معافیت پزشکی کف پای صاف در خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟ (شرایط سال ۱۴۰۱)

معافیت پزشکی کف پای صاف در خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟

آیا با صافی کف پا می توان معافیت پزشکی گرفت و خدمت سربازی معاف شد؟

معافیت پزشکی کف پای صاف، یکی از معافیت های پزشکی است که مشمولان به دنبال گرفتن این معافیت هستند؛ اما مشمولان باید بدانند که از کجا بفهمند کف پای آنها صاف است؟ ما در این مقاله درباره معافیت پزشکی کف پای صاف اطلاعاتی در اختیار آنها قرار می دهیم.

برای آنکه مشمول بفهمد کف پای او صاف است، روی میزی قرار می گیرد و پزشک از پشت سر، پایی را که روی زمین است مورد بررسی قرار می دهد؛ اگر همه کف پا روی زمین قرار گرفته باشد، پای مشمول در اصطلاح صاف است و معافیت پزشکی کف پای صاف به او تعلق می گیرد.

این معافیت پزشکی جزیی از معافیت نظام وظیفه است!

از شما دعوت می کنیم تا انتهای این مطلب با مرکز مشاوره آویژه همراه باشید تا به بررسی شرایط معافیت پزشکی کف پای صاف در خدمت سربازی سال ۱۴۰۱ بپردازیم.

 

صافی کف پا چیست؟

صافی کف پا عارضه‌ای است که در آن بیماران فاقد قوس‌های استاندارد در کف پا هستند.

قوس‌ های موجود در کف پا نیروهایی که از طرف زمین به بدن اعمال می‌شود را کاهش داده و اجازه ورود به همه نیروهای وارده را به بدن نمی‌دهند؛ اما در افراد با کف پای صاف میزان زیادی این نیروها به دلیل فقدان قوس پا به سمت بدن اعمال شده و در دراز مدت می‌تواند منجر به بروز عوارض زنجیره وار در تمام مفاصل بدن خصوصاً ستون فقرات گردد.

مشکل صافی کف پا، عموماً مادرزادی بوده و به نام نرمی مفاصل نیز معروف است. نرمی مفصل یا ligamentum laxity در ناحیه کف پا سبب می‌شود که قوس کف پا در هنگام ایستادن بر روی پا از بین برود.

همچنین تشکیل نشدن کامل یک یا دو استخوان در ناحیه مچ و کف پا و یا چسبیدن آنها به یکدیگر به صورت مادرزادی نیز در تشکیل نشدن قوس کف پا مؤثر است.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معافیت پزشکی کف پای صاف در خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟ (شرایط سال ۱۴۰۱) با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

علت ایجاد شدن صافی پا

پونزعوامل زیر در ایجاد کف پای صاف نقش دارند:

وراثت

سن

آسیب های وارده به پا

بالا رفتن وزن

دیابت

شکستگی

مشکلات روانی

آرتریت روماتوئید

معافیت پزشکی کف پای صاف

به این نوع صافی کف پا، صافی انعطاف‌پذیر یا flexible می‌گویند.

پونزعلایم صافی کف پا:

ایجاد ظاهر صاف در کف یک پا یا هر دو، خمیدگی کفش یا پاشنه کفش به سمت داخل، درد در اندام تحتانی، درد در قسمت مچ پا، ایجاد تورم در قسمت داخل مچ پا و درد مچ پا است.

اگر از پشت به پای فرد در حال ایستاده نگاه کنیم، فردی که کف پایش صاف است، پاشنه با کمی خمش به سمت داخل دیده می‌شود.

کف پای صاف در دراز مدت می‌تواند منجر به بروز عوارضی نظیر خار پاشنه، زانو درد، کمردرد و سردرد شود.

کف پای صاف به دو نوع ساختاری (Stractural) و عملکردی (Functional) است و استخوان‌بندی استخوان‌های پا، به نحوی است که در نوع ساختاری شکل‌گیری قوس کف پا انجام نمی‌شود.

پونزسایر علایم صافی پا عبارتند از:

 • صافی یک طرفه یا دوطرفه پا
 • ساییدگی کفش‌‌ها به سمت داخل
 • درد ناحیه تحتانی پاها
 • درد ناحیه داخل قوزک پا
 • تورم قسمت داخلی قوزک
 • پا درد
 • مشکل در راه رفتن فرد
 • درد در ناحیه کف پا، زانو، لگن، کمر، ساق و پایین پا

توجه کنید این مشکلات به منزله داشتن کف پی صاف نیست و برای تشخیص آن باید پزشک تصمیم بگیرد.

 

چگونه کف پا صاف را می توان تشخیص داد؟

برای بسیاری از افراد، جای سوال از از کجا تشخیص دهیم صافی کف پا داریم؟ بهترین راه مراجعه به پزشک متخصص است.

در تشخیص های پزشکی متخصص ابتدا پا و قوزک پا را بررسی می کند؛ سپس وضعیت آن ها را هنگام راه رفتن و ایستادن بررسی می کند. پس از آن احتمالات بررسی می شود؛ چنان چه مشکلاتی در زانوی و ران باعث ایجاد صافی شده باشد، در بررسی ها مشخص می شود.

در حالت کلی پزشک با استفاده از MRI ،سی‌تی‌ اسکن و آزمایش‌های خون می تواند این بیماری را تشخیص دهد.

دستگاه تشخیص کف پای صاف

در برخی موارد پزشک برای تشخیص کف پای صاف از نوعی اسکنر مخصوص استفاده می کند. این دستگاه مرکز ثقل و توزیع فشار را در پا آنالیز کرده و اختلالات پا مانند صاف کف پا را تشخیص می دهد.

