شرایط معافیت پزشکی فتق در خدمت سربازی

معافیت پزشکی فتق چه شرایطی دارد؟

معافیت پزشکی فتق که بسیاری از جوانان درگیر این بیماری هستند از نوع معافیت هایی است که متقاضیان زیادی می توانند از آن استفاده کنند. البته این بیماری تنها یکی از بیماری های مهم معافیت پزشکی است. بیماری های زیاد دیگری برای معافیت نظام وظیفه وجود دارند که داوطلبان زیادی از آن ها استفاده می کنند. شرایط این معافیت ها با هم کمی متفاوت است. که برای دانستن درباره ی آن ها، مشمولین می توانند اطلاعات زیادی بدست آورند. معافیت پزشکی فتق نوعی بیماری است که شرایط خاص خود را دارد. یعنی کسانی که به این گونه بیماری ها دچار می شوند می توانند از معافیت های گوناگون پزشکی استفاده کنند. درباره ی این معافیت ها می توانید در اینجا مفصل بخوانید و درباره ی آن اطلاعات کسب کنید.

مشاوره حرفه ای تخصص ماست
برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق در خدمت سربازی با کارشناسان مرکز مشاوره آویژه تماس حاصل نمایید. ساعت پاسخگویی ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی ایام تعطیل.

تماس از طریق تلفن ثابت، بدون صفر و کد

۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵
در صورت عدم دسترسی به تلفن ثابت و دریافت بسته های مشاوره لطفا کلیک کنید.
تماس از تلفن همراه

مشاوران آویژه
پاسخگوی شما هستند

ماده ۳۹ از بخش قوانین معافیت پزشکی سربازی نظام وظیفه درباره ی سلامت روحی و جسمی مشمولان

 • مشمولین و متقاضیان سربازی وظیفه که از بیماری یا نقص عضو رنج می برند می توانند برای معافیت پزشکی اقدام کرده و کارت معافیت بگیرند.
 • داوطلبانی که از نظر جسمی سالم هستند و مشکلات روحی و روانی نیز ندارند. می توانند کارهای خدمت دوره ی ضرورت را انجام داده و به مدت ۲ سال به خدمت سربازی بروند.
 • متقاضیانی که پس از گذراندن یک دوره بیماری یا مشکل بهبود پیدا کرده اند و نمی توانند کارهای طاقت فرسا و سخت را در دوران خدمت خود انجام دهند. قادر خواهند بود معاف از رزم شده و در پادگان ها از انجام برخی کارها منع شوند.
 • داوطلبان و متقاضیان عزیزی که به خاطر مشکلات و بیماری ها به طور موقت می توانند از رفتن به خدمت سربازی منصرف شوند. این افراد موقتا معاف شده تا مشکلاتشان حل شود. تشخیص این معافیت موقت بر عهده ی سازمان نظام وظیفه و شورای پزشکی همین سازمان می باشد.

این قانون معافیت ها که در بالا گفته شد می تواند مشمولین متقاضی معافیت پزشکی را مجاب کند تا در یکی از این گروه ها تقسیم بندی شده و یکی از این معافیت ها به این افراد تعلق خواهد گرفت. در مورد بیماری فتق نیز این قانون صدق خواهد کرد. زیرا این بیماری نیز شرایط خاص خود را داشته و با تشخیص و تایید کمیسیون پزشکی سازمان نظام وظیفه به افراد داده خواهد شد.  در این مقاله تلاش کردیم که درباره ی شرایط و قوانین این بیماری صحبت کرده و راهنمایی های لازم را در اختیار خوانندگان عزیز قرار بدهیم.


بیشتر بخوانید:


بیماری فتق خارجی واینگوینال

فتق به طور کلی برجستگی و جابه جایی ارگان های بدن است و اگرچه مختص مردان نیست ولی نوع شکمی آن بین مردها شیوع بیشتری دارد.
دیواره شکم که خود لایه‌ای محافظ در برابر روده و بافت داخلی است خاصیت نگه دارندگی خود را در برابر فشار احشاء از دست می‌دهد و روده‌های دستگاه گوارش از قسمت ضعیف‌تر به زیر چربی‌ها و عضلات پشت پوست راه می‌یابد.

ممکن است با احساس درد و تیر کشیدن‌های گهگاه نیز همراه باشد. برآمدگی فتق، انواع مختلفی را شامل می شود: از فتق مغبنی که گسترده‌ترین نوع فتق در بین مردان است و اغلب به سبب برداشتن اجسام سنگین یا فشار زیاد حین اجابت مزاج بروز می‌کند، تا فتق رانی که کوچک تر بوده، اغلب بین زنان شیوع دارد؛ و حتی فتق نافی که از هنگام تولد در ناحیه ناف نوزادان یا اطراف آن وجود دارد؛ کوچک و بزرگ یا زن و مرد ممکن است به آن مبتلا شوند.

 

معافیت پزشکی فتق چه مراحلی دارد؟

مشاوره معافیت پزشکی فتق

مشاوره معافیت پزشکی فتق، این بیماری را بر اساس آخرین قوانین نظام وظیفه عمومی ناجا در بخش بیماری های دستگاه گوارش و جراحی های عمومی قرار می دهد. این بخش علاوه بر بیماری فتق، بیماری های زیادی را در برمیگیرد. که متاسفانه این روزها خیلی از افراد با انواع آن ها درگیر هستند. شناخت این بیماری ها به متقاضیان معافیت پزشکی فتق کمک می کند تا هم مشکل خود را بهتر شناخته و هم چنین شرایط معافیت سربازی خود را مورد ارزیابی قرار دهند.

زیرا برای گرفتن معافیت خدمت ضرورت باید از جنبه های مختلف بیماری را بررسی کنید تا برای گرفتن کارت معافیت خود دچار مشکل نشوید. نکته مهم در اینجا این است که اگر فردی برای معافیت پزشکی اقدام کند نمی تواند از درخواست خود منصرف شده و باید در کمیسیون شرکت کند. پس قبل از اقدام برای هر کاری در زمینه های مختلف خدمت نظام وظیفه شما عزیزان می توانید اطلاعات خود را افزایش داده و پس از آن شروع به انجام مراحل بکنید.

بیماری فتق به نوعی بیماری شکمی گفته می شود که بر اثر ضعیف شدن لایه ی عضلات در ناحیه شکم در افراد رخ داده و بروز مشکلات متعددی را در پی خواهد داشت. در واقع کسانی که به این بیماری دچار می شوند حفره هایی در ناحیه شکم آن ها رخ داده و ارگان های مختلف در بدن آن ها بافت های دیگر نفوذ می کنند. نوع شایع این بیماری در بین آقایان به فتق مغبنی معروف است که بیشتر باعث بیرون زدگی روده ی باریک در قسمت شکم و بالای کشاله ی ران می شود. دلایل زیادی برای مبتلا شدن به این بیماری وجود دارد. از این دلایل می توانیم موارد زیر را نام ببریم.

دلایل شایع بیماری فتق

 • افراد مبتلا به بیماری آسم که سرفه های سخت و مداوم دارند بیشتر به این بیماری مبتلا می شوند.
 • مشکلات وراثتی نیز دلیل دیگر این بیماری می باشد.
 • جابجایی وسایل سنگین از علت های مبتلایی به بیماری فتق می باشد.
 • و دلایل دیگر
 • شما می توانید برای مشاوره معافیت پزشکی فتق از مشاورین ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانشاطلاعات بیشتری کسب کنید.

 


بیشتر بخوانید: 


نظام وظیفه

شرایط معافیت پزشکی فتق

شرایط معافیت پزشکی فتق بر اساس نوع این بیماری برای افراد در نظر گرفته می شود. زیرا برخی از افرادی که مبتلا به انواع فتق های شکمی هستند. قبل از اقدام برای معافیت تحت عمل جراحی قرار گرفته اند. یا اینکه شرایط آن ها به حدی حاد نبوده و مشکلشان بدون عارضه می باشد. بنابراین این نکته را در نظر داشته باشید که این شرایط در افراد متفاوت بوده است. پس سازمان نظام وظیفه نیز بر اساس این تفاوت ها شرایط معافیت را برای این افراد در نظر خواهد گرفت. بیماری ها در بخش مشکلات گوارشی و جراحی عمومی شامل ۴۰ بند و تبصره است. که هر کدام از این موارد که در اینجا توضیح داده می شود می تواند افراد زیادی را به کارت معافیت پزشکی نزدیک کند.


بیشتر بخوانید: موارد معافیت پزشکی نظام وظیفه چیست 


راه دریافت معافیت پزشکی فتق

راه دریافت معافیت پزشکی فتق با مراجعه به مرکز پلیس + ۱۰ یا همان دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی امکان پذیر خواهد بود. زیرا برای معافیت پزشکی شرایط خاصی وجود داشته و مشمولان باید قبل از اقدام مراحل و شرایط اخذ این نوع معافیت را مطالعه کنند. اصلی ترین این مراحل شامل سه بخش زیر می باشد.

مراحل اخذ معافیت های پزشکی بیماری فتق

 • انجام معاینات اولیه پزشکی برای تشخیص بیماری فرد است. که می تواند بر اساس آن درخواست معافیت پزشکی فتق داده و برای مراحل بعد آماده شود.
 • پس از معاینات اولیه، مشمول به بیمارستان دعوت شده تا مورد آزمایش قرار گرفته و پزشکان متخصص آن را معاینه خواهند کرد.
 • در بخش آخر که اصلی ترین این مراحل است کمیسیونی است که مشمول باید حتما در آن حضور پیدا کرده و منتظر رای این شورا بماند. رای این شورا، همان رای نهایی سازمان نظام وظیفه خواهد بود که آیا به متقاضی معافیت دائمی داده خواهد شد یا خیر.

 


بیشتر بخوانید: شرایط معافیت پزشکی چیست


برای دریافت معافیت پزشکی فتق چه مدارکی مورد نیاز است؟

مدارک معافیت پزشکی فتق

مدارک معافیت پزشکی فتق چیست؟ آیا داشتن مدارک پزشکی می تواند در گرفتن معافیت به مشمولین کمک کند؟ برای پاسخ به این سوالات باید بگوییم که مدارک اولیه ی خواسته شده از سوی نظام وظیفه عمومی ناجا شامل یکسری فرم ها و مدارک شناسایی است که توسط فرد مشمول جمع آوری شده و باید به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی تحویل گردد. داشتن مدارک پزشکی نیز می تواند کمک بزرگی به متقاضیان بکند. زیرا سابقه ی پزشکی تاثیر مثبتی در رای شورای پزشکان سازمان مربوطه خواهد داشت.

مدارک معافیت پزشکی سربازی

 1. شناسنامه
 2. کارت ملی
 3. باز کردن حساب بانکی
 4. فرم واکسیناسیون
 5. گواهی پایان تحصیلات
 6. فرم معاینات پزشکی
 7. و غیره

  بیشتر بخوانید: معافیت پزشکی سربازی چگونه است


 

چگونه معافیت پزشکی فتق بگیریم؟

سوالات متداول

۱٫ آیا مشمولین پس از دریافت رای کمیسیون پزشکی می توانند به رای صادره اعتراضی داشته باشند؟

بله. اعتراض به رای شورای پزشکی قابل قبول خواهد بود.

۲٫ مشمولینی که سنگین وزن هستند می توانند از معافیت پزشکی برخوردار شوند؟

همه ی مشمولین شامل این قانون نخواهند شد. زیرا مشکل چاقی آن ها باید نوعی بیماری به حساب بیاید.

۳٫ آیا متقاضیان معافیت پزشکی می توانند وارد غیبت سربازی بشوند؟

بله غیبت کردن برای افراد داوطلب درباره ی معافیت های پزشکی قابل قبول می باشد.

خدمات تلفنی و آنلاین مرکز مشاوره آویژه

هدف مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه از ارائه اطلاعات لازم در زمینه مشکلات خدمت سربازی و افزایش آگاهی شماست تا با توسعه دانش خود، جهت ارتقا و بهبود کیفیت زندگی خود، گامی مهم بردارید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر سایر مقالات متخصصان مرکز مشاوره آویژه را مطالعه نمایید .

در این راستا مرکز مشاوره آویژه خدمات متنوعی را در زمینه مشاوره معافیت پزشکی به شما هم میهنان عزیز ارائه میدهد.

شرایط معافیت پزشکی فتق در خدمت سربازی

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره ۹۰۹۹۰۷۱۹۸۵ تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق در خدمت سربازی

از مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه با تلفن همراه

در سراسر کشور با کلیک روی دکمه زیر

برای تماس با مشاور کلیک کنید
به اشتراک بگذارید
کانال تلگرام اخبار نظام وظیفه آویژه

برای عضویت در کانال آخرین اخبار نظام وظیفه و اطلاع از اخبار معافیت، امریه، کسری خدمت، خروج از کشور و ... کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نظرات
- 95 نظر:
 1. سلام بنده در کودکی دو بار عمل فتق کردم
  و الان واریکسل هم دارم و لاغری شدید هم دارم ایا میتوانم معافیت بگیرم؟

 2. سلام من فتق بیضه دارم و موقع دویدن و غذاخوردن به بیضه چپم فشار میاره آیا میتونم معافیت بگیرم مدرک تحصیلم دیپلم کاردانش تاسیساته و شغلمم تخلیه باره

 3. سلام وقت بخیر
  من فتق داشتم و برای دانشگاه افسری ارتش ثبت نام کرده بودم اما بخاطر فتق ام رد شدم ،مدرکمم لیسانس هست ،ایا امکان دارد معافیت دائم شم؟

 4. سلام خسته نباشید ببخشید من سال ۹۰ تصادف کردم پلاتین تو دستم گزاشتن تو رون پامم گزاشتن بعد ۱ سال دوباره پلاتین پام شکست دوباره عمل کردم دکتر بهم گفت باید چند سال پلاتین تو پات باشه بعد دربیار تا پارسال که دراوردم دوباره بعد ۴۵ روز رون پام شکست رفتم برا عمل دکتر متخصص گفت رون پات خیلی ضعیف شده بایدمواد برا رشد استخون استفاده کنیم داخل پات که هم پلاتین گزاشتن هم پودر استخوان استفاده کردن الانم پام پرانتزی شده بعد چن ماه بعدش تصادف کردم رباط صلیبی و کشکک زانوی همون پایی که رونم عمل شده نابود شد عملش کردن الان دیگه زانومم کامل خم نمیشه خواستم بدونم شرایط سربازی من چجور میتونم معاف بشم یا نه

 5. سلام من بیماری فتق داشتم و دوبار هم عمل کردم مدرک تحصیلی هم دیپلمه آیا شامل معافیت دائم می باشم

  1. با سلام
   اقدام نمایید اگر عود داشته باشد شاید بشود برای معافیت اقدام کرد .اما به طور کلی فتق عمل کرده خیلی به سمت معافیت دائم پیش نمیرود .

 6. با سلام وخسته نباشین جسارتا من فتق اینگوینال دایرکت دو طرف داشتم ویک ماه پیش جراحی کردم، الان امکان اقدام برای معافیت وجود داره؟ ممنون

 7. سلام من فتق در بیضه دارم و تا حالا به دکتر مراجعه نکردم و خیلی بزرگ میشه برای معاف شدن میتونم ازش استفاده کنم؟

   1. سلام من عمل فتق کردم و عود کرده و دوباره عمل کردم و واریکوسل هم عمل کردم و اضافه وزن هم دارم . ایا معافیت شامل من میشه؟

 8. سلام من۱۸سالمه سال پیش تابستون فتقمو عمل کردم کف پام هم صرفه و الان هم تو بهزیستی زندگی میکنم خواستم بپرسم با این شرایط میتونم معاف بشم در ضمن کار های سابق هم نمیتونم انجام بدم

  1. سلام دوست عزیز
   بستگی به شدت بیماری دارد .اقدام کنید و تا صدور رای پیش بروید

 9. سلام من مدرک لیسانس دارم و در حال حاضر معاف رزمم، و در حین خدمت یک بار عمل فتق اینگوینال داشتم و الان دوباره عود کرده میخواستم ببینم شامل معافیت دائم میشه ؟ بعد اگر معاف بشم برای اینده شغلی مشکلی پیش نمیاد؟

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال معافیت بالایی وجود دارد.برای بررسی شرایط کاری با مشاورین تماس بگیرید

 10. سلام خسته نباشی من فتق دارم والانش که تو خدمتم بار سومی عملش کردم واریکوسل دارم معاف میکنن الان یانه

  1. سلام دوست عزیز
   در صورت شدید بودن به بهداری یگان مراجعه کنید و درخواست معافیت پزشکی دهید.

 11. سلام.بنده فتق از نوع بیضه دارم و تا حدودی اذیتم می کنه و در کنارش صافی کف پا هم دارم.بااین شرایط میشه معافیت دائم گرفت یا خیر؟

  1. سلام دوست عزیز
   سلام/ درصورتیکه فتق بیضه در حالت ماژور و یا شدید باشد در حالتی که با انجام عمل جراحی درمان قطعی نشود = معاف دائم در غیر اینصورت = معاف از خدمات رزم // مبحث صافی کف پا اگر دفورمیتی ماژور ایجاد نکرده باشد = معاف از خدمات رزم.

 12. سلام من عمل فتق ازنوع بیضه انجام دادم بعد فکر کنم عملم باز شده ایاتومعافیت تاثیری داره

  1. سلام دوست عزیز
   بله احتمال دارد . بستگی به درجه عمل دارد که بررسی میشود

 13. سلام من سربازم الان سه ماهه دارم خدمت میکنم هفته ی پیش تو بیمارستان ارتش عمل کردم والان دوباره جای عملم ورم چشم گیر کرده و در کنار این پدر مادرمم فوت شده به نظرتون معافی برای کن امکان پذیر میباشد

  1. سلام مهرشاد عزیز
   شرایط شما خاص است و باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد . لطفا با کارشناسان ما تماس بگیرید

 14. سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدون ک من فتق دارم ایا با عمل کردنم بعدش میتونم برم برا استخدام نظام ارتش یا هرارگانه دیگه ایی

 15. سلام من فتخ اینگوعینال داشتم عمل کردم اما الان ۶ ماهه سربازم به شدت درد دارممم و کمی تورم مبخواستم بدونم مبشه معاف شم یا نه ممنونم میشم هرچه زودتر خبرم کنید

 16. سلام خسته نباشبد من ۶ ماه خدمت هستم پدرم فوت کرده مادرم تنهاس و برادرم از معافیت کفالت مادرم استفاده کرده ولی اللن خیلی وقته ازدواج کرده و من قبلا عمل فتخ اینگوعینال انجام دادم و اللن با کارای سنگین توی سربازی با ورم جای عمل و درد شدید ببضه مواجه شدم میخواستم ببینم امکان معافیتم هست یا نه خیلی اذیت شدم ممنون میشم کمک کنید

 17. سلام خسته نباشی دو طرف من فتق داشت عمل کردم درست شدم میخوام ببینم معاف میشم یا نه

 18. سلام من چپ و راستم فقق داشتم عمل کردم
  تاثیری داره برای معاف از رزم یا معاف شدن؟

  1. سلام
   شدت عارض، رای شورای پزشکی و… در معافیت یا عدم معافیت شما تاثیر دارد.

  1. سلام
   شدت عارض، رای شورای پزشکی و… در معافیت یا عدم معافیت شما تاثیر دارد.

 19. سلام چه راهی وجود داره که از طریق فتقی که عود نکرده معافیت دائم گرفت ؟؟؟
  ((خودم فتق اینگواینال دو طرفه دارم))

  1. سلام
   معافیت دائم برای بیمارانی است که عود کند اما نظر شورای پزشکی اهمیت دارد.

 20. سلام خسته نباشید ایا مینیسک زانو معافیت داعم داره یه زانو خم نمیشه میخاد راه بره بی حس میشه میشینه زمین

  1. سلام
   هر گونه فتق خارجی که بعد از عمل مجددا عود کند، معافیت دائم را به همراه دارد.

 21. سلام وقت بخیر
  من هم فتق دارم و هم واریکسل درجه۳
  به نظرتون معاف میشم
  یا استعلاجی ۶ماه حاصل میکنم؟

  1. سلام
   برای واریکوسل گرید سه تنها در صورتی معافیت دائم صادر میشود که بیماری شما بعد از انجام عمل جراحی عود کند. همچنین نوع و شدت بیماری فتق نیز در معافیت شما تاثیر دارد که با رای شورای پزشکی مشخص میشود.

  1. سلام
   برای واریکوسل گرید سه تنها در صورتی معافیت دائم صادر میشود که بیماری شما بعد از انجام عمل جراحی عود کند. همچنین نوع و شدت بیماری فتق نیز در معافیت شما تاثیر دارد که با رای شورای پزشکی مشخص میشود.

 22. سلام.من فتق قسمت بیضه دارم.میخوام معاف نشم میشه؟؟اخه شنیدم وتسه استخدام معافیت پزشکی مشکل پیش میاره
  اگر عمل نکرده باشم ممگنه بازم معاف بشم؟یه مدت سرپا باشم دچار درد میشم

  1. سلام
   معاف شدن یا نشدن شما به شدن بیماری بستگی دارد که در کمیسیونهای پزشکی مورد بررسی قرار میگیرد. توجه کنید اگر فردی بیماری خود را قبل از اعزام کتمان کند، عواقب آن به عهده خودش است و سازمان وظیفه هیچ مسئولیتی را نمیپذیرد.

 23. با سلام خدمت شما
  من داخل پادگان به دلیل حمل بار سنگین مشکل فتق برام پیش اومد که ازمایش دادم نوشته ۱۲ میلیمتر بیرون زدگی داره که موقع راه رفتن تیر میکشه و حتمل بار حتی سبک درد شدید داره
  میخاستم ببینم عمل کنم بعد میتونم به کمسیون پزشکی برم یا قبل عمل باید اقدام کنم؟
  و امکان معافیت دائم هست؟ یا فقط معاف از رزم

  1. سلام
   برای بیماری فتق سه حالت وجود دارد: افرادی که عمل کرده اند و بعد بیماریشان عود کرده معافیت دائم میگیرند. افرادی که عمل نکرده اند برای درمان و جراحی شش ماه معافیت موقت میگیرند و افرادی که عمل نکرده اند یا عمل جراحی بدون عارضه بوده معاف از خدمات رزمی میشوند.

 24. سلام من فتق عمل کردم و الان نمیتونم بیش از حد سر پا باشم درد دارم و دوباره مهره های کمر ک جابجایی داشته رو جا انداختم و تصادف زانو هم داشتم ایا معاف میشم یا خیر؟

  1. سلام
   معافیت شما با توجه به شدت بیماری و عوارض مربوط به آن مشخص میشود. همچنین رای و نظر شوراهای پزشکی نیز اهمیت دارد.

  1. سلام وقت بخیر
   دریافت معافیت پزشکی طی چندین مرحله مختلف و با انجام آزمایشات و معاینات متعدد صورت میگیرد بیماری فتق نیز یکی از انواع بیماریهای موجود در لیست معافیت پزشکی است اما نوع معافیتی که به مبتلایان به این بیماری تعلق میگیرد با توجه به شدت آن مشخص میشود.

   1. با سلام بنده فتق با واریکاسل دارم امروز دکتر کمیسیون پزشکی دید فرستاد سونوگرافی اونجاام سونوگرافی کرد گفت شاید معاف شی

    میخواستم بدونم اگه نخواممعاف شم باید چیکار کنم
    میخوام برم خدمت

    1. سلام
     تمام افرادی که مشکلات و بیماری هایی دارند که انجام خدمت سربازی این بیماری ها را تشدید میکند از رفتن به خدمت معاف میشوند و تصمیم گیری درباره معافیت یا عدم معافیت این افراد بر عهده کمیسیون های پزشکی نظام وظیفه میباشد.

  2. سلام وقت بخیر من دوبار فتق رو عمل کردم جایه یکی از عملا تو رفته و وقتی سر پا وایمیستم درد میکنه و وقتی عطسه میکنم درد عجیبی میگیره و یکبارم رباط طلیبی رو عمل کردم بنظرتون معاف میشم ؟

   1. سلام
    معافیت فتق به نوع و شدت بیماری شما و نظر کمیسیونهای پزشکی بستگی دارد. در صورتیکه دو رباط دچار پارگی شده باشند امکان معافیت وجود دارد ضمنا مدرک تحصیلی شما در نوع معافیت تاثیر دارد.

    1. سلام وقت به خیر می بخشید من تو سه سالگی عمل فتق داشتم بعد عمل دوباره عود داشته و حدودا شش ماه بعدشم دوباره عمل داشتم الانم ۲۳ سالمه و هر از گاهی درد دارم تو اون ناحیه. مدرکم هم کارشناسیه برقه. میخواستم بدونم ایا میتونم معافیت دائم بگیرم یا نه؟

     1. سلام دوست عزیز
      در صورت تعدد بیماری احتمال معافیت دارید .اقدام کنید

    2. سلام وقت به خیر ببخشید من تو سه سالگی عمل فتق داشتم و بعد ۶ ماه دوباره عود کرده و دوباره عمل شدم الانم حدودا ۲۳ سالمه و هر از گاهی درد تو اون ناحیه دارم مدرکم هم کارشناسی برقه میخواستم بدونم ایا میتونم معافیت دائم بگیرم یا نه؟

     1. سلام دوست عزیز
      در صورت تعدد بیماری احتمال معافیت دارید .اقدام کنید

  1. سلام
   بله فتق یکی از بیماری های معافیت پزشکی است. شما در زمان مراجعه برای اعزام توسط پزشک اولیه معاینه میشوید و باید بیماری خود را عنوان کنید تا شما را برای بررسی ها و آزمایشات بیشتر به شوراهای پزشکی ارجاع دهد و نوع معافیت متناسب با بیماریتان مشخص شود.

  2. سلام بنده دوبار فتق عمل کردم الان وقتی سر پا وایمیستم درد میکنه و نمیتونم بیشتر از نیم ساعت سر پا وایسم بعد رباط پامم پاره شده اونم عمل کردم با این شرایط به من معافیت دائم میدن؟

   1. سلام
    معافیت فتق به نوع و شدت بیماری شما و نظر کمیسیونهای پزشکی بستگی دارد. در صورتیکه دو رباط دچار پارگی شده باشند امکان معافیت وجود دارد ضمنا مدرک تحصیلی شما در نوع معافیت تاثیر دارد.

  3. سلام من دو بار فتق عمل کردم الان درد میکنه نمیتونم بیشتر از نیم ساعت سر پا باشم بعد رباط صلیبیم پاره شد عمل کردم هنوزم پام درد میکنه میتونم معافیت بگیرم؟

   1. سلام
    معافیت فتق به نوع و شدت بیماری شما و نظر کمیسیونهای پزشکی بستگی دارد. در صورتیکه دو رباط دچار پارگی شده باشند امکان معافیت وجود دارد ضمنا مدرک تحصیلی شما در نوع معافیت تاثیر دارد.

    1. با سلام وخسته نباشی بنده فتق مغبنی دو طرفه دارم یک سمت عمل کردم ویکی مونده
     آیا معاف دائم نمیشم

   2. سلام عرض ادب من تومور بیضه داشتم عمل کردم و بیضه راستم خارج کردن از دست دادم آیا معافیت داعم دارد تشکر

  4. سلام عرض ادب من تومور بیضه داشتم عمل کردم و بیضه راستم خارج کردن از دست دادم آیا معافیت داعم دارد تشکر

براي تماس با مشاور کليک کنيد!

تماس با مشاور

تماس با موبایل

هزینه تماس:

دقیقه ای 1400 الی 1800 تومان

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

جهت ادامه و تماس با مشاور کلیک کنید

تماس با تلفن ثابت

شماره تماس:
نحوه پرداخت
9099071224 بدون صفر
قبض تلفن

لطفاً شماره موبایل خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

کاربر گرامی، برای ادامه روند دریافت مشاوره، لطفاً نام خود را وارد کنید:

گام بعدی
بازگشت

سلام در چه زمینه ای نیاز به مشاوره دارید؟

گام بعدی
بازگشت

بازه زمانی مورد نظر خود را برای مشاوره انتخاب کنید:

نگران از دست رفتن بازه زمانی انتخاب شده نباشید، تا زمانی که کامل مشاوره نگرفته اید رزرو شما باقی خواهد ماند.

فوری

شنبه

1400/7/3

یکشنبه

1400/7/4

دوشنبه

1400/7/5

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

گام بعدی
بازگشت

موجودی شارژ شما:

با این میزان اعتبار شما می توانیددقیقه با مشاور صحبت کنید

دقیقه کافیست، ادامه
خرید شارژ بیشتر
بازگشت

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

خرید شارژ مشاوره:

بازگشت

شارژ مشاوره شما همیشه در حساب کاربریتان موجود خواهد بود و در صورت تمایل باقیمانده شارژ به کارت بانکی شما بازگردانده خواهد شد.

تایید نهایی:

موضوع

مشاوره

مدت

مشاوره

زمان

مشاوره

دقیقه

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

تایید نهایی
بازگشت

زمان مشاوره شما با موفقیت رزرو شد. منتظر تماس از طرف مشاور ما باشید.

در صورت داشتن ابهام یا مواجهه با هرگونه مشکل با شماره تلفن 62999066-021 تماس حاصل نمایید

پس از مشاوره بقیه شارژ شما در حساب کاربریتان باقی خواهد ماند، در صورتی که تمایل دارید باقیمانده پولتان به کارتتان واریز شود با شماره 62999066-021 تماس حاصل نمایید