شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال
به اشتراک بگذارید

شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال ؟

سرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال شامل عوامل مختلف بسیاری است . به صورت کلی در شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال سطوح مختلفی وجود دارد . ممکن است برخی از سطوح این بیماری صرفا موجب معافیت پزشکی موقت شوند . ما در مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش بر این باوریم که نکات بسیار مهمی پیرامون شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال وجود دارد . از این رو اطلاع از شرایط معافیت پزشکی می تواند بسیار مهم تلفی شود . نکته دیگری که در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال مهم تلقی می شود این است که بیماری تا چه حد موجب جلو گیری از عملکرد روزانه فرد می شود .

اطلاع از شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال بیسیار مهم است

برای این منظور مشاوران حرفه ای مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه و مشاوره معافیت پزشکی می توانند شما را در مورد شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال ، که در برخی موارد بسیار پیچیده نیز می شود ، راهنمایی کنند . برای اطلاع از شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال می توانید تنها از تلفن ثابت با شماره تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال چیست ؟

فتق خارجی ناحیه اینگوینال ، التهاب ، تورم و بر آمدگی قسمت فوقانی کشاله ران و ناحیه ی مغبنی است که در اثر ضعیف شدن و پارگی دیواره ی نگهدارنده روده های انسان ، ایجاد می شود . فتق خارجی نواحی اینگوینال باعث می شود روده و چربی اطراف آن ، به درون ناحیه ی مغبنی وارد شوند .

ناحیه ی مغبنی ( کانال های اینگوینال ) در پایین شکم هر فرد قرار دارد . هم مردان و هم زنان دارای کانال های اینگوینال می باشند . کانال اینگوینال در آقایان ، مجرای انتقال بیضه از درون شکم انسان به درون اسکروتوم ( کیسه ی بیضه ) در دوران جنینی است . در صورتی که این کانال باز بماند در ٨٠٪‏ موارد تا یک سالگی بسته می شود ، اما در صورت باز ماندن کانال اینگوئینال ، فرد مستعد انتقال مایع داخل شکم به درون کیسه بیضه ها ( ایجاد هیدروسل ) و یا انتقال روده ها به درون کیسه بیضه و ایجاد هرنی اینگوینال مستقیم می باشد .


بیشتر بخوانید: مدارک معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : تاریخچه بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال

فتق اینگوئینال یکی از شایعترین نوع فتق برای انسان بوده که در آقایان ٧ برابر بیشتر خانم ها دیده شده است و در سمت راست شایعتر از چپ می باشد . این نکته حائز اهمیت است که در فتق ارثی پسر بچه ها ، احتمال همراهی فتق با بیضه نزول نکرده و یا تجمع مایع اطراف بیضه ( هیدروسل ) وجود دارد .

تنها یک دلیل خاص برای فتق در ناحیه خارجی اینگووئینال وجود ندارد . با این حال، نقاط ضعف درون عضلات شکمی و کشاله ى ران ، به عنوان مهمترین علل ایجاد فتق در این ناحیه شناخته می شوند . فشار اضافی در این ناحیه ى از بدن می تواند در نهایت فتق را به وجود آورد . برخی از عوامل خطر می توانند شانس ابتلا به این بیماری را افزایش دهند ، که در ادامه به چند مورد اشاره می کنیم . این موارد عبارتند از :

 • وراثت
 • داشتن یک فتق قبلى
 • مرد بودن
 • زایمان زودرس
 • اضافه وزن یا چاقى
 • بارداری
 • فیبروز کیستیک
 • سرفه ى مزمن
 • یبوست مزمن

مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال


بیشتر بخوانید: روند رسیدگی به معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : علائم بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال

فتق هاى نواحی اینگوینال بیشتر به خاطر ظاهرشان شناخته شده هستند . آن ها باعث برآمدگى در ناحیه ى شکم یا کشاله ى ران در بدن بیمار مى شوند که ممکن است با ایستادن یا سرفه کردن شخص بزرگتر شوند . این نوع از فتق ممکن است دردناک و حتی حساس به لمس نیز باشد .

از علائم این بیماری می توان به چند مورد اشاره کرد :

 • درد شدید هنگام سرفه بیمار یا هنگام ورزش کردن و خم شدن
 • احساس سوزش شدید
 • درد وحشتناک در ناحیه شکم
 • احساس سنگینى در کشاله ی ران
 • تورم و التهاب اسکروتوم در مردان

بیشتر بخوانید: چه کسانی می توانند معافیت پزشکی نظام وظیفه بگیرند


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال : راه های درمان بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال

فتق درمان دارویی ندرد و درمان اصلی و قطعی آن جراحی عمومی می باشد . مواردی مانند فتق بند و موارد مشابه آن ، به دلیل عدم نقش اثبات شده در درمان فتق و همچنین افزایش چسبندگی و عارضه دار شدن فتق ، به هیچ وجه به عنوان درمان اصلی فتق توسط متخصصین توصیه نمی شود . صرفا در مواردی که سن بیمار بالا است و یا بیماری زمینه ای مانع از انجام جراحی می شود ، این وسایل استفاده می شوند . برای درمان این بیماری می توان به دو مورد جراحی خاص اشاره کرد که عبارتند از :

 •  جراحى باز فتق اینگوینال
 • جراحى لاپاروسکوپی فتق اینگوینال

 


بیشتر بخوانید: نحوه دریافت معافیت پزشکی


شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

طبق قوانین نظام وظیفه با توجه به مطالب گفته در صورتی که احتمال وجود این بیماری فتق خارجی نواحی اینگوئینال در بدن شما وجود دارد . شما می توانید برای معافیت پزشکی اقدام کنید . در این مسیر می تواندی برای کسب اطلاعات جامع پیرامون شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال از مشاوران خبره مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش بهره ببرید . برای این کار می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفنی ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره نظام وظیفه


مدارک معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,قوانین معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مراحل معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال,مشاوره معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنیآویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه شرایط معافیت پزشکی فتق خارجی نواحی اینگوئینال

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068