پونزاین دستگاه ها عبارتند از:

 • اسکنر نوری کف پا
 • دستگاه آنالیز گیت یا تحلیل گام
 • اسکنر سه بعدی کف پا
 • اسکنر فشاری کف پا

معافیت پزشکی کف پای صاف

کف پای صاف ۴ ستون بدن را تحت تاثیر قرار می دهد و علائم و عوارضی را به دنبال دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. کف پای صاف یک نوع بیماری است و بیمارانی که به دنبال راهی برای درمان آن نیستند، دچار کمر درد می شوند.

پای صاف برای افراد مشکلات زیادی به همراه دارد. از جمله اینکه فرد سرباز زیاد نمی تواند روی پای خود بایستد و فورا خسته می شود. این موارد باعث می شود فرد مشمول نتواند از عهده خدمت سربازی برآید.

برخی از افراد می خواهند بدانند که با صاف بودن کف پا میتوانند معافیت پزشکی بگیرند یا نه؟ باید بگوییم که اگر صافی کف پا شدید باشد، فرد معافیت دائم می گیرد. صافی کف پا را به راحتی می توان فهمید، در صورتی که فرد کف پای خود را روی زمین بگذارد و همه کف او روی زمین قرار گرفت پایش صاف است و میتواند برای معافیت صافی کف پا اقدام کرد.

شرایط معافیت پزشکی کف پای صاف شامل موارد زیادی می شود و به مشمولان کمک می کند تا بتوانند از این نوع معافیت بهره ببرند. همان طور که در بالا اشاره شد صافی کف پا را پزشک تشخیص می دهد و اگر فرد مشمول شرایط معافیت پزشکی کف پای صاف را داشته باشد، می تواند از معافیت خدمت سربازی بهره مند شود.

خدمت سربازی برای جوانان یک مسئله مهم است و آنها سعی دارند که از انواع معافیت ها نظیر معافیت پزشکی، معافیت کفالت، معافیت ایثارگری و… استفاده کنند؛ به همین دلیل مشمولان به دنبال این هستند که از شرایط معافیت پزشکی کف پای صاف اطلاع پیدا کنند تا از ۲ سال خدمت نظام وظیفه معاف شوند.

 

موارد معافیت کف پای صاف

 • در صورت ایستادن زیاد کف پای شما خسته می شود.
 • پاشنه پا به سمت خارج منحرف شده باشد.
 • در ساق پا، احساس درد شدیدی می کنید.
 • و…

دفورمیتی مفصل مچ پا

 • در مواردی که اختلال در راه رفتن ایجاد کرده باشد، به فرد مشمول خدمت معافیت دائم داده می شود.
 • در مواردی که اختلال در راه رفتن ایجاد نکرده باشد، معاف از خدمات رزمی داده می شود.

امروزه راهکارهایی زیادی برای بیمارانی که کف پای آنها صاف است، وجود دارد. مثال بارز آن استفاده از کفش هایی است که کف آن قوس دارد تا کمک کند کف پا از حالت صافی خود خارج شود. این کارها باعث می شود تا درد پای شما کمتر احساس شود و از میزان خستگی شما می کاهد.

دریافت معافیت پزشکی کف پای صاف

مشمول ابتدا به پلیس +۱۰ مراجعه کرده و دفترچه راهنمای اعزام به خدمت را دریافت و مطالعه می کند. پس از آن مشخصات فردی خود و دیگر مشخصاتی که مربوط به معافیت پزشکی است را به ثبت می رساند.

سپس توسط پزشک مورد معاینه قرار می گیرد و در صورتی که شدت صاف بودن کف پا بیشتر باشد، به بیمارستان برای معاینه دقیق تر فرستاده می شود. در آخر نیز برای رای شورای پزشکی کمیسیون پزشکی برایش برگزار می کنند تا معافیت از رزم یا معافیت دائم به وی تعلق بگیرد.

نظام وظیفه

مدارک مورد نیاز برای دریافت معافیت کف پای صاف

اصل و کپی کارت ملی
اصل و کپی صفحات شناسنامه
اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی
عکس رنگی ۳*۴ با زمینه سفید

راه گرفتن معافیت پزشکی کف پای صاف

در صورتی که شرایط معافیت را دارید و توسط پزشک معاینه شده اید، می توانید مدارک خود را به پلیس +۱۰ برده و اگر شورای پزشکی این مدارک را مورد تایید قرار داد، معافیت دائم می گیرید.

راه گرفتن معافیت پزشکی کف پای صاف یکی از آسان ترین راه های معافیت پزشکی است. اگر مشمول به سن ۱۸ سالگی رسیده و می خواهد آسان ترین راه را برای معافیت برود، این راحت ترین راه است به شرطی که توسط پزشک و شورای پزشکی تایید شود که پای مشمول صاف است و به او معافیت دائم تعلق می گیرد.

اگر شورای پزشکی خواستار معاینه دوباره شود، مشمول باید یک بار دیگر توسط پزشک معاینه شود و به این صورت که روی میز می ایستد و پزشک از پشت سر او، پایی را که روی زمین قرار دارد بررسی کرده و میزان صافی پا را می سنجد.

می توانید برای گرفتن این نوع معافیت پزشکی، از مرکز مشاوره تلفنی آویژه، مشاوره نظام وظیفه دریافت نمایید!

مشاوره معافیت پزشکی کف پای صاف

مشاوره معافیت کف پای صاف اطلاعاتی درباره این معافیت در اختیار مشمولان قرار می دهد تا افراد مشمول بتوانند با استفاده از این اطلاعات به راحتی معافیت خدمت سربازی دریافت کنند.

صافی کف پا در دوران کودکی وجود داشته، اما به مرور زمان قوس هایی در کف پا شکل می گیرند و دیگر کف پا صاف نیست؛ اما در بیمارانی که کف پای آنها صاف است این قوس ها رشد نکرده و شکل نگرفته اند.

امروزه برای درمان کف پای صاف، راهکار هایی وجود دارد. ولی گاهی اوقات که زمان درمان زیاد است و پرهزینه. در این موارد فرد صافی کف پا دارد و بهترین راه حل این است که از مشاوره معافیت پزشکی کف پای صاف کمک بگیرید.

مشاوره معافیت کف پای صاف به شما عزیزان کمک می کند تا بتوانید از معافیت خدمت سربازی که برای بعضی مشمولین سخت و طاقت فرساست، استفاده نمایید.

اگر صافی کف پا با دفورمیتی مچ پا همراه باشد به مشمول، معافیت دائم تعلق می گیرد. اما اگر مشمول دچار قطع انگشت شست در یکی از پاهای خود باشد، بنا به تشخیص شورای پزشکی شامل معافیت خدمات غیر رزمی است.

انواع بیماری های معافیت پزشکی نظام وظیفه

بیماری های عمومی

بیماری های غدد مترشحه

بیماری های پوستی و زیر پوستی

بیماری های گوش و حلق و بینی

بیماری های دستگاه تناسلی

بیماری های اعصاب و روان

و…

 

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی، افزایش آگاهی شماست تا جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید.

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی، مشاوره تخصصی نظام وظیفه و… به شما هم میهنان عزیز ارائه می دهد.

کافیست با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

سوالات متداول

آیا مشمولان می توانند در زمان اقدام به معافیت پزشکی آن را لغو کنند؟

مشمولانی که شورای پزشکی به معافیت آنها رسیدگی می کند، نمی توانند از درخواست پزشکی خود منصرف شوند و ملاک رای شورای پزشکی است.

چگونه می توان فهمید که دارای صافی کف پا هستیم؟

برای اطمینان از صافی کف پا به پزشک مراجعه کرده و روی میز صاف می ایستیم. پزشک از پشت سر ما، پایی را که روی زمین قرار دارد نگاه می کند و از صافی پای ما اطمینان پیدا می کند.

آیا صافی کف پا یک بیماری محسوب می شود؟

بله؛ صافی کف پا نیز نوعی بیماری است و به راحتی قابل درمان است که پزشکان راه های زیادی برای درمان این بیماری کشف کرده اند.

معافیت پزشکی کف پای صاف در خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟ (شرایط سال ۱۴۰۱)

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معافیت پزشکی کف پای صاف در خدمت سربازی چه شرایطی دارد؟ (شرایط سال ۱۴۰۱)

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 179 نظر:
 1. سلام متخصص ارتوپد تایید کرد که کف پای صاف انعطاف پذیر دارم و چرخش جفت مچ پا به داخل میخاستم بدونم امکانش هست که اقدام کنم و باز هم معاف دائمی بهم تعلق نگیره

  1. سلام
   ابتدا باید پرونده ی پزشکی شما توسط کارشناسان ما بررسی شود لذا با کارشناسان ما تماس بگیرید

 2. سلام.وقت بخیر

  چند عدد سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید

  اول اینکه حتما باید ۲ تا کف پا صاف باشه یا اگه فقط یک کف پا صاف باشه معاف میشیم؟؟

  وسوال دومم اینه که من شنیده بودم به همین راحتی ها کمیسیون پزشکی رای مثبت نمیده ؛ در این زمینه چیکار باید کرد؟

  و هرچی مدرک پایین تر باشه احتمال اینکه قبولی بیشتره درسته؟؟

  1. سلام
   صافی کف پا معاف از رزم هست و برای معافیت پزشکی با کارشناسان ما تماس بگیرید

   1. سلام و خسته نباشید،کف پای راستم به میزان خیلی کمی نسبت به پای چپ قوی داره ولی پای کامل تخت و صافه معافیت کامل می‌گیریم یا نه؟

    1. سلام وقت بخیر
     معافیت کف پای صاف طبق شرایطی دارای معافیت رزم و یا دائم می باشد ،برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تمای بگیرید

 3. سلام وقت به خیر بنده کف پام صاف هست جوری که راه زیادی میرم میشلم و بعد یه مدتی کفشم یه وری میشه و دیروز به بیمارستان مراجعه کردم و انحراف کفر و دیسک کمر پیدا کردم و ۸ ماه خدمتم سرباز سپاه آیا معاف میشم؟

 4. سلام تو آیین‌نامه‌ یه صافی پا داریم با دفورمیتی مچ پا
  و بند دیگه دفورمیتی مفصل مچ پا آیا این دو بند فرق داره ؟
  تو این مقاله هم به هردو اشاره شده. چو اولی صافی و دفورمیتی مچ پا معافی داره البته تبصره مدرک تحصیلی داره ولی دومی معافی داره بدون تبصره

 5. سلام من صافی پا دارم دکتر نظام وظیفه نوع شدید high valgus تشخیص داد دفورمیتی هم داره
  مینیسک هردو پا پاره و acl پای راست پارگی داره با آیا با مدرک ارشدی که دارم میشه معافیت بگیرم؟

 6. سلام وقت بخیر من سه ماهه دارم خدمت میکنم بخاطر کف پای صاف معاف از رزم شدم ولی الان چند تا متخصص رفتم میگن دمورفیتی داری چجوری میتونم حین خدمت برم کمیسیون ؟

 7. سلام معافیت با دفورمیتی مفصل مچ پا برای مدرک تحصیلی بالا تاثیری نداره ؟ اینجا شما تبصره ای براش زده نشدش؟

  1. با سلام اگر مشکلات حرکتی ایجاد کند امکان معافیت هست و هر چه مدرک بالاتر باشد امکان معافیت پایین تر است

   1. دکتر نظام وظیفه نوشته برای صافی پام شدید high valgus بعد مدتی کفشام از پهلو پاره میشه یا زیرکفش پاره میشه همچنین به داخل هم میشه مچ پام علاوه بر این دیسک کمر هم دارم بخاطر پام و اینکه هردو پام مینیسک پاره هستش و acl پای راست پارگی جزیی داره ایا با این شرایط معافیت امکان داره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 8. سلام من دفورمیتی پا در دو پا و زانو درد شدید دارم

  آیا معافیت دائم شامل بنده میشود؟

  البته با توجه به سخت‌گیری‌های اخیر سازمان نظام وظیفه عمومی

 9. سلام. من کف پام صافه، مچ پای چپم دفورمیتی داره. ولی صافی کف پام از نوع سخت نیست.
  اما دفورمیتی مچ پام خیلی اذیت کنندس. درد در ناحیه مچ پا و ساق پا دارم.
  بعلاوه اینکه حین راه رفتن کمر درد شدیدی میگیرم.
  آیا شامل معافیت کامل میشم؟

  1. سلام وقت بخیر
   معافیت دایم بستگی به شدت مشکل شما و همچنین نظر کمیسیون پزشکی دارد.

 10. سلام خسته نباشید سوالی داشتم
  کف پا من تخت نیست
  ۲۵,۳۵% دو پا تخت هست آن چنان تخت نیست چون به پزشک مراجه کردم ، آیا معاف میشم؟ چون میخوام برای ارتش ثبت نام کنم این موضوع برام مشکلی نیست ، رد میشم یا قبول میشم؟

 11. سلام و وقت بخیر خدمت شما بنده ۱۸ سالم هست و مشمول هستم صافی کف پا دارم و دفورمیتی مچ پا شاید کلا ۲۰ دقیقه سرپا وایسم اگر بیشتر شد درد شدیدی کف پاهام و مچ پا ارسال میکنم آیا معافیت دائم بهم تعلق می‌گیرد یا خیر ممنون

  1. سلام
   به احتمال زیاد معاف از رزم باشید اما برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 12. سلام وقت شما بخیر من در حین خدمتم.قبل از خدمت متاسفانه اقدام نکردم کف پاهام صافه چند روزی هست از آموزشی آمدم همش کمر درد و پا درد دارم آیا میتونم اقدامی بکنم.مدرکم کارشناسی حقوقه.تشکر از شما

 13. سلام وقت بخیر
  جفت پای من از بچگی صاف بوده
  یعنی اینطور بگم که عمل کردم از یک سالگی
  و گچ گرفتم و کج بوده طی چند مدت که گذشت
  بخیه زدن به پاهام ولی خب احتمالش هس که
  پاهام دفورمیتی باشه

  امکانش هس که معاف دائم بشم؟

 14. سلام وقت بخیر
  من جفت پاهام کف صاف هستن
  و از یک سالگی پاهام بخیه خورده
  وقتی که به دنیا اومدم پاهامو گچ گرفتن
  و بخیه زدن به پام
  بخیه روی پاهام هستش و جفت پاهام کف صافن
  و احتمال اینکه دفورمیتی‌ باشه پاهام هستش

  اگه اینطور باشه امکان معاف دائم‌ وجود داره؟

 15. سلام من به صورت مادرزاد وقتی به دنیا اومدم از زانو تا مچ پام خم و کج بوده هفت ماه تو گچ بوده نیاز به عمل داشته که خانواده م قبول نکردن عمل کنن با همو تو گچ بودن پام راست شده عکسشم موجوده الانم زیاد رو پاهام بمونم زانوم درد میکنه و کف پام به شدت صافه درحدی که نشستن رو پاهم به عقب میافتم
  ممکنه من مشمول معافیت دائم بشم ؟

 16. سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۸ سالمه و کف پام صافه حتی بخاطر فرم بد پام .پام میخچه زده و دکتر گفته که باید برای شما کفی کفش مخصوص درست کنن آیا معاف کامل میشم یا فقط معاف از رزم

 17. سلام خسته نباشید من در هر دوپا دچاردفورمیتی کف پای صاف هستم به من معافیت تعلق میگیرد

   1. سلام وقتتون بخیر، بنده کف پاهام کاملا صافه و به طور کامل رو زمین قرار میگیره و مچ پا به خارج متمایل شده و باعث دفورمیتی مچ پا به داخل شده و قوز شصت پا در هر دوتا پا دارم، مچ پا و ساق و کمر درد، سر درد شدیدی میگیریم مدرکم دیپلم آیا معافیت به بنده تعلق میگیریه ممنونم بابت پاسخگویی شما

  1. سلام، خسته نباشید. من کف هر دو پام کاملا صافه، البته نمیدونم دفورمیتی داره یا نه، مدرکم هم دیپلم هست، ایا امکانش هست که معاف دائم بشم؟

 18. با عرض سلام و خسته نباشید کف پاهای من کاملا صاف است و وقتی مدت کمی رو پاهام وایمیستم قوزک پام و ساق پاهام درد شدیدی میگیره
  ایا میتونم معافیت دائم بگیرم؟

  1. سلام خدمت شما، اگر صافی کف پا نوع سخت باشد و مچ پا حالت دفورمیتگی داشته باشد امکان معافیت دارید.

   1. سلام کف پای من هر دوکاملا صاف هستند ولی نمیدونم حالت دفورمیتگی چطور میشه
    اما شدید هست .میشه بیشتز راهنماییم‌‌کنین

    1. سلام خدمت شما، منظور از دفورمیتگی مچ پا ، تغییر شکل مچ پا و چرخش به سمت داخل یا بیرون است که معمولا توسط مزشک تشخیص و تایید میشود.

     1. سلام وقت بخیر
      برای شرایط شما تحت شرایط و قوانینی امکان معافیت وجود دارد

   2. سلام من انگشت پام قطع شده وکف پاهم صاف هستن درد شدید دارن میشه معافیت گرفت

 19. سلام، من از بچگی پام صاف بوده و بعد از گذشت زمان دچار دفورمیتی مچ پا شده ام، همچنین روی کمرم یک خار استخوانی تشکیل شده، چندین سال به دنبال درمان بوده ام و مدارک را دارم، ۲۹ سال سن دارم و مدرک دیپلم، آیا امکان معافیت دائم وجود دارد؟

 20. سلام من میخام برای پذیرش سپاه الان دفترچه بفرستم و برج دو اعزام بشم مدرک تحصیلیم هم لیسانس هستش صافی کف پا دارم یبار هم قبلا پیش دکتر نظام وظیفه رفتم که ایا معاف داعم میشم یا نه گفتش فقط معاف از رزم میشی میخام بدونم ایا میشه معافیت رزمو نگیرم چون هیچ مشکل جسمانی ندارم از نظر خودم

 21. سلام من کف پاهام صافه و حتی وقتی کفش میپوشم پاهام توی کفش کجه ینی به سمت داخل پا کف پام خم میشه حتی به مرور زمان کفشم یه وری میشه ایا معاف میشم؟
  و اینکه اگه کمیسیون رای نده به من بعدش حتما به خدمت اعذام میشم یا میتونم بعدا بزارم برم خدمت؟

  1. سلام. در صورتی که صافی پا منجر به اختلال در حرکات شود شما معاف خواهید شد در غیر اینصورت مشمول معافیت از رزم هستید .پس از ابلاغ رای کمسیون پزشکی در صورت

 22. سلام
  من دارای کف پای صاف و بی‌ام‌آی ۴۶ (چاقی شدید) هستم با مدرک تحصیلی زیر دیپلم و حدود نه سال غیبت
  به نظرتون امیدی به معافیت دائم هست؟

  1. سلام. صافی کف پا به خودی خود معافیتی ندارد مگر اینکه به علت شدت صافی در کف پا دچار دفورمیتی در مچ پا شده باشید در صورت بروز این عارضه به طور دائم معاف خواهید شد کلیه موارد باید به تایید کمسیون پزشکی نظام وظیفه برسد.

   1. سلام وقت بخیر ، بنده درخواست معافیت پزشکی ثبت کردم و مدرک تحصیلی بنده دیپلم هست. مشکل صافی کف پا دارم و مچ پای چپ دفورمیتی داره و در معاینه اولیه بیمارستان هم تایید شد ، به نظر شما میتونم معافیت دائم اخذ کنم ؟

    1. سلام. بله در صورت ایجاد دفورمیتی در مچ پا مشمول معافیت دائم پزشکی خواهید بود.

 23. سلام
  من سال ۹۸-۹۹ به نظام وظیف رفتم و به معافیت اقدام کردم ، متاسفانه نوبت دکتر و عکس گرفتن و… ارتوپدی طول کشید نتونستم مدارک رو حین اقدام ثبت کنم ، مشکل اینطوره که صافی کف پا، درد شدید در مچ داخلی پا ، درد داخلی زانو ها ، درد کمر (حتی حین نشستن در صندلی های پشت صاف) و در نهایت بخاطر این موارد از بچگی تا حالا ، ۲ درجه انحراف پای چپ از لگن از محور اصلی /// اون دفعه برای حرفم چن عکس و مدرک کافی نداشتم حس میکنم درست عمل نکردم ولی در آخر یکی بهم گفت الان به صافی پا کلا معاف از رزم میدن ، بنظرتون تغییری اعمال شده؟ یا خواهد شد؟ با تشکر فراوان

  1. سلام. موارد ذکر شده در صورت تایید صحت انتها توسط کمسیون پزشکی نظام وظیفه میتواند برای شما معافیت دائم پزشکی به همراه داشته باشد.

 24. با سلام خسته نباشید،من کف پاهام خیلی صافه و اینکه پاهام هم پرانتزی هستش حدود ۸سانت با هم فاصله دارن،نمیتونم زیاد سرپا وایستم کمر درد و زانو درد میگیرم بنظرتون وجود این دو بیماری با هم باعث معافیت دائم میشود؟

     1. سلام من جف پاهام کفشون صاف و سال ۹۹اعزام ب خدمت شدم و بعد دوره اموزشی دیگ نتونستم خدمت کنم با این ک شهر خودم افتادم و مچ پای چپم کلا رو بغل پوتین میره درد شدیدی میگیره و ازپام عکس گرفتم دکتر گفت شدیده ایا الان ک برگشتم ب خدمت چطور میشه اقدام کنم ایا معافیت میخوره بعد فرارم و حالا ک برگشتم ب خدمت میخام معافیت بگیرم چون واقعن درد شدیدی تو ساق پام پاشنه پام مچ پام وکمرم وحس میکنم

     2. سلام وقت بخیر
      برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

   1. خسته نباشید صافی کف پا همراه با دفورمیتی معافیت دائم داره؟قانون جدیده؟ من هرچی گشتم زده بود دفورمیتی که منجر به اختلال در راه رفتن شود

  1. سلام خسته نباشید من کف پاهام صافی شدیدی دارند و دکتر متخصص تشخیص داده و عکس از کف پاهام گرفتم و صاف است مشکلاتی مثل کمر درد پا درد دارم میتونم معاف بشم ب نظرتون

   1. سلام. از جهت معافیت صافی کف پا در صورت شدت داشتن عارضه که منجر به دفورمیتی در مچ پا شده باشد به فرد معافیت دائم پزشکی داده میشود در غیر اینصورت صرفا از خدمات رزمی معاف خواهید شد.

 25. با سلام من هردو کف پاهام صاف هستش و وقتی زیاد می ایستم سیاتیک درد شدید میگیرم و بعضی اوقات کمر درد میگیرم و در حال حاضر دانشجو هستم آیا میتونم معافیت بگیرم؟

  1. سلام اگر بیرون زدگی دیسک باشد بله احتمال معافیت دارید و برای صافی کف پا در حین تحصیل نمیتوان اقدام کرد.

 26. سلام ، من کف هردو پایم صاف هست و وقتی که زیاد راه میروم پا درد شدید میگیرم و وقتی هم که ورزش میکنم مثلا دویدن ساق هرو دوپایم به شدت درد میگیرد و فشار زیادی بهم میاد و چند سال پیش هم یکی از پاشنه پاهم درد میگرفت ولی برای یه دوره کوتاهی بود وخوب شد .و خستگی بهم دست میده و مدرک لیسانس عمران دارم. می خواستم بدونم که معافیت دائم با این موارد که نوشتم بهم میدن برای سربازی یا خیر ؟

  1. بستگی به میزان صافی کف و پا و تاثیر آن در عملکرد شما دارد اگر مشکل ساز باشد امکان معافیت از رزم و یا حتی در موارد خیلی شدید امکان معافیت دائم وجود دارد

  1. سلام. بله بنا به نیاز یکان محل خدمت ممکن است گاهی به آنها دست نگهبانی داده شود.

  1. سلام. دریافت معافیت پزشکی به تشخیص کمسیون های پزشکی نظام وظیفه وابسته است که با توجه به شدت و نوع بیماری می‌تواند متفاوت باشد برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

 27. سلام خسته نباشین ببخشید من از دوران کودکی تا الان وقتی راه میرم پام کجه منظورم اینه که وقتی راه میرم پای سمت راستم کج میشه. پای راستم کج تر از پای چپمه.. میتونم معاف شم؟

    1. سلام من مدرکم لیسانسه و صافی کف پا هم دارم و از گوش چپم افت شنوایی ۸۰ دسی بل دارم معافم یا نه به نظرتون؟

     1. سلام وقت بخیر
      برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  1. با سلام
   کف پای من هردو صاف صافه طوریه که همیشه درد در مچ پا زانو دارم نمیتونم سر پا وایسم مدرک هم تا سوم دبیرستان خوندم
   بنظرتون معافیت دائم میتونم بگیرم

   1. سلام. در صورتی که صافی کف پا منجر به ایجاد دفورمیتی در مچ پا شده باشد به طور دائم معاف خواهید شد در غیر اینصورت از خدمات رزمی معاف میشوید.

 28. سلام کف هردو پای من صاف هست و زانو هام ضربدری هستش پاهام هم سمت بیرون کج هستش و شدید هم هست بنظرتون معاف دائم میشم یا معاف از رزم؟البته هنوز به سن مشمولیت نرسیدم ۱۷ سالم هست الان

  1. سلام با توجه به مشکلات مطرح شده امکان گرفتن معافیت از رزم برای شما وجود دارد.

 29. سلام من کف پام هردو خیلی صافه نمیتونم زیاد راه برم و زیاد وایسم چون درد از ناحیه ساق پا و کمر میگیرم
  لیسانس مدیریت تبلیغات از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  میتونم معافیت دائم بگیرم؟؟؟

  1. بسته به نظر کمیسیون پزشکی داره من مشکل تورو دارم چون لیسانس دارم معاف از رزم شدم مدرک خیلی مهمه هرچی پایین تر باشه راحت معافی میدن

  1. سلام. چنانچه صاف بودن کف پای شما سبب آسیب جدی به مچ پا و راه رفتن و درنهایت آسیب به تراکم استخوان شده باشد و با رفتن به سربازی این آسیب ها شدید تر شوند و همچنین دارای پرونده پزشکی باشید ودکتر شما تشخیص داده باشد که شرایط پا و کمر شما حاد است می توانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید. اگر شرایطتان حاد نیست ولی از نظر پزشک نباید کارهای سنگین انجام دهید ممکن است فقط معاف از رزم شوید

 30. سلام_ اگر معافیت پزشکی کف پای صاف مشمول و دریافت شود ، برای استخدام در ارگان های دولتی مانند وزارت کشور مشکل ایجاد میکند؟

  1. در بعضی از ارگان ها با توجه به شغل مدنظر امکان استخدام با معافیت پزشکی امکاند پذیر نمی باشد.

 31. سلام من تازه وارد ۳ ماه خدمت شدم لیسانس دارم کارم تو خدمت پسته بعد کف پاهام کاملا صافه طوری که گوشت های اضافه بیرون میزنن و پای راستم یکم کجه و اگه پاهامو جفت کنم حالت پرانتزی میگیرن و خیلی رنج دیدم پا و زانو درد و مشکل دوم که واریکسل بیضه هم دارم حالا اگه اقدام به معافیت کنم دائمی یا از رزم میگیرم و مدت کمسیون چقدر است ؟ لطفا جوابدید بار سومه دارم پیام میفرستم.

  1. سلام می توانید برای معافیت پزشکی از طریق یگان خدمت کنید. نهایتا بین۱۵ روز تا۱ماه نتیجه نهایی صادر میشود

  2. سلام من ترم اولم هستم دانشجو کارشناسی هستم کف پام صافه آیا میتونم معافیت حین تحصیل بگیرم

 32. سلام من تازه وارد ۳ ماه خدمت شدم لیسانس دارم کارم تو خدمت پسته بعد کف پاهام کاملا صافه طوری که گوشت های اضافه بیرون میزنن و پای راستم یکم کجه و اگه پاهامو جفت کنم حالت پرانتزی میگیرن و خیلی رنج دیدم پا و زانو درد و مشکل دوم که واریکسل بیضه هم دارم حالا اگه اقدام به معافیت کنم دائمی یا از رزم میگیرم و مدت کمسیون چقدر است ؟ لطفا جوابدید بار سومه دارم پیام میفرستم

  1. سلام در قدم اول شما باید به بهداری یگان مراجعه کنید و مشکلات تون رو بیان کنید و بعد شما رو ارجاع میدن به بیمارستان های نظامی و دکترهای متخصص بررسی میکنند اگر مشکل صافی کف پا شدید تشخیص داده بشه معافیت دایم میشید ولی برای زانو و واریکسل ممکنه معاف از رزم یا مرخصی پزشکی بگیرید پس در قدم اول برای صافی کف پا اقدام کنید

 33. سلام من حدود سه سال پیش مچ پای چپم ضربه خورد و دو ماه تو گچ بود.بعد چند ماه که گچ رو در آوردم هنوز پای چپم برآمدگی داشت و درد می کرد و وقتی رفتم دکتر متخصص گفتش که توی هردو مچ پات ناویکولر فرعی مادرزادی داری و تا هیجده سالگی زیاد ندو و نپر چون تا قبل بلوغ اگه دوباره پات دربره نمیشه عملش کرد و گواهی هم بهم داد تا به معلم ورزش اطلاع بدم و دو و پرش شدید نداشته باشم .الان سه ساله که از اون موقع میگذره و صافی پای ارتجاعی دارم.یعنی در حالت عادی قوس پام نرماله اما وقتی وامیستم قوس پام کم میشه و حدود یک سانت با زمین فاصله داره و بعد نیم ساعت راه رفتن کمر و مچ و زانوم درد میگیره. تا حالا چندین نفر از دوستام بهم گفتن که مچ پاهات به داخل خم شده ینی همه علایم صافی پا رو دارم اما پام بطور کامل صاف نیست و یک سانت با زمین فاصله داره اما نسبت به بقیه خیلی قوس پام کمتره آیا با این شرایط معاف میشم؟

  1. سلام باید اقدام کنید و درخواست بدهید و در کمیسیون پزشکی نظام و ظیفه بررسی شود در صورت تایید معاف میشوید. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اقدام با مشاورین ما در تماس باشید

   1. سلام من حقیقتا مدرکم لیسانسه و از گوش چپم افت شنوایی ۸۰ دسی بل دارم و صافی کف پا هم دارم به نظرتون معافم؟؟؟؟

    1. سلام وقت بخیر
     برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 34. سلام خسته نباشد من کف دوتا پاهام صاف وخیلی زود خسته میشم وشدتت کمردردم خیلی دارم اسخون شصت پامم زده بیرون خیلی ازین میکونه خواستم بدونم امکان معاف شدن دارم

 35. سلام ، من کف پام صافه و پاهام پرانتزی هست و تاندون دستم رو شش سال پیش عمل جراحی کردم احتمال معافیت دائم هست؟

  1. سلام بله . بستگی به نظر کمیسیون پزشکی نظام دارد و اینکه مشکلات شما تا چه حدی بر روی عملکرد و توانایی شما تاثیر می گذارد.

 36. سلام خسته نباشید
  من لیسانس دارم
  کف هردوپام صافه روی زمین میزارم به سمت داخل متمایل میشه
  سابقه پارگی رباط زانو دارم
  گودی کمر و قوز کمر مجموعا حدود ۶تا۸ سانت انحنا دارن
  تعرق کف دست دارم
  وزنمم بالاست bmi بدنم ۳۷ هستش
  غیبت هم ندارم
  بنظرتون نظر شورای پزشکی چی میتونه باشه؟

 37. سلام خسته نباشید من کف پاهم کاملا صافه و طوری که گوشت اضافه پام میزنه بیرون و پای راستم یکم کجه و واریکسل بیضه هم دارم مدرکم لیسانسه و الان نزدیک به ۲۰ روزه یگانم سرباز جدیدم الان اگر اقدام به معافیت کنم دائمه یا از رزم و چقدر طول میکشد . مرسی

  1. سلام درصورت نیاز به جراحی واریکوسل ۶ ماه معافیت موقت و درصورت جراحی و عود بعد از جراحی اگر درجه ۳ یا بالاتر باشد معاف دائم میشوید

 38. سلام.ببخشید من کف پام صافه واگه زیاد بایستم کمرم درد میگیره.میشه برای معافیت دایم اقدام کنم؟

 39. سلام من سرباز جدیدم الان ۱۰ روزه که رفتم یگان و هر دو کف پاهام صافه طوری که گوشته اضافه آن میزنه بیرون پای راستم یکمی کجه بعد واریکوسل بیضه هم دارم این چند روزه خیلی اذیت شدم لیسانس دارم . آیا اگر اقدام به معافیت کردم چی گیرم میاد دائم با از رزم و کمسیون چقدر طول میکشد؟

  1. سلام،شما مراجع کنید به پلیس +۱۰ و درخواست معافیت بدین باتوجه به اوضاعی که توصیف کردین به احتمال زیاد پس از معاینه شدن شما توسط پزشک عمومی نظام،پزشک متخصص نظام وکمسیون پزشکی میتونین معافیت خودتون بگیرید،دوندگی داره ولی شدنیه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 40. سلام من سرباز جدیدم الان ۱۰ روزه که رفتم یگان و هر دو کف پاهام صافه طوری که گوشته اضافه آن میزنه بیرون پای راستم یکمی کجه بعد واریکوسل بیضه هم دارم این چند روزه خیلی اذیت شدم لیسانس دارم . آیا اگر اقدام به معافیت کردم چی گیرم میاد دائم با از رزم و کمسیون چقدر طول میکشد؟

  1. سلام،شما مراجع کنید به پلیس +۱۰ و درخواست معافیت بدین باتوجه به اوضاعی که توصیف کردین به احتمال زیاد پس از معاینه شدن شما توسط پزشک عمومی نظام،پزشک متخصص نظام وکمسیون پزشکی میتونین معافیت خودتون بگیرید،دوندگی داره ولی شدنیه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 41. سلام من کف جفت پاهام صافه چه روی زمین چه روی هوا و زود خسته میشم شب هم موقع خواب کمردرد میگیرم آیا میتونم معافیت دائم بگیرم؟

 42. سلام من کاملاً کف پام صافه چه روی زمین چه روی هوا و زیاد نمیتونم روی جفت پاهام وایسم و باید پاهام و عوض کنم و شب موقع خواب کمی کمردرد هم میگیرم آیا میتونم معافیت دائم بگیرم ۱۹ سالمه؟

 43. باسلام میخواستم بدونم من کف پاهام صافه و درد در ناحیه زیر پا ساق پا همیشه دارم آیا معاف میشم

 44. سلام خداقوت
  من کف هردوتا پام صافه و بیشتر از ۳ الی۴ دقیقه نمیتونم راه برم و کمر درد میگیرم.
  حدود دوماه هم هست که ساق های پام به همین دلیل دچار درد شدید شدن.

  و اینکه عینکی هم هستم، نمره ی دوتا چشم هام هم باهمدیگه بیشتر از ۴ هست.

  مدرک تحصیلیم هم دیپلمه.

  آیا معاف میشم؟ یا معاف از رزم؟
  یا اینکه هیچ تاثیری نداره؟
  لطفا به سوالم پاسخ بدید، چون خیلی زود میخوام تکلیف سربازیم رو مشخص کنم.

  خیلی خیلی ممنون.

 45. سلام من فوق دیپلم حسابداری هستم هشت سال از مشمولیتم میگذره هر دو پام صافه پاشنه پا بیرون رفتگی مچ پام به داخل کمر درد میشم ماهیچه ساق پام به شدت میگیره در حدی که بیهوش میشم گاهی از درد کف پام هم گرفتگی عضلانی داره نمیتونم زیاد سرپا واستم گردن درد و سر دردم در حد وحشتناک زیاد میشه امکان معافیت دایمی برای من هست؟

  1. سلام بله درحین غیبت هم میشود برای معافیت پزشکی اقدام کنید باید وضعیت مشخص تر توضیح داده شود بامشاوران ما تماس بگیرید

   1. سلام وقت بخیر من کفت دوتا پاهام صافه بعد خیلی زود خسته میشم کمر خیلی درد میگره اسخون شصت پامم زده بیرون بعضی موقعه از درد نمتونم راه برم امکان معاوف شدن دارم

  2. سلام خسته نباشید.بنده ۱۹ سالمه حدود ۵ سال پیش پاشنه های پام درد گرفت و به دکتر رفتم و گفت به علت اینه ک کف پات صافه و تا این موقع همچنان کمر درد دارم و زیادی وایمیسم کمرم به شدت درد میگیره. ایا میتونم برای معافیت دائم اقدام کنم

  1. سلام.من کف پام صافه واگه زیاد بایستم کمرم درد میگیره.میشه برای معافیت دائم اقدام کنم؟

  1. سلام با مراجعه به پلیس+۱۰ واز اونجا ارجاع داده میشوید به پزشک معتمد نظام وظیفه

 46. سلام وقت بخیر
  من الان سربازم ۹ماه خدمت کردم کف پای چپم کاملا صافه و ب طرف داخل پا شکل پیدا کرده و کج شده پام کفش هایم همین شکل و گرفته و ب علت درد مچ پا و ساق پا و کمر زیاد نمیتونم زیاد روی پا بایستم و الان ۴ روز غیبت ب دلیل ازمایشات پزشکی دارم ایا معاف از خدمت میشوم؟چگونه باید اقدام برای معافیت بکنم سرباز نیروی انتظامی هسم

 47. باسلام من مدک کاردانی حسابداری دارم و وکف هردو پام صافه به طوری که وقتی پامو میزارم زمین گوشت اضافه میزنه بیرون بعد اینکه پاشنه ی پام به داخل رفته ووقتیراه میروم زیاد کف پام تاور میزند به نظر شما معاف میشم یا معاف از رزم

 48. سلام .وقت بخیر
  آیا داشتن کارت معافیت پزشکی مانع از استخدام در ارگان های دولتی و بانک ها می شود ؟

 49. سلام
  ببخشید من کف پام صاف هست و از کفی طبی استفاده می کنم کف پایم صافی نرمالی دارد یعنی کم است میتوانم در نیری انتظامی شرکت کنم.

 50. سلام خسته نباشی
  من کف هردو پام صافه کاملا طوری که پاهام تقریبا تغییر شکل دادن وخیلی درناحیه کمروستون فقراتم احساس دردمیکنم آیا میتونم درخواست پزشکی معافیت دائم بگیرم؟

  1. سلام باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود اما به صورت کلی احتمالا موفق به دریافت معافیت دائم خواهید شد.

  2. با سلام و خسته نباشید
   بنده کف صاف هستم طوری که کف پاهام کامل چسبیدن به زمین و گوشت آنها میزنه بیرون و پای راستم یکم کج است.
   والان شیش ۶ ماه خدمتم و قبل خدمت کمسیون نرفتم
   و دارای مدرک لیسانس هستم .
   بنظر شما اگر برم کمسیون معاف دائم میشم یا معاف از رزم؟ مرسی

 51. سلام وقت بخیر من الان سربازم ولی حدود یک ماه همه تو یگان نرفتم الان امدم اقوام کنم برای کف پام ک صافه بعد الان پام ۳ تا مشکل داره خاستم بدونم معاف میشم از خدمت

   1. سلام مگه مدرک تحصیلی داخل معافی تاثیر داره ؟

    و از این راه با چه مدرکی میشه معاف کامل شد

    1. سلام سه ماه خدمتم هستم معاف ازرزم دارم به علت صافی کف پاوژروارگوم در دوران خدمت دردپا وزانوم بدترشده به طوری که توان ایستادن ندارم برم دکتر به علت بدترشدن پام معافیت دائم میتونم بگیرم

   2. سلام من کف پاهام صافه مچ پاهام هم کج شده کاملا مشخصه الان ۴ساله که دقت میکنم تمام کفش هام حالت خمیدگی میگیرن
    وخیلی هم احساس خستگی میکنم
    انگشت شصت های پاهام هم فاصله دارند امکان معافیت داعم هست؟

  1. من دانشجوی انصرافی هستم و دیپلم دارم و کف جفت پاهام صافه و عینکی هم هستم ولی شماره چشام زیر ۲هست و آستیگمات هستم آیا میتونم معافی بگیرم؟

   1. سلام اگر کف صاف پای شما برای شما عارضه ای ندارد معاف از رزم خواهی شد وباتوجه به نوع آستیگمات چشم نیز می‌توانید از شرایط معافیت بهره مند شوید.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1402/1/5

یکشنبه

1402/1/6

دوشنبه

1402/1/7

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید