آیا صافی کف پا معافیت دارد؟ ۳ نوع معافیت کف پای صاف

آیا صافی کف پا معافیت دارد؟

آیا صافی کف پا باعث معافیت میشود؟ برای پاسسخ به این سوال ویدئو زیر را ببینبد:

 

 

 

 

 

 

 

هر ساله تعداد زیادی از مشمولان با توجه به وضعیت جسمانی خود اقدام به ثبت درخواست معافیت پزشکی می نمایند.

🟢 صافی کف پا یکی از انواع بیماری های استخوان و اسکلت در آیین نامه معافیت پزشکی می باشد که سازمان وظیفه عمومی براساس شدت و درجه صافی کف پا در مشمولان امکان معافیت از سربازی را برای آنان فراهم کرده است.

🟢 معافیت سربازی کف پای صاف براساس شدت، میزان صافی کف پا و مدرک تحصیلی به مشمولان ارائه می شود.

🟢 سربازان و مشمولان می توانند با توجه به شرایط پزشکی و با تهیه مدارک از معافیت پزشکی کف پای صاف بهره مند شوند. همچنین خوب است بدانید که نوع معافیت کف پای صاف به 2 دسته معافیت از خدمات رزمی و معافیت دائم تقسیم می شود.

صافی کف پا علائمی دارد؟

به حالتی که پای فرد در حالت ایستاده با سطح زمین مماس باشد و هیچ فاصله ای بین زمین و کف پا نباشد، صافی کف پا می گویند. صافی کف پا جزو بیماری های استخوان و اسکلت است و مشکل اصلی افراد این است که استخوان مچ پا به صورت مادرزادی تشکیل نشده است و به همین علت فرد فاقد قوس در کف پا یا قوس بسیار کم می باشد. البته صافی کف پا علت های دیگری نیز دارد که در ادامه این مقاله مرکز مشاوره آویژه به آن می پردازیم.

علت های اصلی کف پای صاف

همانطور که گفتیم صافی کف پا زیر مجموعه بیماری های استخوان و اسکلت است. از مهم ترین علل اختلال در استخوان و تغییر شکل استخوان ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • افزایش وزن و چاقی
 • اثر ژنتیک و ارث خانوادگی
 • ضربه یا هرگونه آسیب به ناحیه مچ پا
 • انواع شکستگی و در رفتگی ها
 • و…

معمولا در افرادی که دچار کف پای صاف هستند، علائم و عوارض خاصی مشاهده می شود. عمده شکایت این افراد این است که در راه رفتن، دویدن و ایستادن دچار مشکل و درد در ناحیه مچ پا هستند. ما در جدول زیر تعدادی از علائم صافی کف پا را آورده ایم. در صورت عدم اطمینان از صافی کف پا حتما جدول زیر را بررسی کرده و برای بررسی شرایط با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

علائم کف پای صاف
درد در ناحیه مچ پای افراد
ورم و تورم در مچ پا
خستگی بعد از انجام فعالیت های کوتاه
زانو درد یا کمر درد
چرخیدن مچ پا به سمت داخل (ساییدگی قسمت داخلی کفش)

همانطور که دیدید اصلی ترین علائم صافی کف پا شامل درد و احساس درد در نواحی مختلف از جمله مچ پا، کمر و زانو می باشد. بر همین اساس تعداد کثیری از مشمولانی که دارای کف پای صاف هستند توان خدمت وظیفه عمومی در مناطق نظامی را ندارند، سازمان وظیفه عمومی در جهت حفظ سلامت مشمولان برای کسانی که کف پای صاف دارند نیز معافیتی تدارک دیده است.

خواندن این مقاله در مورد معافیت پزشکی ضروری است: لیست بیماری های معافیت پزشکی

انواع معافیت سربازی صافی کف پا

سازمان وظیفه عمومی طی بررسی های پزشکی و انجام معاینات تخصصی، سربازان و مشمولانی که کف پای صاف دارند را به 3 دسته تقسیم می کند و بر طبق شرایط آن ها نسبت به نوع معافیت تصمیم می گیرد.

💜 دسته اول: مشمولان و سربازانی که قادر به انجام خدمت وظیفه عمومی می باشند و از لحاظ پزشکی (جسمانی و اعصاب و روان) کاملا سالم تشخیص داده شده اند. این افراد باید دوران خدمت وظیفه عمومی را به مدت 21 ماه بگذرانند.

💜 دسته دوم: این دسته شامل افرادی می شود که دارای بیماری یا اختلال خفیف هستند و با تائید پزشک متخصص می توانند در قالب فعالیت های سبک و منع انجام خدمات رزمی، به خدمت وظیفه عمومی بپردازند. طول دوره خدمت وظیفه عمومی برای این دسته از سربازان نیز 21 ماه می باشد. همچنین این افراد معاف از خدمات رزمی شناخته شده و از انجام فعالیت هایی نظیر رژه، کار با اسلحه و حضور در میدان تیر و نگهبانی با اسلحه منع می شوند.

💜 دسته سوم: در صورتی که افراد به دلیل بروز مشکلات پزشکی به هیچ عنوان توانایی انجام خدمت وظیفه عمومی و حضور در پادگان را نداشته باشند، از خدمت سربازی معاف می شوند و کارت معافیت پزشکی دریافت می کنند. خوب است بدانید که معافیت سربازی با صافی کف پا هم امکان پذیر است و افراد می توانند با بررسی شرایط معافیت کف پای صاف و تهیه مدارک نسبت به معافیت خود اقدام کنند.

۳ نوع معافیت کف پای صاف

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

شرایط معافیت سربازی صافی کف پا

بهره مندی از معافیت سربازی کف پای صاف شرایط خاصی را می طلبد، در واقع همه افراد نمی توانند از این معافیت استفاده کنند. در طی سالیان اخیر تعداد زیادی از مشمولان به علت عدم آگاهی از شرایط معافیت کف پای صاف مجبور به گذراندن دوران خدمت وظیفه عمومی شدند.

یکی از اصلی ترین شرایط معافیت کف پای صاف رسیدن به سن مشمولیت می باشد، به این معنا که کسانی که به سن مشمولیت (18 سال تمام) نرسیدند امکان معافیت سربازی را ندارند.

برای سهولت شما شرایط معافیت سربازی صافی کف پا در جدول زیر آمده است.

1رسیدن به سن مشمولیت (18 سال تمام)
2مشمول به هیچ عنوان در حین تحصیل نباشد
3تائید بیماری صافی کف پا توسط پزشک متخصص
4سابقه غیبت یا فرار از خدمت مانع رسیدگی نمی شود

برای بررسی بیشتر و تطبیق شرایط اختصاصی خودتان با شرایط معافیت کف پای صاف می توانید با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه هم اندیشی کنید.

انواع صافی کف پا و معافیت

صافی کف پا در بزرگسالان و جوانان انواع مختلفی دارد، از انواع مختلف صافی کف پا می توان به صافی کف پا انعطاف پذیر (منعطف) و صافی کف پای سخت اشاره کرد.

همانطور که پیش تر گفتیم معافیت صافی کف پا با توجه به نوع و شدت بیماری، مدرک تحصیلی و عارضه های ایجاد شده به افراد تعلق می گیرد. به توضیحات زیر توجه کنید:

معافیت پزشکی کف پای صاف انعطاف پذیر:

در این حالت، صافی کف پا در حالت ایستاده (وقتی پا روی زمین است) قابل مشاهده است و به محض اینکه فرد پایش را از روی زمین بلند می کند کف پا حالت نرمال را به خود می گیرد. نوع معافیت در کف پای صاف انعطاف پذیر، معافیت از خدمات رزمی می باشد.

معافیت پزشکی کف پای صاف سخت (rigid):

در این حالت کف پای افراد در حالت ایستاده و در حالتی که پا از روی زمین بلند شده است کاملا صاف است و با چشم قابل مشاهده می باشد. نوع معافیت در کف پای صاف سخت که همراه با چرخش استخوان مچ باشد، معافیت دائم پزشکی می باشد.

دفورمیتی مچ پا و چرخش استخوان ها:

در بعضی از افراد علت صافی کف پا، چرخش استخوان و خارج شدن مچ پا از حالت معمولی می باشد. از نشانه های دفورمیتی مچ پا می توان به ساییدگی بخش داخلی کفش ها، درد و تورم شدید در قوزک پا و زانو درد در حین پیاده روی و دویدن اشاره کرد.

در جدول زیر انواع معافیت سربازی با صافی کف پا آمده است.

معافیتنوع صافی کف پامدرک تحصیلیامکان بررسی در حین تحصیل
معاف از خدمات رزمیصافی کف پای انعطاف پذیر یا سخت بدون هیچ عارضه و دفورمیتیهمه مدارک تحصیلی از سیکل تا دکتری 

×

معاف از خدمات رزمیانواع صافی کف پا اعم از انعطاف پذیر، سخت همراه با دفورمیتی و…مدرک کارشناسی یا بالاتر×
معافیت دائمصافی کف پای سخت همراه با دفورمیتی مچ پامدرک فوق دیپلم و پایین تر از آن×

این مقاله را حتما بخوانید: معافیت اعصاب و روان

معاف از رزم کف پای صاف

معمولا تعداد زیادی از کسانی که دچار صافی کف پا هستند بعد از مراجعه به سازمان وظیفه عمومی و حضور در کمیسیون پزشکی می توانند معافیت از خدمات رزمی را دریافت نمایند.

معاف از رزم کف پای صاف به این معنی است که شما مثل دیگر سربازان موظف به گذراندن 21 ماه خدمت وظیفه عمومی می باشید ولی در این مدت از انجام فعالیت های سنگینی که سلامت شما را به خطر می اندازد معاف هستید. فعالیت های سنگین مانند انجام رژه، نگهبانی های طولانی مدت، ایست بازرسی به مدت طولانی (ایستادن در مدت طولانی) و هرگونه فعالیت سنگین که صافی کف پا را تشدید کرده و باعث بروز اختلال در عملکرد شود.

همانطور که گفتیم افرادی که

🟥 مدارک تحصیلی آنها لیسانس و بالاتر است

🟥 دفورمیتی مچ پا در آنها مشاهده نمی شود

🟥 صافی کف پا از نوع انعطاف پذیر دارند

🟥 صافی کف پای سخت بدون دفورمیتی دارند

🟥 هیچ گونه اختلال در عملکرد آنها مشاهده نمی شود

🟥 مشمول معاف از رزم کف پای صاف می شوند.

ضمن اینکه شما می توانید برای بررسی شرایط خود توسط مشاوران متخصص مرکز مشاوره آویژه با ما در ارتباط باشید.

صافی کف پا علائمی دارد؟

مدارک لازم برای معافیت سربازی صافی کف پا

اولین مرحله برای ثبت درخواست معافیت صافی کف پا، تهیه مدارک و مستندات لازم می باشد. شما در این مرحله به 2 دسته مدارک هویتی و مدارک پزشکی نیاز دارید. عدم وجود هر یک از مدارک باعث نقص پرونده و عدم بررسی معافیت پزشکی کف پای صاف می شود. در جدول زیر مدارک لازم برای معافیت کف پای صاف آورده شده است.

اصل شناسنامه برای احراز هویتاصل کارت ملی هوشمند برای احراز هویت
کپی تمام صفحات شناسنامهکپی کارت ملی به صورت پشت و رو
گواهی آخرین مدرک تحصیلیکپی آخرین مدرک تحصیلی
3 قطعه عکس 3 در 4 زمینه سفید تمام رخمدارک پزشکی ( در صورت وجود)
برگ واکسیناسیون سربازیفرم اطلاعات اولیه و فردی مشمول

بعد از تهیه مدارک بالا می توانید با مراجعه به یکی از مراکز پلیس +10 و تحویل مدارک، درخواست معافیت سربازی با صافی کف پا را در سیستم ثبت نمایید.

مراحل معافیت پزشکی کف پای صاف

مدت زمان رسیدگی به پرونده معافیت پزشکی کف پای صاف معمولا بین 2 تا 4 ماه می باشد و تمام مراحل از ثبت درخواست معافیت کف پای صاف تا صدور رای به صورت حضوری و با حضور مشمول امکان پذیر می باشد. مراحل معافیت پزشکی کف پای صاف به شرح زیر است.

مراجعه به مراکز پلیس +10 و تکمیل پرونده و اطلاعات

مراجعه به پزشک اولیه (عمومی) برای تائید بیماری و تکمیل برگ واکسیناسیون

ارسال پیامک از سازمان وظیفه عمومی و دعوت به معاینه تخصصی در بیمارستان نیروهای مسلح

مراجعه به بیمارستان و انجام معاینات بالینی و اسکن پا در صورت لزوم

دعوت به کمیسیون پزشکی در سازمان مرکزی نظام وظیفه استان

در این مرحله پرونده پزشکی و نامه محرمانه بیمارستان توسط فرماندهان و پزشکان حاضر در کمیسیون بررسی می شود

با مشورت اعضای کمیسیون، رای معافیت به مشمول اعلام می شود

در نهایت، اگر موفق به دریافت معافیت دائم صافی کف پا شوید، باید نسبت به پرداخت هزینه صدور کارت اقدام نمایید. معمولا دستگاه کارتخوان در مراکز استان ها موجود است که می توانید به راحتی مبلغ صدور کارت خود را پرداخت کرده و منتظر ارسال کارت معافیت پزشکی توسط مامور اداره پست باشید.

این مقاله را حتما بخوانید: معافیت قلب و عروق

اعتراض به رای کمیسیون پزشکی

سازمان وظیفه عمومی امکان ثبت درخواست اعتراض به رای کمیسیون پزشکی را نیز برای مشمولان فراهم کرده است. اگر شما هم جزو دسته افرادی هستید که به رای کمیسیون پزشکی و معافیت صافی کف پا اعتراض دارید، در ادامه مقاله آویژه همراه ما باشید.

شما تا حداکثر 14 روز بعد از صدور رای می توانید با ارائه مدارک به یکی از مراکز پلیس+10 مراجعه کرده و درخواست اعتراض خود را ثبت نمایید.

دقت کنید که درخواست اعتراض شما باید منطقی و طبق آیین نامه پزشکی سازمان وظیفه عمومی باشد، در غیر اینصورت قابلیت پیگیری ندارد.

اعتراض شما بعد از ثبت در سامانه نظام وظیفه بررسی می شود و در صورت لزوم مجدد از شما دعوت می شود تا برای معاینات تخصصی و حضور در کمیسیون شورای عالی به سازمان مرکزی نظام وظیفه استان مراجعه نمایید.

درخواست اعتراض به رای کمیسیون پزشکی از قسمت های حساس معافیت شمرده می شود. لذا قبل از هرگونه اقدام بهتر است از قوانین، شرایط و مراحل معافیت پزشکی کف پای صاف آگاه باشید. مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه آماده پاسخگویی به سوالات شما می باشند.

شرایط معافیت سربازی صافی کف پا

معافیت سربازی کف پای صاف در حین خدمت

معافیت صافی کف پا یکی از انواع معافیت های پزشکی می باشد که سربازان و مشمولان در حین خدمت نیز امکان استفاده از این معافیت را دارند. اگر در حین خدمت و بعد از انجام کارهای سنگین متوجه درد در ناحیه مچ پا یا علائم دیگر کف پای صاف شدید، می توانید به بهداری پادگان مراجعه کنید.

پزشک پادگان در مرحله اول به انجام معاینه بالینی می پردازد و نهایتا شما را به بیمارستان های نیروهای مسلح ارجاع می دهد. با مراجعه به بیمارستان نیروهای مسلح پرونده پزشکی شما تشکیل شده و می توانید از انواع معافیت های صافی کف پا بهره مند شوید.

هزینه معافیت پزشکی کف پای صاف

ارائه خدمات و انواع معافیت ها در سازمان وظیفه عمومی با هزینه هایی همراه است. علت دریافت این هزینه ها؛ بررسی بهتر پرونده و خدمت رسانی سریع تر و تامین بودجه سازمان می باشد. اگر برای اولین بار برای معافیت کف پای صاف اقدام نمایید، ملزم به پرداخت هزینه معاینه اولیه و هزینه معاینات تخصصی در بیمارستان می باشید.

هزینه معاینه اولیه توسط پزشک عمومی درمانگاه: 126 هزار تومان می باشد که در درمانگاه نیروهای مسلح پرداخت می شود.

هزینه معاینه تخصصی در بیمارستان نیروهای مسلح برای اولین بار: مبلغ 25 هزار تومان می باشد و برای دفعات بعدی این مبلغ با افزایش همراه است.

در صورتی که معافیت دائم پزشکی برای شما ثبت شد باید علاوه بر هزینه های پزشکی معاینه و آزمایشات، هزینه صدور کارت را نیز پرداخت نمایید.

برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر از هزینه های معافیت پزشکی کف پای صاف با مشاوران ما در مرکز مشاوره آویژه در ارتباط باشید.

سخنی از مشاوران آویژه

بر خلاف باور عمومی که معتقدند دریافت معافیت های پزشکی کار سهل و آسانی می باشد و سختگیری خاصی ندارد، باید بدانید که دریافت هر دسته معافیت پزشکی به خصوص معافیت پزشکی کف پای صاف با پیچیدگی های خاصی همراه است.

عدم آگاهی و سهل انگاری در قوانین و مقررات معافیت پزشکی می تواند ضررهای جبران ناپذیری همراه داشته باشد. در سال های گذشته عمده افراد و مشمولان به دلیل عدم اطلاعات کافی از دریافت معافیت پزشکی جا مانده اند. از این رو مشاوران دغدغه مند آویژه با مشمولان همراه شده اند تا در کمترین زمان و بدون دغدغه فکری مسیر معافیت پزشکی را هموار کنند.

سوالات متداول

✳️ چرا کف پای صاف از سربازی معاف است؟

افرادی که دچار صافی کف پا هستند به دلیل تشکیل نشدن استخوان و یا دفورمیتی مچ پا در کارهای روزانه مانند راه رفتن، دویدن و… اختلال دارند و فشار بیش از حد به پا می تواند سبب مشکلات دیگری اعم از زانو درد و کمر درد شود.

✳️ شرایط معافیت سربازی کف پای صاف چیست؟

از اصلی ترین شرایط معافیت کف پای صاف رسیدن به سن مشمولیت می باشد، همچنین تائید بیماری توسط پزشک متخصص و در حین تحصیل نبودن نیز از شرایط دیگر معافیت می باشد.

✳️ چرا کسانی که کف پای صاف دارند از سربازی معاف می شوند؟

سازمان وظیفه عمومی همواره سلامت مشمولان را بالاتر از انجام خدمت وظیفه عمومی می داند. براساس مسئولیت نظام وظیفه در قبال سلامت افراد، کسانی که کف پای صاف دارند و دفورمیتی مچ پای آنان قابل مشاهده است می توانند از خدمت سربازی معاف شوند.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

آیا صافی کف پا معافیت دارد؟ ۳ نوع معافیت کف پای صاف

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 221 نظر:
 1. سلام من کف پام صافه الان دانشجو کارشناسی هستم الان میتونم اقدام کنم یا باید منتظر بمونم که درسم تموم بشه اگه معاف از رزم بشم مثلا نمی‌خوام ازش استفاده کنم

  1. سلام در صورت داشتن صافی یا دفرمیتی شدید کف پا که اختلال در عملکرد راه رفتن ایجاد کند میتوانید معافیت دائم دریافت کنید.

 2. سلام من امروز رفتم کمیسیون پزشکی بخاطر صافی کف پا ولی معاف از رزم شدم میشه به جواب اعتراض بزنم ؟
  چون وقتی راه میرم پاهام و کمرم درد میکنه سرپا زیاد نمیتونم وایسم

  1. سلام میتوانید اعتراض بزنید در صورتی که صافی کف پا با برامدگی یا دفرمگی شدید همراه باشد که در راه رفتن اختلال ایجاد کند با تایید کمیسیون پزشکی میتواند معافیت دریافت کند.

 3. سلام وقت بخیر
  من سال ۸۸ رفتم خدمت ارتش پس از ۷ ماه خدمت دانشگاه قبول شدم و معافیت تحصیلی گرفتم خلاصه پس از اتمام دانشگاه نرفتم مجدد ادامه خدمت بدم از اون موقع حدودا ۱۳ سال میگذره الان ۳۳ سالمه و دخترم ۵ سالشه و با این وضعیت اقتصادی و خرج زن و بچه هیچجوره اگر بخوام هم نمیتونم ادامه خدمت بدم .بعلت بیماری هام اقدام به معافیت پزشکی کردم ،حالا اگر معافیت پزشکی نتونستم بگیرم و خواستم ادامه خدمت بدم آیا اون ۷ ماه خدمتم سره جاشه؟

  1. سلام از ادامه 7 ماه شروع به خدمت میکنید ولی بایت غیبت تا 6 ماه اضافه خدمت برای شما لحاظ میشود نامه توجیه غیبت بنویسید و غیبت خود را توجیه کنید.

 4. سلام من در حال تحصیلم ( کارشناسی ) آیا میتونم برای معافیت کف پا اقدام کنم؟

  1. سلام با مدرک کارشناسی برای صافی کف پا میتوانید فقط معافیت از رزم دریافت کنید.

  2. سلام -دوستان من برای معافیت صافی کف پا با مدرک کارشناسی اقدام کردم- معاف از رزم- شدم
   اونجا خیلی سطحی معاینه میکنن و اگر مشکلی که دارید خیلی به چشم نیاد مطمئنا سربازید
   کلا ، از لحظه اقدام به پلیس +10 تا مشخص شدن معافیت( رزم یا دائم) 40روز زمان میبره _
   مدرک تاثیر زیادی در تصمیم گیری نهایی داره از من که پرسیدن
   موفق باشید

 5. سلام مدرک کارشناسی دارم و من کف پای کاملا صاف و دفورمیتی مچ پا رو دارم هنگام راه رفتن پا درد شدید میگیرم. ایا معافی دائم بم تعلق میگیرد؟ مدرک تحصیلی در این نوع معافیت پزشکی چه تاثیری دارد؟

  1. در صورت صافی شدید کف پا و دفومورتی مچ پا یا همان انحراف شدید پا به داخل یا به بیرون و اختلال در راه رفتن طبیعی معافیت بصورت دایم حاصل میشود در مورد صافی کف پا برای دارندگان مدرک کارشناسی صرفا معاف از خدمات رزمی حاصل میشود

   1. سلام من مدرک کارشناسی دارم هر دو کف پام صافه اما دفورمه نیست و کمر درد و زانو درد بسیار بدی دارم ایا میتونم معاف دایم بگیرم؟

    1. سلام با مدرک کارشناسی برای صافی کف پا به شما معافیت ار رزم تعلق میگیرد.

 6. سلام وقتتون بخیر، من صافی شدید کف پا و دفورمیتی مفصل مچ پا دارم.و من همچون مشکلات زیر را دارم
  در صورت ایستادن زیاد کف پای شما خسته می شود.
  در صورت راه رفتن زیاد کف پا احساس درد و خستگی دارم
  در ساق پا، احساس درد شدیدی می کنم.
  در راه رفتن طبیعی هم دچار اختلال هستم.

  1. 🌸بله شما شرایط معافیت دارید ام بازم بستگی به نظر پزشک و رای کمیسیون پزشکی دارد

   1. سلام
    من علاوه بر اینکه کف پای صاف دارم ، دست و پاهام عرق هم میکنن ، اگر برم دنبال معافیت از سربازی ، معاف میشم ؟؟

    1. باید شدت این مشکلات پزشکی مشخص باشد در صورت تایید بیماری ها با آیین نامه نظام وظیفه در کمیسیون پزشکی امکان معافیت دارید.

 7. سلام من کف پاهام صافه ۴یا ۵دقیقه که راه میرم پادرد سردرد کمر درد میگیرم ایا امکان معافیت دائم هست

  1. با سلام کف پای صاف به خودی خود منجر به معافیت دائم برای شما نمیشود، مگر اینکه با دفورمیتی مفصل مچ پا همراه شود که در آن صورت معافیت دائم به شما تعلق میگیرد،

  2. سلام من کف پایم صاف است یک روز که یابیم نیست من پیاده به مدرسه میروم وپایم اذیت و د می‌کنه و استخوان کف پایم زده بیرون و خیلی درد میگیره وببایم مرا با ماشین به مدرسه میبرد مدرسه ما تا منزل راه کوتاهی دارد آیا من میتونم معاف شوم ممنون

   1. سلام کف پای صاف در صورت دفرمگی یا برامدگی شدید کف پا که اختلال در راه رفتن ایجاد کند معافیت دائم دارد.

 8. سلام وقت بخیر
  من مشکل صافی کف پا دارم و نزدیک به یکی دو ساعت که سرپا وامیستم پاهام درد میگیره
  و تک فرزند هم هستم خواستم بدونم میتونم با این دو مورد معافیت بگیرم؟
  ممنونم

  1. با سلام خیر کف پای صاف معافیت ندارد بستگی به شدت مشکل دارد

 9. سلام خسته نباشید
  بنده از کودکی دچار عارضه کف پای صاف هستم و تا حدودی دفورمیتی مچ و انحراف زانو هم دارم و بعد از مدتی راه رفتن باعث ایجاد درد و خستگی تو پاها و کمرم میشه
  میخواستم بدونم با توجه به اینکه مدرک کارشناسی دارم شانسی برای دریافت معافیت دائم دارم یا خیر

  1. در صورتی که دفرمگی و صافی کف پا در حدی باشد که اختلال در راه رفتن ایجاد کند امکان گرفتن معافیت دائم را دارید

 10. سلام وقت بخیر
  من با مراجعه به متخصص ارتوپد و ام آر آی متوجه شدم که 2 تا از دیسک های کمرم بیرون زدگی داره به علاوه دچار صافی کف پا هم هستم سرپا بایستم پا درد و کمردرد دارم.
  با مدرک لیسانس، آیا امکان معافیت دایم وجود دارد؟

  1. سلام با مدرک لیسانس برای صافی کف پا معافیت از رزم دریافت میکنید

 11. سلام من کف پای صاف دارم بدون درد و بدون دفورمیتی مچ پا، آیا معاف از رزم میشوم؟

 12. سلام وقت بخیر بنده سرباز م نمی‌دونستم که کف پای صاف معافی داره الان موقع دویدن در پادگان قلبم درد میگیره چکار کنم واگر برم بیمارستان خاتم انبیاء سپاه در تهران برم ومعاینه بشم بهم برگه میدم که من بیا رم پادگان آموزشی

  1. سلام بله اگر دفرمیتی کف پا شدید باشد با باعث اختلال در راه رفتن شده باشد میتوانید از پزشک معتمد نظام وظیفه نامه بگیرید و برای معافیت درخواست دهید.

 13. سلام متخصص ارتوپد تایید کرد که کف پای صاف انعطاف پذیر دارم و چرخش جفت مچ پا به داخل میخاستم بدونم امکانش هست که اقدام کنم و باز هم معاف دائمی بهم تعلق نگیره

  1. سلام
   ابتدا باید پرونده ی پزشکی شما توسط کارشناسان ما بررسی شود لذا با کارشناسان ما تماس بگیرید

   1. سلام خسته نباشید من داداشم تازه ب پادگان محمدرسولالله مرزبانی بیرجند رفته و کف پای بسیار صافی داره دکتر ارتوپد هم تایید کرده ولی داداشم زود دفتر چه پست کرد رفت نشد معاف از رزم بگیرم الان اونجا خیلی داره اذیت میشه تموم پاش تاول زده مچ پاش درد گرفته ولی هیچکی براش مهم نیست الان خودش نیست ماباید چیکار کنیم لطفا راهنمایی کنید

    1. برادرتون از طریق بهداری پادگان اقدام کنند و به بیمارستان معتمد نظام وظیفه مراجعه کنند و در صورت تایید پزشک و نامه تایید پزشک معتمد و همچنین رای نهایی کمیسیون امکان معافیت وجود دارد

 14. سلام.وقت بخیر

  چند عدد سوال داشتم ممنون میشم جواب بدید

  اول اینکه حتما باید ۲ تا کف پا صاف باشه یا اگه فقط یک کف پا صاف باشه معاف میشیم؟؟

  وسوال دومم اینه که من شنیده بودم به همین راحتی ها کمیسیون پزشکی رای مثبت نمیده ؛ در این زمینه چیکار باید کرد؟

  و هرچی مدرک پایین تر باشه احتمال اینکه قبولی بیشتره درسته؟؟

  1. سلام
   صافی کف پا معاف از رزم هست و برای معافیت پزشکی با کارشناسان ما تماس بگیرید

   1. سلام و خسته نباشید،کف پای راستم به میزان خیلی کمی نسبت به پای چپ قوی داره ولی پای کامل تخت و صافه معافیت کامل می‌گیریم یا نه؟

    1. سلام وقت بخیر
     معافیت کف پای صاف طبق شرایطی دارای معافیت رزم و یا دائم می باشد ،برای اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تمای بگیرید

    1. خیر امکان ندارد
     در صورت دفورمیتی امکان پذیر هست

 15. سلام وقت به خیر بنده کف پام صاف هست جوری که راه زیادی میرم میشلم و بعد یه مدتی کفشم یه وری میشه و دیروز به بیمارستان مراجعه کردم و انحراف کفر و دیسک کمر پیدا کردم و ۸ ماه خدمتم سرباز سپاه آیا معاف میشم؟

 16. سلام تو آیین‌نامه‌ یه صافی پا داریم با دفورمیتی مچ پا
  و بند دیگه دفورمیتی مفصل مچ پا آیا این دو بند فرق داره ؟
  تو این مقاله هم به هردو اشاره شده. چو اولی صافی و دفورمیتی مچ پا معافی داره البته تبصره مدرک تحصیلی داره ولی دومی معافی داره بدون تبصره

 17. سلام من صافی پا دارم دکتر نظام وظیفه نوع شدید high valgus تشخیص داد دفورمیتی هم داره
  مینیسک هردو پا پاره و acl پای راست پارگی داره با آیا با مدرک ارشدی که دارم میشه معافیت بگیرم؟

    1. کف پای صاف انعطاف پذیر دلیلی برای معافیت از سربازی نمی باشد و سرباز در این حالت معاف از رزم شناخته می شود
     بستگی دارد میزان شدت آن چه قدر باشد

     1. ریجید چی سخت و شدید باشه با مدرک سیکل معافیت داره یا نه

 18. سلام وقت بخیر من سه ماهه دارم خدمت میکنم بخاطر کف پای صاف معاف از رزم شدم ولی الان چند تا متخصص رفتم میگن دمورفیتی داری چجوری میتونم حین خدمت برم کمیسیون ؟

 19. سلام معافیت با دفورمیتی مفصل مچ پا برای مدرک تحصیلی بالا تاثیری نداره ؟ اینجا شما تبصره ای براش زده نشدش؟

  1. با سلام اگر مشکلات حرکتی ایجاد کند امکان معافیت هست و هر چه مدرک بالاتر باشد امکان معافیت پایین تر است

   1. دکتر نظام وظیفه نوشته برای صافی پام شدید high valgus بعد مدتی کفشام از پهلو پاره میشه یا زیرکفش پاره میشه همچنین به داخل هم میشه مچ پام علاوه بر این دیسک کمر هم دارم بخاطر پام و اینکه هردو پام مینیسک پاره هستش و acl پای راست پارگی جزیی داره ایا با این شرایط معافیت امکان داره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. با سلام به احتمال زیاد بله ولی باید مراحل را طی کنید

 20. سلام من دفورمیتی پا در دو پا و زانو درد شدید دارم

  آیا معافیت دائم شامل بنده میشود؟

  البته با توجه به سخت‌گیری‌های اخیر سازمان نظام وظیفه عمومی

 21. سلام. من کف پام صافه، مچ پای چپم دفورمیتی داره. ولی صافی کف پام از نوع سخت نیست.
  اما دفورمیتی مچ پام خیلی اذیت کنندس. درد در ناحیه مچ پا و ساق پا دارم.
  بعلاوه اینکه حین راه رفتن کمر درد شدیدی میگیرم.
  آیا شامل معافیت کامل میشم؟

  1. سلام وقت بخیر
   معافیت دایم بستگی به شدت مشکل شما و همچنین نظر کمیسیون پزشکی دارد.

 22. سلام خسته نباشید سوالی داشتم
  کف پا من تخت نیست
  25,35% دو پا تخت هست آن چنان تخت نیست چون به پزشک مراجه کردم ، آیا معاف میشم؟ چون میخوام برای ارتش ثبت نام کنم این موضوع برام مشکلی نیست ، رد میشم یا قبول میشم؟

  1. سلام وقت بخیر بستگی به نظر کمیسیون پزشکی نظام وظیفه دارد.

 23. سلام و وقت بخیر خدمت شما بنده ۱۸ سالم هست و مشمول هستم صافی کف پا دارم و دفورمیتی مچ پا شاید کلا ۲۰ دقیقه سرپا وایسم اگر بیشتر شد درد شدیدی کف پاهام و مچ پا ارسال میکنم آیا معافیت دائم بهم تعلق می‌گیرد یا خیر ممنون

  1. سلام
   به احتمال زیاد معاف از رزم باشید اما برای بررسی بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید

 24. سلام وقت شما بخیر من در حین خدمتم.قبل از خدمت متاسفانه اقدام نکردم کف پاهام صافه چند روزی هست از آموزشی آمدم همش کمر درد و پا درد دارم آیا میتونم اقدامی بکنم.مدرکم کارشناسی حقوقه.تشکر از شما

 25. سلام وقت بخیر
  جفت پای من از بچگی صاف بوده
  یعنی اینطور بگم که عمل کردم از یک سالگی
  و گچ گرفتم و کج بوده طی چند مدت که گذشت
  بخیه زدن به پاهام ولی خب احتمالش هس که
  پاهام دفورمیتی باشه

  امکانش هس که معاف دائم بشم؟

  1. سلام وقت بخیر
   بستگی به شدت دفورمیتی برای صدور رای در زمینه معافیت دارد

 26. سلام وقت بخیر
  من جفت پاهام کف صاف هستن
  و از یک سالگی پاهام بخیه خورده
  وقتی که به دنیا اومدم پاهامو گچ گرفتن
  و بخیه زدن به پام
  بخیه روی پاهام هستش و جفت پاهام کف صافن
  و احتمال اینکه دفورمیتی‌ باشه پاهام هستش

  اگه اینطور باشه امکان معاف دائم‌ وجود داره؟

  1. سلام وقت بخیر
   بستگی به شدت دفورمیتی برای صور رای معافیت دارد

 27. سلام من به صورت مادرزاد وقتی به دنیا اومدم از زانو تا مچ پام خم و کج بوده هفت ماه تو گچ بوده نیاز به عمل داشته که خانواده م قبول نکردن عمل کنن با همو تو گچ بودن پام راست شده عکسشم موجوده الانم زیاد رو پاهام بمونم زانوم درد میکنه و کف پام به شدت صافه درحدی که نشستن رو پاهم به عقب میافتم
  ممکنه من مشمول معافیت دائم بشم ؟

 28. سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۸ سالمه و کف پام صافه حتی بخاطر فرم بد پام .پام میخچه زده و دکتر گفته که باید برای شما کفی کفش مخصوص درست کنن آیا معاف کامل میشم یا فقط معاف از رزم

 29. سلام خسته نباشید من در هر دوپا دچاردفورمیتی کف پای صاف هستم به من معافیت تعلق میگیرد

  1. سلام. بله در صورت تایید دفورمیتی در مچ پا مشمول دریافت معافیت پزشکی هستید.

   1. سلام وقتتون بخیر، بنده کف پاهام کاملا صافه و به طور کامل رو زمین قرار میگیره و مچ پا به خارج متمایل شده و باعث دفورمیتی مچ پا به داخل شده و قوز شصت پا در هر دوتا پا دارم، مچ پا و ساق و کمر درد، سر درد شدیدی میگیریم مدرکم دیپلم آیا معافیت به بنده تعلق میگیریه ممنونم بابت پاسخگویی شما

    1. باسلام امکان دارد ولی برای اطلاعات دقیق باید شرایط شما کاملف بقررسی شود

  2. سلام، خسته نباشید. من کف هر دو پام کاملا صافه، البته نمیدونم دفورمیتی داره یا نه، مدرکم هم دیپلم هست، ایا امکانش هست که معاف دائم بشم؟

 30. با عرض سلام و خسته نباشید کف پاهای من کاملا صاف است و وقتی مدت کمی رو پاهام وایمیستم قوزک پام و ساق پاهام درد شدیدی میگیره
  ایا میتونم معافیت دائم بگیرم؟

  1. سلام خدمت شما، اگر صافی کف پا نوع سخت باشد و مچ پا حالت دفورمیتگی داشته باشد امکان معافیت دارید.

   1. سلام کف پای من هر دوکاملا صاف هستند ولی نمیدونم حالت دفورمیتگی چطور میشه
    اما شدید هست .میشه بیشتز راهنماییم‌‌کنین

    1. سلام خدمت شما، منظور از دفورمیتگی مچ پا ، تغییر شکل مچ پا و چرخش به سمت داخل یا بیرون است که معمولا توسط مزشک تشخیص و تایید میشود.

    2. سلام من انگشت پام قطع شده وکف پاهم صاف هستن درد شدید دارن میشه معافیت گرفت

     1. سلام وقت بخیر
      برای شرایط شما تحت شرایط و قوانینی امکان معافیت وجود دارد

   2. سلام من انگشت پام قطع شده وکف پاهم صاف هستن درد شدید دارن میشه معافیت گرفت

    1. سلام وقت بخیر
     برای شرایط شما تحت شرایط و قوانینی امکان معافیت وجود دارد

 31. سلام، من از بچگی پام صاف بوده و بعد از گذشت زمان دچار دفورمیتی مچ پا شده ام، همچنین روی کمرم یک خار استخوانی تشکیل شده، چندین سال به دنبال درمان بوده ام و مدارک را دارم، ۲۹ سال سن دارم و مدرک دیپلم، آیا امکان معافیت دائم وجود دارد؟

  1. سلام
   وقتی رای کمیسیون منفی بود میشه دیگه همونجا نریم خدمت و دفترچه پست نکنیم؟
   و اینکه من جفت پاهام دفورمیتی مچ پا دارن و شدیدا صاف هستن و کفش هام به داخل خمیده میشن الان هم کلاس 12 هستم احتمال معافیت کامل هست؟

   1. سلام اگر کف پای صاف اختلال در راه رفتن ایجاد کند با تایید کمیسیون پزشکی معافیت دائم تعلق میگیرد

 32. سلام من میخام برای پذیرش سپاه الان دفترچه بفرستم و برج دو اعزام بشم مدرک تحصیلیم هم لیسانس هستش صافی کف پا دارم یبار هم قبلا پیش دکتر نظام وظیفه رفتم که ایا معاف داعم میشم یا نه گفتش فقط معاف از رزم میشی میخام بدونم ایا میشه معافیت رزمو نگیرم چون هیچ مشکل جسمانی ندارم از نظر خودم

 33. سلام من کف پایم صاف صاف هست آیا احتمال داره از سربازی معاف بشم؟

  1. سلام وقت بخیر بستگی به میزان مشکل امکان معافیت از رزم دارید

 34. سلام من کف پاهام صافه و حتی وقتی کفش میپوشم پاهام توی کفش کجه ینی به سمت داخل پا کف پام خم میشه حتی به مرور زمان کفشم یه وری میشه ایا معاف میشم؟
  و اینکه اگه کمیسیون رای نده به من بعدش حتما به خدمت اعذام میشم یا میتونم بعدا بزارم برم خدمت؟

  1. سلام. در صورتی که صافی پا منجر به اختلال در حرکات شود شما معاف خواهید شد در غیر اینصورت مشمول معافیت از رزم هستید .پس از ابلاغ رای کمسیون پزشکی در صورت

 35. من صافی کف پادارم ومعافیت ازرزم زدن ایادرپایان خدمت درج می شود

  1. سلام. خیر معافیت از رزم در کارت پایان خدمت شما درج نمیشود .

 36. سلام
  من دارای کف پای صاف و بی‌ام‌آی ۴۶ (چاقی شدید) هستم با مدرک تحصیلی زیر دیپلم و حدود نه سال غیبت
  به نظرتون امیدی به معافیت دائم هست؟

  1. سلام. صافی کف پا به خودی خود معافیتی ندارد مگر اینکه به علت شدت صافی در کف پا دچار دفورمیتی در مچ پا شده باشید در صورت بروز این عارضه به طور دائم معاف خواهید شد کلیه موارد باید به تایید کمسیون پزشکی نظام وظیفه برسد.

   1. سلام وقت بخیر ، بنده درخواست معافیت پزشکی ثبت کردم و مدرک تحصیلی بنده دیپلم هست. مشکل صافی کف پا دارم و مچ پای چپ دفورمیتی داره و در معاینه اولیه بیمارستان هم تایید شد ، به نظر شما میتونم معافیت دائم اخذ کنم ؟

    1. سلام. بله در صورت ایجاد دفورمیتی در مچ پا مشمول معافیت دائم پزشکی خواهید بود.

 37. سلام
  من سال 98-99 به نظام وظیف رفتم و به معافیت اقدام کردم ، متاسفانه نوبت دکتر و عکس گرفتن و… ارتوپدی طول کشید نتونستم مدارک رو حین اقدام ثبت کنم ، مشکل اینطوره که صافی کف پا، درد شدید در مچ داخلی پا ، درد داخلی زانو ها ، درد کمر (حتی حین نشستن در صندلی های پشت صاف) و در نهایت بخاطر این موارد از بچگی تا حالا ، 2 درجه انحراف پای چپ از لگن از محور اصلی /// اون دفعه برای حرفم چن عکس و مدرک کافی نداشتم حس میکنم درست عمل نکردم ولی در آخر یکی بهم گفت الان به صافی پا کلا معاف از رزم میدن ، بنظرتون تغییری اعمال شده؟ یا خواهد شد؟ با تشکر فراوان

  1. سلام. موارد ذکر شده در صورت تایید صحت انتها توسط کمسیون پزشکی نظام وظیفه میتواند برای شما معافیت دائم پزشکی به همراه داشته باشد.

 38. با سلام خسته نباشید،من کف پاهام خیلی صافه و اینکه پاهام هم پرانتزی هستش حدود 8سانت با هم فاصله دارن،نمیتونم زیاد سرپا وایستم کمر درد و زانو درد میگیرم بنظرتون وجود این دو بیماری با هم باعث معافیت دائم میشود؟

  1. بسته بنظر کمسیون پزشکی معافیت دارد و در غیر این حالت معاف از رزم میشین

    1. سلام برای معافیت پزشکی کف پای صاف باید میزان حاد بودن مشکل شما بررسی شود

     1. سلام من جف پاهام کفشون صاف و سال 99اعزام ب خدمت شدم و بعد دوره اموزشی دیگ نتونستم خدمت کنم با این ک شهر خودم افتادم و مچ پای چپم کلا رو بغل پوتین میره درد شدیدی میگیره و ازپام عکس گرفتم دکتر گفت شدیده ایا الان ک برگشتم ب خدمت چطور میشه اقدام کنم ایا معافیت میخوره بعد فرارم و حالا ک برگشتم ب خدمت میخام معافیت بگیرم چون واقعن درد شدیدی تو ساق پام پاشنه پام مچ پام وکمرم وحس میکنم

     2. سلام وقت بخیر
      برای اطلاعات بیشتر در این زمینه با مشاوران ما تماس بگیرید.

   1. خسته نباشید صافی کف پا همراه با دفورمیتی معافیت دائم داره؟قانون جدیده؟ من هرچی گشتم زده بود دفورمیتی که منجر به اختلال در راه رفتن شود

  2. سلام خسته نباشید من کف پاهام صافی شدیدی دارند و دکتر متخصص تشخیص داده و عکس از کف پاهام گرفتم و صاف است مشکلاتی مثل کمر درد پا درد دارم میتونم معاف بشم ب نظرتون

   1. سلام. از جهت معافیت صافی کف پا در صورت شدت داشتن عارضه که منجر به دفورمیتی در مچ پا شده باشد به فرد معافیت دائم پزشکی داده میشود در غیر اینصورت صرفا از خدمات رزمی معاف خواهید شد.

 39. با سلام من هردو کف پاهام صاف هستش و وقتی زیاد می ایستم سیاتیک درد شدید میگیرم و بعضی اوقات کمر درد میگیرم و در حال حاضر دانشجو هستم آیا میتونم معافیت بگیرم؟

  1. سلام اگر بیرون زدگی دیسک باشد بله احتمال معافیت دارید و برای صافی کف پا در حین تحصیل نمیتوان اقدام کرد.

 40. سلام ، من کف هردو پایم صاف هست و وقتی که زیاد راه میروم پا درد شدید میگیرم و وقتی هم که ورزش میکنم مثلا دویدن ساق هرو دوپایم به شدت درد میگیرد و فشار زیادی بهم میاد و چند سال پیش هم یکی از پاشنه پاهم درد میگرفت ولی برای یه دوره کوتاهی بود وخوب شد .و خستگی بهم دست میده و مدرک لیسانس عمران دارم. می خواستم بدونم که معافیت دائم با این موارد که نوشتم بهم میدن برای سربازی یا خیر ؟

  1. بستگی به میزان صافی کف و پا و تاثیر آن در عملکرد شما دارد اگر مشکل ساز باشد امکان معافیت از رزم و یا حتی در موارد خیلی شدید امکان معافیت دائم وجود دارد

 41. سلام. کسانی که معافیت کف پای صاف و یا لاغری مفرط دارند، نگهبانی هم میدهند؟

  1. سلام. بله بنا به نیاز یکان محل خدمت ممکن است گاهی به آنها دست نگهبانی داده شود.

 42. سلام اگر فرد هم دیسک کمر متوسط داشته باشد و صافی کف پا معاف خواهد شد ؟

  1. سلام. دریافت معافیت پزشکی به تشخیص کمسیون های پزشکی نظام وظیفه وابسته است که با توجه به شدت و نوع بیماری می‌تواند متفاوت باشد برای دریافت اطلاعات کامل با مشاوران ما در مرکز تماس بگیرید.

   1. سلام . من کف پاهام صافه و لیسانسه هم هستم آیا معاف خواهم شد؟

 43. سلام خسته نباشین ببخشید من از دوران کودکی تا الان وقتی راه میرم پام کجه منظورم اینه که وقتی راه میرم پای سمت راستم کج میشه. پای راستم کج تر از پای چپمه.. میتونم معاف شم؟

  1. من صافی کف پادارم ومعافیت ازرزم زدن ایادرپایان خدمت درج می شود

   1. سلام. خیر معافیت از رزم در کارت پایان خدمت شما درج نمیشود .

    1. سلام من مدرکم لیسانسه و صافی کف پا هم دارم و از گوش چپم افت شنوایی ۸۰ دسی بل دارم معافم یا نه به نظرتون؟

     1. سلام وقت بخیر
      برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

  2. با سلام
   کف پای من هردو صاف صافه طوریه که همیشه درد در مچ پا زانو دارم نمیتونم سر پا وایسم مدرک هم تا سوم دبیرستان خوندم
   بنظرتون معافیت دائم میتونم بگیرم

   1. سلام. در صورتی که صافی کف پا منجر به ایجاد دفورمیتی در مچ پا شده باشد به طور دائم معاف خواهید شد در غیر اینصورت از خدمات رزمی معاف میشوید.

 44. سلام کف هردو پای من صاف هست و زانو هام ضربدری هستش پاهام هم سمت بیرون کج هستش و شدید هم هست بنظرتون معاف دائم میشم یا معاف از رزم؟البته هنوز به سن مشمولیت نرسیدم 17 سالم هست الان

  1. سلام با توجه به مشکلات مطرح شده امکان گرفتن معافیت از رزم برای شما وجود دارد.

 45. سلام من کف پام هردو خیلی صافه نمیتونم زیاد راه برم و زیاد وایسم چون درد از ناحیه ساق پا و کمر میگیرم
  لیسانس مدیریت تبلیغات از دانشگاه علمی کاربردی دارم
  میتونم معافیت دائم بگیرم؟؟؟

  1. بسته به نظر کمیسیون پزشکی داره من مشکل تورو دارم چون لیسانس دارم معاف از رزم شدم مدرک خیلی مهمه هرچی پایین تر باشه راحت معافی میدن

  1. سلام. چنانچه صاف بودن کف پای شما سبب آسیب جدی به مچ پا و راه رفتن و درنهایت آسیب به تراکم استخوان شده باشد و با رفتن به سربازی این آسیب ها شدید تر شوند و همچنین دارای پرونده پزشکی باشید ودکتر شما تشخیص داده باشد که شرایط پا و کمر شما حاد است می توانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید. اگر شرایطتان حاد نیست ولی از نظر پزشک نباید کارهای سنگین انجام دهید ممکن است فقط معاف از رزم شوید

 46. سلام_ اگر معافیت پزشکی کف پای صاف مشمول و دریافت شود ، برای استخدام در ارگان های دولتی مانند وزارت کشور مشکل ایجاد میکند؟

  1. در بعضی از ارگان ها با توجه به شغل مدنظر امکان استخدام با معافیت پزشکی امکاند پذیر نمی باشد.

 47. سلام، من کف پام صافه وکمر درد وپا درد دارم میتونم معافیت دائم شم

 48. سلام من تازه وارد 3 ماه خدمت شدم لیسانس دارم کارم تو خدمت پسته بعد کف پاهام کاملا صافه طوری که گوشت های اضافه بیرون میزنن و پای راستم یکم کجه و اگه پاهامو جفت کنم حالت پرانتزی میگیرن و خیلی رنج دیدم پا و زانو درد و مشکل دوم که واریکسل بیضه هم دارم حالا اگه اقدام به معافیت کنم دائمی یا از رزم میگیرم و مدت کمسیون چقدر است ؟ لطفا جوابدید بار سومه دارم پیام میفرستم.

  1. سلام می توانید برای معافیت پزشکی از طریق یگان خدمت کنید. نهایتا بین15 روز تا1ماه نتیجه نهایی صادر میشود

  2. سلام من ترم اولم هستم دانشجو کارشناسی هستم کف پام صافه آیا میتونم معافیت حین تحصیل بگیرم

 49. سلام من تازه وارد 3 ماه خدمت شدم لیسانس دارم کارم تو خدمت پسته بعد کف پاهام کاملا صافه طوری که گوشت های اضافه بیرون میزنن و پای راستم یکم کجه و اگه پاهامو جفت کنم حالت پرانتزی میگیرن و خیلی رنج دیدم پا و زانو درد و مشکل دوم که واریکسل بیضه هم دارم حالا اگه اقدام به معافیت کنم دائمی یا از رزم میگیرم و مدت کمسیون چقدر است ؟ لطفا جوابدید بار سومه دارم پیام میفرستم

  1. سلام در قدم اول شما باید به بهداری یگان مراجعه کنید و مشکلات تون رو بیان کنید و بعد شما رو ارجاع میدن به بیمارستان های نظامی و دکترهای متخصص بررسی میکنند اگر مشکل صافی کف پا شدید تشخیص داده بشه معافیت دایم میشید ولی برای زانو و واریکسل ممکنه معاف از رزم یا مرخصی پزشکی بگیرید پس در قدم اول برای صافی کف پا اقدام کنید

 50. سلام من حدود سه سال پیش مچ پای چپم ضربه خورد و دو ماه تو گچ بود.بعد چند ماه که گچ رو در آوردم هنوز پای چپم برآمدگی داشت و درد می کرد و وقتی رفتم دکتر متخصص گفتش که توی هردو مچ پات ناویکولر فرعی مادرزادی داری و تا هیجده سالگی زیاد ندو و نپر چون تا قبل بلوغ اگه دوباره پات دربره نمیشه عملش کرد و گواهی هم بهم داد تا به معلم ورزش اطلاع بدم و دو و پرش شدید نداشته باشم .الان سه ساله که از اون موقع میگذره و صافی پای ارتجاعی دارم.یعنی در حالت عادی قوس پام نرماله اما وقتی وامیستم قوس پام کم میشه و حدود یک سانت با زمین فاصله داره و بعد نیم ساعت راه رفتن کمر و مچ و زانوم درد میگیره. تا حالا چندین نفر از دوستام بهم گفتن که مچ پاهات به داخل خم شده ینی همه علایم صافی پا رو دارم اما پام بطور کامل صاف نیست و یک سانت با زمین فاصله داره اما نسبت به بقیه خیلی قوس پام کمتره آیا با این شرایط معاف میشم؟

  1. سلام باید اقدام کنید و درخواست بدهید و در کمیسیون پزشکی نظام و ظیفه بررسی شود در صورت تایید معاف میشوید. برای کسب اطلاعات بیشتر از نحوه اقدام با مشاورین ما در تماس باشید

   1. سلام من حقیقتا مدرکم لیسانسه و از گوش چپم افت شنوایی ۸۰ دسی بل دارم و صافی کف پا هم دارم به نظرتون معافم؟؟؟؟

    1. سلام وقت بخیر
     برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط ، با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 51. سلام خسته نباشد من کف دوتا پاهام صاف وخیلی زود خسته میشم وشدتت کمردردم خیلی دارم اسخون شصت پامم زده بیرون خیلی ازین میکونه خواستم بدونم امکان معاف شدن دارم

 52. سلام ، من کف پام صافه و پاهام پرانتزی هست و تاندون دستم رو شش سال پیش عمل جراحی کردم احتمال معافیت دائم هست؟

  1. سلام بله . بستگی به نظر کمیسیون پزشکی نظام دارد و اینکه مشکلات شما تا چه حدی بر روی عملکرد و توانایی شما تاثیر می گذارد.

 53. سلام خسته نباشید
  من لیسانس دارم
  کف هردوپام صافه روی زمین میزارم به سمت داخل متمایل میشه
  سابقه پارگی رباط زانو دارم
  گودی کمر و قوز کمر مجموعا حدود ۶تا۸ سانت انحنا دارن
  تعرق کف دست دارم
  وزنمم بالاست bmi بدنم ۳۷ هستش
  غیبت هم ندارم
  بنظرتون نظر شورای پزشکی چی میتونه باشه؟

  1. سلام. به احتمال زیاد با توجه به مدرک تحصیلی معاف از رزم داده می شود

 54. سلام خسته نباشید من کف پاهم کاملا صافه و طوری که گوشت اضافه پام میزنه بیرون و پای راستم یکم کجه و واریکسل بیضه هم دارم مدرکم لیسانسه و الان نزدیک به 20 روزه یگانم سرباز جدیدم الان اگر اقدام به معافیت کنم دائمه یا از رزم و چقدر طول میکشد . مرسی

  1. سلام درصورت نیاز به جراحی واریکوسل ۶ ماه معافیت موقت و درصورت جراحی و عود بعد از جراحی اگر درجه ۳ یا بالاتر باشد معاف دائم میشوید

 55. سلام.ببخشید من کف پام صافه واگه زیاد بایستم کمرم درد میگیره.میشه برای معافیت دایم اقدام کنم؟

  1. سلام وقت بخیر امکان گرفتن معافیت از رزم برای شما بیشتر است

 56. ببخشید
  ینی کلن ب خدمت نمیرویم؟ یا معاف از کل بیست و چهار ماه خدمت؟

 57. سلام من سرباز جدیدم الان 10 روزه که رفتم یگان و هر دو کف پاهام صافه طوری که گوشته اضافه آن میزنه بیرون پای راستم یکمی کجه بعد واریکوسل بیضه هم دارم این چند روزه خیلی اذیت شدم لیسانس دارم . آیا اگر اقدام به معافیت کردم چی گیرم میاد دائم با از رزم و کمسیون چقدر طول میکشد؟

  1. سلام،شما مراجع کنید به پلیس +10 و درخواست معافیت بدین باتوجه به اوضاعی که توصیف کردین به احتمال زیاد پس از معاینه شدن شما توسط پزشک عمومی نظام،پزشک متخصص نظام وکمسیون پزشکی میتونین معافیت خودتون بگیرید،دوندگی داره ولی شدنیه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 58. سلام من سرباز جدیدم الان 10 روزه که رفتم یگان و هر دو کف پاهام صافه طوری که گوشته اضافه آن میزنه بیرون پای راستم یکمی کجه بعد واریکوسل بیضه هم دارم این چند روزه خیلی اذیت شدم لیسانس دارم . آیا اگر اقدام به معافیت کردم چی گیرم میاد دائم با از رزم و کمسیون چقدر طول میکشد؟

  1. سلام،شما مراجع کنید به پلیس +10 و درخواست معافیت بدین باتوجه به اوضاعی که توصیف کردین به احتمال زیاد پس از معاینه شدن شما توسط پزشک عمومی نظام،پزشک متخصص نظام وکمسیون پزشکی میتونین معافیت خودتون بگیرید،دوندگی داره ولی شدنیه
   برای اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید.

 59. سلام من کف جفت پاهام صافه چه روی زمین چه روی هوا و زود خسته میشم شب هم موقع خواب کمردرد میگیرم آیا میتونم معافیت دائم بگیرم؟

 60. سلام من کاملاً کف پام صافه چه روی زمین چه روی هوا و زیاد نمیتونم روی جفت پاهام وایسم و باید پاهام و عوض کنم و شب موقع خواب کمی کمردرد هم میگیرم آیا میتونم معافیت دائم بگیرم 19 سالمه؟

 61. باسلام میخواستم بدونم من کف پاهام صافه و درد در ناحیه زیر پا ساق پا همیشه دارم آیا معاف میشم

 62. سلام خداقوت
  من کف هردوتا پام صافه و بیشتر از 3 الی4 دقیقه نمیتونم راه برم و کمر درد میگیرم.
  حدود دوماه هم هست که ساق های پام به همین دلیل دچار درد شدید شدن.

  و اینکه عینکی هم هستم، نمره ی دوتا چشم هام هم باهمدیگه بیشتر از 4 هست.

  مدرک تحصیلیم هم دیپلمه.

  آیا معاف میشم؟ یا معاف از رزم؟
  یا اینکه هیچ تاثیری نداره؟
  لطفا به سوالم پاسخ بدید، چون خیلی زود میخوام تکلیف سربازیم رو مشخص کنم.

  خیلی خیلی ممنون.

 63. سلام من فوق دیپلم حسابداری هستم هشت سال از مشمولیتم میگذره هر دو پام صافه پاشنه پا بیرون رفتگی مچ پام به داخل کمر درد میشم ماهیچه ساق پام به شدت میگیره در حدی که بیهوش میشم گاهی از درد کف پام هم گرفتگی عضلانی داره نمیتونم زیاد سرپا واستم گردن درد و سر دردم در حد وحشتناک زیاد میشه امکان معافیت دایمی برای من هست؟

  1. سلام بله درحین غیبت هم میشود برای معافیت پزشکی اقدام کنید باید وضعیت مشخص تر توضیح داده شود بامشاوران ما تماس بگیرید

   1. سلام وقت بخیر من کفت دوتا پاهام صافه بعد خیلی زود خسته میشم کمر خیلی درد میگره اسخون شصت پامم زده بیرون بعضی موقعه از درد نمتونم راه برم امکان معاوف شدن دارم

  2. سلام خسته نباشید.بنده ۱۹ سالمه حدود ۵ سال پیش پاشنه های پام درد گرفت و به دکتر رفتم و گفت به علت اینه ک کف پات صافه و تا این موقع همچنان کمر درد دارم و زیادی وایمیسم کمرم به شدت درد میگیره. ایا میتونم برای معافیت دائم اقدام کنم

 64. سلام من کف پاهام صافه و مچ پام رو داخل کج شده میتونم معافیت بگیرم

  1. سلام میتوانید برای معافیت دائم اقدام کنید.

  2. سلام.من کف پام صافه واگه زیاد بایستم کمرم درد میگیره.میشه برای معافیت دائم اقدام کنم؟

   1. سلام وقت بخیر امکان گرفتن معافیت از رزم برای شما بیشتر است

 65. سلام ببخشید ما باید پشه چه پزشکی بریم تا مورد معاینه قرار بگیریم

  1. سلام با مراجعه به پلیس+10 واز اونجا ارجاع داده میشوید به پزشک معتمد نظام وظیفه

 66. سلام وقت بخیر
  من الان سربازم 9ماه خدمت کردم کف پای چپم کاملا صافه و ب طرف داخل پا شکل پیدا کرده و کج شده پام کفش هایم همین شکل و گرفته و ب علت درد مچ پا و ساق پا و کمر زیاد نمیتونم زیاد روی پا بایستم و الان 4 روز غیبت ب دلیل ازمایشات پزشکی دارم ایا معاف از خدمت میشوم؟چگونه باید اقدام برای معافیت بکنم سرباز نیروی انتظامی هسم

 67. باسلام من مدک کاردانی حسابداری دارم و وکف هردو پام صافه به طوری که وقتی پامو میزارم زمین گوشت اضافه میزنه بیرون بعد اینکه پاشنه ی پام به داخل رفته ووقتیراه میروم زیاد کف پام تاور میزند به نظر شما معاف میشم یا معاف از رزم

  1. سلام به احتمال خیلی زیاد شما معاف از رزم می شوید.

   1. ببخشید
    ینی کلن ب خدمت نمیرویم؟ یا معاف از کل بیست و چهار ماه خدمت؟

 68. سلام .وقت بخیر
  آیا داشتن کارت معافیت پزشکی مانع از استخدام در ارگان های دولتی و بانک ها می شود ؟

 69. سلام
  ببخشید من کف پام صاف هست و از کفی طبی استفاده می کنم کف پایم صافی نرمالی دارد یعنی کم است میتوانم در نیری انتظامی شرکت کنم.

  1. سلام اگر خیلی مشکل جدی نیست بعید است ایراد پیدا کند .

 70. من فوق لیسانس دارم وهردوکف هردو پام کاملا صافه وبداخل آمده آیا معاف میشم؟

  1. سلام با توجه به میزان صافی کف پا معاف از رزم یا دائم خواهید شد

 71. سلام خسته نباشی
  من کف هردو پام صافه کاملا طوری که پاهام تقریبا تغییر شکل دادن وخیلی درناحیه کمروستون فقراتم احساس دردمیکنم آیا میتونم درخواست پزشکی معافیت دائم بگیرم؟

  1. سلام باید شرایط شما دقیق تر بررسی شود اما به صورت کلی احتمالا موفق به دریافت معافیت دائم خواهید شد.

  2. با سلام و خسته نباشید
   بنده کف صاف هستم طوری که کف پاهام کامل چسبیدن به زمین و گوشت آنها میزنه بیرون و پای راستم یکم کج است.
   والان شیش 6 ماه خدمتم و قبل خدمت کمسیون نرفتم
   و دارای مدرک لیسانس هستم .
   بنظر شما اگر برم کمسیون معاف دائم میشم یا معاف از رزم؟ مرسی

   1. در کمسیون تصمیم گیری میشود اگر انحراف پا زیاد باشد معافیت دارید

 72. سلام وقت بخیر من الان سربازم ولی حدود یک ماه همه تو یگان نرفتم الان امدم اقوام کنم برای کف پام ک صافه بعد الان پام ۳ تا مشکل داره خاستم بدونم معاف میشم از خدمت

  1. سلام اگر غیبت دارید خیر .اول توجیه و سپس اقدام

 73. من كف پاهام صافه+كف دستام و كف پاهام خود به خود عرق ميكنند

  آيا معاف ميشم؟

 74. آیا کسی که مدرک لیسانس داره میتونه از این راه معافیت دائم بگیره؟

   1. سلام مگه مدرک تحصیلی داخل معافی تاثیر داره ؟

    و از این راه با چه مدرکی میشه معاف کامل شد

    1. سلام سه ماه خدمتم هستم معاف ازرزم دارم به علت صافی کف پاوژروارگوم در دوران خدمت دردپا وزانوم بدترشده به طوری که توان ایستادن ندارم برم دکتر به علت بدترشدن پام معافیت دائم میتونم بگیرم

   2. سلام من کف پاهام صافه مچ پاهام هم کج شده کاملا مشخصه الان 4ساله که دقت میکنم تمام کفش هام حالت خمیدگی میگیرن
    وخیلی هم احساس خستگی میکنم
    انگشت شصت های پاهام هم فاصله دارند امکان معافیت داعم هست؟

  1. من دانشجوی انصرافی هستم و دیپلم دارم و کف جفت پاهام صافه و عینکی هم هستم ولی شماره چشام زیر 2هست و آستیگمات هستم آیا میتونم معافی بگیرم؟

   1. سلام اگر کف صاف پای شما برای شما عارضه ای ندارد معاف از رزم خواهی شد وباتوجه به نوع آستیگمات چشم نیز می‌توانید از شرایط معافیت بهره مند شوید.

    1. سلام من ازبچگی شرایط کف پای صاف روداشتم جفت پاهایم کف صاف داردودکترمتخصص معاینه کرده وگفت که پای شماصاف هستش که ایجادوالگوس پاشنه هانموده وازطرفی هم رباط صلیبی پایم پاره شده که عمل کردم ولی دوباره ازچارپایه خوردم زمین مینیسکم دچارپارگی خفیف شده دکترمعاینه کرده وگفت که زانوی شمادوباره دچاره لقی شده که فک کنم رباطدون دوباره پاره شده ومدرک من هم فوق دیپلم هستش آیاشرایط معافیت کامل پزشکی دارم ؟

     1. با سلام خیر کف پای صاف معافیت ندارد همچنین پارگی خفیف رباط

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/3/24

جمعه

1403/3/25

شنبه

1403/3/26

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید