معایب معاف از رزم چیست؟

معایب معاف از رزم چه مواردی می باشد؟

معاف از خدمات رزمی چه معایبی دارد؟

معافیت خدمات رزمی یکی از روش هایی است که سازمان نظام وظیفه در اختیار مشمولین خدمت سربازی قرار میدهد. معافیت های خدمت سربازی از تسهیلات مهم سازمان نظام وظیفه عمومی کشور میباشد که جوانان از طریق آن ها میتوانند خدمت سربازی را یا به طور موقت متوقف کرده یا از انجام کارهای سخت در دوران سربازی معاف میشوند. اگر چه این معافیت ها فرصت مناسبی برای جوانان ایجاد میکند، اما میتواند معایبی را نیز در پی داشته باشد.

معافیت خدمات رزمی یکی از شرایط مهمی است که برای برخی از جوانان در مراحل اعزام به خدمت صادر میگردد. جوانانی که دارای زمینه ی بیماری یا مشکلات و نقص هایی هستند میتوانند برای انواع معافیت های پزشکی اقدام کرده و در برخی موارد از انجام خدمات رزمی معاف شوند. این معافیت به دسته ای از افراد تعلق میگیرد که به دلیل بیماری نمیتوانند در دوره ی خدمت ضرورت و در پادگان های نظامی از پس کارهای رزمی و سخت برآیند. البته دیگر مزایا و معایب معاف از رزم را نیز نباید نادیده گرفت.

به همین منظور کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه برای این افراد مجوز معافیت خدمات رزمی را صادر کرده و پس از آن مشمولین باید مراحل اعزام به خدمت را طی کرده و برای خدمت سربازی نظام وظیفه آماده شوند. جوانان باید قبل از اقدام مزایا و معایب معاف از رزم را در نظر گرفته و سپس اقدامات لازم برای دریافت آن را انجام دهند.


بیشتر بخوانید: وظایف سربازان معاف از رزم چیست؟


شرایط معافیت خدمات رزمی چگونه است؟

مشمولین برای دریافت معافیت های رزمی باید دارای شرایط خاصی باشند. این معافیت نیز مانند سایر معافیت های خدمت سربازی از قوانین و مقرراتی برخوردار بوده که در اینجا با این شرایط آشنا خواهیم شد.

بر اساس قانون ۳۹ از بخش معافیت های نظام وظیفه افراد از نظر سلامتی در ۴ گروه دسته بندی میشوند. دسته ی دوم در این گروه کسانی هستند که به دلیل بیماری قادر به انجام فعالیت های رزمی نبوده و به این افراد معاف از خدمات رزمی تعلق میگیرد. این معافیت ها برای افراد با بیماری های مختلف شرایط خاص خود را دارد. افرادی که دارای هر یک از بیماری های زیر باشند میتوانند از انجام خدمات نظامی معافیت دریافت کنند.

  • بیماری های عمومی: چاقی مفرط یا لاغری
  • بیماری های پوستی: انواع مشکلات پوستی مانند اگزما و حساسیت های پوستی
  • بیماری های قلبی: مشکلات مادرزادی قلبی
  • بیماری های گوش و حلق و بینی: مشکل کمبود شنوایی

معایب معاف از رزم چیست؟

 معایب معاف از رزم چیست؟

معافیت خدمات رزمی اگرچه نوعی معافیت به حساب میاید و درصد زیادی از جوانان این روزها به دنبال دریافت و بهره مندی از این معافیت هستند و همچنین مشمولین از طریق آن از انجام خیلی از کارهای سنگین در دوره ی خدمت ضرورت معاف میشوند. اما این معافیت ها معایبی را نیز در پی خواهد داشت. معایب معاف از رزم از جمله مواردی است که جوانان در مورد آن اطلاعات چندانی ندارند. جوانان پس از رسیدن به سن مشمولیت به دنبال دریافت معافیت های همچون معافیت دائمی پزشکی هستند. اما در برخی موارد با نظر کمیسیون های پزشکی، معافیت های رزمی به این افراد تعلق میگیرد. این افراد نیز به دلیل بی اطلاعی از معایب معاف از رزم، از این فرصت بهره جسته و به خدمت سربازی میروند.

یکی ازمهم ترین معایب معاف از رزم برای جوانان شرایط استخدامی آنان در ادارات و سازمان های دولتی میباشد. این معافیت ها و هم چنین معافیت های پزشکی فرصت استخدام در بیشتر سازمان های دولتی و خصوصی را از جوانان خواهد گرفت. زیرا سازمان هایی مانند ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی انتظامی، سپاه پاسداران و سایر ارگان های ذیربط به دلیل شرایط کاری نیاز به متقاضیانی دارند که از نظر جسمانی و روانی در سلامت کامل باشند.

از دیگر معایب معاف از رزم میتوان به کارهای سنگین دفتری اشاره کرد که به متقاضیان واگذار خواهد شد. مشمولین اگرچه با این معافیت از انجام رژه ها و رزمایش ها و هم چنین برخی کارهای نظامی معاف میشوند، اما از طرف دیگر کارهای طولانی مدت و طاقت فرسایی به آنان سپرده میشود که برای افراد بسیار کسل کننده و سخت است.


بیشتر بخوانیدانصراف از معاف از رزم چه شرایطی دارد؟


نظام وظیفه

چگونگی استخدام افراد معاف از رزم

استخدام افراد معاف از رزم و شرایط آن یکی از مهم ترین سوال هایی است که این روزها جوانان زیادی با آن درگیر هستند. معافیت خدمات رزمی یکی از انواع معافیت هایی است که به مشمولین دارای برخی بیماری ها و مشکلات جسمی داده میشود.

معافیت های پزشکی یکی از مهم ترین و پرمخاطب ترین نوع معافیت ها به حساب میاید. بر همین اساس افراد برای بهره مندی از انواع مختلف معافیت های پزشکی شرایط آن را بررسی کرده و در سه گروه مختلف قرار میگیرند.

  1. گروهی از مشمولین که به دلیل شرایط بیماری خود از معافیت های دائم بهره مند میشوند.
  2. گروه دوم افرادی هستند که ببه طور موقت معاف شده و پس از بهبودی باید برای انجام دوره ی خدمت ضرورت خود به پادگان های نظامی اعزام شوند.
  3. گروه مهم سوم کسانی هستند که به دلیل بیماری یا مشکلت جسمی توانایی انجام کارهای سنگین را نداشته و با تشخیص کمیسیون پزشکی به این افراد معافیت از خدمات رزمی داده میشود.
مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه معایب معاف از رزم چیست؟ با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸:۳۰ صبح الی ۱۲ شب ایام تعطیل ۱۰ صبح تا ۱۰ شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

آیا معاف از رزم در استخدام تاثیر دارد؟

با دریافت این نوع معافیت مشمولین تنها از انجام خدمات رزمی معاف خواهند شد و باید دوره ی خدمت ضرورت سربازی خود را به طور کامل بگذرانند. بر این اساس برخی از سازمان ها استخدام افراد معاف از رزم را انجام نداده و اولویت آن ها شرایط جسمی سالم میباشد. اما بر اساس آخرین اخبار و اطلاعیه های سازمان نظام وظیفه عمومی کشور، استخدام افراد معاف از رزم در سازمان ها و نهادهای دولتی بلامانع میباشد. مگر سازمانی شرایط خاصی برای سلامت جسمی و روحی افراد در نظر گرفته باشد. هم چنین متقاضی برای استخدام در مشاغل دولتی و خصوصی باید از نظر جسمی توانایی انجام کار مربوطه را داشته باشد.

همانطور که میدانید نیروی انتظامی از استخدام مشمولین معاف از خدمات رزمی خودداری میکند. این بدان دلیل است که کارمندان این سازمان باید به مدت ۳۰ سال در این ارگان مشغول به خدمت بوده و از سلامت جسمی و روحی کامل بهره مند باشند.

معایب معاف از رزم

 

سوالات متداول

معاف از رزم خوبه؟

معاف از رزم مزایای در پی دارد که به وسیله آن مشمولین خدمت وظیفه میتوانند از شرکت در رزمایش های نظامی و انجام کارهای رزمی معافیت داشته باشند. اما نمیتوان معایب معاف از رزم را نیز نادیده گرفت.

آیا معاف از رزم در کارت پایان خدمت درج میشود؟

خیر. آن دسته از افرادی که معافیت های خدمات رزمی دارند باید بدانند که این معافیت مانند سایر معافیت ها بر روی کارت های هوشمند خدمت سربازی ثبت نمیشود.

آیا معاف از رزم در استخدام تاثیر دارد؟

اگر چه این معافیت بر روی کارت هوشمند افراد درج نخواهد شد اما برای استخدام در برخی ارگان های دولتی مانند نیروی انتظامی و غیره دارندگان این معافیت ها با مشکل استخدامی مواجه خواهند شد. که این خود از معایب معاف از رزم به حساب میاید.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

معایب معاف از رزم چیست؟

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه معایب معاف از رزم چیست؟

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

دوشنبه

1402/3/15

سه شنبه

1402/3/16

چهارشنبه

1402/3/17

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید