دوره آموزشی نیروی انتظامی چگونه است؟  

دوره آموزشی نیروی انتظامی چگونه است؟  

مراکز آموزشی نیروی انتظامی  یکی از مراکزی هستند که وظیفه آموزش اولیه و تعلیم سربازان را به عهده دارد. عده ای از مشمولان خدمت وظیفه بعد از دریافت برگه اعزام به خدمت، برای گذراندن دوره آموزشی باید به این مراکز مراجعه کنند. دوره آموزشی نیروی انتظامی که توسط این یگان خدمتی برگزار میشود معمولا دوره ای دو ماهه است که طی آن سربازان وظیفه، مهارت های رزمی و نظامی لازم را فرامیگیرند. گذراندن دوره آموزشی در نیروی انتظامی را میتوان یکی از سخت ترین بخش های خدمت سربازی دانست چون دوره ای فشرده است که مجموعه ای از فعالیت های سخت و سنگین را شامل میشود. این مهارت هایی که سربازان در این دوره کسب میکنند، بعدا در یگانهای خدمتی و در ادامه دوره سربازی به کار گرفته میشوند. برخی از مباحثی که در این دوره آموزش داده میشود به ترتیب زیر است:

 • مباحث عقیدتی و دینی
 • اسلحه شناسی
 • استتار در میدان رزم
 • تیر اندازی و…

در طول سال چندین دوره آموزشی در هر یک از پادگانهای اموزشی نیروی انتظامی برگزار میشود که تعداد نیروهایی که در هر یک از مراکز آموزشی این یگان جذب میشود به عوامل مختلفی همچون ظرفیت پادگانهای آموزشی و تعداد مشمولان وظیفه در هر دوره و… بستگی دارد.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه دوره آموزشی نیروی انتظامی چگونه است؟   با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

دوره آموزشی نیروی انتظامی برای سربازان با مدرک تحصیلی مختلف چگونه است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای سربازان وظیفه مطرح شود این است که مدرک تحصیلی چه تاثیری بر دوره آموزشی نیروی انتظامی دارد؟

در پاسخ باید گفت که مدرک تحصیلی شما چه دیپلم باشد چه دکترا باید این دوره دو ماهه آموزشی را بگذرانید و وضعیت شما در دوره آموزشی در این یگان تفاوتی با دیگر سربازان ندارد.

در واقع وظایف و فعالیت های همه ی سربازان در این دوره بدون در نظر گرفتن مدرک تحصیلی یکی است. مدرک تحصیلی تنها بعد از این دوره و در زمان اعطای درجه نظامی به درد میخورد. سربازان با مدرک تحصیلی بالاتر درجه نظامی بالاتری میگیرند و بعدا در پادگانها برای انجام امور اداری به کار گرفته میشوند و دوره سربازی راحت تری دارند.

دوره آموزشی سربازی در نیروی انتظامی برای دارندگان سابقه بسیج و سربازان معاف از رزم چگونه است؟

اغلب مشمولان تصور میکنند که سربازانی که دوره های تکمیلی بسیج را گذرانده اند و سابقه حضور فعال در پایگاه های بسیج دارند، دیگر نیازی نیست دوره آموزشی را بگذرانند. اما واقعیت چیز دیگری است و این شرایط تنها برای افرادی صدق میکند که یگان خدمتیشان سپاه پاسداران باشد. بنابراین داشتن سابقه بسیج تاثیری در طول دوره آموزشی سربازان در پادگانهای آموزشی نیروی انتظامی ندارد و باید مانند دیگر افراد این دوره دو ماهه را بگذرانند.

اما دوره آموزشی در پادگانهای نیروی انتظامی برای افرادی که به سبب بیماری معافیت از رزم گرفته اند متفاوت است. این مراکز برای جلوگیری از بروز آسیب بیشتر به سلامت این افراد، تمهیداتی را اندیشیده که طی آن افراد دارای معافیت از رزم در گروهان های جداگنه تقسیم بندی میشوند. این افراد از انجام فعالیت های سخت بدنی همچون رژه و… معاف هستند.

نظام وظیفه

لیست مراکز آموزشی نیروی انتظامی کدام است؟

نیروی انتظامی کشور به عنوان یکی از یگان های مهم که وظیفه تعلیم و آموزش بخشی از سربازان وظیفه را بر عهده دارد، پادگان ها و مراکز مختلفی را برای این امر در نظر گرفته است. این مراکز هر کدام کد مخصوص به خود را دارند که مشمولان بعد از دریافت برگه اعزام با توجه به کد مربوط به مرکز آموزشی باید به آدرس آن مرکز مراجعه کنند. لیست این مراکز آموزشی نیروی انتظامی را در جدول زیر مشاهده میکنید:

کد مرکز نام مرکز محل خدمت
۰۱ ولیعصر تبریز محل خدمت
۰۶ مالک اشتر اراک
۰۷ شهید بهشتی اصفهان
۱۰ شهید درویش اهواز
۱۲ شهید ادیبی مازندران، مرزن آباد

توجه کنید که محل خدمت شما به شکل تصادفی مشخص میشود و ممکن است هر کدام از این مراکز باشد. البته به جز سربازان متاهل که معمولا سعی میشود در همان شهر محل زندگی همسر به کار گرفته شوند.

دوره آموزشی نیروی انتظامی در شرایط شیوع بیماری کرونا چگونه است؟

همانطور که قبلا عنوان کردیم سربازان در پادگانهای آموزشی نیروی انتظامی دو ماه آموزش میبینند. اما در حال حاضر و با شیوع بیماری کرونا در سطح کشور، تصمیماتی برای جلوگیری از شیوع هر چه بیشتر بیماری و حفظ سلامت سربازان در این مراکز اتخاذ شده است. بدین ترتیب با شیوع بیماری کرونا دوره آموزشی سربازی در نیروی انتظامی کشور یک ماه کاهش یافته است. یعنی سربازانی که در این دوره در یگان های آموزشی نیروی انتظامی به کار گرفته میشوند به جای گذراندن دو ماه آموزشی تنها یک ماه آموزش میبینند. همچنین در این دوره یک ماهه و در زمان ورود سربازان به مراکز آموزشی تمام پروتکل های بهداشتی رعایت میشود و سربازان غربالگری و تست میشوند. سربازان مشکوک و یا بیمار نیز قرنطینه میشوند و تحت درمان قرار میگیرند؛ با این تمهیدات نگرانی های سربازان و خانواده هایشان کمتر میشود.

 نحوه اعزام و توزیع سربازان بعد از دوره آموزشی تحت تاثیر عوامل مختلفی است

سربازانی که دوره آموزشی را پشت سر بگذارند، آماده اعزام به پادگانهای مرزی و عملیاتی و… هستند. در روزهای آخر دوره آموزشی در نیروی انتظامی برگه ای به سربازان داده میشود که این برگه محل خدمت سرباز را مشخص میکند. معمولا سربازانی که امریه گرفته اند و سربازان متاهل و افرادی که تک پسر هستند، در همان شهر محل زندگیشان به کار گرفته میشوند. این در حالی است که اعزام بقیه سربازان به شکل تصادفی است. علاوه بر این درجه نظامی سربازان نیز در روزهای پایانی آموزشی مشخص میشود و بعد اعزام میشوند. درجه نظامی بر اساس مدرک تحصیلی مشخص میشود که هر چه مدرک تحصیلی بالاتر باشد درجه نظامی هم بالاتر میرود. توجه داشته باشید که مدرک تحصیلی در طول دوره آموزشی و یا وظایف محوله تاثیری ندارد و این دوران برای همه ی سربازان با هر مدرکی که باشند یکسان است.

علاوه بر موارد ذکر شده نتایجی که هر فرد در آزمون های عملی و تئوری دوره آموزشی در مراکز نیروی انتظامی کسب کرده، میتواند در درجه ی اعطایی نقش داشته باشد.

خدمات مشاوره نظام وظیفه آویژه

یکی از بزرگترین مراحل زندگی هر ‍‍‍پسر ایرانی خدمت سربازی است و در صورتی که مشکلی در وضعیت نظام وظیفه شما وجود داشته باشد از بسیاری از خدمات اجتماعی همانند استخدام به هر صورت، اجازه خروج از کشور، دریافت هر گونه وام، دریافت مدرک تحصیلی و … محروم خواهید شد. بنابراین بسیار اهمیت دارد تا اطلاع دقیقی از تمامی موارد مربوط به نظام وظیفه داشته باشید.

مرکز مشاوره آویژه توسط کادری مجرب می توایند به شما بدون نیاز به مراجعه حضوری خدمات مشاوره نظام وظیفه ارائه دهد. مشاورین ما نیاز شما را در موارد زیر که از اصلی ترین موضوعات مربوط به نظام وظیفه هستند برطرف می کنند:

 • امریه سربازی:

اگر دارای تحصیلات عالی باشید ما به شما در ‍پیدا کردن سازمانی متناسب با رشته و مقطع تحصیلی شما که بتوانید با دریافت امریه سربازی آن خدمت خود را به آسان ترین شکل ممکن بگذرانید کمک می کنیم.

 • معافیت خدمت سربازی:

در قوانین سازمان نظام وظیفه راه های متعددی برای بهره مندی از معافیت خدمت سربازی وجود دارد. ما با بررسی شرایطتان به شما خواهیم گفت که آیا شامل یکی از انواع معافیت خواهید شد یا خیر.

 • کسری خدمت سربازی:

ممکن است بعضی از مشمولین خدمت سربازی شامل استفاده از کسری خدمت سربازی باشند ولی حتی از این موضوع آگاه نباشند. مشاورین ما وضعیت شما را بررسی می کنند و در صورت امکان استفاده از کسری خدمت سربازی شما را راهنمایی می کنند.

باید به این موضوع دقت داشته باشید که قوانین مربوط به خدمت سربازی دائما در حال اصلاح و تغییر هستند، مشاورین ما شما را از آخرین تغییرات مربوط به قوانین و تبصره های آن آگاه می سازند تا بتوانید بهترین انتخاب را( در زمینه امریه، کسری و معافیت) داشته باشید.

دوره آموزشی نیروی انتظامی چگونه است؟  

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه دوره آموزشی نیروی انتظامی چگونه است؟  

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 12 نظر:
 1. سلام اگر اموزشی نیرو انتظامی باشیم بعد اموزشی برای یگان هم همون نیرو انتظامی هست یا ممکنه سپاه یا ارتش باشه

  1. با سلام .بستگی دارد .یک ماه شده اما باز هم بسته به جایی دارد که شما مشغول به خدمت هستید

  1. سلام.شما میتوانید در مواقع ضروری در صورت هماهنگی از تلفن پادگان استفاده کنید.

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

سه شنبه

1400/6/30

چهارشنبه

1400/6/31

پنجشنبه

1400/7/1

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید