قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم
به اشتراک بگذارید

قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم ” : اگر شما هم یکی از مشمولان خدمت سربازی هستید که می خواهید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید . باید حتما از قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم اطلاع داشته باشید . اطلاع از قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم به حدی مهم تلقی می شود که همه ساله مشمولان زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع کافی از قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم از معافیت پزشکی تنگی های رکتوم باز می مانند . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از معافیت پزشکی موقت یا دائم حتما باید از قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم آگاهی کامل داشته باشند .با توجه به اهمیت اطلاع از قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم در ادامه به طور مفصل به قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم می پردازیم .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های دستگاه گوارش و جراحی عمومی کلیک کنید


 قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم : بیماری تنگی های رکتوم چیست ؟

در این قسمت یکی از بیماری هایی را که مشمولین معافیت پزشکی از آن استفاده می کنند را به صورت کامل شرح می دهیم .

رکتوم یا همان راست روده قسمت تحتانی روده انسان است که روده بزرگ را به مقعد متصل می کند . وظیفه اصلی روده ذخیره و آماده سازی مدفوع برای تخلیه از بدن انسان است .ین قسمت از سه لایه تشکیل شده است .

بیماری رکتوم مقعد اغلب در گذر زمان و چندین سال رشد می کند ابتدا سلول ها رشد می کنند که پلیپ نامگذاری می شوند . برخی پلیپ ها پتانسیل تبدیل شدن به سرطان را دارند و رشد می کنند و به دیواره راست روده نفوذ می کنند . علت واقعی سرطان مقعد پیچیده و مبهم می باشد . با این وجود ، عواملی می تواند خطر ابتلا به این بیماری را افزایش دهد .

از جمله این عوامل می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • سن بالا شخص
 • استعمال دخانیات
 • سابقه خانوادگی
 • مصرف غذا های چرب و رژیم های نامناسب غذایی
 • بیماری التهابی روده
 • ….

بیشتر بخوانید: آخرین خبر های معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم : تاریخچه بیماری تنگی های رکتوم

این بیماری از گذشته شایع بوده و در بسیاری از افراد مشاهده شده است . اما با صنعتی شدن زندگی انسان ها و رژیم های غذایی نامناسب این بیماری رواج بیشتری پیدا کرده است . افرادی که این بیماری را دارند می توانند در صورت شرایط خاص و ویژه از خدمت سربازی معاف شوند و برای این کار ابتدا می بایست مدارک خود را برای معافیت پزشکی تکمیل و به سازمان نظام وظیفه عمومی تحویل دهند و در صورت تایید نظام وظیفه از خدمت سربازی معاف می شوند .

 

قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم : علائم بیماری تنگی های رکتوم

این بیماری نیز مانند دیگر بیماری ها علائم عمومی و قابل رویت خاص خود را دارد و در صورت شک داشتن بیماری الزامی است نظر پزشک متخصص را جویا شد . از علائم بیماری تنگی های رکتوم می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • خونریزی در ناحیه مقعد
 • دیدن خون در مدفوع ، در این صورت می بایست به پزشک مراجعه کرد .
 • تغییر در عادت های روده ( مقدار بیشتر گاز یا بیش از حد گاز ، کوچک ترشدن مدفوع ، اسهال )
 • انسداد روده : حجم مقعد به اندازه ای بزرگ می شود که از گذشتن مدفوع جلوگیری می کند . این انسداد می تواند  به یبوست شدید را به همراه داشته باشد . علاوه بر این ، درد در ناحیه شکم ، ممکن است ناشی از انسداد باشد .
 • اندازه مدفوع یکی دیگر از علائم این بیماری می تواند باشد . در این صورت ممکن است باریک به نظر برسد به طوری که بتواند از مقعد رد شود . بنابراین، مدفوع باریک ممکن است نشانه دیگری از انسداد سرطان مقعد و رکتوم باشند .
 • فرد مبتلا به سرطان رکتوم احتمالا احساس می کند نمی تواند بعد از حرکت روده به طور کامل مدفوع را تخلیه کند .

بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم : راه های درمان بیماری تنگی های رکتوم

درمان پزشکی تنگی های رکتوم با توجه به اینکه شخص در چه مرحله ای از بیماری قرار دارد متفاوت است . در مراحل سخت داروهای شیمی درمانی وجود دارد که تحت نظر آنکلوجیست متناسب با حال فرد  تجویز می شود که حتما می بایست زیر نظر پزشک متخصص باشد .

جراحی برای درمان و کاهش علایم بیماری تنگی های رکتوم بکار می رود و در برخی افراد ممکن است منجر به بهبود کامل بیماری شود ؛ درمان توسط اشعه نیز برای کشتن یا کوچک کردن تنگی های رکتوم به کار می رود و می تواند مفید واقع شود .


بیشتر بخوانید: تفاوت معافیت موقت پزشکی با معافیت دائم چیست ؟


چرا اطلاع از قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم مهم است ؟

قوانین معافیت پزشکی  از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم آگاهی از آن می تواند صدمات جبران ناپذیری را بار آورد . بر طبق قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم روند رسیدگی به معافیت پزشکی در ۳ بخش صورت می پذیرد . پس از این سه بخش با توجه به قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم تصمیم نهایی برای معافیت موقت یا دائم فرد فرد مشمول گرفته می شود .مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش  با آگاهی کامل از ریز قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم به شما این اطمینان را می دهد . که در صورت دارا بودن شرایط معافیت پزشکی تا زمان دریافت کارت معافیت پزشکی با راهنمایی جامع معافیت پزشکی خود در کنار شماست . برای این امر شما مشمولان عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,شرایط معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مشاوره معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مراحل معافیت پزشکی تنگی های رکتوم,مدارک معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

 

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی تنگی های رکتوم

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068