسوولین محترم سردار حاجی زاده فعال بسیجی نیروی انتظامی پاسگاه سلطان آباد فعالیت دارم متاسفانه کارت صادر نشد خواهشمندم پیگیری کنید با تشکر

 6. سلام اینجانب ازسن۱۵سالگی در بسیج همکاری داشتم تا۳۶الی۳۷سالگی که زمانی بدنبال کارکردم رفتم منکه در۴پایگاه بطورفعال کارمی کردم و حتی کارت بیمه بسیج داشتم هیچ کارکردی و هیچ اسمی در بسیج پایگاه میدان قدس که اسلحه برای گشت ازانجابرای پیگاه میگرفتیم نبود که مجبورشدمبرم فرماندهی سپاه پیش آقای سلیمانی که دستورپیگیری دادند ولی بااینکه خیلی ازکادردامبسیج حتیبزرگانی که بسیاریشهیدشداندوجانبازوکسانی کههنوزمشغولندومتواندشهادت بردرستی حرفهای ایجانب بدهند و متاسفانه بعلت گرفتاری معیشتی نتوانستم پیگیری کنم ومواردی که منرازده کرد از کسی که فرمانده پایگاه بودازایشان دیدم وافرادبسیج و پایگاه را متوقف و پراکنده کرد کسی پیگیری نکردحرف زیاد است و وقت خدمت شما هم توسط من گرفته میشود پس خداحافظ وتشکرازاینکه پیگیرشوید

 7. سلام من میخام بسیج سبت نام کنم در تهران حالا شما ه میخوام بدونم کجا برم

 8. سلام. من می خواهم در بسیج ثبت نام کنم‌ اما پدر، مادر و برادرم مخالفت شدیدی می کنند واصلاً راضی به این نیستند که من یک بسیجی مخلص به نظام باشم.
  چه کار کنم‌؟ لطفاً من را راهنمایی کنید.

 9. سلام منم خیلی دوست دارم اگه راهی پیدا کردی ممنون میشم حقیر رو هم رانمایی کنید

 10. سلام وقتتون بخیر
  من از سایت ثبت نام کردم. ولی قرار بود از طریق ایمیل لینک ارسال شه ولی نشده راهنمایی می کنید لطفا

 11. سلام بنده ۴۵ سال دارم و مدت ۳۵ سال سابقه بسیجی فعال دارم خانوادم هم نطتمی بازنشسته سپاه هستند مدت یکسال خانه نشین هستم و ودنبال کاری هستم که هم انجام وظیفه و هم از بیکار دربیام خواهشمندم مرا رانمایی کنید

 12. سلام من در بسیج سبت نام کردم وهنوز کارتی دریافت نکرده ام و می خواهم استعفا بدهم ودیگر نروم ایا می‌شود راهنمایی کنید

  1. سلام.
   بسیج را رها نکن حیف است.
   اگر رهایش کنی مطمئن باش در آینده پشیمان میشوی.

  2. نیاز به استعفا نداره شرکت نرفتی که قرارداد ببندی برادر😂😂😂

 13. سلام عرض ادب
  من می‌خوام عضو افتخاری بسیج بشم باید چکار کنم کجا برم

 14. سلام داشتن کارت فعال ارفاق معدل در دانشگاه افسری امین داره؟

 15. سلام، بنده بسیج ثبت نام کردم اما کارتش را ندارم از کجا باید کارت بسیجم را دریافت کنم ؟

  1. از بخشی که ثبت نام انجام دادین میتونین پیگیر این موضوع بشین .از جهاد محله سازمان جهادی های مسجد و هر بخشی که مرتبط با بسیج در محل سکونتتون بوده . و در آخر مقاومت بسیج

  2. برید به ناحیه مقاومت بسیج رده ی بالاتر از حوضه ای که پایگاه شما زیر نظرش هست
   یا به فرمانده ی پایگاهتون بگین

 16. سلام وقت بخیر من می‌خوام توی بسیج ثبت
  نام کنم چه شرایطی داشته باشم لطفاً منو خبر بدین
  میشه پاسخ بدین

  1. فرم بسیج عادی پر شود
   در حلقه های صالحین شرکت کنید

   و در صورت صلاحدید فرمانده برای تبدیل عضویت عادی به فعال به میدان تیر فرستاده می شوید

 17. ستان یستان بلچوستان شهر ستان زهک مطهر 11 مسجد لا رسول

 18. سلام من پنج سال بیش سوابق بسیج عادی دارم و سه سال برای فعال دادم چون در شهر ما همه سفارشی شده چطور اقدام کنم کارتم بگیرم

  1. سلام به پایگاه بسبج مراجعه کنید پس از گذراندن دوره آموزشی به صلاح دید فرمانده پایگاه امکان گرفتن کارت بسیج فعال خواهید داشت

 19. من پایه خدمت دارم میخوام ثبت نام باشم بسیج باشم

 20. بهترین و سریع ترین روش مراجعه به کلیه صیغه خانه های ولایی شیعه پایگاهای بسیج نکاه ، حرمها و اما زاده ها و دفاتر شرعی و حوزه ها و گزینش یک خواهر بسیجی و سپاهی ، آخوند زاده برای مدت الواحد الیوم فِل مهر المعلوم .در کمتر از یک راند کارت هولوگرام دار آماده و تقدیم ساندیس خور فعال می گردد . من الاته توقیفا عجرکم قمبالله

 21. باسلام خدمت برداران عزیز خواستم ببینم من با۳۹سال میتونم عضو بسیج بشم خدمت معافیت پزشکی مدرک تحصیلی ابتدای الان چند سالی که میخوام ثبت نام کنم اما شرایط جور نمیشده خیلی دوست دارم هم خودم هم خانمم میخوایم راهی جلوی راهم بزارین ازجان مایع میگذارم

  1. سلام داداش بزرگ من حقوقی نداره زیاد خودتو اذیت نکن جون مایتو بذار برای یه کار دیگه

 22. سلام ، من پدرم و مادرم نظامی و هردو دارای ۸ سال جبهه هستند . خودم سرباز اگاهی فا ویژه غرب تهران بودم ، ۱۵ سال پیش هم عضو بسیج صیاد شیرازی بودم که ادامه ندادم ، حالا اگر عضو بشم کدام رتبه درجه بسیجی رو بهم میدید ! و اینکه میخوام فعالیت بیشتر داشته باشم ، و اینکه حقوق هم میدید یا خیر ، لطفا پاسخگو باشید

 23. سلام. می خواستم بپرسم چه جوری می توانم بسیج ثبت نام کنم

 24. عرض ادب واحترام
  بنده قبلادراین سازمان فعالیت داشتم ومدتی زیادی هست که فعالیت نداشتم ونظردارم که مجددافعال باشم ودرحال حاضرتهرانم چکاری باید انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنیدکه کجاباید برم ؟
  تشکر خسته نباشید

 25. سلام وقت بخیر من ۱۰ سال پیش در شهر دیگری بسیج فعال گرفتم..
  اما الان در مشهد هستم دوباره میخوام کارت بگیرم و تمدید بشه باید چه کار کنم؟

  1. به پایگاه های بسیج مراجعه کنید درخواست بدهید

 26. اینجانب عبدالرضاگرامیفام تقاضای به خدمت درآمدن بسیج باشم

 27. هیفده ماه سال 66و67 در جبهه بودم واز آن روز تا الان که 56سال سن دارم عضو بسیج هستم وبدون از هیچ توقعی صادقانه خدمت میکنم اگر هزار بار هم که کشته بشم باز هم عضو بسیج خواهم ماند ویار ویاور رهبری خواهم بود چون درد کشیده حکومت نکبت پهلوی بودم وبهترین عمویم رادر حکومت پهلوی از دست دادم وحتی جنازشو نیاوردن وتا لحظه مرگ پیش مرگ رهبر وکشورم خواهم ماند

  1. درود بر شما ، ولی برادر عزیزم ، دلایل شما برای بسیجی شدن و بسیجی ماندن غیر اسلامیست و انتقامجویانه ، روح و روان خود را تزکیه کنید و تذهیب نفس را در پیش بگیرید . من الله توفیق

 28. سلام من ۱۴ سالمه و میخوام عضو بسیج بشوم؟چه شرایطی باید داشته باشم؟

  1. سلام
   شرایط خاصی نداره فقط کافیه به پایگاه یا حوزه محل مراجعه کنید.

   1. شما لطفا بچه بچه برای ایشون نکن الکی حرف اشتباه وارد جامعه نکن الان بچه هفت ساله میاد بسیج اونوقت سنش کمه!!!بره دنیال خلاف بهترهه؟!

 29. سلام ببخشید آیا بسیج دوره ای دارد که جامع باشد و تمام فنون های جنگی و نظامی را آموزش دهد؟؟؟ مثل کسی که میخواد بره جنگ و از قبل باید آموزش ببیند.. آیا همچنین دوره ای طراحی شده؟؟!

  1. دوره تکمیلی دوره خوبی هست. بلد هم اگر علاقه داشته باشید و صلاح بدونن می تونید عضو گردان امام حسین علیه السلام بشید که دوره های خوب نطامی داره‌.

  2. خیلی خوبه شرایط وخدمت به مردم کدورت واسلام زنده باد بسیجی

 30. سلام من بسیج شهید جوادعرفانی هستم من را عضو گروه بسیجی و انقلابی نگردندوکارت بسیج عادی به من ندادند ومن راسر کار گذاشتند و سرباز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران بودم ویک هفته پیش خدمتم تمام شد هرچه پیام به رییس بسیج شهید جوادعرفانی پیام دادم پاسخ نداد من را تو گروه های بسیجی راه نمی‌دهند و بامن ارتباط نمی گیرند و دوست ندارند بسیجی باشم و کارت بسیجی داشته باشم.اقای سید محمد رضا برکچیان هستم از مشهد مقدس

  1. باعرض سلام ووقت به خیر
   خانمی ۴۴ ساله دارای مدرک کارشناسی الهیات ومعارف اسلامی گرلیش فقه وحقوق اسلامی هستم از دبیرستان تلکنون دربسیج فعالیت دارم در تمامی آموزشها ومراسمات بسیج شرکت کرده ام دارای کارت فعال کادر هستم نزدیک به ۲۰ سال همیشه علاقمند به کار در سپاه بوده ام باتوجه به روحیاتم خیلی دوست دارم که دراین ارگان خدمت کنم ازشما خواهشمندم که مرا راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم
   خداخیرتان دهدخیر دنیا وآخرت

   1. با سلام و احترام وقت شما بخید سیری هستم، میتوانید به پایگاه مقاومت بسیج و سپاه ناحیه و منطقه ی خود مراجعه کنید و بابت استخدام در مصاحبه حضور پیدا کنید

 31. سلام میخوام عضو بشم برایه مقابله با اغتشاشات لطفا راهنمایی کنید

 32. من بسیجی زمان جنگ هستم نه حقوق دارم نه امتیاز دارم هر وقت کلاس جلسه داشتم بغیراز قول‌های دروغ با ما کفتی هیچ به ما نداد خانواده یک بسیجی قدیمی برای نان شب محتاج ام یک بسیجی زمانه خدمت می کردم جنگ ژریم بعثی وض انقلاب بخصوص بسیج کرد به آنها دیگر فرق زمان جنگ شرایط سخت داشتم ولی حال اثبات شدم برایم وضع خانواده یک ضدانقلاب آزما بهتر ونمونه برادر خودم زمان من بسیج بودم او مدتی عضو گروهک خبات ضد انقلاب بوده حال خانواده ایشان بهترین شرایط زندگی می کنند بهتر مدارس دانشگاه بچه ایشان از سربازی معاف و استخدام می شوند راحت من بجا بچه می ورود مدرسه بجا پول تو‌جبیبی نان خالی گرسنه نشود مدرسه ببری چون پدرش یک بسیج زمان جنگ بود ه ضدانقلاب نبوده من نتوانیم کرایه خانه خانواده بیاورم روستا زندگی کنم درخواست از رهبری بجای شغل حلال برایم مهیا کند درخواست دادم زندانی خانوادگی اعدام همگی ما از زندگی بهتر است چون نه صاحب می آید خانه تخلیه کنم‌ ن
  یا شرمندم خانواده نباشیم چیز بخواهند ندارم بخریم پول یارانه برایم کرایه خانه بروم اکثریت شب‌های همسایه نان دوسه نان قرض بگیرم نان خالی گرسنه نخوابم چون سه دفع نان بخورم یک دفعه بخورم گرسنه نماید پول تو‌جبیبی نداشته باشیم آنقدر نامه برای مسولین وریس جهمور برای شغل کمک‌کند وخودم زحمت بکشیم برای خانواده برگشتم از سرکار دست پر شغل نان حلال در بیاورم بخدا من گدایی نمی خواهم کمیته امداد امام خمینی یا نهاد خیره من دنبال کار هستم یا اعدام دسته جمع خانوادگی یا زندان حداقل سرپناهی یا غذا گرم دارم اگر مدتی برای ضدانقلاب کار می کردم خانوادگی خارج از کشور یا حال درکشورم تاج سر مسولین آنها احترام زیادی برای ضدانقلاب ولی .قتی مارا بسیج نگاه می کند مثل اینکه خیانت کار دیدند آنها مارا بصورت به مردم خیانت کردم نگاه می‌کند برای تمام آشکار است بخدا ما پیش آنها خود فروش هستم مثل حال لاما می گویند چاش بجه خر ولی اگر یک ضدانقلاب ببیند چه احترام می گیرند از آنها نمونه دارم برادر خودم آنقدر نفوذ دارید در دستگاه دولت آنها امروز حقوق مفت می خورند بچه او بهترین شرایط زندگی بکند امروز کشور علنی پارتی پول وضدانقلاب هم‌کار هستند ومن خواهش کمک کند یا اعدام یا زندان کنم یا نکند مجبورم بروم کار بکنم خانوادگی حتی بچه کوچکم بروم شعار بدهند ترو بکنم من نمی توانیم ترور بکنم من نمی‌توانیم مرغ سربب یم بخدا اگرنکند می توانیم برو م جلو‌مردم جایی مردم جمع کنم شعار بدهیم‌ب علیه دولت آنقدر شعار می دهیم خانوادگی تا راهی زندان بشویم خسته ام وسیم آخر رسید دیگر خودتان می دانید تنها راهی برایم باقی مانده نه آیند ه دارند بچه مردن از زندگی خیلی خوبتر است

  1. الآن به رزمندگانی که سابقه جبهه دارند و مشکل مالی هم دارند رسیدگی می شود فقط کافی است به نیروی انسانی یگان خود مراجعه کنید. همچنین الآن هم تعداد زیادی از بسیجیان مثلا در بلایای طبیعی به کمک مردم می روند . گناهشان چیست که الآن جنگ نیست و جنگ نمی روند؟! در ثانی حضور در جنگ از طریق بسیج هم داوطلبانه است. مثل کسانی که التماس می کردند بروند سوریه. بعلاوه: بله این صحیح است که در بسیج به بسیجی حقوقی داده نمی شود اگرچه کسی که وقت خدمتش نرسیده می تواند از کسر خدمت در قبال فعالیت هایش استفاده کند ولی بعد خدمت علاقه است که فرد را در بسیج نگه می دارد. علاقه ای که علی رغم ناملایمات کشور، اورا ثابت قدم نگه می دارد.

  2. سلام خسته نباشید بیکار بیماری مستأجری و‌کسی جواب ما نمی دهید حال چون‌ بسیجی هستم بعضی ازمسولین ‌‌ماتحویل نمی گیرم‌ چون‌ پیر شدم منطقه اسایش امنیت دارید تا دیروز آزما استقبال می کردند ما اسحله بردارم‌‌حال ما ازدست ضدانقلاب نجات پیدا نکردم این‌هم‌همسنگر م‌دوستانم شهید دادم چقدر این. بچه‌جهاده‌ دراخدا رومین می رفتند شهید داشتم یک‌ساعت طول نمی کشید خط مقدم جبهه شهید می‌شدند یاده رفت همین بسیج نسل دهه ۶۰‌ بودند ما تمام شدم کسی تحویل نمی گیرد خون این شهادت. این شجاعت بسیجی امروز شما راحت زندگی می کنند همین ضدانقلاب آزما خوبتر در اسایش نعمت زندگی می کنم چکار برای ما کردید شما اکثریت ما نه حقوق دارم نه درآمد بیمار ومستاجرم ما ازنسل سوختم‌ و بچه جنگ‌هستم درجنگ‌برزگ هم چیز خودم فدایی رهبر عزیز وخاک وطن ومردم واسلام‌شما کمی بفکر ما باشید بداند ما یا بچه پول دارید هستم که وقت جنگ‌سربازی نرفتند یا بدان همان ضدانقلاب هستم تادیروز علیه مردم وکشورم واسلام اسحله برداشت برادر مارا شهید می کرد امروز درکشورم‌ آنها هم قدرت دارند هم نفوذ هم پول هرچه بخواهد مسولین به ایشان می دهند ما برعکس آنها کسی جواب حتی خیر نمی دهند بخدا درحق ما ظلم کردید باید تو تاریخ بنویس امروز هر بسیجی باید کتاب درمورد خودش داشته باشید آنقدر ماه نکردم بااینکه سن کم داشتم بدون آموزش اسحله گرفت حتی یک‌ ساعت آموزش ندیدم فورا اسحله‌می گرفتم وارد میدان جنگ‌می سودم

  3. تو یا روباتی یا از روبات برای ترجمه متن ات استفاده کردی 🙂

  4. ضمن عرض ادب وتقدیم احترام وتشکرویژه ازاینکه به دیدگاههاروتوجه میفرمائید.بنده.س.ر.بسیجی رزمنده دوران دفاع مقدس ودارای دوفرزندکه پسرم باکسری بنده ازخدمت سربازی معاف شدندکه من زیاد راضی نبودم حال مادرروستایی نزدیک شهرباحدودهفت خانوارکه فاقدامنیت ودسترسی ضعیف به نهادهای نظامی وانتظامی میباشدوروستانیزیکی ازمکان های گردش گری محسوب میشود.لذااستدعادارم بنده وپسرم وچندنفرازجوانان معتمدازروستا روجهت حفظ امنیت منطقه واهدف بسیج وروستای کم جمعیت به عنوان بسیجی افتخاری بعدازآموزشهای لازمه پذیرش نمائید.ومن الله توفیق.

 33. هوالرزاق …
  سلام بنده ۳۷سالمه بخاطر مادرم سنش زیاده خدمتنرفتم معاف هستم ولی نتونستم برم بگیرم …خیلی دوسدارم تو بسیج فعالت کنم..الان تو این اوضاع دوسدارم به مملکتو نظام اندازه اون سهمی که دارم خدمت کنم…از مزایایم که نوشته هیچی نمیخام ..فقط میخام تو لشگر امام زمان یه گوشش اسم ماهم باشه ..خاستم ببینم شرایط ثبت نام دارم خواهشن راهنمایی کنید چجوری،کجا برم .تهران هستیم .ممنون …
  سلامتی امام زمان عج صلوات ….

  1. سلام، در صورت داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت (کفالت_پزشکی) ، می توانید با مراجعه به پایگاه مقاومت منطقه خود عضویت بسیج را داشته باشید و جذب سپاه شوید.

 34. سلام وقتتون بخیر یه سوال داشتم بسیج فعال به اون نفری که بسیج فعاله عملیات داده میشود؟

 35. سلام .خسته نباشید .آیا الان در بسیج ثبت نام کنم
  3میلیون تومان یا حقوق مارو می‌دهند یا ن و اینکه چطوری ثبت نام کنیم

 36. سلام .خسته نباشید .آیا الان در بسیج ثبت نام کنم
  3میلیون تومان یا حقوق مارو می‌دهند یا ن یا ن و اینکه چطوری

 37. سلام من دختر هستم اگه بخوام عضو بسیج بشم و کارت بگیرم باید چیکار کنم؟ 14سالم هست.

  1. با سلام وقت بخیر سیری هستم، بله امکان پذیر میباشد مشکلی نیست ابتدا مرحله بسیج عادی را طی کنید و سپس بسیج فعال شوید، شرایط ورود را هم رعایت کنید

 38. سلام خواستم بپرسم فقط بسیج فعال تو سایت ثبت می شه ماموریت می ره یا بسیج عادی هم تو سایت ثبت می شه ماموریت می ره

  1. سلام وقتتون بخیر بستگی به نظر نظام وظیفه دارد.

  2. سلام من هیچ مزیتی نمیخوام فقط میخوام به مردم خدمت کنم همیچکاربایدبکنم

  3. وقتی در بسیج ثبت نام می کنی، چه عادی چه فعال اسمت در سامانه ثبت می شه. البته بهتره کارت بسیج مطالبه کنی تا مطمئن بشی . اگه به دستت نرسید یک مدت بعد ثبت نام بری از حوزه ات بپرسی تا مطمئن بشی اسمت ثبت شده.
   شرایط شرکت در ماموریت ها هم بستگی به برخی مقررات و نظر فرماندهان داره.

 39. سلام، من ۱۸ سالم هست و الآن بیشتر از یک ماهه که در پایگاه بسیج عضو شدم. هفته ای دو یا سه روز هم حضور دارم اما هنوز بهم کارت عادی ندادن@ به نیروی انسانی اونجا گفتم کارت عادی چه موقعی فراهم میشه گفتن یک هفته دیگه. یه هفته گذشت و دوباره یادآوری کردم بازم میگه یه هفته دیگه از حوزه به دستمون میرسه! بالاخره کارت میدن یا نه؟ تا چه موقعی کارت عادی میدن؟

  1. تاخیر در دادن کارت بسیج پیش میاد. اگه مسئول نیروی انسانی پایگاه همکاری نکرد یک راست برو حوزه پیگیری کن.

  2. باعرض سلام.بنده در سال 1361تا 1362بعنوان‌بسیجی داوطلب بعد از دوره آموزشی در تیپ بیست زرهی رمضان در خط مقدم حضور داشتم که تنها مدرکی که حضور بنده رو اثبات می‌کنه چندتا عکس هست که در منطقه جنگی گرفته شده برای استعلام سابقه ب کجا باید مراجعه کنم.ممنون میشم راهنمایی کنید بنده رو.

   1. با سلام و عرض ادب اگر منظورتان دریافت کارت ایثارگری سپاه میباشد با مراجعه به یگان خدمتی رکن چهارم پادگان میتوانید که تشکیل پرونده کارت ایثارگری را انجام بدهید، واگر برای دریافت کسری خدمت میباشد با مراجعه به معاونت نیروی انسانی سپاه استان و گرفتن معرفی یا گواهی حضور در جبهه از پادگان مربوطه برای دریافت کسری خدمت اقدام نمایید،

 40. سلام خسته نباشید من تابه حال بسیجی نبودم ولی میخواهم عضوبسیج بشوم چه کاری باید انجام بدهم متولد ۱۳۵۸ هستم

 41. سلام بنده ازسال ۶۷ تابه الان بسیج هستم ۱0 سال هم فرمانده بسیج بودم ازاقا عیدی دریافت کردم یک سال هست مدارک ماراگرفتن که حوقوق به من بدن ولی هیچ خبری نشوده من الان دیگه کارافتاده شدم باید چه کنم که هیچ درامدی ندارم باتشکرازشما

 42. سلام خسته نباشید میخواستم بپرسم بسیج. نیرو برای جهاد در راه خدا به سوریه و فلسطین اعزام می‌کند؟؟

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 43. سلام وقت بخیر. من کارمند قراردادی بنیادشهید هستم… پدرم چندین سال عضوفعال بسیج سازمان علوم پزشکی وکارمند بیمارستان شهید اکبر آبادی بوده وبازنشست شده. فکرکنم حدودا 9 سال کارت فعال داشته شایدم بیشتر.. آیا پدرم میتونم به عنوان ایثارگر خودشو معرفی کنه یا به واسطه فعالیت بسیجش کارت ایثارگری بگیره..من از قانون استخدام فرزندان ایثارگری استفاده کنم.

  1. به صرف عضویت در بسیج کارت ایثار نمی دن باید سابقه حضور در مناطق عملیاتی داشته باشه. البته ممکنه سازمان ها برای اعضای بسیج امتیازاتی قائل بشن که بستگی به اون اداره داره و باید پیگیری کنید

 44. سلام
  بسیج ورزشکاری با محلات و مساجد تفاوت داره.
  یا کدوم بهتره؟؟

 45. سلام خسته نباشید من تا حالا نرفتم بسیج
  میخوام ثبت نام کنماگه من الان ثبت نام کنم میتونم این اختشاشات شرکت کنم یعنی مفابله کنم چون ی شورو اشتیاق خاصی دارم ممنونم راهنمایی میکنی♡

  1. سلام. بسیج مخلصه خداست …در راه خدا در راه مردم…..مثله اینکه جونت میخواره ..اقای مهدی پلنگ ..چی چی میگی پلنگ تو به روباه 🦊 شبیهی نیستی…

 46. سلام ادمین محترم وقتتون بخیر ببخشید مصدع اوقات شریفتون شدم غرض از مزاحمتم میخواستم یه سوال از محضرتون بپرسم ببخشید من سال ۱۳۸۷عضو بسیج شدم بعدا کارت فعال گرفتم اما از ۱۳۹۶به دلیل مشکلاتی که برام پیش اومد نتونستم برم پایگاه به نظرتون الان پرونده من راکد هست ؟ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

  1. باسلام برای بررسی اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 47. سلام خسته نباشید من کارت معافیت پزشکی دارم میخام عضو فعال بسیج بشم از من ریز نمرات سالهای تحصیل را میخان و میگن باید مشخص بشه درس آمادگی دفاعی پاس کردی
  در صورتیکه مدرک تحصیلی من لیسانس هست

  1. اگه فرمانده بیسواد پایگاه و یا اون حوزه بسیج گذاشت لیسانس بیاد داخل و احساس خطر از جانب شما نکرد اشکالی نداره.

   1. برای عضو شدن زیاد سخت نمیگیرن ولی مثلا برای فرمانده شدن یه طوری نباید باشی که آبروی بسیج بره!!!!

  2. ربطی به مدرک تحصیلی ات نداره. برای ارتقای عضویت از عادی به فعال، اونا مدرکی میخوان که نشون بده رفتی میدان تیر. اگه از مدرسه رفتی باید از مدرسه بگیری اگه از حوزه دیگه رفتی باید از اونا تا به الآن می گرفتی و میتونی بری بگیری اگر هم نرفتی باید صبر کنی بری میدان تیر تا گواهی صادر بشه و تحویل بگیری. مدرک تحصیلی و توانایی ها در دادن مسئولیت و شورای پایگاه و حوزه موثره.

 48. سلام کسری خدمت برای بسیج فعال یک سالش ۳۰ روز یا ۴۵ روز؟ چون من جایی خواندم ۴۵ روز هست .

  1. ممکنه یکی یک سال عضو باشه ولی به خاطر فعالیت زیاد بیشتر از کسی که چند سال عضو کسری بگیره

 49. سلام کسری خدمت برای بسیج فعال به ازای هر سال ۳۰ روز یا ۴۵ روز ؟ چون من تو اینترنت ۴۵ روز خواندم

 50. سلام عرض ادب بنده ۲۲سال دارم و از ۱۵سالگی بسیج بودم و کارت فعالم رو گرفتم.. میخام ب کشورم خدمت بکنم میشه راهنماییم بکنید؟ و ب شدت ارادت خاصی ب شهیدسردار سلیمانی دارم عاشقشونم دوسدارم یروز ب یارانش بپیوندم جان ناقابلی دارم برای امنیت کشورم میدم ما هنوز نمردیم ک کسی بخواد امنیت ایرانو بهم بزنه..من یکی از مردم عادیم عشقه ب امام زمان و عشقه ب شهادت منو آگاه کرده جانم فدای درراه اسلام وقرآن و رهبرم مکنم انشالله همین جهاد و همبستگی و وحدت پایدارباشه در کشورمون. بنده اصالتن کورد هستم

  1. سلام وقت بخیر دفترچه اعزام به خدمت خود را پست بفرمایید

   1. سلام من سی پنج سال بسیج هستم ده سال فرمانده بودم وازاقا عیدی دریافت کردم والان هم کارت فعال دارم وجبه هم دارم ولی بعد سی سال رفتم برگ رااز شلمچه بیارم به من گفتن هیچ کس نیست برگ بد نام حاراتوی کانیس بودن کانیس هم سوخته نامی ازکانیس نیت که برگه به شما بده ماباید چهکنیم بعد چهل سال باتشکر ازشما معسول محترم

  2. سلام خدا بهت عزت بده انشالله كه پشت كشورمون و رهبرمون ايستادى، ايران پر از حاج قاسم است و تا ابد پاينده

  3. کاش همه مثل شما عرق وطن دوستی و خدمت به کشور و اسلام و خدا را داشتند
   وجود هموطنانی مثل شما باعث افتخاره

  4. سلان چطور کارت فعال رو گرفتین به ما که ندادن ۱۵ سالگی چطور باید پیگیر باشیم

 51. باسلام بنده قبلا جزبسیج فعال بودم ولی چندین سال نتونستم برم وفعالیتی نداشتم چطور میتونم دوباره عضو بسیج بشم چونکه الان مراجعه کردم همه دوستام دیگه اونجا نیستن اگه میشه راهنماییم کنید ممنون

  1. همچنان عضوید دوباره مراجعه کنید به پایگاه نگران نباشید دوباره با افراد جدید دوست می شید! فقط ممکنه پرونده شما رو راکد کرده باشن که باید مراجعه کنید حوزه تا از راکدی دربیارن . برای این کار نیاز به پر کردن هیچ فرمی نیست

 52. من نه بیمه تونستم بگیرم نه از کسری تونستم استفاده کنم نه چمیدونم مزایایی که نوشتید .
  ۶ ساله فعالم فقط با کلاش میدان تیر ۳تا فشنگ میدن گاهی میگن تیراندازی کن یاد بگیری که هی من اونم دیگه نمیرم از بس دیر به دیر میبرن که هی پاک یادم میره.از جیب خودمم هزینه کردم لباس خریدم .و پوتین.برای بیمه رفتم میگه ماهی ۲ تومن باید بریزی حساب خب به دردی میخوره .

  1. منطقه ما که بیمه نمیدن (البته همه میتونن به راحتی بیمه درمانی از دولت بگیرن) فقط بیمه تکمیلی میدن که البته بیمه خوبیه. اما کسری خوب میدن که البته بستگی به فعالیت داره اگه کسی فعالیت نداشته باشه خیلی محتمله که بهش کسری ندن. اگه برای تحصیل یا زندگی میرید یه شهر دور به حوزه اونجا هم مراجعه کنید تا برای دریافت کسری به مشکل نخورید.

 53. سلام برای ثبت نام نیروی انتظامی معدلم کم است آیا کارت فعال بسیجی می‌تواند بر روی معدل تاثیر بگذارد

  1. سلام بله. شرایط گزینش مختلفی وجود دارد بستگی به توانایی شما .گزینش میشوید.

   1. محمد حسين صفريان ليسانس مهندسي صنايع غذایی از روزانه سراسری محققم مدت۱۲ سال جزو گردان ویژه وفعال هستم الان آموزشی بلگلری هستم ازدوران بسیجی سودی نبردم نمی دانم درکسری خدمت کمکی بکننند خدمت در سپاه راحت وجایه لوکس است

 54. سلام عرض ادب بنده ۳۵ سال سن دارم واینکه پدربنده هم نظامی بوده همین که کارت ایثار گری داره میخواستم بدون بنده میتونم عضو بسیج بشم

 55. ایا‌‌کارت‌‌فعال.‌بسیج..‌‌شامل‌‌ایثارگری‌‌محسوب‌میشود

 56. ایا‌‌کارت‌‌فعال.‌بسیج..‌‌شامل‌‌ایثارگری‌‌محسوب‌میشود

 57. من دو دوره 4 سال بودم در همه کارهای حوزه شرکت کردم
  یه مشکل شدید برام پیش اومد هرکجا نامه استشهاد بردم کسی به مشکلم رسیدگی نکرد
  حتی نامه دبیرخانه رهبری پست کردم بایگانی شد جواب ندادن
  تاوقتی خوب سرپاهستی لازمت دارن همینقدر مشکل پیش بیاد هیچکس نمیشناستت…
  جواب فعالیت بسیج این میشه وسلام

 58. من دو دوره 5ساله عضو فعال بودم از همکاری گروه جهادی تا مراسمات پای کارکوچیک بزرگ.
  یه مریضی سخت گرفتم جای نبود نامه استشهاد نبرم حتی بیت رهبری جوابگو نبودن
  من برای کشورم در حد توانم قدم گذاشتم اما متاسفانه اینان یه نیم قدمی برای از سختی مشکل بگذرم انجام ندادن…درمضیقه شدید خانمم رفت پسرم ماند …بعد از اون انگشت نماشدم میگفتن ثمره زحماتت بذارجیبت

  بلعخره ثمره معنی بسیج بودن من این شد

  1. جناب ساده! مرتب با اسم های مختلف کامنت میزارید بر ضد بسیج؛ اگر شما ساده اید ما نیستیم!
   رفتن خانمتونم ربطی به فعالیت مستمر شما در بسیج ندارد.
   موفق باشید.

  2. اخلاق خود اون مسئول هم موثره من توی راهیان نور یک خانم معلولی را دیدم که خانم فرمانده حوزشون همه کارهاشو انجام می داد

  3. به جای اینکارا کار میکردی و پول درمیاوردی به خانوادت میرسیدی که زندگیت داغون نشه….این خودش حکم بسیج بودن داشت….

 59. سلام وقت بخیر
  من ۷ماه بسیج عادی و یکسال بسیج فعال بودم از اول ۹۷تا اخرای ۹۸ بعد راکد شدم
  واسه ازمون استخدامی چقد تاثیر داره
  طرحی وزارت بهداشتم لطفا جواب بدید

  1. با سلام برای بررسی شرایط شما باکارشناسان ما تماس بگیرید

  1. قبل از پانزده سالگی به هیچ عنوان نمیشه بسیج فعال شد و تو سایت ثبت نمیشه. فقط میشه عادی شد

 60. سلام من ۳۲ سال دارم قبلا تو بسیج بودم و دیگه نرفتم و از بین رفت سابقم خوتستم ببینم الان دوباره بخوام برم چ مشکلاتی روب رو میشم…اونموقع کارت فعال داشتم و حتی درجم جانشین فرمانده بود ولی خب خیلی گذشت از این موضوع و کلا همه تغییر کردن …باید الان چ کنم..ممنون

  1. با یک مراجعه ساده به حوزه و پایگاه میتونی دوباره شروع کنی

 61. سلام ایا لباس پوشیدن مهم است تو بسیج سپاه باید شلوار پارچه ای باشه با پیراهن بلند آستین کوتاه مشکل داره تو سپاه بسیج ممنون

 62. سلام ۱۷ سالمه اقا هستم من دربسیج فعال هستم کارت عادی ام دارم میخام در گشت بازرسی باشم این امکانش هست ۵ سال هست در بسیج هستم ممنون یاعلی

 63. سلام من چگونه میتونم کارت بسیج فعال دانش آموزی رو به کارت بسیج شهری تبدیل کنم و از ناحیه ای به ناحیه دیگر منتقل کنم

 64. سلام دوستان من در پایگاه محل مون کارت عادی گرفتم و به پایگاه استانی دیگر رفتم و کارت فعال گرفتم آیا میتونم ادامه فعالیت را در پایگاه محل مون ادامه بدم و آیا کارت فعال ام باطل میشه یا نه

  1. اگه رفتید یک استان دیگه باید بدای ادامه عضویت یک باز به حوزه محل جدید مراجعه کنید تا عضویتتون منتقل بشه و در پایگاه محل جدید ادامه فعالیت بدید و اگرنه نمیتونید از کسری استفاده کنید

 65. سلام دوستان من چه‌ طور میتونم کارت فعال بسیج دانش آموزی رو به بسیج محلات تبدیل کنم و به ناحیه دیگر منتقل کنم
  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید

 66. سلام ببخشید من میتونم کارت فعال بسیج دانش آموزی رو به بسیج فعال شهری تبدیل کنم

 67. سلام من ۱۵ساله هستم و تازه به عضویت عادی بسیج در امده ام چقدر زمان میبرد تا به یک عضو فعال تبدیل

  1. سلام چند 15ساله ام می‌خوام تو محله خودمون به بسیج ثبت نام کنم چقدر طول می‌کشه به بسیج فعال تبدیل شم ممنون میشم جواب بدین

 68. سلام عرض ادب .من سال 1372تشکیل پرونده دادم چندین سال از دل وجون مایه گذاشتم متاسفانه محیط پایگاه محیطی ناباب شدافراد جدیدی اومدن که زیاد دل به کا نبستن چندسال نرفتم بعد مدتها پیگیر پروندم شدم انتقال جایی دیگه بزنم پروندم گم شده ومیگن قدیم سیستمی نبود خیلی از پروندها گم شده وخیلیها تواتش سوزی سوخته خدا روخوش میاد حداقل سابقه 10الی12سالم از بین بره راهنمایی بفرمایید …حتی کارت عادی ،،کارت غرامت اون قدیم دارم

  1. سلام
   شامل شما نمیشود برای توضیحات بیشتر میتوانید با مشاوران ما تماس بگیرید

   1. سلام من پرونده و کارت فعالی بسیج دارم ولی میگن اسمت تو سیستم نیست الان باید چیکار کنم

    1. باید به نیروی انسانی حوزه مراجعه کنی درخواست بدی تا مشکلتو حل کنن خودشون می دونن چه جوری

 69. سلام خسته نباشید من ۳۴سال سن دارم و متاهل هستم چطور میتونم عضوبسیج بشم.ازکجابایدشروع کنم ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. سلام
   پایگاه مقاومت بسیج منطقه خودتان یا مسجد

 70. سلام بنده 24 سالمه تا کنون فعالیت در بسیج نداشتم امسال هم میرم سربازی میتونم در بسیج عضو بشم

  1. سلام وقتتون بخیر امکانش میتواند برایتان وجود داشته باشد.

 71. سلام من کارت پایان خدمت ندارم آیا میتونم تو بسیج ثبت نام کنم؟

 72. اسماعیل جعفرخانی مقیم اسلام شهر از استان کردستان شهرستان دیواندره گفت:

  خیلی دوست دارم یک بسیج باشم ۴۰ ساله هستم لطفا مرا راهنمایی بفرمایید

 73. اسماعیل جعفرخانی مقیم اسلام شهر از استان کردستان شهرستان دیواندره گفت:

  باعرض سلام ودرودفراوان برتمام افراد بسیجی سپاه جمهوری اسلامی ایران بسیج نیمی از امنیت کشور را تشکیل میدهد

 74. سلام . من قبلا بسیج فعال داشتم ولی الان غیر فعال کردن
  الان کارم گیره و میخوام هر چ زودتر فعالش کنم
  ی راه ک بتونم سریع اقدام کنم چیه لطفا راهنماییم کنین

  ممنونم

  1. باسلام برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 75. سلام آقا خسته نباشید من ایرانی نیستم میخواهم داخل بسیج ثبت نام کنم

 76. سلام ببخشید میگم که 14 سال تمام
  میشه کارت فعالی گرفت؟
  توی اینترنت خوندم میشه

 77. سلام مت بسیج نوشتم ولی به دلایلی فرمانده پایگاه امروز فردا می‌کرد برای فعالی من ۴ سال پیش نوشتم هنوز که هنوزه فعال نکرد

  1. مراجعه کنید به حوزه خودتون اونجا اسمتونو ثبت کنید کارتتونو بگیرید. ضمنا تو بسیج بازرسی هست حفاظت هست نمایندگی اگه از یکی از مسئولانش شکایت داشتید میتونید به اونا مراجعه کنید.

 78. سلام
  اگر عضو بسیج فعال باشیم در خروج از کشور هم تاثیر دارد
  ممانعت وجود دارد

  1. سلام وقت بخیر
   عضویت در بسیج برای خروج از کشور ممانعتی ندارد

 79. من خیلی وقته میخواستم ب بسیج ملحق شم
  اما این لباسایی؟ ک میدن با پوتین خسته شدم ازشون من دوره توپ دیدم شیراز انشاالله میخوام ب بسیج فعال ملحق بشم ا

 80. سلام خسته نباشید مح ایرانی نیستم میتونم داخل بیسج ثبت نام کنم؟؟

    1. سلام اصغر فرخی فرد شیرازی هستم من میخام تو بسیج میخام باشم

  1. با سلام با توجه به اینکه کد ملی (نه کد فراگیر) باید در سامانه ناب ثبت شود، امکان استفاده شما از مزایای بسیج وجود ندارد اما قطعا می توانید در پایگاه فعالیت کنید.

   1. باکارت آمایش میشه فعال بود دربسیج وکارت بسیج بگیریم؟مچکرم ازپاسخگویی شما

 81. سلام من سعیدشه بخش هستم من خیلی بسیج رادوست دارم وخدمت به مردم هم رادوست دارم

  1. جز اینکه مردم دشمن خودت کنی پشت سرت هزار فهش بدنامی میدن چیزی گیرت نمیاد
   خوبه ولی هزار اما اگر داره
   باید اول به این نکاتو بسنجی

  2. اتفاقا در جنگ، سیل، زلزله، ساخت خانه محروم، توزیع بسته های معیشتی، کمک به واکسیناسیون، کارهای فرهنگی و … خیلی می تونی خدمت کنی. حتی کمک به تامین امنیت که اونم بخاطر خود مردم هست ممکنه چند روزی در کشور یک عده جوگیر بشن ولی در نهایت اگر نیروهای مسلح نباشن همه دور و بر ما داعش و طالبان و … هست.

  1. سلام آقا خسته نباشید من ایرانی نیستم میخوام داخل بسیج ثبت نام کنم

  2. سلام فرمانده من همشون دروست کردم الان کارتشون بهم ندادن

 82. سلام من 14 سال و نیم سنم هست میتونم عضو فعال بشم؟
  یک سال هم در بسیج هستم

 83. سلام من 14 سال و نیم سنم هست میتونم عضو فعال بشم؟
  یک سال هم در بسیج هستم

  1. سلام من میخوام کارت عادی بگیریم چطور میتونم بکیرم فرمانده بسیجمون درخواست دادن اما کارتمون نمیاد

   1. سلام فعلا کارت فعال صادر نمیشه به دلیل بر چسپ طلایی که نیست بر چسپ که بیاد صادر میشه

 84. سلام من دلم میخواد شهید بشم‌در راه وطنم .ای کاش میشد میرفتم در مرز ها و محافظت کنم و شهید بشم .خاهشا خاهشا اگه راه داره منم کمک کنید برم واسه خدمت به مملکت ام در مرز ها وایسم و شهید بشم .دلم هوای شهادت کرده .رهبرم دوست دارم .رهبرم‌ خیالت راحت راحت ما انتقام سردار سلیمانی عزیزمان میگیرم و نابود میکنیم اسرائیل کثیف و ترامپ‌ ملعون و نتانیاهو کثیف رو .رهبرم ما همیشه در خدمت شما هستیم و آرزو ما شهید شدن در راه انتقام از دشمنان ایران هست .ای کاش منم ببرین مرز تا دفاع کنم و شهید بشم .دلم هوای شهادت کرده .اخه دایی ام شهید شده و منم میخوام شهید بشم در راه وطنم.سربازان گمنام امام زمان خدا حافظ شما باشه که امنیت واسه فراهم کردین .خدایا منو شهید کن خدا جان شهیدم کن در راه وطن ام .رهبرم دوست دارم خیلی خیلی.

    1. اینا که میان مسخره میکنن بی شک عضو ارتش سایبری منافقین هستن دیگه همه میدونن منافقین تو امریکا تو یه شهرک حفاظت شده زندگی میکنن کارشونم فعالیت مجازی برای اینکه وحدت ما رو به هم بزنن

  1. اگه میخوای فعالیت نظامی بکنی به گردان امام حسین مراجعه کن. خدمت به مردم و کار فرهنگی کم چیزی نیست البته با نیت خالص.

 85. سلام من میخام به مردم محل وشهرم حفاظت کنم دربرابر اشرار دزد وتااخرین قطره خونم از کشورم وخاک وطنم ایران وبخصوص از جمهوری اسلامی حمایت وپشتیبانی کنم در محل وشهرم صادقانه خدمت کنم مث خدمت سربازی

  1. سلام سعیدشه بخش هستم می خوام دربسیج شرکت کنم من این کارراخیلی دوست دارم

   1. سلام من 10سال پیش در بسیج ثبت نام کردم و بهم گفتن که برای فعالی اوکی چندبار رفتم بعد از ۱۰سال میگن پرونده گم شده تو عادی هستی الانم میخوام برم خدمت ایا میشه من سابقه جمع کنم که شش ماه شامل شه

    1. سابقه لازم برای گرفتن کسری بسیج فعال 4 ساعت فعالیت هفتگی در سال است در این صورت تا 1 ماه و نیم کسری دریافت خواهید کرد.

 86. با سلام همسر بنده دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد هستن، ولی سابقه بسیج ندارن، برای اعزام به خدمت و دوره آموزشی میتونن با گذروندن یک دوره در بسیج فقط 15 روز آموزشی برن؟ و در شهر ارومیه دوره بسیج فعال سپاه وجود داره برای دریافت کارت سبز؟

 87. با سلام من 2۴ سن داشتم برای بسیج ویژه اقدام کردم الاان ۳۳سال شدم نوبتم نرسیده که من بسیج ویژه سبتنام کنم چرا باید فقط دوست آشناین خودشون را سبتنام کنن من خودم ۱۸ماه عملیاتی خدمت کردم در مرز عراق کردستان همه مدارکم آماده کرده بودم حتی سو پیشینه هم گرفته بودم

  1. سلام خسته نباشید مح ایرانی نیستم میتونم داخل بیسج ثبت نام کنم؟؟

 88. السلام علیکم ورحمته الله وبرکاته :من عنایت الله هستم اتباع کشور افغانستان میخواهم در سازمان بسیج مستضعفان عضویت کسب نموده کارت اخذ نمایم ایا امکان دارد یا خیر ؟

  1. سلام. اولین شرط برای تشکیل پرونده در بهزیستی ایرانی بودن و داشتن کد ملی است بنابراین اتباع افغان دارای کارت هویت یا برگه خروج مدت دار نمی‌توانند برای عضویت در این ارگان اقدام کنند.

 89. سلام
  من یه دختر ۱۳ هستم میخواستم بدونم میتونم عضو بسیج بشم؟
  شرایطش چه جوریه؟
  میشه لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام. بله میتوانید در بسیج دانش آموزی عضو شوید برای ثبت نام به دفتر بسیج در مدرسه محل تحصیل مراجعه کنید یا به پایگاه بسیج منطقه محل سکونت خود مراجعه کنید.

  2. بله از حوالی هشت نه سالگی میتونید ثبت نام کنید . هم میتونید به دلنش اموزی مراجعه کنید هم پایگاه خواهران محل هم هردو!

 90. سلام دوستان
  اگر شما برای شرکت در دوره های فعالی داوطلب شدید باید بگم که:
  معمولا حدود ۳ تا ۵ روز دوره های اولیه هست
  بعدش یه آزمون از اون دوره ها ازتون گرفته میشه که در صورت قبولی شما به میدان تیر میرید و گواهی فعالیتون صادر میشه

 91. سلام عليكم من داری کارت اتباع عراق دارم آیا می توانم بسیج فعال شوم؟؟

 92. سلام عليكم من اتباع عراقی هستم آیا می توانم بسیج فعال شوم

 93. سلام.اگر ۱ سال وارد بسیج شیم و فعالی دریافت کنیم
  برای ثبت نام در مشاغل نظامی تاثیری داره؟

 94. سلام من علاقه خاص دارم که درصفوف بسیجی ها خدمت کنم

  1. سلام بسبج دانش اموزی که از مدرسه به من دادند اون هم در پایگاه مقاومت بسیج پرونده میشه یا نه همینطوریه

 95. سلام
  می خواستم ادرس پایگاه رو بپرسم هرچی تو اینترنت گشتم پیدا نکردم
  ممنون میشم کمکم کنید

  1. اگه آدرس پایگاه ها تو اینترنت باشه که همه توان کشور لو میره!!! پایگاه ها معمولا کنار مساجد هست یا توی محلات. همشون تابلو دارن پیدا کردنش سخت نیست . حتی میتونی از بسیجی ها یا روحانی محل بپرسی یا فوقش به حوزه یا سپاه مراجعه کن بپرس.

 96. سلام. من یک بسیجی ام و میخواهم بسیج فعال شوم. چه کارهایی برای بسیج فعال باید انجام دهم و چه مدارکی نیاز دارد و چقدر زمان می‌برد تا کارت بسیج فعال را بگیرمی و باید به کجاها مراجعه کنم؟

  1. سلام. تبدیل شدن کارت بسیج عادی به کارت فعال به نوع و میزان فعالیت شما در پایگاه بسیج وابسته است هر چه میزان فعالیت و حضور شما بیشتر باشد زودتر کارت بسیج فعال برایتان صادر میشود. فعالیتهای لازم از طریق پایگاهی که در آن عضویت دارید به شما ابلاغ می‌شود.

   1. نه بابا بسیج فعال رو راحت می کنن با کپی شناسنامه ، و اگه کارت ملی داری با کپی اون اگه پایان خدمت داری با کپی اون هم اگه نداری با گواهی میدان تیر باید به پایگاه یا حوزه مراجعه کنی‌.

    اگه خدمت نرفتی، باید اول بری میدان تیر تابتونی واسه فعال ثبت نام کنی. پس اول اسمتو واسه میدان تیر بنویس. اگر هم قبلا از مدرسه توی درس آمادگی دفاعی رفتی، از اونجا نامه ببری حله

 97. سلام. من یک بسیجی ام و میخواهم بسیج فعال شوم. چه کارهایی برای بسیج فعال باید انجام دهم و چه مدارکی نیاز دارد و چقدر زمان می‌برد تا کارت بسیج فعال را بگیرمی و باید به کجاها مراجعه کنم؟

  1. سلام. تبدیل شدن کارت بسیج عادی به کارت فعال به نوع و میزان فعالیت شما در پایگاه بسیج وابسته است هر چه میزان فعالیت و حضور شما بیشتر باشد زودتر کارت بسیج فعال برایتان صادر میشود. فعالیتهای لازم از طریق پایگاهی که در آن عضویت دارید به شما ابلاغ می‌شود.

 98. سلام.من یک بسیجی ام و میخواهم در خواست بسیج فعال رو بدم.چقدر زمان میبرد تامن یک بسیج فعالی بشم و چه مدارکی نیاز دارد‌ تا کار انجام شود و چه جاهایی برای گرفتن کارت باید بروم؟

  1. سلام. تبدیل شدن کارت بسیج عادی به کارت فعال به نوع و میزان فعالیت شما در پایگاه بسیج وابسته است هر چه میزان فعالیت و حضور شما بیشتر باشد زودتر کارت بسیج فعال برایتان صادر میشود. فعالیتهای لازم از طریق پایگاهی که در آن عضویت دارید به شما ابلاغ می‌شود.

 99. سلام به فرماندار بسیج من می خام بسیجی بشم نام من محمد مریدیان مکبر مسجد هستم موذن مسجد و پسری خوب است

 100. من ابوالفضل طسوجیان هستم من چگونه برویم میدان تیر شما بگو ید

  1. بعد از شش ماه بسیج عادی به عضویت بسیج فعال تبدیل می شوید

   1. اتوماتیک که تبدیل نمیشه. باید اول بره حوزه اسمشو واسه میدان تیر بنویسه . بعد که رفت میدان تیر، مراجعه کنه اسمشو واسه فعال بنویسه

 101. سلام من پانزده سال سن دارم.کجا کارت بسیج میدن که برم ثبت نام کنم؟واقعغ خیلی دلم میخواد که کارت بسیج رو بگیرم

    1. سلام
     شما باید در یکی از پایگاه محلات و مساجد عضو و در حلقه الصالحین رکت فعالی کنید واگر فرمانده تایید کرد که میتونید عضو فعال شوید به میدان تیر فرستاده می شوید واموزش های لازم را میبینید و بعد از گرفتن کارت دوره مقدماتی بسیج می توانید اقدام به گرفتن کارت بسیج فعال کنید.

 102. بنده محمدرشیدحیدری باشماره ملی 2948936462 از23/8/1388تامورخه17/10/1400فعالیت دارم بیکارودرخانه مستاجری زندگی میکنم رسمی نشدم وحقوقی دریافت نکردم

   1. شش ماه بعد ار بسیجی شدن و دوره های اموزشی تبدیل به بسیجی فعال میشوید

     1. سلام وقت بخیر
      من ۷ماه بسیج عادی و یکسال بسیج فعال دارم از سال ۹۷تا اخرای ۹۸ بعد راکد شدم . این شرایط چقد تاثیر داره برا ازمون استخدامی؟
      طرحی وزرات بهداشتم
      لطفا جواب بدیدد

     2. با سلام برای بررسی شرایط شما باکارشناسان ما تماس بگیرید

  1. الآن بسیج سازندگی وام اشتغال زایی میده واسه عموم مردم

 103. سلام خسته نباشید
  من ابوالفضل ۱۴ سالمه نمیشه عضو فعال بشم ؟ یه خورده دیگه مونده

  ممنون♥️

   1. ۱۱ساله هارو ثبت نام میکنن
    شما که ۱۴ ساله هم ثبت نام می کنن

    1. از یازده سالگی عادی می کنن ولی برای فعال شدن ۱۵ میخواد . اصلا امکانش نیست. سیستم قبول نمیکنه.

  1. چگونه می توان از طریق بسیج به استخدام سپاه پاسداران درامد وبه عنوان پاسدار شناخته شویم

   1. برای استخدام در سپاه نیاز به مدرک و مهارت لازم دارید

 104. سلام خسته نباشید
  من ابوالفضل ۱۴ساله هستم نمیشه هیچ کاری کرد برای عضو شدن برای بسیج فعال ؟

   1. برادر شما متولد چه سالی هستی ممنون میشم اکه جواب بدید

  1. سلام اول باید ۱۵ سال‌ را تکمیل کنی ووارد ۱۶ سال‌ بشی تا بتونی کارت فعال بگیری

 105. سلام خسته نباشید، برای گرفتن کارت فعال نیاز به میدان تیر بری، من سال نهم برای درس دفاعی به میدان تیر رفتم، میخواستم بدونم چطوریه اونم حسابه، مثلا باید برم مدرسه مجوز بگیرم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

 106. سلام خسته نباشید بنده میخواستم مسئول نیروی انسانی گردان بشم شیوه ثبت نامش به چه شکل هست وچه فرم هایی رو باید پرکنم …؟

  1. سلام وقت بخیر باید به این سمت منصوب بشوید و این به نظر فرمانده گردان بسیج بستگی دارد

 107. سلام خسته نباشید بنده میخواستم مسئول نیروی انسانی گردان بشم کارای ثبت نامش به چه شکل هست وچه فرم هایی رو باید پر کنم

  1. سلام وقت بخیر باید به این سمت منصوب بشوید و این به نظر فرمانده گردان بسیج بستگی دارد

   1. سلام میگم بسیج فعال که ماموریت هم میره حقوق چقد بهش میدن لطفا هرکی میدونه بگه ممنون از گفتنتون

  1. خیر خون گرفتن وجود ندارد فقط سوابق خدمت در پایگاه و معرفی نامه حوزه لازم است.

   1. سلام وقتتون بخیر ببخشید قبلا با قبولی کتاب آمادگی و دفاعی کارت بسیج می‌توانستیم دریافت کنیم آیا اکنون هم این امکان وجود دارد؟

    1. باسلام برای گرفتن کارت بسیج دوره های تکمیلی باید گذرانده شود

     1. نه بابا واسه فعال شدن دوره تکمیلی نمیخواد. دوره مقدماتی یا همون میدان تیر میخواد. یا از مدرسه رفتی می تونی نمرات دفاعی بگیری ببری. یا نرفتی پس باید از پایگاه یا حوزه بخوای ببرنت. اگر هم کسی کارت پایان خدمت داشته باشه هیچ کدوم رو نمیخواد

 108. سلام
  من دوست دارم در بسیج فلال باشم مادرم با این کار مخالف هست
  چطور راضی‌اش کنم
  لطفا کمکم کنید

   1. سلام خسته نباشید بنده میخواستم مسئول نیروی انسانی گردان بشم شیوه ثبت نامش به چه شکل هست وچه فرم هایی رو باید پرکنم …؟

    1. سلام وقت بخیر باید به این سمت منصوب بشوید و این به نظر فرمانده گردان بسیج بستگی دارد

  1. ببین تو حتمن ی کاری داری کع مادرت صلاح میدونه نری بسیج چون باید وقت آزاد داشته باشی ی جوری خودتو ثابت کن که میتونی هم بسیج باشی هم به حالا درس یا چیزهای دیگر برسی

 109. راهنمایی های خیلی خوبی بود مرسی ♥️

  مهسا عیسی زاهی هستم ۱۴ ساله از زاهدان

 110. سلام خسته نباشین برای ثبت نام بسیج باید به مسجد رفت؟

  1. سلام علیکم و علیکم السلام ! لطفا بنده هم دوست دارم یه بسیجی باشم اندک هنر هایی دارم لطفا متصل کنید ! اجرکم عندالله الرحمن الرحیم * یا اهل بسم الله !!! بسم الرحمن الرحیم *

   1. سلام من 6 سال پیش در بسیج ثبت نام کردم و بهم گفتن که برای فعالی خودمون زنگ میزنم. چندبار رفتم ولی بازم همینو گفان الان بعد از 6 سال میگن پرونده بسیج اینجا نداری. در حالی که من تمام مدارکمو حتی نمره آمادگی دفاعی رو دادم به نظرتون چیکار کنم؟

    1. سلام. برای عضویت فعال در بسیج باید به طور مداوم در جلسات و برنامه ها شرکت فعال داشته باشید .

   2. من ابوالفضل طسوجیان هستم من چگونه برویم میدان تیر شما بگو ید

    1. بعد از شش ماه بسیج عادی به عضویت بسیج فعال تبدیل می شوید

     1. اتوماتیک که نمیشه باید مراجعه کنه درخواست بده

  2. سلام من معلم فرهنگی وهنری بسیج حوزه بانوان هستم اکنون در بسیج برای اجرای مراسم به پایگاهها میرویم وگروه فعالی هستیم وبه مدت هشت ماه است ولی هر بار که خواستیم تا به من وگروه فعالمان که همگی ۱۵ سال تمام دارند کارت فعال بدهند تا به حال هیچ نتیجه ای نگرفتیم با رعیس حوزه ثحبت کردیم برای فعا لیت ورفتو امد هم هیچ بودجه ای نداریم همچنین من وقتی میگویم من بدون مدرک به پایگاهها میروم اشکالی نداردمیگویند نه خیر ولی برای کارت فعال چندین بار پرسیده ایم میگویند که هنوز باید منتظر باشید مدارک را تحویل داده ایم چه باید بکنیم

    1. سلام من 6 سال پیش برای بسیج ثبت نام کردم و بهم گفتن که برای فعالی خودمون زنگ میزنیم ولی الان میرم میگه چنین پرونده ای اینجا نیست در حالی که من تمام مدارکمو حتی نمره امادگی دفاعی رو داده بودم . چیکار کنم به نظرتون؟؟؟

     1. سلام. برای عضویت فعال در بسیج باید به طور مداوم در جلسات و برنامه ها شرکت فعال داشته باشید .

    2. نباید اینقدر طول بکشه. اگه پروندتون مشکلی داره ازشون بپرسید حل کنید و اگه مشکلی نداره به بازرسی یا حفاظت ناحیه مراجعه کنید و ازشون بخواین ته و توی قضیه رو در بیارن.

 111. سلام من 13سالمه ایا میتونم تو بسیج فعال باشم قوانینش چیه باید چه چیزایی رو ببری تا ثبت نامه ات کنن

   1. من ۲۰سالمه آیا الان ثبت نام کنم در بسیج میتونم از دوره تکمیلی برم سربازی سپاه بیوفتم غیبت پشت دفترچه ای آیا تاثیری در دوره تکمیلی داره یا نه

    1. سلام. در صورت داشتن غیبت سربازی نمیتوانید برای دریافت پذیرش در ارگان سپاه اقدام کنید.

  1. سلام میگم بسیج فعال که ماموریت هم میره حقوق چقد بهش میدن لطفا هرکی میدونه بگه ممنون از گفتنتون

 112. سلام من یگان ثبت نام کردم شهرستان زاهدان هم هستم پول بیمه هم میخواهد

   1. سلام میتوانید در حوزه های بسیج یا از طریق مدرسه عضو بسیج شوید و کارت دریافت کنید.

 113. سلام من برای یگان امنیت ثبت نام کردم حتما پول بیمه میخواهد

  1. سلام خسته نباشید آیا دختر ها هم میتونند عضو بسیج باشند
   و از چه طریق از طریق فضای مجازی میشه فعالیت کرد

  2. سلام خسته نباشید بنده میخواستم مسئول نیروی انسانی گردان بشم شیوه ثبت نامش به چه شکل هست وچه فرم هایی رو باید پرکنم …؟

   1. سلام وقت بخیر باید به این سمت منصوب بشوید و این به نظر فرمانده گردان بسیج بستگی دارد

 114. سلام من 15 سالمه اگر عضویت فعال رو دریافت کنم میتونم در ایست بازررسی و گشت حضور داشته باشم؟

  1. سلام وقت بخیر باید ابتدا بسیج فعال دریافت کنید و این موضوعات به نظر فرمانده پایگاه بستگی دارد

   1. کارت سبز بسیج میباشد که ۳۰ روزه میباشد و دوره تکمیلی ۱۵ روزه میباشد

 115. سلام یک سوال داشتم من 15 سالمه اگر کارت فعال امو بگیرم میتونم در ایست بازرسی و گشت زنی ازاد و…..حضور داشته باشم؟

 116. سلام یک سوال داشتم من 15 سالمه اگر کارت فعال امو بگیرم میتونم در ایست بازرسی و گشت زنی ازاد و…..حضور داشته باشم؟

 117. سلام‌ودرودبرشمامدافعان‌حق‌وپایداری،من‌علاقه‌ی‌شدیدی‌به‌نظام‌وبسیج‌دارم‌ولی‌متأسفانه‌دراطراف‌ماپایگاه‌‌مستمری‌وجودنداره‌که‌من‌بتوانم‌خالصانه‌به‌این‌ارگان‌پاک‌ویادگارامام‌خدمت‌عارفانه‌انجام‌بدهم،ترابی‌۳۳ساله‌ازلحاظ‌فکری‌وبدنی‌کاملأ‌آماده‌ی‌خدمت‌به‌این‌ارگان‌مقدس،فقط‌دستگیرندارم..

  1. سلام به یکی از مراکز گزینش سپاه استان مراجعه کنید و درخواست پذیرش دهید ،البته داشتن کارت فعال بسیج الزامی است.

 118. سلام خسته نباشید. من کارت فعال بسیج داشتم. چند وقته دادم مرکز بسیج شهرمون که هوشمند کنن اما تا الان خبری نشده ازشون . الان من بخام ثبت نام کنم برای سربازی با همون کد بسیج میشه ثبت نام کرد یا حتما باید کارت فعال همراهم باشه؟

  1. سلام اگر منظور شما پذیرش در سپاه است کارت بسیج الزامی است، البته مراکز گزینش استان ها با توجه به هوشمند سازی کارت میتوانند استعلام بگیرند.

  2. میتونید برید پایگاه ازشون گواهی فعالیت بگیرید ببرید.

 119. سلام ببخشید من کارت بسیج فعال دارم، از زمانش تمدیدش ۳ سال گدشته،یعنی ۳ ساله ک تمدید نکرم،میخواستم ببینم اگه میتونم همون بسیج فعال رو تمدید کنم یا باید از اول بسیج عادی بشم؟

  1. سلام. اگر فعالیت داشتید بسیج فعال براتون تمدید می شود.

 120. سلام میتونم برای بسیج فعال بجای رفتن به میدان تیر از نمرا تامادگی دفاعی نه و دهم استفاده کنم

 121. سلام و علیکم . آقا یک ساله جا بجایی پرونده بسیج داشتم ، هنوز یک کارت عادی بهم ندادن دلم خوش باشه مثلاً بسیجی هستم ، از نیروی با تجربه ای مثل من استفاده نمیتونن ببرن ، هیچ کسم جواب گو نیست

  1. من‌خانمی‌چهل‌ساله‌بابیست‌سال‌سابقه‌عصویت‌هستم‌وبشدت‌عاشق‌کارمعلمی‌ایاباداشتن‌این‌کارت‌بسیج‌هیچ‌شانسی‌برای‌کاردارم‌یانه

   1. سلام پذیرش و جذب نیروی معلم فقط به صورت دانشجوی فرهنگیان بودن یا آزمون استخدامی آموزش و پرورش امکان پذیراست.

  2. سلام من یگان ثبت نام کردم شهرستان زاهدان هم هستم پول بیمه هم میخواهد

 122. سلام،من برای کارت فعال اقدام کردم و دوره حلقه های صالحین رو رفتم و برگه معادل سازی میدان تیر رو پر کرده و به حوزه بسیج تحویل دادم،الان چقدر طول میکشه کارت فعال من بیاد و اینکه الان میخوام برای سربازی رفتن اقدام کنم میخواستم ببینم صبر کنم کارت فعالم بیاد بعد اقدام کنم یا نه چون میخوام تو سپاه دوره خدمتم رو بگذرونم،ممنون از پاسخگویی شما

  1. سلام منتظر کارت فعال باشید سپس اقدام کنید
   از فرمانده یا مسئول دوره سوال کنید
   در صورت پست کردن دفترچه دیگر نمی توانید از ثبت سوابق بسیجی استفاده کنید

 123. سلام من ۱۷ سالمه کلاس ۱۲ هستم رشته ریاضی می خوام بسیج ثبت نام کنم منظور از مدرک تحصیلی یعنی چی یعنی چی ببرم تا ثبت نام شوم

    1. خیر خون گرفتن وجود ندارد فقط سوابق خدمت در پایگاه و معرفی نامه حوزه لازم است.

  1. سلام اگه یکی از بره میدون تیر گوشش مشکل داشته باشه بهش گواهی میدن یا نه

 124. سلام آیا میشه هم از طرف مدرسه فعال شد و هم از طرف پایگاه محلات ؟

 125. سلام میشه هم از طرف بسیج دانش آموزی فعال شد و هم از طرف پایگاه محله ؟

 126. سلام خسته نباشید من ۱۵ سالمه میخوام برم بسیج فعال باید چیکار کنم

   1. سلام میگم از چند سال کارت بسیج فعال میتونی داشته باشی

 127. سلام وقتتون بخیر.
  درمورد استعلامات حفاظتی هم اطلاعات دارین سوالی برام پیش اومده!

 128. سلام وقتتون بخیر
  درمورد استعلامات حفاظتی شما اطلاعات دارین؟

  1. سلام من 13سالمه ایا میتونم تو بسیج فعال باشم قوانینش چیه باید چه چیزایی رو ببری تا ثبت نامه ات کنن

   1. سلام من کارت بسیج ورزشی دارم آیا برای خدمتم بدرد میخوره یا نه ؟

    1. سلام. بله از کارت بسیج فعال در هر جامعه ای اعم از ورزشکاران میتوانید برای کسر از خدمت استفاده کنید.

 129. سلام من بسیج فعال داشتم ولی نرفتم بگیرم این موضوع برای چند سال پیش هست من باید چی کار کنم ؟

  1. سلام. در صورتی که چند سال مراجعه نداشته آید پرونده شما راکد شده به بسیج محله خود مراجعه کنید و درخواست مجدد فعال شدن را ارائه دهید.

 130. باسلام واحترام من عاق نظام هستم چوری باید عضو یکی ازگردان ها بشم من نزدیک 14یا15سال بسیجی هستم فعال هستم توروخدا هرکی میتونه به من کمک بکنه بهم بگه خواهش میکنم

 131. سلام در دوره دبستان به من کارت بسیج دادندمن تاکلاس هفتم درس خوندم امابعدبه دلایلی مجبورشدم دیگه ادامه تحصیل نکنم میخواستم به من بگیداین کارت بسیج دیگه فایده ای نداره

  1. سلام. فقط در صورت داشتن کارت فعال بسیج می-توانید از برخی مزایای آن مثل کسر از خدمت استفاده کنید.

   1. سلام من دارم فرم در خواست عضویت بیسج عادی پر می کنم
    بخش اعلام امادگی و متوجه نشدم
    چی رو بازد در اون بخش ذکر کنم

    1. سلام. بند اعلام آمادگی مربوط به وظایفی است که پایگاه بسیج به شما محول می کند و شما آمادگی خود را برای انجام وظایف اعلام میکنید.

 132. سلام، من مسئول نیروی انسانی پایگاهمون هستم
  شورای نیرو انسانی بودن در سربازی یا دانشگاه تاثیر داره؟!
  همچنین گذراندن مراحل و عضویت کادر سبز چه تاثیراتی در سربازی و دانشگاه داره؟

  1. سلام . سمت های مختلف دوره سربازی در اشتغال و دانشگاه اولویتی برای شما ایجاد نمیکند مگر اینکه فرد دارای مهارتی باشد یا طی خدمت سربازی مهارتی را کسب کند که در اینصورت میتواند از طرق سامانه ماهرسان اقدام کند و از برخی مزایای آن استفاده کند.

  2. من‌۱۷سال‌سابقه‌عضویت‌دارم‌الان‌باچهل‌سال‌سن‌بیکارم‌ابااین‌کارت‌بسیج‌براب‌پیداوردن‌کارب‌دادم‌میرسدیانه

   1. سلام. شرایط استخدام در هر ارگانی به مدارک تحصیلی و شرایط متععدی وابسته است البته کارت بسیج برای برخی استخدام در برخی ارگانها از امتیاز مضاعف برخوردار است اما به خودی خود شرایط استخدام مهیا نمیکند.

 133. من 6سال بسیج عادی دارم و ودر مقطع دبیرستان میدان تیر هم رفتم ومعادل سازی هم کردم اما بسیجی من را فعال نکردند اما میخواهند دوباره برای من تشکیل پرونده بدهند آیا بعد از فعالی کارت بسیجی که به من میدهند برای استخدامی در ارتش ارزشی دارد؟؟؟؟؟؟

 134. اگر بسیج ویژه افتخاری پاسدار داشته باشیم اگر جنگ بشه اعزاممون میکنن؟

  1. خیر به صرف بسیج افتخاری بودن دلیلی برای اعزام اجباری افراد به مناطق جنگی نیست.

  2. سلام من قبل خدمت سربازیم سال ۸۳ چند سالی رفتم و کارت عادی گرفتم الان چطور میتونم اقدام کنم برا کارت بسیج؟

   1. سلام اگر منظور شما گرفتن کارت فعال است، با کارت عادی بسیج به یکی از حوزه های بسیج محل سکونت مراجعه کرده و درخواست تبدیل عادی به فعال دهید.

 135. سلام بر شما
  من 14 سال دارم من بیش از سال عضو بسیج عادی هستم دوره 2.3 را هم دیدم اما به من کارت فعال نمی دهند میگن باید 15 سال تمام باشی تا کارت فعال بدههند آیا امکان اش وجود دارد که زود تر دریافت کنم

  1. سلام . برای دریافت کارت بسیج فعال باید در دوره های بسیج شرکت کنید با فرماندهی بسیج محل خود صحبت کنید و از دوره های مختلف جویا شوید و در آنها شرکت کنید . ولی طبق قانون فقط افراد بالای 15 سال می توانند کارت بسیج فعال داشته باشند.

 136. با سلام. برای بسیج فعال ملاک سن ۱۵ سال است یا پایان کلاس نهم چون در کلاس نهم و درس آمادگی دفاعی میبرن میدان تیر. یا ز طرف خود پایگاه میبرن؟

 137. سلام.شما گفتی بستگی به فرمانده پایگاه دارد
  خب اینجا تو منطقه ما پایگاه نیست باید چکار کرد؟

 138. سلام چند ساله که از تاریخ کارتم گذشته باید برای تمدید چکار کنم

   1. داداش ۱۵سال عضوفعال مدیراموزش
    اطلاعات عملیات
    گشت وایست بازرسی های مکررکه ناحیه احساس میکردسیستان بلوچستان هستیم
    واما
    تهعش خبری نیست..

  1. من‌خانمی‌چهل‌ساله‌بابیست‌سال‌سابقه‌عصویت‌هستم‌وبشدت‌عاشق‌کارمعلمی‌ایاباداشتن‌این‌کارت‌بسیج‌هیچ‌شانسی‌برای‌کاردارم‌یانه

 139. سلام من عضو بسیج هستم وتو سیستم اسم رو فعال زده ولی الان من حکم ندارم تمام بچه های پایگامون حکم دارن بعد من حکم ندارم به فرمانده پایگامون گفتم اون هم نمی نویسه بعد گشت نمی تونم برم الان چی کار کنم بخدا کلافه شدم من اومدم تو بسیج به مردم خدمت کنم گشت برم مردم احساس امنیت کنن وقتی یک بسیجی رومی بینند

  1. سلام. ترجیحا از همان جا اقدام کنید بهتر است اما اگر هیج جوره امکانش نبود از پایگاه دیگر اقدام نمایید

 140. سلام.آیا میتوان بسیج دانش آموزی فعال را بسیج محلات فعال تبدیل کرد؟

 141. سلام من الان ۱۹سال هست میخامم برم خدمت سپاه باید چیکار کنم

  1. سلام شما میتوانید با به همراه داشتن مدارک شناسایی وکارت فعال بسیج و مدارک تحصیلی خود به سپاه موردنظر مراجعه و از ظرفیت پذیرش آگاهی یابید

   1. باسلام واحترام من عاق نظام هستم چوری باید عضو یکی ازگردان ها بشم من نزدیک 14یا15سال بسیجی هستم فعال هستم توروخدا هرکی میتونه به من کمک بکنه بهم بگه خواهش میکنم

   2. سلام من ۱۹ سال سن دارم و کارت فعال بسیج دارم مشکل جسمانی
    ندارم معدل من ۱۳ است ایا میتونم در سپاه ثبت نام کنم یا استخدام شوم به عنوان پرسنل درجه داری

    1. سلام. بله برای استخدام این ارگان به فراخوان های جذب نیرو توجه کنید و مطابق با شرایط عمومی و اختصاصی مراحل پذیرش را طی کنید.

 142. سلام ببخشید عضو سپاه شدن با بسیج فرق دارن ؟من میخوام تو سپاه فعالیت کنم شرایطش چه جوره ؟

  1. سلام بله فرق داره شما میتوانید با دردست داشتن مدارک شناسایی و مدارک تحصیلی وکارت فعال بسیج خود به سپاه موردنظر مراجعه نمایید واز شرایط پذیرش وظرفیت جذب آگاهی یابید

 143. اقا سلام بنده ۱۵ سال سن دارم میخام کارت فعال بگیرم میگن سنت کمه باید بیای فعالیت کنی ولی من از سال ۹۵ عضو عادی بسیج هستم تا الان رفتم حوزه بسیج گفتن نمیشه بعدش من قبل اینکه برم حوزه رفتم ناحیه گفتش برو حوزه اگه گفتش نه بیا ناحیه ولی بازم مامور ناحیه گفتش سنت کم در صورتی که پایگاه های دیگه ۱۵ سال رو فعال میکنند بعد من خواستم انتقالی بگیرم دیدم سابقه ام از بین میره حالا شما بگید من چکار کنم تا فعالم رو بگیرم در ضمن تاریخ انقضای کارت بسیج عادی خودم گذشته اومدم عوض کنم گفتند کارت جدید اومده به ما ندادن و نداریم و کارت بنده تاریخ انقضاش ماله پارساله ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  1. سلام باتوجه به نوع فعالیت وآموزش که می‌بینید کارت فعال بسیج صادر می‌شود میتوانید به بسیج منطقه مراجعه نمایید وتاریخ تمدید و یا کارت جدید رادریافت نمایید

 144. سیستان بلوچستان شهرستان نیکشهر بقش اهران،چانف روستایه،کسمزور

  1. من یک ما مونده تا بشم 14ساله میتوانم بسیج عادی بشم
   از زاهدان

 145. با سلام
  بنده حدود 4 سال است که در پایگاه بسیج عضو هستم.در این 4 سال نیروی انسانی پایگاه کارت عادی مرا ندادند. می خواستم بگویم که وقتی در سن 15 سال بنده بسیجی فعال می شوم برای کارت فعال دردسری ایجاد نکند؟

  1. سلام برای عضویت عادی حضور حداقل شش ماه کفایت میکند وسپس گذراندن دوره هایی ونظر فرمانده شما بسیجی فعال میشوید

   1. سلام…بنده قبلا در پایگاه محلات فعالی داشتم…الان هم در دانشگاه مسئول نیرو انسانی فرم استعلام حفاظتی تکمیل کرده و فرستاده…اخه بهش نگفته بودم که فعالم….الان از دو جا میشه فعالی گرفت؟

    البته پایگاه مدتی هطت فعالیت نداشتم…

    عمچنین اگه فعالی بدن. در بحث ثبت سوابق هردو جا یعنی بسیج محلات و بسیج دانشجویی با هم محاسبه میشود؟؟

    1. سلام به ازای هرماه فعالیت در بسیج سالی میانگین چهل وپنج روز کسری دریافت میکنید

   2. سلام من 14 سالمه گواهی مرحله 2.3 را دارم میرم حوزه که کارت فعال دریافت کنم میگن باید به 15 سال برسی آیا امکان اش هست زود تر دریافت کنم

    1. سلام . برای دریافت کارت بسیج فعال باید در دوره های بسیج شرکت کنید با فرماندهی بسیج محل خود صحبت کنید و از دوره های مختلف جویا شوید و در آنها شرکت کنید . ولی طبق قانون فقط افراد بالای 15 سال می توانند کارت بسیج فعال داشته باشند.

 146. سلام من سال ۹۷کارت بسیج فعال گرفتم و تاریخش گذشته میخواستم بدونم اگه تمدید نکنم تو دانشگاه به درد میخوره یا باید تمدید کنم؟؟

 147. سلام خواستم ببینم به بسیجی فعال کادر ایا کارت همسانسازی تعلق می گیره

   1. سلام من 12 سالمه می خوام برم بسیج خواهران و اینکه هیجا از بسیج نبودم اینکه من می خوام ببینم کلاس هفتم هستم برای همین می خوام ببینم یک دفعه گیر نمی دن

  1. سلام خسته نباشید میگم کارت بسیج فعال دائم چند روز یا چند ماه گرفت شود؟؟

 148. سلام من کارت بسیجیم مهر۹۶ تمام شده الان درخواست دادم میگن باید بری میدان تیر اما برای میدان تیر بایدمعرف بشم ونشدم باید چکار کنم

  1. سلام من ۳۰سالمه میتونم برم کارت فعال بسیج بگیرم یانه

   1. سلام من ده سال پیش ثبت نام بسیج کردم به صورت عادی ودیگه ادامه ندادم الان 30سالمه میتونم دوباره وارد بشم وچه مدارکی میخواد

    1. سلام. بله به یکی از پایگاه های بسیج مراجعه نمایید. مدارک فردی به همراه داشته باشید

 149. سلام و وقت بخیر
  اول استعلام مکتبی هست یا استعلام حفاظتی؟
  چون من استعلام مکتبی اسفند 98 خورده ولی استعلام حفاظتی چند روز پیش..
  از پایگاه بهم گفتن فعال بودن از همون اسفند 98 حساب میشه، درسته؟؟

  1. سلام خسته نباشید من میخوام رشته م رو سپاه بردارم بد کارت فعالیت چقدر طول میکشه تا سپاه بشم

 150. سلام معافیت تحصیلی من تا خرداد بود تا کی وقت دارم برای معرفی تا غیبت نخورم
  تا مهر وقت دارم که در آزمون افسری ناجا ثبت نام کنم❔

  1. سلام وقتی تا خرداد وقت داشتید !چطور منتظر فرصت مجدد هستید متوجه نشدم .

 151. سلام من دوسال قبل نیاز به گواهی بسیج داشتم که فرمانده پایگاه روستا ما من رو فرستاد به حوزه بسیج دهستان که باز حوزه دهستان معرفی نامه میده که بروم ناحیه بسیج شهر مون تا گواهی صادر کنن
  اما وقتی به حوزه بسیج دهستان مراجعه کردم گفتن مشخصات شما ثبت سیستم نشده .من مدارک مورد نیاز همراه چند قطعه عکس تحویل حوزه بسیج دهستان دادم و از گرفتن گواهی منصرف شدم اما بعد از دوسال دوباره نیاز به گواهی یا کارت بسیجی فعال رو داشتم که به فرمانده پایگاه روستا مون درخواست دادم که ایشان گفتن فردا عکس بیار برویم حوزه بسیج برات کارت فعال صادر کنن با اینکه فرمانده پایگاه مون معرفی نامه داده که من بیسجی فعال و در تمام مراسم ها از جمله حلقه های صالحین حضور داشتم اما باز متاسفانه حوزه دهستان میگه اسم شما وارد سیستم نشده الان یکماه میگذره اما من موفق به دریافت کارت یا گواهی بسیج نشدم موندم به کجا مراجعه کنم میشه من رو راهنمایی کنید فرمانده پایگاه مون میگه من مشخصات و مدارک شما دوسال قبل دادم حوزه ثبت کرده اما مسئول حوزه میگه ثبت نشده شما باید دوباره از صفر شروع کنید اول عادی تا بعد که فعال بشی.

 152. سلام من عضو فعال هستم تقریباً ۶سال دارم و باید پاهامو عمل کنم آیا بسیج بیمه یا مشابه دارد که کمکم کنه چون پول و بیمه ندارم و باید آزاد بپردازم و الان مدتی هست که بیکارم بخاطر درد پاهام

  1. سلام بله بیمه دارد از طریق پایگاه ها اقدام کنید

 153. سلام
  من ۲۵ سالم است و سربازم در بوشهر از کلاس سوم تا هفتم عضو بسیج بودم آیا برم بسیج بوشهر بهم کسری خدمت می دهن لطفا راهنماییم کنید مرسی
  .
  .
  .

  1. سلام بنده هادی اکبری این ۴ سال بسیجی دارم در اصناف کارت عادی دارم لوح تقدیرم دارم ولی هنوز فعال نشدم دلیلش چیست ؟

   1. سلام باید به پایگاه بسیج محل زندگی مراجعه و پیگیری کنید

 154. باسلام خسته نباشید…ببخشیدمن چندسالی میشه که چندین بارفرم ومدارک مربوط به گرفتن کارت فعال رو به پایگاه محل میدم…حتی مدتی هم درجلسات طرح صالحین شرکت میکردم…و ولی هیچ اقدامی صورت نمیگیره وجواب درستی هم داده نمیشه…این اواخرگفتن ک دیگه کارت بسیج هوشمند شده ولی هیچ کارتی من الان ندارم …خب اگ هوشمندهم شده باشه بایدکارت هوشمندبدن دیگ…بدون کارت چجوری بفهمن مابسیجی هستیم؟اخه من برای مصاحبه فرهنگیان به کارت فعال نیازدارم وبایداون روتااواسط تابستان ارسال کنم براشون…میخواستم بدونم آیامیدونم ازطریق پایگاه های محل های دیگ اقدام کنم؟اخه ما روستا هستیم

  1. سلام ترجیحا از همانجا اقدام کنید بهتر است اما اگر هیچ جوره امکانش نبود از پایگاه دیگر اقدام نمایید .

 155. سلام خسته نباشید…میبخشیدمن چندباری فرم هاومدارک مربوط به گرفتن کارت فعال راپرکردم وبه پایگاه محله تحویل دادم ولی هیچ اقدامی صورت نگرفته والان چندین ساله که هیچ کاری نکردن…حتی جلسات طرح صالحین روهم یه مدتی شرکت میکردم…
  ولی نه بهم کارتی دادن ونه جواب درستی هم میدن…به تازگی میگن ک کارت بسیج هوشمند شده ولی خب همون هم باید کارت داشته باشیم دیگ؟بدون هیچ مدرکی چطوری بفهمنن ما بسیجی هستیم…(من تا اخرتابستان برای مصاحبه فرهنگیان کارت فعال میخوام)
  میخواستم بدونم آیا میشه به پایگاه دیگه ای رفت وازاونجا اقدام کرد برای گرفتن کارت فعال؟!

  1. سلام وقت بخیر
   ترجیحا از همانجا اقدام کنید بهتر است اما اگر هیچ جوره امکانش نبود از پایگاه دیگر اقدام نمایید .

   1. سلام چند ساله که از تاریخ کارتم گذشته باید برای تمدید چکار کنم

  1. شرایط خاصی ندارد .با مدارکی مثل کارت ملی و شناسنامه به پایگاه مراجعه نمایید .

 156. سلام ببخشید پدر بزرگ من ،به جنگ رفته و هم چند سال پشت جبهه بوده و چون روحانی بوده احتمالا از سازمان تبلیغات رفتن .وفوت کردن ‌والان فرزندانشون میخوان کارت ایثار گری بگیرن ،رفتن میگن چون اون زمان بایگانی نبوده اسم یعنی ثبت نشده الان این ها باید چکار کنن برا دریافت کارت ایثار گری؟

  1. با سلام باید با خود نظام وظیفه هماهنگ کنید .

 157. سلام
  ببخشید در این شرایط کرونایی هنوز میتونم در خواست بدم یا فعالیتی داشته باشم‌ یا باید صبر کنم تا اوضاع خوب بشه میشه راهنماییم کنید

 158. سلام خسته نباشید من ۲۸سالمه عضو بسیج نیستم میتونم اقدام به عضو بسیج کنم وکارت فعال بگیرم؟؟همم میتونم کارت فعال گرفتم استخدام سپاه شم؟؟؟

 159. سلام من ۲۰ سالمه مدرک تحصیلی هم راهنمای سربازی هم نرفتم میخواستم بدونم میتونم عضو بسیج بشم یان

  1. سلام دوست عزیز
   میتوانید عضو بسیج بشید اما وارد غیبت شده اید.

  2. سلام شش ماه بسیجیدارم بعد از قطعنامه چیزی تعلق مگیرد و هیچ پولی نگرفتم

   1. قانون استفاده از خدمات ایثارگری برای بعد از دوران قطعنامه فعلا متوقف شده است ولی در صورت وجود هم بستگی به منطقه عملیاتی شما دارد

 160. سلام من ۱۳ ساله هستم میخواستم ببینم میتونم داخل این گشت های موتور شرکت کنم لطفاراهنمایی کنید کجا باید برم و چکار کنم

  1. سلام .باید به مرکز بسیج مدنظر برید و هماهنگی های لازم را انجام بدید.پاسخ قطعی وجود ندارد و متغییر است.

  2. سلام داداش گلم
   فعلان نمیشه انشالله تا ۱۵ سالت شد برو پایگاه بسیج محل یا مسجد محل که پایگاه بسیج داشته باشه تا بسیجی رو فعال کنند بعد که شانزده سالت شد به فرمانده پایگاه بگو واست گردان بیت المقدس اسمت رو بنویسه
   گردان ها موتور دارند میتونی سوار بشی

   1. سلام دوست عزیز بنده ۱۶ سالمه میخوام بدونم چگونه در بسیج ثبت نام کنم یکی کمکم کنه لطفا ؟؟؟؟

  3. داداش من ۱۵ سالمه میگن سنت کمه باید ۱۷ یا ۱۸ سالت باشه تا بتونی بری تور و گشت اونوقت میگی که من ۱۳ سالمه میخام برم گشت ولی البته بستگی به پایگاه هم داره

 161. سلام. من ازسال ۶۱ الی ۶۴ بعنوان راننده سنگین به طورداوطلب ازطریق قرارگاه خاتم اال انبیا عازم جبهه شدم که مدارک موجود است ودراکثرعملیاتها باکمرشکن وتریلی وکامیون مهمات وبااتوبوس اعزام نیرو انجام میدادم بعد ازاتمام ماموریت هیچ مدرک ویا کارت بسیجی نگرفتم.تاییدیه ازمعاونت آمادنیروی انسانی دارم آیامی توانم کارت بسیج بگیرم؟

  1. سلام مدارک خود را ببرید به پایگاه بسیج و شرایط خود را کامل مطرح کنید

 162. سلام من همیه مدارکیکه برای گرفتن کارت بسیج فعال لازمه به مسجد محلمون دادم ولی میگن باید در جلسه های مقدماتی شرکت کنی من نمی دونم زمان اون جلسات کی هست باید چی کار کنم

  1. با سلام از خود پایگاه بسیج باید پرس و جو کنید

 163. باسلام. وقت بخیر،آقا من ۷سالم بود که به عضویت پایگاه بسیج گردان عاشورا دراومدم،اونوقتا گرفتن کارت فعال بسیج به این راحتی نبود ،اراده پولادین و کفش آهنین میخاست تا از بسیجی عادی تبدیل به بسیجی فعال با کارت و گرفتن حکم و مجوز.الان ۱۷_18سالی میشه که کارت فعال بسیج گرفتم البته اینقدر تو سوز و سرما با اسلحه و بیسیم تو بیابون و جنگل و… پست دادیم،قاچاقچی گرفتیم و الی ماشاالله…،این۵،۶ سال اخیر بدلایلی نتونستم فعالیتی انجام بدم،خاستم ببینم راهی هست که به عضویت دائمی سازمان دربیام و یه برگه ی مجوزی یا حکمی،چیزی بدن با بیسیم و موتور و…تا بطورمثال اگه یه مفسدین و دیدیم همون لحظه اگه بطور مثال اگه یکی که دائم دنبال دزدی ناموس مردم هستش رو با مجوز همونجا با دستبند کت وبال یارو رو(بقول معروف قوانین زده بیسیم بزنیم و برادرا بیان ببرنش همونجا ک عرب نی انداخت ببرنش)،باتشکر یا علی

  1. سلام
   استخدام در سپاه شرایط خاص خود را دارد.

  2. اره بابا ارپیجی هم میدیم،شما فقط سعی کن در کلاس های اخلاقی زیاد شرکت کنی

  3. اخه مرد حسابی تو برای امنیت میخوای بیای یا واسا رعب و وحشت مردم خجالت بکش ابرو سازمانو بردی

  4. اره داداش گرفتی خودتم برو چون وضعیت کاملا عوض شده هماهنگی با ۱۱۰ ونیازضابت قضایی درمحل شما فقط میتونی تحویل ۱۱۰ بدی.فرداببین جلوت سبزه

 164. سلام من ۲۶ سالمه الان سربازم تو سپاه
  من مدارک لازم برای بسیج و خیلی وقت پیش داده بودم به پایگاه
  اما الان که رفتم برای گرفتن کسری میگن اسمت تو سیستم نیست
  حتی تو سیستم حفظت
  فقط بسیج عادی دانش اموزی نوشتن ثبت شده
  منم الان نمیتونم هیچ اقدامی بکنم میشه راهنمایی کنید راه حلش چیه؟

  1. سلام دوست عزیز
   مدارکی مبنی بر دوره تکمیلی را ارائه دهید

   1. سلام من 5 سال است که به عضو بسیج هستم و 17 سالمه اگر میشه این مشکل را حل کنید

    1. سلام دوست عزیز
     به پایگاه بسیج محل خود رجوع کنید.

 165. سلام
  خسته نباشید
  من از سال ۸۹ از طریق مدرسه عضو بسیج بودم
  اما توی همون سال ها کارتم رو گم کردم و دیگه پیگیری نکردم
  تنها مدرکی ک از بسیج دارم یه ورقه توی پرونده ی مدرسمه ک توش نوشته فعالیت های بسیجی و اسم من اونجاست
  کارهایی ک من در رابطه با بسیج انجام دادم مثل راهپیمایی و …توش ذکر شده
  میخواستم بدونم راهی وجود داره بعد از ده سال من دوباره به همون کارت و شماره ی بسیجم دسترسی داشته باشم؟
  مثلا میشه با شماره ی کارت ملی اطلاعت مربوط به سابقه ی بسیجم رو بازیابی کنم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله از بسیج آموزش و پرورش منطقه خود اقدام کنید

 166. سلام
  خسته نباشید
  من از سال ۸۹ از طریق مدرسه عضو بسیج بودم
  اما توی همون سال ها کارتم رو گم کردم و دیگه پیگیری نکردم
  تنها مدرکی ک از بسیج دارم یه ورقه توی پرونده ی مدرسمه ک توش نوشته فعالیت های بسیجی و اسم من اونجاست
  کارهایی ک من در رابطه با بسیج انجام دادم مثل راهپیمایی و …توش ذکر شده
  میخواستم بدونم راهی وجود داره بعد از ده سال من دوباره به همون کارت و شماره ی بسیجم دسترسی داشته باشم؟
  مثلا میشه با شماره ی کارت ملی اطلاعت مربوط به سابقه ی بسیجم رو بازیابی کنم؟؟؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله از بسیج آموزش و پرورش منطقه خود اقدام کنید

 167. سلام کارت فعال بسیج دوره میدان تیر حکم امر به معروف شرکت در تمام دوره های بسیج کارت بسیجم را گم کردم والان حدود ۳ سال که دیگه نرفتم الان باید برای گرفتن کارت به پایگاه برم

  1. سلام دوست عزیز
   ابتدا پایگاه و سپس به حوزه محل رجوع کنید

 168. شنیدم که با جمع کردن نمرات درس امادگی دفاعی دوره مدرسه و میدان تیر میشه کارت فعال گرفت لطفا زودتر جواب بدین

  1. سلام دوست عزیز
   خیر مقدور نیست . از پایگاه اقدام کنید

 169. سلام ،آیامیشه پرونده بسیج عادی رو سپاه استان فعال کنه بدون اینکه باحوزه ناحیه هماهنگ کنه؟

  1. سلام دوست عزیز
   از حوزه و یا پایگاه مربوطه اقدام کنید

 170. سلام من سی وشش سالم درسال هشتادو شش کارت فعال بسج گرفتم پرسنل و اپراتور نیروگاه برق تنب بزر گ خمت به کار بودم بعلت مشکل کاری و وقت نداشتم کارت بسیج فعالم تمدید کنم ایا الان تمیدید میکنن و باطل نمیشود چیکار کنم اهنمایم کنید لطفن

  1. سلام دوست عزیز
   برای تمدید و رفع تعویق به حوزه های محل زندگی مراجعه کنید

 171. سلام
  بنده 21 سالمه ساکن تهران و در زمان دانش آموزی از مدرسه کارت عادی بسیج گرفتم و در سال‌های بعد موفق شدم از مدرسه کارت فعال بسیج بگیرم که پشت کارت فعال بسیج زده شده اعتبار تا مهر 1395
  سوالم این هست که این کارت فعال بسیج دانش آموزی راکد شده؟ یا میشه ازش استفاده کرد؟ مدارک و پرونده هاشو باید از کجا بگیرم مدرسه یا حوزه؟ پشت کارت نوشته حوزه 0210 بسیج، کجا میشه؟؟ و با توجه به اینکه حکم. میدان تیر هم در زمان مدرسه گرفتم الان قاعدتا خیلی جلو هستم و به زودی کارت فعال رو بگیرم فکر کنم

  1. سلام دوست عزیز
   کارت دانش آموزی با بسیج محلات متفاوت است.از پایگاه محلات اقدام کنید

 172. من حافظ کل قرآن هستم آیا به بنده کسری خدمت تعلق میگیردیانه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت تایید معاف خواهید شد

 173. من پسری ۱۰ ساله هستم و چگونه میتوانم بسیج شوم و آدرس خانهی ما دامپزشکی نرسیده به یادگار امام کوچه صادق زاده پلاک ۴ منطقه ۱۰

  1. سلام دوست عزیز
   از مراکز بسیج محلات و یا پایگاه اینترنتی میتوانید

   1. سلام من ۱ ساله کارت فعال دارم اگر کارت فاعالم فرمانده پایگاه عادی کند این یک سال دیگر حساب نمیشود یا باید از اول گرفت

   2. سلام من 5 سال است که به عضو بسیج هستم و 17 سالمه و هنوز کارت فعال نگرفتم چگونه میتوان کارت را گرفت اگر میشه این مشکل را حل کنید

    1. سلام دوست عزیز
     به پایگاه بسیج محل خود رجوع کنید.

    2. باسلام واحترام عرض کنم خدمتت به پایگاه محلات مراجعه کن بعد از تشکیل پرونده حضور در برنامه های مختلف پایگاه شرکت کن وبا نیروی انیانی هم پیگیر با بعد از سه ما دوره مقدماتی باشه برین کلاسهای تءوری وعملی را تمام کنین انشاءالله عضویتتون از عادی به فعال اقدام شود”

 174. من کارت عادیم گم شده الان برای گرفتن کارت فعال میگن کارت عادی لازمه من باید چیکار کنم

  1. سلام دوست عزیز
   مجدد از ناحیه مربوطه درخواست رد کنید

 175. باسلام
  بنده ۳۸ سالمه خیلی علاقمند به بسیج وخدمت به اسلام و مسلمین و کشورم هستم
  ولی تا بحال وقت نشده
  اما الان وقت آزاد زیاد دارم گفتم چکار کنم
  که عضو فعال بشم
  با تشکر

   1. سلام من یک فرد روستای هستم آرزوم این که عضو فعال بسیج باشم برادرانی که دراين زمینه آشنای خوبی دارن ازشون ميخوام کمکم کن تا عضو بسیج شم 09900564098 بياين واتساپ درخدمتم

    1. سلام دوست عزیز
     از بسیج محلات و مساجد اقدام کنید

   2. سلام من یک فرد روستای هستم آرزوم این که عضو فعال بسیج باشم برادرانی که دراين زمینه آشنای خوبی دارن ازشون ميخوام کمکم کن تا عضو بسیج شم 09900564098 بياين واتساپ درخدمتم

    1. سلام دوست عزیز
     از بسیج محلات و مساجد اقدام کنید

 176. وای من 18 سالومه و خیلی دوست دارم یه بسیجی باشم کارت فعال رو نمیخوام الکی داشته باشم میخوام عضو بسیج و شدم همیشه فعالیت داشته باشم علاوه بر من دختر خالمم خیلی دوس داره

  1. سلام دوست عزیز
   از پایگاه های بسیج اقدام کنید

 177. با سلام وخسته نباشید من 35سالمه میخام برایه مملکتم یهکاری کرده باشم تا دینمو ادعا کنم و میخام عضو بسیج بشم نه بخاطر مزایا نه نه چیزه دیگه فقط میخام ببینم ایا من با این سن بعد از مدتی که در حوزه شرکت کنم عضو غعال میشم یا اینکه بخاطر سننم جز عضو فعال حساب نمیشم البته فرقی هم برام نداره چه فعال چه غیر فعال فقط میخاستم این سوالمو اگر میشه لطف کنید پاسخ دهید متشکرم

  1. سلام دوست عزیز
   کارت فعال توسط پایگاه های بسیج درخواست میشود بعد از مدتی فعالیت اقدام کنید

 178. با سلام وخسته نباشید من 35سالمه میخام برایه مملکتم یهکاری کرده باشم تا دینمو ادعا کنم و میخام عضو بسیج بشم نه بخاطر مزایا نه نه چیزه دیگه فقط میخام ببینم ایا من با این سن بعد از مدتی که در حوزه شرکت کنم عضو غعال میشم یا اینکه بخاطر سننم جز عضو فعال حساب نمیشم البته فرقی هم برام نداره چه فعال چه غیر فعال فقط میخاستم این سوالمو اگر میشه لطف کنید پاسخ دهید متشکرم

  1. سلام دوست عزیز
   کارت فعال توسط پایگاه های بسیج درخواست میشود بعد از مدتی فعالیت اقدام کنید

 179. سلام من۲۱ سالمه و اصلا تو بسیج عضو نشدم میخوام عضو بشم کارت بسیج بگیرم لطفا راهنماییم کنید

  1. سلام دوست عزیز
   از پایگاه های بسیج محلات اقدام کنید

 180. سلام من۲۱ سالمه و اصلا تو بسیج عضو نشدم میخوام عضو بشم کارت بسیج بگیرم لطفا راهنماییم کنید ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   از پایگاه های بسیج محلات اقدام کنید

  2. سلام من 43 سالمه چند سال بسیج عادی بودم درمسجد فعالیت میکردم ایا میتوانم یک بسیج فعال بشوم

   1. سلام دوست عزیز
    بله از ناحیه بسیج اقدام کنید

 181. سلام من امروزرفتم بسیج ثبت نام کردم ۱۳سالمه می خواهم بدونم چجوریه میرم مسجد یا چی آیا می رم هیت اینا؟؟؟؟؟

  1. سلام خسته نباشین من سرباز 4 ماه خدمت هستم و در سپاه قدس خدمت میکنم و از سال 91 تا الان که میشه حدود 8 ساله کارت فعال دارم و مدرک 30 روز تکمیلی رو هم دارم ولی حکم مسولیت اینل ندارم میخاستم ببینم چقد بهم کسری میدن ممنون میشم

   1. سلام دوست عزیز
    نهایت شش ماه کسری شامل حال شما میشود

 182. سلام ببخشید تو این بیماری من میتوانم به عضویت بسیج دربیام یا الان پایگاه ها تعطیل

  1. سلام دوست عزیز
   باید تا عادی شدن شرایط منتظر بمانید

 183. سلام.
  زود جواب بده
  من ۱۵ سالمه فعال میتونم اقدام کنم

    1. سلام دوست عزیز
     45 روز برای صدور زمان لازم است

     1. سلام و خدا قوت به تمامي اعضا مركز مشاوره
      من ميخواهم عضو بسيج بشم و حتي در سايت بسيج قسمت ثبت نام آنلاين اقدام كردم ولي خب متاسفانه هيچ ايميلي براي پيگيري ثبت مان من نيامد بر خلاف انچه كه رد سايت قيد شده كه پس از ثبت نام در سايت ايميل تاييد به ادرس ايميل متقاضي ارسال ميشه!!!
      الان براي اينكه ثبت نام كنم ايا به پايگاه محله بايد مراجعه كنم؟ ايا در اين ايام كه با وجوداين ويروس منحوس ايا ثبت نام به عمل مي آيد؟ و اينكه لطفا راهنمايي بفرماييد من ساكن تهران منطقه ٣ ميدان اختياريه هستم ادرس پايگاه بسيج در اين منطقه كجا است؟
      بسيار سپاسگذارم از اينكه با صبر و حوصله مطالب پرسشي من جواب ميدهيد.
      ادرس ايميل:
      Farazrezaei0@gmail.com

     2. سلام دوست عزیز
      به پایگاه بسیج محله خود مراجعه کنبد.از مساجد محل اقدام کنید

 184. سلام
  ببخشید میخواستم ببینم سن فعالی در بسیج اول ۱۵هس یا اخرش

   1. سلام
    ببخشید برای آزمون ای پی تی زبان بین المللی لطف کنید سهمیه بسیجی فعال قرار دهید چند بار هست امتحان داده ام قبول نشده ام
    با تشکر

  1. باید چندین سال بسیجی فعالیت داشته باشی از رده بسیجی فعال و بسیج ویژه یا افتخاری تمام کنی می‌رسی کادر
   تازه آنهایی که کادر دارن سن 45یا 50ساله هستن

   1. سلام دوست عزیز
    برای کادر شدن باید استخدام سپاه شوید

    1. سلام من ۱۶ سالمه میتونم ثبت نام کنم و کارت فعال بسیجم چند ماه بعدش درست میشه؟

 185. سلام ببخشید من یه دختر ۱۳ ساله دارم که خیلی دوست داره عضو بسیج بشه
  دوتا سوال داشتم اول اینکه به صورت مجازی کارت عضویت بگیریم و دوم فعالیت بسیج چیه و حتما باید تو مسجد باشه یعنی مجازی نمیشه به خاطر شرایط کرونایی میگم

  1. سلام دوست عزیز
   عضویت فقط حضوری مقدور است .بعد از شرایط کرونا از بسیج مساجد اقدام کنید

 186. سلام ، من علاقه به عضویت سپاه دارم.
  اخذ کارت فعال یا افتخاری چقدر در عضویت من در این حوضه میکنه؟
  و اینکه حلقهـ الصاحین چیه؟

  1. سلام دوست عزیز
   داشتن سابقه بسیج امتیاز مهمی محسوب می شود و حلقه صالحین نیروهای رزمایشی سپاه هستن

   1. وای من 18 سالومه و خیلی دوست دارم یه بسیجی باشم کارت فعال رو نمیخوام الکی داشته باشم میخوام عضو بسیج و شدم همیشه فعالیت داشته باشم علاوه بر من دختر خالمم خیلی دوس داره

    1. سلام دوست عزیز
     از پایگاه های بسیج اقدام کنید

 187. مگه میخوای چیکار کنی که تفنگ میخوای؟؟؟؟؟ اینارو ولش من چجوری پلیس بشم؟؟؟؟؟؟؟
  تولو خودا بگید دا

 188. سلام من 14 سالمه چطور میتونم عضو بسیج بشم تا الان پدرو مادرم اجازه ندادن

  1. دوست عزیز
   با مراجعه به پایگاه های محله اقدام کنید

 189. سلام.
  حلقه صالحین کجا برگزار می‌شود و برای شرکت در حلقه ی صالحین به کجا باید مراجعه کنیم. مدرسه ما حلقه صالحین تشکیل نمی‌داد.

  1. دوست عزیز
   از پایگاه های بسیج محله اقدام کنید

  2. سلام برای گرفتن کارت فعال سبیج کلا ۶ماه زمان میبره okایا بد از این ۶ماه باز هم‌باید بریم فعالیت داشته باشیم؟

   1. سلام دوست عزیز
    باتوجه به شرایط پایگاه خود اقدام کنید

 190. سلام خسته نباشید
  من بسیج فعال هستم وشش سال حسینیه
  داشتم کار اصلی من رسیدگی اجتماعی بود
  وایتام وعاشق مذهب ودین هستم وکیل تجربی هستم خانم بزم
  خیلی دوست دارم که فعالیت در جمهوری
  اسلامی داشته باشم
  اگه کاری باشد من در خدمت هستم
  خادم امام رضا وخادم حضرت علی هستم
  اگه خدا قبول کند کارت خادمی هم دارم

 191. سلام من یک ساله که فعالیت میکنم فرمانده پایگاه واسه فعالیم درخواست کرده موقعی که میخوان ثبت سیستم کنن میگه میزنه از 16سال اما من 15 هستم

 192. سلام و خسته نباشید بسیجی های مهترم من یک سال هست فعالیت میکنم من در خاست برای کارت فعال کردم اما موقعی که ثبت سیستم میکنن سیستم میگه از 16 سال اما من 15 هستن نمیدونم فرمانده پایگاه دروغ میگه

 193. سلام من ۳۳ ساله هستم ومیخوام عضوه بسیج بشم تا حالا عضوه نبودم لطفا راهنمای کنین ممنون به امیده پیروزی انقلاب ایران برای اسلام ناب

  1. سلام / مدارک شناسایی خودرا در یک پوشه قرار داده و به نزدیکترین پایگاه بسیج محل خود ببرید و پرونده تشکیل دهید.

 194. سلام من چهار سال است که به بسیج می روم و متولد ابان 84 هستم چجوری باید کارت فعال عادی بگیرم؟!؟

   1. سلام وقت بخیر.همسر من برای راننده در سپاه ثبت نام کردن ولی گفتن باید بسیج فعال باشی که استخدام بشید.ولی ایشون۱۱سال پیشدر دانشگاه فعالیت داشتن وکارت قدیمی رو هم هنوز داره.از اون به بعد دیگه ازدواج کردیم ودیگه نتونستن ادامه بدن.الان اگه همون ۴سال دانشگاه رو پیگیری کنیم دوباره کارت فعال بهشون میدن وامکان استخدام شدن هست؟؟ممنون میشم اگه جواب بدین.باتشکر

    1. سلام / باید مدارکشون رو ثبت در ناحیه مقاومت بسیج کنن . مدارکشون رو ببرید به پایگاه بسیج یکی ازمساجد محل سکونت و تشکیل پرونده بدید

  1. سلام ببخشید مزایای شورای بسیج دانشجویی چیه؟ و چه مشکلاتی داره؟

   1. سلام دوست عزیز
    بستگی به اینده تحصیلی و هدف شما دارد برای بررسی با مشاورین تماس حاصل فرمایید

 195. اگر عضو بسیج شویم تو گشت زنی کلت های ایر سافتگان داریم لطفاً جواب بدین کلت ایرسافتگان یه نوع کلت ساچمه ای مجازه

  1. ببین بجز کلاش هیچچییییییییی نمیدن تازه باید مراحل دوشواری رو طی کنی که حتی بیسیمم به زور میدن

 196. سلام من ۴۳ سال دارم تا بحال هم تو بسیج فعالیت نداشتم امکانش هست که منو ثبت نام کنن البته دنبال هیچ مزایایی نیستم فقط میخوام خدمتی کرده باشم

  1. سلام بله می تونید بدون محدودیت سنی ثبت نام کنید.

 197. سلام من ۴۳ سال دارم تا بحال هم تو بسیج فعالیت نداشتم امکانش هست که منو ثبت نام کنن البته دنبال هیچ مزایایی نیستم فقط میخوام خدمتی کرده باشم

  1. سلام دوست عزیز
   بله عضویت هیچ محدودیت سنی ندارد

  2. سلام من ۳۳ ساله هستم ومیخوام عضوه بسیج بشم تا حالا عضوه نبودم لطفا راهنمای کنین ممنون به امیده پیروزی انقلاب ایران برای اسلام ناب

   1. سلام / مدارک شناسایی خودرا در یک پوشه قرار داده و به نزدیکترین پایگاه بسیج محل خود ببرید و پرونده تشکیل دهید.

    1. من پسری ۱۰ ساله هستم و چگونه میتوانم بسیج شوم

     1. سلام دوست عزیز
      از مراکز بسیج محلات و یا پایگاه اینترنتی میتوانید

 198. بسیجی نگین محسینی واجد سرباز امام خامنه ای گفت:

  باسلام خدمت شما بردان خواهران عزیزبسیجی من تومدرسه ودرپایگاه حلقه صالحین شرکت کردم فقط کارتش میخوام خواهش می‌کنم کمکم کنید خیلی دوست دارم بسیجی باشم از کلاس سوم درمدرسه ی هدف بسیجی بودم بهد واردمدرسه مهدیه شدم اونجاثبت نام بسج فعا ل کردم ولی کارتش بهبم ندادن

 199. سلام من سربازی رفتم و برگ سبز پایان دوره را دارم که در این برگ میدون تیر هم وجود دارد و همچنین کارت پایان خدمت سربازی را .
  من برای فعالی خیلی پیگیری می کنم اما حوزه چوب لایه چرخم می گذارد و هر دفعه یک بهانه ای دارد اما بسیج محله خیلی زحمت کشیدن برای من .
  حوزه گفته پروندت برای فعالی مشکل داره میدون تیر و باید از ناحیه پیگیری کنم .
  من مربی حلقه صالحین بودم حالا واقعا فعالی را هر چه زودتر نیاز دارم.

 200. سلام من میخوام عضو بسیج بشم و کارت بگیرم چکار باید کنم

  1. سلام
   باید به مجموعه بسیج محل خود مراجعه کنید

 201. سلام من یک بسیجی پیر هستم
  من سرپرست ۴ نفر و دو پچه مریض و خودم هم مریض من نه یارانه دارم نه معیشت و هم بیکارم ازسال ۹۰ بعلت یارانه قطع شده لطفا رسیدگی کنید کد ملی ۱۵۵۱۹۵۲۶۳۷
  تلفن :۰۹۱۴۶۶۰۱۹۹۰

 202. سلام بنده از سال ۹۴سابقه بسیجی فعال دارم .اما از سال ۹۸ به بعد به علت دانشگاه و پیدا کردن شغل و کمک به پدر و مادر از فعالیت در بسیج غافل شده ام و در حال حاضر اخرین تمدید کارت بسیج بنده مهر ۹۹بوده و بنده از تمدید کردن کارت بسیج ترس دارم .چون در یک سال اخیر فعالیت نداشته ام.لطفا راهی به من نشان دهید که حداقل سالهایی که فعالیت داشته ام از بین نرود

 203. خوب ببین تو که روز اول بهت نمیدن حداقل باید ی 1 سالی سابقه داشته باشی و سنت از 15 بالا باشه

 204. بسیج تفنگ میدهد لطفا بگید جون مادرتون بگیدا نگید میکشمتون بگید عاشقتونم خدافظ

   1. سلام برهمه عزیزان بنده حقیرسه سال پیش رفتم پایگاه محلی که زندگی می کنیم برای ثبت بسیجی همه مدارک موردنیازراتحویل داده ام ولی متعثفانه کارت عوض بسیجی من هنوزنیامده من چکارکنم

    1. سلام
     به خود پایگاه مراجعه کنید حتما اسم شما در سیستم ثبت شده.

     1. سلام.آیا میتوان بسیج دانش آموزی فعال را به بسیج محلات فعال تبدیل کرد؟

  1. مخای تفنگ بگیری باید هفت خان رستم و طی کنی تا شایدددد تویه عملیاتی شاید بهت کلاش دادن همین ما الان بیسیمشم به زور میگیریم در ضمن سنت باید ۱۸ سال باشه و میدون تیر بری

   1. سلام و احترام
    برای دریافت ۶ ماه کسری خدمت حتما باید ۶ سال بسیج فعال بود؟

    1. سلام بله برای هر ۴ ساعت فعالیت هفتگی در سال ۱ تا ۱ونیم ماه کسری دریافت مطکنید

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/1/9

جمعه

1403/1/10

شنبه

1403/1/11

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید