بهترین و سخت ترین یگان برای خدمت سربازی + بدترین ماه های اعزام

 بهترین و سخت ترین یگان برای خدمت سربازی

بهترین یگان برای خدمت سربازی را با در نظر گرفتن جنبه های مختلف می توان یگان نیروی هوایی ارتش دانست. عمده کارهای این یگان ستادی و غیر عملیاتی است. از طرف دیگر پادگان ها و پایگاه های شکاری نیروی هوایی ارتش عمدتا در مراکز برخی از استان ها واقع شده که همین مسئله باعث کاهش سختی دوره سربازی شده است.

💥 در مقابل نمی توان به این صراحت سخت ترین یگان برای خدمت سربازی را معرفی کرد. در واقع موقعیت پادگان محل خدمت، نوع خدمت و توانایی های فردی سرباز در تعیین سخت ترین یگان خدمت تاثیرگذار است.

💥 اما اگر بخواهیم به صورت تجربی عنوان کنیم یگان های نیروی انتظامی و نیروی زمینی ارتش می توانند سخت ترین ارگان های نظامی برای گذراندن دوره آموزشی باشند.

ما در این مقاله مشاوره نظام وظیفه آویژه می خواهیم از جنبه های مختلف بهترین و سخت ترین یگان های نظامی کشور برای گذراندن خدمت سربازی را مورد بررسی قرار دهیم. به نوعی می خواهیم به سوالاتی مانند موارد زیر پاسخ دهیم:

🟠 سربازی در کدام ارگان بهتر است؟

🟠 بهترین پادگان آموزشی ارتش کدام است؟

🟠 آیا سربازی در سپاه می تواند ساده تر از سایر ارگان های نظامی باشد؟

🟠 آیا تاریخ اعزام به خدمت سربازی در تعیین محل و یگان خدمت تاثیرگذار است؟

سخت ترین یگان نظامی برای دوره سربازی کدام است؟

در ابتدای این مقاله مشخص شد که نیروی هوایی ارتش به علت ستادی بودن عمده فعالیت هایش و همچنین دور بودن از مناطق عملیاتی می تواند محیط بهتری برای گذراندن دوره سربازی محسوب شود. اما سوال اینجاست که سخت ترین یگان نظامی برای گذراندن سربازی کدام است؟

🙆 بسیاری سربازی در مرزهای کشور را از سخت ترین گزینه ها برای خدمت می دانند.

🙆 آن دست از سربازانی که به مرزبانی ها اعزام می شوند با شرایط سخت عملیاتی دست و پنجه نرم می کنند و حتی احتمال خطر جانی برای آن ها وجود دارد.

🙆 بنابراین مرزبانی های ارتش و سپاه می توانند از جمله سخت ترین یگان های نظامی برای خدمت سربازی محسوب شوند.

🙆 به جز مرزبانی های ارتش و سپاه می توان یگان نیروی انتظامی را به عنوان یکی از گزینه های سخت برای گذراندن دوره سربازی در نظر گرفت. علت این مسئله در چند نکته نهفته شده است.

در غالب موارد امکانات رفاهی و آموزشی بهترین پادگان آموزشی نیروی انتظامی از سایر ارگان های نظامی مانند سپاه و ارتش پایین تر است.

علاوه بر این در ارگان نیروی انتظامی عملا تفاوت چندانی میان درجه های سربازان وظیفه وجود ندارد.

در کلام ساده تر تفاوت درجه در یگان های ارتش یا سپاه مورد توجه قرار دارد و سربازان بر اساس درجات مختلف وظایف مختلفی بر عهده می گیرند. اما در یگان های نیروی انتظامی این مسئله کمتر مورد توجه قرار می گیرد.

نکته دیگری که خدمت در یگان نیروی انتظامی را ممکن است سخت تر کند این است که نیروی انتظامی به صورت مستقیم با جامعه و مردم در ارتباط است و این مساله خود به خود سربازان را با جامعه درگیر می کند. این در حالی است که در سایر ارگان های نظامی این ارتباط نزدیک و مستقیم وجود ندارد.

به صورت خلاصه می توان علل سختی دوران سربازی در نیروی انتظامی را به شکل زیر عنوان کرد:

علل سختی سربازی در یگان نیروی انتظامی
پایین بودن سطح کیفی پادگان های آموزشی مربوط به نیروی انتظامی نسبت به سایر یگان های نظامی
عدم تفاوت عملی میان درجه های مختلف سربازان وظیفه
ارتباط مستقیم تمام بخش های مختلف نیروی انتظامی با جامعه

بهترین قسمت برای خدمت در نیروی انتظامی کجاست؟ این مقاله را بخوانید: سربازی در نیروی انتظامی

بهترین یگان برای خدمت سربازی

دوره سربازی یک دوره اجباری برای تمام افراد ذکور بالای 18 سال ایرانی است. در این دوره فرد با سختی های نظامی گری آشنا می شود و سعی می کند مسئولیت های مختلفی را بر عهده بگیرد. شاید خدمت در یگان هایی مانند یگان نیروی هوایی نسبت به سایر ارگان های نظامی ساده تر باشد، اما این بدین معنی نیست که سربازان این یگان نظامی راحت تر دوران سربازی خود را سپری می کنند.

از طرف دیگر می توان گفت که خدمت در مناطق غیر عملیاتی و بومی می تواند سربازی را کمی ساده تر کند، اما باید در خاطر داشته باشید که به جز فاکتورهای گفته شده در بالا هیچ عامل دیگری نمی تواند به صورت مستقیم در تعیین یگان خدمتی تاثیرگذار باشد.

برای اطلاع از شرایط کفالت پدر این مقاله را بخوانید: معافیت کفالت پدر

بهترین و بدترین ماه های اعزام به خدمت

بهترین یگان برای خدمت سربازی مفهومی است که چندان معنای واقعی ندارد. دوران سربازی دورانی است که شما باید یاد بگیرید چگونه مانند یک سرباز و نیروی نظامی واقعی زندگی کنید و مسئولیت های مهمی را در جامعه و یگان های نظامی بر عهده بگیرید.

🙆 بنابراین در بهترین پادگان های آموزشی سپاه یا هر ارگان نظامی دیگری سخت گیری هایی وجود دارد و شما نمی توانید دوران نسبتا ساده ای را برای سربازی خود متصور باشید.

🙆 با این حال برخی شرایط و فاکتورهای مهمی می توانند کمی از این سختی بکاهند و باعث شوند سرباز روند بهتری را در دوره خدمت سربازی خود سپری کند.

یکی از این فاکتورها، تاریخ اعزام به خدمت سربازی است، در ادامه این فاکتور را مورد بررسی قرار می دهیم و در نهایت به این سوال مهم پاسخ خواهیم داد که آیا تاریخ اعزام می تواند در تعیین یگان محل خدمت تاثیرگذار باشد یا خیر؟

بدترین ماه های اعزام

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید ساعت پاسخگویی 8:30 صبح الی 12 شب ایام تعطیل 10 صبح تا 10 شب.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

9099071985
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

تاثیر تاریخ اعزام در دوره آموزشی

دوره سربازی یک دوره 15 تا 21 ماهه است، بنابراین تاریخ شروع آن به نظر نمی رسد که چندان تاثیر مهمی در روند خدمت سربازی داشته باشد. اما مسئله ای که وجود دارد این است که پیش از شروع سربازی، دوره آموزشی وجود دارد، که سرباز قبل از اعزام به یگان محل خدمت باید در آن شرکت کند.

🙆 در دوره آموزشی فرد به صورت فشرده یاد می گیرد که زندگی سربازی چیست و چگونه می تواند از مفاهیم جنگی و نظامی در زمان نیاز بهره مند شود. این دوره در نظام سربازی غالبا دو ماهه است و مدت زمان آن از دوره کل سربازی کاسته می شود.

🙆 مهم ترین تاثیر تاریخ اعزام از نظر سختی یا سادگی در دوره آموزشی سربازی مشخص می شود. در واقع اگر بخواهید دوره آموزشی سربازی را کمی ساده تر و سریع تر به اتمام برسانید بهتر است در انتخاب زمان ارسال دفترچه سربازی و تاریخ اعزام خود دقت بیشتری داشته باشید.

برای اطلاع از شرایط کفالت مادر این مقاله را بخوانید: معافیت کفالت مادر

بهترین تاریخ اعزام برای دوره آموزشی

دوره آموزشی یک دوره دو ماهه و نسبتا کوتاه مدت است، از این رو مهم است که بهترین تاریخ را برای اعزام به آن انتخاب کنید. برای دوره آموزشی دو دوره بسیار جذاب وجود دارد که به دوره های طلایی و نقره ای آموزشی سربازی معروف است.

دوره طلایی به دوره ای گفته می شود که تاریخ اعزام آن اول اسفند ماه باشد. این دوره آموزشی عملا بیشترین مرخصی (به علت عید نوروز) را در کنار کمترین سخت گیری ها دارد. در کنار آن در غالب مناطق کشور (به جز مناطق سردسیری) ماه های اسفند و فروردین آب و هوایی معتدل و جذابی را دارند. همه این موارد در کنار یکدیگر باعث شده است که تاریخ اعزام اسفند ماه به عنوان دوره طلایی آموزشی شناخته شود.

🙆شاید برای شما تعجب آور باشد که دوره نقره آموزشی مربوط به تاریخی است که ماه مبارک رمضان در آن واقع شده باشد.

در ماه مبارک رمضان غالب فعالیت های بدنی در طول روز (مانند رژه و …) ملغی می شود و زمان سرباز عمدتا در مسجد و یا کلاس های آموزشی صرف می شود. از این رو به طور قطع می توان گفت در این دوره، یک ماه از کل مدت آموزشی سختی بسیار کمتری دارد و سربازان دوران ساده تری را سپری می کنند.

🙆 به جز موارد گفته شده بهتر است که ماه های معتدل سال را برای شروع خدمت سربازی انتخاب کنید. ماه های مربوط به فصل بهار و پاییز به علت داشتن آب و هوایی معتدل می توانند برای گذراندن دوران سربازی انتخاب مناسبی باشند.

بنابراین می توانیم به صورت خلاصه بهترین ماه های شروع خدمت و عبور از دوران آموزشی را در جدول زیر بیان کنیم:

عنوان دوره آموزشیماه اعزامعلت مناسب بودن تاریخ اعزام
دوره طلاییاول اسفند ماهبیشترین مرخصی به علت تعطیلات نوروزی

آب و هوای معتدل بهاری (به جز مناطق سردسیر)

دوره نقره ایمصادف با ماه مبارک رمضانکمترین سخت گیری ها به علت ماه رمضان

سپری شدن عمده زمان آموزش در کلاس و مسجد

سایر دوره هااول اردیبهشت ماه

اول مهر ماه

آب و هوای معتدل و مطبوع

بر این اساس می توان گفت که مشمولان سربازی با کمی هوشمندی در زمان ارسال دفترچه می توانند موقعیت بهتری را در دوره آموزشی برای خود رقم بزنند.

چگونه کسری بگیریم؟ این مقاله را حتما بخوانید: کسری خدمت سربازی

بدترین تاریخ اعزام برای خدمت سربازی

بهترین یگان و پادگان های آموزشی برای خدمت سربازی هم می تواند شرایط سختی در ماه های خاصی از سال داشته باشد. پادگان های آموزشی مانند پادگان حسن رود انزلی (یگان نیروی دریایی) و … که به پادگان های مناسب برای آموزشی شهرت دارند در زمان های خاصی از سال می تواند سختی های عجیبی را برای سربازان خود به همراه داشته باشد.

🙆 اگر بخواهیم ساده تر عنوان کنیم، اعزام به خدمت سربازی در سرد ترین و گرم ترین ماه های سال می تواند بدترین انتخاب شما برای شروع خدمت سربازی باشد.

🙆 دوران آموزشی سربازی شما در اوج فعالیت های بدنی و آموزشی قرار دارید و باید در موقعیت های خاص مانند اردوگاه های خارج از پادگان و … مدت زمان مشخصی را سپری کنید. بنابراین سرما یا گرمای بیش از حد می تواند شما را به شدت آزار دهد.

🙆 شروع دوره آموزشی در ماه هایی مانند تیر و مرداد بدین معنی است که قرار است یکی از سخت ترین دوران زندگی خودتان را در گرم ترین ماه های سال سپری کنید.

🙆 همین مسئله در خصوص ماه های آذر و دی ماه نیز صدق می کند. در این ماه ها هوا در سردترین و پربارش ترین حالت خود قرار دارد و احتمال سرماخوردگی و ابتلا به انواع ویروس ها در این ماه ها بسیار بالا است. بنابراین به صورت خلاصه می توان بدترین ماه های اعزام را به شرح زیر بیان کرد:

ماه های اعزامعلت بدترین زمان اعزام به خدمت سربازی
تیر – مردادگرمای بیش از حد و تحمل فشار بدنی بالا
آذر – دیسرمای بیش از حد

بارش باران و برف

همانطور که عنوان کردیم انتخاب این ماه ها برای اعزام می تواند بهترین یگان برای خدمت سربازی را با شروعی سخت همراه کند.

این مقاله را حتما بخوانید: ماه های اعزام به خدمت سربازی سپاه، ارتش و نیروی انتظامی

تاثیر زمان اعزام به خدمت سربازی در بهترین یگان برای خدمت سربازی

تا به اینجا مسئله ماه های اعزام به خدمت سربازی را مورد بررسی قرار دادیم و دانستیم که کدام ماه ها برای گذراندن دوره آموزشی می تواند مناسب تر باشد. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که انتخاب ماه اعزام به خدمت سربازی عمدتا بر عهده خود مشمول بوده و یا بر اساس تاریخ ارسال دفترچه تعیین می شود.

یکی از مهم ترین مسائلی که در خصوص بهترین یگان برای خدمت سربازی وجود دارد این است که آیا می توان با مدیریت زمان ارسال دفترچه و مشخص کردن زمان اعزام، احتمال پذیرش در بهترین ارگان برای سربازی را افزایش دهیم؟

پاسخ منفی است.

🙆 در گذشته این شایعه وجود داشت که اعزامی های نیمه اول سال در ارگان های انتظامی و سپاه تقسیم می شوند و کسانی که در نیمه دوم سال اعزام شوند وارد ارگان های مربوط به ارتش خواهند شد. این در حالی است که سازمان نظام وظیفه بارها این مسئله را تکذیب کرده و به صورت تجربی نیز می توان به سادگی به کذب بودن این شایعه پی برد.

🙆 بنابراین می توان تاریخ اعزام به خدمت سربازی را از فاکتورهای موثر و مستقیم در تعیین یگان خدمتی حذف کرد.

🙆 تنها رابطه ای که بین تاریخ اعزام و تقسیم یگان خدمت وجود دارد این است که در زمانی که قرار است تقسیم سربازان صورت بگیرد وضعیت ظرفیت پادگان ها و یگان های نظامی به چه شکل است.

اطلاعات مربوط به وضعیت ظرفیت پادگان ها و یگان های نظامی از جمله اطلاعات محرمانه محسوب می شوند که به سادگی نمی توان به آن ها دسترسی داشت و یک مسئله کاملا متغیر محسوب می شود. از این رو شما نمی توانید بر اساس ماه اعزام و یا زمان تقسیم نیرو و سرباز وظیفه، یگان مورد نظر را تعیین کنید.

این مقاله برای شما مفید است: مراحل اعزام به خدمت سربازی

بهترین تاریخ اعزام برای دوره آموزشی

بومی گزینی، قانونی موثر در تعیین یگان خدمتی

یکی از مهم ترین مواردی که می تواند نشان دهد احتمال ورود به بهترین یگان برای خدمت سربازی برای شما چقدر است، مساله بومی گزینی است. سازمان نظام وظیفه در گذشته تماما به صورت تصادفی و بدون در نظر گرفتن فاکتور خاصی اقدام به تقسیم نیرو و سرباز می کرد.

اما رفته رفته با توجه به اهمیت جذب سرباز و همچنین کاهش تنش ها و فشارهای وارد شده به سربازان وظیفه، سازمان نظام وظیفه و ارگان های نظامی شرایط و فاکتورهای خاصی را برای تقسیم نیرو در نظر گرفته اند که یکی از مهم ترین و موثر ترین این فاکتورها بومی گزینی است.

🙆 بر این اساس افراد متاهل دارای مدرک تحصیلی بالا (فوق لیسانس یا دکتری) به احتمال زیاد در شهر محل سکونت همسر خود یا یکی از شهرهای همجوار مشغول به خدمت خواهند شد.

🙆 از طرف دیگر این تلاش وجود دارد که سربازان حداکثر تا 300 کیلومتری محل زندگی خود تقسیم شوند. با این حال هیچ چیز به صورت قطعی نبوده و حتی این احتمال را باید در نظر گرفت که ممکن است فردی متاهل با مدرک تحصیلی بالا به مرزهای کشور اعزام شود.

🙆 نکته ای که در خصوص فاکتور بومی گزینی در تعیین بهترین یگان برای خدمت سربازی وجود دارد این است که اگر فرد شرایط بومی گزینی را داشته باشد باید در یگانی خدمت کند که در محل زندگی آن فرد وجود داشته باشد.

اگر بخواهیم به صورت خلاصه این نکات را عنوان کنیم می توانیم به جدول زیر اشاره ای داشته باشیم:

شرایط مشمولاحتمال بومی گزینی
مجرد با مدرک تحصیلی دیپلم و پایین تربسیار کم
مجرد با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاترمتوسط
متاهل با مدرک تحصیلی دیپلم و پایین تربالا
متاهل با مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتربسیار بالا

با توجه به محدود بودن پایگاه ها و پادگان های نیروی هوایی (تنها ده پایگاه و پادگان نیروی هوایی در کشور سرباز می پذیرد) عملا می توان گفت که احتمال ورود غالب سربازان به بهترین یگان برای خدمت سربازی بسیار کم است.

به طور مثال سربازان مشمول شهرهایی مانند تبریز، اصفهان، مشهد، تهران و چند شهر دیگر می توانند در دسته کسانی باشند که شانس ورود به نیروی هوایی را داشته باشند. در بین این افراد نیز کسانی که دارای مدرک تحصیلی بالاتری باشند از شانس بهتری برخوردار هستند.

برای اطلاعات کامل در مورد گرفتن کفالت این مقاله را بخوانید: معافیت کفالت

سوالات متداول

بهترین یگان برای خدمت سربازی کدام است؟

در بسیاری از موارد یگان نیروی هوایی ارتش به علت غیر عملیاتی بودن پادگان ها و ستادی بودن فعالیت هایش به عنوان بهترین یگان برای خدمت سربازی شناخته می شود.

سخت ترین یگان برای خدمت سربازی کدام است؟

از نظر تجربی می توان گذراندن خدمت سربازی در مناطق عملیاتی مانند مرزهای کشور و یا گذراندن دوره سربازی در یگان نیروی انتظامی را جزو سخت ترین موقعیت ها دانست.

بهترین و بدترین ماه های اعزام به خدمت کدام است؟

از نظر دوران آموزشی سربازی می توان ماه اسفند و ماه مبارک رمضان را به عنوان بهترین ماه ها برای اعزام به خدمت سربازی دانست. همچنین ماه های بسیار گرم و یا بسیار سرد سال انتخاب خوبی برای سربازی و گذراندن دوره آموزشی محسوب نمی شود.

لطفا برای استفاده از مقالات سایت به تاریخ انتشار آن دقت فرمایید در صورت هر گونه مغایرت با ما تماس بگیرید

بهترین و سخت ترین یگان برای خدمت سربازی + بدترین ماه های اعزام

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره و هم اندیشی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل فرمایید


در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات
- 57 نظر:
 1. سلام
  امکانش هست به درخواست خودمون بیافتیم تو نیرو دریایی ارتش؟

 2. سلام برای اموزشی همسرم 01 تهرانه.کدوم مراکز برای ادامه ی خدمتش در تهران جای بهتریه و کجا میتونه با لباس شخصی تردد کنه
  بعد از دوره ی اموزشی اگر بتونه تهران بمونه شما کجا رو پیشنهتد میدید

 3. سلام خواهش میکنم جواب بدید وزارت دفاع افتادم من یک آذر ۴۰۲ اعزامم یعنی دوروز دیگه فوتبالم عالیه میتونم از توانایی فوتبالیم استفاده کنم؟

  1. سلام جزایری هستم.در صورت داشتن رتبه های اول تا سوم بازی های المپیک یا رقابت های جهانی می توانید از معافیت موقت استفاده کنید

 4. سلام خسته نباشید
  من پادگان اموزشی وزارت دفاعی افتادم ایا بعد اموزشی شهر خودم یعنی تهران میفتم یا امکان این هست که شهر های دیگه بیفتم

 5. خخخخ بوی واکسن میاد خیلی زیرین اعزامی ۹۱ نداریم من بابام جانباز ۴سال جبهه داره ۴۵ درصد جانبازی افسر نیرو هوایی بود من داداشم اینقدر اذیت میکردیم گفت برین دوماه بمونید معافی میگیرم هر دو افتادیم عجب شیر گفتیم خب کسری میگیره تمام من سال ۹۱ رفتم ۹۴ تموم کردم داداشم هم برجی رو تخت بالای می‌خوابید اون سال ۹۵ تموم کرد مرخصی میومدم ۱۳ روز دیر میکردم چون ۱۴ روز فرار میزدن خلاصه کارت پایان خدمت منو داداشم ببینید کلانتری منو گرفت گروهبان کادر بود گفت سربازی رفتی گفتم‌ کادر بودم الان استوار دوم بودم یعنی هنگ کرد ما یگان لشکر ۱۶ زرهی قزوین افتادیم خب شمالی هستیم لاهیجان عجب شیر بعد ۱۶زرهی قزوین یگان اصلی اون موقع یه یگان بود حافظان صلح میگفتن اونجا بودم بهترین جای ارتش عقیدتی هست کلن یه دوربین دستته روز برگی نه نگهبانی هیچی فقط پایه بازی داره بستگی داره کجاش بیفتی الان آبیک قزوین آماد پشتیبانی داره بار خالی میکنن سلاح پوتین بار میزنن واسه پادگان های دیگه ارتش مرزبانی ارتش سخته خب افسران ارتش اوبهتی دارند سرباز ارتش بگن تو اون افسر ارتش اون اشرار گریه میاره کلن سرباز گیر میدن ولی مث پاره تن هواشو دارند نیرو انتظامی کلن راحته چون با مردم سر کار داری همه هم بومی هستن ارتش ۹۰ روز رنگ خونه نمی بینی کلن ۹۰ روز عقده دیدن یه غیر نظامی داری سرتون درد نیارن ارتش سخته مرزبانی نیروی انتظامی ارتش سپاه سخته چون هر لحظس یه تیر بهت بزنن ولی نیروی انتظامی تو کلانتری راحته سیگار اصلا کار ندارن من ۷ماه فقط رو سیگار اضاف خوردم اون بخدا نصفش بخاطره بو سیگار بود کلن ارتش مرز پادگان سخته مرزبانی همه یگان ها سخته ارکان ها کلی کلانتری راحته چون مردم می بینی افسر کادر کمن زود رفیق میشن میرن خونه ما بودیم افسر ما ۹۰ روز زن بچش نمی دید سپاه که سرباز دو ماه خدمت موی سر میتونه حالت بده صبح میره ظهر میاد بدترین حالت ۲۴ساعت پادگان نزدیک خونه ۲۴ ساعت خونه در کل ارتش سخته سرباز زندان هم راحته فقط میگم شل ول نباشید متهم فرار نکنه راحته رشوه هم زیاد تعارف میکنن نگیرید چون زود می فروشن کلن آلان بومی کردن مثلا گیلان سپاه پلیس زندان داره میتونی بیای شهر خودت ولی گیلان ارتش نیروی زمینی نداره باید دور از استان باشی من سختم بود البته سال ۹۱ برام سخت بود الان بخدا بقران حاظرم برگردم عجب شیر راسی سربازی رفاقت معنی نداره کسی رفیقت نیست اینو بدونید باهات میشینه همه کار میکنه بخاطره مرخصی امار میده فرمانده یگان مرخصی بره پس همون دوستی بگو بخند راز تون به کسی نگین چون گفتم‌ رفاقتی وجود نداره تو ارتش کسایی باید دوسال تحمل کنی که بیرون جواب سلام شون نمیدی ولی اونجا میگه دسشویی بشور البته قانون سربازی همینه من خودم داداشم ۱۴ماه بیشتر تحمل نیاوردیم فرار کردیم دوباره بعد یکسال برگشتیم چون الان من بخاطره شغلم میرم ترکیه پاسپورت نیاز دارم ازدواج تازه عقد کردم وام ازدواج میخوام نگین کارت پایان خدمت چیه من رفتم خواستگاری بخدا پدر زنم گفتم سلام گفت کارت پایان خدمت پیشه ببینم پاشدم از داشبورد برداشتم آوردم حالا گیر داد چرا طول کشید منم گفتم کارت اشتباه تاریخ زدن خلاصه پیچوندم خلاصه سخته دوسال ممکنه جنگ شه ممکنه ماموریت بکن بری مرز ممکنه برون مرزی اصلا بفرستن مثلا بقول فرمانده من می‌گفت سربازی اسم روشه سر. بازی. یعنی اومدی با سرت بازی کنی ولی بخدا قوانین یاد میگیری پلیسی الکی نمی تونه بهت گیر بده چون بودی بلدی میدونی دادسرا نظامی هست مخصوص نظامی ها متخلف سختی تحمل میکنید من الان بخدا تو جنگل یکسال زنده می مونم کلن پوست کلفت شدم کلن از طنز دور شم پخته شدم خیلی انشالله همتون تموم میکنید توروخدا فلز فرار نگیرید چون باز بر میگردین مجبور میشین واسه ازدواج واسه کارهای بانکی کلن خودم فراری بودم با اینکه امید داشتم بابام معافی بگیره ولی هر روز پلیس جلب تو میاره کلن روزگارت بهم میخوره میگفتم خدایا میگن یه چشم بهم زدن تمومه الان می بینم ۱۴۰۲ سال ۹۱ یک دهه گذشت ۲۰سالم بود ۱۹سال الان ۳۰ سالمه عمر میگذره هر کس لشکر ۱۶ زرهی افتاد دم پادگان یه پاسدار خونه هست روش نوشتم من رفتم تاریخ زدم برید ببنید یاحق

  1. موتور جان ما هم ۱۱۶ زرهی ایم تو زیرترینی باع لشکر ۱۶ که راحت تر از تیپه که

 6. اعزامم 9/1 هست احتمالا کدوم ارگان میفتم ممنون میشم اگه جواب بدین

 7. سلام آیا درجه در نیروی انتظامی وخدمت درکلانتری حائز اهمیت است وآیا سرباز با تحصیلات فوق دیپلم وگروههای یکم چه وظایفی درکلانتر ممکنه داشته باشه ونیز سرباز بدون درجه به دلایلی ارشد کلانتری میتونه به درجه درآ وظیفه دستورات مازاد وتبعیض قائل شود تا جایی که درج تحصیل را سرباز تحصیل کرده ی امر بی حاصل بداند وبه طرقی مورد غضب وزیر گویی سرباز بی سوادی که مدت خدمتش ۱۴ ماه است

 8. میخواستم درباره اینکه سرباز حفاظت اطاعات ونک تهران شدم بپرسم که خوبه یا نه ؟ صبح نا ظهر؟

 9. سلام وقت بخیر من یگان تهران قسمت اداره عقیدتی سیاسی افتادم.ایا شرایط خاصی میخواد برای سرباز عقیدتی و کارش تویکان به چه صورته لطفا هرکس هراطلاعی داره منو درجریان بذاره ممنون

  1. خداروشکر بهترین جای ممکن عقیدتی سیاسی عالی و کادری وکارمندهای خوب ومهربان داره و باید شخصیت و اخلاق تو حفظ کنی و صادقانه خدمت کنی

 10. سلام وقت بخیر
  من برادرم 1 تیرماه اعزامش هست
  احتمالش هست کدوم ارگان بیفته؟

  1. سلام بسته به درجه تایین شده برای این بیماری در ایین نامه میتوانید معافیت دائم یم معافیت از رزم دریافت کنید.

 11. سلام ببخشید من 3 ماه دیگه میخوام برم خدمت میشه 3 ماه زودتر برم چون درس نمیخونم

 12. سلام وقت بخیر یگان امداد نیرو انتظامی ثلاث بابا جانی برای خدمت خوبه؟

 13. سلام من اعزامی 10/1 /1401 پام گچ گرفته بودم پادگان که رفتم گفت چن روز دیگه نامه از پلیس 10+بگیر بیار ماه بعدی بیا همینجا خدمت کن. این امگان پزیر هست

 14. قطعا بهترین جا برای خدمت ارتشه اونم نیروی هوایی اصلا برای خدمت در جایی غیر از ارتش تلاش نکنید وگرنه آیندتون به فنا میره

  1. سلام خسته نباشید من‌ برا مهر باید پست کنم بنظرتون احتمال اینکه لبه مرز بیوفتم هسش یا نه خودم میخام لبه مرز باشم.ممنون

   1. برای دفترچه پست کردن شما در یکی از ارگان های ارتش سپاه و نیرو انتظامی میوفتین احتمال هر ارگان یک سومه ولی اینکه بخوایم برای شما پیش بینی انجام بشود امکان پذیر نیست زیر نظر خود نظام وظیفست.

  2. خواهشا بی منطق قضاوت نکنیم من سپاه خدمت کردم بهترین ارگانه

 15. سلام‌من ۱۹ سالمه الان میخام برم خدمت پدرم از کار افتادگی داره دست راستش شکسته و پلاتین توش هست من فرزند بزرگ خونه هستم میخاستم بدونم آیا میشه نزدیکی شهر خودمون خدمت کنم و گواهینامه هم دارم خط نوشتنم هم خیلی خوبه آشپزی هم خیلی حرفه ای هستم آیا ممکنه از این‌ها بتونم استفاده کنم

  1. سلام من مقام قهرمانی بوکس استانی دارم ایا می تونم با استفاده از آن در جایی خدمت کنم که بتونم ورزش کنم

 16. درود
  من میخواستم همزمان با خدمتم درس هم بخوونم
  امکانش هست توی پایگاه کتاب ببرم زمان بی کاری بخونم؟

   1. سلام‌من ۱۹ سالمه الان میخام برم خدمت پدرم از کار افتادگی داره دست راستش شکسته و پلاتین توش هست من فرزند بزرگ خونه هستم میخاستم بدونم آیا میشه نزدیکی شهر خودمون خدمت کنم و گواهینامه هم دارم خط نوشتنم هم خیلی خوبه آشپزی هم خیلی حرفه ای هستم آیا ممکنه از این‌ها بتونم استفاده کنم

  1. از بس خسته ی میخوابی دوست عزیز الکی میگه بله عزیز دلم از من مشاوره بگیره سرجوخه علی هستم

 17. سلام وقت بخیر
  من به هیچ عنوان نمیخوام سپاه خدمت کنم اگه سپاه افتادم امکانش هست که تغییر بدم؟

  1. ارتش برو الان داغی سپاه بخور بخوابه عشق کن فاز گرفتی من میدونم دلیلش چیه داداش کارت پایان خدمت ها همشون یکین سپاه ارتش هیچ فرقی ندارن بای

 18. سلام عرض ادم در خدمت میشه گواهینامه بگیری؟
  ممنونم از راهنمایی شما

  با تشکر:عابدی

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

پنجشنبه

1403/5/4

جمعه

1403/5/5

شنبه

1403/5/6

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید