قوانین معافیت پزشکی فکین

قوانین معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,مشاوره معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین
به اشتراک بگذارید

قوانین معافیت پزشکی فکین

قوانین معافیت پزشکی فکین ” : اگر شما هم یکی از مشمولان خدمت سربازی هستید که می خواهید برای دریافت معافیت پزشکی اقدام کنید . باید حتما از قوانین معافیت پزشکی فکین اطلاع داشته باشید . اطلاع از قوانین معافیت پزشکی فکین به حدی مهم تلقی می شود که همه ساله مشمولان زیادی صرفا به دلیل عدم اطلاع کافی از قوانین معافیت پزشکی فکین از معافیت پزشکی فکین باز می مانند . بنابراین مشولین معافیت پزشکی برای اطمینان از معافیت پزشکی موقت یا دائم حتما باید از قوانین معافیت پزشکی فکین آگاهی کامل داشته باشند .با توجه به اهمیت اطلاع از قوانین معافیت پزشکی فکین در ادامه به طور مفصل به قوانین معافیت پزشکی فکین می پردازیم .


بیشتر بخوانید: قوانین معافیت پزشکیبرای اطلاعات از سایر بیماری های مشمول معافیت پزشکی بیماری‌های گوش حلق و بینی کلیک کنید


 قوانین معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,مشاوره معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین

قوانین معافیت پزشکی فکین : بیماری فکین چیست ؟

یکی از مشکلاتی که برخی افراد با آن مواجه می‌شوند کیست‌های فکی است که گاهی اوقات ممکن است اندازه آنها بزرگ باشد ، اما تشخیص این کیست‌ها آسان نیست و نیاز به بررسی‌ دارد . داشتن اطلاعات کلینیکی ، رادیولوژیکی و نمای پاتولوژیکی برای تشخیص آنها ضروری است ، چرا که گاهی اوقات علائم بالینی و شرح حال بیمار ممکن است تشخیص را سخت کند و با بیماری دیگری اشتباه گرفته شود .

همچنین باید بگویم که این کیست‌ها مختص ناحیه فک نیستند و ممکن است در سایر اعضای بدن مشاهده شوند که فک هم از این قاعده مستثنا نیست . وجود انواع تومورها و کیست‌ها در استخوان‌های فک و بافت‌های نرم دهانی یا فکی وجود دارد که یک بخش عظیمی از کارهای جراحی را به خود اختصاص می‌دهند . البته این تومورها به دو دسته خوش‌خیم و بدخیم دسته‌بندی می‌شوند که مطابق نوع آن درمان مناسب به‌کار برده می شود .  یک بخش بزرگی از کارها در واقع وظایف جراح فک و صورت است که بتواند این مسئله را در بیمار تشخیص دهد . آیا بیماری فکین ارثی است ؟ بعضی تومورهای بدخیم اصلا زمینه ارثی برایشان مطرح نیست اما با این حال نمی‌توان گفت ژنتیک در بروز این مشکل بی‌تاثیر است . به‌طور کلی عامل ارث را در هیچ موردی نمی‌توان قلم گرفت و بدون تاثیر دانست ، اما عوامل محیطی را هم نمی‌توان نادیده گرفت .


بیشتر بخوانید: آخرین خبر های معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی فکین : سر منشا بیماری فکین چیست ؟

ممکن است بارها از بعضی افراد شنیده باشید دندان نهفته یا عقل‌شان را جراحی کرده‌اند . علتش این است که این دندان نهفته دارای جداری با بافت پوشاننده است . این جدار قادر است دندان را برای تشکیل یک کیست یا نهایتا تومور مستعد کند ، بنابراین این کیست‌ها  معمولا از بقایای جنینی سلول‌های پوشاننده در ناحیه مورد‌نظر هستند . البته بعضی وقت‌ها هم ممکن است علت نامشخص باشد . اما بسیاری از تومورهایی که سلول‌های پوشاننده دیگر بدن را درگیر می‌کنند ، می‌توانند فک را هم درگیر کنند .

قوانین معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,مشاوره معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین


بیشتر بخوانید: ضوابط و مقررات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی فکین : علائم بیماری فکین

معمولا اولین علامت این تومورها تورم در ناحیه فک است ، یعنی بیمار با ظاهر متورم به پزشک مراجعه می‌کند . همان‌طور که گفته شد برای تشخیص دقیق نیاز به بررسی‌ های بیشتری است .


بیشتر بخوانید: آخرین تغییرات معافیت پزشکی


قوانین معافیت پزشکی فکین : راه های درمان بیماری فکین

معمولا درمان‌های این کیست‌ به‌صورت جراحی است . البته یکسری تومورهای بدخیم فکی را باید با کمک درمان‌های رادیوتراپی و کموتراپی برطرف کرد یا اینکه قبل از عمل جراحی این درمان‌ها را انجام داد و بعد از آن جراحی را به‌کار برد ، اما عمدتا تومورها و کیست‌های فکی درمان‌شان به‌صورت جراحی است . اگر این کیست در ناحیه فک درمان نشود چه عوارضی دارد ؟ در پاسخ باید بگویم که مسلما این کیست‌ها عواقب خود را دارند . اگر از نوع بدخیم باشند و درمان نشوند در‌نهایت منجر به پایان زندگی فرد می‌شوند . همچنین اگر از نوع خوش‌خیم باشند اما درمان به تعویق بیفتد یا درمان نشوند احتمال تخریب این عضو بالاست . در این شرایط نیاز است که جراحی صورت گیرد که این جراحی سنگین خواهد بود ، چرا که مقداری از بافت تخریب شده است. همچنین باید استخوان آن بخش را برداریم که این کار باعث برهم زدن پیوستگی فک می‌شود که همه این موارد مشکلات زیادی از‌جمله از نظر ظاهری و عملکردی به‌همراه دارد .


بیشتر بخوانید: تفاوت معافیت موقت پزشکی با معافیت دائم چیست ؟


چرا اطلاع از قوانین معافیت پزشکی فکین مهم است ؟

قوانین معافیت پزشکی  از آن جهت مهم تلقی می شود . که عدم آگاهی از آن می تواند صدمات جبران ناپذیری را بار آورد . بر طبق قوانین معافیت پزشکی فکین روند رسیدگی به معافیت پزشکی در ۳ بخش صورت می پذیرد . پس از این سه بخش با توجه به قوانین معافیت پزشکی فکین تصمیم نهایی برای معافیت موقت یا دائم فرد فرد مشمول گرفته می شود .مرکز مشاوره نظام وظیفه آویژه دانش  با آگاهی کامل از ریز قوانین معافیت پزشکی فکین به شما این اطمینان را می دهد . که در صورت دارا بودن شرایط معافیت پزشکی تا زمان دریافت کارت معافیت پزشکی با راهنمایی جامع معافیت پزشکی خود در کنار شماست . برای این امر شما مشمولان عزیز می توانید با شماره گیری تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ از تلفن ثابت با مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید .


بیشتر بخوانید: مشاوره معافیت سربازی


قوانین معافیت پزشکی فکین,شرایط معافیت پزشکی فکین,مشاوره معافیت پزشکی فکین,مراحل معافیت پزشکی فکین,مدارک معافیت پزشکی فکین

خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره معافیت پزشکی – مشاوره نظام وظیفه:

 1. معافیت پزشکی بیماریهای عمومی
 2. معافیت پزشکی بیماریهای چشم و عوارض بینایی
 3. معافیت پزشکی جراحی مغز و اعصاب
 4. معافیت پزشکی بیماریهای ریه و قفسه صدری
 5. معافیت پزشکی بیماریهای فک و دهان و دندان
 6. معافیت پزشکی گوش و حلق و بینی
 7. معافیت پزشکی بیماریهای قلب و عروق
 8. معافیت پزشکی بیماریهای غدد مترشحه و داخلی
 9. معافیت پزشکی پوست و بافتهای زیر پوست
 10. معافیت پزشکی داخلی مغز و اعصاب ( نورولوژی )
 11. معافیت پزشکی اعصاب و روان
 12. معافیت پزشکی بیماری های استخوان ( اسکلت )
 13. معافیت پزشکی شکم و دستگاه گوارش و جراحی عمومی
 14. معافیت پزشکی خون و انکولوژی ( بدخیمی ها )
 15. معافیت پزشکی دستگاه ادراری و تناسلی
 16. معافیت پزشکیروماتولوژی وبافت همبند
 17. معافیت پزشکی بیماری های عفونی

 

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی فکین

می توانید از سراسر کشور با استفاده از تلفن ثابت از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل

با مشاوران متخصص مرکز مشاوره تلفنی آویژه دانش تماس بگیرید:

تهران ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸ و سایراستانها ۹۰۹۹۰۷۲۰۶۸

 


خدمات مشاوره تلفنی آویژه دانش در زمینه مشاوره نظام وظیفه

قوانین معافیت پزشکی فکین

شما می توانید با مطالعه مقالات ما در این زمینه پاسخ سئوال خود را بیابید و در صورت نیاز با تلفن ثابت و بدون پیش شماره از سراسر ایران با شماره 9099072068 تماس بگیرید.

برای مشاوره در زمینه قوانین معافیت پزشکی فکین

از مشاورین مرکز مشاوره تحصیلی و نظام وظیفه آویژه از طریق تلفن ثابت

در سراسر کشور با 9099072068 تماس بگیرید

همه روزه از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب 

حتی ایام تعطیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره تلفنی با تلفن ثابت و بدون پیش شماره

از سراسر ایران 9099072068